Golden Earring zet Heiloo op z'n kop! Fietsactie stationsomgeving geslaagd 18de avondvierdaagse Heiloo edn f g intratuin Jro HET GROENE WARENHUIS Hemelvaartsdag Intratuin Heiloo geopend! Binnenkort start van kaartverkoop Timmerdorp Goed nieuws voor clubs verenigingen krant collectie &Kees VERS 1 19° 450 HOPMAN APE L LA ffppc Gratis op het springkussen BORDEN elicht ,..1(072)5351000 en Pizza's Lente kriebels 100 gram NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTR Winnaars Efteling ontwerpwedstrijd Gewijzigde openingstijden gemeentehuis www.heiIoo.nl <C I HEILOO MAKELAARS ERA* Uw huis? Ons ERA Koper Garantie Plan® Goedkoop kopiëren dat kan bij ons (vanaf 500 exemplaren) Informeer naar de VOORDELIGE CONTRACTPRIJZEN DRUKKERIJ UITKIJKPOST GESLOTEN OP: Donderdag 20 en Vrijdag 21 mei (i.v.m Hemelvaartsdag) en Maandag 31 mei (i.v.m Pinksteren VAN DER Henny Stoop tel, 532 0345 E.J> Potgieterweg 27 Heiloo Heilooër komt met schrik vrij Bibliotheek Heiloo verwelkomt meer dan 750 nieuwe leden AMBACHTELIJK 4 voor per stuk €0,98 Bij 100 gram Rosbief brOuGn 100 gram boterhamworst GRATIS H33r KGUZG •De hele maand mei jee# \liRSE ASPERGES ■VKlelliK 0WKWGE«-»«€ 16,50 20 mei Hemelvaartsdag S0* Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14,30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 19 MEI 2004 - 69e JAARGANG NO. 21 HEILOO - Zaterdag was Neerlands superformatie Golden Earring te zien en te horen in sporthal 't Vennewater. Golden Earring, bestaande uit Barry Hay (zang, gitaar, dwarsfluit), Cesar Zuiderwijk (drum, effecten), George Kooijmans (gitaar, zang) en Rinus Gerritsen (bas, basgitaar, mondharmo nica, keybord), vormt al vier decennia het gezicht van de Nederlandse popmu ziek. In februari 2003 kwam hun laatste cd uit, getiteld Millbrook USA. Van deze cd werden zaterdag veel nummers gespeeld. Voor de echte lief hebber geweldig, maar de gemiddelde bezoeker zat meer te wachten op de grote hits van de Earring. Gelukkig werden ook die niet vergeten, waaron der een extra lange versie van Radar Love met een fantastische drumsolo van Zuiderwijk, en de hits Twilight Zone, Going to the Run, en Long Blond Animal. In de uitverkochte sporthal was het bloedheet maar erg gezellig. Niet in de laatste plaats door het voorprogramma dat werd verzorgd door Full Circle, die veel Heilooërs nog zullen kennen van hun uitstekende optreden tijdens Proms vorig jaar oktober. Barry Hay was zaterdag met zijn band Golden Earring te zien in een uitverkochte sporthal 't Vennewater (foto: MSP) HEILOO - De gemeente Heiloo en de politie Noord-Holland Noord hebben in april succesvol actie gevoerd in samenwerking met de fietsenhandela ren in Heiloo om het aantal fietsdief stallen en het aantal foutgestalde fiet sen te verminderen. De foutgestalde fietsen geven het stationsgebied een slordig gezicht, ze hinderen passanten en fietsvandalen krijgen vrij spel om fietsen te beschadigen. We hebben de fietsers in het stationsgebied ervan wil len overtuigen dat fietsen die in de stal ling staan met een dubbel slot een min der makkelijke prooi vormen voor fiet sendieven. Ook heeft de politie gevraagd of fietsers hun fiets behoorlijk willen parkeren. Veel fietsers die hun fiets parkeren in de stationsomgeving in Heiloo hebben gehoor gegeven aan deze oproep. HEILOO - In de Uitkijkpost van woensdag 21 april stond een ont werpwedstrijd van de Efteling. Kinderen tot en met twaalf jaar kon den daarin de voorkant voor het nieuwe toverboek van Christian Farla ontwerpen. Christian is samen met Jim en Marieke de nieuwe ster van het Efteling Theater en geeft daar een geweldige tovershow. De redactie van de Uitkijkpost kreeg vele inzendingen binnen; het ene ontwerp nog mooier dan het andere! Uit de ontwerpen heeft de redactie vier winnaars gekozen: Anouk Meijs (9 jaar) uit Heiloo, Douwe Tjeertes (9 jaar) uit