Nieuwe politiesurveillante heeft duidelijke ideeën over de jeugd „Het bevalt me prima in Heiloo Tentoonstelling over de polders rond Heiloo van Vereniging Oud Heiloo T DIEREN m Het schandaal 18,50 DEUTEKOM -$vx AFWEZIG 10-05 t/m 14-05 UITKIJKPOST - 05 MEI 2004 - PAGINA 02 MEDISCHE DIENSTEN H.H. DEN ENGELSEN, huisarts Vakantie-activiteit grootouder-kleinkind Het schandaal door Conny Braam Winkeldief in 't Loo Vernieling personenauto Diefstal portemonnee Diefstal uit wandelwagen Vernieling personenauto Diefstal zakken cement Frontale aanrijding Hiphop, retro en magie in de Buk Buk 4M BESCHERMING Boek van de week: Dronken Heilooër raakt rijbewijs kwijt Heilooër aangehouden na winkeldiefstal Autovernielers aangehouden dankzij getuige ZWEMBAD HET BAAFJE HEEFT HAAR DEUREN ZATERDAG 1 MEI 2004 OM 10.00 UUR GEOPEND! Agenda Sporthal Het Vennewater Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Samen Op Weg Gemeente Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger mw. ds M. van Veen uit Amsterdam. Artsenlaboratorium Tïombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werk dagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 09.00 tot 09.15 uur en De Smetkliniek (Willi- brord), Kennemerstraatweg 464, maan dag t/m vrijdag van 09.00 tot 09.30 uur. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Thuiszorg Regionale Thuiszorg, tel. (072)5127127 (dag en nacht bereikbaar) verzorgt o.a. huishoudelijke-, verzorgende- en ver pleegkundige diensten, jeugdgezond heidszorg, diëtetiek, uitleen verpleeg- artikelen en gezondheidsvoorlichting Stichting De Dillenburg, tel. (072) 512 1280: stichting ten behoeve van zorg, welzijn en dienstverlening, tevens maaltijdservice aan huis De Thuiszorgwinkel Tel. (072)5199265: lenen, huren en kopen van verpleeg- en hulpartikelen Kraamzorg Parenta Kraamzorg, tel. 0900 - Parenta (0900 - 7273682) (dag en nacht bereik baar): assistentie bij de bevalling en kraamzorg op maat, van de meest uit gebreide 8-uurs dagverzorging tot 3- uurs kraamzorg. Gezondheidswijzer Koorstraat 33-35, 1811 GM Alkmaar, tel. 5143384. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. Uitvaartverzorging Heiloo, tel. 072- 5115238. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur op werkdagen van 10.30 tot 11.30 uur en van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J. A. de Ridder, Runxputteweg 24, Heiloo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Westerweg 125, Heiloo. Spreekuur uit sluitend op afspraak. Het afhalen van voer en medicijnen kan op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag uitsluitend volgens afspraak. Voor het maken van een afspraak kunt u bellen van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur op Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger Kattenberg uit Leiden. ds J. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm is E 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis geiden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag van 9.00 tot 17.30 uur, dinsdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, woensdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balip. Adres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl, postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Foto's en kopij, Kunnen tot uiterlijk maandag 17.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. U kunt eventueel een aan uzelf geadres seerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: voorganger pastor P. Jacobs. Rooms-katholieke kerkdiensten Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met herenkoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met dameskoor, o.l.v. paro chianen OL Vrouw ter Nood Donderdag 19.00 uur: rozenkransge bed. Vrijdag 08.30 uur: eucharistieviering, 19.00 uur: rozenkransgebed. Zaterdag 19.00 uur: rozenkransgebed. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: aanbiddingslof. Maandag 19.00 uur: rozenkransgebed. Dinsdag 14.00 uur: bedevaart Wormer- veer, 19.00 uur: rozenkransgebed. Woensdag 08.30 uur: eucharistievie ring. H. Corneliuskerk Limmen Vrijdag 09.30 uur: woord- en commu nieviering, voorgegaan door pastor J. Oiling. Daarna omstreeks 10.00 uur koffie drinken in de Pius. Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met spontaan koor, voorge gaan door eigen woord- en communie- groep. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met gemengd koor, voorge gaan door pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur in het Open Huis, 't Loo 22 Heiloo. Info 072- 5113535. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5333396. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Elke zon dag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. Kerkdiensten Egmond H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur. Zondag 10.30 uur. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee Zondag 09.00 uur. Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur. Zondag 10.30 uur. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond aan Zee. Zondag 10.00 uur: voorganger ds J. Kila. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger D. de Haan. Engelse vertaling aanwezig, tevens zondagsschool voor de kinde ren. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5324530/ www.ekvriendschap.nl. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Akersloot. Zondag 10.00 uur: voorgan ger ds M.J. Luijk. HEILOO - Op donderdag 6 mei wordt van 10.00 tot 12.00 uur een sprankelen de circusshow in het Trefpunt gemaakt, voor basisschoolkinderen en grootou ders. Er wordt gezongen, gedanst, er worden nieuwe kunstjes verzonnen en nog veel meer. Evi Velders is spreek- stalmeester en voor de prijs hoeft u het niet te laten: 2,50 per volwassene met kind, 1,- voor elk extra kind. HEILOO - Sinds november 2003 heeft Heiloo er een derde politiesurveillant bij: mevrouw Y. Leek. Samen met haar* twee collega's E. Stuijt en J. de Wit houdt zij onder andere toezicht op de open Dare orde en het parkeren in ons dorp. De inzet van politiesurveillanten vormt een aanvulling op de reguliere politie-inzet en wordt gestuurd en betaald door de gemeente. De nieuwe politiesurveillant heeft duidelijke ideeën over de aanpak van de jeugd in Heiloo: „Rond het weekend bezoeken we de jeugdontmoetingsplaatsen. Uiteraard treden we op bij overtredingen zoals vandalisme of alcohol drinken op straat. Toch is het vooral van belang dat we de jongeren ook aanspreken als ze de wet niet overtreden. We vragen ze hoe het gaat en tonen interesse. Omdat ik zelf vrij jong ben, weet ik meestal wel wat er in hun hoofd omgaat. Het is al weer even geleden dat ik zelf 15 was, maar pubergedrag kan ik aardig inschatten." Heiloo bevalt prima Duidelijk is dat het mevrouw Leek het prima bevalt in Heiloo: „Heiloo is een mooi dorp om in te werken, en ik heb een leuke club collega's. Ook met de bewoners hebben we soms leuke gesprekken. We geven in Heiloo ook les op de basisscholen. De kinderen vinden dit leuk en leren er hopelijk ook weer wat van. Dat is in ieder geval wel de bedoeling." In een dorp als Heiloo is misdaad gelukkig niet aan de orde van de dag. Toch kent het ook zijn proble matiek. „Maar dat heeft elke plaats. In Heiloo wordt bijvoorbeeld vöor allerlei soorten overlast aandacht gevraagd. Van blaffende honden tot overlast van jongeren, muziekoverlas. Je komt van alles tegen. Ook houden we regelamtig het station en de 'jeugdhangplekken' in de gaten en de winkelcentra. Ook con troleren we op het gebruik van de blau we parkeerschijf en treden we hier ver baliserend op. Met name bij winkelcen trum 't Loo en het NS-station. Hierdoor krijgen we regelmatig negatief commen taar van de mensen, terwijl het toch een kleine moeite is om je parkeerschijf in te stellen op de juiste tijd, en deze zicht baar neer te leggen! 