.*114 Kwaliteit van dienstverlening Nieuwe stek voor de skatebaan in Heiloo 1 Zuiderloo en Zandzoom Praat mee over de voorontwerp-bestemmingsplannen "0s UITKIJKPOST -16 JUNI 2004 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Deze maand is het Burgeijaarverslag over 2003 verschenen. Het burgeijaarverslag rapporteert over de kwaliteit van de dienstverlening, burgerparticipatie en klach tenafhandeling in Heiloo. In het burgerjaarverslag staan de ambities van de burgemeester verwoord. Deze zijn vervolgens getoetst aan de ervaringen van de inwoners. Wanneer bleek dat de realiteit niet (voldoende) aansloot bij de ambities van de burgemeester heeft dit geleid tot aanbevelingen. In het burgeijaarverslag over 2004 wordt vervolgens bezien in hoeverre de aanbevelingen uit het burger- jaarverslag 2003 zijn gerealiseerd en of ze het gewenste resultaat hebben gehad. De komende drie weken kunt u lezen hoe het gesteld is met de kwaliteit van de drie bovengenoemde thema's. Deze week gaan we in op het thema dienst verlening. Dienstverlening De gemeente verleent tal van diensten. Het gaat daarbij om zaken als het ver strekken van bouwvergunningen, paspoorten, uittreksels uit het geboorte register of uitkeringen. Maar ook het ophalen van huisvuil en het onderhoud aan wegen en plantsoenen valt onder de dienstverlening van de gemeente. Vanuit de wetenschap dat de gemeente er voor u is en niet omgekeerd, is en blijft het van belang om te weten welke diensten u van de gemeente verwacht en wat uw oordeel is over de kwaliteit van de geleverde diensten. Wij doen dan ook met enige regelmaat onderzoek naar de kwaliteit van onze dienstverle ning. Doelstellingen en ambities van de burgemeester Dienstverlening van de gemeente Heiloo aan haar inwoners moet zorg vuldig, betrouwbaar en snel zijn. De burgers bewust maken van de voorzieningen in Heiloo en van de inspanningen die het kost om deze voorzieningen op peil te houden. Standaarddiensten die weinig tussen komst van medewerkers vereisen, worden in de toekomst zo veel moge lijk digitaal afgehandeld. De stand van zaken Eén op de acht inwoners heeft jaar lijks contact met de gemeente via een publieksbalie of met de receptionist of telefonist. Bejegening door medewerkers (vrien delijkheid, snelheid en deskundigheid) aan de balies en receptie/telefoon wordt over het algemeen als goed beoordeeld. Men loopt volgens de meeste inwo ners makkelijk binnen bij de gemeente. Inwoners vinden de dienstverlening aansluiten op de behoefte en de meer derheid vindt dat de gemeente goede openingstijden heeft. Een minderheid is tevreden over het nakomen van afspraken door de gemeente. Eveneens een minderheid vindt dat de gemeente brieven vlot en correct afhandelt of snel en efficiënt werkt. De inwoners zijn tevreden over het ophalen van huisvuil, over het onder houd van de groenvoorziening en het onderhoud van wegen en fietspaden. Een meerderheid van de inwoners leest de informatierubriek van de gemeente in de Uitkijkpost, één op de zes inwoners heeft de website bezocht. Het geheel overziende mogen we trots en zuinig zijn op het niveau van dienst verlening in de gemeente Heiloo. Met name als het gaat om de contacten met de publieksbalie en de werkzaamheden aan groen en wegen. Maar er zijn ook verbeterpunten aan te geven. Met name de afhandeling van brieven moet anders. De burgemeester doet hier in het burgerjaarverslag dan ook aanbeve lingen voor: Aanbevelingen - In 2005 treedt als onderdeel van het project Heiloo Digitaal een protocol in werking dat een snelle en goede behandeling van binnengekomen stukken garandeert. - Om tussentijds een kwaliteitsverbete ring tot stand te brengen beveelt de burgemeester hét volgende aan: - bij binnenkomst worden brieven inhoudelijk getoetst op de mogelijk heid deze snel te beantwoorden; - in de ontvangstbevestiging worden briefschrijvers