m ïecejjtw 23P lessenpost Lhbh n bericht van René Veidt vanuit Nep Nordic Walking en Sportief Wandelen bij Sportinstituut het Vennewater eefomgeving ededelingen erk in uitvoering Verplaatsing afvalcontainers Basisschool De Zuidwester in Oosterse sferen UITKIJKPOST - 23 JUNI 2004 - PAGINA 6 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. HEILOO vervolg van pagina 4 Lizzy A.L., d.v. F.J.W. Schouten en l Olij Noortje, d.v. T.P. Meijer en A.C.M. Beerse SuusL, d.v. M .J.J. Valkering en M.M.J.M. Neelissen lily A., d.v. J.P. Hoetjes en W.S. Heierman HuubJ. z.v. D.T.P. Kaandorp en C.J. Henneman Julia A.J., d.v. G.J. Landstra en A.A.M. Vermeulen Huwelijksaangiften B.J.J. IJpelaan en S.W. van der Werff N.J. Stuifbergen en J. Hoedjes Huwelijken gereg. partnerschappen A.T. Dekker en E.M.M. Oorthuis L.W.J. Pootjes en A.A. Epskamp J.G.J. Schipper en MAA. Schoonhoven E. van de Streek en M.N. Gorter C. van der Spek en A.A.M. ten Hoope R. de Bruijn en A.R.H. Kremer R. Westerwal en K.A.M. IJpelaan M. Elzenga en C.M.B. Schoof F. Korver en E. Roest N.C. Kaandorp en U.P.M. Groot Overleden C.A. Rijs wv IJpelaan C. Meijne ev Kok D. Veen wv Broer A.M. Brink wv Brons Elders overleden C. Schut wv van Veen B. Klomp MA Koopman wv Dekker J. Asjes JA van den Berg P.P. Schreiber G. Kreb wv Waterdrinker Verklaring omtrent het gedrag De Wet op de justitiële documentatie is in november 2002 gewijzigd in de Wet justitiële gegevens. In deze wet is ook de regeling op genomen voor de Verklaring omtrent het gedrag (VOG). De nieuwe aanvraagprocedure voor de Verklaring omtrent het gedrag wordt vanaf 1 april 2004 van kracht. Hoe kunt u deze verklaring aanvragen? Een aanvraag tot afgifte van deze verklaring kan gedaan worden bij de publieksbalie Burgerzaken op het gemeentehuis. Daartoe dient een volledig ingevuld aanvraagformulier ingeleverd te worden. Degenè die een Verklaring omtrent het gedrag van iemand wil hebben, veelal de - aan staande - werkgever, beschikt over dit formulier of kan dit aanvragen bij het Centraal Orgaan Verklaring omtrent het Gedrag (COVOG). Vooral de vermelding van het doel is een belangrijk onderdeel van de aanvraag. De kosten voor aanvraag van een Verklaring omtrent het gedrag bedragen 29,50 en dit moet worden betaald bij inlevering van het aanvraagformulier op het gemeentehuis. De gemeente neemt de aanvraag in ontvangst en zendt de gegevens vervolgens digitaal naar het Ministerie van Justitie. Een beslissing volgt binnen vier weken na ontvangst van de aan vraag. De Verklaring omtrent het gedrag wordt vervolgens toegezonden doof het Ministerie van Justitie. Als de beslissing negatief is, wordt altijd eerst schriftelijk het voornemen tot weigeren kenbaar gemaakt. Ingevolge de bepalingen van de Algemene Wet bestuursrecht kan daartegen bezwaar worden gemaakt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met medewerkers van het Centraal Orgaan Ver klaring omtrent het Gedrag (COVOG), Postbus 16115,2500 BC Den Haag, telefoonnummer (070) 370 72 34 of e-mail: frontdesk.dbz@minjus.nl. U kunt met vragen ook terecht bij medewerkers van de afdeling Publiekszaken op het gemeente huis, geopend maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 1230 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 67 22. Iepziekte bestrijden Waarom en hoe? Waarom? Iepziekte is een besmettelijke ziekte, die via de iepénspintkever verspreid wordt. Deze iepen- spintkever leeft tussen de schors en de stam van een levende of een dode iep. Om de iep niet te laten uitsterven uit het bomenbestand