Heiloo, de 11-jarige Chantal Bakker uit Heiloo en de 6- jarige Gijs Koot uit Limmen. Alle prijswinnaars winnen twee toegangs kaarten voor de Efteling, die ze binnenkort per post krijgen thuisge stuurd. Bovendien maakt de prijs winnaar Anouk kans op een magi sche tover dag op zondag 13 juni in de Efteling! Haar adresgegevens hebben we doorgegeven, dus wie weet wordt Anouk binnenkort door de Efteling gebeld! Alle prijswin naars van harte gefeliciteerd! In de periode van 29 maart tot en met 29 april heeft de politie in het stations gebied vijf maal gecontroleerd of fiet sen goed of fout geparkeerd staan. Zowel goed- als foutgeplaatste fietsen hebben een label gekregen. Op de ver schillende labels kon worden aangege ven of een fietser zijn goede gedrag zal behouden of dat hij zijn slechte gedrag zal verbeteren. Bij het inleveren van dit goede voornemen en adresgegevens bij een van de rijwielhandelaren in Heiloo, maakten fietsers kans op leuke prijzen, zoals een fietscomputer, fietstassen en een fietsslot. Als klap op de vuurpijl wordt een splinternieuwe fiets verloot, ter waarde van 649,-! Ruim 500 men sen hebben hun goede voornemen bij de rijwielhandelaar ingeleverd. Alle inzendingen maken dus kans op de genoemde prijzen en op 19 mei worden op de gemeente infopagina de winnaars bekend gemaakt. Daarnaast ontvingen fietsers die het label hebben ingeleverd om mee te dingen naar de prijzen, een kortingsbon die gebruikt kan worden om een kettingslot aan te schaffen. In totaal hebben 90 mensen ook gebruik gemaakt van deze kortingsactie. Campagne Verbetering Stationsomgeving Heiloo De fietsdiefstalactie is de derde actie van een totaalcampagne ter verbetering van de leefbaarheid van de Stations omgeving. In de komende maanden richten de acties zich nog op het fietsen en brommen in het voetgangersgebied van het stationscentrum. Het tegengaan van wildplassen en het drinken van alcohol op straat was een eerste actie die in de maanden juli en augustus 2003 heeft plaatsgevonden. In januari vond een actie plaats om het foutparkeren van auto's tegen te gaan. De afgelopen tijd is er door gemeente en politie al hard gewerkt om de Stationsomgeving veiliger en aantrek kelijker te maken. Uit de reacties van ondernemers en bewoners van het gebied is gebleken dat de situatie inmiddels is verbeterd. Ook in de toe komst blijven gemeente en politie zich inspannen voor een verbetering van de Stationsomgeving. HEILOO - Alweer voor de 18e keer organiseert de Plaatselijke Wandel commissie het jaarlijks terugkerende wandelevenement: de avondvierdaagse in Heiloo. Dit evenement is bijzonder geschikt voor deelname in gezins- of groepsverband. Iedereen vanaf 4 jaar kan deelnemen. De Plaatselijke Wan delcommissie Heiloo heeft er weer voor gezorgd dat er verschillende mooie par- coursen, geschikt voor jong en oud, zijn gemaakt, waarin een aantal verrassende Heiloose plekjes zijn opgenomen. Vanaf dinsdag 8 tot en met vrijdag 11 juni wordt men in de gelegenheid gesteld om hiervan mee te genieten. Zoals het de afgelopen jaren gebruikelijk was, wordt er ook dit jaar gestart vanaf het gezellige plein van de basisschool St. Radboud, ingang Breedelaan. De start tijden zijn hetzelfde gebleven: vanaf 18.00 uur 15 kilometer, vanaf 18.15 uur 10 kilometer en vanaf 18.30 uur mogen de 5 kilometer-wandelaars beginnen. Het geheel zal op het schoolplein en op de laatste avond langs de route muzi kaal worden ondersteund door de Fanfare Showband Heiloo, de harmonie Caecilia en muziekvereniging Eens gezindheid. Bij het volbrengen van de avondvierdaagse ontvangt iedereen het welbekende avondvierdaagse kruis. Het inschrijven voor de avondvierdaagse kan vanaf maandag 24 mei tot en met donderdag 27 mei tussen 19.00 en 20.00 uur. Iedereen, individuelen en groepen/ scholen, kan dan terecht in de St. Radboudschool, ingang via