Mill wzTm u -4ïP VI11" 1 jJp Betrokkenheid en participatie Ontwikkelingen Stationsomgeving Stationsomgeving 6V HEILOO m UITKIJKPOST - 23 JUNI 2004 - PAGINA 4 ^NTf - - •- - Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 56 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Deze maand is het Burgeijaarverslag over 2003 verschenen. Het burgerjaarverslag rapporteert over de kwaliteit van de dienstverlening, burgerparticipatie en klach tenafhandeling in Heiloo. In het burgerjaarverslag staan de ambities van de burgemeester verwoord. Deze zijn vervolgens getoetst aan de ervaringen van de inwoners. Wanneer bleek dat de realiteit niet (voldoende) aansloot bij de ambities van de burgemeester heeft dit geleid tot aanbevelingen. In het burgeijaarverslag over 2004 wordt vervolgens bezien in hoeverre de aanbevelingen uit het burger jaarverslag 2003 zijn gerealiseerd en of ze het gewenste resultaat hebben gehad. In drie weken kunt u lezen hoe het gesteld is met de kwaliteit van de drie bovengenoemde thema's. Deze week gaan we in op het thema betrokkenheid en participatie. Betrokkenheid en participatie. Betrokkenheid is elkaar ontmoeten en met respect voor eikaars standpunt en belang ideeën uitwisselen over bestuur en beleid. Betrokkenheid kan niet beperkt blijven tot goede intenties. Het is aan de gemeente om betrokkenheid zo te organi seren dat het meerwaarde oplevert voor de kwaliteit van leven in Heiloo. Participatie is de wijze waarop in de gemeente inspraak is geregeld. Behalve het bijwonen van gemeenteraads- of raadscommissievergaderingen zijn er in Heiloo drie andere gebruikelijke vormen van inspraak: inloopavonden (over plannen in voorbereiding), informatiebij eenkomsten (over definitieve plannen en projecten) en hoorzittingen (het horen van belanghebbenden over procedures en besluiten). Los van deze formele inspraakmo menten kan de gemeente besluiten om actief uw mening te vragen over voorge nomen plannen en beleid. De laatste jaren is deze zogenoemde interactieve beleidsvorming steeds meer gebruik geworden bij overheidsinstanties. Ook hiervoor is beleid nodig, waarover vraag je aan wie op welk moment om inbreng. En welke inbreng dan en hoe koppel je terug wat je met die inbreng hebt gedaan? De komende periode gaat de gemeente werken aan een goede aanpak voor interactief beleid. Voor het burger- jaarverslag heeft de burgermeester alvast aan inwoners gevraagd hoe zij vinden dat nu met hun belang wordt omgesprongen en waar zij graag over mee zou praten. Doelstellingen en ambities van de burgemeester •Processen en besluitvorming in de gemeente moeten transparant zijn. We moeten laten zien wat we doen en waarom we dat doen. •Organisatie en bestuur moeten naar inwoners luisteren, hen betrekken bij planvorming en laten merken dat belang wordt gehecht aan hun mening. Zonder dat partijen overigens de verwachting hebben dat daarmee een probleem direct kan of moet worden opgelost. De stand van zaken •Het merendeel van de inwoners van Heiloo zegt zich betrokken te voelen bij lokaal beleid. •IWintig procent van de Heilooënaars is in 2003 daadwerkelijk 'politiek betrokken' geweest. De meerderheid van de inwoners vindt het wenselijk dat de gemeente tijd en geld investeert in participatie. Driekwart van de inwoners heeft een inspraak- of informatiebijeenkomst als zinvol ervaren. Een kwart vond dat niet. •De wijze waarop bewoners worden betrokken bij beleid wordt door zeker de helft van de inwoners negatief beoordeeld. Vooral als beleid inwoners direct raakt, willen zij graag betrokken worden bij besluitvorming. Kort samengevat kan de conclusie zijn dat u goed geïnformeerd wilt worden over wat er in de gemeente speelt. Hierbij moet aandacht zijn voor de pro cedure, inspraakmomenten en voor toelichting op besluiten. Als het om zaken gaat die u direct raken of uw buurt betreffen, wilt u graag actief betrokken worden bij plannen. Dit heeft in het burgerjaarverslag geleid tot onder meer de volgende aanbevelingen. Aanbevelingen •In het raads- en collegeprogramma wordt de noodzaak al aangegeven van interactieve beleidsvorming. De burge meester ziet er op toe dat er in 2004 verder beleid wordt ontwikkeld op dit terrein. In dit beleid wordt in ieder geval gere geld hoe wordt omgegaan met het in een vroeg stadium betrekken van inwoners bij beleid, het geven van inzicht in procedures, het geven van feedback na inspraak en het toelichten van besluiten. •Er komt een brochure met alle vormen van inspraak en participatie in de gemeente Heiloo. •Bij grote