12,5 jaar tuincursussen voor Limmense Jeanine Jonker Batig saldo Acquarius naar Afrika Gemeente Castricum doet onderzoek naar smeergeldaffaire Het Nederlandse Rode Kruis: noodhulp en sociale hulp Praten over skatevoorzieningen Een koninklijk cadeau voor Lieke SS Plaatselijk nieuws uit Limmen en Akersloot, gemeent 16 JUNI 2004 - PAGINA 10 IBf Docenten Toonbeeld in Hervormde Kerk Gemeente Castricum organiseert werkconferentie over buitengebied; regie moet worden versterkt J.P. Thijssecollege scoort bij Kangoeroewedstrijd Workshop Scherp in de natuur Conquista klaar voor Jantje Beton Roefeldag Fietspad krijgt naam op verzoek van politie Kunstfietsroute door CAL-gemeente Oud-burgemeester Ed Huisman overleden Open Tuinen Weekend Conquistanieuws Gemeente in ongelijk gesteld bij sluiting café CASTRICUM - Burgemeester A. Emmens-Knol bood donderdag een ge schenk aan namens Prins Willem- Alexander en Prinses Maxima aan de ouders van Lieke Margaretha Wilhel- mina Liefting uit Limmen. Lieke is net als Prinses Amalia geboren op 7 decem ber 2003. Alle op 7 december 2003 gebo ren kinderen kregen van hun gemeente een geschenk namens het Prinselijk paar uitgereikt. LIMMEN - Jeanine Jonker uit Limmen is inmiddels al 12? jaar actief in haar bedrijf Tuincursussen Jeanine Jonker verzorgt tuincursussenlezingen en workshops. In de loop der jaren zijn cursisten uit heel Noord-Holland bij Jeanine Jonker meer van het tuinieren te weten gekomen. Vanuit Den-Helder Purmerendy Heemstede tot Eemnes wist men haar te vinden. Om bij dit jubileum stil te staan houd de tuinspecialiste Open tuin. Om er iets extra*s aan toe te voegen heeft zij beeldend vormgevers benaderd om te komen exposeren. Met maar liefst negen diverse vormen van Kunst (met grootte K) komen de kunste naars hun werk binnen en buiten (in de tuin van 1200 m?) exposeren en in som- mige gevallen demonstreren. De sfeer zal met live muziek en een kar met vers schepijs feestelijk worden. Al deze jaren heeft Jeanine met veel plezier en enthousiasme korte tuincursussen, lezin gen en workshops gegeven, op diverse loca ties in Noord-Holland. Alweer enkele jaren beschikt zij over een sfeervolle eigen les ruimte aan de Kerkweg in Limmen. Een uitgebreide tuinbibliotheek is daar aanwe zig. Gedurende een cursusseizoen zijn er open dagen waar een iedereen kan binnen lopen. Het programma voor het nieuwe seizoen zal ook dit jaar weer op Internet te zien zijn. Voor bezoekers van de open tuin zal het klaar liggen om mee te nemen. Een nieuwe tak van activiteiten zal in samen werking met Maija Apeldoorn aangebo den worden: Greenbuilding voor alle groe ne ideeën. Voor iedereen die een originele invulling zoekt voor een gezelhg én leer zaam samenzijn. Om stil te staan bij het jubileum heeft Jeanine Jonker negen beeldend vormge vers uitgenodigd om te exposeren. Er is zeer divers werk; keramiek, brons, beel den op textiel, mozaïek, weeftechniek, wilgentenen en schilderijen. Om een indruk te krijgen van de deelnemers en hun werk is hieronder toelichtende tekst met een foto van het werk opgenomen. De beeldend vormgevers zijn zoveel mogelijk tijdens dit unieke weekeinde aanwezig. Er zullen demonstraties zijn en er kan persoonlijke toeüchting op het gemaakte werk gegeven worden. Bent u geïnteresseerd om werk te kopen dan is dat veelal mogelijk. Contact hierover kunt u met de desbetreffende beeldend vormgever leggen. Iedereen is welkom, om te genieten van de tuin, beeldende vormgeving in al zijn facetten, live muziek en vers schepijs. Er wordt zowel binnen als buiten geëxpo seerd. Gratis toegang, open van 11.00- 17.00 uur. De tuin is kindvriendelijk, honden