het school plein aan de Breedelaan. Algemene informatie kan men inwinnen bij de familie Bos, Werkendelslaan 9, tel. 072- 5337426. Het inschrijfgeld bedraagt voor alle deelnemers €^3,50. Leden van erkende wandelsportbonden genieten een reductie van 1,- op vertoon van een lidmaatschapsbewijs. Inschrijving aan de start is mogelijk tegen verhoogd tarief. Helaas kan er geen garantie wor den gegeven dat de verdiende medaille direct na afloop van de avondvierdaag se uitgereikt kan worden. I m mm HEILOO - Tegenover het Witte Kerkje in Heiloo vindt u VIP's! Jeugdmode. Wie binnenstapt ver baast zich over de ruime winkel met veel keuze in kinderkleding in de maten 50 tot en met 176. Frisse, vro lijke kleuren voeren de boventoon in de aankleding van de winkel. De kleding is heel divers, van sportief tot netjes. Eigenaressen van VIP's! zijn Karin Hoijtink en Carla Roos van Raadshooven. Merken „We hebben op 6 oktober 2003 de zaak overgenomen", zo vertelt Karin. „Voorheen was het kinderkle dingzaak Dikke Vriendjes, waar ik zelf vanaf '98 werkte. Ze zaten dan wel op een andere plek. Toen de zus sen waar de zaak van was ermee stopten, werd mij gevraagd of ik interesse had. Ik heb toen iemand erbij gezocht, dat was Carla en vol plannen zijn we begonnen." Dat beide dames niet stil zitten, blijkt wel uit de grote collectie kle ding. Er is voor elk wat wils. Zo zijn de bekende merken Rags, Eager Beaver, RFG, NoNo, Esprit, Pointer, Tom Taylor en Cakewalk te vinden. Maar ook minder bekende, maar wel trendy merken als Barbara Farber, waaronder ook een babylijn, Filou (een Belgisch topmerk), Caterpillar (voor grotere jongens), Kookaï (een Frans merk voor meisjes) en tot slot gaat binnenkort Jeep van start (voor jongens klein en groot). Zelfs voor leuke schoenen, die net even wat anders zijn, kan men terecht. Het merk Kangaroos staat op de plank. Van kleurige sportieve tot teenslip pers met bewegende prints. Meer bieden dan kleding „Onze insteek is het ook om meer te bieden dan kleding", zo vervolgt Karin haar verhaal. „Zo hebben we ook leuke cadeauartikelen, lipgloss, nagellak, kettinkjes uit Indonesië en tassen in de stijl van Pucca. Je weet wel met die Chinese koppies. We krijgen hier veel meisjes die glitter kopen, want dan gaan ze naar de In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. disco. Dan tellen ze samen het geld uit, jij een euro en ik één", lacht Karin. Ze hebben zichtbaar plezier in hun werk en doen er alles aan om het de klanten en klantjes naar de zin te maken. Er is bijvoorbeeld een speciale kinderhoek, er is al druk geschilderd en de plannen zijn in de maak om de babyhoek een ander gezicht te geven. Kinderen mogen ook veel in de royale ruimte waarin de winkel is gehuisvest. Niks op een stoel zitten en maar passen. Af en toe mogen ze best rondrennen, vol gens de eigenaressen Ook is het mogelijk kleding op zicht mee te nemen of te ruilen wanneer het toch niet de juiste keuze was. Ook de enthousiaste medewerkers Trees, Pascale, Linda en Alie helpen de jeugdige VIP's en hun ouders graag, om de leukste, trendy, stoere of fee stelijke kleding te vinden. Opa's en oma's Wellicht denkt u: maar wat zal dat allemaal kosten? Geen zorgen, want VIP's heeft kleding en accessoires voor elke portemonnee. Om een indicatie te geven: een kwaliteits T- shirt van Esprit is er al vanaf 8,-. Ook opa' s en oma's blijken trouwe klanten van deze originele kinder kledingzaak. „We merken dat opa's en oma's als cadeautje voor hun kleinkinderen steeds vaker kleding kopen. We vertroetelen ze dan een beetje met een kopje koffie." VIP's is echt een zaak om in de gaten te houden. Want binnenkort zijn er weer speciale acties. Zo kunnen de kinderen straks komen koekjes bak ken met een heuse banketbakker en er komt 'iets met ijsjes' in de zomer. Houdt u dus VIP's! Jeugdmode in de Uitkijkpost in