Alle aandacht voor ouderen in Limmen en Akersloot Circus Bongo presenteert Adventure, een bos vol avontuur! Vocaal hoogstandje BS-one speelt in Conquista Mevrouw Demmendaal- Teijken viert 103de verjaardag ANGO vraagt uw hulp Buiten Gewoon Castricum: Op zoek naar doelstellingen Straatspeeldag 2004 Conquistanieuws Kunst is bezieling aldus Frits Bangert Geluidshinder Schiphol Project Preventief Huisbezoek dit najaar van start Dronken man speelt zichzelf in de kaart Skelter in de Storey Club Recreatieve fietstochten Controle vakantieverkeer Skatevoorzieningen voor twee kernen REGIO - Elk jaar organiseert 3VO de landelijke Straatspeeldag. Woensdag 9 juni is het weer zover. Kinderopvang Castricum en Limmen, beide onderdeel van Stichting Forte, doen aan deze dag mee. Na de opening, door wethouder Voulon, zal de Kinderopvang tussen 13.00 en 16.00 uur op een afgezet stuk straat allerlei festiviteiten organiseren in het kader van veilig buitenspelen. Omdat het van groot belang is dat het voor alle kinderen mogelijk moet zijn om op een veilige manier buiten te kunnen spelen wordt er op de kinder dagverblijven en na- en buitenschoolse opvanglocaties van Kinderopvang Castricum en Limmen, al weken gewerkt aan het thema 'Veilig verkeer'. De nadruk zal op deze dag komen te liggen op verkeersveilige wegen. In samenwerking met de gemeente is hier voor in Castricum een deel van de Asserlaan afgesloten en in Limmen een deel van de Sportlaan. Alle buurtbewo ners zijn inmiddels hierover geïnfor meerd. Wanneer u ook belangstelling heeft bent u welkom om een kijkje te komen nemen. Het adres in Castricum is Asserlaan 1, tegenover kinderdagver blijf 'Het Zandkasteel' en Peuter speelzalen 't Drempeltje en in Limmen, Sportlaan 25, tegenover kinderdagver blijf 'Eigen Wijs' en buitenschoolse opvang 'On Wijs'. De Kinderopvang hoopt op mooi weer en veel buiten spe lende kinderen. AKERSLOOT - Frits Bangert expo seert in het Gemaal 1879 te Akersloot in juni en juli 2004. Elke zondag van 13.30 tot 16.30 uur. Er is een essentieel verschil tussen afbeel den en uitbeelden. Bij uitbeelden voegt de kunstenaar er iets aan toe van zijn zeggingskracht. Het wordt dan iets per soonlijks, iets unieks. Kunst is verder een synthese tussen gevoel-vorm-kleur. Zijn twee dimensionaal werk bestaat vaak uit kleurexplosies. Het drie dimensionaal werk brengt hem o.a. terug naar de ambachtelijke manier van schepen bouwen. Oude werfjes bezocht hij tijdens zeereizen naar Schotland en Scandinavië. Oer-een- voud en oer-puurheid. Een zeer gevari eerde expositie en een overvloed aan kleur. Gemaal 1879 te Akersloot, 100 meter vanaf Hotel Akersloot. Tevens'is het gebouw en de technische installatie etc. te bezichtigen en op elke eerste zondag van de maand is er maaldemon- stratie met de installatie. Toegang E 1,- kinderen tot 12 jaar gratis. Buiten de openingsuren tel: 0251-313286 of 0251- 313253 voor groepen en/of scholen. Voor klachten of informatie kunt u bellen of schrijven naar het CROS (Commissie Regionaal Overleg Luchthaven Schiphol), tel. (020) 6015555 of www.crosinfo.nl; het fax nummer is (020) 653 0164 Platform Vlieghinder regio Castricum Het postadres van het Platform Vlieghinder regio Castricum, Postbus 327, 1900 AH Castricum. Het web adres: www.vlieghinder.nl. LIMMEN/AKERSLOOT - Stichting Welzijn Castricum vindt het belangrijk dat ouderen in de gemeente ondersteu ning krijgen. Daarom gaan ze dit najaar van start met het project Preventief Huisbezoek. Dit doet de stichting in nauwe samenwerking met de Stichtin Welzijn Ouderen Akersloot (SWOA en de Stichting Welzijn Ouderen Limmen(SWOL). Projectleider voor Akersloot en Limmen is Ingrid Wellen, ouderenwerker bij de