en roken zijn echter niet toege staan. Betreden op eigen risico. Wilgentenen kunstobjecten en mand werk van Luciënne Kramer Jeanine zag het werk van Luciënne in Zaanstad. Luciënne werkt al 15 jaar met wilgentenen. Naast het traditionele mandwerk maakt zij ook figuren in weeftechniek en toegankelijke kunstob jecten van wilgentenen. Luciënne en Hans demonstreren verschillende tech nieken tijdens de open tuindagen Voor contact: tel. 0228-318622 of E-mail luciennekramer@hetnet.nl Keramiek van Ans Wegdam De tuin van Ans is door Jeanine ontwor pen. In de tuin moest ruimte zijn om te kunnen exposeren. Van jongs af aan vindt Ans het heerlijk om bezig te zijn met nieuwe vormgeving, materialen en technieken. Ze deed dat niet alleen beroepsmatig als docente textiele werk vormen, maar ook had ze een groot aan tal creatieve hobby's. Al 25 jaar experi menteert ze in haar eigen atelier veel met materialen zoals klei, was en beton. Haar keramisch werk is zowel abstract als figuratief en wordt gekenmerkt door een sobere-strakke-ingetogen vormge ving. Voor contact: tel. 072-5712003 of e- mail: Wamwegdam@hetnet.nl Beelden op textiel van Brenda Jonker Brenda is een nicht van Jeanine en is al heel lang met textiel bezig. Zij heeft ervaring met textielinstallaties, zowel in de kunst als in de toegepaste kunst. Zij is in staat met bedrukte textiel constructies te maken die zowel neigen naar het sculpturale als naar een sterk vloeiende beweging. Grillige en organische teke ningen van bloemen, zeedieren, rotsen en vulkanen of structuren van stro, aarde en fossielen vormen de basis voor de beel den op textiel. De beelden worden toege past in relatie met de maat, de functie en de vorm van woon- en werkruimte. Voor contact: tel. 020-6360642 of oncloud9@zonnet.nl. Voor meer infor matie: www.vrijevormgevers.nl. Brons en gietsteen van Ditta Engel Ditta's werk heeft weinig uitleg nodig. De figuratieve of soms geabstraheerde beeldtaal is helder, eenvoudig en krachtig. Verstilde emotie prikkelt de verbeelding. De mens neemt een centra le plaats in bij haar beelden. Ze laat haar beelden van mensen iets met elkaar heb ben. In Heiloo heeft ze haar eigen beel dentuin. Een sfeervolle bostuin waar ongeveer 40 beelden te zien zijn. In het ruime lichte atelier staan kleinere, tede re, sierlijke of vrolijke beelden en sierra den opgesteld. Voor contact: tel. 072- 5336266 of dittaengel@quicknet.nl. Keramiek van Zamira Jonker Zamira is de zus van Brenda en dus ook een nicht van Jeanine. De creatieve kant is behoorlijk aanwezig in de familie. Zamira wordt ook door planten geïnspi reerd. De organische structuur werkt zij uit met plakken klei die ze golft, draait of buigt. Beweging alsof de wind er langs waait is het gevolg. Het werk is abstract maar wekt allerlei associaties op. Er zijn mensen die er architectonische poorten in zien en andere zien er bijvoorbeeld natuurlijke groeivormen in. Er is altijd een harmonisch evenwicht in de abstrac te beelden terug te vinden. Voor contact: tel. 020-6367457 ofjonker257@zonnet.nl. Voor meer informatie: www.xs4all.nl/~hdwtt/zamirajonker. F* Keramiek van Irene Maas. Mozaïek van Perpetuum Mobilé Sylvia Kooijmans is de docente creatieve vakken op de basisschool van de kinde ren van Jeanine. De creatieve opdrach ten die Sylvia aan de kinderen geeft ver rassen ieder. Sylvia heeft een mozaïek en kinderatelier naast haar werk op basisscholen. De mozaïeken die bij per petuum gemaakt worden bestaan uit zelfontworpen motieven. Deze worden met de hand uit plakken klei gesneden. Na een bepaalde droogtijd worden ze geglazuurd en gebakken. Perpetuum bekleedt en