Zondag opening golfbaan Heiloo Nieuw programma theater de Beun belooft weer veel moois Prijswinnaars Open Dag Muziekschool Francine O omen wint Kinderjury Heiloo Beachvolley toernooi op de Heerenweg OpenDeurDag Knaagdierencentrum UITKIJKPOST - 02 JUNI 2004 - PAGINA 6 HEILOO - Tien jaar na de oprichting van de Golf- Countryclub Heiloo (GCH) is het zo ver: zondag 6 juni wordt de golfbaan van Heiloo officieel geopend. Dan beschikt de Golf- en Countryclub Heiloo na een lang en soms moeizaam voortraject eindelijk over een eigen baan en clubhuis. De Uitkijkpost sprak in het kader van de nieuwe golfbaan een aantal mensen die elk een belangrijke rol spelen in de golclub Heiloo Jan Pepping is de greenkeeper van de golfbaan. Samen met twee medewerkers is hij verantwoordelijk voor het totale onderhoud van de baan. Jan heeft de fijne kneepjes van het vak geleerd in Spaarnwoude, waar hij drie jaar heeft gewerkt als greenkee per. „Ik had destijds geen idee dat er zoveel bij kwam kijken, maar dat maakt het juist zo interessant.gM Dat het onderhoud van een golfbaan veel meer is dan zo nu en dan met de grasmaaier over de baan, wordt dan ook al snel duidelijk in het gesprek met Jan. Zwiepen, drai neren, beluchten en prikken- het zijn zomaar wat termen die over tafel gaan. Vooral de laatste maanden heeft hij het enorm druk gehad. De golfbaan Heiloo is namelijk verrijkt met heuvels, waardoor de baan bestaat uit verschil lende gedeeltes met ieder hun eigen aanpak. En het gras is ook niet zomaar gras, maar bestaat uit verschillende soorten; van fijn op de green tot een ruiger soort aan de zijkanten van de baan (de rough'). Dat gras wordt dan ook weer op verschillende hoogtes gemaaid, bij voorbeeld 7 millimeter hoog op de green, en 13 milli meter op de tee's (afslagplaatsen). „In vergelijking met veel andere banen is de golfbaan Heiloo bijzon- der aantrekkelijk zegt Jan tamelijk trots. „Niet alleen omdat het er prachtig uitziet, zo met die heuvels en al dat water, maar ook omdat het uitdagend is voor zowel begin nende als gevorderde golfers. Ook de wind heeft daar een belangrijk aandeel in. Het waait hier eigenlijk altijd, waardoor de ballen nog weieens van richting wil len veranderen." Jan mag zelf ook graag een bal letje slaan, alhoewel - hij er nog weinig tijd voor heeft gehad. „Maar als het straks wat rustiger wordt qua onder houd, loop ik mooi zelf een rondje", lacht de symphatie- ke Heilooer. Tenslotte kent hij het land op z'n duimpje. En niet alleen omdat hij nauw betrokken is ge weest bij het aanleg- proces. Een paar jaar geleden was dit nog allemaal mijn eigen dom, en liep ik hier met mijn koei en, zo'n 97 stuks. Als ik pech had kon ik'ze helemaal halen om naar de stal te brengen. Keek ik 's morgens vroeg uit het raam en dan lagen de dames allemaal nog aan de kant van de A9. Ik zal het wat keren heen en weer hebben gelopen om ze op te halen! Jeroen van den Bogaerde en Edwin Roest zijn de eigenaren van Restaurant Brasserie Oosterzij, dat tevens de functie heeft van clubhuis voor de leden van de Golf- en Countryclub Heiloo. Jeroen is gastheer, Edwin is chef-kok van Oosterzij, dat op een prachtige plek aan de golfbaan ligt. Samen hebben ze ook restaurant 'Het Roode Hert' in Velsen-Zuid, dus de heren weten precies wat het inhoudt om een drukbezocht restaurant te runnen. Want dat Oosterzij een populair etablisse ment zal worden in Heiloo, dat weten ze bijna zeker. „Ten eerste mist Heiloo een groot terras, en ten tweede is er in de regio behoefte aan een stijlvolle plek waar niet alleen kan worden gedineerd, maar waar ook kan worden geluncht en zelfs ontbe ten." Restaurant Brasserie Oosterzij is vanaf vrijdag namelijk dagelijks