t Beestenboetje gaat open in juni! Nog meer vrijwilligers gevraagd! Een spannende tweede carrière bij brandweer Heiloo Spetterend de zomer in 777 i WBÊtÊËÊÊ Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 65 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Op zaterdag 5 juni a.s. opent 't Bees tenboetje in het gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan voor het eerst dit sei zoen haar deuren. Een tekort aan vrijwilligers maakte dit eerder niet mogelijk. Inmiddels heeft een aantal nieuwe vrijwilligers zich gemeld. Wij zijn hier erg blij mee! De openingstijden voor de maand juni zijn: de le en 3e zaterdagochtend van de maand, 5 en 19 juni van 10.00 tot 12.30 uur en woensdagmiddag 9, 16, 23 en 30 juni van 13.00 tot 16.00 uur. Op genoemde openingstijden kunnen de kinderen allerlei dieren aaien en knuffelen. De vrijwilligers zijn aanwezig om vragen te beantwoorden over het ver zorgen van dieren, het eten geven, etc. Berichtgeving over de openingstijden in de periode vanaf juli 2004 volgt nog. Vrijwilligers gevraagd Hou je van beesten of wil je wel eens flink de armen uit de mouwen steken en de hokken van de dieren schoonmaken? Of vind je het leuk om activiteiten voor kinderen te organiseren of ze te helpen met knutselen? Heb je wat vrije tijd over die je leuk en zinvol wilt besteden en ben je ouder dan 16 jaar? Meld je dan aan als vrijwilliger, 't Beestenboetje kan nog wel wat vrijwilligers gebruiken. Je kunt je gelijk aanmelden als vrijwilliger, maar ook eerst wat meer informatie vragen over het vrijwilligerswerk in 't Beestenboetje of gewoon eerst eens een keertje komen kijken. In alle gevallen kan je contact opnemen met de heer G. Bak, opzichter van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 02. Ook kan je contact opnemen met de beheerder de heer T. Bisselink, die meestal op woensdagmiddag in 't Bees tenboetje aanwezig is. Meer informatie Voor meer informatie of voor aanmel ding als vrijwilliger kan je bellen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. De brandweer van Heiloo is een wervingsactie voor nieuwe vrijwilligers gestart. Misschien heeft u het al gezien op de spandoeken, posters en borden op de vuilnis wagens? Op maandag 7 en zaterdag 12 juni aanstaande organiseert brandweer Heiloo informatiebijeenkomsten in de kazerne aan het Rosendaal 2a. Iedereen die geïnteresseerd is in een zinvolle tijdsbesteding en een uitdagend hobby is bij de brandweer aan het goede adres en van harte welkom om eens een kijkje te komen nemen op de kazerne. Brandweercommandant Martin Lam bert: "De komende jaren gaat een aantal van onze collega's van de vrijwillige brandweer met 'pensioen'. Om het brandweerkorps van Heiloo en het niveau van de dienstverlening op peil te houden, is nieuwe aanwas hard nodig. Om te laten zien wat het werk bij brand weer Heiloo inhoudt, willen we iedereen die geïnteresseerd is in het werk van de brandweer uitnodigen om eens langs te komen bij brandweer Heiloo." Brandweer Heiloo organiseert daarom twee informatiebijeenkomsten. Op maandag 7 juni van 20.00 tot 22.00 uur en op zaterdag 12 juni van 10.30 tot 12.30 uur kunnen de inwoners van Heiloo kennismaken met het werk van de brandweer en een aantal vrijwillige brandweermensen. Ruim 5000 mannen en vrouwen in Heiloo zijn persoonlijk Zwem- en waterpolovereniging 'De Spetters' organiseert in samenwerking met de gemeente Heiloo voor alle zwemliefhebbers een uniek evenement. En wel een zwemmarathon op zaterdag 12 juni 2004 van 18.00 uur tot 22.00 uur in Zwembad Het Baaije. Aansluitend is er nog een gezellige avond onder genot van een hapje en een drankje. Een marathon van maar liefst 4 uur, waaraan maximaal 16 teams van maxi maal 6 personen 1 reserve) aan mee kunnen doen. Het wordt een sportieve, maar vooral een gezellige avond. Voor de inwendige mens wordt ook gezorgd, diverse soorten drankjes, hapjes, broodjes, hamburger, e.d. zijn te ver krijgen tegen een kleine vergoeding. Leeftijd Iedereen die van zwemmen houdt en 13 jaar en ouder is kan zich opgeven, wees er op tijd bij want vol is vol!! Deelnemen Om mee te doen aan dit evenement kun je je opgeven via een e-mail naar: DeSpet- ters@bee-it.nl of door een briefje te sturen aan de zwemcommissie van 'De Spetters', Prinses Marijkelaan 7, 1934 EA Egmond aan den Hoef met de vermelding van de teamnaam, deelnemende teamleden en de teamcaptain of contactpersoon. Kosten Het inschrijfgeld bedraagt 10,00 per team, dit bedrag graag vóór 5 juni 2004 overmaken op bankrekeningnummer: 65.14.42.443 of postbank: 34.42.508 t.n.v. De Spetters, Heiloo onder vermel ding van 'Zwemmarathon 12 juni 2004'. We zien je graag op zaterdag 12 juni 2004. Zorg ervoor dat je circa 17.30 uur aanwezig bent zodat we op tijd kunnen starten! Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw N. Buis, telefoonnummer (072) 511 53 47. uitgenodigd voor deze bijeenkomsten. Ook ondernemers in Heiloo zijn aange schreven om hen op de hoogte te stellen van de wervingsactie. Tijdens de bijeenkomsten leggen de brandweermensen uit wat zij allemaal doen. Martin Lambert: "Rode auto's, loeiende sirenes en blauwe zwaailichten is vaak het eerste beeld dat het woord 'brandweer' oproept. Maar het werk van de brandweer houdt meer in dan dat." Niet alleen bij brand in de weer Als er een brandweerpieper afgaat, kan er van alles aan de hand zijn. Bijna de helft van alle alarmoproepen die de brandweer ontvangt, heeft niets met brand te maken. Ook bij stormschade, wateroverlast, rampen, ernstige ver keersongelukken en bij mensen en dieren in nood wordt de hulp van de brandweer ingeroepen. Is werken bij de brandweer iets voorjou? Als brandweerman of-vrouw kun je iets voor de gemeenschap betekenen. Je bent getraind én hebt de juiste uitrusting om mensen en dieren in nood te helpen. Daarnaast is het natuurlijk spannend werk. Martin Lambert: "Je kunt nooit voorspellen wanneer het alarm afgaat. En als dat dan gebeurt weet je meestal niet wat je te wachten staat en ga je geconcentreerd aan de slag met je team. Ook na het werk ben je een team: je maakt samen dingen mee en steunt elkaar door dik en dun." Wat vraagt de brandweer van een vrijwilliger? Martin Lambert: "We zoeken vrijwilli gers die wonen en bij voorkeur werken in Heiloo. Met 'bij voorkeur' bedoelen we dat je ook welkom bent als je net buiten de grenzen van Heiloo of in ploe- iMllH WKÊHÊÊÊÊÊtÊÊÊIÊlÊÊÊÊÊÊÊÊBÊÊtÊKÊÊÊÊÊÊÊÊBKÊÊM Bouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. De Krommert 36 - vergroten berging (reg.nr. 2004/0142) Groote Olven 11 - vernieuwen en vergroten berging (reg.nr. 2004/0170) Heerenweg 46 - ged. veranderen kantoorgebouw (reg.nr. 2004/0199) Kennemerstraatweg 297 - ged. vergroten woning (reg.nr. 2004/0198) Nic Beetsweg 55 - bouwen berging met luifel (reg.nr. 2004/0192) Oosterzijweg 45 - ged. veranderen woning kozijninvulling garagedeur (reg.nr. 2004/0197) Wentholtlaan 13 - ged. vernieuwen aanbouw woning (reg.nr. 2004/0194) Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Nieuw bouwplan via procedure art. 19. lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning/aanbouw achtergevel op het adres Kanaalweg 38. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 27 mei 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Boekelermeerweg 25 - slopenl5 bedrijfsge bouwen en een woning (reg.nr. 2004/0138) De Hoefsmid 9 - plaatsen bijeenkomstge bouw/tijdelijke huisvesting kinderopvang (reg.nr. 2004/0079) Haesackerlaan 53 - vergroten 2 dakkapellen en veranderen achtergevel woning (reg.nr. 2004/0120) Laan Eindeloos 39 - vergroten woning/uit bouw achtergevel (reg.nr. 2004/0115) Maas Geesteranusweg 17/19 - ged. veran deren woning met praktijkruimte in twee woningen incl. inrit/uitweg voor perceel nr. 19 (reg.nr. 2004/0172) Van Vladerackenlaan 7 - vergroten woning en bijgebouw (reg.nr. 2004/0024) Wilgenlaan 11 - vergroten woning, incl. dub bele garage, berging en kelder (reg.nr. 2004/0023) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Verandering inrichting GGZ Noord-Holland Noord Vanaf 3 juni 2004 ligt ter inzage de melding verandering inrichting van Geestelijke Gezondheidszorg Noord-Holland Noord, Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. De veran dering omvat een aantal interne wijzigingen in een psychiatrische instelling, waar onder het bijplaatsen van een aantal toiletgroepen en het ombouwen van therapeutische ruimten tot kantoorruimten. De verandering is niet in overeenstemming met de geldende milieuvergunning, maar leidt niet tot andere of grotere nadelige gendienst werkt. Je leeftijd ligt tussen de 18 en 40 jaar en je kunt reageren op een alarmering als je beschikbaar bent. Dit betekent dat je dus niet ver plicht bent om te komen, maar dat je komt als je kunt. Daarnaast heb