versiert wanden, vloeren, tafelbladen, pilaren, vogeldrinkschalen, sierborden, grafstenen, haardplaten etc.. Voor contact: tel. 072-5899627 Keramiek van Irene Maas (foto) De binding met de natuur van het werk van Irene spreekt Jeanine zeer aan. Irene is van jongs af aan bezig met tekenen, binnen en buiten, ook onder schooltijd. Meestal maakt zij dierfiguren, zoals kat ten en allerlei vogelsoorten, uitgebeeld in gestileerd reaüsme, beschilderd met zelfgemaakte aardglazuren. Alles vormt ze met de hand, zodat er geen twee het zelfde zijn. Sinds enkele jaren combin eert zij haar passie voor het jutten met keramiek. Met juthout (Irene is geboren Texelse) lijst zij keramische strand en duinlandschappen in. Voor contact: tel. 072- 5125423 In Noord-Holland zijn ver schillende verkooppunten waar haar werk verkocht wordt. Ruimtelijke Weeftechnieken van Els Schuitemaker Jeanine zag de overeenkomsten tussen de kleurrijke werken van Els en kleurrij ke borders. Els begon met een basiscur sus weven. Daarna volgden cursussen wolverven met plantaardig materiaal, ontwerpen, kleurenleer en miniatuur gobelinweven. Ze maakt haar werk niet op een weefgetouw maar op een weef- raam. Ook heeft ze ruimtelijk werk gemaakt op metalen frames. Hierdoor ontstonden werkstukken in allerlei vor men. De laatste tijd maakt ze werk op volièregaas. Els zal tijdens de open dagen binnen exposeren en demonstre ren hoe het werk opgebouwd wordt. Speels en decoratief zijn haar zonnebril len met miniatuur landschappen geba seerd op de kleurrijke bollenvelden. Voor contact: tel. 0226-358183 of n.k.j.schuitemaker@wanadoo.nl. Schilderijen van Dick Heijne Na een snoeicursus bij Jeanine volgde beplantingsadvies voor de tuin van Fam. Heijne in Castricum. De fraaie schilderij en die in huis hangen waren aanleiding om Dick te vragen voor de jubileum expositie. Door zijn opleiding bouwkun de kwam hij op school al in aanraking met tekenen (perspectief- en handteke nen) en aquarelleren. Tijdens zijn werk zame leven heeft hij daar niet veel mee gedaan, maar koesterde wel het verlan gen om te gaan schilderen zodra daar de tijd voor was. Hij heeft cursussen gevolgd in aquarelle ren en acrylschilderen. Het schilderen van gebouwen ligt hem goed door zijn bouwkundige achtergrond. Grote bewondering heeft hij voor schilders als P.J. Saenredam (kerk interieurs), G.H. Breitner (Amsterdamse stadsgezichten) en vele anderen. Vooral Saenredams precisie, zijn gedegen kennis van het per spectief en zijn belangstelling voor bouwstijlen boeien hem. Voor contact: tel. 0251-651335 of heijne2002@zonnet.nl. CASTRICUM - Toonbeeld bestaat 15 jaar. In het weekend van 26 en 27 juni zal er daarom een feesttent staan op de Brink in Castricum waar tal van evene menten worden gehouden. Er zal een literaire lezing plaatsvinden met Remco Campert en er zal een Kunstmarkt zijn. Leerlingen van toon beeld zullen concerten geven in de lich te en klassieke stijl en cursisten van de afdeling Beeldende Vorming zullen een expositie houden. Verder wordt de opera De sprekende ogen van docent Bernard van den Boogaard uitgevoerd en is er nog een concert met het Rohlina Kross Kwartet en een familie voorstelling met Knijn. De aftrap voor al deze feestelijkheden zal door de docenten zelf gegeven worden en wel op 19 juni om 20.00 uur in de Hervormde Kerk in de vorm van een docentenconcert. De entree bedraagt 5 euro voor volwassenen en kinderen betalen de helft. CASTRICUM - Op woensdag 23 juni houdt de gemeente Castricum om 10.30 uur een openbare werkconferentie in bezoekerscentrum de Hoep aan de Johannisweg 2 in Castricum. Doel van deze conferentie is