13 koopappartementen Stationsweg Betaalbare kunst bij Voorlichtingsavond Galerie van Lubeck £1100 Proj ektontwikkelingsmaatschappij BV Activiteiten UITKIJKPOST - 23 JUNI 2004 - PAGINA 14 MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Aan de Stationsweg in Heiloo worden 13 nieuwe appartementen in vier bouwlagen gerealiseerd. De appartementen liggen tussen het Stationsplein en de Zeeweg in het hart van oud Heiloo en hebben een centrale entree met lift. De hoofdentree van de appartementen is bereikbaar via een pleintje met vier prachtige rode eiken aan de stationszijde. In de kelder onder het gebouw bevinden zich de bergingen en een plaats waar de fietsen veilig kunnen worden geplaatst. Onder het Stationsplein worden de parkeerplaatsen gerealiseerd welke bereikbaar zijn via een trappenhuis aan de straatzijde. In de directe omgeving bevinden zich winkels en de nieuwe bibliotheek en er zijn uitstekende verbindingen met het openbaar vervoer. Op deze manier biedt wonen aan de Stationsweg alle ruimte om te genieten van de historie en de rust van het dorp in een omgeving van luxe. Alle appartementen hebben hun woonkamer en keuken met uitzicht op de omliggende straat. Afhankelijk van het type zijn er 1 tot 3 slaapkamers. De indeling is in overleg aan te passen. De prijzen voor de appartementen zijn vanaf 280.000, v.o.n. Voor meer informatie en een uitgebreide verkoopbrochure kunt u zich wenden tot Vos Makelaardij. Meijer aan- en verkoop van onroerende zaken huur en verhuur taxaties nieuwbouwprojecten meer informatie: www.vosmakelaardij.nl voor alle beschikbare informatie over bovenstaande appartementen en voor afspraken bel 072 533 18 95 Vos Zeeweg 20 Politie Noord- Holland-Noord start met internet-aangifte REGIO - Sinds 26 mei is het moge lijk om in het werkgebied van het politiekorps Noord-Holland Noord aangifte te doen via het Internet. Dit betekent dat burgers en organi saties voortaan via de officiële poli- tiewebsite www.politie.nl aangifte kunnen doen van een aantal delic ten. Het gaat om de volgende delic ten: diefstal of vernieling van een bromfiets of fiets, diefstal uit of ver nieling van auto's en vernieling aan openbaar vervoer of openbare gebouwen. Het korps Noord- Holland Noord is het zevende korps in Nederland dat internetaangifte invoert. De andere korpsen zullen in de loop van 2004 volgen. Burgers en bedrijven uit deze regio kunnen via het Internet aangifte doen van een aantal relatief een voudige delicten waarbij er geen aanwijzingen zijn voor een moge lijke dader en waarbij geen geweld tegen personen is gebruikt. In alle gevallen zullen de aangiften na een controle automatisch in de bedrijfs processen systemen van de politie verwerkt worden voor verdere behandeling. De verwachting is dat op termijn 25 van het totale aan tal aangiften via het Internet zal verlopen. In de regio Noord- Holland Noord zijn dat ongeveer 10.000 aangiften per jaar. Internetaangifte betekent een ver betering van de service aan de bur gers. Zij kunnen nu aangifte doen op de plaats en het tijdstip die hen het beste uitkomen. Daarnaast is de verwachting dat er meer aangiftes worden gedaan, doordat het gemak kelijker wordt om aangifte te doen. Er zijn ook voordelen voor de poli tieorganisatie. Dat is bijvoorbeeld een verlaging van de kosten omdat menselijk handelen deels wordt ver vangen door een geautomatiseerd systeem. Bovendien zal de verhoog de aangiftebereidheid van het publiek leiden tot meer inzicht in wat er