geopend van 09.00 tot 24.00 uur, en dat 365 dagen per jaar. „Voor bijvoorbeeld zakenlunches is ons restaurant uitermate geschikt, maar ook voor een kopje koffie met een lekke re punt gebak tijdens een wandel- of fietstocht." De keukei) van Restaurant Brasserie Oosterzij is te omschrijven als exclusief en van uitstekende kwaliteit, onder andere door het gediplomeerde keukenpersoneel, de huisgemaakte gerechten van verse producten en een steeds wisselende kaart aangepast aan de seizoenen en eventuele vraag. Dit houdt echter niet automatisch in dat ook de prij zen exclusief zijn. Jeroen: „Mensen kunnen straks ook heel goed bij ons terecht voor een lekkere sala de, een vers belegd broodje of een heer lijke huisgemaakte sate. En dan het liefst met mooi weer op het terras eten, met een lekker glas rosé of een koud biertje erbij. Het uitzicht vanaf het terras over het water aan de ene, en de golfbaan aan de andere kant maakt het dubbel genieten!" Het is inderdaad indrukwekkend, alhoe wel het restaurant op het moment van het interview nog volop in aanbouw was. „Maar dat komt helemaal goed, we heb ben er erg veel zin in", aldus de enthousi aste heren. Voor meer informatie over Oosterzij kunt u terecht op www.ooster- zij.com. Wilt u meer weten over het ande re restaurant van Jeroen en Edwin? Kijk dan op www.roodehert.nl. Per e-mail is Restaurant Brasserie Oosterzij te berei ken op ihfo@oosterzij.com. Ivar van der Moolen is de zogeheten golfpro van golfclub Heiloo, hij expoiteert de driving range en is daar vrijwel dagelijks aanwezig om les te geven aan leden, maar ook aan niet- leden. Op zeer jonge leeftijd is hij begonnen met sport: eerst voetbal, daarna kwamen daar ook tennis, zeilen, skiën en basketbal bij. Uiteindelijk ging zijn voorkeur uit naar water polo. Deze sport heeft hij een aantal jaren op hoog niveau beoefend (onder andere in het Nederlands team). Door een blessure op zijn 19de moest Ivar een tijdje stoppen met water polo. Een vriend nam hem mee naar Spaarnwoude om te golfen. Dat vond hij meteen zó leuk, dat Ivar na zijn opleiding aan het C.I.O.S. (sportopleiding) verder is gaan trainen om op de golfopleiding te komen. Nadat hij deze in 1993 heeft afgerond, is hij op golfclub Spaarnwoude gebleven waar hij 12 jaar als teaching-pro met veel plezier heeft gewerkt. Ook speelde hij wedstrijden op lande lijk niveau. Sinds 2003 is Ivar werkzaam voor de Golf- en Countryclub Heiloo en is hij actief in de Jeugdcommissie. Lesgeven aan de jeugd vindt Ivar dan ook bijzonder leuk. „Natuurlijk geef ik ook graag les aan volwassenen, maar ik vind jonge mensen en kinderen altijd extra leuk. Dat enthousiasme spreekt me aan, dat zij zich nog niet zo druk maken over de prestaties. Plezier in het spel vind ik dan ook het belang rijkste onderdeel van mijn lessen, eventueel talent onderscheidt zich later vanzelf wel.De jongste leerling van Ivar is 5 jaar oud, de oud ste is 85. „Om ook maar meteen aan te geven dat golf echt niet meer voor een selecte groep mensen is. Ik nodig mensen die wel willen leren golfen, maar zich (nog niet) bij een club willen aansluiten, dan ook van harte uit eens langs te komen op de driving range! Ivar is zeer content met zijn nieuwe werkplek. „Ik vind de golfbaan Heiloo uitdagend en afwisselend en leuk voor golfers van verschillend niveau. Daarnaast is nog eens een hele aantrekkelijke baan met dat water en die heuvels, en het ligt natuurlijk in een mooie omgeving. Voor meer informatie en het maken van lesaf- spraken is Ivar van der Moolen telefonisch bereikbaar op 06-54312871 Programmaboekje 2004-2005 in nieuw jasje, en met geheel nieuwe inhoud HEILOO - Deze week is het nieuwe programmaboekje van theater de