geïnformeerd over de wijze waarop hun brief in behande ling wordt genomen en de tijd die daarvoor nodig is; - de briefschrijver wordt de mogelijk heid geboden om tussentijds bij de behandelend ambtenaar te infor meren naar de stand van zaken; - dit systeem wordt bewaakt en geborgd. Volgende week informeren wij u over de stand van zaken op het gebied van parti cipatie. U kunt het burgerjaarverslag afhalen bij het gemeentehuis of aanvragen via telefoonnummer (072) 535 66 41. Downloaden van internet kan ook: www.heiloo.nl. Op vrijdag 11 juni jl. heeft wethouder R. Bos de skatebaan aan het Rosendaal in de wijk Ypestein geopend. Na de officiële openingshandeling gaven een aantal skaters een demonstratie en maakte een graffitischrijver de eerste 'piece* op de zoge naamde 'Wall of fame'. Daarna hebben de skaters van Heiloo de skatebaan getest en 's-avonds was er in BukBuk een speciaal skatefeest met de hip-hop collectieven *VSOP* en Stereomurder. De skatebaan is een halfpipe, die tot en met december 2003 aan het Malevoort heeft gestaan. In de afgelopen maanden is de baan volledig gerepareerd en opge knapt. Daarnaast zijn er in de bestrating rondom de halfpipe nog wat niveauver schillen aangebracht. Het terrein wordt gedeeltelijk afgescheiden door een muur, die tegelijkertijd een 'Wall of fame' is. Graffititekenaars mogen deze muur naar eigen idee beschrijven. De eerste 'piece' is tijdens de opening van de skatebaan neergezet. Om de jongeren te laten weten dat de skatebaan weer open is, zijn er flyers verspreid o.a. op basisscholen, in BukBuk, de bibliotheek en sportcentrum Het Vennewater. Sjoerd Piepenbrink van de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo (gevestigd in BukBuk) heeft het ontwerp van de flyers gemaakt. Daarnaast heeft de Stichting Jeugd en Jongeren mee gewerkt aan de voorbereiding van de opening van de skatebaan. Geschikte locatie In de wijk Ypestein bestaat behoefte aan een voorziening voor de wat oudere jeugd. De gemeente krijgt regelmatig reacties van jongeren over de skatebaan. Bijvoorbeeld waar de skatebaan zou moeten komen of hoe de baan er uit zou moeten zien. De wensen en ideeën van deze jongeren zijn dan ook zoveel moge lijk meegenomen bij het zoeken naar een geschikte locatie. Ook moest de locatie aan een aantal voorwaarden voldoen: minimaal 80 meter afstand vanaf bestaande woonhuizen, niet strijdig zijn met het bestemmingsplan en sociaal veilig zijn (goed zichtbaar, open karakter). De gemeente, GGZ Noord-Holland Noord en wijkvereniging Ypestein hebben gezamenlijk gezocht naar een geschikte nieuwe locatie voor de skatebaan en hebben deze gevonden op het terrein van GGZ Noord-Holland Noord. De skate baan staat op de hoek waar de Kanaalweg en het Rosendaal bij elkaar komen, tegenover de brandweer kazerne. Veiligheid Er is zorgvuldig nagedacht over de inrichting van het terrein ter bevorde ring van de veiligheid en om overlast te voorkomen. Zo is het terrein goed zicht baar vanaf de openbare weg, is het 's avonds niet verlicht en is het niet mogelijk om het terrein op te rijden met auto's en scooters. Daarnaast bemoeit de jongerenwerker van Heiloo, Beulah Samuel, zich actief met het gebruik van de skatebaan. De skatebaan aan het Rosendaal wordt geplaatst voor een periode van vijf jaar. Daarna beziet het gemeentebestuur of er op dat moment een andere plek wenselijk is voor de skatebaan. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Presburg van de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072) 535 66 81. Op maandag 21 juni en dinsdag 22 juni a.s. houdt de gemeente Heiloo vanaf 17.00 tot 21.00 uur inloopavonden over de voorontwerp-bestemmingsplannen Zuiderloo en Zandzoom. 