De \<\de A©g\° HSV luilak jeugd voetbaltoernooi I Bubba's Dubbel Handicap Bowlingtoernooi Nieuwe expositie galerie Conny van Kasteel Geslaagd Wild West kamp bij Dojo 't Loo Opening Kunstmarkt tijdens Egmondweek in de Slotkapeltuin ë@i§®® Jl?ij www, UITKIJKPOST - 2 JUNI 2004 - PAGINA 10 TC Hogedijk promoveert naar derde klasse 8IB8® [Ui^TOEKWOOI^gMt £-+-ppupi(i5N Afzwemmen zwembad Loos Euromarkt op Europese School Nieuw seizoen Museum van Egmond Nieuw HORO project 'Krabbels in het zand' wsnncEf DVW jeugdnieuws IVN wandeling door het Zeedorpenlandschap Expositie in de Golf van Bergen Discussiebij eenkomst over Midden-Oosten hel" weer-vandaag.4 WWW. Gevarieerd podiumprogramma Hoeverdorpsfeest Introductieavond Avatar cursus EGMOND - Het vlaggenschip van Tennisclub Hogedijk, het eerste gemengde zondagteam, is op de laatste speeldag in de landelijke competitie kampioen in de vierde klasse geworden en daardoor gepromoveerd naar de derde klasse. Een ongelooflijk knappe prestatie van het team van aanvoerder Daniël Meure. Nog nooit in het 26-jari- ge bestaan van TC Hogedijk speelde een competitieteam zo hoog. Het team, bestaande uit de dames Susanne van der Poel, Marleen Duijves en Annemarie te Buck en de heren Erik van der Poel en Daniël Meure werd op overtuigende wijze kampioen door zes wedstrijden te winnen en één gelijk te spelen. Op de zevende en laatste speeldag in de districts- en landelijke competitie behaalden nog meer Hogedijk-teams het kampioenschap. Het eerste heren zondagteam van aanvoerder Aad Zuurbier werd kampioen in de vijfde klasse. Na 1 jaar in de vijfde klas te heb ben gespeeld keert het weer terug naar de vierde klas, waaruit het vorig jaar degradeerde. De 33 punten uit 7 wed strijden werden behaald door Aad Zuurbier, Steef Buis, Rob Zoon, Frank Heeremans en Koen van Zoonen. De andere kampioensteams, die op zondag 23 mei j.l. gehuldigd werden: zaterdag heren 3 (aanvoerder Frank de Lange) in de vijfde klas, zaterdag heren 5 (captain Marc Zagwijn) in de vijfde klas, zaterdag heren 7 (team van Martin Harkmans) in de zesde klas, zaterdag gemengd 1 (aanvoerder Avelien Boom) in de vijfde klas, zaterdag gemengd dubbel 35+ team 2 (team van Jeanne Koopman). In sportief opzicht had de competitie 2004 voor de meeste Hogedijk-teams een gunstig verloop. Slechts enkele teams - helaas ook zaterdag heren 1 - konden zich in hun klasse niet handha ven. Op zondag 23 mei werd de compe titie 2004 afgesloten met een barbecue tijdens welke de kampioenen werden gehuldigd. Voorzitter Gerard Roelofsen bedankte de competitieleiders en alle andere leden die op enigerlei wijze een bijdra ge aan de geslaagde competitie hebben geleverd. De huldiging van de kampi oensteams in de dames kringcompetitie vindt later plaats. Deze competitie duurt nog tot en met week 23. HEILOO - Zaterdag 29 mei was het extra vroeg uit de veren voor de jongste jeugd van voetbalvereniging HSV. Om 7.00 uur startte het Lekker bij de Wekker luilaktoernooi. Op zes velden speelden de kleinste spelers van de club een onderling toernooi dat al weer was afgelopen op het moment dat normaal gesproken de competitiewedstrijden beginnen. Het mooie weer, de goede opkomst en het enthousiasme van de kinderen en ouders zorgden voor een heerlijk sportieve ochtend. Natuurlijk was het erg vroeg maar dat was nu juist de bedqeling van het Luilaktoernooi. Sommige spelers waren duidelijk te laat naar bed gegaan