is het van groot belang, dat zodra er een zieke iep gecon stateerd wordt, deze wordt verwijderd. Dit geldt voor zowel particuliere als gemeentelijke iepen. Om een rampzalig uitsterven van de meest Hollandse boom te voorkomen, doet het gemeentebestuur een dringend beroep op alle burgers een zieke iep bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte op te geven. Hoe? Hoe gaan we om met een zieke iep? Wanneer het gaat om melding van een zieke iep op parti culier terrein, dan krijgt de eigenaar een brief. Van de eigenaar wordt verwacht dat hij/zij de boom binnen twee weken kapt. Ook moet de stam van de schors worden ontdaan (geschild), waarna de schors in de groene rolemmer kan worden gedaan. Niet geschilde iepen vormen een ideale broedplaats voor de iepenspintkever. Het schillen is van groot belang, omdat larven op een geschilde iep niet kunnen leven. Wat kunt u zelf doen? Om te zorgen dat zo min mogelijk iepen ver loren gaan is uw hulp nodig. Reageer snel en adequaat bij het signaleren van een zieke iep en wanneer u een brief ontvangt, waarin wordt aangegeven dat u een zieke iep in uw tuin heeft staan. Binnen twee weken nadat u een brief hebt ontvangen moet de zieke iep verwijderd en geschild zijn. Meer informatie Voor.meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072) 535 68 68. Toestemming voor kermis De burgemeester van Heiloo verleent toestem ming voor het organiseren van een kinderkennis op het evenemententerrein aan De Omloop. Dit op grond van artikel 2.2.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. De kermis vindt plaats van donderdag 1 tot en met zondag 4 juli a.s. Op vrijdag 2 juli omstreeks 23.00 uur wordt vuurwerk afgeschoten. Dit vuurwerk vindt plaats op een in overleg met de brandweer vastgestelde locatie. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Tervoort van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072)535 6645. Gemeentehuis en gemeentelijk onderkomen donderdag 24 juni 's-middags gesloten Op donderdag 24 juni a.s. zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan het Rosen- daal 2 vanaf 12.30 uur gesloten vanwege een personeelsbijeenkomst. Wijziging legen rolemmers De groene rolemmers die op donderdag 24 juni worden geleegd, worden allemaal in de ochten duren geleegd. Wij vragen u dan ook de rolemmer tussen 06.00 en 07.30 uur buiten te zetten. De Afvalbrengpiaats is ook vanaf 12.30 uur gesloten. Tevens wordt er op deze dag geen grof huisvuilroute gereden. Vanaf vrijdag 25 juni a.s. kunt u weer tijdens de gewone openingstijden terecht bij zowel het gemeentehuis als de buitendienst Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met bureau Voorlichting van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnummer (072)535 66 41. Op 23 juni a.s. wordt de papiercontainer aan de Westerweg (naast de oude supermarkt) ver plaatst naar het parkeerterrein bij de sporthal aan het Zevenhuizen. Tevens worden op deze plek ook een glasbak en een kledingcontainer geplaatst. Vanaf 24 juni a.s. is de papiercontainer ter beschikking bij de sporthal en is de container aan de Westerweg vervallen. De twee glasbakken aan de Westerweg blijven voorlopig staan. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. inanci n Taxatieronde waardebepaling onroerende zaken Elke vier jaar wordt de waarde van de onroerende zaken in de gemeente opnieuw vastgesteld. De afgelopen vier jaar vond de waardering van de woningen, bedrijfspanden en overige onroerende zaken plaats op basis van het waardepeil 1 januari 1999. De OZB is de afgelopen jaren dus op basis van de toen geldende waarde van de woning of het bedrijfspand berekend. Nieuwe waardepeildatum Het is thans de bedoeling dat voor de komende twee jaar 1 januari 2003 als nieuwe waardepeil datum wordt gebruikt. Dat betekent dat van alle woningen en bedrijfspanden de waarde wordt vastgesteld die op 1 januari 2003 van kracht was. Vanaf 1 januari 2005 tot en met 31 december 2006 wordt onder andere de onroe- rend-zaakbelasting gebaseerd op deze nieuwe waarde. Bij nieuwbouw die na 2005 wordt opge leverd, wordt eveneens het waardeniveau van 1 januari 2003 gehanteerd. Waardebeschikking Alle eigenaren en verhuurders van een object in Heiloo dienen op de hoogte te worden gesteld van de nieuwe waarde van hun woning of bedrijfspand, zoals de gemeente die heeft vast gesteld. In tegenstelling tot voorgaande jaren zal begin 2005 iedere eigenaar en verhuurder van een object een aanslag gemeentelijke heffingen ontvangen. Hierop staan niet alleen de gemeen telijke heffingen vermeld, maar ook een beschikkingsregel met de WOZ-waarde van het object. Stand van zaken Op dit moment is bureau Belastingen van de gemeente bezig met de waardebepaling van de WOZ-waarden van alle woningen voor de zoge naamde 3e WOZ-ronde. Gespecialiseerde taxatiebureaus waarderen de diverse niet- woningen. De WOZ-waarde is in feite de marktwaarde op een bepaald moment. Continu worden de markt gegevens van woningen verzameld. Op deze manier ontstaat er een goed beeld van de markt ontwikkelingen van de huizenprijzen. Deze gegevens vormen dan ook de basis voor de waardebepaling van uw woning. De waarde van een niet verkochte woning wordt bepaald door deze te vergelijken met verkochte woningen, die zo veel mogelijk overeenkomen met de woning. Van de niet-woningemworden ook marktgege vens bijgehouden. Bij de waardering van deze objecten is de groepsindeling, zoals kantoren, detailhandel e.d. het uitgangspunt. Per groep wordt een verwijzingsobject aangewezen, een zogenaamd referentieobject. Dit object is bij voor keur verkocht of betrokken bij een huurtransactie. Ook zullen bepaalde objecten nog traditioneel van een taxatiewaarde worden voorzien. Ontwikkelingen Er is een wetgeving in de maak om een jaarlijkse waardebepaling in te voeren met ingang van 1 januari 2007. Dit kan een breder maat schappelijk gebruik van de WOZ-gegevens bewerkstelligen. Ook is het de bedoeling vanaf 2005 de gebruikersbelasting voor de onroerend- zaakbelasting voor de woningen af te schaffen. Of deze maatregelen ook doorgaan, is op dit moment nog niet bekend. Wel is zeker dat vanaf 1 januari 2005 geen lastenvermindering (de zogenaamde Zalmsnip) op de aanslag gemeentelijke heffingen meer plaatsvindt. Verwachting De verwachting is dat in september a.s. de prog noses van de waarden van alle objecten in Heiloo bekend zijn. De marktontwikkeling van de woningen geeft een gemiddelde stijging aan van 50% tot 60% ten opzichte van de vorige waardepeildatum van 1 januari 1999. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevr. C. Hogendoorn van de afdeling Financiën, telefoonnummer (072) 535 66 20. Nordic Walking is de nieuwste vorm van bewegen in Nederland. Veel Nederlanders hebben al kennis geno men van Nordic Walking, maar het is nog even wennen om in Nederland mensen te zien lopen met stokken. In Finland is het ontstaan, daar gebrui ken ze het als zomertraining voor het langlaufen. De INWA (Internationaal Nordic Walking Association) timmert hard aan de weg, waardoor in de rest van Europa oók al steeds meer