Stichting Welzijn Castricum. Het is algemeen bekend dat onze samenleving vergrijst. Voor ouderen zijn veel maatregelen genomen om mensen zo lang mogelijk op zichzelf te laten wonen. Het probleem is vaak dat men niet goed op de hoogte is van deze voorzieningen. „Met dit project wil de gemeente bereiken dat alle inwoners van Akersloot en Limmen van 75 jaar en ouder geïnformeerd worden over deze faciliteiten. Het is de bedoeling dat men zo makkelijker de weg vindt naar organisaties en gemeentelijke voorzie ningen. We streven naar een soort totaalpakket voor ouderen dus", zo ver telt Ingrid Wellen. Het project is niet totaal nieuw voor de Stichting Welzijn Castricum. Ook in de kern Castricum zijn in 2001 huisbezoeken afgelegd. Verhoogd toilet en tafeltje dekje Ingrid somt de doelstellingen van het project op: „Op de eerste plaats is het de bedoeling om ouderen te informe ren. Daarnaast willen we sociaal isole ment voorkomen of terugdringen en inzicht krijgen in wensen en behoeften van ouderen. We willen zo knelpunten in de zorg en dienstverlening signaleren en tot slot zal het hele project een bij drage moeten gaan leveren aan het ouderenbeleid. De resultaten zullen ook kritisch bekeken worden. Zo kan er dan bijvoorbeeld uitkomen dat er pro blemen zijn met het openbaar vervoer in Limmen en Akersloot." Dat het geheel niet totaal uit de lucht gegrepen is, blijkt uit het feit dat er al 60 gemeenten in Noord-Holland voorge gaan zijn in een dergelijk project. Het blijkt toch telkens weer dat ouderen niet zo makkelijk bij instanties aan kloppen en de overheid stimuleert het langer zelfstandig wonen van ouderen. „Daarbij komen dan natuurlijk vragen en problemen van ouderen boven drij ven", zo benadrukt Ingrid. „Denk maar Ingrid Wellen bezoekt de ouderen thuis. foto MSP) eens aan een simpele vraag om een ver hoogd toilet. Maar ook: hoe meld ik me aan bij tafeltje dekje. En niet te verge ten de ouderen die geen bezoek krijgen, die kunnen eventueel een begeleidend huisbezoek krijgen." Vrijwilligers De Stichting Welzijn Castricum is op dit moment druk bezig met de voorberei dingen van het project en het werven van de vrijwilligers die de huisbezoeken zullen gdan uitvoeren. Het zullen in totaal acht vrijwilligers per kern wor den. Zij krijgen een gratis cursus aange boden van zes bijeenkomsten. Daarin zal gewerkt worden aan gesprekstech nieken, leren luisteren en de sociale kaart wordt onder de loep genomen. Maar natuurlijk wordt ook uitgebreid aandacht geschonken aan wat het bete kent om 75+-er te zijn. Veel aandacht dus voor degenen die op pad zullen gaan richting de ouderen. „De gemeen te op zijn beurt zal alle ouderen een brief sturen. Daarin wordt het huisbe zoek aangekondigd. Wanneer iemand dat niet op prijs stelt kan men zich afmelden. Een tot twee weken voor het daadwerkelijke bezoek krijgt men dan een telefoontje van de betreffende vrij williger om een afspraak te maken. Op het huisbezoek zelf wordt gewerkt vol gens een standaard vragenlijst. Er kun nen dan allerlei zaken op gebied van zorg, welzijn of vervoer aan de orde komen. Denk bijvoorbeeld eens aan de vraag of het makkelijk is voor ouderen om met de bus naar Alkmaar te komen. In het project destijds in de kern Castricum is het project goed ontvan gen en ook heel waardevol geweest. Ik wil zelf ook graag een informatieboekje gaan maken dat de vrijwilligers achtei kunnen laten na het bezoek. Zo kunnen ouderen te allen tijde informatie en adressen opzoeken", volgens Ingrid. Start van het project Preventief Huisbezoek is in oktober van dit jaar. De stichting schat in dat er ongeveer 1 jaar nodig is om alle ouderen in Limmen en Akersloot te bezoeken. Het is de bedoeling