en waren eerst nog heel rustig. Anderen gaven juist vol gas en maakten plezie ren lawaai voor tien. Vanuit heel Heiloo waren de kinderen gekomen. In de wijk Ypestein werd verzameld bij de Ypsalon om daarna met de hele groep op de fiets naar het sportpark te komen. Je kon ze al van verre horen komen! De teams hadden namen als de Luilakken, de Vroege vogels en de Pyjama's. In de rust was er limonade en na de wedstrijd kregen alle kids een Lekker bij de wekker luilakontbijt met een krentenbol, een banaan en een echte hotdog. Als afsluiting speelden de vaders en moeders onder aanmoediging van de jeugd een wedstrijdje op de grote doelen. Rond 9.30 uur gingen alle deelnemers weer tevreden huiswaarts en keerde de rust weer terug in Heiloo... Vroeg uit de veren en uit de pyjama 's voor het Luilaktoernooi bij HSV (foto MSP) HEILOO - Voor het 27ste jaar hield Bowlingvereniging Heiloo vanaf Hemelvaartdag in het Bowling- en Partycenter aan de Kennemerstraatweg in Heiloo het Bubba's Dubbel Handicap Bowlingtoernooi. Vanaf Hemelvaartsdag streden 86 dub bels (139 mannen en 33 vrouwen) om een finaleplaats zondag. De voorronde bestond uit 5 games met de bedoeling een zo hoog mogelijke score neer te zet ten. De 16 hoogst scorende teams (dub bels) die wisten, dat ze dan altijd in de prijzen zouden vallen, gingen hun krach ten op zondag in 2 finales van 4 games meten. De kracht van dit toernooi is de handicapformule, dat een bepaald aantal bonuspunten extra toedeelt aan een bowler met een gemiddelde pinfall dat lager is dan 200. Hoe lager je gemiddelde hoe hoger je bonus. Daarom zijn een behoorlijk aantal scratchbowlers met een hoog gemiddelde bevreesd deel te nemen aan dit toernooi. Zo konden uit eindelijk het roemruchte scratch-dubbel John den Hoogen en Jerry Jahn uit Koog aan de Zaan, ondanks hun hoogste scratchscore van het toernooi (3451) met hun lage bonus (totaal 11 pins per game) BERGEN - Op 25 mei werd er door leerlingen van zwembad Loos afge zwommen voor het A en B diploma. Dit werd gehouden in de Beeck in Bergen. Namens de nationale raad zwemdiploma's was aanwezig dhr. Speelman. Hij was zeer onder de indruk van de zwemkwaliteit van de kinderen. Allemaal geslaagd. De geslaagden zijn: Diploma A: Juliëtte Abbas, Tim Abcouwer, Eileen v. Baar, Bas Bart, Jelle v. Buuren, Michiel Doodeman, Evelien Gras, Martine Hollenberg, Jasper Hoogestein, Dion de Jager, Emily Janssen, Max Janssen, Leroy Manshande, Roxan Martens, Wietze v.d. Meulen, Mike Mulder, Margriet de Rooy, Daniel Velzeboer, Justin Verduin, Courtney Warmerdam, Demi de Wildt, Laura Zander. Diploma B: Bas Bijvoet, Karo Binnerts, Sterre Blaauw, Ilse Bloemendaal, Bas de Bruijne, Elham Habibi, Naomi Kaandorp, Tommy Kalkman, Laurens Ligthart, Dillan Meijer, Maaike Mossinkhoff, Eveline Roemer, Remko Schokker. niet op tegen de handicapspelers met totaal 60 tot 85 bonuspunten. Een zestiende en laatste plaats werd daarom hun lot. Voor de handicapbowlers is het daarom te meer aantrekkelijk met een hoge bonus te spelen, hetgeen tot uiting kwam bij het dubbel Exo Horeca met Reinier Kalsbeek en Rosario Salvaggio jr uit Heerhugowaard. Zij verdienden het kampioenschap met een totaal pinfall van 3888 (incl. 67 bonuspunten per game). Dat het koppel Waarland P P met Reyer Pauw uit Dirkshorn en Ed Plak uit Zuid Scharwoude met slechts 3 bonus punten minder tweede werden met een tekort van 6 pins op nr 1 geeft de grillig heid