men sen met de Nordic Walkingpoles lopen. Zoals skaten ooit een trend was, lijkt Nordic Walking dat nu ook te worden. Sportief Wandelen Onder leiding van het NOC-NSF is vanaf 1995 Sportief Wandelen opge start als initiatief om Nederlanders aan het bewegen te krijgen. Dit initia tief is goed uitgepakt, want op dit moment is wandelen zeer populair. Evenementen als de halve marathon van Egmond, de Dam tot Dam loop en het wandelen van de avondvierdaagse trekt de laatste jaren zeer veel enthou siaste wandelaars. Wandelen wordt al lang niet meer geassocieerd met een saaie of slome vorm van bewegen, maar is een serieuze sport voor men sen die ontspanning, conditietraining en gezelligheid met elkaar combine ren. Zowel Nordic Walking als Sportief Wandelen bieden veel voordelen voor het ontwikkelen of onderhouden van een goede gezondheid. Het zijn vor men van bewegen die voor veel men sen toegankelijk zijn. Iedereen die in staat is om 1 uur achter elkaar te wan delen is in staat om mee te doen met een training Sportief Wandelen of Nordic Wallang. Nordic Walking is iets intensiever dan Sportief Wandelen, maar heeft als voordeel dat de armen actief deelne men tijdens het voortbewegen. Op deze manier worden de benen ontlast, terwijl het effect op het hele lichaam juist groter is dan bij Sportief Wandelen 20%). De trainingen vinden grotendeels plaats in de duinen en bossen tussen Bakkum en Egmond. Sportief Wan deltrainingen zijn voor iedereen die lid is van Sportinstituut het Vennewater toegankelijk. De Nordic Walking- trai ningen zijn alleen toegankelijk voor mensen die een cursus Nordic Walking hebben gevolgd. Vanaf 1 juli worden er nieuwe cursus sen aangeboden bij Sportinstituut het Vennewater. Voor meer informatie kunt u langsko men bij Sportinstituut het Vennewater op Het Zevenhuizen 48. U kunt ook contact opnemen via: tel: 072-5330344, e-mail: info@sivennewater.nl of op internet: www.sivennewater.nl Elzasser uienkoek De Elzasser keuken vormt vaak een soort midden tussen de Franse en de Duitse keuken. Met opzet staat de Franse keuken voorop, want de ver wantschap daarmee is het grootst. Dat neemt niet weg dat ook de Duitse invloeden duidelijk merkbaar zijn. De Elzasser keuken is vaak wat vetter dan de Franse keuken. En denk ook maar eens aan het gebruik van zuur kool (zeer beroemd gerecht in de Elzas) en uien. Met dat laatste ingre diënt heeft dit recept van doen. Sterker nog, het is een bepalend ingrediënt. Het recept is van 'Libraire istra' te Straatsburg. Het recept is voor circa 5 personen. Wilt u meer of minder, dan zult u de hoeveelheden moeten aanpassen. Wat hebt u nodig? Voor het bodem deeg: 250 gram meel, 100 gram boter of margarine, 5 gram zout en 1 dl. water Voor het uienvulsel: 250 gram uien, 75 gram boter of spijsolie, 100 gram gerookt mager spek. Voor de bechamelsaus: 0,5 liter melk, 60 gram meel, 50 gram boter, zout, peper, nootmuskaat en 2 eidooiers. U begint met het deeg te maken (boter in kleine stukjes snijden en alles door elkaar kneden, maar niet te lang). Vervolgens de uien snipperen en in de boter of olie laten garen. Denk erom dat de uien niet donker kleuren (laag vuur houden). De bechamelsaus voorbereiden: boter smelten, meel toevoegen (niet bruin laten worde.n), dan de melk langzaam toevoegen (goed roeren, zodat er geen klonten ontstaan), zout peper en nootmuskaat erdoor, aan de kook brengen en even laten doorkoken. Van het vuur halen en de eidooiers erdoor roeren. Daarna de uienvulling erdoor roeren en zonodig nog wat op smaak brengen. Vervolgens