om in de komende jaren alle ouderen in de gemeente Castricum te bezoeken. Dus ook weer de ouderen in Castricum. Maar dat alles staat en valt natuurlijk met enthousiaste vrijwil ligers die het zien zitten om een jaar lang ongeveer een keer per week een bezoekje af te leggen. In ruil daarvoor krijgen ze dan een interessante cursus aangeboden en is het wat waard om iets te kunnen doen voor ouderen. De cur sus start in september 2004. Wanneer u meer informatie wilt of u wilt zich aanmelden als vrijwilliger, neemt u dan contact op met Ingrid Wellen. Zij is bereikbaar bij de Stichting Welzijn Castricum op tel. 0251-673793 op dinsdag en donderdag. LIMMEN - Het programma voor woensdag 2, vrijdag 4 en zaterdag 5 juni bij Jongerencentrum Conquista is: REGIO - In Nederland wonen bijna 2 miljoen mensen met een functiebeper king. Zij doen vaak volledig en gelijkwaardig mee in de samenleving en wil len hun leven inrichten zoals ieder ander. Maar zij krijgen hiertoe helaas nog niet altijd dezelfde mogelijkheden als niet-gehandicapten. Door hulpmiddelen en dankzij diverse regelingen, wordt een deel van de belemmeringen die men sen met een handicap ondervinden weggenomen. Maar dit blijkt niet altijd voldoende. Zeker sinds het huidige kabinet allerlei bezuinigingen heeft door gevoerd, vallen steeds meer mensen net buiten een regeling, of komen voor kosten te staan die nergens vergoed worden. Mede hierdoor bestaat een belang rijk deel van de mensen die op de armoedegrens leven, uit mensen met een han dicap. De opbrengst van de ANGO-collecte is bedoeld voor deze mensen. ANGO beschikt over het CBF-keur van het Centraal Bureau Fondsenwerving. Het geld komt dus gegarandeerd goed terecht. Voor de collecte in de week van 7 t/m 12 juni vraagt de ANGO uw hulp. ANGO is een organisatie met ruim 17.000 leden. Op de website www.handi- cap.nl biedt men algemene informatie. Daarnaast kunnen leden terecht voor belastingadviezen en juridische bijstand. Je hoeft geen lid te zijn van ANGO om een beroep te doen op het ANGO-fonds. Mensen die een beroep willen doen op financiële steun kunnen contact opnemen met tel. 033-4654343 Mensen die zich als vrijwilliger willen opgeven voor de collecte kunnen bellen met 033-2544282. CASTRICUM - Een 26-jarige autobe stuurder uit Amsterdam is 25 mei aan gehouden rond 22.50 uur op de Boccherinistraat. De man had kort daarvoor een 60-jarige autobestuurder, eveneens uit Amsterdam, willen belet ten om auto te rijden, omdat hij meen de dat deze dronken zou zijn. De 60-jarige stapte echter wel in de auto, waarna de ander hem achtervolg de en meermalen probeerde klem te rijden. Op de Boccherinistraat stopten beiden de auto. De politie was snel ter plaatse nadat ze allebei hadden gebeld. Bij nader onderzoek bleek de 26-jarige zelf degene te zijn die te diep in het glaasje had gekeken, hij blies 430 ug/1. Hij moest zijn rijbewijs inleveren omdat hij vorig jaar ook met drank op achter het stuur was aangetroffen. Tevens krijgt hij een proces-verbaal. Conquista kids 4 t/m 8 jaar Bij de kinderwerkgroep wordt er gestempeld met aardappelen! Dit heb je vast al eens eerder gezien, van aardappelen ga je zelf een figuur maken waarmee je je eigen bijzondere schilderij kunt maken. Neem dus een aardappel mee voor weer heel veel knutselplezier in Conquista! De och tend begint om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners HardCore vs Hip-Hop Zaterdagavond is het dubbel feest in Conquista! De eigen Conquista hard core DJ maakt er samen met de hip hop DJ een super avond van.T\vee stij len muziek die elkaar zullen afwisselen met het beste van het beste van beide stijlen. De tieneravond: Hardcore vs Hip-Hop, begint om 19.00 