Interactieve avond in de Beun i ed i f tj intratuin 2e Pinksterdag Intratuin Heiloo geopend! collectie möscotte Sinnige's Fruit, munt uit! BRINK 25 KORTING DP ALLE VOORRAAD ARTIKELEN &Kees 1 Drukkerij De Uitkijkpost dit jaar 70 jaar HOPMAN iliiii A P E L L A m F i yv LUILAKGEKTE Kipfilet €A99 LWiESscHüni BORJDEN 4 Hoe zien inwoners Heiloo hun gemeente in de toekomst? Gratis op het springkussen (072)5351000 t: C 3 Kogel- biefstukjes O. Koffiebroodjes Aardbeienslof Gemengde €^g c kadetten 10 stuks éL. HHHHHI PBM NIEUWSBLAD VOOR MEI EN OMSTREKEN Goedkoop kopiëren dat kan bij ons (vanaf 500 exemplaren) Informeer naar de VOORDELIGE CONTRACTPRIJZEN Ook op internet: Blusactiviteiten Bonhoeffercollege brengt nieuw programma uit Tweedehands boekenmarkt MAKELAARS ERA' Uw huis? Ons ERA Koper Garantie Plan® Diefstal tuinstoel Diefstal mountainbike HET GROENE WARENHUIS Omdat ieder vaarwel EEN Slj/ONDI Rl SB*®®» Heiloo - Castricum www.mascottemode.nl Hollandse aardbeien Klasse 1 jonagold 3 kilo2,99 Hollandse Ijsbergsla Super fl/l aroc sinaasappelen 3 kilo2,99 Ambachtelijke slagerij Biefstuk Filet Americain Hammouse Achterham zaterdag 29 mei tussen 6 en 8 uur (ontbijt staat voor u klaar) 1 kilo Bij aankoop van 150 gram Gerookte Kipsalade 100 gram Sellerysalade GRATIS diverse soorten f D /ITIC 3 voor 2,94 elke 4e Ufiiil IJ super lekker •De hele maan VERSE ASPERGE .WeKeUjKsvflisseieiid DRlE-GAHGEN-WW)€l6>5 20 mei Hemelvaartsdag Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 -17.30 uur/vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 26 MEI 2004 - 69e JAARGANG NO. 22 Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo HEILOO- Dinsdag 18 mei werd een bijzondere bijeenkomst gehouden door de gemeente Heiloo, in samenwerking met bureau Quality Options. In navolging van de nieuwe strategische visie van de gemeente Heiloo, bedoeld om richting te geven aan de toekomst van het dorp, werd deze bijeenkomst georganiseerd. Door middel van stemkastjes konden de genodigden- onder wie ondernemers, afge vaardigden van verenigingen en organisaties in Heiloo, alsmede enkele raadsle den, leden van B&W en van het Heilooer ambtelijk apparaat, hun visie op Heiloo in de toekomst kwijt. De avond werd geopend door George Borst, fractievoorzitter van het CDA Heiloo en lid van de werkgroep exter ne analyse van de gemeente Heiloo. Deze werkgroep bestaat uit college- en raadsleden, en wordt ondersteund door een voorbereidingsteam van de ambte lijke organisatie. De werkgroep is in het leven geroepen om een goed beeld te kunnen vormen van de omgeving waar in de gemeente functioneert. Hoe kij ken inwoners en organisaties tegen de gemeente aan en wat zijn de wensen en verwachtingen voor de toekomst? Een van de manieren om deze informatie te vergaren was de interactieve avond waarop met behulp van stemkastjes een goed beeld zou ontstaan van de mening van de genodigden. Borst legde het doel en het verloop van de bijeenkomst uit en waarom is beslo ten tot een vernieuwing van de vorige strategische visie uit 1995. Sinds 1995 werkt de gemeente Heiloo met de visie onder het motto 'Fijn wonen in 't groen'. Dit geeft aan hoe we in Heiloo aankijken tegen het bestuurlijk profiel van de gemeente, het sociale profiel van het dorp en wonen en werken in Heiloo. Maar door onder andere fusies van buurgemeenten Castricum, Limmen en Akersloot en het ontstaan van de nieuwe gemeente Bergen, de dualisering en