speelt. Naast internetaangifte, zal het mogelijk blijven om op het politie bureau aangifte te doen van een strafbaar feit. Ook kan telefonisch aangifte worden gedaan via 0900- 8844. t* over bevallen HEILOO - De keramieken en houten beelden van Texo Stoop zijn voor Patricia van galerie Van Lubeck dè ontdekking van dit jaar. Een man in een enorme broek walst vol zelfver trouwen door de wereld - ik wil zo met hem meelopen want er zal me niets gebeuren. Niemand poseert sierlijker dan de goudkleurige vrouw met die prachtige dikke kont. De strenge man nenkop die zojuist een boomstam doormidden heeft gebeten kijkt zeer pienter uit zijn oogjes en weet precies wat jij denkt. En het paard is zo ont zettend verlegen dat je niets anders wilt dan hem geruststellen, ook al houd je helemaal niet van paarden. Zomaar mooie beelden zijn voor Patricia van Lubeck niets meer dan zomaar mooie beelden, maar de uitge beelde figuren van Stoop hebben stuk voor stuk een bijzonder sympathieke uitstraling en zijn heel wat meer waard dan een plekje in een lege hoek. De maker van dit werk heeft er in elk geval een ondefinieerbaar vrolijk ingrediënt in meegebakken. Aan de muren hangen dit keer giclées van zeven kunstenaars die hun sporen al hebben verdiend. De werken van Hans Parlevliet, Hans Deuss, Dick Oostra, Ger Eikendal, Ronald Raaijmakers, Lammert Boerma en Tadeja Izola liggen inmiddels niet meer in ieders financiële bereik, maar in de vorm van een giclée heb je niet temin een zeer overtuigend kunstwerk aan de wand. Een giclée (uitspreken als zjieklee) is een moderne vorm van grafiek die zich inmiddels een eigen plaats heeft verworven tussen ets, zeef druk of litho. Het beeld van het origi nele schilderij wordt via een zeer grote scanner rechtstreeks overgenomen. Originelen van 120 x 180 cm kunnen in één keer worden gescand. In tegenstel ling tot fotograferen betekent dat een geheel egale uitlichting, geen vervor mingen en absoluut rasterloos. De afbeelding is volledig schoon en er zijn geen stofjes, krasjes of vuiltjes zicht baar. De kleuren zijn exact gelijk aan die van het schilderij en de gebruikte inkten zijn gewaarborgd op minimaal 100 jaar lichtbestendigheid. Een echte Gicléeprint is altijd in zeer nauwe samenwerking met de kunste naar zelf op kleur gecorrigeerd en op eindresultaat beoordeeld. Elke indivi duele druk is door de handen van de kunstenaar zelf geweest, en ook door de kunstenaar zelf nog eens zeer kri tisch gecontroleerd. Let op: gedurende deze expositie - die doorloopt tot eind augustus - is Galerie van Lubeck alléén op zondag open van 12.00 tot 17.00 uur. Galerie van Lubeck, Kanaalweg 6 (20 meter vanaf de Kennemerstraatweg) in Heiloo, tel. 072-5039905. ALKMAAR - Op dinsdag 15 juni 2004 houdt de afdeling Verloskunde van het Medisch Centrum Alkmaar (MCA) een voorlichtingsavond over bevallen. Deze bijeenkomst is bestemd voor vrouwen die op de datum van de bijeenkomst 28 weken of langer zwanger zijn, en hun naasten. De bijeenkomst vindt plaats in de Pieter van Foreestzaal (huisnummer 015) van het MCA, ingang Metiusgracht, te Alkmaar, van 19.30 tot 21.30 uur. Tijdens de voorlichtingsavond komen de poli klinische- Klinische- en de thuisbe valling aan de orde. Sprekers zijn mevrouw C. Akkerman - gynaeco loog, en mevrouw K. van Langen - verpleegkundige, beide werkzaam in het MCA. Na afloop is er ruim schoots de gelegenheid om vragen te stellen. Als u deze middag wilt Bij wonen, dan kunt u zich aanmelden bij de balie van patiëntenvoorlich