uur en Conquista sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 t/m 15 jaar. Conquista Café: Vocaal hoogstandje van BS one! Live muziek! Het jongerencafé is op vrijdag- en op zaterdagavond weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Vrijdag 4 juni staat er een top band in Conquista: BS-one! Deze formatie brengt een zeer professionele sound met eigen werk waarvan vooral de zang een vocaal hoogstandje genoemd mag worden! Dit jaar is de band van plan een nieuwe cd uit te brengen en speelt o.a in het voorpro gramma van diverse bekende bands! De songs zijn te verglijken met num mers van Crowded House en Sting, met andere woorden: Muziek met de hoofd letter M dus, in Conquista! De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag Voor iedereen van 8 t/m 12 jaar staan vanaf 14.00 tot 17.00 uur de zes spel computers klaar en de muziek aan. Je kunt tafeltennissen, sjoelen, poolbiljar ten, computerspelletjes spelen, inter netten, knutselen maar ook met de Playstation op groot scherm spelen. Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. CASTRICUM - Op Tweede Pinksterdag bereikte mevrouw Demmendaal- Teijken, woonachtig aan de Sans -Souci 92 in Castricum, de respectabele leef tijd van 103 jaar. Daarmee is ze de oudste inwoonster van Castricum. Burgemeester Emmens-Knol was aanwezig om mevrouw Demmendaal de feli citaties namens de gemeente Castricum over te brengen, (foto MSP) AKERSLOOT - Op vrijdag 4 juni speelt Skelter weer in de Storey Club. Vorig jaar oktober speelde deze erva ren band al het dak van het jongeren centrum. Deze band bestaat vier band leden die hun sporen in de muziekwe reld al verdiend hebben. Zo speelde drummer Jeroen Booy bij Roberto Jacketti en The Scene. Gitarist Ruben Hoeke speelde ook bij Roberto Jacketti en later bij Thé Lau. Skelter speelt ruim drie jaar samen en weet goed een eigen geluid en ver trouwd neer te zetten. Hun sound valt te vergelijken met Live en U2. Eind 2003 lanceerden ze hun debuutalbum Skelter dat goed werd ontvangen. Momenteel zijn ze bezig aan een nieu we cd. De deuren van de Storey Club, aan het Wilhelminaplein 1, gaan om 21.00 uur open. De toegang is gratis. Kijk voor meer informatie op www.sto- reyclub.nl of op www.skeltermusic.nl. AKERSLOOT - De naam Circus Bongo staat in Nederland en België synoniem voor eigentijds circus in een nostalgi sche sfeer en entourage. De authentie ke woonwagens en de sfeervolle tent zorgen traditiegetrouw voor de echte circussfeer. Circus Bongo brengt daar bij iedere twee jaar een geheel nieuw programma. Na de succesvolle jubi1 leumtournee van 2003 is de allround groep Bongo dit jaar op reis met de nieuwe productie Adventure. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de circuskassa. Deze is op voorstellingsdagen geopend van 11.00 tot 12.00 uur en 30 minuten voor aanvang van de voorstelling. De circuspiste blijft dit jaar ook zeker niet onbenut. Zo houdt het publiek haar adem in tijdens het unieke acroba- tieknummer waarbij een man en een vrouw d.m.v. hun nekken balanceren. Antipode is het jongleren van allerlei attributen met de voeten en in de Bongo piste draait een dame zelfs met boomstammen in het rond. Kracht en souplesse gaan ook hand in hand tij dens het handstandnummer van een wel heel bijzonder bosfiguur. De meeste artiesten zijn afkomstig van cir- cusscholen uit Mongolië, Duitsland en Polen. Na veel trainen en oefenen zijn zij in staat om tijdens deze productie keer op keer acts uit te voeren waarin kracht, souplesse en vertrouwen de boventoon voeren. CASTRICUM - Kennemer sportief Castricum (voor recreatieve fietstochten) organi seert in samenwerking met profil fietsspecialist Ton Kooy twee toertochten