Beun in Heiloo en omstreken bezorgd. In het boekje, dat een compleet nieuw jasje heeft en ook van binnen anders is dan u gewend bent van het 'Beunboekje', staan alle voorstellingen die u kunt verwachten in het komende theaterseizoen. Dit nieuwe boekje kwam tot stand dankzij de samenwerking tussen de Stichting Open Huis Heiloo (het vrijwilligersbestuur van cultureel centrum Open Huis en Theater de Beun) en de Stichting Vrienden van de Beun. De Vrienden van de Beun kijken terug op een geslaagd seizoen, met een groot aantal uitverkochte avonden en enthousiaste reacties van het publiek. Maar ook op een jaar waarin de vrijwilligers wederom een hoofdrol speelden. Zo goed als onzichtbaar voor de bezoekers van de Beun, maar ondertussen een van de belangrijkste voorwaarden voor het functioneren van een theater als de Beun. Opbouwen van decor, zaal wacht, het uitzoeken van de voorstellingen, het verstrekken van informatie en de verkoop van de kaarten en de 'papieren' organisatie: allemaal gedaan door vrij willigers, en dat mag ook wel eens worden gezegd! In het programmaboekje (omslag Piet Veen) vindt u alle informatie over de aankomende voorstellingen. De opzet is anders dan voorgaande jaren. Op de linkerpagina in het boekje vindt u op datumvolgorde de filmavonden, alle voorstellingen van de amateurvereni gingen en de overige theateravonden. Op de rechterpagina's worden de pro fessionele voorstellingen gepresen teerd door de Stichting Vrienden van de Beun. De programmacommissie heeft voor het komende theatersei zoen weer een zeer gevarieerd aanbod aan voorstellingen bijeen gebracht, die garant staan voor een nieuw en afwisselend theaterseizoen! Zo wor den er maar liefst zestien professionele voorstellingen opgevoerd, en ook zijn de amateurtoneel-, en theatervereni gingen weer ruim vertegenwoordigd. Voorstellingen Het spits wordt op 1 oktober afgebeten door toneelgroep De Kale, met de voorstelling De Po. De komedies van Feydeau (1862-1921) waren in het Parijs van zijn tijd razend populair. En dat is geen wonder, want Feydeau weet op virtuoze wijze het absurde van een schijnbaar alledaagse situatie te beschrijven. In De Po staat een hande laar in porselein op het punt een grote order binnen te halen, maar de ver stopping van zijn zoontje dreigt de onderhandelingen te verstoren... Een stijlvolle komedie op hoog niveau met onder andere Elsje de Wijn in de hoofdrol. Meer komedie in oktober is er van cabaretier Bert Schuiling, met zijn voorstelling Ondersteboven. Zijn thea- De Sanseveria's zijn met hun humo ristische liedjesprogramma te zien op 9 oktober. Op 13 november wordt door het Theater van Santen de kindermusical Peter en de Wolf gebracht. terprogramma's zijn wars van de snel heid, waarin iedereen maar meege sleurd lijkt te moeten worden. Gewoon een avondje uit, lekker onbezonnen lachen om de types die Schuiling ten tonele voert. De vaak humoristische liedjes, variërend van blues tot opera met hier en daar een verdwaald luister liedje, krijgen door zijn enorme stern- bereik elk een apart karakter. Ook 'Mama', gespeeld door Marianne Mudder, Margo Dames, Manoushka Zeegelaar Breeveld en Esther Roord, is om te lachen, maar het heeft ook momenten van ontroering, en spel wordt afgewisseld met zang. Het stuk gaat over zwanger zijn en moeder wor den, van de hoogste toppen van euforie naar de diepste dalen van ellende. Van uitgespuugde babyhapjes tot een trots oudergevoel, over ochtendmisselijk heid, over inknippen en uitscheuren, over pijnlijke tepels en blubberbuiken en nachten die wreed worden ver stoord door babygehuil. Maar 'Mama!' gaat ook over verliefd zijn op je eigen kind. Een voorstelling waarin bijna iedereen zichzelf, zijn partner, een familielid of een kennis herkent. 