het spek in kleine reepjes snijden en in heet water even kort laten blancheren. Een taartvorm (of diverse kleine vorm pjes) met het deeg bekleden en met de uienvulling vullen. Daarop de spekjes verdelen. Het geheel 20 h 25 minuten laten bakken in een voorver warmde oven (220 graden). De koek dient heet te worden geserveerd. Bij dit redelijk stevige gerecht is een frisse salade een prima bijgerecht. Vegetariërs kunnen in plaats van spek vegetarische ham (verkrijgbaar bij AH) of reepjes gerookte kaas gebrui ken. Wijntip Natuurlijk behoort bij een Elzasser gerecht een Elzasser wijn. Aanbevolen wordt een Elzasser Sylvaner, maar uiteraard is een wijn naar uw smaak ook altijd een goede keuze. HEILOO - Basisschool De Zuid wester verkeert vrijdag 25 juni vanaf 17.00 uur in Oosterse sferen. Het schoolplein zal worden bevolkt door sultans, haremvrouwen, slangenbe zweerders en buikdanseressen, Alla- dins en talloze andere figuren uit Duizend-en-één-nacht. Het gaat om het slotfeest waarmee De Zuidwester traditiegetrouw het schooljaar afsluit en waarvan het thema dit jaar Oosterse sferen is. Voor de kinderen zijn er allerlei spelletjes te doen, oud en jong kan leren buikdansen en de leerlingen kunnen worden geschminkt en van een traditionele sluiter voor zien. En wie wil weten wat de toe komst voor goeds voor hem of haar in petto heeft, is welkom bij de waarzeg ster. Ook is er een decorateur van keramische tegels aan het werk. Wie zin heeft in een kopje thee met traditi onele baklava kan terecht in het Moors café. Op de bazaar zijn zelfgemaakte pro ducten van de leerlingen te koop. Er is ook een loterij, waarvan de opbrengst bestemd is voor de viering van het tienjarig bestaan van De Zuidwester in 2005. Voor deze loterij is de school nog op zoek naar sponsors die prijzen beschikbaar willen stellen. Het slot feest van De Zuidwester duurt tot half Nepal Nieuws! Hallo allemaal in Heiloo en omstre ken. Ja Nepal, het land verkeert nog steeds in chaos en vandaag is weer de 3e dag in reeks van algemene lande lijke staking. Geen verkeer, alles geslo ten en zo ook de scholen en daarmee 30 jengelende kinderen thuis om onze voeten. Afijn, het nooit ophoudende verhaal van een uiterst corrupt koninkrijkje. Maar het arme volk is zoals altijd de dupe en daar zie ik voor alsnog geen verbetering in komen. Bij ons in het kinderhuis Hamro Niwas gaat het wel goed, maar ik héb het er toch druk mee, niet te geloven! Mooie dingen, leuke dingen maar ook vrese lijke dingen wat betreft kinderen die wij in uiterste nood moesten opnemen. De tweede verjaardag van Hamro Niwas... Ja, het was begin mei alweer de 2e verjaardag van Hamro Niwas. En dan vieren we ook tegelijkertijd de verjaardagen van al onze kinderen, want van veel kinderen is de juiste geboortedatum niet bekend. Dus, twee vliegen in één klap. Het was wederom een verrassing voor de kinderen toen zij die zondag uit school kwamen. Hoewel een paar kinderen een ver moeden hadden, was het dus toch nog big surprise bij thuiskomst! En wij hadden voor elk kind een cadeautje. Alle kinderen naar school Sinds 15 april gaan nu al onze 30 kin deren naar de school in de buurt. Elke morgen in hun mooie uniformpjes, in ganzenpas en onder begeleiding van onze bewaker/helper, vertrekken zij rond 09.15 op weg naar school. En dat is een prachtig gezicht zo dat hele spul op een rijtje. Tasjes op hun rug en regen pakjes mee voor een onver wachte bui en gaan! Het afgelopen schooljaar hebben onze kinderen het ook goed gedaan op school, mede door de inzet van alle