Nieuw programma theater de Beun belooft weer veel moois Industrieterrein Boekelermeer Zuid3 gericht op duurzaam ondernemen Veel overlastmeldingen tijdens luilaknacht 5 *59° 250 Schade aan politiebureau HOPMAN Sk Heeft zij je eindelijk gevraagd? BORDEN (072)5351000 MÊÊÊÊÊÊmmÊÊ^mm Runder-1 uiée^AQ gehakt J. Aardbeien flans NieuwU n Open: tii t/m zo 12.00 tat 24.00 uur. maand üwetse ÏO.ÓO per lerecïit cordon b\eu H» J» neserveerd Telefoon 072 5321392S322700 Aanrijding met letsel NI EUWSBLAD VOOR MEI LOO EN OMSTREKEN ook op Programmaboekje 2004-2005 in nieuw jasje, en met geheel nieuwe inhoud Kip-kerrie salade,Q89 Achterham *149 Per Ossenworst €nsg (gram Salami *Q?8 3 voor Div. belegde provencette broodjes (geroosterde, gevulde, gekruide baguettes) Valt er wat te vieren, dan vieren wij het met u mee! Bij bestelling van uitnodigingen/kaarten GRATIS een advertentie in de Uitkijkpost MAKELAAR S ERA ERA verkóópt huizen! Ook uw huis? VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo PBBWiWiW kruidenboter en 9 Kennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon: 072 - 533 40 95 Internet www.hopman.nu Regio Noord- IT-Y Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huts-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 -17.30 uur/vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 02 JUNI 2004 - 69e JAARGANG NO. 23 HEILOO - Zondagmiddag 30 mei omstreeks 16.25 uur reed een 33-jarige vrouw in een personen auto over de Vennewatersweg in Heiloo. Door onbekende oorzaak raakte zij naast de rijbaan en bot ste tegen een lantarenpaal. Haar 34-jarige echtgenoot, die als passa gier naast haar zat, sloeg met zijn hoofd tegen het voorraam. Hij moest met een hersenschudding worden overgebracht naar het Me disch Centrum te Alkmaar. Beiden verklaarden wel een veilig heidsgordel te hebben gedragen. Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo De prachtige omslag van het nieuwe Beunboekje, wederom verzorgd door Piet Veen. HEILOO - Deze week is het nieuwe programmaboekje van theater de Beun in Heiloo en omstreken bezorgd. In het boekje, dat een compleet nieuw jasje heeft en ook van binnen anders is dan u gewend bent van het 'Beunboekje', staan alle voorstellingen die u kunt ver wachten in het komende theatersei zoen. Dit nieuwe boekje kwam tot stand dankzij de samenwerking tussen de Stichting Open Huis Heiloo (het vrijwilligersbestuur van cultureel cen trum Open Huis en Theater de Beun) en de Stichting Vrienden van de Beun. De Vrienden van de Beun kijken terug op een geslaagd seizoen, met een groot aantal uitverkochte avonden en enthousiaste reacties van het publiek. Maar ook op een jaar waarin de vrij willigers wederom een hoofdrol speel den. Zo goed als onzichtbaar voor de bezoekers van de Beun, maar onder tussen een van de belangrijkste voor waarden voor het functioneren van een theater als de Beun. Opbouwen van decor, zaalwacht, het uitzoeken van de voorstellingen, het verstrekken van informatie en de verkoop van de kaar ten en de 'papieren' organisatie: alle maal gedaan door vrijwilligers, en dat mag ook wel eens worden gezegd! Lees verder op pagina 6 (foto: MSP) Wethouder Opdam en de heer Folkerts van Ballast Nedam heffen het glas, nadat ze zojuist het bouwbord hebben onthuld. HEILOO - Bijna een jaar zijn ze bezig geweest met het vormgeven van hun samenwerking. Ernst Oostindie en Ton van- der Molen zijn per 1 juni met hun kersverse nieuwe bedrijf gestart. Ze hébben ruim de tijd genomen om 'binnen de hagen vorm te geven. Nu zijn beiden tevre den en vol overgave vertellen ze over hun plannen en manier van werken. Maar waar staat 'binnen de hagen' voor? „Bij 'binnen de hagen' kunnen klan ten terecht voor een tuinontwerp, renovatie, realisatie en onderhoud van hun tuin. We doen dit in nauwe samenspraak met de klant. We vin den het erg belangrijk dat samen de tuin gecreëerd wordt waar men zich lekker in voelt. Door daar veel aan dacht aan te besteden, merken we dat klanten erg tevreden zijn. We werken volgens een bepaald concept. Dat betekent dat we voor de ene klant werken aan een tuin om lekker in te relaxen, een volgende wil een tuin waar de kinderen lekker hun gang kunnen gaan, maar ook zijn er ook mensen die het fijn vinden een rijke schakering aan planten in hun tuin te hebben en deze zelf te verzor gen", zo vertellen Ernst en Ton. Binnen de hagen De naam vraagt natuurlijk om