'Mama!' wordt geregisseerd door Adrienne Wurpel en is vertaald door Daphne Deckers. Op 6 december houdt Tim van der Sluijs zijn Oudejaarsconference 2004. Met een recordbedrag aan bezuinigin gen voor de boeg vraag je je af: 'Valt er komend jaar nog wel wat te lachen?' Ja! Tim is de enige die in 2004 niet bezuinigt. Nu nog meer grappen en nog meer inhoud. Bij hem kan de buikriem een paar gaatjes losser om de lachspie ren de ruimte te geven. De enige die het lachen zal vergaan zijn de ministers van de roversbende Balkenende. Tim bestrijdt ze met hun eigen wapens: de botte bijl gaat hakken! Ook in decem ber: de dames Reijn (Renate Reijnders) en Goed (Kim Goedegebure) met AlarmFase 2. De 'specialisten op het gebied van klein menselijk leed' worden ze in de volks mond genoemd. Voor volgepakte zalen speelden ze twee seizoenen lang Glad IJs. Reijn en Goed lachen, schelden, zoeken, springen. Ze confronteren elkaar. Ze proberen elkaar af te schud den, in te halen, af te schrikken. Maar hun paden blijven kruisen en elkaar bij staan is de enige optie. Jonge theaterbezoekers Ook aan de jonge theaterbezoekers is bij de samenstelling van het program ma gedacht. Aanrader is volgens de samenstellers de sprookjesachtige muziektheatervertelling voor kinderen van 4 tot 8 jaar, De prinses met de lange haren. Naar het gelijknamige prenten boek van Annemarie van Haeringen. De koning van een arm land heeft een vrolijke speelse dochter met prachtig lang haar. Zulk mooi haar, dat hij de prinses verbiedt het af te knippen; het is immers het meest kostbare sieraad van de vrouw. Maar omdat het alsmaar langer en langer wordt, raakt de prinses tot haar woede haar bewegingsvrijheid kwijt. Ze probeert het meterslange haar in twee koffers met zich mee te dragen. Uiteindelijk moet er een sterke man uit het circus aan te pas komen... Ook De Raadselachtige Planeet is voor kinderen, op zondagmiddag 10 okto ber. Falkland Toneel speelt speciaal voor kinderen het stuk Het Laatste Loverbos, in maar liefst vier voorstel lingen in oktober. Ook is er muziek voor de^kids, in november wordt de minimusical Peter en de Wolf gebracht, een vrije bewerking van het bekende muzikale sprookje van Serge Prokofjev. Muziek voor volwassenen Muziek voor volwassenen is er in de vorm van de Sanseveria's, die met hun voorstelling Extra Belegen op humo ristische wijze een uniek liedjespro gramma brengen. Hun repertoire bestaat uit een eigen vertolking van Nederlandstalige liedjes uit de 50-er tot en met de 70-er jaren, aangevuld met zelfgeschreven liedjes en teksten. De Sanseveria's nemen u mee op een nostalgische muzikale reis met mooie, soms vergeten liedjes vol humor, ver langen en romantiek. Op geheel eigen wijze zetten zij elk publiek naar hun hand en maken een optreden tot een onvergetelijke ervaring. Een andere vorm van muziek, operet te, wordt zoals elk jaar verzorgd door de Heilooer Operette Vereniging. Dit jaar met Der Bettelstudent, die zich afspeelt in de stad Krakau in Polen tij dens de regering van Frederik August in het jaar 1704. V riendenbij eenkomst The Perfect Concert Part III ,is een juweeltje op muzikaal gebied. Arno Huibers, Tiny van den Eynden en Wilbert Kivits verstaan als geen ander de kunst van de humoristische muziek. Werk van Mozart, Bach, Vivaldi, Verdi en Puccini wordt luchtig en geksche rend, maar tegelijkertijd ingetogen mooi gespeeld. Deze voorstellling is speciaal voor de Vrienden van de Beun, die een per soonlijke uitnodiging ontvangen. Een van de voordelen van het Vriend-zijn! Ook hebben de Vrienden voorrang bij toewijzing van de kaarten uit de inte kenlijst. Ook genieten van deze