Heiloo contact Drukke happening in beeldentuin Ditta Engel Spannend dictee tussen jong en oud in het Trefpunt i Audiovisueel schouwspel over het departement Sarthe (Loire-streek) Project Vervoer op Paulusschool ededelingen UITKIJKPOST - 28 APRIL 2004 - PAGINA 06 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur, iiimnfl HEILOO vervolg van pagina 4 omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te ver lenen voor het vergroten van de woningen op de adressen Holleweg 101 en Oudburgerlaan 3 en voor het legaliseren van kantoorruimte met twee showterrassen op het adres Kapellaan 140. Ter inzage De bouwplannen en-de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 29 april 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan, schriftelijk het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestem mingsplan opgenomen vxijstellingsmogelijkheid voor het vergroten van de woning (inclusief dubbele garage en berging) op het perceel Wil genlaan 11 Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 29 april 2004 gedurende twee weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Aanvraag monumentenvergunning Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 17 van de Monumentenwet 1988 op 21 april 2004 een aan vraag voor een vergunning is ingediend voor het wijzigen van de sanitaire ruimte en het ver breden van de noorddeur van de Witte Kerk te Heiloo (rijksmonument). Ter inzage De vergunningsaanvraag ligt met ingang van 28 april 2004 gedurende 14 dagen ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal van het gemeentehuis. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur of na afspraak met mevrouw Van Breugel van de afdeling Monumentenzorg, telefoonnummer (072) 535 67 55. Indienen zienswijzen Gedurende de genoemde periode kunnen ziens wijzen over het bovengenoemde bouwplan houders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. irgerzaken Verkiezingen Europees Parlement Stemmen in een stembureau naar keuze De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van het Europees Parlement een kiezer toege staan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Schriftelijk verzoek 1. Bij het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar formulieren voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deel nemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veer tiende dag voor de dag van de stemming, dus uiterlijk op 27 mei 2004, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (28 april 2004) als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas Mondeling verzoek 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (28 april 2004) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 4 juni 2004. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezers pas, kan zich ter uitoefening van het kiesrecht aanmelden bij een stembureau naar keuze in Nederland. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. Stemmen bij volmacht De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend, dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van het Europees Parlement Staten een kiezer is toegestaan bij volmacht te mogen stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Machtiging op schriftelijke aanvraag 1. Op het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos de formulieren voor de ver zoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen verkrijgbaar. 2. Het verzoek moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus voor of op 27 mei 2004, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op de dag van de 3. aan'de verzoeker is toegestaan in een stem bureau naar keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Degene die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaatstelling (28 april 2004) als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. De met de eigen stem uit te brengen. Machti0ng door overdracht van de oproepingskaart 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoek schrift in te dienen, na ontvangst van de oproepingskaart, tot en met de dag van de voor hem/haar te stemmen door de oproe pingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag van de kandidaatstelling (28 april 2004) in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem stem, in het stemdistrict waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwij zingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. omgeving Kwaliteit kinderopvang organisaties in 2003 Op 15 april heeft de commissie Maatschappelijke Zaken kennis genomen van de GGD-inspecties 2003 van een groot deel* van de Heilooër kinder opvangorganisaties. Het ging hierbij om onaangekondigde inspecties die dfc GGD Noord- Kennemerland jaarlijks in opdracht van het college van burgemeester en wethouders uit voert. Het betrof de inspectierapporten van de kinderdagverblijven met een vergunning voor onbepaalde tijd, te weten: Bommelstein, de Boskabouter, Kits Oonlie, Ollie