Keukens worden com vleet door ons geplaatst ia omgeving einigingsdienst Schoonmaken groene rolemmers ml ededelingen UITKIJKPOST - 2 JUNI 2004 - PAGINA 8 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 56 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. HEILOO vervolg van pagina 5 Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Frederica's Hof 1 - vergroten woning/uitbouw linkerzijgevel (reg.nr. 2004/0059) Havercamplaan 7 - vergroten woning (reg.nr. 2004/0092) Kennemerstraatweg 405 - slopen woning (reg.nr. 2004/0187) Oudburgerlaan 3 - vergroten woning (regmr. 2003/0379) Pauwweijdt 5 - vergroten woning/badkamer/slaapkamer voorgevel (reg.nr. 2003/0305) Rosendaal 77 - vergroten woning (entreehal) (regmr. 2003/0359) Rosendaal 79 - vergroten woning (entreehal) (reg.nr. 2003/0358) Westerweg 252- slopen twee bergingen/opslagruimte en fietsenberg. en verw.asbest dakplaten (regmr. 2004/0177) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Huwelijkenfgeregpartnerschappen W. Brouwer de Koning en M.MA van Butselaar J.E. de Boer en A.M.C. van der Sluis W.J. Jonker en H.J.S.A. Boender M .J. Beerse en M. Ligthart H.P.J. Groot en Hageman Overleden A.G. Botterweg wv P.N. Stelling J. Brouwer ev C. den Nijs J.F.T. Schijven W. Oudejans Elders overleden H.M. Rosinga M.A.C. van de Wiel A. de Vries Visie op Heiloo Op dinsdagavond 18 mei jl. hebben onderne mers en organisaties uit Heiloo hun stem laten horen over de ontwikkelingen binnen de gemeente. Het verslag en de resultaten van deze avond zijn op te vragen via www.heiloo.nl'. Beide documenten liggen tevens ter inzage in het informatiecentrum op het gemeentehuis. Wilt u uw mening geven Over de toekomst van Heiloo? Dat kan nog tot 14 juni 2004. U kunt hiervoor kijken op www.heiloo.nl of contact opnemen met mevrouw E. van der Ham, telefoonnummer (072)53567 52. De groene rolemmers worden dit jaar voor de tweede keer in week 24 schoongemaakt, op maandag 7 juni, dinsdag 8 juni, woensdag 9 juni, donderdag 10 juni en vrijdag 11 juni 2004. Wij vragen u de groene rolemmer na het legen wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Meer informatie Heeft u vragen dan kunt u contact opnemen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072) 535 68 68. heid Intrekking losloopgebied honden urgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 26 mei 2004 Geboorten Femke H., d.v. R.D. Baltus en I.M. Röling June E., d.v. L. de Vries en E. Veldt Arankaji. d.v. O.R. Cairo en I.E.G. Stolzenbach Elders geboren Nicole A.A., d.v. A.N.S. Sinnige en A.G. Petrova Lydiaj., d.v. M.H.L. van Rooijen en M.J. Cohen Elise M., d.v. M.H.L. van Rooijen en M.J. Cohen Julia M., d.v. P. Kofdunek en E.A. Kofdunek Cornells O., z.v. C.A.J. Oosters en M.E. van der Poel Loïs K„ d.v. J.H.J. Hulst en LJ.M. Verdijk Susanne L.M., d.v. D,P. Smit en F.CE. Krimp liefke F., d.v. A. Fokkens en M. de Boer Barre, z.v. HJ.G. Kaandorp en B. Posthuma dat zij hebben besloten hun besluit van 3 maart 1998 tot aanwijzing van het losloop gebied voor honden zuidwaarts langs de westzijde van de A9 voorbij het tweede wild- rooster tot aan de Lagelaan in te trekken. De reden van deze intrekking is gelegen in de verandering van de situatie ter plaatse. Door de aanleg van de golfbaan is de sloot ter plaatse dusdanig breed geworden dat het aanwezige hek overbodig is geworden en inmiddels is verwijderd. Het wildrooster bij de ingang van het Oosterbos is verplaatst naar het viaduct bij de Lagelaan om onder houdswerkzaamheden ter plaatse beter te kunnen uitvoeren. Het losloopgebied voor honden hierdoor is komen te vervallen. Dit gebied heeft als op zichzelf staand (klein) gebied geen enkele aansluiting op andere los loopgebieden in de omgeving. Bovendien kunnen honden bij het viaduct bij de Lage laan de A9 oplopen, hetgeen uit een oogpunt van veiligheid ongewenst is. Ter inzage Het intrekkingsbesluit ligt voor iedereen ter inzage in het informatiecentrum in de cen trale hal van het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Tegen betaling van de verschuldigde leges kunt u een afschrift van dit besluit ver krijgen. Huwelijksaangiften/ aangiften gereg. partnerschap M. Wolterbeek en S.K. Krenning A.T. Dekker en E.M.M. Oorthuis K.C. Stap en S.M.M. Schaaper J. Wardenburg en M. Helderman F. Korver en E. Roest D. Schuurman en E. van der Heide N.C. Kaandorp en U.P.M. Groot Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden vaneen collecte in de volgende periode. - Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie (ANGO) van 6 tot en mét 12 juni 2004 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Heiloo participeert