Zuiderloo en Zandzoom Praat mee over de voorontwerp-bestemmingsplannen 8 e>v HEILOO UITKIJKPOST - 2 JUNI 2004 - PAGINA 5 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Vanaf donderdag 3 juni tot en met donderdag 8 juli 2004 liggen de voorontwerp bestemmingsplannen Zuiderloo en Zandzoom vijf weken ter inzage. Op maandag 21 juni en dinsdag 22 juni aanstaande houdt de gemeente Heiloo in dat kader bovendien inloopavonden. 21 Juni staat in het teken van de Zuiderloo en op 22 juni is de Zandzoom onderwerp van gesprek. Belangrijke data voor diegenen die nog invloed willen uitoefenen op de inhoud van de bestemmingsplannen. Op 17 maart en 12 mei zijn de vooront werp-bestemmingsplannen voor Zuiderloo en Zandzoom besproken in de commissie Openbare Ruimte. Reacties die door de fracties en insprekers ge geven werden, zijn zoveel mogelijk verwerkt in beide plannen. Nu bent u aan de beurt om mee te praten over de voorontwerp-bestemmingsplannen Zui derloo en Zandzoom. Met de ter inzage legging van de voorontwerp-bestem mingsplannen begint de periode waarin belanghebbenden kennis kunnen nemen van de ontwikkelingen en daarop desge wenst kunnen reageren. Abstracte plannen In september 2002 is het Structuurplan Zandzoom vastgesteld. Het structuur plan is uitgewerkt in twee bestemmings plannen. Eén voor het gebied Zuiderloo en één voor het overige gebied, dat Zandzoom wordt genoemd. Een bestem mingsplan is een ruimtelijk plan waarin de gemeente vastlegt wat de bestem ming van de grond is, bijvoorbeeld woningbouw, recreatie of kantoren. De bestemmingsplannen voor Zuiderloo en Zandzoom zijn op dit moment in voorbereiding genomen om in 2005 met de eerste bouwactiviteiten te kunnen starten, zoals dit ook aangegeven is in het Structuurplan Zandzoom. De plannen kennen 'gedetailleerde bestem mingen' en 'uit te werken bestem mingen'. Deze laatste bestemmingen kennen een uitwerkingsplicht ex. artikel 11 van de Wet Ruimtelijke Ordening. Het bestemmingsplan doet daarmee (nog steeds) geen gedetailleerde uitspraken over invulling van de toekomstige woongebieden. Om hierin inzicht te ver krijgen dient te worden gewacht op de nog te ontwikkelen uitwerkingsplannen. Het plan doet op hoofdlijnen wel uit spraken over de invulling. Daarbij geeft ze regels voor uitwerking. Elders op deze pagina vindt u meer inhoudelijke informatie over Zuiderloo en Zandzoom. In de beide bestemmingsplannen wordt de mogelijkheid geboden om via een speciale procedure via de gemeenteraad over te kunnen gaan tot onteigening van de in de plangebieden gelegen gronden. Uiteraard is dit een laatste middel; eerst wordt al het mogelijke gedaan om door middel van goed overleg tot grondverwerving te kunnen overgaan. Reageren Vanaf donderdag 3 juni tot en met don derdag 8 juli 2004 liggen de voor ontwerp-bestemmingsplannen Zui derloo en Zandzoom vijf weken ter inzage in het gemeentehuis en in de leeszaal van de nieuwe Openbare Biblio theek aan de Westerweg 250. Openingstijden van het gemeentehuis zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. In deze periode van vijf weken kunnen belanghebbenden hun reactie schriftelijk indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 1850 AA Heiloo. De inloopavonden Op de inloopavonden 21 en 22 juni a.s. is er gelegenheid om op informele wijze kennis te nemen van de plannen. Ook zijn er medewerkers van de gemeente aanwezig om vragen te beantwoorden. De inloopavonden vinden plaats in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. U bent op beide avonden welkom tussen 19.00 en 22.00 uur. Tijdens de inloopavonden zijn er formu lieren aanwezig voor uw vragen en opmerkingen. Verdere procedure In het najaar worden de ontwerp- bestemmingsplannen aan de commissie Openbare Ruimte voorgelegd. Ook daarna volgt een periode waarop u uw reactie op de plannen kunt geven. Daar over volgt nader bericht op deze informatiepagina en op de website van ■de gemeente www.heiloo.nl Inschrijven woningen niet mogelijk Het is nu nog niet mogelijk om in te schrijven voor woningen in het gebied. Zodra deze mogelijkheid er wel is, wordt u hiervan op de hoogte gesteld, even eens via deze informatiepagina en www.heiloo.nl. Meer informatie Voor meer informatie kunt u onze website www.heiloo.nl bekijken of u kunt contact opnemen met mevrouw E. Zaadnoordijk, telefoonnummer (072) 535 67 67. Begrenzing van Zuiderloo en Zandzoom Het gebied Zuiderloo ligt tussen de Zevenhuizerlaan, de Kennemer- straatweg, de Vennewatersweg en de Westerweg. Het gebied is daarmee iets groter dan eerder in het structuurplan Zandzoom aangegeven. In oorsprong werd Zuiderloo begrensd door