tweeledig: Enerzijds wil de gemeente belangrijke partijen in het buitengebied bij elkaar brengen om de toekomst van dat gebied te bespreken. Anderzijds wil de gemeente verschillende partijen met elkaar in contact laten komen om meer onderling af te stemmen welke beleids uitgangspunten in het buitengebied aan de orde zijn. Voor het buitengebied zijn in het verle den veel nota's gemaakt zonder dat deze hebben geleid tot directe uitvoe ring. De gemeente Castricum heeft aan de provincie gevraagd om subsidie te verstrekken om gezamenlijk in het bui tengebied de onderlinge samenhang tussen de verschillende projecten op elkaar af te stemmen. De gedeputeer- CASTRICUM - Bij het woord 'Kangoeroewedstrijd' zullen de meeste mensen waarschijnlijk denken aan een Australische variant op een paarden race. Niets is echter minder waar: onder de naam 'Kangoeroewedstrijd' wordt in heel Europa al heel wat jaren een wis kunde wedstrijd voor leerlingen van de middelbare school georganiseerd. Ook dit jaar was dit weer het geval, en op het Jac. P. Thijssecollege deden enige hon derden leerlingen mee. Alle leerlingen van 2 en 3 havo en 2 en 3 vwo, plus een aantal talentvolle en enthousiaste brug klasleerlingen, bogen zich in maart 2004 over gevarieerde wiskundige opgaven en puzzels. Met behulp van enige wis kundige kennis, maar vooral gezond ver stand en een stevige puzzelgeest moesten de opgaven worden beant woord. Het waren meerkeuzevragen, maar foute antwoorden worden in de puntentelling afgestraft dus aan gokken heb je niets! Twee lesuren lang werd er hard nagedacht, flink gepuzzeld en behoorlijk gerekend. En met resultaat! Toen na lange tijd wachten (de resulta ten worden centraal en geautomatiseerd nagekeken) de uitslagen binnenkwa men bleek dat de leerlingen van het Jac. P. Thijssecollege opnieuw landelijk in de prijzen waren gevallen. Waren het enige tijd geleden de bovenbouwleerlingen die in een landelijke wiskundewedstrijd goed voor de dag kwamen, deze keer bleek dat ook de onderbouwers wiskun dig van wanten weten. De 3 havo-leer lingen van het Jac. P. Thijsse kwamen als groep landelijk als beste 3 havo tevoor schijn. Hierbij werd gekeken naar de resultaten van de beste 10 3 havo-leer lingen van elke deelnemende school in Nederland. Een mooie prestatie, die beloond werd met een heuse beker! Bovendien bleek brugklasleerling Aart Kooiman uit Castricum zelfs landelijk de beste brugklasser in zijn categorie te zijn bij deze wedstrijd! Al met al een succesvol resultaat, de, de heer J.J. Schipper, die belast is met het groen, is van mening dat de plannen 'op papier' tot uitvoering kun nen worden gebracht. Hij woont een deel van de conferentie bij. Tijdens de conferentie komen ook de vier scenario's, die voortkomen uit het project Buiten Gewoon Castricum, uit voerig aan de orde. Voor de conferentie zijn intussen al veel belangengroepen uitgenodigd. De gemeente Castricum hoopt dat uit de conferentie voortvloeit dat de regie over het buitengebied kan worden versterkt. CASTRICUM - Bezoekerscentrum De Hoep houdt op zaterdag 19 juni in samenwerking met SportiefOpStap de workshop Scherp in de Natuur. Dit is een programma dat u kennis laat maken met een GPS kompas. Een GPS (Global Positioning Systeem) is een kompas dat werkt via de satellieten. Na een uitgebreide uitleg door een mede werker van SportiefOpStap gaat u in groepjes van 4 a 5 personen (dat kan ook een gezin zijn), gewapend met een GPS kompas, op ontdekkingstocht. De tocht is geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar, mits onder begeleiding. U kunt kiezen uit een ochtendprogramma van 9.30 tot 12.30 uur of een