de toename van partici patie van burgers, ontstond er behoefte aan een herijking van de strategische versie. Uiteraard zijn de resultaten van de bijeenkomst voor de gemeente van grote waarde om de juiste keuzes te kunnen maken. Volgens Borst is de visie maar ten dele nieuw, want dat wat goed is moeten we behouden. Zo staan er in de huidige strategische visie 'Fijn wonen in het groen' waardevolle gedachten en is er in de gemeente tus sentijds strategisch beleid ontwikkeld dat als uitgangspunt zal dienen voor de nieuw te ontwikkelen visie. Om er voor te zorgen dat de definitieve visie op de toekomst van Heiloo een visie is waar zo veel mogelijk mensen zich in her kennen, worden diverse partijen nauw betrokken bij de discussie. Afhankelijk van de fase waarin het proces zich bevindt, kunnen dat bijvoorbeeld raad sleden, inwoners, ondernemers of maatschappelijke organisaties zijn. Naast de interactieve avond zijn verder leerlingen van de groepen acht van alle basisscholen uitgedaagd om mee te denken over de toekomst van Heiloo door middel van een wedstrijd, en zijn alle inwoners van Heiloo middels een oproep in deze krant in de gelegenheid gesteld om in 500 woorden hun visie op de toekomst aan de gemeente kenbaar te maken. Interactieve avond Tijdens de interactieve avond werd in verschillende blokken de mening gevraagd van de stemkasthouders. De blokken hadden thema's als wonen, werken en economie, voorzieningen, verkeer, uitgaan en bestuur en demo cratie. Op een groot scherm werden vervolgens stellingen of vragen binnen die thema's geprojecteerd, die vervol gens konden worden tegengesproken, onderschreven of beantwoord met een druk op de knop. Na twee ludieke oefenvragen waarin Heiloo moest wor den vergeleken met eten en auto's (uit komst: broodje kaas en Volvo, oftewel: een gewone, onopvallende gemeente die echter wel veilig en rustig is), kon de avond beginnen. De eerste vraag was meteen pittig, daar moesten de aanwezigen namelijk een waarde oor deel - tussen slecht en zeer goed - over de gemeente geven. Bijvoorbeeld op het gebied van beschikbaarheid van seniorenwoningen (slecht), veiligheid (goed), scholen (matig/goed), super markten (goed), uitgaansmogelijkhe den (slecht/matig) en aanbod zorgprak- tijken (slecht). Interessante ideëen De heren van Quality Options gaven de aanwezigen daarna ruim de gelegen heid om toelichting te geven bij de gekozen antwoorden. Dit leverde soms interessante ideëen op. Bij het volgen de blok 'wonen' moest worden gestemd over wat voor soort woningen er zou moeten worden gebouwd in Heiloo, voor welke doelgroep moet worden gebouwd in de Zandzoom, of nieuw bouw belangrijker is dan behoud van groen, en of nieuwbouw zelfstandig moet worden gerealiseerd of juist in samenwerking met buurgemeenten. Bij dit blok kwam duidelijk naar voren dat betaalbare nieuwbouw voor starters wordt gezien als prioriteit, maar daarbij moet het behoud van groen ook hoog in het vaandel staan. Verder zou de gemeente nieuwbouwprojecten in eigen beheer moeten realiseren, om te voorkomen dat er heel veel over en weer (over geld) wordt gepraat, terwijl er ondertussen weinig concreets gebeurt. Aan de andere kant vond een van de aanwezigen het nadeel van bou wen in eigen beheer het risico van 'oog- kleppenpolitiek'. In het blok 'werken en economie' werd van de aanwezigen gevraagd hun mening te geven over de spreiding van winkels in Heiloo (uit komst: 'zo