van een handicaptoernooi aan. De derde plaats was voor het team met Larissa v.d. Bergh en de winnaar van ver leden jaar Maikel Klaver (toen aanwezig met zijn zus Tamara) met een totaal van 3857 (60 bonus) Uitslag dubbels 1. Exo Horeca, Reinier Kalsbeek en Rosario Salvaggio jr, beide uit H'Hugowaard, 3888, 2. Waarland P P. Reyer Pauw, Dirkshorn en Ed Plak, Zuid Scharwoude, 3882, 3. Bergh/Klaver, Larissa v.d. Bergh en Maikel Klaver, beide uit Schagen, 3857, 4. Wortel 2, Wietse Meijers en Michael Mol uit Harderwijk, 3835, 5. Bloem/Ket, Peter Bloem, Schagen en Wiljo Ket, Purmerend, 3812,6. Sigmond Loon, Ger van Loon, en Ronald Sigmond beide uit Schiedam, 3807, 7. Garant Klus II, Jan Baars, Heiloo en Ben Peereboom, Heerhugowaard, 3774,8. Diemeer/Nusse, Silvia Diemeer, Beverwijk en Carl Nusse, Heemskerk, 3748, 9. Ernster/Hoogland, Edward Ernster en Erik Hoogland, beide uit Alkmaar, 3727, lO.Babbelaar II, Piet van der Star, Den Haag en Eduard van der Star, Rijswijk, 3716. Individueel vrouwen Larissa v.d. Bergh, Schagen 1141, Sandra v.d. Star, Voorschoten, 1053, Wilma Buijs, Maarssen, 1053, Didi Klaver, Schagen, 1051, Corry Verkerk, Purmerend, 1047, Rianne Luijendijk, Harderwijk 1036. Individueel mannen Carl Nusse, Heemskerk, 1161, Maikel Klaver, Schagen, 1132, Rosario Salvaggio jr, Heerhugowaard1125, Piet v.d. Star, Den Haag, 1093, Wiljo Ket, Purmerend, 1Q91, Jan Baars Heiloo, 1091. een BERGEN - Op zondag, 6 juni vindt in de Europese School Bergen alweer de veertiende Euromarkt plaats. Dit jaarlijkse spektakel, georganiseerd door de actieve oudervereniging van de school, is voor iedereen die de weg weet te vinden naar het Molenweidtje in Bergen, altijd weer één van de gezelligste hoogtepunten van het jaar. De opbrengsten komen geheel ten goede aan de leerlingen van de Europese School met name d.m.v. subsidies voor schoolreizen of de aan schaf van speel en leermateriaal. Naast de goed gesorteerde rommel markt (met o.a. veel boeken en films in allerlei verschillende talen) is er vooral eten en (alcoholvrij) drinken uit de hele wereld. U kunt b.v. eerst bij de. Poolse tafel terecht voor een piroggi' of gaat u liever langs bij de Japanse tafel voor een paar sushi? Vervolgens kunt u genieten van een heerlijke paella bij de Spaanse tafel of een gegrilde Bratwurst mit Kartoffelsalat bij de Duitse tafel, alvorens u de lunch afsluit met b.v. een Griekse baklava of Amerikaanse brownie... Al dat lekkers wordt door ouders van de school vers klaargemaakt, naar ori ginele recepten en met originele ingrediënten en dan in leuk versierde stalletjes op het schoolplein aangebo den. Verder worden er ook altijd diverse kinderspelletjes georgani seerd, er is muziek uit diverse Europese landen, u kunt loten kopen voor de tombola, even bij de tafel van Unicef langsgaan of een kijkje in deze bijzondere school nemen. Er is dus voor ieder wat wils en in ieder geval kunt u culinair 'een reis door Europa in één middag tijd' doen!