Na 48 jaar weer terug in Heiloo Wethouder brengt zwemmers in buurtbus naar het Baafje Koninginnedag 2004: warm en gezellig! ed HOPMAN S krant Sinnige's Fruit, munt uit! 1 BRINK 1 SH, UI" )M OP VERS 5?" 85 0 -SKSSr drukkerij Uitkijkpost www.WW.nl y v I elic BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN adverteren m Room- schnitzels Runder- schnitzels Ardenner '19° Redactie, acquisitie en administratie De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 -17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 5 MEI 2004 - 69e JAARGANG NO. 19 Wij zijn GESLOTEN OP: donderdag 20 vrijdag 21 mei i.v.m. Hemelvaartsdag maandag 31 mei Pinksteren Advertenties en redactiekopij inleveren UITERLIJK VRIJDAG 14 MEI. De krant wordt nl. maandag 17 mei gedrukt. Ook op internet: wmmm éSSëè1 Politie zoekt getuigen van aanrijding I MÊÊÊm (072) 53510(H) www.vanderborden.nl kl MAKELAARS ERA Uw huis? Ons ERA Koper Garantie Plan® Omdat IEDER VAARWEL EEN SiéONÜÈRE Ta DONDERDAG t/m ZATERDAG Volop HOLLANDSE AARDBEIEN tegen de scherpste dagprijs'! De mooiste Hollandse asperges per kilo3,95 Ambachtelijke slagerij Biefstuk 3 stuks.6,25 Maaltijd Kipfilet in oosterse kerriesaus Schouderham Gerookte kipsalade 100 3 uït e»geN k£U*EN €L49 Tot ~J0% korting op alle keukenapparatuur Kijk bij de Uitkijkertjes voor meer informatie BIT Moederdagactie Winkelhof 't Loo AMBACHTELIJK C1000 Ypestein is verbouwd Wij nodigen u uit voor ons openingsfeest met veel extra voordeel. U bent van harte welkom vanaf woensdag 5 mei om 8.00 uur. C1000 Ypestein Rosendaal 95 1851 RK Heiloo 4 St. 4 St. boterhamworst 1 so gram urn Gevulde koek €A40 per stuk 0,98 5 voor voor Diverse moederdagharten b.v. aardbeien of vers fruit Voor moeders ontbijt Lekker pistolets om zelf af 2. I te bakken 10 min.,5 stuks Geert fratsen. Dat scheelt. C1000 20 mei Hemelvaartsdag HEILOO - In 1950 verhuist het gezin Schouten van Alkmaar naar Heiloo. Vijf jaar later, op 25 oktober 1955 ver huist het gezin nog een keer, maar deze keer naar de andere kant van de wereld: naar Australië, het geluk tege moet. Het geluk werd gevonden, want pas 48 jaar later, eind april 2004 keert de inmiddels 60-jarige Hugo Schouten, voor het eerst weer terug in Heiloo. Samen met zijn vrouw maakt hij een rondreis door Europa en daarbij werd zijn geboortegrond niet vergeten. Er is veel veranderd in 48 jaar. Zoveel is zeker. Toch herkent Hugo nog wel enkele dingen in Heiloo. De Willibror- dusstichting en de Willibrordus kerk, het Noordhollands kanaal, de riolering- werken en de vele tulpenvelden. De woning aan de Kennemerstraatweg waar Hugo is opgegroeid is nog hetzelf de en zelfs de achtertuin van het voor malig woonhuis is zoals hij het zich her innerde. Alleen het hele gebied aan de achterkant van de tuin (stationskant) was vroeger één en al weiland. Verder rijden er een stuk meer auto's dan 48 jaar geleden. Hugo weet nog goed dat hij op de fiets naar school ging, de Adelbertusschool in Alkmaar. Ook herinnert hij zich nog het schaatsen in het Ter Coulsterbos en herinnert hij zich het Heilooërbos nog goed. Dat laatste is niet zoveel veranderd. Erg veel fietsers en lastige drempels Hugo was elf jaar toen hij uit Nederland vertrok. „Het waren econo misch mindere tijden. Mijn ouders kozen voor Australië voor de toekomst van de kinderen." Een goede keuze, zo bleek. Hugo is inmiddels zelf vader van vijf volwassen kinderen, vier zoons en een dochter. Vrouw Denise is onder de indruk van Heiloo en de rest van Nederland. „Very pretty", zegt ze. Vooral de bloemenvelden en in het specifiek de keukenhof doen het goed. De wegen ia Nederland zijn vooral smal en er rijden veel te veel fietsers rond. Ook zijn er in Nederland (en dat zullen de meeste Nederlanders bea men) veel drempels. Hugo Schouten woont met zijn vrouw in een buitenwijk van Adelaide in Zuid Australië, daar is hij accountant bij Australia Post. In Heiloo woonde hij op de Kennemerstraatweg 217, naast café Na 48 jaar zag Hugo Schouten een deel van zijn familie terug op een ver jaardagsfeest van zijn neef Martien Hoebe. Het grootste deel van zijn Hollandse familie zag hij deze zondag 25 april zelfs voor het eerst. De familie Schouten- Hoebe, met achteraan in het rode jasje de Australische Denise en rechts van haar haar man Hugo Schouten, (foto: MSP) Hoebe. „Mijn moeder is Rie Hoebe, dochter van de eigenaars van café Hoebe. Wellicht zegt de mensen dat iets! Mij vader is Jan Schouten uit Bergen. Mijn ouders zijn dood, maar mijn broer en zus wonen hier in Adelaide." Behoorlijk druk weekje Nederland Hugo heeft nooit last gehad van heim wee naar Nederland. Maar nu hij wat ouder wordt, ging hij op internet toch maar eens kijken naar de plaatsen waar zijn 'roots' liggen. Via internet was het gemakkelijk om contact te krijgen met de familie hier nog woonachtig. „In Nederland heb ik nog zo'n 50 neven en nichten en ik probeer in de week dat ik hier ben zoveel mogelijk familie te zien. Een behoorlijk druk weekje dus!" Gelukkig werden Hugo en zijn vrouw uitgenodigd op een verjaardagsfeest van zijn neef Martien Hoebe; voor Hugo en Denise een mooie gelegen heid om in één keer een heleboel fami lie te zien en te spreken. Inmiddels is Hugo alweer op weg. Het bezoek aan Heiloo is namelijk onder deel van een drie maanden durende reis van het echtpaar door Europa. Zo worden naast Heiloo ook Parijs, Engeland, Italië, Oostenrijk en Duitsland aangedaan. Op de website http://zip.to/hugotrip doet Hugo ver slag van zijn reis. HEILOO - Zaterdag 1 mei opende zwembad het Baafje om 10.00 uur voor het eerst dit seizoen weer de poorten. Dit keer niet alleen met een duik van wethouder Rob Opdam als openings handeling. Als service aan de groep trouwe zwem mers haalde hij met de Buurtbus Heiloo een aantal vaste zwemmers op De vereniging Buurtbus Heiloo was graag bereid om de reservebus voor dit doel uit te lenen. Om circa 10.00 uur arriveerde het gezelschap bij het zwem bad en namen ze gezamenlijk de eerste duik in het verwarmde zwemwater. Na afloop werden de genodigde zwem- gasten weer netjes door de wethouder met de Buurtbus thuisgebracht. HEILOO - Maandag vond omstreeks 07.50 uur op de Vennewatersweg, ter hoogte van de inrit van Tuinbedrijf Van Hanegem, een aanrijding plaats. De aanrijding vond plaats tussen een per sonenauto, bestuurd door een 40-jarige vrouw uit Heiloo, en een vrachtauto met aanhangwagen, bestuurd door een 58-jarige chauffeur uit Streefkerk. De vrachtauto met aanhangwagen stond dwars over de weg en wilde achteruit de inrit inrijden. De vrouw reed voor de vrachtauto langs en raakte daarbij een paal rechts van de weg waardoor haar auto beschadigd raakte. De verklaringen van de chauffeur en de vrouw lopen uiteen en de politie zoekt getuigen die de aanrijding heb ben zien gebeuren. Achter de vrouw stonden enkele ande re automobilisten. Zij kunnen contact opnemen met de politie in Castricum via de politieservicelijn: 0900-8844 (lokaal tarief). De trouwe zwemmers van het Baafje werden door wethouder Opdam met de V buurtbus opgehaald, (foto: MSP) In tegenstelling tot vorig jaar was het dit jaar tijdens jaar liever binnen bleven Koninginnedag gelukkig wel erg mooi weer. Dat scheelt Op pagina 08 vindt u een foto overzicht van Koninginnedag, meteen in de feestvreugde, want nu waren papa en mama met een impressie van hoe de dag werd gevierd in Heiloo, tenminste ook te porren voor een spelletje, terwijl die vorig Limmen en Castricum. (foto: MSP) B In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. VAN DER Makelaar sinds 1933 LIMMEN - „Je ziet soms collega aannemers in programma 's als Opgelicht, wanneer de kozijnen na de verbouw uit de sponningen val len, of de deuren toch niet zo goed openslaan als mag worden ver wacht begint Richard de Groot zijn verhaal. „Ik kijk er naar met soms het schaamrood op mijn kaken. Door zulke vakliedenkrijgen de aanne mers een slechte naam. Onnodig, want er zitten ook veel bedrijven tus sen die wel goed presteren. Ook ik doe mijn uiterste best een goed stuk je werk te leveren. Bovendien woon ik ook nog eens in e'en dorp. Daar weten de mensen nu eenmaal alles van elkaar. Slechte, maar gelukkig ook goede dingen. Zo heb ik nog nooit een advertentie hoeven zetten om aan mijn werk te komen. Deze mond-op-mond-reclamewerkt wat dat betreft gelukkig in mijn voor deel", lacht de 42-jarige eigenaar van Aannemingsbedrijf Richard de Groot, dat zijn werkplaats aan de Molenlei 14 te Akersloot heeft. Richard de Goot is al 15 jaar als zelf standige aan het werk. Hij is de vak man voor verbouw, renovatie, nieuw bouw en onderhoud. „Ik leid de hele