voordelen en tegelijkertijd meehelpen aan de nood zakelijke financiële ondersteuning van het theater? Voor een jaarlijkse bijdra ge van minimaal 12,50 bent u voor taan Vriend van De Beun! Ook als bedrijf kunt u een bijdrage leveren aan HEILOO - Op zaterdag 15 mei vond weer de jaarlijkse Open Dag plaats op de Muziekschool. Helaas werd de organisatie deze keer wat geteisterd door stroomproblemen, maar weder om is het een goed bezochte en vooral gezellige dag geworden. Directeur Jacques van der Sterren was dan ook zeer content over het geheel. Ook dit jaar waren de muziekverenigingen weer present én - zoals te doen gebrui kelijk - had de Fanfare Showband Heiloo weer een heuse prijsvraag bedacht. Voor de oplossing moesten de diverse lokaliteiten van de Muziek school worden bezocht. Hoewel niet iedereen vraag 5 had gevonden, een vraag die juist op de stand van de muziekvereniging zélf te vinden was, werden bijna 50 deelnameformulieren ingeleverd en hadden tóch veel kinde ren de juiste oplossing in huis: UNI FORM. Gelukkig had men bij FSH de beschikking over meerdere prijzen, zodat afgelopen donderdagavond een aantal jeugdige muziekliefhebbers in het zonnetje kon worden gezet. De hoofdprijs (het gezelschapsspel Hotel) werd gewonnen door Vera Onverwagt. Cadeaubonnen van Summertime wer den gewonnen door Stijn Bouwman en Hidde Offerhaus, een bon van Spanjaard ging naar Martijn Ytsma, een bon van de keurslager Burger werd in ontvangst genomen door Stijn Vos; Mattijs Polman mocht patat gaan eten bij de Eethoek en Danielle Admiraal tenslotte zou uit han den van de PR commissie van de Fanfare Showband Heiloo het spel Wisselslag hebben ontvangen. Helaas was zij - net als Vera Onverwagt - ver hinderd, maar de prijzen komen op de juiste plaats terecht. Zowel de Muziekschool, de Fanfare Showband Heiloo alsook natuurlijk alle prijswinnaars kunnen terugkijken op een leuke Open Dag en een gezellige prijsuitreiking. HEILOO - Aanstaande zondag is de Heerenweg ter hoogte van café/bar de Oud Inn, veranderd in een strand. Niet een strand waar lekker geluierd kan gaan worden. Nee, er wordt gestreden voor het Beachvoetvolley toernooi. De Heerenweg is misschien niet de eerste plek waar je aan denkt als je een beachvoetvolley toer nooi wilt organiseren. Toch is het vorig jaar een groot succes geble ken en daarom reden voor herha ling. Het beachvoetvolley toernooi wordt georganiseerd door Sports and Promotions. Barry Aelbers en Niels Mossel zijn de initiatiefne mers voor dit toernooi. Dit toer nooi staat in het teken van gezel ligheid, fun&sport. Vorig jaar werd het toernooi voor de eerste keer georganiseerd. „De sfeer was goed, het niveau van het spel lag vrij hoog en het was hartstikke mooi weer. Dat maakte de strand sfeer extra goed", vertelt Niels Mossel. Dit jaar strijden er 16 teams (een team bestaat uit vier spelers) om de titel. De eerste wedstrijd begint om 10.30 uur en de finale wordt om 18.15 uur gespeeld. „Als je naar de deelnemers kijkt dan belooft het een spannende strijd te worden", vertelt Niels. Iedereen is welkom om zondag een kijkje te komen nemen bij het beachvoetvolley spektakel aan de Heerenweg in Heiloo ter hoogte van café/bar de Oud Inn. Voor meer informatie of om foto's van het toernooi van vorige iaar te bekijken, neem een Kijkje op www.sportsandpromotions.nl HEILOO - Op Tweede Pinksterdag hielden acht Noordhollandse dierenasielen een speciale OpenDeurDag. Mensen konden kennismaken met de 'asielbewo ners en een kijkje nemen achter de schermen van het dierenopvangwerk. Door de gezamenlijke OpenDeurDag hopen bestuur en beheer van de asielen in Noord-Holland belangstelling te wekken voor het asielwerk, het asiel te promo