-De toegang is gratis. EGMOND - Het Museum van Egmond wordt op zaterdag 5 juni om 11.30 uur weer geopend. Dit jaar is het thema van de tentoonstelling De geschiedenis van de koloniehuizen van Egmond. Voor dit onderwerp is gekozen omdat tijdens de opening het boek Koloniehuizen van Egmond geschreven door Cootje Booner bestuurslid van het museum- wordt gepresenteerd. Het eerste huis, speci aal als koloniehuis door het Cebtraal Genootschap in Egmond gebouwd was vernoemd naar A. Kerdijk, voor vechter voor kinderuitzending van het eerste uur. Selma Schepel, de achterkleindochter van Mr Kerdijk zal de tentoonstelling openen. EGMOND - Op zaterdagmiddag 12 juni presenteert HORO(Max Hofer en Frans Rol) aan hun stand, op de Egmondsekunstmarkt een nieuw pro ject'Krabbels in het zand'. Aan de stand kunnen belangstellen den meedoen aan dit project. Voor de stand staat een tafeltje met daarop een 'zandbak' waarin een tekening een gedicht, een kreet of een krabbel in het zand gemaakt kan worden. De bijdrage van iedere deelnemer wordt ter plekke gefotografeerd. Alle foto's worden uitgebracht op een speciale cd. Deelnemers aan dit pro ject kunnen de cd voor E 2.50 aan de stand bestellen. De cd wordt dan naar u toe gestuurd. Meer informatie over het project kunt u krijgen aan de stand op Egmondse Kunstmarkt op 12 juni vanaf 16.00 tot 21.00 uur te Egmond aan den Hoef. EGMOND - Zaterdag 29 mei wordt in Egmond aan Zee bij de Galerie Conny van Kasteel, in aanwezigheid van de kunstenaars, expositie 26/27 feestelijk geopend. Het is een dubbele tentoon stelling en in plaats van twee zien we het werk van vier kunstenaars: twee Nederlandse beeldhouwers, Riki Mijling en Roel Teeuwen. Zij exposeren samen met het werk van Peter Royen, Nederlander van geboorte maar al lang in Duitsland wonend. Royen toont zijn prachtige abstracte doeken, en van de Italiaanse kunstenaar Getulio Alviani zien we aluminium wandobjecten en grafiek. Getulio Alviani, in 1939 te Udine gebo ren. Hij is vooral bekend geworden door zijn constructieve en ruimtelijke aluminiumwerken waar hij eind jaren '50 mee begonnen is. Hij nam o.a. deel aan het Symposium Gorinchem 1974 met zijn spiegelhuisje Hommage aan Mondriaan, 420x420x210 crn.h., opge bouwd met duroxblokken, een isolatie laag en iedere muur een andere primai re kleur: rood-geel-blauw-zwart. In het midden 9 draaibare hoekspiegels, 3x3 m., waarin de wanden gereflecteerd worden. Drie jaar geleden werd, tijdens zijn expositie in het Mondriaanhuis in Amersfoort, het huisje opnieuw getoond. Sinds 1965 maakt hij veel ruim telijke objecten en environments. Zijn latere werk is veelal acryl op doek. Hij gebruikt vaak felle kleuren zoals in zijn serie doeken Veelhoek met progressieve kanten in een cirkel ingedeeld. Deze serie werd drie jaar geleden hier in de galerie getoond. Riki Mijling, in 1954 te Nijmegen gebo ren woont en werkt in Amsterdam. Haar minimalistische beelden zijn strak van vorm en het brons is prachtig gepati- neerd. De ronde vormen doen denken aan zwerfkeien, zijn echter meer gesti leerd. Ze vormen een herkenningsteken in het landschap en hebben zo hun bestemming gevonden. De laatste tijd werkt ze meer met rechte vormen, deze zijn in cortenstaal uitgevoerd. Het beeld bestaat uit twee delen en kan op meer dere manieren opgesteld worden, maar bij elke opstelling blijft het spannings veld behouden. Deze beelden kunnen zowel binnen als buiten staan. Het werk straalt sereniteit en evenwicht uit. Indrukken van oude culturen, opgedaan tijdens haar reizen, hebben grote invloed op het werk van Riki Mijling. Haar kunstwerken reflecteren het zoeken naar innerlijke rust. In haar sculpturen worden archetypische symbolen in een zuivere vorm weergegeven; ze zijn uni verseel en herinneren aan het tijdloze. Veel moois te zien in Galerie Conny van Kasteel. Peter Royen, in 1923 te Amsterdam geboren woont en