houden'), over de aanwezig heid van bedrijven uit de zwaardere milieucategorie ('beperkt toelaten en bestaande bedrijven herijken'), de inrichting van bedrijventerreinen ('het liefst een bedrijvenpark waar wonen en werken kan worden gecombineerd'), het investeren in recreatiemogelijkhe den ('de golfbaan is te duur, de Beun heeft grotere foyer nodighet huidige Door middel van stemkastjes konden de vertegenwoordigers van gemeente, ver enigingen en organisaties en de ondernemers hun mening kwijt over het Heiloo van nu en in de toekomst, (foto: MSP) CASTRICUM - Het nieuwe Plus activiteiten Programma 2004-2005 wordt op 26 mei gratis huis-aan-huis bezorgd in de gemeenten Akersloot, Beverwijk, Castricum, Egmond, Heemskerk, Heiloo, Limmen, Uitgeest, Velsen-Noord en Wijk aan Zee. In de Uitkijkpost vindt u het cursusboekje, dat informatie bevat over het uitgebrei de cursusaanbod op gebied van: cul tuur, dans, educatie, gezondheid, hobby en vrije tijd, kunstzinnige vorming, mens en samenleving, muziek, recrea tie, sport, talen, computertypen, Word, Windows en vele andere cursussen. Heeft u het programmaboekje niet thuis ontvangen, dan kunt u het halen bij de bibliotheken van bovengenoem de gemeenten, boekhandel Laan in Castricum en het Bonhoeffercollege. Ook kunt u alle informatie over het Jos Frijters van het bureau Quality Options leidde de interactieve avond, (foto: MSP) voorzieningenniveau ('thuiszorg kan veel beter, net als stimulering van vrij willigerswerk, bijvoorbeeld zoals het project Wisselwerk in Amsterdam waarbij ambtenaren een aantal uur per week aan vrijwilligerswerk 'in de baas zijn tijd' invullen). 65% van de aanwe zigen was het eens met de stelling dat er voldoende eerstelijns zorgvoorzie ningen in Heiloo aanwezig zijn, maar men maakte zich tegelijkertijd zorgen over de toekomst omdat veel artsen, tandartsen en fysiotherapeuten in Heiloo van middelbare leeftijd zijn. Een van de aanwezigen merkte op het triest te vinden dat dieren inmiddels betere gezondheidszorg hebben dan mensen: „Als je de dierenarts belt staat die zo op de stoep, terwijl de huisarts vraagt of het echt niet gaat!". Het thema verkeer leverde op dat bijna nie mand tevreden is over de verkeersrem- mende maatregelen in Heiloo; men vindt de drempels en wegversmallingen over het algemeen irritant. Om een oudere heer die zijn verbazing over de nieuwe verkeersremmende maatrege len op de Zevenhuizerlaan, waarbij bloemperken midden op de weg zijn geplaatst, op zeer komische wijze uitte, werd hartelijk gelachen, en het voorstel van iemand om de aansluiting bij de Zeeweg ter hoogte van Bakkum te laten beginnen, om vervolgens tot aan Alkmaar parallel te lopen aan de A9 met diverse aansluitingen op de nieuwe woonwijken, werd beloond met applaus. Niet daadkrachtig en betrouwbaar Bij de stellingen over 'bestuur en democratie' kwam naar voren dat men het gemeentebestuur van Heiloo niet daadkrachtig vindt, maar liefst 75% Van de stemmen. De betrouwbaarheid van het gemeentebestuur werd nipt bevestigd, slechts 57% betitelde het bestuur als betrouwbaar. Oorzaken daarvan zijn onder andere het recente gesol met de huisartsen, en bepaalde toezeggingen aan ondernemers die nooit zijn uitgevoerd. Ook de commu nicatieve vaardigheden van de ambte lijke organisatie werden bekritiseerd. Met name de moeizame voortrajecten van woonprojecten werd gezien als direct gevolg van slechte communica tie, zowel met betrokken