ting 037 van het MCA, tel. 072- 5483500. Theaterproductie Kameleon zoekt meisj es-tweeling REGIO - Na het succes van film De Schippers van de Kameleon zijn de pro ducenten niet alleen ontzettend druk met de voorbereidingen van de film Kameleon 2, waarvan de opnames in juli starten, maar wordt er ook hard gewerkt aan het scenario van de Kameleon theatervoor stelling Kameleon Ontvoerd. Een muzi kale filmtheatervoorstelling waarin men midden in de prijsuitreiking van de Gouden Koe belandt. Deze prijs is gewon nen door de film De Schippers van de Kameleon. Niets üjkt een geweldig feest in de weg te staan. Maar waar zijn Hielke en Sietse? Steven de Jong, mede-producent van deze voorstelling: „We zijn heel blij dat de film-tweeling Koen en Jos van der Donk ook in Kameleon Ontvoerd de rol len van Sietse en Hielke Klinkhamer wil len vertolken. Maar daarnaast zijn we ook op zoek naar een meisjes-tweeling, twee leuke Hollandse meiden die samen een 1- eiïge tweeling vormen en zo rond de 15 jaar zijn. Men kan zich hiervoor aanmel den via de site www.dekameleonfilm.nl." In oktober 2004 starten de try-outs en vanaf begin november tot en met mei 2005 is de voorstelling door het hele land te zien. Van Groningen tot Limburg van de Martiniplaza en het Nieuwe Luxor tot de Maaspoort in Venlo. Trefpunt Loretta Bart-Tulper exposeert van tot 7 september in het Trefpunt met een fototentoonstelling over Vietnam. De vele foto's die Loretta van deze reis heeft gemaakt zijn te zien in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Het Trefpunt is de hele zomer geopend op werkdagen van 8.30 tot 17.30 uur. Woon- en Zorgcentrum De Loet Tot 1 juli exposeert de 28-jarige kunste nares Dagmar Beets uit Castricum met tekeningen en schilderijen in de hal en recreatiezaal van woon- en zorgcen trum de Loet. Openingstijden: Maandag tot en met zondag van 8.30 tot 17.30 uur vrij toegang, 's avonds gelieve even aan te bellen bij de ingang van de Loet. Galerie van Lubeck De keramieken en houten beelden van Texo Stoop zijn voor Patricia van gale rie Van Lubeck dè ontdekking van dit jaar. Aan de muren hangen dit keer Instrumentenparade in Artiance ALKMAAR - Trombone, viool, basgi taar, harp, slagwerk, hobo, keyboard, tuba, djembe, cello, electrisch gitaar, het is moeilijk kiezen voor kinderen die graag een instrument willen leren bespelen. Daarom organiseert Artiance (Wereld)Muziekschool een instrumen tenparade op woensdag 30 juni van 13.30 tot 14.30 uur. Hier treden kinde ren op en vertellen zij en de docenten iets over de verschillende instrumen ten. Als je kiest voor muziekles bij Artiance dan krijg je meer dan les alleen. Je krijgt ook de kans om mee te spelen in ensembles en na een aantal jaren speel je misschien in het Junioren Symfonie Orkest of het Regionaal Jeugd Orkest. Of je speelt in een eigen band bij de popschool. Ook kun je meerdere keren per jaar optreden voor publiek op het open podium of de voorspeelavonden. Kom langs op 30 juni in de BP-zaal van Artiance canadaplein 3 het is ook mogelijk om een gratis proefles af te spreken. Voor meer informatie tel: 072- 5404335. giclées van zeven kunstenaars die hun sporen al hebben verdiend. De werken van Hans Parlevliet, Hans Deuss, Dick Oostra, Ger Eikendal, Ronald Raaijmakers, Lammert Boerma en Tadeja Izola. Gedurende deze expositie - die doorloopt tot eind augustus - is Gelerie van Lubeck alléén op zondag open van 12.00 tot 17.00 uur. Galerie van Lubeck, Kanaalweg 6 (20 meter vanaf de