werkt in Düsseldorf. Peter Royen is een lyrisch abstracte schilder, je voelt dat hij uit het land van Mondriaan komt. Het zijn echter niet de geometrische vormen, maar eerder de sfeer, de gedachtegang, die in de doeken van Peter Royen aanwezig zijn en zijn werken zo boeiend maken.Zijn harmo nische, ritmische doeken, in reliëf opge bouwd stralen rust en evenwicht uit. Ze dwingen om te kijken en er steeds weer over na te denken. De horizontale en verticale lijnen wor den onderbroken door vierkanten en rechthoeken die soms net even uit het evenwicht vallen, maar toch evenwichtig zijn. Hij creëert zijn werken op doek met lucacryl, Veneziaanse olie, bijenwas en hars. Meestal zijn ze monochroom wit of zwart, maar ook wit en zwart. Een enke le keer gebruikt hij geel in zijn werk. De doeken worden ingelijst in plexiglas, een lijst van 4,5 cm. dikte, waardoor het reli ëf meer diepte krijgt. Vorig jaar had hij ter ere van zijn 80-ste verjaardag een belangrijke tentoonstelling in Malkasten te Düsseldorf waar hij meer dere grote werken exposeerde. Eén van deze doeken tonen we in de galerie, Kleines weisses Feld 2003 (170x220 cm.) Het is tevens afgebeeld op de voorpagina van het boek dat ter ere van zijn tachtigste verjaardag is uit gegeven. Peter Royen is een kunstenaar met internationale erkenning. Zijn wer ken zijn in vele privé-collecties en musea vertegenwoordigd. Roel Teeuwen, in 1944 te Gouda gebo ren woont en werkt in Alblasserdam. Voor Roel Teeuwen is de natuur de inspiratiebron van zijn werk. Beeldhouwen is communiceren, een dialoog aangaan met de materie. De door Merleau-Ponty genoemde begrip pen Geest en Aarde zijn scharnierpun ten in zijn denken en werken. Zowel in zijn stengels, horens en bollen voel je het zoeken naar de absolute stil te en spirituele vrijheid. In veelheid van gebruikte materialen komt het spanningsveld tussen vorm en materie steeds aan de orde. Zijn abstracte vor men zijn uiterst 'eenvoudig maar nooit mathematisch. Als hij in projecten met natuurlijke materialen werkt vormt het concept de verbinding tussen het object en de natuur. In Nederland heeft hij meerdere monumenten geplaatst. Galerie Conny van Kasteel vindt u aan de Noorderstraat 4+5 in Egmond aan Zee, tel./fax 072-5067151. Geopend doqderdag t/m zondag van 15.00 tot 19.00 uur. Of op afspraak. EGMOND - Op zaterdag 12 juni om 15.30 uur vindt in de Slotkapeltuin te Egmond aan den Hoef een onthullings openingsceremonie plaats. Het HEILOO - De uitslag van de wed strijd, gevist op 12 mei bij DVW is: 1. Boy Schong en Siemon Leering met 5 stuks, 3. Tommy van Leeuwen met 2 stuks. Uitslag van 26 mei: 1. Mike Schong met 7 stuks, 2. Jeffry van Leeuwen met 4 stuks, 3. Nikki Schouten met 3 stuks, 4. Mike Bruin-met 3 stuks en 5. Mathijs Kaptein met 3 stuks.. Op 12 juni is er een jeugd-viscursus, opgeven bij fam. Schoonhoven, tel. 072- 5335190 of bij Handy Fish hengelsport. De eerstvolgende jeugdviswedstrijd is op 16 juni. HEILOO - De judo- en karatepakken konden afgelopen weekend in de tas blijven voor het jaarlijkse kamp van Dojo 't Loo. Daarvoor in de plaats waren ruim 120 kinderen en 50 begelei ders uitgedost als stoere cowboys en vredelievende indianen. In een soepel lopende organisatie had een grote groep vrijwilligers zich opgesplitst, waarbij diverse groepen verantwoorde lijk waren voor bepaalde onderdelen van het kamp. Er was een groep voor de kantine en de catering, een schoon