instanties als met burgers. Iemand opperde daarop om een Ombudsman aan te stellen die deze problematiek in de gaten zou kun nen houden. Op een rijtje Aan het einde van de avond werden de verschillende thema's nog eens op een rijtje gezet, en werden bepaalde opval lende zaken naar voren gehaald. Alle resultaten van deze avond zullen over enkele weken op de website van de gemeente Heiloo, www.heiloo.nl, te lezen zijn. De planning is om de strate gische visie begin van dit najaar gereed te hebben. Daarna start de praktische uitwerking en het doorvoeren van de eventuele gevolgen van de strategie in beleid en activiteiten. cursusaanbod vinden op de vernieuwde website www.plusactiviteiten.nl. Op zondag 5 september houdt de Plusactiviteiten in het Bonhoeffer college te, Castricum, Pieter kieftstraat 20 een open dag van 11.00 tot 14.00 uur. U kunt daar kennismaken met de docenten. Informatie: 0251-659119 maandag tot en met vrijdag 10.00 tot 16.30 uur. HEILOO - Op zaterdag 29 mei, van 10.00 tot 13.00 uur wordt er weer een tweedehands boekenmarkt gehouden in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois- hof 2 te Heiloo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Vrienden Ouderenwerk georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Wie nog boeken en platen heeft, kan deze op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur naar het Trefpunt brengen. Voor ophalen kan een afspraak worden gemaakt via tel. 072-5331297. HEILOO ERA B ier HEILOO - Af en toe wil je auto wel weer eens tip top hebben. Hij is vies, heeft krassen of zelfs deukjes en de stofzuiger mag er ook wel eens door heen. Heel handig wanneer je dan een bedrijf als Super Clean kent. Super Clean zit op het industrieter rein Oosterzij op nummer 2 in Heiloo. Ze zijn "het adres om uw kostbare aotomobiel cosmetsich te onderhouden, koesteren en consreve- ren zols in de gloednieuwe folder is te lezen. Het pand oogt ook gloednieuw, een frisse nieuwe jas in heldere blauwe en witte kleuren en een duidelijk her kenbaar logo. Dit logo is ook overal terug te vinden in het kantoor. Daar staat planner en contactpersoon Ron Lute de Uitkijkpost te woord. Small repair Het enthousiasme straalt ervan af, als Ron vertelt over zijn nieuwe onder neming. Hij is geen groentje in de autobusiness, want Ron werkt al 6 jaar in de mobiele "small repair"- branche. Hij heeft zijn naam al bij menig autobedrijf gevestigd en nu dus per 1 januari de stap genomen om ook het autowassen toe te voegen aan zijn activiteiten. „In dit pand was al zo'n 15 jaar een autowasserij gevestigd", vertelt Ron terwijl hij wijst op een oud krantenar tikel aan de muur. „Ik heb toen een doorstart gemaakt en aan Pro Team, small repair, het autowassen toege voegd. Small repair betekent uitdeu ken zonder spuiten. Deze tak van ons bedrijf zit in hetzelfde pand. Maar we gaan ook nog naar bedrijven toe om deze dienst te leveren. Tot slot heb ben we ook nog Pfo Tech onder ons dak. Dat is een speciale lakbescher- mingbehandeling. Een.acryl glanslaag kan aangebracht worden op auto, bodr, motor, caravan, noem maar op. Als er maar lak op zit!" Gebruikte auto weer als nieuw! Het uiterlijk van de vroegere gelijk namige Super Clean is drastisch ver anderd. Een nieuwe voorgevel, bui ten de entree met koffieruimte is het interieur aangepakt. Er is een bijna nieuwe wasstraat gekomen, nieuw personeel en er is een uitgebreid