in landelijk onderzoek bij weduwen en weduwnaars Veel ouderen komen na het verlies van hun partner in een sociaal isolement. ïn verschil lende gemeenten in Nederland wordt momenteel onderzocht of gesprekken met lotgenoten helpen bij het verwerken van het verlies van een partner bij nabestaanden. De gemeente Heiloo doet mee aan dit onderzoek. In heel Nederland werken inmiddels 120 nabestaanden aan het onderzoek mee. Ook in Heiloo hebben zich al verschillende mensen aangemeld. Om uit het onderzoek goede con clusies te kunnen trekken zijn echter nog meer mensen nodig die mee villen doen. Het onderzoek wordt uitgevoerd door St. Ouderenwerk Heiloo in samenwerking met het Trimbos-instituut, het landelijke kennisin stituut voor de geestelijke gezondheidszorg, in het onderzoek worden twee vormen van hulp met elkaar vergeleken. De ene helft van de deelnemers krijgt een aantal bezoeken van een vrijwilliger met wie over het verlies wordt gesproken. Deze vrijwilliger is getraind in het ondersteunen van mensen die bezig zijn met het verwerken van een verlies. De vrijwilliger weet ook uit eigen ervaring wat het betekent om een geliefd persoon te ver liezen. De andere helft van de deelnemers krijgt een brochure met informatie en tips om somberheid te voorkomen en om het leven weer een positieve draai te geven. Alle inwoners van de gemeente Heiloo van 55 jaar en ouder die tussen de zes en negen maanden geleden hun partner hebben ver loren ontvangen een brief van de gemeente met uitleg over het onderzoek. Geïnteres seerden kunnen zich met het bijgevoegde aanmeldingsformulier opgeven. Door loting wordt bepaald of zij het aanbod van de bezoekdienst of de informatiebrochure krijgen. Beide vormen van hulp zijn gratis. Meer informatie Voor meer informatie over het onderzoek en de bezoekdienst kunt u contact opnemen met Margit Kooter van St. Ouderenwerk Heiloo, telefoonnummer (072) 53312 97. Extra drukte Verkiezingen en Avondvierdaagse Op. 10 juni a.s. vindt er naast de Verkiezingen ook de Avondvierdaagse plaats. Omdat de start en finish op de Breedelaan plaatsvinden zal dat bij De Springschans extra drukte bete kenen. Wij verzoeken u hiermede voor zover mogelijk rekening te houden. Zeker als u minder mobiel bent raden wij u aan om voor 16.00 uur te gaan stemmen als u voor dit stembureau bent opgeroepen. Op stembureau 1 -(Gemeentehuis) zal gestemd worden met de StemPC. Hoewel het hier een proef betreft, zal er slechts op deze wijze gestemd kunnen worden. Dit om te voor komen, dat de wachttijden te lang zullen (kunnen) oplopen. De stembureauleden zullen uter plekke volledig informeren over de te volgen werkwijze. Wijziging stembureaus Verkiezingen Door verhuizing van de Bibliotheek zijn de stemdistricten in het westen van de gemeente gereorganiseerd. Het stembureau 'De Hofdijk' in Mariënstein is ook komen te vervallen. Dit betekent dat u de komende ver kiezingen op 10 juni 2004 voor de leden van het Europese Parlement kunt worden opge roepen op een ander stembureau. De kiezers worden nu opgeroepen in één van de volgende locaties: - RK Basisschool 'Willibrord', Boekenstein 47 óf - Basisschool "De Zuidwester", Boekenstein 43. Wij verzoeken u met nadruk attent te zijn als de oproepingskaarten bezorgd worden en goed te kijken op welk stembureau u bent uit genodigd om uw stem uit te brengen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Burger zaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. Metingen verkeersintensiteit De komende weken laat de gemeente op verschillende wegen in Heiloo metingen uit voeren van de verkeersintensiteit. De metingen worden verricht met behulp van telslangen die op het wegdek worden aange bracht. De metingen leveren voor de gemeente nuttige informatie op over het aantal auto's dat gebruik maakt van de weg. Ook kan worden gezien wat de (gemiddelde) snelheid is op een bepaald meetpunt. Belangrijk om te weten is dat het geen con troles zijn, maar metingen. De gegevens zijn niet te herleiden naar individuele automobi listen. De planning van de metingen is als volgt: 25 mei t/m 8 juni - Hoogeweg (2 locaties) - Nijverheidsweg - Industrieterrein Oosterzij (2 locaties) 10 juni t/m 18 juni - Breedelaan (2 locaties) - Zevenhuizerlaan (2 locaties) - Lagelaan (2 locaties) - Heerenweg 23 juni t/m 1 juli - Kanaalweg (3 locaties) - Kerkelaan (2 locaties) - Ypesteinerlaan - Westerweg Meer informatie Voor eventuele vragen kunt u contact opnemen met de heer Bakker van het Ingenieurs bureau, telefoonnummer (072) 535 67 63. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Organisatie-ondersteuning, tele foonnummer (072) 535 66 48. 