de gaten! U vindt VIP's Jeugdmode aan de Raadhuisweg op nummer 10, tel. 072-5538393. Openingstijden: maandagmiddag van 13.00 tot 18.00 uur; dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 18.00 uur en koopavond vrijdag tot 21.00 uur; zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur. Karin Hoijtink en Carla Roos van Raadshooven van VIP 's! doen er alles aan om het de klanten en klantjes naar de zin te maken, (foto: MSP) HEILOO - In verband met Hemel vaartsdag zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan het Rosendaal op donderdag 20 mei de gehele dag gesloten. Het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen zijn de dag na Hemelvaartsdag (vrijdag 21 mei) wél geopend. MEEDENKEN OVER DE TOEKOMST VAN HEILOO?? GEEF UW MENING IN 500 WOORDEN Voor meer informatie zie pagina 4 en HEILOO Wij zijn geopend van 10.00 tot 17.00 uur. HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. HEILOO - Zaterdag 19 juni worden de Timmerdorpkaarten weer verkocht. Zoals gebruikelijk valt het timmerfeest in de laatste week van de schoolvakan tie, dit jaar van 17 tot en met 20 augustus. Het 28ste Timmerdorp biedt plaats aan maar liefst 600 kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 12 jaar. De verkoop begint om 10.00 uur en vindt plaats in de Hobbyfarm (voor heen de Hofdijkschool) in Mariënstein. Ieder jaar is de belangstelling groot, daarom worden per persoon niet meer dan drie kaarten verkocht. De prijs van de kaarten bedraagt 10,- per per soon. Het enige waar de kinderen zelf voor moeten zorgen zijn oude kleren, een paar schoenen met dikke zolen, hamer, knijptang, zaag, kwasten en een paar lege blikken. Timmerdorp zorgt voor de rest. Voorafgaand aan de kaart verkoop krijgen medewerkers, die als tegenprestatie ten minste twee dagen meehelpen aan Timmerdorp, de gele genheid maximaal twee kaarten voor gezins- of familieleden te kopen. Dit is dan ook de reden dat er tijdens de ver koop minder dan 600 kaarten kunnen worden verkocht. Kaarten worden op volgorde van opkomst verkocht, er worden geen nummertjes uitgedeeld. Meer informatie over de kaartverkoop en het komende Timmerdorp is te vin den op www.timmerdorpheiloo.nl. Een tip voor ouders: koop nu alvast gereedschap, want tegen de tijd dat Timmerdorp plaats vindt zijn de goed kope exemplaren in Heiloo en omstre ken niet meer te krijgen. En geef uw kinderen vooral oude kleren mee, want de verfvlekken kunnen heel hardnek kig zijn! ERA SS Kennemerstraatweg 330 Heiloo UUl Telefoon: 072 - 533 40 95 iwM Internet www.hopman.nu Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo Makelaar sinds 1933 wïiw www.vanderborden.nl "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Hrik'vo -VO Regio Noord* Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. s ALKMAAR - Vrijdagochtend 14 mei om 2.00 uur is een 38-jarige automobi list uit Heiloo met de schrik vrijgeko men nadat hij met zijn auto het Noord- Hollands kanaal was ingereden. De man reed over de Topaasweg in Alkmaar in de richting van het kanaal. Voor het kanaal maakt de weg een bocht naar rechts, de Boekelerdijk op. Door een technisch defect aan zijn auto (vermoedelijk niet-werkende remmen) reed de man rechtdoor het kanaal in. Hij is op eigen kracht de auto uitge kropen en is ongedeerd gebleven. Heiloo - Castricum www.mascottemode.nl HEILOO - Nadat Bibliotheek Heiloo op 15 december 2003 het nieuwe gebouw aan de Westerweg 250 heeft betrokken, hebben zich al 752 nieuwe leden ingeschreven. Hiermee komt het aantal geregistreerde leden boven de 8.500 te liggen. 39% van de inwoners van Heiloo is lid van Bibliotheek Heiloo (gemiddeld ligt dit landelijk op circa 30%). M W\n 2 voor special: klein, per stuk I VASTE AANBIEDING (elke daa) Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo Beide

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1