B. Bommel, de Plataan, Poppejans en Villa Iilla (KDV en BSO). Een inspectie richt zich öp het gebied van perso neel en organisatie, accommodatie, veiligheid, hygiëne en gezondheid op een kinderdagverblijf. Naast eisen die worden gesteld worden in het rapport ook adviezen verstrekt. De kwaliteit van de kinderdagverblijven in 2003 is over het algemeen goed tot zeer goed te noemen. Zowel de Boskabouter als Kits Oonlie voldoen aan alle eisen. Bij de overige kinderdag verblijven werden er slechts één of meer zijn deze verbeteringen reeds doorgevoerd of wordt dit op korte termijn gedaan. Een paar punten kunnen niet op korte termijn gereali seerd worden. In deze gevallen wordt in goed overleg met de gemeente door de exploitant gezocht naar oplossingen. In 2004 worden alle kinderdagverblijven wederom door de GGD Noord-Kennemerland onaangekondigd geïnspecteerd. Ter inzage De GGD-inspectierapporten 2003 zijn in te zien in het informatiecentrum van het gemeentehuis. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maan dagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie Voor informatie kunt u contact opnemen met mw. E. de Graaffvan de afdeling Welzijn, tele foonnummer (072) 535 66 84. einigingsdienst Let op! Wijziging datum legen rolemmers Koninginnedag De groene rolemmers die normaliter op vrijdag 30 april a.s. zouden worden geleegd, worden nu op donderdag 29 april a.s. geleegd. 5 Mei De grijze rolemmers die op woensdag 5 mei a.s. zouden worden geleegd, worden nu op don derdag 6 mei a.s. geleegd. Grofhuisajval Op donderdag 29 april en donderdag 6 mei a.s. wordt géén grof huisafval opgehaald. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072) 535 68 68. Dodenherdenking in Heiloo Op dinsdag 4 mei 2004 wordt ook in Heiloo de jaarlijkse Dodenherdenking gehouden. ment 'De Man van Vught\ waar twee minuten stilte in acht wordt genomen. Voorafgaand aan de Stille Tocht is er een oecu menische viering die wordt gehouden in de Ter Coulsterkerk, aanvang 19.00 uur. Deze vie ring gaat uit van alle kerken van Heiloo. De viering is afgelopen om 19.30 uur, zodat bezoekers die wensen deel te nemen aan de Stille Tocht 10 minuten de gelegenheid hebben leweg. De dodenherdenking wordt afgesloten Programma van de dodenherdenking 18.00 uur: vlaggen halfstok Vanaf dit tijdstip hangen de vlaggen van alle openbare gebouwen half stok. Ook particulieren worden verzocht deze gedragslijn te volgen. 19.40 uurstart van de Stille Tocht Bergeonstraat/hoek Holleweg naar het monu ment 'De Man van Vught'. Iedereen kan aan deze Stille Tocht deelnemen. 19.50 uur: aankomst van de Stille Tocht bij het monument gehore brengen. Na het spelen van 'The last post' door een solist van Fanfare Showband Heiloo wordt om: 20.00 uur: twee minuten stilte in acht genomen Na de twee minuten stilte wordt door enkele gidsen en/of verkenners namens het college van burgemeester en wethouders een krans gelegd bij het monument. Daarna zijn particulieren in de gelegenheid bloemen bij het monument neer te leggen. Er wordt vriendelijk verzocht de plastic verpakking van de bloemen te verwij deren. 20.10 uur. samenzang Na het leggen van de bloemen wordt de plech- Wilhelmus. 20.30 uur: aanvang herdenkingsconcert in de Witte Kerk herdenking weer afgesloten met een herdenkingsconcert van ongeveer 30 minuten in de Witte Kerk. Dit concert begint ongeveer 20.25 uur. Dit concert wordt verzorgd door Cassandra (continuo/ldavedmbel). Het programma begint met Tombeau voor viola da gamba en continuo van Marin Marais. Het tweede stuk is de Sonate voor viola da gamba en klavecimbel van J.S. Bach. En het concert wordt besloten met Pompe Funèbre van F. Couperin. Zoals gebruikelijk is dit concert gratis toeganke lijk. Gezien de aard van dit concert wordt u vriendelijk verzocht na afloop niet te applaudis seren. Meer informatie Als u nog vragen heeft dan kunt u contact opnemen met mevrouw J. van der Stok van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoon nummer^) 535 66 41. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Nationaal Fonds Kinderhulp van 25 april tot en met 1 mei a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. erk in uitvoering Geluidscherm Heilooër Tolweg Op maandag 3 mei starten de werkzaamheden ten behoeve van de aanleg van het geluidscherm langs de Heilooër Tolweg. De totale doorlooptijd van de werkzaamheden bedraagt ongeveer 15 werkweken. Afhankelijk van het weer wordt ver- opgeleverd. Inmiddels zijn de werkzaamheden ten behoeve van het omleggen van enkele nutsleidingen, waaronder een hodfdgasleiding, in volle gang. ging van het stookseizoen. Meer informatie projectleider, de heer P. Cornelissen van de afdeling Ingemeursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 61. HEILOO - Het was afgelopen zater dagmiddag druk in de schitterende beeldentuin van Ditta Engel aan de Westerweg te Heiloo. Op uitnodiging van Den Duijn Consultancy waren veel mensen aanwezig