21 juni staat in het teken van de Zuiderloo en op 22 juni is de Zand zoom onderwerp van gesprek. De voorontwerp-bestemmingsplannen liggen nog tot en met donderdag 8 juli 2004 ter inzage in het informatiecentrum van het gemeen tehuis en de Openbare Bibliotheek aan de Westerweg 250. Op de inloopavonden is er gelegenheid om op informele wijze kennis te nemen van de plannen. Medewerkers van de gemeente zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. De inloopavonden vinden plaats in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. U bent op beide avonden welkom tussen 17.00 en 21.00 uur. Tijdens de inloop avonden zijn er formulieren aanwezig voor uw vragen en opmerkingen. Het is nu nog niet mogelijk om in te schrijven voor woningen in het gebied. Zodra deze mogelijkheid er wel is, wordt u hiervan op de hoogte gesteld, even eens via deze informatiepagina en www.heiloo.nl. Zuiderloo Het gebied Zuiderloo ligt tussen de Zeven- huizerlaan, de Kennemerstraatweg, de Vennewatersweg en de Westerweg. Het plan geeft de mogelijkheid tot de bouw van maximaal 600 woningen en de bouw van maatschappelijke voorzieningen. De grotere dichtheden van gemiddeld 25 woningen per hectare zijn gegroepeerd rond een relatief dun bebouwde kern van circa 15 woningen per hectare. In de gebieden aan weerszijden van het spoor wordt in zeer lage dichtheden gebouwd, maximaal 5 woningen per hectare. De maatschappelijke voorzieningen zijn ondergebracht in een strook ten noorden van de Vennewatersweg. Hier wordt bij voorbeeld gedacht aan de realisatie van een zogenaamde 'Brede school'. Zandzoom Zandzoom is het gebied tussen de Venne watersweg, de Ypesteinerlaan, de Oosterzijweg, de gemeentegrens met Castricum en de Lijnbaan. Het plan geeft de mogelijkheid tot de bouw van maxi maal 1400 woningen. Een groot gedeelte hiervan is gepland tussen de Ooster zijweg en het spoor. De grotere dichtheden van gemiddeld 25 woningen per hectare zijn hier eveneens gegroe peerd rond een relatief dun bebouwde kern van circa 15 woningen per hectare. Verder wordt uitgegaan van een afname in dichtheden richting het zuiden. Uit werking van de woongebieden is gepland na 2010. Ten westen van het spoor zijn nu minder woningen opgenomen dan in het structuurplan Zandzoom (maximaal 300 in plaats van 700). Bij uitwerking zal rekening worden gehouden met de gevoeligheid van dit gebied. Ter hoogte van de Kapellaan is in de aanleg van een zogenaamde Groen Buffer voorzien. Dit overgangsgebied tussen Heiloo en Limmen zorgt voor een groene verbinding in oost-west richting. De mogelijkheid tot realisatie van land goederen/buitenplaatsen is open gehouden. In het zuidwesten van het plan is voorzien in de aanleg van een parkachtig gebied waarin 'groene' maat schappelijke functies kunnen worden opgenomen. Aanpak Zuiderloo en Zandzoom Om het huidige karakter van het gebied in de toekomstige nieuwbouwwijk her kenbaar te maken worden bestaande groen- en waterstructuren waar moge lijk gehandhaafd. Ook andere waardevolle elementen, waaronder cultuurhistorische, zullen zoveel als mogelijk worden opgenomen. De bestaande wegenstructuur wordt waar mogelijk ontzien, dat wil zeggen dat er geen nieuwe woningen op deze wegen worden gericht en de wegen ook niet als hoofdontsluiting worden gebruikt. Het karakter van de wegen kan daarmee worden behouden dan wel versterkt. Nieuwbouw is daarmee hoofdzakelijk intern en op een nieuw aan te leggen hoofdontsluiting gericht. Het plangebied Zuiderloo is voor auto verkeer ontsloten via de Vennewatersweg. De Zandzoom kent ook een rechtstreekse aantakking op de Kennemerstraatweg. Het langzaamver- keer kan op meerdere plaatsen de wijk in en uit. De Loo-as loopt thans via Spanjaardslaan naar Krommelaan en Hoogeweg en volgt dus grotendeels de bestaande wegenstructuur. De aansluiting A9 is niet concreet in het plangebied opgenomen en vraagt om een aparte planologische procedure. In het plangebied Zandzoom is tussen de Kennemerstraatweg en de Oosterzijweg rekening gehouden met een verbinding naar en een aansluiting