organisatie en verzorg het timmer werk zelf", legt hij uit. „Ik werk al jaren met dezelfde dakdekker, een stukadoorsbedrijf en voegbedrijf. Hoe groter een project is, hoe meer ik als leidinggevende zal optreden en de boel aanstuur. Maar wanneer iemand slechts een kozijn wil laten plaatsen dan kan dat natuurlijk ook. Dan neem ik zelf het gereedschap ter hand* Aan seriebouw waagt De Groot zich niet. „Ik ben gespecialiseerd in aan bouw of verbouw. Zo heb ik in het najaar van 2003 aan de Oosterzijweg in Heiloo een spannend en bovenal leuk project goed ten einde gebracht. Aan een woonhuis moest een stuk kantoor worden bijgebouwd, maar tegelijkertijd een grote kelder wor den gegraven. Hoewel je zo onder het huis kon doorkijken en de heipa len grotendeels bloot lagen is de boel gelukkig niet ingestort. En kijk maar eens op de foto's, zo is het geworden. Vind je het geen plaatje?" Dat moet inderdaad worden be aamd. De bewoner was destijds bovendien zo tevreden dat hij Richard de Groot spontaan aan meldde voor de rubriek Bedrijf Belicht. De aannemer is best blij met deze geste. „Altijd leuk om te horen dat je klanten tevreden zijn", vindt hij. „Maar zo hoort het eigenlijk altijd te zijn!" Aan onverwacht hoge rekeningen doet de aannemer ook niet. „Wanneer je hoort dat de aanleg van de Betuwelijn ineens twee keer zoveel gaat kosten dan trek ik mijn wenkbrauwen wel eens op. Je kunt toch van tevoren berekenen wat iets gaat kosten? Kijk, als de klant zelf om meerwerk vraagt dan moet dat uiteraard worden betaald, maar wan neer ik bereken dat ik in drie dagen een klus af heb en het worden er vijf, tja, dan is dat mijn risico." Bouwbloed Het 'bouwen' zit Richard de Groot in het bloed. „Mijn opa werd bekend door zijn kalkovens in Akersloot. Kalk was de voorloper van cement. De ovens staan nu in het Zuiderzeemuseum. Mijn vader dreef met zijn broer handel in bouwmateri alen en mijn oudste broer en mijn zwager werken ook in de bouw. Ik ben van leerling timmerman doorge stroomd naar gezel, uitvoerder en vervolgens aannemer. Hoewel het best zwaar werk is en je goed om je lichaam moet denken vind ik het heerlijk om elke dag bezig te kunnen zijn. Wat ik zoal doe? Nou, eigenlijk alles, badkamers, dakkapellen, dakopbouw, serres, kozijnen, tuin deuren, dakgoten, restauraties, inpandige verbouwingen, noem het maar. Dat is ook het leuke van dit vak, je doet elke dag wel iets anders. Desnoods vraag ik zelfs de benodig de bouwvergunningen aan!" In de toekomst ziet Richard voor zijn bedrijf een plekje weggelegd op het nieuw aan te leggen bedrijventerrein Boekelermeer Zuid III. „Ik heb me daar al jaren geleden voor ingeschre ven, ik hoop dat het gaat lukken", besluit de aannemer. „Maar ook nu hoor je mij niet mopperen hoor...". Aannemingsbedrijf Richard de Groot heeft zijn kantoor aan de Dusseldor- perweg 169 te Limmen, tel. 072- 5332838. De werkplaats is aan de Molenlei 14 te Akersloot, tel. 072- 5335478. Mobiel is Richard bereik baar onder 06-23125887 (van 08.00 tot 17.00 uur). HEILOO ERA "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo „g Kennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon: 072 - 533 40 95 nvm Internet www.hopman.nu Regio Noord- Kennemertand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Heerenweg 44 072 5338487 Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 DONDERDAG t/m ZATERDAG 500 gram4,25 150 gr1 10 Kennemerstraatweg 95, Heiloo T 072 532 32 56 www.kitchentechnics.nl T C K 6 k i- K> Stijf' Richard de Groot heeft veel tevreden klanten. Door een van hen werd hij zelfs aangemeld voor deze rubriek! (foto: MSP) HEILOO - Zaterdag 8 mei zullen 125 kinderen uit Heiloo en omgeving in de leeftijd van 4 tot en met 10 jaar een taart komen versieren voor hun moe der. De taarten worden aangeboden door de winkeliers van Winkelhof 't Loo. Om 11.00 uur start het versierfeest op het Middenplein. De kinderen mogen hun fantasie de vrije loop laten met de attributen die op de kramen klaar staan en de mooiste moederdag taart ooit maken. Zij worden bijgestaan door meisjes van het promotietema van Winkelhof 't loo en het geheel staat onder leiding van banketbakker John Hoedjes. Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo openiiinigstijden:: Mè. Vn- vt

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1