je als vrijwilliger toe stemming van je werkgever om tij dens werktijd inzetbaar te zijn. Ook hier geldt dat de situatie op het werk het wel moet toelaten dat je komt na een alar mering. Tot slot neem je deel aan de wekelijkse oefen avond op dinsdag en ben je bereid om benodigde opleidingen te volgen." Wat heeft de brandweer te bieden? Ten eerste natuurlijk dankbaar en inte ressant werk in een hecht team. Het korps van vrijwillige brandweermensen bestaat op dit moment uit 36 leden. Daarnaast ontvangt iedere vrijwilliger een vaste jaarlijkse vergoeding. Ook zijn er uurvergoedingen voor het volgen van opleidingen, het beschikbaar zijn en het uitrukken. Het is mogelijk om een spaar loonregeling aan te gaan en een renteloze lening voor de aanschaf van een pc af te sluiten. De opleidingen die je gaat volgen, worden geheel vergoed. Als lid van brandweer Heiloo ben je ook lid van de personeelsvereniging. De ver eniging organiseert regelmatig gezellige activiteiten voor de leden, partners en kinderen. Kortom, tegenover de inzet van de vrijwilliger staan uitstekende arbeidsvoorwaarden. Brandweercommandant Martin Lam bert: "Voor mij staat de vrijwillige brandweer voor: teamwork, sociaal, samenwerken, hulpvaardigheid, actie, onverwachte gebeurtenissen, kortom 5 juni a.s. opening Beestenboetje' A een wereld op zich. Om goed op het brandweerwerk voorbereid te zijn, is een goede opleiding vereist. Je bent als vrijwilliger bij de brandweer dus een professionele teamspeler." Ben jij die nieuwe collega die we zoeken? Dan zien we je graag op 7 juni vanaf 20.00 uur of 12 juni vanaf 10.30 uur in de brandweerkazerne aan het Rosendaal 2a! Informatie Wil je nu al wat meer over het brand weerwerk te weten komen, dan kun je de sites www.brandweer.nl of www.nibra.nl bezoeken of contact opnemen met brandweer Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 50. gevolgen dan door de verleende vergunning worden toegestaan. Tevens worden de voor schriften die gesteld zijn in de verleende vergunning niet overschreden. Op grond van het bovenstaande besluiten wij de melding te accepteren. Het besluit ligt ter inzage vanaf 3 juni tot en met 15 juli a.s. in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen Raadhuisplein 1 te Heiloo. Openingstijden zijn van maandag, tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Bezwaar Voor het maken van eventuele bezwaren tegen dit besluit kan binnen zes weken na de dag van bekendmaking schriftelijk bezwaar worden gemaakt. Het bezwaarschrift moet vóór 16 juli 2004 worden ingediend bij het Dagelijks Bestuur van de Milieudienst Regio Alkmaar, Postbus 53,1800 BC te Alkmaar. Belanghebbenden die tegen dit besluit bezwaar hebben gemaakt kunnen tevens een verzoek om voorlopige voorziening indienen. Hiervoor is griffierecht verschuldigd. Het ver zoekschrift moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Bij het verzoekschrift moet een afschrift van het bezwaarschrift worden overgelegd.Het besluit wordt pas van kracht nadat op voornoemd verzoek door de Raad van State is beslist. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. van Hooren van de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoonnummer (072) 548 84 46. Burgerzaken Verklaring omtrent het gedrag De Wet op de justitiële documentatie is in november 2002 gewijzigd in de Wet justitiële gegevens. In deze wet is ook de regeling opgenomen voor de Verklaring omtrent het gedrag (VOG). De nieuwe aanvraagprocedure voor de Verklaring omtrent het gedrag wordt vanaf 1 april 2004 van kracht. Hoe kunt u deze verklaring aanvragen? Een aanvraag tot afgifte van deze verklaring kan gedaan worden bij de publieksbalie Bur gerzaken op het gemeentehuis. Daartoe dient een volledig ingevuld aanvraagformulier ingeleverd te worden. Degene die een Verkla ring omtrent het gedrag van iemand wil hebben, veelal de - aanstaande - werkgever, beschikt over dit formulier of kan dit aan vragen bij het Centraal Orgaan Verklaring omtrent het Gedrag (COVOG). Vooral de vermelding van het doel is een belangrijk onderdeel van de aanvraag. De kosten voor aanvraag van een Verklaring omtrent het gedrag bedragen 29,50 en dit Lees verder op pagina 6 r Belangrijke nummers 0900 8844 Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: I IITkï.IKPDST - ?fi MEI 2004 - PAGINA 4 Heiloo contact (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4