ten en een flink aantal dieren voor de echte zomer aan een nieuwe baas, aan een nieuw en geschikt tehuis te helpen. In Heiloo kon men terecht in het Knaagdierencentrum aan De Loet 3, waar de knaagdieren en konijnen die momenteel in de opvang zitten konden worden bezichtigd, en natuurlijk geknuf feld. Ook waren er allerlei knaagdierenartikelen te koop en was er een rommel markt met leuke spulletjes, waarvan de opbrengst uiteraard geheel naar het Knaagdierencentrum gaat. (foto: MSP) Projectet: een fantastisch muziekpro gramma met de muziek van de te jong overleden, beroemde componist en arrangeur Rogier van Otterloo. De bijzondere kindervoorstelling De prinses met de lange haren, is te zien op 2 januari. het voortbestaan van het Heilooer the ater; Steunpilaar van de Beun bent u al vanaf 50 euro per jaar! Dankzij een royale gift van de voorma lige VVV in Heiloo, is de voorstelling in de Beun van Dobbe, Dobbe, Dobbe mogelijk gemaakt. Deze muziekpro- ductie met het repertoire van Guus Vleugel, wordt gebracht door topvoca- listen Miranda van Kralingen, Marjolijn Touw en Rob van de Meeberg met een orkest onder leiding van Ruud Bos. Een hommage aan de liedjesschrijver Guus Vleugel (1932- 1998), van wie het bekendste liedje waarschijnlijk 'Dobbe, Dobbe, Dobbe' is. Ook de gemeente Heiloo sponsort de Beun jaarlijks met een subsidie, waar voor dan een relatief kostbare voor stelling kan worden gefinancierd. Dit jaar hebben de Vrienden van de Beun gekozen voor de voorstelling Projectet: een fantastisch muziekpro gramma met de muziek van de te jong overleden, beroemde componist en arrangeur Rogier van Otterloo. Hij schreef muziek voor onder andere Keetje Tippel en Grijpstra de Gier, maar is onvergetelijk geworden door die prachtige muziek voor Turks Fruit. Naast film-componist was Van Otterloo dé dirigent van het Metropo- le orkest en schreef hij diverse jazz composities. Hoog tijd, aldus een groep vooraanstaande musici, om de 'Van Otterloo files' weer eens te openen. Onder de naam Projectet brengen zij in eigen arrangementen het werk van Van Otterloo. Deze, en nog veel meer voorstellingen zijn te zien in theater de Beun in het seizoen 2004-2005. Wie geen boekje krijgt vanwege de Ja-Nee-sticker op de brievenbus, kan het programmaboekje gratis afhalen bij de bibliotheek of het gemeentehuis. Andersom geldt dat ook: heeft u wèl een boekje gekregen, maar maakt u geen gebruik van het Beunboekje? Lever deze dan alstu blieft in bij de Beun of bij de biblio theek! U kunt alle informatie ook bekijken op www.theaterdebeun.nl. HEILOO - Woensdagmiddag 26 mei wordt de kinderjury afgesloten. Francine Oomen (populairste kinder boekenschrijfster van dit moment) was bij de kinderjuryleden te gast in de bibliotheek. Daar vertelde ze onder andere over hoe ze schrijft, waarom ze schrijfster is geworden en waarom ze stopt met de populaire serie 'Hoe over leef ik...'. Ook beantwoordde ze alle vragen van de kinderen. Aan het einde maakte ze de uitslag bekend van de Heilooer Kinderjury. Ze was blij ver rast toen ze las dat haar naam op het blaadje stond. Het leek bijna in scène gezet, maar dat kon helemaal niet want Francine was al maanden geleden uit genodigd! Twee dames gaven Francine een lekkere zak snoep als beloning voor haar gewonnen boek. De uitslag van de Kinderjury Heiloo was: 6-9 jaar: 1. Carry Slee - Van oma mag dat wel, 2. Elisabeth Mollema - Juf Jansen in gevaar, 3.Debora Zachariasse - Wij mogen nooit een kat. 10-12 jaar: 1. Francine Oomen - Hoe overleef ik een gebroken hart, 2. Mirjam Oldenhave - De Rolling Bones en de strijd om de postzegel, 3. Greet Beukenkamp - De kattenkwaadclub.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6