voor 12 juni. Tocht 1 is 30 km lang. Deze tocht gaat richting de Nauerna en weer terug naar Castricum. Tocht 2 is 70 km lang, deze tocht gaat naar Zaandam, Westzaan en weer terug naar Castricum. Voor deze twee tochten kunt u zich inschrijven in de sporthal de Bloemen in Castricum (de Bloemen 71 Castricum) tussen 09.00-10.00 uur. De kosten zijn voor NTFU leden E 0.50, voor niet leden E 1,-, eigen leden en KTC leden gratis. U kunt ook meegaan met de groep met voorrijders (alleen voor de grote tocht), zij rijden met een snelheid van 20 km per uur. Inlichtingen bij W.F.Minneboo, tel 0251-213269/06-22112135, Beverwijk, J. Koeman, tel. 0251-240862/06-23076807Heemskerk. T. Doorn, tel. 0251- 670145, Castricum en J.C.M. Vriend, tel. 072-5339458, Heiloo. Zie ook home.hetnet.nl/~ksi. CASTRICUM - In de strategische visie voor de toekomst van Castricum, met als werktitel Buiten Gewoon Castricum, worden de ambities en uitgangspunten geformuleerd voor de ruimtelijke en sociaal culturele ontwikkeling van de gemeente Castricum op lange termijn (tot ca. 2030). De ontwikkeling van de visie heeft een sterk interactief karakter en streeft naar brede afstemming met de gemeentelijke samenleving. In de verkenningepfase is de agenda voor de toekomst van Castricum opge steld. Deze fase is inmiddels afgerond met de verkenningennota (down te loa- den op www.buitengewooncastricum.nl). In deze nota wordt uitvoerig stil gestaan bij de vraagstukken en kwesties die voor Castricum van belang zijn. Deze zullen in de lange termijn visie verder aan bod moeten komen. Maar voordat de lange termijn visie kan worden opgesteld, is meer inzicht in overeenstemming nodig over de richting die Castricum op wil gaan. Daarvoor is de tweede fase in het proces bedoeld. Er zal duidelijkheid moeten komen over de doelstellingen die Castricum op de lange termijn nastreeft. De tweede fase gaat op zoek naar die doelstellingen. In de doelstellingennota worden aan de hand van een aantal zogeheten scenario's de doelstellingen voor de ontwikkeling van Castricum op de lange termijn duidelijk gemaakt. De scenario's geven alterna tieve ontwikkelingsrichtingen. De gemeentebrede discussie over de alter natieve richtingen beoogt bouwstenen boven water te krijgen die uiteindelijk benut zullen worden bij het opstellen van de visie Buiten Gewoon Castricum. De gemeente Castricum is in samenwer king met het stedenbouwkundig bureau VHP momenteel druk bezig met het ontwikkelen van de verschillende scena rio's voor de toekomst van Castricum. De scenario's zijn uiterste modellen om de hoeken van het speelveld te verklei nen. Het doel is om met behulp van de scenario's de toekomst te verkennen: welke kant gaan we op? Wat willen we met de gemeente? Het is straks niet de bedoeling voor één scenario te kiezen, maar juist om verschillende elementen uit de verschillende scenario's te kiezen. Daar wil de gemeente ook graag uw mening over. In de ontwikkeling van de strategische visie hecht Castricum zeer waarde aan de opvatting van de burger. U zult dus ook bij het proces betrokken worden en de mogelijkheid krijgen uw mening te uiten. Uw opmerkingen zul len ook zeker meewegen in het opstel len van de uiteindelijke strategische Visie Buiten Gewoon Castricum 2030. Op 8 juni komt de raadscommissie Buiten Gewoon Castricum bij elkaar. Hier zullen de scenario's voor het eerst openbaar gepresenteerd worden (dit is een openbare vergadering). Op 28 juni (in de kern Akersloot) en 29 juni (kern Castricum) vinden de eerste informatie avonden voor bewoners plaats. Tijdens de infoavonden zal het stedenbouwkun dig bureau VHP een uitgebreide uitleg geven over het traject en de scenario's. Op 5 en 6 juli