middagpro gramma van 14.00 tot 17.00 uur. De kosten bedragen E 15,- per persoon. Voor de ontdekkingstocht zijn vooraf een aantal waypoints ingevoerd en aan de hand van deze punten die via de GPS zijn te vinden maakt u een mooie wandeling door het prachtige natuur gebied. Tevens voert u onderweg diver se opdrachten uit. Alle groepen sluiten af met een back to basic opdracht onder leiding van de medewerker van SportiefOpSstap. Gaat u de GPS-uit- daging aan, dan kunt u zich tot 17 juni opgeven bij het Boekingsbureau, tel. 0800-7966288. Uiteraard kunt u hier ook voor verdere informatie terecht. LIMMEN - Roefeldag? Wat moet ik me daarbij voorstellen? Roefelen is een Vlaams woord en betekent: snuf felen, nieuwsgierig maken. De roefel dag is een landelijke actie van Jantje Beton en laat kinderen van groep 6 en 7 van de basisscholen een kijkje nemen 'in de keuken' en 'achter de schermen' van diverse bedrijven in Limmen. Wat dacht je ervan om eens bij de politie, brandweer of bakker binnen te gluren? Of bij een drogist, reisbureau of restaurant? En zo ken nen wij nog veel meer bedrijven die speciaal voor jullie op 30 juni de deu ren open zetten! Onder begeleiding van een volwassene, gaan jullie in groepjes van 5 of 6 kinderen, op de fiets, langs een aantal bedrijven. En deze bedrijven willen jullie graag iets laten zien, vertellen en vooral iets laten doen! Hoe kan ik mee doen? De jongerenwerker van Conquista zal bij jullie in de klas komen om meer te vertellen, posters op te hangen en inschrijf formulieren uit te delen. Deze lever je dan zo snel mogelijk in, in de brievenbus van Conquista. Er zijn veel plaatsen maar denk erom: vol is vol! Wees er dus op tijd bij. Wilt u als vader, moeder, opa, oma, buur man of buurvrouw ook wel eens stie kem mee roefelen? Meldt u dan aan via het inschrijf formulier, als begelei der bij het Roefelcomité Conquista. Zij nemen graag contact met u op! De komende weken zullen zij meer laten horen, dus houd allemaal goed deze krant en de schooldeur in de gaten! Roefelcomité Conquista, Kerkweg 50, 1906 AW Limmen, Jongeren werker G.J Steffers,, voorzitter Kinderwerkgroep S.Knol. Op woens dagen van 13.00 tot 17.00 uur en op zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur bereikbaar op nummer 072-5052811. CASTRICUM - Het fietspad gelegen tussen de Provinciale weg N203 en De Bloemen te Castricum krijgt op ver zoek van de politie eindelijk een straat naam. Tot op heden was deze nimmer vastgesteld. De route wordt veel gebruikt door scholieren van en naar het Jac. P. Thijsse College. Ook heeft het Clusius College een praktijktuin en is aan het pad een JOP gesitueerd. Politie en andere hulpverleners worden bij regelmaat naar deze route opgeroe pen in verband met ongevallen, aanrij dingen en andere incidenten. Het pad is voor plaatselijk onbekenden moeilijk vindbaar, waardoor de hulpverlening onnodig wordt vertraagd. Ook de administratieve afhandeling van aanrij dingen wordt bemoeilijkt door het ont breken van een straatnaam. Het fietspad loopt door een gebied waar vroeger diverse kaveltjes lagen met veldnamen als Grietje Gerbrandsven, Ossenweide en Oosterweidje. Als passende naam zou Gerbrandsven kunnen worden vestge- steld. De raad buigt zich binnenkort over de vaststelling van de straatnaam, zodat na vaststelling wegenkaarten en administratieve systemen kunnen wor den aangepast en geactualiseerd. REGIO - Op zondag 27 juni kunnen liefhebbers van kunst deelnemen aan de KunstFietsRoute. Op de route vindt men exposities, muziek, poëzie en kunst. De tocht gaat door Limmen, Bakkum, Castricum, Uitgeest en Akersloot en deelname is gratis. U