uitleg. Met het ontwerp van het bedrijfslogo op tafel vertellen beide hoveniers: „Vroeger waren we Beyond gardens en Hoveniersbedrijf Ton van der Molen. Door het inspirerende stukje in Bedrijf Belicht (juni 2002) over de tuinwerkzaamheden van Ton, heb ik contact opgenomen en gaandeweg hebben we de samenwerking gestart. Natuurlijk moest een klinkende naam niet ontbreken en zo is 'binnen de hagen' ontstaan. Het staat voor het feit dat je aan het werk bent op iemands domein, letterlijk binnen de hagen. Daarnaast komt het woord 'tuin' oorspronkelijk van 'tuun', het geen afscheiding voor het vee bete kent. Dat waren ook hagen en daar mee is de cirkel rond. Een onder schrift voor ons bedrijf zou zelfs 'De perken te buiten' kunnen zijn, want binnen de hagen van de tuin ben je ten slotte onbeperkt in mogelijkhe den", volgens Ernst. Veel en goed contact met de klant Het ontbreekt beide heren niet aan kennis, ervaring en geestdrift. Zo hebben beiden jarenlange ervaring bij verschillende tuinbedrijven. Ernst heeft onder andere ervaring opge daan bij het Friese bedrijf Ecostyle en Rozenkwekerij De Wilde. Ton is op dit moment bezig met de oplei ding Tuin- en landschapsarchitectuur aan de Hogeschool Larenstein. Een begrip voor de kenners. Nog even en het onderdeel tuinarchitectuur kan ook toegevoegd worden aan dit veel zijdige duo. Wat opvalt is dat 'binnen de hagen' veel belang hecht aan klantgericht werken. Met de vraag: het moet anders, maar hoe? start het contact. „We willen stijl uitstralen en ons* onderscheiden, daarnaast besteden we veel aandacht en zorg aan de uitvoering. Natuurlijk is het zo dat voor iedere kwaliteit een prijs betaald wordt, maar daar maak je goede afspraken over. Tevens zijn we aangesloten bij de Vereniging van Hoveniers en Groenvoorzieners (VHG). Na de renovatie of aanleg is nazorg sterk bepalend voor het uit eindelijke succes van de tuin. Wij los sen dit op door na oplevering, in overleg met de klant, het onderhoud één jaar te verzorgen. Het vervolgon- derhoud kan uiteraard ook door ons verzorgd worden, ook lopen we samen met de klant door de tuin om gericht advies te geven. Het is maar net wat de klant wil en wat het beste bij de tuin past. Bovenaan staat altijd: afspraak is afspraak. We zor gen dat klanten binnen een dag teruggebeld worden. Als een afspraak niet door kan gaan, probe ren we altijd in overleg met de klant iets anders te regelen", beklemtoont Ton. Vriendelijk en vrolijk blijven is hun motto en dat gaat ze prima af! In de maand augustus kunt u zelf kennismaken met 'binnen de hagen op de Country fair van de Ponyclub Heiloo. Maar u kunt ook telefonisch contact opnemen met 'binnen de hagenvia telefoonnummer: 072- 5322708. REGIO - De politiemeldkamer Alk- Daders die door de politie werden maar heeft in de nacht van vrijdag op betrapt moesten vaak zelf de boel zaterdag 150 meldingen meer dan nor- schoonmaken of kregen een bekeuring, maal ontvangen omdat de luiknacht Hier en daar werden ook spullen afge- werd 'gevierd'. Gebruikelijk zijn zo'n pakt, zoals boter, schuurmiddelen en 100 meldingen tussen middernacht en vuurwerk. Door de hele regio sneuvel- 07.00 uur. Nu waren het er ruim 250. den er ruiten en ook dreigde het op De toename had vooral te maken met enkele plekken op een handgemeen uit overlast veroorzaakt door jeugd omdat te lopen. In de meeste gevallen konden ze smeerden met boter, eieren gooiden, agenten vechtpartijen voorkomen. De kleine brandjes stichtten, geluidsover- politie werd zelf ook slachtoffer van last veroorzaakten en andere vormen vandalisme omdat er een projectiel tot van baldadigheid pleegden. ontploffing werd gebracht bij het bureau v^n Heiloo. *100 ?tte '39° Duurzaamheid Voor de Boekelermeer Zuid3 is de inrichting gericht op duurzaamheid. Dit betekent dat er door de gemeente extra aandacht gegeven wordt aan dit aspect, maar dat er op dit gebied ook een extra inspanning van de ondernemers wordt verwacht. In Boekelermeer Zuid3 wor den watergangen aan de buitenste rand van het bedrijventerrein en de sloten aan weerszijden van de Boekeler- meerweg aangelegd. Ook wordt er een droog moeras ingericht, om eventueel teveel water op te vangen. Boekele rmeer Zuid3 wordt voorzien van een gescheiden rioolstelsel waarbij het regenwater wordt gescheiden van het vuile water. Het relatief schone regen water wordt via een infiltratiesysteem geloosd op het