maakploeg, een sportdagploeg, een speurtochtploeg en ga zo maar door. Overal zag je indianentooien en cowbo yhoeden. Het terrein van HSV, gastheer van het kamp, was omgetoverd tot een indianendorp met meer dan 40 tenten en de kantine was ingenomen als saloon. Vrijdagavond werden de kinderen en begeleiders verwelkomd door Henk Ramaker, bestuurlid van de vereniging, en al jaren betrokken het kamp. Alle cowboys en indianen werden in groe pen ingedeeld met klinkende namen als bijvoorbeeld 'de jankende wolven', 'de Daltons' en 'de Cherokees'. De avond begon met een kennisma- kingsspel waarbij ieder team zijn eigen vlag moest ontwerpen en maken. Daarna een spannende pot 'levend stra- tego' en de avond eindigde met een hele leuke en toepasselijke Line dance les door Karin Admiraal. Op de gezelli ge klanken van de Country en Western werd enthousiast meegedanst. Zowel de cowboys (en natuurlijk cowgirls) als de indianen bleken onvermoede talenten op dat vlak te hebben, 's Nachts werd er gewaakt door de zogenaamde 'nacht wacht' die de begeleiding 's avonds laat nog geheel onverwacht trakteerde met een hapje uit de skottelbraai. Luilakken Dat het zaterdags Luilak was werd niet door iedereen gewaardeerd. Wel zorgde het voor een heerlijke lange dag met perfect weer voor de sportdag. De kin deren ,(en begeleiding) konden zich lek ker uitleven bij allerlei sportonderdelen met als één van de hoogtepunten toch wel de grote opblaasbare hindernis- baan. Er moest zoveel mogelijk water naar de nadere kant van de baan wor den gebracht. Dit zorgde voor veel hila rische momenten. Wild west taferelen bij Dojo 't Loo. Dit keer niet op de mat maar op het terrein van gastheer HSV. (foto MSP) Later in de middag waren voor de oudere kinderen nog kano's gehuurd aan het Maalwater. De groepen werden onderverdeeld in cowboys (die moesten roeien) en in paarden, paardendieven en wortelen. De hele groep moest over gezet worden, maar de paarden konden niet worden achtergelaten met de paardendieven (die zouden ze immers stelen) en de wortelen moesten weer worden beschermd tegen de paarden. Met veel gepuzzel en bereikte iedereen tenslotte de overkant. Een enkeling zelfs droog. Na een perfect verzorgde catering, waarvoor hulde aan de 'kant- ineploeg', werd 's avonds een speur tocht gehouden door de bossen en over de prairie van Heiloo. De groepen wer den uitgedaagd door echte cowboys en indianen om zo hoog mogelijke totem palen te bouwen van lege dozen, om met speren op bizons te gooien, om zo snel mogelijk een paardentrog vol water te krijgen voor de dorstige paarden en nog veel meer. Samenwerking en originaliteit stonden voorop bij deze leuke speurtocht. Na een welverdiende nachtrust werden de spieren weer losgemaakt met een lekkere ochtendgymnastiek onder lei ding van Bernd Winkelbeiner. Hoogte punt van de zondag was een mooi uit gevoerde demonstratie van Nun Chaku Do. De sport, die in Nederland op een zeer hoog niveau staat, wordt beoefend met nun chaku's. Dit zijn twee korte stokjes met een stuk touw ertussen. (De ouderen herkennen het nog wel van de tv-serie Kung Fu.) Dit 'wapen' stamt af van een gewone dorsvlegel. De Japanse boeren mochten vroeger geen wapens bezitten, maar wilden zich wel kunnen verdedigen. Zo werden normale gebruiksvoorwerpen tot verdedigings instrumenten die ieder een heel eigen manier van gebruik en bewegen met zich brachten. Deze sport die bij Dojo 't Loo