Kennemerstraatweg) in Heiloo, tel. 072-5039905. Bibliotheek Heiloo Woensdag 30 juni feestelijke bijeen komst voor ouderen ter gelegenheid van de nieuwe bibliotheek. Ihssen 09.30 en 10.00 uur bent u welkom voor een rondleiding in de bibliotheek, een muzikale quiz en een hapje en een drankje. Opgave voor 25 juni bij de klantenservice in de bibliotheek, telefo nisch 5330670 en via e-mail: biblio- theek2bibliotheekheiloo.nl. Brasserie Wildschut Tot eind juni wordt een aantal origine le werken van Shunyam in Brasserie Wildschut geexposeerd. Wie meer werk van haar wil zien kan haar galerie bezoeken in Amsterdam aan de Nieuwe Spiegelstraat 72, tel. 020- 4215130. Of haar site bezoeken: www.shunyam.nl. Brasserie Wildschut is van dinsdag tot en met zondag open van 12.00 tot 24.00 uur, Stationsweg 82, 100 meter vanaf het station in Heiloo. Tel. 072-5321391. Voor meer informatie kunt u ook terecht op www.artberry.nl. Centraal Bureau Horizon College Wisselende exposities. Geopend op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur. Noordergeestkerk Wisselende exposities, naast werken van Wim Diepenveen en Peter Huijzer die in de kerk een tijdelijk atelier bezit. De Bergeon Expositie schilderijen Gerard van Velsen, op werkdagen tussen 13.30 en 16.30 uur aan de Bergeonstraat 30. Atelier TP Expositie Tine Poelsma aan huis met op de eerste verdieping werken geïn spireerd op vormen in stenen en op de tweede verdieping composities van vlekken. Atelier TP aan de Termijen 189, is elke woensdag geopend van 10.00 tot 16.00 uur, of na telefonische afspraak, tel. 072-5334596. Theo Boots Het werk van kunstschilder Theo Boots is op afspraak te bezichtigen, tel. 072- 5331120. Sylvia en Jos van Onna Schilderijen en beeldende kunst te zien in hun atelier aan huis, Rector Federiklaan 25, tel. 5153766/ 06- 44180439. Ab van Wijhe Het werk van beeldhouwer Ab van Wijhe is op afspraak te bezichtigen, tel. 06-51491411. Maandag t/m donderdag is hij van 10.00 tot 16.00 uur in zijn atelier in de Kapellaan. Lucia Admiraal Objecten van klei en glas, elke eerste zaterdagmiddag van de maand vrij te bezichtigen aan de Pastoor van Muijenweg 98 of op afspraak, tel. 072- 5339490. Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Open elke zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur of na tel. afspraak op 072-5336266 aan de Westerweg 182. Zorgcentrum De Loet Wie interesse heeft om te exposeren in Zorgcentrum De Loet, neemt contact op met mevrouw L. Bijlhout, 072-5330744. Centraal Bureau Horizon College Wisselende exposities in het Centraal Bureau Horizon College aan de Rechte Hondsbosschelaan 24a. Het Centraal Bureau Horizon College is geopend op weekdagen van 9.00 tot 17.00 uur. Open Huis Wisselende exposities in Cultureel Centrum het Open Huis, gevestigd boven het winkelcentrum 't Loo. Oudheidskamer de Oude Pastorij Wisselende exposities in de bovenzaal van de Oude Pastory. Daarnaast is een permanente tentoonstelling ingericht die een beeld geeft van de historie van Heiloo. Openingstijden: za 14.00 tot 17.00 uur en di 19.00 tot 21.00 uur. Klerks Open Keuken Wisselende exposities in Klerks Open Keuken, in het Golden Tulip hotel. U vindt het hotel aan de Kennemer straatweg 425, tel: 072-5051049. Hema Met Jos Apeldoorn haalt de Hema in Heiloo na Erik Baart en Huug Zentveld de derde schilder van het Hallem Genootschap uit Egmond de koffieshop binnen. Prachtig wonen in Heiloo centrum

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 14