de spoor lijn. Zandzoom is het gebied tussen de Vennewatersweg, de Ypesteinerlaan, de Oosterzijweg, de gemeentegrens met Castricum en de Lijnbaan. Zuiderloo Het plan geeft de mogelijkheid tot de bouw van maximaal 600 woningen als mede de bouw van maatschappelijke voorzieningen. De grotere dichtheden van gemiddeld 25 woningen per hectare zijn gegroepeerd rond een relatief dun bebouwde kern van circa 15 woningen per hectare. In de gebieden aan weers zijden van het spoor wordt in zeer lage dichtheden gebouwd, maximaal 5 woningen per hectare. De maatschappe lijke voorzieningen zijn ondergebracht in een strook ten noorden van de Venne watersweg. Hier wordt bijvoorbeeld gedacht aan de realisatie van een zoge naamde 'Brede school'. Zandzoom Het plan geeft de mogelijkheid tot de bouw van maximaal 1400 woningen. Een groot gedeelte hiervan is gepland tussen de Oosterzijweg en het spoor. De grotere dichtheden van gemiddeld 25 woningen per hectare zijn hier eveneens gegroepeerd rond een relatief dun bebouwde kern van circa 15 woningen per hectare. Verder wordt uitgegaan van een afname in dichtheden richting het zuiden. Uitwerking van de woonge bieden is gepland na 2010. Ten westen van het spoor zijn nu minder woningen opgenomen dan in het structuurplan Zandzoom (maximaal 300 in plaats van 700). Bij uitwerking zal rekening worden gehouden met de gevoeligheid van dit gebied. Ter hoogte van de Kapellaan is in de aanleg van een zogenaamde Groen Buffer voorzien. Dit overgangsgebied tussen Heiloo en Limmen zorgt voor een groene verbinding in oost-west richting. De mogelijkheid tot realisatie van landgoederen/buitenplaatsen is openge houden. Ten westen van de vierde fase is voorzien in de aanleg van een park achtig gebied waarin 'groene' maatschappelijke functies kunnen worden opgenomen. Aanpak Zuiderloo en Zandzoom Om het huidige karakter van het gebied in de toekomstige nieuwbouwwijk her kenbaar te maken worden bestaande groen- en waterstructuren waar moge lijk gehandhaafd. Ook andere waardevolle elementen, waaronder cul tuur- historische, zullen zoveel als mogelijk worden opgenomen. De bestaande wegenstructuur wordt waar mogelijk ontzien, dat wil zeggen dat er geen nieuwe woningen op deze wegen worden gericht en de wegen ook niet als hoofdontsluiting worden gebruikt. Het karakter van de wegen kan daarmee worden behouden dan wel versterkt. Nieuwbouw is daarmee hoofdzakelijk intern en op een nieuw aan te leggen hoofdontsluiting gericht. Het plangebied Zuiderloo is voor autoverkeer ontsloten via de Vennewatersweg. De Zandzoom kent ook een rechtstreekse aantakking op de Kennemerstraatweg. Het langzaamverkeer kan als vanzelf sprekend op meerdere plaatsen de wijk in en uit. De Loo-as loopt thans via Spanjaardslaan naar Krommelaan en Hoogeweg en volgt dus grotendeels de bestaande wegenstructuur. De aansluiting A9 is niet concreet in het plangebied opgenomen en vraagt om een aparte planologische procedure. In het plangebied Zandzoom is tussen de Kennemerstraatweg en de Oosterzijweg rekening gehouden met een verbinding naar en een aansluiting op de A9. Blije winnaar jïetsactie Stationsomgeving De gemeente en de politie Noord-Holland Noord hebben in april zeer succesvol actie gevoerd in samenwerking met de fietsenhandelaren in Heiloo om het aantal fietsdiefstallen en het aantal foutgestaldefietsen te verminderen. Tijdens de actie maakten fietsers kans op leuke prijzen, zoals een fietscomputer, fietstassen en een fietsslot. Naïm de Groot uit Heiloo won de hoofdprijs: een Gazelle Impala ter waarde van 649,-1 Zij kreeg de flets overhandigd door bur gemeester H. den Boon. Naïm de Groot: 'Ik moet veel fietsen voor mijn werk voor de thuiszorg en stond op het punt om een nieuwe flets te kopen. Deze flets komt dus erg van pas. Raad en (raads) commissies Gemeenteraadsvergadering De gemeenteraad vergadert maandag 7 juni 2004 in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1. Agendavaststelling 2. Inspreekrecht 3. a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie sprekers over hamer stukken 4. Eventuele mondelinge mededelingen 5. Vaststelling notulen raadsvergadering van 03 mei 2004 6. Ingekomen stukken Hamerstukken 7. Wijziging Algemene verordening recreatie schap Alkmaarder- en Uitgeestermeer Bespreekstukken 8. Vaststellen welstandscriteria inzake het deelgebied '5b Kanaalweg' van de Wel standsnota Heiloo (industrieterrein Boekelermeer Zuid) 9. Vaststellen Jaarrekening 2003 en Beleids verslag 2003 10. Vaststellen verordening vertrouwens commissie herbenoeming burgemeester Welstandscommissie Op maandag 7 juni a.s. vergadert de Wel standscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeente huis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen 2. Notulen vergadering d.d. 24 mei 2004 3. Ingekomen stukken 4. Ingekomen bouwplannen: - Alle Hospervijver 4, bouwen 3e bouwlaag - De Kuilenaar 35, plaatsen carport - Lagelaan 8, vergroten bijeenkomst gebouw (serre) - Oosterzijweg 122, vervangen schuur - Westerweg 88a, plaatsen reclame-uiting - Westerweg 423, oprichten 2e bedrijfswo ning 5. Algemene zaken met betrekking tot de wel stand 6. Rondvraag en sluiting De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze openbaar zijn,, ter inzage op vrijdag 4 juni a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 66 66. Bouwen en wonen Verandering inrichting Geestelijke Gezondheidszorg Noord-Holland Noord, Kennemer straatweg 464 te Heiloo. De melding betreft het veranderen van een psychiatrische instelling. De verandering omvat een aantal interne wijzigingen, waar onder het bijplaatsen van een aantal toilet groepen en het ombouwen van therapeuti sche ruimten tot kantoorruimten. De verandering is niet in overeenstemming met de geldende milieuvergunning, maar leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen dan door de verleende vergunning worden toegestaan. Tevens worden de voorschriften die gesteld zijn in de verleende vergunning niet overschreden. Op grond van het bovenstaande is besloten de melding te accepteren. Ter inzage Het besluit ligt ter inzage van 3 juni tot en met 15 juli a.s. in het gemeentehuis van Heiloo bij de publieksbalie Bouwen en Wonen van maandag tot en met vrijdag van 8.00 uur tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Indienen van bezwaar Voor het maken van eventuele bezwaren tegen dit besluit kan binnen zes weken na de dag van bekendmaking schriftelijk bezwaar worden gemaakt. Het bezwaarschrift moet vóór 16 juli 2004 worden ingediend bij het Dagelijks Bestuur van de Milieudienst Regio Alkmaar, Postbus 53,1800 BC te Alkmaar. Belanghebbenden die tegen dit besluit bezwaar hebben gemaakt kunnen tevens een verzoek om voorlopige voorziening indienen. Hiervoor is griffierecht verschuldigd. Het ver zoekschrift moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Bij het verzoekschrift moet een afschrift van het bezwaarschrift worden overgelegd. Het besluit wordt pas van kracht nadat op voornoemd verzoek door de Raad van State is beslist. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Milieudienst Regio Alkmaar, de heer J. van Hooren, telefoonnummer (072) 548 84 46. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het gedeeltelijk vernieuwen en veranderen van de bestaande aanbouw op het perceel Wentholtlaan 13. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 3 juni 2004 gedurende 2 weken ter inzage in het gemeen tehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Lees verder op pagina 8 Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) krijgen op welke wijze het handelen van de gemeente tot stand komt. Naar mate ik daar meer kennis van kreeg, kreeg ik ook meer de behoefte om daarin mee te praten en een bij drage te leveren aan de besluitvorming. Uiteindelijk is het dus mijn persoonlijke inte resse in de politiek geweest om mij verkiesbaar te stellen voor de raad. Waar haalt u uw inspiratie vandaan Uit mijn persoonlijke contacten, die ik door mijn werk heb. Ik hoor veel en ben door mijn positie nu ook in staat om daar echt iets mee te doen. Dit inspireert mij om nog meer dan voorheen goed te luisteren naar datgene, wat niet alleen particulieren, maar ook vereni gingen en branchegenoten onder mijn aandacht brengen en dat te betrekken in mijn standpuntbepaling. Wat is uw favoriete plek in Heiloo en waarom Het Stationscentrum. In de jaren zestig heb ik hier middels de overname van café Admiraal mijn eerste schreden als zelfstandig onder nemer gezet. Door er vervolgens met alle ups en downs bijna veertig jaar met mijn gezin heel gelukkig te wonen is het ook echt mijn buurtje geworden. Vandaar. Kent u de raadsleden van Heiloo? Elke twee weken geeft een raadslid antwoord op enkele vragen praat je over veel zaken met je klanten. Het Aris de Wit, handelen van de gemeente is daarbij een raadslid voor geliefd gespreksonderwerp. Mij viel op dat Heiloo 2000 iSr/ praktisch- iedereen, ikzelf toen ook, daar wel een mening over had zonder echt te weten Wat heeft u bewogen om wat er precies aan de hand was. Voor mij raadslid te worden SHE reden om lid te worden van een politieke Als horeca-ondernemer BHLjÉÉLJH partij om op die manier meer inzicht te ver-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 5