oppervlakte water. HEILOO - Zaterdag 29 mei omstreeks 00.30 uur is er een zelfgemaakt projec tiel ontploft voor de deur van het poli tiebureau van Heiloo aan de Kennemerstraatweg. Door de ontplof fing sneuvelden er enkele ruiten ter hoogte van de voordeur en de lampen in het plafond van de entree. De explo sie is veroorzaakt met behulp van een buis waarin kruit is gestopt. De buis werd door de technische recherche teruggevonden in de hal van een tegen overgelegen appartementencomplex op enige tientallen meters afstand. De buis was daar door een ruit heen gesla gen en had ook daar schade veroor zaakt aan ruiten en een kozijn. Op het moment van de ontploffing waren er geen agenten in het bureau aanwezig en het heeft niet tot persoon lijke ongelukken geleid. De politie denkt aan een ernstige vorm van van dalisme en £telt een onderzoek in naar de daders. Fietsroutes Op het direct langs de westelijke Ringsloot gelegen (bestaande) dijkje wordt een fietspad aangelegd. Deze kan als onderdeel van een toeristisch- recreatieve fietsverbinding gezien wor den en benut worden als woon-werk verbinding voor fietsers. Ook de bestaande Boekelermeerweg wordt ingericht als vrij liggend fietspad door en voor het bedrijventerrein en wordt daarvoor voor autoverkeer afgesloten. Parkeren op de openbare weg wordt niet toegestaan. De bedrijven moeten ervoor zorgen dat er voldoende par keergelegenheid voor Werknemers en bezoekers is op eigen terrein. Boekelermeer Zuid3 wordt vanaf juni tot medio november 2004 bouwrijp gemaakt, volgens planning starten de eerste bouwactiviteiten in 2005. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ/Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO Henny Stoop tel. 532 0345 EJ. Potgieterweg 27 Heiloo Deze jongeren vonden het wel een leuke luilakactie om de Cl000 supermarkt te besmeuren. Helaas voor hun werden ze gesnapt door de politie en konden ze meteen beginnen met schoonmaken, (foto: MSP) Maar zo kon het natuurlijk ook: een partij blikjes en andere lawaaimakers ach ter je fiets en luilakken maar! (foto: MSP) HEILOO - Woensdag 26 mei is het startsein gegeven voor de realisatie van het bedrijventerrein Boekelermeer Zuid3 aan de Kanaalweg in Heiloo. Na een korte speech van wethouder Opdam, waarin hij memoreerde aan de lange en rijke geschiedenis van het gebied Boekelermeer. Een belangrijk aspect van die geschiedenis is het samenwerkingsverband met de gemeente Alkmaar, waardoor in 1997 dit terrein in goed overleg kon worden verdeeld in een bedrijventerrein voor Alkmaarse bedrijven, en een deel voor bedrijven uit Heiloo, Akersloot en Limmen. Het bouwbord van de Boekelermeer Zuid3 zelf werd onthuld door wet houder Opdam en de heer Jan Folkerts van Ballast Nedam Infra Noordwest. Tijdens de startactiviteit zijn tevens een groot aantal vliegers opgelaten ter onderstreping van het motto: 'Gemeente Heiloo geeft ruimte voor duurzaam ondernemen'. Wethouder Opdam vergeleek de vliegers met de rol van het gemeentebestuur in het ontwerp, de ontwikkeling en uiterlijk van het toekomsti ge bedrijventerrein: „Normaliter worden bij een feestelijke gelegenheid ballon nen gekozen, wij kozen voor vliegers. Terwijl ballonnen alle kanten opvliegen zodra je ze loslaat, moeten bij vliegers de touwtjes in handen worden gehouden om ze te kunnen laten vliegen. Zo zien wij ook de rol van de gemeente in dit nieu we industrieterrein." Boekelermeer Zuid3 ligt aan de Kanaalweg, centraal in de Boekelermeerpolder tussen het toe komstige bedrijventerrein Boekeler meer Zuid2 in het noorden (regionaal bedrijventerrein in gemeente Alk maar). Aan de westzijde grenst Boekelermeer Zuid3 aan de Ringsloot en aan de oostzijde aan het bestaande bedrijventerrein 'Boekel' in de gemeente Akersloot. Het toekomstige bedrijventerrein heeft een oppervlakte van ongeveer 25,4 hectare, waarvan ongeveer 14,4 hectare zal worden uit gegeven. Het bedrijventerrein is in eerste instan tie bedoeld voor de vestiging van arbeidsintensieve bedrijven met rela tief weinig bezoekers, uit Heiloo, Limmen en Akersloot, met een ruimte behoefte van minimaal 1000m2 en maximaal 5000m2. Vestiging van kan toren en detailhandel is niet toege staan, net zomin als de bouw van (bedrijfs)woningen en bedrijfsverza melgebouwen op het bedrijventerrein. "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." t

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1