pak- In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. ket aan behandelingen mogelijk. Zo varieert het aanbod van wassen en drogen voor 7,- tot een supercle- anprogramma voor 19,-. Bij dit laatste wordt de auto uitgezogen en alle ruiten schoongemaakt. Sowieso worden alle auto's met de hand voorbewerkt. Inweken, met de hogedrukspuit alle los vuil afspuiten en bekijken of er sprake is van insec ten en velgen, het hoekje bij de spie gel, de achterkant van de kenteken plaat worden met de hand gedaan. Zo kan het zijn dat een gebruikte auto weer als nieuw de uitgang van Super Clean verlaat. „We hebben klanten gehad die straal hun eigen auto voorbijlopen, omdat ze hem niet meer herkennen!", lacht Ron. Vakantiebeurt Groot voordeel van Super Clean is, dat de klant ook voor kleinere gebre ken aan de lak (deukjes of krassen) bij het team van 4 Super Clean/Pro Team terecht kan. De nieuwste technieken worden gebruikt om de auto weer tip top te krijgen. „We werken met air brush- tecnieken, polishen, shamponeren de bekleding, doen velgenreparaties. Dat alles kost voor een gemiddelde personenauto 150,-. Maar dan heb je eigenlijk weer een nieuwe auto. Ook kunnen klanten hun auto hier zelf uitzuigen. En als ze hun auto laten wassen kunnen ze hier in de wachtruimte genieten van een lekker kopje koffie of thee, de krant. Je zetje auto neer, vertelt je wensen en na de koffie neem je hem weer mee!", vol gens Ron Lute. Super Clean heeft op dit moment een unieke actie: De Vakantiebeurt. Auto wassen, interieur reinigen, kunststof delen exterieur en banden conserve ren. Lakwerk in de was zetten, inclu sief 2 ramendoekjes en bijvullen rui tensproeier voor slechts 50,-. Super Clean is geopend van maan dag tot en met vrijdag van 08.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 08.00 tot 17.00 uur. Adres: Industrieterrein Oosterzij 2 in Heiloo, tel. 072- 5336084. Afspraak maken is in prin cipe niet nodig, maar wellicht handig bij een uitgebreidere behandeling van uw auto. Het spiksplinternieuwe team van Superclean staat klaar om uw auto onder handen te nemen, (foto: MSP) HEILOO - Op maandag 17 mei werd aangifte gedaan van diefstal van een tuinstoel uit de tuin van een woning aan de de Sonneveld. De diefstal van de witte metalen tuinstoel werd gepleegd in de nacht van vrijdag op zaterdag 14-15 mei. De stoel uitgevoerd in sierlijk smeedwerk behoorde tot een set van drie stuks. HEILOO - Op dinsdag 18 mei werd de diefstal van een mountainbaike ont dekt uit de schuur van een woning aan de Stationsweg. Niet bekend is wan neer de diefstal gepleegd zou zijn. Braaksporen werden niet aangetroffen aan de schuur waarin de zwarte moun tainbike niet afgesloten stond. fflKennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon: 072 - 533 40 95 nvm Internet www.hopman.nu Wij zijn geopend van 10.00 tot 17.00 uur. HEILOO, Venriewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. VAN www.vanderborden. "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." s DRUKKERIJ UITKIJKPOST GESLOTEN OP: Maandag 31 mei (i.v.m Pinksteren) Henny Stoop tel. 532 0345 E j, Potgieter weg 27 Heiloo f lente DONDERDAG t/m ZATERDAG Heerenweg 44 072 5338487 aantrekkelijk geprijsd per stuk0,69 Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 DONDERDAG t/m ZATERDAG 3 stuks.€0,25 100 gram0,99 150 gram0,99 150 gram1,95 BOITEIY WESTERWEG 259 - 1852 AG HEILOO TEL. 072-5321990 Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1