45,- voor een bekeuring is best veel geld." Kritiek Is de kritiek van de laatste jaren op de politie in Nederland te merken op straat? „Ligt eraan in welke situatie. Schrijf je een bekeuring uit dan is men 'natuurlijk' erg negatief. Kom je mensen tegen als ze in de problemen zitten, een aanrijding hebben, of andere hulp nodig hebben, dan is men blij dat je er bent. Mensen zien liever dat de criminaliteit aangepakt wordt dan dat ze een bekeu ring krijgen. Maar we doen natuurlijk veel meer dan alleen bekeuringen uitde len." Zijn drie surveillanten voldoende voor een dorp als Heiloo? „De ene dag is het rustiger dan de andere dag. Als je met je dienst aanvangt weet je nooit van te voren wat er allemaal gaat gebeuren. En zomers is het 's avonds wat drukker bui ten in verband met de langere dagen en soms het mooie weer." Schooladoptieplan De surveillanten houden zich ook bezig met het zogenaamde 'schooladoptie plan'. Wat houdt dat precies in?: „Er wordt les gegeven in de groepen zeven en acht of in combinatieklassen zes en zeven. Er zijn verschillende lesbrieven over allerlei onderwerpen. Bijvoorbeeld verkeer, drugs, stelen, vuurwerk, milieu enzovoorts. We hopen dat we de kinde ren wat kunnen leren en dat ze de infor matie ook gebruiken. Het doel is de jeugd te informeren over de gevaren van normoverschrijdend gedrag, maar even belangrijk is dat scholen bij de politie een vast aanspreekpunt hebben en dat er een vertrouwensband ontstaat tussen de kinderen en de politie. Na tuurlijk is de achterliggende gedachte is dat ze zich zoveel mogelijk aan de regel tjes proberen te houden, zodat we ze nooit als verdachte van bijvoorbeeld een winkeldiefstal aan het bureau krij gen!" Verschil tussen school en praktijk Is het dagelijks werk in de praktijk ver gelijkbaar met de opleiding? „Op school leer je wel wat je in de praktijk kan tegen komen. Maar in de werkelijkheid kom je ook wel dingen tegen die je op school nog niet geleerd hebt. Een onge val die door de school is opgezet is toch wel anders dan als je er in het echt bij betrokken raakt. Dan pas weet je hoe je er op reageert en of je er mee om kunt gaan. Neem bijvoorbeeld maar iemand die zelfmoord pleegt bij het spoor, dat maak je op school echt niet mee. En gelukkig maar want dat is echt niet iets om vol enthousiasme naar toe te gaan." De leukste kanten van het vak zijn vol gens mevrouw Leek het kunnen helpen van mensen. „Daarnaast maak je van alles mee, er is veel variatie, en het omgaan met jong en oud bijvoorbeeld tijdens evenementen vind ik erg leuk. Ook de wisselende diensten en de afwis seling staan mij persoonlijk aan. De minder leuke kant is dat de mensen zelf vaak niet inzien dat zij degene zijn die iets fout hebben gedaan als ze van ons een bekeuring krijgen. En heel vaak hoor je dan: 'Heb je niets anders te doen?' Ook worden we weieens voor lelijke dingen uitgemaakt. Natuurlijk is het niet leuk dat het respect voor de politie soms ver te zoeken is. Aan de andere kant hoort dat bij je werk en hoop je maar dat er een situatie komt waarin je diezelfde mensen de andere kant van je werk kunt laten zien..." Het politiewerk is mensenwerk en de surveillanten kunnen niet alles in de gaten houden. De surveillanten willen de inwoners van Heiloo daarom vragen om hen te laten weten aan welke zaken iets gedaan moet worden. U kunt de surveillant op straat aanspreken of tele fonisch contact opnemen via 0900-8844. HEILOO - Plaatsgenote Madeleine Tilburgs heeft op 9 april haar studie aan de Opleiding Oefentherapie Cesar afgerond, en heeft daarmee aan alle eisen ter verkrijging van het getuig schrift oefentherapeut-Cesar voldaan. HEILOO - Tijdens het