zullen er discussieavonden plaatsvinden. Hierbij krijgt u de moge lijkheid om mee te praten en te denken over de toekomst van de gemeente aan de hand van de scenario's. Tijdens de gesprekken worden verslagen gemaakt van de belangrijkste bevindingen. Deze verslagen worden meegenomen in het ontwikkelen van de strategische visie. Voor de dorpsgesprekken krijgen alle inwoners van de gemeente een uitnodi ging. Veel informatie zult u tegen die tijd ook op internet kunnen vinden (www.bui- tengewooncastricum.nl). Ook volgt er de mogelijkheid via het web te kunnen reageren op de scenario's. De vernieuwde gemeentelijke website heeft zijn eerste levensmaanden achter zich. De kinderziektes zijn eruit gehaald; sinds kort wordt aan verdere verbete ring gewerkt. Maar wat vindt u ervan als burger? U kunt natuurlijk altijd reage ren op incidentele fouten of haperingen. Het kan ook zijn dat u - als burger - een bredere visie op de gemeentelijke web site hebt of meer belangstelling voor internet als medium voor een gemeente lijke organisatie. Dan bent u wellicht geknipt voor het Burgerpanel Website. De gemeente Castricum zoekt burgers die in dit panel zitting willen nemen. Als panellid kijkt u regelmatig kritisch naar de gemeentelijke website, en vergelijkt die ook met websites van andere (gemeentelijke) non-profitorganisaties. U kunt gevraagd en ongevraagd kritiek geven op zaken die niet goed lopen en suggesties doen over (mogelijke) verbe teringen. De kritiek en suggesties komen altijd direct terecht bij de web master. Soms ook zal de webmaster u gericht naar bepaalde onderdelen of ontwikkelingen vragen door middel van een vragenlijst. De benoeming in het burgerpanel is in principe voor een half jaar. Heeft u belangstelling? Laat uw reactie dan vóór 28 mei weten aan de webmaster, Postbus 1301, 1900 BH Castricum, of e-mail naar webmaster@castricum.nl. Skelter is bezig aan een nieuwe cd. LIMMEN - Op vrijdag 4 juni heeft Conquista een popgroep in huis waar iedere muziek liefhebber eigenlijk naar moet komen luisteren! BS-one is een popgroep waarvan de bandleden reeds jaren in de muziekwereld werkzaam zijn. De nummers worden geschreven door Rob Harpenau (leadvocals guitar) uit Heerhugowaard en John van Schenk Brill (Leadguitar Backingvocals) uit Alkmaar Het zijn songs van een hoge kwaliteit met sterke melodieën en ster ke vocalen. De songs zijn te vergelijken met nummers van Crowded House en Sting. Sherwin Kirindongo de percussi onist is geen onbekende in de pop wereld. Hij speelt al jaren in musicals en bekende bands, waaronder op dit moment in The Lion King. Ron van der Tak de drummer, die een muziekstudio in 't Gooi heeft, maakt al jaren opnames met vele bekende Nederlanders heeft zijn sporen als drummer reeds verdiend. De bassist en backing vocalist Ronald Sprenkeling uit Obdam maakt met zijn jarenlange ervaring het vijftal compleet. Al met al een popgroep die zeker hoog gaat scoren in Nederland en waarvan het de moeite waard is om eens aan dachtig naar te luisteren. Dit jaar is de band van plan om een nieuwe cd uit te brengen, en speelt o.a in het voorpro gramma van diverse bekende bands. JC Conquista Café is te vinden op de Kerkweg 50 in Limmen. De aanvang is om 21.00 uur, zaal open om 21.30 uur. De entree is gratis en vanaf 16 jaar. AKERSLOOT - Vrijdag 28 mei heeft de politie met negen agenten het vakantieverkeer gecontroleerd op de A9. In totaal vielen er 13 bekeuringen, onder meer wegens ondeugdelijke los- breekreminrichting, een te zware aan hangwagen, losse lading en geen goede koppeling. LIMMEN - Als alles goed gaat wordt in de loop van dit jaar in zowel Akersloot als in Limmen een skate-object geplaatst voor jonge skaters