om in een voortreffelijke voorjaarszon de vele beelden van Ditta te bewonderen. Daarnaast konden de bezoekers genieten van heerlijke witte, rosé en rode wijnen van Wijnkoperij Haack en Helder, die de middag opluister den met een wijnproeverij. En uiteraard kon men de nodige financi ële informatie krijgen over financiële dienstverlening. Gezien het enthousi asme van de bezoekers lijkt dit een gouden formule. In een heel ontspan nen sfeer genieten van veel moois. Beeldende kunst, heerlijke wijnen en goede -vrijblijvende- financiële infor matie blijken uitstekend op elkaar aan te sluiten. De beeldentuin van Ditta Engel (Westerweg 182 te Heiloo) is van mei tot en met september op zaterdag- en zondagmiddag voor publiek geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Het is zeker de moeite waard om die tuin eens te bezoeken. ALKMAAR - Maandag 10 mei pre senteert de Alliance Frangaise Alkmaar een audiovisueel schouw spel over het departement Sarthe (Loire-streek). Middels deze presen tatie (met Nederlands commentaar) maakt de toeschouwer kennis met de streek die voornamelijk bekend staat om de 24-uurs races in de hoofdstad Le Mans. Dat de Sarthe, grenzend aan Bretagne, een zeer rijke geschiedenis heeft die onder meer is terug te vin den in de vele kastelen en landhuizen is veel minder bekend. De Sarthe beschikt over eersteklas 'toeristische faciliteiten (campings, chambres d'hótes, hotels) en is een centrum van Franse gastronomie waar de kwa liteit-prijsverhouding zeer gunstig ligt. Plaats: Open Huis boven 't Loo te Heiloo, aanvang: 20.00 uur. Entrée 5, leden en cursisten Alliance Fran^aise gratis (inclusief streekge bonden hapje en drankje). Met z'n allen op de laadklep van de verhuiswagen, inclusief de wethouder (foto: Frans Schipper) HEILOO - Het vervoeren en verplaat sen van personen en goederen is altijd groots en omvangrijk geweest. Voor de Paulusschool een dankbaar object waarin vele vormen van creativiteit ten uitvoer kan worden gebracht. Alle kin deren hadden tekeningen gemaakt van de tram, metro, trein, vliegtuig, boot, vrachtauto enzovoort. De klas hing er vol mee. Ook een heuse trein met loket is van dozen en karton nagemaakt. Elke twee weken wordt een andere vervoers vorm gekozen. In samenwerking met de Stichting Ouderenwerk Heiloo is de Buurtbus Heiloo langs geweest. De kin deren kregen allemaal een buskaartje dat gestempeld moest worden en na een uur waren ze weer terug bij de halte. Onderweg hebben ze alle liedjes laten horen die ze over het thema 'vervoer' geleerd hadden. Tot ieders verbazing kwam afgelopen donderdag een levens grote verhuisauto van Aad de Wit Verhuizers uit Castricum voorrijden. Een feest was het om spulletjes in pak papier in te pakken, in dozen te doen en dan een sticker met je naam op de dozen te plakken. Het mooie weer lokte naar buiten zodat de verhuisauto van dichtbij benaderd en bewonderd kon worden. Alle kinderen werden met de laadklep in de laadruimte geloodst. Ook wethouder Rob Opdam kwam even langs en was vol lof over het idee. Met voor alle kinderen een strandbal als aandenken is het dankzij de inzet van de Stichting Buurtbus Heiloo en Aad de Wit Verhuizers een zeer geslaagd thema van het 'vervoer' in de groep geweest. HEILOO - Afgelopen dinsdag 20 april hebben tweede klassers van het PCC en een aantal 55plussers in het kader van het intergenerationeel project het Groot Trefpunt Dictee gemaakt. De leerlingen hebben er het volgende verslag van gemaakt: 'Op uitnodiging van mevrouw Heijnis van het Trefpunt hielden wij (de leerlin gen van het PCC) dinsdagmorgen een dicteewedstrijd tegen de 55plussers in het Trefpunt. De afspraak was dat er normale spelling in voor zou komen, zoals: Onze-Lieve-Vrouwe-Ter-Nood, forensengemeente en geenszins. Maar er zouden ook Engelse vormen en msn- taal in voor komen, zoals: x-je 4 u (kusje for you), cu 2m (see you tomorrow) en The passion of Christ. Alleen telde dat helaas op het laatste moment niet meer mee. Het dictee bestond uit 10 delen van ongeveer 2 a 3 lange zinnen; het dictee werd gegeven door de heer Buwalda. Nadat wij het dictee gemaakt hadden kregen we wat te drinken en een plakje cake; de ouderen kregen koffie. Na die pauze gingen we de dictees nakijken. Wij gingen de dictees van de 55plussers nakijken en andersom. Nadat we nage keken hadden, kregen we nog een korte pauze zodat de jury ondertussen kon uitrekenen wie er had gewonnen. Na juryoverleg werd de uitslag bekend gemaakt...Wij hadden een gemiddelde van 39,67 fout en de 55plussers hadden een gemiddelde van 38,99. Dus hadden de 55plussers gewonnen, maar als de msn-taal was meegeteld, hadden wij natuurlijk gewonnen.' Sanne en Raquel Klas 2E Havo/Vwo PCC Heiloo *Bij nader inzien geeft de jury de leer lingen gelijk: msn-taal wordt meegere kend. Dus heeft het PCC toch de hoofd prijs gewonnen. Deze is inmiddels over handigd. is

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6