Museum weekend van 17 en 18 april werd in de Oude Pastorij door de heer K. Schaafsma, Hoogheemraad (lid van het dagelijks bestuur van het Hoogheemraadschap Hollands Noor derkwartier, de thematische tentoon stelling over de polders rond Heiloo geopend. Deze tentoonstelling geeft een boeiend overzicht van de polders waar wij, in Heiloo allemaal mee te maken hebben, de ligging is na te gaan en ook zijn vele oude waterlopen, en dijkjes te zien, die u, als u door het landschap gaat nog steeds kunt ontdek ken. Maar ook enige zeer oude en voor Heiloo belangrijke stukken onder andere een oprichtingsakte van de Vennewaterspolder gedateerd 24 juli 1612, getekend en gezegeld door de raadspensionnnaris Johan van Oldenbarneveld is aanwezig. En wist u dat er veen is gestoken in Heiloo? Op een aantal oude foto's is te zien hoe dit in de barre oorlogsjaren 1940-1945 in Heiloo gebeurde. Al met al een inte ressante tentoonstelling die zeer zeker de moeite waard is om te bezoeken. De openingstijden van d Oude Pastorij, (Nicolaas Beetsweg hoek Dokterslaan zijn op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur Op 7 mei 1945 loopt Susan Boerhaave tijdens een bevrijdingsfeest in IJmuiden een man tegen het lijf die zij eerder zag fietsen langs het kanaal. Het was haar opdracht hem te liquideren. Susan, die zich als zestienjarige bij het gewapend verzet aansloot, heeft grote moeite zich te voegen naar de normaliteit van het naoorlogse leven. Ze wordt gekweld door schuldgevoelens en angstige ver moedens omtrent haar omgekomen medestrijders, onder wie Anna Schagen (geïnspireerd op de verzetsheldin Hannie Schaft). Lijdt Susan aan waan denkbeelden of is de werkelijkheid krankzinniger dan haar nachtmerries? In het grotendeels afgebroken IJmuiden is het beruchte politiebureau waar arrestanten werden gemarteld, onaan getast gebleven. Ook al is het corps na de bevrijding gezuiverd, toch blijven hardnekkige geruchten de ronde doen over corruptie en collaboratie door inmiddels met promotie beloonde poli tiefunctionarissen. Iedereen fluistert, niemand durft hard op te spreken. Tot er plotseling berich ten in de kranten verschijnen. Een lan delijk schandaal breekt uit. Samen met een vriend van de Binnenlandse Strijdkrachten probeert Susan de duistere gebeurtenissen in de laatste oorlogsmaanden te reconstrueren. Pleegaden de voormannen van de ille galiteit in Kennemerland wel uitsluitend verzet tegen de Duitsers? Conny Braam (1948) debuteerde met Operatie Vula (1992) en schreef vervol gens de roman Zwavel (1996), die geno mineerd werd voor de Gouden Strop. In 2000 verscheen het eerste deel van haar romantrilogie over de familie Abraham in IJmuiden, De woede van Abraham, in 2002 gevolgd door het tweede deel De onweerstaanbare bastaard en het derde deel Het schandaal in 2004. HEILOO - Een medewerkster van een winkel in 't Loo heeft donderdagmid dag rond 16.00 uur een winkeldief betrapt. De man, een 36-jarige Bever wij ker, probeerde, na een greep in de kassa, te ontkomen. De achtervolgende medewerkster wist, met hulp van een 62-jarige voorbijganger de man te over meesteren waarna de gealarmeerde politie de dief meenam naar het bureau voor verhoor. Er waren negen briefjes van 50,- gestolen. HEILOO - Op dinsdag 27 april werd aangifte gedaan van het vernielen van een personenauto. De vernieling aan de Ford Escort werd in de nacht van don derdag op vrijdag 22-23 april gepleegd terwijl de auto op de het Slimpad stond geparkeerd. De auto werd op vier plaat sen bekrast terwijl aan de achterzijde een naam werd ingekrast. HEILOO - Nadat een 77-jarige inwoonster van Heiloo woensdagmid dag 28 april enkele winkels in het win kelcentrum 't Loo had bezocht ontdek te zij dat haar portemonnee uit haar jas zak gerold was. De inoud van de rode portemonnee bestond onder andere uit enkele (bank)pasjes. HEILOO - Een 34-jarige inwoonster van Heiloo kwam er woensdagmiddag 28 april bij de kassa van een winkel in het winkelcentrum 't Loo dat haar por temonnee was ontvreemd. Een onbe kende moet kans hebben gezien tijdens het winkelen deze uit de wandelwagen te stelen. De inhoud van de bruine por temonnee bestond onder andere uit enkele (bank)pasjes en een rijbewijs. HEILOO - Vrijdag 30 april werd op de Kennemerstraatweg een personenauto vernield. Met een tegel werd de voor ruit van de blauwe Opel Calibra inge gooid. Hierdoor ontstond schade aan een portier en werd het raam van dat portier vernield. Een getuige zag dat een jongeman gekleed in onder andere een grijs-groene trui de vernieling pleegde. De politie werd direct in ken nis gesteld. Hoewel de omgeving naar hem werd gezocht werd hij niet meer aangetroffen. HEILOO - T\vee mannen werden zon dagmiddag 2 mei aangehouden bij een inbouw zijnde woning aan de Kenne merstraatweg. De beide mannen afkomstig uit Rotterdam trachtten cement uit de woning te stelen. Bij hun aanhouding hadden ze vier zakken cement in hun bezit. Beide verdachten werden voor verhoor overgebracht naar het politiebureau in Alkmaar. Na ver hoor werden beiden met een proces verbaal op zak heengezonden. HEILOO - Op de Kennemerstraatweg vond op 30 april omstreeks 17.00 uur een frontale aanrijding plaats tussen I een personen- en een bedrijfsauto. De I bestuurder van de personenauto, een 76-jarige man uit Heiloo, overschreed de middenstreep en kwam daardoor op het weggedeelte van zijn tegenligger. Hij kwam uit de richting Alkmaar. Op dat moment reed daar een bedrijfsauto, bestuurd door een 21-jarige man uit Limmen. Een aanrijding was niet te ver mijden. Van beide voertuigen hepen de voorzijdes zware schade op. De man uit Heiloo raakte gewond en is met borst- letsel naar het ziekenhuis overgebracht. Het rijbewijs van de man werd ingevor derd. Er wordt een nader onderzoek ingesteld hoe het met de rijvaardigheid van hem is gesteld. jj/rr ^fV'/ HEILOO - Vrijdag 7 mei is er een hiphopavond in de Bukbuk verzorgd door D-men, Opposites en ARC. Het collectief D-men komt uit Diemen en is bekend van de staatremixes cd's. De hele D-men crew zal op deze avond aanwezig zijn, Lange Frans (winnaar van Spitt Showcase), Baas B, Negativ, Yes R, Soesi B, Brutus, C-ronic en Brace. Onlangs verscheen de clip van hun eerste single 'Represent' op tv. Zij zullen samen zeker een spetterende show neerzetten. De groep Opposites zit ook bij het D-men entertainment label. Opposites heeft meegedaan aan de straatremixes 2. ARC bestaat uit ARC en Dj Cammy Cuts, deze nieuwe generatie Nederlandstalige hiphop is zeer fanatiek bezig en ARC komt binnenkort met een debuutalbum. De zaal gaat open om 21.00 uur en de entree is 7 euro Zaterdag 8 mei: 'Retro' Retro is een maandelijks terugkerend festijn met dance classics in de breedste zin van het woord. Er wordt dansmu ziek gedraaid uit de jaren 80 en begin Kantoor: 072 5150071 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5090234 Dierenambulance Nrd. Kennemerland (Heiloo en de Egmonden): 072- 5150085 Dierenambulance Akersloot en Limmen: 0251-215454 Asiel: 072-5114861 Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Inspectie: 072-5337280/072-5150071 Vakantie advies en Kids for animals: 072-5336180. witte onder- Samenweid Vermist Rode ongec. Kater met kant, 11 maanden, Egmond-Binnen. Grijszwart cyperse ongecv. Kater, witte bef en achterpoten, voor sokjes, 2 jaar. Herenweg/Stationsweg, Heiloo. Roodcyperse poes met wit, zwart band je met koker, 5 jaar, Heerenweg/ Stationsweg, Heiloo. Gevonden Bruinzwarte ongec. Siamese kater met 1 oog, Geesterweg/ Dorpsstraat Aker sloot. Roodcyperse ongec. Kater, wit boven de ogen, witte onderkaak en keel, via duct A9/ Oude Uitgeesterweg, Aker sloot. Zwartcyperse