vrijwilligers in ons kinderhuis. Zij hel pen onze kinderen na thuiskomst van school met hun huiswerk en engelse conversatie. Onze kinderen hebben het door de bank genomen erg goed bij ons, veel beter zelfs dan andere kin deren van arme families, of uiteraard de kinderen die hier op de straat leven strijkstok blijft hangen, dat is toch geweldig. Scholen voor scholen, zou dat geen leuke actie zijn? Familiehereniging, Bhim is naar huis! Ja onze Bhim, (voor de insiders 'Bhim Laden') is weer terug naar zijn geboor testreek Dhading. Op de dag van Bhim's vertrek was iedereen een beetje verdrietig, afscheid is ook niet leuk. Bhim kreeg veel cadeautjes, kleurplaten en een thika, de rode stip met een bloem achter zijn oren, van de andere kinderen. Maar Bhim blijft altijd welkom in ons grote gezin. Verder houden wij contact met Bhim en de andere kinderen die in de toe komst uit huis weg zullen gaan. Na 2 dagen na het vertrek van Bhim kwa men de eerste nieuwe kinderen in uiterst hoge nood al binnen. Sandip is en jongetje uit de Terrai, zijn vader is overleden, zijn moeder ging op zoek naar werk in India. Zij parkeerde Sandip bij de buren, maar zijn moeder is niet meer weer gekeerd. De buren zijn ook erg arm, dus ook zij konden niet voor dit kleine ventje blijven zor gen. Nu is Sandip bij ons, en zijn dikke tranen zijn inmiddels gedroogd. Samjana Er kwamen twee Nepali Sociaal wer kers naar ons kinderhuis. Of wij plaats hadden voor een klein meisje wiens moeder door de duivel bezeten was. Haar vader was 2 jaar geleden overle den en de moeder raakte psychiatrisch gestoord. Stemmen in haar hoofd ver telde dat zij haar kind moest offeren. Zij heeft haar kind onder meer een oog uitgerukt en nog meer horror van dien aard. Op dat moment grepen de buren in en waarschuwden zij de soci aalwerkers. Die klopte met dit kind aan bij het officiële kinderopvanghuis van de Nepalese overheid, Bhal Mandir in Kathmandu. Maar zij waren niet genegen om haar op te nemen. Nu is Samjana bij ons en in veilige handen. Ik ben al diverse malen met haar bij het oogziekenhuis geweest (wat een drama voor haar) maar de pijnlijke operatie van een kunstoog heeft inmiddels plaatsgevonden. acht. Belangstellenden uit de buurt zijn van harte welkom om een kijkje te komen nemen. Muziekcircus Muziek- en Dansschool Heiloo HEILOO - Dinsdag 29 juni vanaf 19.00 uur vindt de jaarlijkse slotpresentatie plaats van de muziek - en dansschool. Deze avond staat helemaal in het teken van 'circus'. Tijdens deze avond zullen muzikale clowns, paarden, beren, slan gen, acrobaten, etcetera de revue passe ren. De muziekschool wordt voor deze speciale avond omgebouwd tot een waar circustheater. Om de school nog meer te verfraaien is er een kleurwed- strijd uitgeschreven met hetzelfde thema. Voor de winnaars zijn er leuke prijzen te winnen. In ieder geval zullen alle tekeningen opgehangen worden in de school. Naast de tekeningen wordt aan alle bezoekers gevraagd of zij in een circusoutfit komen. Naast deze slotpresentatie vinden op zaterdag 26 juni de HaFa- examens plaats en op maandag 27 juni zullen de leerlingen van de oriëntatieklassen en enkele bal letklassen een presentatie verzorgen. Voor meer informatie: tel. 072-5332460. Het Contact Centrum Een week nadat wij onze 2e verjaardag hebben gevierd was er weer reden voor een feestje. Want wij hebben namelijk het nieuwe Contact Centrum geopend. Wij werken als Stichting Veldwerk direct samen met onze Nepalese partner CCSD. Het CCSD had al enkele jaren een klein Contact Centrum, waar