7 juni as. open dag brandweer Heiloo 't Beesteaboetje gaat opea la juni! Rectificatie opeaïagstijden Vrijwilligers gevraagd! Op zaterdag 5 juni 2004 opentt Beesten boetje in het gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan voor het eerst dit seizoen haar deuren. Een tekort aan vrijwilligers maakte dit eerder niet mogelijk. Inmiddels heeft een aantal nieuwe vrijwilligers zich gemeld. Wij zijn hier erg blij mee! De openingstijden voor de maand juni zijn: de le zaterdagochtend van de maand, 5 juni, van 10.00 tot 12.30 uur, en de 3e zaterdag van de maand, 19 juni, van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.00 uur, en woensdagmiddag 9 en woensdagmiddag 23 juni van 13.00 tot 16.00 uur. Op genoemde openingstijden kunnen de kin deren allerlei dieren aaien en knuffelen. De vrijwilligers zijn aanwezig om vragen te beantwoorden over het verzorgen van dieren, het eten geven, etc. Berichtgeving over de openingstijden in de periode vanaf juli 2004 volgt nog. Vrijwilligers gevraagd Hou je van beesten of wil je wel eens flink de armen uit de mouwen steken en de hokken van de dieren schoonmaken? Of vind je het leuk om activiteiten voor kinderen te organi seren of ze te helpen met knutselen? Heb je wat vrije tijd over die je leuk en zinvol wilt besteden en ben je ouder dan 16 jaar? Meld je dan aan als vrijwilliger! t Beestenboek e kan nog wel wat vrijwilligers gebruiken. Je kunt je gelijk aanmelden als vrijwilliger, maar je kan ook eerst wat meer informatie vragen over het vrijwilligerswerk in t Beestenboetje of gewoon eerst eens een keertje komen kijken. In alle gevallen kunt u contact opnemen met de heer G. Bak, opzichter van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072) 535 68 02. tl kunt ook contact opnemen met de beheerder de heer T. Bisselink, die meestal op woensdagmiddag in 't Beestenboetje aanwezig is. Schapen scheren Op zaterdag 19 juni 2004 geeft een professio nele schapenscheerder een demonstratie schapenscheren bij t Beestenboetje. Dit gebeurt tussen 13.30 uur tot 15.00 uur, onder voorbehoud dat het droog is. Als het regent verschuift het schapen scheren naar woensdag 23 juni 2004. De kinderen en ouders kunnen het scheren van zeer nabij meemaken. Het schapen scheren blijkt nog een behoorlijk lastig vak te zijn. Je moet namelijk een vaste hand hebben om de schapen zonder kleerscheuren te ont doen van hun wol. Op genoemde openingstijd kunnen de kin deren uiteraard ook de overige dieren aaien en knuffelen. Meer informatie Voor meer informatie of voor aanmelding als vrijwilliger, kunt u bellen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072)535 68 68. Ben jij die nieuwe collega die brandweer Heiloo zoekt? Dan zien we je graag op maandag 7 juni tussen 20.00 en 22.00 uur of zaterdag 12 juni tussen 10.30 en 12.30 uur in de brandweerka zerne aan het Rosendaal 2a. Brandweer Heiloo organiseert deze twee informatiebij eenkomsten in de kazerne. Iedereen die geïnteresseerd is in een zinvolle tijdsbeste ding en een uitdagende hobby is bij de brandweer aan het goede adres en van harte welkom om eens een kijkje te komen nemen op de kazerne. Tijdens de informatiebijeenkomsten kunnen de inwoners van Heiloo kennismaken met het werk van de brandweer en een aantal vrijwil lige brandweermensen. Zij leggen uit wat zij allemaal doen. Als er een brandweerpieper afgaat, kan er van alles aan de hand zijn. Bijna de helft van alle alarmoproepen die de brandweer ontvangt, heeft niets met brand te maken. Ook bij stormschade, wateroverlast, rampen, ernstige verkeersongelukken en bij mensen en dieren in nood wordt de hulp van de brandweer ingeroepen. Het korps van vrijwillige brandweermensen bestaat op dit moment uit 36 leden, maar bin nenkort gaat een aantal vrijwilligers met pensioen. Om het brandweerkorps van Heiloo en het niveau van de dienstverlening op peil te houden, is nieuwe aanwas hard nodig. Brandweercommandant Martin Lambert: •Voor mij staat de vrijwillige brandweer voor: teamwork, sociaal, samenwerken, hulpvaar digheid, actie, onverwachte gebeurtenissen, kortom een wereld op zich. Om goed op het brandweerwerk voorbereid te zijn, is een goede opleiding vereist Je bent als vrijwil liger bij de brandweer dus een professionele teamspeler.' Meer informatie Wil je nu al wat meer over het brandweer- werk te weten komen, dan kun je de sites www.brandweer.nl of www.nibra.nl bezoeken of contact opnemen met brandweer Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 50. (incl. loodgieter, etc. ook voor overige bouwkundige werken) Heiloo contact i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8