ongec. Kater, witte bef, witte vlekken op hals en buik, voor witte tenen, Randweg, Egmond- Binnen. Pauw, Kennemerstraatweg/Vennewa- tersweg, Heiloo. Goed tehuis gevraagd Voor een cyperse broer en zus (gec. en gester.), 3 jaar. Ze zijn lief voor kinde ren en kunnen ook op een flat. Info: 0251-658504. En voor 2 cyperse poesjes van 6 maan den. Ze hopen op een geduldige baas/bazen. Info, tel. 0251-658504. Pastoor van Muijenweg 12.1852 EH Heiloo. tel 5321048 90. Elke maand wordt een gast dj uit genodigd. Op 8 mei zal lokale promi nent Pim Warnars, bekend van onder andere de Hi Lo Techno-feesten, zich van een andere kant laten zien en samen met het All Star dj-team de swingendste disco-klanken ten gehore brengen, om het publiek mee te voeren naar sferen uit lang vervlogen tijden. Dus gegarandeerd voeten van de vloer! De entree bedraagt 2.50, zaal open: 21.00 uur. Zondag 9 mei: Magie Toernooi Zondag 9 mei zal er voor het eerst in de Buk Buk een Magic: The Gathering type 1 toernooi gehouden worden. Dus hierbij zijn alle MTG fans uitgenodigd in de Buk Buk. Met een deck van min stens 60 kaarten, vol met creatures, spells en andere magische kaarten, is het de taak om je tegenstanders levens punten van 20 tot 0 te reduceren. Waar ook een beetje geluk bij komt kijken, gaat het hier toch vooral om tactische kennis en een goede handeling en com binatie van de kaarten die je tot je beschikking hebt. Als jouw deck goed genoeg is en je er goed mee uit de voe ten kan, kun jij de eerste winnaar van een Magic: The Gathering toernooi in Heiloo zijn en wellicht je titel een ande re keer komen verdedigen. Je kunt je van 11.00 uur tot 12.00 uur inschrijven. In deze tijd en tijdens de wedstrijden door is er voldoende tijd om te ruilen en vriendschappelijke potjes te spelen, dus neem vooral je ruilkaarten mee. Het toernooi zelf duurt vervolgens van 12.00 uur tot 17.00 uur. Degenen die bovenaan eindigen winnen boosters van de serie Onslaught. Deze prijzen worden mede gesponsord door Cas Stomphorst. Via zijn site kun je heel goedkoop Magie kaarten bestellen en informatie vinden over Yugioh.'* Dus surf langs www.yugiohccg.nl. Kijk ook even op http://www.essential- magic.com/Rules/BRList.asp. Op deze site vind je volgens de laatste regels van Wizards of the Coast de Banned en Restricted lists van kaarten in het type 1 Format. Je kunt voor meer informatie kijken op www.bukbuk.nl Verwacht: 15 mei -16 down/audiosleeper 21 mei - Shavers 28 mei - Luilak (house/hard-house) Zaterdag Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 09.00 en 12.00 uur.' Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huis-actie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rol- emmer-verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Dinsdag Zwem- en poloclub De Spetters, huis- aan-huis-actie tussen Spoorlijn- Zeeweg-Pastoor van Muijenweg-Het Malevoort (incl. Harrelaers en De Rietvink)-De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg vóór 19.00 uur. Zie voor alle vaste acties: www.uitkijkpost.nl door Connie Braam voor De oprichtingsakte van de Vennewaterspolder gedateerd 24 juli 1612, getekend en gezegeld door de raadspensionnnaris Johan van Oldenbarneveld. (foto: MSP) Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkeihof 't Loo, 072 5331483 (BRIS. Uw Complete Boekhande ©-ma»: Jrjfo.dButakom@HbrJs.ni EGMOND/HEILOO - In de nacht van maandag op dinsdag 27 april werd een 28-jarige autobestuurder uit Heiloo aangehouden op de Boulevard Ir. de Vassy. Surveillerende agenten zagen de man daar met een verhoogde snelheid rijden- reden om de bestuurder te con troleren. Tijdens deze controle bleek dat hij alcohol had gedronken. Hij blies 660 ug/1. Dat is driemaal de toegestane hoeveelheid van 220 ug/1. Gezien de hoge hoeveelheid gebruikte alcohol werd het rijbewijs van