kunt tussen 11.00 en 17.00 uur de route, die 30 km lang is, fietsen en beginnen waar u wilt. In de gids staan diverse stop plaatsen aangegeven met informatie over de kunstenaars. De folders van de KunstFietsRoute zijn verkrijgbaar bij Tinke's Atelier te Limmen, Perspectief in Bakkum,Toonbeeld in castricum, het gemeentehuis te Uitgeest en in sporthal De Lelie te Akersloot. CASTRICUM - De gemeente Castricum gaat onderzoek doen naar vermeende fraude door twee van haar ambtenaren. De affaire werd vorige week zaterdag breed uitgemeten in het Noord-Hollands Dagblad. Daarin werd gesuggereerd dat twee ambtenaren voor eigen gebruik tuintegels met hoge korting hadden gekocht bij de Akersloter eigenaar van een sierbestra- tingbedrijf Max Soeterbroek. Vervolgens zou het duo volgens de Alkmaarse Courant wel een goed woordje doen bij de gemeente bij de aankoop van een door hem gewenst perceel grond. Toen Soeterbroek de ambtenaren hierom verzocht bleek het tweetal nergens van te weten... Gemeentesecretaris Leo 't Hart liet weten dat de zaak tot op de bodem uit gezocht zal worden, alvorens de gemeente commentaar geeft. Bij de gemeente is inmiddels bekend om welke twee ambtenaren het gaat. Vooralsnog bleek volgens 't Hart nog niets van frauduleuze handelingen, maar omdat nog niet alle betrokkenen zijn gehoord wenste de secretaris niet verder in te gaan op de 'schuldvraag'. Zodra alle betrokkenen hun verhaal hebben gedaan zal de gemeente haar conclusie naar buiten brengen. LIMMEN - Maandagavond is Ed Huisman, oud-burgemeester van Limmen en huidig burgemeester van Harenkarspel na een kort ziekbed overleden. Hij werd 60 jaar oud. Een week geleden kreeg Ed Huisman te horen dat hij aan kanker in een terminaal stadium leed. Na een kort ziekbed werd maandag aan het begin van een commissievergadering te Harenkarspel zijn overlijden bekend gemaakt. Voordat Ed Huisman eind 2000 de burgervader van Harenkarspel werd, stond hij 10 jaar aan het roer van de gemeente Limmen. De voormalig burgemeester toonde zich een betrokken bestuurder en was een graag geziene persoon binnen de gemeenschap. De gemeente verliest in hem een gedreven en bekwame bestuurder die zeer betrokken was bij de gemeente en haar inwoners en oog had voor de kwaliteit van het dagelijks leven. Tot op het laatste moment bleef de heer Huisman betrokken bij het reilen en zeilen van de gemeente, (archieffoto Limmen 1990-2000) Ook dit jaar heeft Groei Bloei, weer een verrassend Open Tuinen Weekend, op zaterdag 26 en zondag 27 juni van 11.00 tot 16.00 uur. Meer dan 10 tuinei- genaren in Akersloot, Castricum en Uitgeest stellen hun tuin gratis open. Er is niet alleen een grote diversiteit aan stijlen en beplanting maar ook aan ligging en oppervlakte. De toegang is gratis, maar niet geschikt voor huisdie ren en kleine kinderen. Een platte grond met alle Open Tuinen is ver krijgbaar bij. de tuin van Kapitein Rommel, Stationsweg, t.o. NS Station Castricum en bij de fam. Sinnege, Klein Dorregeest 13 te Akersloot. Voor inlichtingen kunt u bellen met Betty Thomas tel. 072-5126394 en Kitty Wiegert tel. 072-5023203. LIMMEN - Het programma voor woensdag 17, vrijdag 18 en zaterdag 19 juni bij JC Conquista is: Conquista kids 4 t/m 8 jaar Zaterdagochtend wordt er bij de kin derwerkgroep natuurlijk aan vaderdag gedacht! Wat je precies gaat maken verklappen de medewerkers nog niet want dan is het geen verrassing meer! Het wordt in elk geval een mooi cadeautje helemaal in vaderdagstijl. Kom dus ook naar Conquista voor weer heel veel knutselplezier en een verrassing voor pappa! De ochtend begint om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners Piraten avond Zaterdagavond 19 juni is Conquista het onderkomen van piraten en dit brengt natuurlijk de nodige spanning en sensa tie met zich mee! Zoals gewoonlijk wordt het weer een super thema feest! Heb jij nu ook ideeën voor b.v thema feesten of weet je een leuke film voor de filmavonden etc. Mail dan naar: tie- nerwerk@conquista.nl De tieneravond begint om 19.00 uur en Conquista sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 t/m 15 jaar. Conquista Café Het jongerencafé is op vrijdag- en zaterdagavond weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbiljart, internet computers en zithoek. Dus heb je zin om lekker een avondje bij te kletsen, een biertje en goeie muziek? Dan is Conquista the place to be! De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag Voor iedereen van 8 t/m 12 jaar staan vanaf 14.00 tot 17.00 uur de zes spel computers klaar en de muziek aan. Je kunt tafeltennissen, sjoelen, poolbiljar ten, computerspelletjes spelen, inter netten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen! Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. CASTRICUM - De Raad van State heeft in zijn uitspraak van 9 juni de gemeente Castricum in het ongelijk gesteld voor wat betreft de tijdelijke sluiting in mei 2001 van het café 't Gemeentehuys in de kern Castricum door de toenmalige burgemeester. De toenmalige burgemeester heeft dè sluiting bevolen in een situatie waarin stelselmatig en doelbewust sprake was van overtreding sluitingstijden die voor dat café golden. De Hoge Raad heeft geoordeeld dat het wetsartikel dat is gebruikt om op te treden alleen kan worden gebruikt als sprake is van 'een situatie die tot onverwijld ingrijpen ter bescherming van de veiligheid ea dè gezondheid' en dat onvoldoende is aangetoond dat daarvan sprake was.' Als reactie kan worden aangegéven dat in dit geval niet alleen naar de recht matigheid maar ook naar de doelmatig heid van de getroffen maatregel moet worden gekeken: er kan worden vast gesteld dat de tijdelijke sluiting destijds een positief effect heeft gehad op de handhaving van de toen spelende hore- caproblematiek. AKERSLOOT - Margret Admiraal en Marianne Hogeterp zijn actief in het Akerslootse koor Acquarius van de Sint Jacobus parochie. Op 22 februari van dit jaar organiseerden ze een regionaal korenfestival in hun kerk. Het thema luidde Africa, the jungle of life. Door een actief koorlid werden dusdanig veel sponsorgelden opgehaald dat er na afloop van het festival sprake was van een ruim batig saldo. Er bleef geld over en daar werd een bestemming voor gezocht. Afrika en Akersloot, dan kom je al gauw bij de stichting Doorstroom en de familie Schagen terecht. Daar vond afgelopen woensdagavond een ontmoe ting plaats met priester Meindert van der Hulst en 'associate' Ko Klaver, bei den verbonden aan de orde van Mill Hill en werkzaam in Oeganda. Ko Klaver organiseert de verdeling van middelen, medicijnen et cetera ter plaatse. De Doorstroom ondersteunt het werk van Meindert van der Hulst (binnen kort vijftig jaar priester) al sinds 1992 met verkoopopbrengsten van tweede hands spullen. De dames van het koor overhandigden de missiewerkers elk een envelop met 100 euro, naar Afrikaanse maatstaven Van links naar rechts Marianne Hogeterp, priester Meindert van der Hulst, Ko Klaver, Margret Admiraal. LIMMEN - Het Nederlandse Rode Kruis houdt van zondag 20 tot en met zaterdag 26 juni zijn jaarlijkse collecte. In Limmen ontvangt ieder huishouden hiervoor een acceptgirokaart. Met de opbrengst van de collecte verleent het Nederlandse Rode Kruis noodhulp in Nederland en in het