wordt onderwezen door Arno Kuyper start na de zomervakantie met een jeugd-uur. Dromen geen bedrog Voordat de regen goed en wel doorzet te waren de tenten weer ingepakt en was het Wilde Westen weer gewoon een sportpark. De kinderen konden weer naar huis om bij te slapen en om te dro men van een heel geslaagd kamp. De organisatie geniet nog wat na van een zeer geslaagd weekend droomt alvast over het thema van het volgende kamp. en betreft de onthulling van een recente lijk door de beeldhouwer/restauratur Jan Hilbers uit Berkhout gerestaureer de laat 17de eeuwse, vroeg 18de eeuw- se tuinvaas in de Slotkapeltuin. Tevens dient de ceremonie als opening voor de Kunstmarkt in het kader van de Egmond Week van bovengenoemde beeldhouwer/restaurateur. Jan Hilbers, geboren te Egmond aan Zee op 17 juni 1939, woonde tot zijn 23ste jaar in Egmond aan den Hoef. Na een opleiding tot beeldend kunstenaar aan de Rijksakademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam, schilderen zowel als beeldhouwen, heeft Jan ruim 10 jaar gewerkt in het Restauratie atelier Uilenburg te Amsterdam als restaurateur van ornamentaal beeld houwwerk. Tegenwoordig restaureert Jan bijna uitsluitend oude gevelstenen en hakt nieuwe exemplaren op bestel ling. Naast dit restauratiewerk is Jan vrij beeldhouwer. Hij werkt voorname lijk in hout, vaak gepolychromeerd, in een lyrisch abstracte, enigszins symboli sche stijl. De aanleiding tot de tuin- EGMOND - Zondag 6 juni is er weer een wandeling met begeleiding van de natuurgidsen van het IVN door de dui nen benoorden van Egmond aan Zee. De tocht gaat door het z.g. Zeedorpenlandschap. Door de mense lijke activiteiten in de duinen is er een zeer gevarieerde en boeiende planten groei ontstaan. De geuren van de plan ten zijn bijzonder. Te denken valt aan het duinroosje, de egelantier enz. Ook veel vogels zijn nog actief en omdat de wandeling langs het Starrenvlak gaat, is het beslist de moeite waard om de ver rekijker mee te nemen. Het begin is op het parkeerterrein bij het sportcentrum de Watertoren in Egmond aan Zee en de wandeling duurt ongeveer twee uur. Het gebied wordt beheerd door PWN, een duin- kaart is verplicht. Het IVN vraagt een vrijwillige bijdrage van E 1,50 per vol wassene en E 1,- per kind. BERGEN - Vanaf 1 juni zijn in café restaurant De Golf van Bergen schilde rijen te zien van Maria de Waard- Meyer. De schilderijen tonen sfeervolle geabstraheerde landschappen en zee gezichten, waarin Maria de Waard door weglating van elementen een interes sante verstilling weet te bereiken. De expositie is te zien tot 1 augustus aan het Van der Wijckplein (hoofd strand- afgang) in Bergen aan Zee en is dage lijks geopend. vaasrestauratie en de te houden exposi tie in de Slotkapeltuin was een kortge leden gehouden 25-jarig huwelijksre ceptie in de Slotkapel van Jan en zijn vrouw Gerda, ook beeldend kunste naar. De onthullings- en openingscere monie zal worden gehouden door GeertJan van Meurs, bij wie Jan zijn eerste kunstonderricht heeft genoten. Gitaarmuziek van Vera van der Schalk zal het feestje complementeren. Iedereen is welkom. De tuinvaas in oude staat EGMOND - De PvdA afdeling Bergen houdt donderdag 3 juni in Dorpshuis Hanswijk, Hanswijk 1 te Egmond aan den Hoef een thema avond over het Midden-Oosten, aanvang 20.00 uur. Op deze avond zullen een tweetal stel lingen bediscussieerd worden over con flicten die momenteel het nieuws