de man ingevor derd. ALKMAAR/HEILOO - Op dinsdag 27 april is rond 9.00 uur een 43-jarige man uit Heiloo aangehouden op het Geert Groteplein in Alkmaar. Hij ver liet een winkel aan hetelfde plein met een tas vol boodschappen zonder te betalen. Het personeel ging hem achterna en dienstdoende agenten die de achtervolging zagen, konden de man inrekenen. De man is een bekende van de politie en is op het bureau in Alkmaar ingesloten. ALKMAAR - Een groep van 6 jongens in de leeftijd van 16 tot en met 18 jaar en afkomstig uit Heiloo, Bergen en Alkmaar is zondagnacht rond 02.00 uur in de omgeving van de Oudegracht aan gehouden. Een oplettende getuige had de groep vernielingen zien plegen aan een negental auto's op de Oudegracht. Hij heeft de politie gebeld, die op zijn aanwijzing de groep kon achterhalen. Toen de groep de politiewagen zag gin gen de jongens uiteen. De getuige is achter een van de daders aangerend en heeft deze kunnen aanhouden. De poli tie heeft de anderen kunnen opsporen. Ze zijn voor de nacht ingesloten. Gevonden voorwerpen: enkele sleutels, kleine bruine portemonnee met inhoud. 0e informatiefolders met bestelbon voor bet aanvragen van een zwemabonnement tegen seizoenverkoopprijzen, liggen bij de kassa van het zwembad of receptie van het gemeentehuis. De restant voorverkoopabonnementen liggen bij de receptie van het gemeentehuis, openingstijden: maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 16.30 uur. Woensdag 5 mei: Bevrijdingsdag, donderdag 20 mei: Hemelvaartsdag en maandag 31 mei: 2e Pinksterdag gelden de openingstijden zoals voor e< Zwembad Het Baafje Heiloo is open van zaterdag 1 mei t/m zondag 29 augustus 2004 Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00 tot 19.30 uur zaterdag en zondag 10.00 tot 17.30 uur Extra open in de zomervakantie van 12 juli t/m 20 augustus 2004 maandag t/m vrijdag 09.00 tot 20.30 uur De gemeente Heiloo en haar zwembadmedewerkers wensen u veei plezier in Zwembad Het Baafje. Zwembad Het Baafje Burgemeester en wethouders van Heiloo De Omloop 11 Afdeling Welzijn 1852 RJ HEILOO Postbus 1 Tel. 072 533 39 09 1850 AA HEILOO Tel. 072 535 66 81 Het Zevenhulzen 48-1852 JC Heüoo - tel 5333152 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic) (072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit (072) 5335813 Sporthal (072) 5333152 Gemeente, afd. Weizijn (inlichtingen over verhuur) (072) 5356681 Voor de huur van "losse uurtjes" (o.a. op woensdag en donderdag van 18.00-19.00 uur) en/of de verhuur voor het gehele seizoen 2QQ4/2ÖÖ5 kunt u terecht bij de afdeling Welzijn/CDA van de gemeente Heiloo, tel. 5356681 of tel. 5356682. Woensdag Zaterdag Zondag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 05-05-2004 gesloten Bevrijdingsdag 06-05-2004 07-05-2004 08-05-2004 O O r- O co t— Zaalvoetbal 09-05-2004 17.00-22.30 Volleybal 10-05-2004 08.45-15.30 Schooigym 11-05-2004 08.30-15.30 Schooigym 12-05-2004 n 18.00-19.30 Zaalvoetbal 13-05-2004 12.30-17.00 GGD, inenting© 14-05-2004 08.30-12.30 Schooigym 15-05-2004 avond Concert Golden Earing 16-05-2004 geen verhuur 17-05-2004 10.30-12.00 Training nation; aai zaalvoetbalteams 13,30-15.30 Schooigym 17.00-22.30 Volleybal 18-05-2004 10.00-12.00 Training nationaal zaalvoetbalteams 13.30-15.30 Schooigym 19-05-2004 20-05-2004 09.30-18.00 Basketballtoerr ooi 21-05-2004 09.30-17.00 Basketbaioerr ooi 20.00-22.00 Basketball 22-05-2004 23-05-2004 24-05-2004 08.45-15.30 Schooigym 17.00-21.00 Volleybal 25-05-2004 08.30-15.30 Schooigym 26-05-2004 27-05-2004 09.00-12.00 Sportdag basisscholen 28-05-2004 09.00-12.00 Sportdag basis ischolen 18.00-23,00 Zaalvoetbaltoernooi 29-05-2004 30-05-2004 Gesloten 1e Pinksterdag 31-05-2004 Gesloten 2e Pi iksterdag 01-06-2004 08.30-15.30 Schooigym 02-06-2004

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 2