onze vrij willigers ook meewerkten. Dit oude Contact Centrum was gevestigd in een klein en wat viezig huisje wat uit 2 kamertjes bestond met een poepdoos buiten om de hoek. De muren waren niet gepleisterd, en er was uiteraard geen water in de buurt en daar was ruimte voor maximaal 16 kinderen. Een gebrek aan geld maakte dat dit niet anders kon. Het principe van dit Contact Centrum is enigszins verge lijkbaar met de crèches in Nederland. Deze voorziet erin dat kinderen van zeer arme ouders gratis overdag een veilige en schone plek krijgen, naast liefde en aandacht voor het kind en het 'contact' met de andere kinderen. Met elkaar spelen, leren en plezier hebben, naast medische zorg en in elk geval één vol bord voedzaam eten per dag én een paar kopjes thee! Als dit cen trum daar niet in voorziet wordt het kind meegenomen voor het verrichten van zware kinderarbeid, of het kind wordt opgesloten in het vieze, donkere en gevaarlijke hutje van de familie. En géén eten! Het nieuwe contactcentrum draait nu inmiddels voor 35 kinderen die voor de poorten van de hel zijn weg gesleept. Ja, een druppel op de gloeiende plaat, maar elk kind is er één! Kosten: 5000 euro per jaar. Met onze onuitsprekelijke dank aan Wil Mosk en haar bedrijf Armas Europe uit Broek op Langedijk, die de sponse ring van dit Contact Centrum op haar schouders heeft genomen. En ik hoop ook van harte dat andere mensen, bedrijven of scholen het idee van Wil Mosk en Armas Europe willen overne men. Want bedenk hierbij, voor maar 140 euro een heel jaar lang een kind een veilig bestaan geven, zonder dat er ook maar één rupee ergens aan de Lalimaya gaat voor de eerste keer in haar leven lopen! Op mijn bergtocht met het bestuur van Stichting Veldwerk in het Helambu gebied kwamen wij dat kleine 5 jarige meisje tegen met het openruggetje, Lalimaya Tamang. We hebben na overleg met de ouders en het Lilianefonds in Den Bosch, haar opgehaald uit de bergen en naar het orthopedisch kinderziekenhuis ge bracht. Daar bleek toch na een dure MRI scan, dat er meer complicaties waren dan voorzien was en zij heeft inmiddels twee uiterst zware en gecompliceerde operaties achter de rug. Totale kosten ruim 2000 euro en het Liliane Fonds zoekt nu extra spon sors voor dit meisje. Lalimaya is nu terug in het kinderziekenhuis waar ze met revalidatie bezig is. Zij krijgt daar nu krukjes om voor de eerste keer in haar leven zelf te gaan lopen, en dat is geweldig toch! Drukdrukdruk Afijn, ik heb het ongelooflijk druk dus, maar het is het allemaal dubbel en dwars waard. En die vraag wordt mij vaak gesteld: 'heb je geen spijt van je grote overstap naar Nepal, mis jij je huis niet, je baan, je salaris, de luxe?' Nee lieve mensen, geen moment spijt gehad, maar wel eens gebaald als iets niet lukte. Maar dat heeft iedereen op zijn tijd denk ik! Mijn werk hier is uiterst zinvol en het geeft mij heel vol doening om iets voor deze arme kinde ren te kunnen betekenen. In juli ben ik weer even in Heiloo, op bezoek bij mijn familie en vrienden, het bezoeken en informeren van onze sponsors en in gesprek met de nieuwe vrijwilligers. En even rustig aan het strand luieren, dat lijkt me natuurlijk ook wel wat! Met de groeten uit Kathmandu, René Veldt, Stichting Veldwerk, géén woorden maar daden! Meer info vindt u op www.stichting- veldwerk.org reacties, e-mail adres; veldwerk@wlink.com.np Gironummer: 8289522 of ABN-Amro 543703266, t.a.v. Stichting Veldwerk, p/a Egmond Binnen Heiloo contact - - m i vi./-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6