in de leeftijd van 8 tot 12 jaar. De skateplannen voor Bakkum en Castricum worden daarna uitgewerkt. B&W hebben in de kernen Akersloot en Limmen voorkeurslocaties aangegeven: in Akersloot is dat de parkeerplaats van het Recreatieschap en in Limmen de groenstrook aan de Vuurbaak. Omwonenden en jongeren uit de doel groep worden op 14 en 16 juni bij hen in de buurt geïnformeerd over de plannen. Zij krijgen op die avonden de argumen ten te horen van het college van burge meester en wethouders om voor die loca ties te kiezen. De aanwezigen kunnen er de situatietekeningen van de locaties en ontwerpen van diverse skatetoestellen bekijken. De jongeren kunnen ter plekke hun stem uitbrengen op hun favoriete toestel. Na de inloopavond liggen de stukken lig gen vanaf 17 juni vier weken ter inzage in het gemeentehuis en op de locatie in Limmen. In die periode kunnen schrifte lijke inspraakreacties worden ingediend. Daarna wordt een inspraaknota opge steld, die aan het college wordt voorge legd. Vervolgens wordt een definitief besluit genomen. De informatieavonden worden gehou den: voor de kern Akersloot in de Storey Club: op 14 juni van 19.00-20.00 uur. voor de kern Limmen in De Burgerij; op 16 juni van 19.00-20.00 uur. Direct omwonenden worden deze week met een huis-aan-huis-brief uitgenodigd. De jongeren ontvangen een uitnodiging door middel van een brief die via de jon gerencentra (Storey Club en Conquista) en de basisscholen wordt verspreid. Clown Dropje beleeft tijdens de werve lende voorstelling een spannend avon tuur in de tot bos omgetoverde cir custent. Hierbij wordt zij terzijde gestaan door haar stoere berenvriend Bongo. Deze lijkt zo te zijn weggelopen uit een bekende tekenfilm. Wanneer zij samen van het pad afdwalen komen zij midden in het bos, waar een sprekende boom, muzikale paddestoelen en zeer bijzondere bostrollen en aardmensen leven. Alle personages blijken stuk voor stuk enthousiaste circusartiesten van bijzondere klasse. De voorstelling is aangekleed met talrijke kostuums en prachtige rekwisieten. Tijdens de show belanden twee bos wachters op komische wijze in de tra peze en brengen zij een mix van kracht en perfectie in de lucht. Maar er is meer te zien in de nok van de. tent. Een men selijke vogel vliegt letterlijk door de lucht en maakt daarbij de meest vreem de figuren en acrobatische standen. Haar collega draait ook nog eens sier lijk en gewaagd rond aan een verticaal gespannen koord. En dan is er ook nog een dame die zich beweegt als een spin in een hoog gespannen web. Kortom, het publiek geniet dit jaar volop van hoogstaande acrobatische toeren in de nok van de circustent. Mens en dier Naast de vele menselijke prestaties kan het publiek dit jaar ook genieten van verschillende dieren. Deze worden op liefdevolle wijze begeleid door clown Dropje en dompteur Silvio. Want het samenspel tussen mens en dier mag in een echt circus natuurlijk niet ontbre ken. Op muzikale wijze en met vrolijke klanken wordt de voorstelling tenslotte afgesloten. Traditie en vernieuwingen gaan in deze bijzondere familievoor stelling hand in hand. De internationa le cast en crew van Circus Bongo bewij zen met deze nieuwe productie dat het circus nog altijd leeft in Nederland! Circusactie Alle oma's en opa's die van het circus houden opgelet. Als opa voor 1 klein kind betaalt en oma voor 1 kleinkind betaalt dan is de toegang voor oma en opa gratis! (minimaal 1 kleinkind per oma of opa, geldig zolang de voorraad strekt en vol vol). De voorstellingen vinden plaats aan de Roemersdijk te Akersloot, op 14 en 15 juni, aanvang 16.15 uur. Kinderen betalen 8 euro, volwassen 9 euro.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 9