buitenland. Het motto van de collecte is: Who cares?. In Nederland zijn duizenden vrijwilli gers van het Rode Kruis actief betrok ken bij het geven van sociale hulp. De sociale hulp richt zich op eenzame, gehandicapte ernstig zieke mensen. Voor hen worden talloze activiteiten georganiseerd, zoals b.v. een vakantie met deskundige begeleiding. Ook Rode Kruis vrijwilligers uit Limmen gaan soms naar een Rode Kruis vakantieho tel of het vakantieschip de Henry Dunant om mee te helpen de vakantie gasten de nodige begeleiding te geven. Dit voorjaar was een vrijwilligster uit de afdeling Limmen een midweek als begeleidster in het vakantiehotel De Valkenberg. „Ik heb een heel voldaan gevoel over die week", vertelt zij na afloöp enthousiast. „Ik had hele aardi ge gasten in mijn groep, en ook het team van begeleiders kon heel goed met elkaar opschieten. Wij hebben met onze gasten diverse leuke uitstapjes gedaan. Zo zijn wij b.v. in het mosterd museum geweest, een aanrader ook voor mensen met een handicap. Maar ook in het hotel hadden de gasten het naar hun zin. Zo was er een echtpaar van in de 90, dat vroeger vaak is gaan zwemmen. Het was jaren geleden dat zij voor het laatst gezwommen hadden, maar in het zwembad van het hotel kon het weer. Wat hebben die twee geno ten! In het water hadden zij minder last van hun lichamelijke tekortkomingen. Bovendien werd je echt verwend: als je het leuk vond, kon je je kop koffie in het water op een plateau voor je laten drijven!" Als u het werk van het Rode Kruis wilt steunen, stuur dan graag het ingevulde acceptgiroformulier op. U kunt uw bij drage ook storten op giro 7403539 t.n.v. Rode Kruis afd. Limmen. Van elke euro die u geeft ontvangt de afdeling Limmen 71 cent. Van de overige 29 cent worden nationale en internationale projecten gefinancierd. forse bedragen. Ko Klaver wil het geld bestemmen voor een babyweeshuis in Rangala, Kenia, waar hij bij terugkeer gaat werken. Meindert van der Hulst denkt het geld in kerkenbouw te steken, nieuwbouw, reparatie of een interieur, daar is hij nog niet uit. U kunt het werk van stichting Doorstroom steunen met een bijdrage op rekeningnummer 3119134783 van Stichting Doorstroom Mendelssohn- straat 33, 1921 XB te Akersloot. De Tweede Ronde is elke zaterdag geopend van 9.00 tot 16.00 aan de Koningsweg. LIMMEN -Als alles goed gaat wordt in de loop van dit jaar in zowel Akersloot als in Limmen een skate object geplaatst voor jonge skaters in de leeftijd van 8 tot. 12 jaar. De skateplannen voor Bakkum en Castricum worden daarna uitgewerkt. B&W hebben in de kernen Akersloot en Limmen voorkeur slocaties aangegeven: in Akersloot is dat de parkeerplaats van het Recreatieschap en in Limmen de groenstrook aan de Vuurbaak. Omwonenden en jongeren uit de doelgroep worden op 14 en 16 juni bij hen in de buurt C geïnformeerd over de plannen. Zij krijgen op die avonden de argumenten te horen van het college van burgemeester en wethouders om voor die locaties te kiezen. De aanwezigen kunnen er de situatietekeningen van de locaties en onN werpen van diverse skatetoestellen bekijken. De jongeren kunnen ter plekke hun stem uitbrengen op hun favoriete toestel. Na de inloopavond liggen de stukken liggen vanaf 17 juni vier weken ter inzage in het gemeentehuis en op de locatie in Limmen. In die periode kunnen schriftelijke inspraakreacties worden ingediend. Daarna wordt een inspraaknota opgesteld, die aan het col-' lege wordt voorgelegd. Vervolgens wordt een definitief besluit genomen. De informatieavond wordt gehouden in De Burgerij; vanavond van 19.00-20.00 uuk

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10