beheersen. De oplossing van het Israëli's- Palestijns conflict is ook de oplossing van het terrorisme probleem. De oorlog in Irak heeft niets te maken met de strijd tegen het terrorisme of Israel-Palestina conflict. Gerrit Valk, oud tweede kamerlid en kandidaat voor het Europese Parlement, en Thomas von der Dunk, historicus en publicist, zullen op hun eigen wijze een inleiding op de stellin gen geven waarna er met de aanwezi gen in de zaal gediscussieerd zal wor den. De discussie staat onder leiding van Jan Stam, fractievoorzitter van PvdA in de gemeenteraad van Bergen. De toegang is voor alle belangstellen den vrij. EGMOND - Zondag 13 juni zijn er voor de bezoekers van het Hoever dorpsfeest op het podium voor het dorpshuis Hanswijk de hele dag optredens te bekijken. Geopend wordt om 11.00 uur met het jeugdorkest van Lamoraal van Egmont. Om 11.30 uur wordt een muziekproject van een basisschool met een concert afgesloten. 12.00 uur treden de winnaars van de miniplaybacks- how 2004 op. Om 12.30 uur speelt de harmonie Ons genoegen uit Millingen aan de Rijn. De toneelvereniging Flierefluiters treedt om 13.45 uur op met gezellig programma, waaronder een aantal onvervalste meezingers. Om 14.30 uur treedt de bekende theatergroep Horizon op. Om 15.15 uur geeft de slagwerkformatie Slaghout een moderne percussieshow. Het dorpsfeest wordt om 16.00 uur afgesloten met de nieuwe rock-pop formatie Yankee, die tophits van de laatste 10 jaar op haar repertoire heeft staan, leder een is wel kom op het plein voor het Dorpshuis Hanswijk, waar voor de kinderen ook allerlei attracties aanwezig zijn. EGMOND - Binnenkort zijn er weer Avatar trainingen in hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee. Van 29 mei tot 6 juni en van 7 tot 15 augustus. Op don derdagavond 3 juni is er in Zuiderduin een mogelijkheid om een introductiea vond bij te wonen over de Avatar cur sus. U maakt dan kennis met de leer- principes van Avatar, doet een paar oefeningen in bewustzijnsonderzoek en krijgt een goed beeld of de cursus ook geschikt is voor u. De avond begint om 20.30 uur en de kosten zijn 10 euro. Voor informatie en opgave: Christina van Stroe, tel. 072-5093910 of Marcel Wiebering, tel. 072-5322863. Voor wie voor het eerst over Avatar hoort: het is een praktische en krachtige negendaagse zelfontplooi ingtraining die als één geheel of in drie delen gevolgd kan worden. De cursus geeft een bijzonder effectief instrumen tarium in handen om zeggenschap te krijgen over je leven. Wanneer je bij voorbeeld een harmonieuze relatie wilt creëren, succes wilt boeken in je werk of gewoon in een plezierige toestand van vreugde en tevredenheid wilt ver keren. De cursus geeft ook goede resultaten bij het oplossen van verdriet en stress in je bestaan, bij het herstellen van gezondheid en hét bewerkstelligen van innerlijke rust. De training wordt begeleid door erkende Avatar Masters. Je doet in je eigen tempo oefeningen in bewustzijn en bouwt voort op de vaardigheden die je je al eigen hebt gemaakt. Naarmate je verder komt in de cursus, merk je wat je bij jezelf kunt ver anderen en hoe ver je daarin wüt gaan. Het is een proces van individuele inte gratie, dat je in staat stelt om jezelf en de wereld om je heen vanuit een kalme aan wezigheid en serene kracht te beschou wen. Vanuit dit perspectief is alles moge lijk. Alles is te bereiken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10