projecten worden inwoners geïnformeerd over het totale proces. Hierbij wordt aangegeven op welke momenten mensen geïnformeerd worden of kunnen participeren. Ieder kwartaal publiceert de gemeente op de gemeentepagina en op internet een lijst met lopende projecten en de stand van zaken. Volgende week informeren wij u over de stand van zaken op het gebied van klachtenafhandeling. U kunt het burgerjaarverslag afhalen bij het gemeentehuis of aanvragen via tele foonnummer (072) 535 66 41. Downloaden van internet kan ook: www.heiloo.nl. NS Vastgoed, Gemeente Heiloo en projectontwikkelaars Meijer en Rotteveel hebben een belangrijke stap gezet rond de ontwikkeling van de stationsomge ving. De drie partijen hebben overeenstemming bereikt inzake de overdracht van gronden. Overdracht van gronden zijn vaak langdurige en lastige processen die de voortgang van projecten zoals het stationsgebied soms ernstig kunnen vertragen. Een positieve stap voorwaarts dus voor de stationsomgeving. Samenwerkingsovereenkomst Stationsomgeving westzijde De ontwikkelingen aan de oostzijde van het Stationsgebied zijn in volle gang en ook voor de westzijde van de stationsomgeving zijn vorderingen te melden. Na een intensieve periode van overleg en onderhandelingen wordt nu ook dit gedeelte van de stationsomge ving verder ontwikkeld. Op donderdag 17 juni jl. zijn de handtekeningen gezet onder de samenwerkings-overeen- komst tussen de Gemeente Heilloo en Van Wijnen projectontwikkeling B.V. De gemeente zal in dit proces voorname lijk een regierol vervullen. Meer informatie Voor meer informatie over de stations omgeving kunt u contact opnemen met mevrouw P Arnold-Groenland, projec tassistente sector Grondgebied, telefoonnummer (072) 535 67 92. Of kijk op de website www.heiloo.nl voor meer informatie over de stationsomge ving en de laatste nieuwsbrief. Wu werken aan een kloppend Hart voor Heiloo J LJ Raad en (raads)commissies Monumentencommissie Op woensdag 30 juni a.s vergadert de Heilooër Monumentencommissie. De verga dering is openbaar en begint om 15.30 uur in de B&W-kamer van het gemeentehuis. Agenda 1. Opening 2. Mededelingen en ingekomen stukken 3. Notulen 19 mei 2004 4. Bouwplannen: geen 5. Bestemmingsplannen Zandzoom en Zuiderloo 6. Archeologie, actuele ontwikkelingen 7. Voortgang inventarisatie gemeentelijke monumenten 8. Open Monumentendag 2004 9. Rondvraag Meer informatie Voor meer informatie kunt u op donderdag en vrijdag contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 55. Bouwen en wonen Ontwerp-bestemmingsplan 'Zuid-Oost III, le partiële herziening' (Oosterbos) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat met ingang van don derdag 24 juni 2004 gedurende vier weken het ontwerp-bestemmingsplan 'Zuid-Oost III, le partiële herziening' ter inzage ligt. Dit ingevolge het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het ontwerp heeft betrekking op de gebieden, gelegen tussen de Oostersingel en de Oosterboslaan, ten zuiden van de Ooster singel en ten zuidwesten van de Oosterboslaan (totaal 15 woningbouwkavels). Ook zijn de oorspronkelijke voorschriften geactualiseerd mede naar aanleiding van het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten van 17 oktober 2000. Met het plan wordt, beoogd een planologische regeling te treffen teneinde naderhand te kunnen overgaan tot uitgifte van de genoemde 15 woningbouwkavels. Ter inzage Het ontwerp kan worden ingezien bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. 's-Middags kunt u terecht na afspraak, tele foonnummer (072) 535 67 46. Ook kunt u gedurende de openingstijden terecht in de openbare bibliotheek aan de Westerweg 250. Indienen zienswijze Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze omtrent het ontwerp kenbaar maken bij de gemeenteraad, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aan vragen om een bouwvergunning zijn ingediend. De Sonneveld 132 - bouwen berging (reg.nr. 2004/0220) Dokterslaan 24 - vergroten woning uitbouw woonkamer (reg.nr. 2004/0204) Kennemerstraatweg 434 - bouwen berging werkschuur en tijd. woonruimte (reg.nr. 2004/0230) Kennemerstraatweg 664 - vernieuwen berging (reg.nr. 2004/0221) Runxputteweg 1 - plaatsen overkapping/ buitenopslag (reg.nr. 2004/0082) Stationsweg 18 - plaatsen berging (reg.nr. 2004/0219) Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Verleende uitritvergunningen Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende vergunningen voor het maken van een uitrit op de openbare weg verleend ten behoeve van de percelen: - De Hoefsmid 14 - Kennemerstraatweg 173 - Kennemerstraatweg 432, uitrit op de Kanaalweg Ter inzage De uitritvergunningen met de bijhorende stukken liggen ter inzage in het gemeente huis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Wanneer deze vergunningen gereed zijn, krijgen de aanvragers van de uitrit bericht van de afdeling Ingenieursbureau over de kosten. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de vergunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitrit. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitrit vergunningen, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voor lopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Koster van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 68. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. ÈM«M Commandeurslaan 3 - vergroten woning/ dakopbouw (reg.nr. 2004/0180) Heerenweg 46 - ged. veranderen kantoor-gebouw/aanbrengen reclame (reg.nr. 2004/0199) Kapellaan 19 - vergroten woning (reg.nr. 2004/0147) Kennemerstraatweg 149 - veranderen woning/serre en gevels (reg.nr. 2004/0087) Oosterboslaan 18 - oprichten woning, kavel 19 (reg.nr. 2004/0029) Oosterboslaan 26 - bouwen woning, kavel 24 (reg.nr. 2004/0066) Oosterzijweg 45 - ged. veranderen woning/kozijninvulling garagedeur (reg.nr. 2004/0197) Westerweg 177 - bouwen garage (reg.nr. 2004/0153) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Verkeersbesluit Het college van burgemeester en wethouders heeft tot het volgende besloten. Het realiseren van algemene invalidenparkeer plaatsen in de directe omgeving van de Laan van Muijs 20 en Maria's Hof 17. Dit wordt ken baar gemaakt door het plaatsen van het verkeersbord E6 (invalidenparkeerplaats). Indienen van bezwaar Indien u het niet eens bent met dit besluit kunt u binnen 6 weken na de dag van deze publicatie, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Belanghebbenden die tegen dit besluit bezwaar hebben gemaakt, kunnen tevens een verzoek op voorlopige voorziening indienen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar, mm BBHBhBHHHHHI Postbus 252,1800 BG Alkmaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Bakker, beleidsmede werker Verkeer, Vervoer en Wegen, telefoonnummer (072) 535 67 63. Inwerkingtreding verordening Burgemeester en wethouders maken bekend dat het college in haar vergadering van 15 juni 2004 een wijziging in de Huisvestings verordening 2000 gemeente Heiloo heeft vastgesteld. Dit ingevolge artikel 139 van de Gemeentewet. De wijziging betreft de jaarlijkse aanpassing van de passend heidstabellen. Deze verordening regelt de verdeling van woonruimte en wijzigingen in de samenstel ling van de woonruimtevoorraad. De gewijzigde verordening treedt in werking op 1 juli 2004. Ter inzage De verordening ligt voor iedereen ter inzage in het informatiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Tegen betaling van de verschul digde leges kunt u een afschrift van de verordening verkrijgen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A. Fictoor van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 51. Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan het bouwplan De Krommert 36, vergroten van een berging. Ter inzage Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 24 juni 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur, op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072) 535 6747. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor het bovenvermelde bouwplan vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften, schriftelijk gemotiveerd een zienswijze naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Burgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 17 juni 2004 Geboorten Roy, z.v. L.H. Glorie en A.M. van der Sande Eva, d.v. W.A.M. Hoebe en C.M. Groot Martij n F., z.v. R.F. Oostenrijk en P.M.J. Zonneveld Douwe A., z.v. B.A.M. Ooijevaar en A.M.C. Liefting Lode T., z.v. A.J. Branbergen en M.P. Klaver Boaz, z.v. D. Wesselius en R. Maaskant Elders geboren Noël d.v. B.P. Nieuwenhuis en N.P.M. Hoebe Sem S.A., z.v. H.J.M. Dekkers en E.M. Noya Jasmijn, d.v. S. Dingerdis en W.C. van Vuure Bart T.G., z.v. J.S.G. Koopman en I.E.M. Droste Moos, z.v. P.J.H.G. Beekman en M. Sanders Max T., z.v. B.W. Dobber en I.C. Beentjes Bente M., d.v. J.C. Madderom en J. Witte Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers 0900 8844 (locale tarief) Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: fSfl jiMv S.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4