op de A9. Reageren Tijdens de periode waarin de vooront werp-bestemmingsplannen ter inzage liggen, tot en met 8 juli a.s., kunnen belanghebbenden kennis nemen van de ontwikkelingen en daarop desgewenst reageren. Schriftelijke reacties kan men richten aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verdere procedure In het najaar worden de ontwerp- bestemmingsplannen aan de commissie Openbare Ruimte voorgelegd. Ook daarna volgt een periode waarop u uw reactie op de plannen kunt geven. Daar over volgt nader bericht op deze informatiepagina en op de website van de gemeente. Voor meer informatie kunt u onze web site www.heiloo.nl bekijken of u kunt contact opnemen met de heer M. Stijkel, telefoonnummer (072) 535 67 54. Raad en (raads)commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op maandag 21 juni a.s. hoorzittingen voor de behandeling van bij burgemeester en wet houders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten. HMHHi Kent u de raadsleden Elke twee weken geeft een Ton van Dril, raadslid voor Groenlinks Waar heeft u zich de afgelopen maand erg boos over gemaakt Over het verdwijnen 20.00 uur: weigering uitkering (niet open baar) 20.30 uur: verrekening vakantiegeld met vor dering Algemene bijstandswet (niet openbaar) 21.00 uur: bouwvergunning veranderen kan toorgebouw in een peuterspeelzaal Nijverheidsweg 4 Deze hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis, toegang van Heiloo? raadslid antwoord op enkele vragen van de platanen op het Stationsplein. En ook de mogelijke verdwijning van de populieren bij de Holleweg en de rode beuken naast de voormalige Railway. Keer op keer wordt om het bouwen makkelijker te maken een karak teristiek stukje groen geofferd. Geen respect voor de senioren in de natuur. Wanneer accepteren we nou eens datje bomen niet altijd naar je hand kunt zetten als meubel- via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De laatst genoemde hoorzitting is in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zitting om persoon lijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de bouwvergunning Nijver- stukken. Hou er toch eens serieus rekening mee in de plannen. Straks staat heel Heiloo vol met leilindes en dakplatanen en wordt het één groot tuincentrum. Keurig, modieus en van dertien in het dozijn. Als u (gekozen) burgemeester zou zijn, wat zou u dan als eerste veranderen Zorgen dat problemen die zich aandienen in de gemeente sneller en efficiënter opgelost heidsweg 4 liggen tot de datum van de hoor zitting van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, mevrouw C.J. Klein Holte, afdeling Organi satie-ondersteuning. Buiten deze bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secre taris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie over het voren- worden. Meteen met alle belanghebbenden aan tafel en samen een oplossing zoeken. Anticiperen op de gevolgen van die oplossing. Iemand aanwijzen als aanspreekpunt en ver antwoordelijke. In plaats van alles stapje voor stapje formeel af te handelen in eindeloze procedures met veel papierverspilling. Als je zaken in een keer goed afhandelt, kost het minder geld en worden er minder fouten gemaakt. staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u terecht bij mevrouw C.J. Klein Holte, secretaris van de commissie, telefoonnummer (072) 535 66 45. Welstandscommissie Op maandag 21 juni a.s. vergadert de Wel standscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis, Wat is uw favoriete plek in Heiloo en waarom Dat zijn de randen van het Heilooër bos aan de westkant, vanwaar je uitkijkt op de weilanden en de duinen op de ach tergrond. Een unieke combinatie, een landschap dat er al eeuwen ligt, en toch elke keer weer anders is. Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Heiloo contact 1 W

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4