Jubileumfeest voor motorclub AMC Bacchus WMMÈm:- Jeugd Castricum moet het doen met Enjoy Sportieve Limmers fietsen naar Santiago de Compostella Pater Anton Revers is 50 jaar priester Timmerdorp Castricum krijgt geen voorschot meer m &SS&8SS8 tha<rbed' gelezen worden S NCVG zoekt organisator LIMMEN - De Nederlandse Collecte Verstandelijk gehandicapten zoekt een organisator. De collecte vindt plaats in de week van 27 september t/m 2 oktober, te organiseren. U wordt ingewerkt en er zijn al veel collectanten. Het collectegeld wordt besteed aan verenigingen die zich inzetten voor recreatie, sport, ontspan ning en kerkdiensten voor verstandelijk gehandicapten. Voor informatie bel 072- 5621955 of mail Tollies@planet.nl. Plaatselijk nieuws uit Limmen e Faxnummer in plaats van telefoonnummer AKERSLOOT - AMC Bacchus viert feest, want de Akerslootse motorclub bestaat 25 jaar. Vrijdag 2 juli tot en met zondag 4 juli zal het jubileum uitge breid gevierd worden. Bevriende motorclubs uit het binnen- en buiten land zullen hierbij aanwezig zijn en natuurlijk zijn alle Akersloters en lief hebbers ook welkom. De Onder- nemings Vereniging Akersloot draagt haar steentje bij om er een gezellig feest van te maken. AMC Bacchus, vernoemd naar de Griekse god van de wijn, werd in 1979 opgericht door vijf vrienden met als grote hobby motoren. In de beginjaren van de club, reden de motorrijders vooral mee aan toertochten en bezoch ten ze motorraces. Nadat AMC Bacchus in contact was gekomen met motorclub MC 68 uit Krommeniedijk, vond er een grote verandering plaats. MC 68 stopte met het organiseren van een motortreffen ten bate van gehandi capte kinderen, om het voort te laten bestaan besloot de Akerslootse club het treffen voort te zetten. Hierdoor ontstonden allerlei contacten met motorclubs uit het buitenland. Vervolgens werd AMC Bacchus uitge nodigd om naar buitenlandse bijeen komsten te komen in onder andere Denemarken en Engeland. De acti viteiten van de club namen zo flink toe. Ook tegenwoordig wordt er door alle leden nog erg veel georganiseerd. Bekend is de komst van buitenlandse motorrijders tijdens het paasweekend. Daarnaast worden er ook regelmatig weekendjes weg en gezellige avondjes georganiseerd. Gezelligheid voorop Door alle activiteiten die georgani seerd werden en de gezelligheid binnen de club, groeide het ledenbestand Een wheely, het zogenaamde rijden op het achterwielvormt voor deze motor stuntman geen probleem. voortdurend. Nu telt de club zo'n 125 leden. De groei van de club zorgde er voor dat er een bestuur werd samenge steld. Voorzitter daarvan is nog steeds Cor Sander, één van de oprichters van de club. De sfeer binnen de club is ech ter niet veranderd. Nog steeds geldt 'niks moet en alles mag' en 'hoe meer zielen, hoe meer vreugd'. Dat maakt de club erg open voor buitenstaanders die een keertje de sfeer willen proeven. Regelmatig gaan er dan ook niet-leden mee met allerlei uitstapjes, zoals afge lopen weekend naar de TT van Assen. Jubileumfeest Het eerste weekend van juli viert AMC Bacchus het jubileum samen met haar dorpsgenoten. Vrijdagavond 2 juli om 19.00 uur beginnen de festiviteiten aan het Wilhelminapléin. Op deze avond is er onder andere een racesimulator, komt er een stuntrijder en kunnen de kinderen een rit achterop de motor maken. De kinderen krijgen die avond namens de Ondernemings Vereniging Akersloot drinken en een versnape ring. Later op de avond is er live muziek van de band Ma Murphy. Op zaterdag worden vanaf 13.00 uur de silly games gehouden aan het terrein bij de jachthaven en Kerklaan. Aan deze zeskamp doen de Bacchus-leden en gasten van andere clubs mee. Ten slotte is er op zondag een motortoertocht voor alle motorliefhebbers, inschrijving is tussen 11.00 en 13.00 uur in bar 't Voorom aan de Kerklaan. CASTRICUM - De nieuwe locatie voor het jeugd- en jongerenwerk in Castricum wordt definitief de voorma lige discotheek Enjoy, gelegen tegeno ver het Centraal Station. Hoewel de jeugd en omwonenden niet gelukkig zijn met dit besluit, besliste de raad afgelopen donderdag dat beiden het met deze locatie zullen moeten doen. Na een jaar discussie over de op han den zijnde verplaatsing van de Bakkerij, is de kogel nu definitief door de kerk. Hoewel W. Maréchal namens haar par tij de PvdA liet weten besluitvorming liever uit te stellen, kreeg zij geen gehoor bij de andere partijen. Slechts de VVD voelde ook wel voor het wach ten met het nemen van de beslissing. Mevrouw Bijvoet: „Drie fracties heb ben in de commissievergadering gevraagd om nadere informatie, maar het college vindt de gegevens kennelijk voldoende. Volgens ons is er behoefte aan om onderzoek te doen om 'hoe' het jongerenwerk uit te voeren. Wat gaat de uitbreiding van Enjoy bijvoorbeeld allemaal kosten?" Joy Enjoy GDB liet weten na 10 jaar speurtocht vanavond eindelijk eens een besluit te nemen. De partij was niet enthousiast over de eventuele aankoop van dans school Griffioen. „Geen buitenruimte, denk aan de leefbaarheid van de omwonenden en willen we in de Dorpsstraat nog meer uitbreiding van panden met een horecabestemming?" liet de heer Weda weten. Bovendien vreesde hij verzoeken om planschade van de omwonenden en zijn de kosten van het opruimen van vervuilde grond en het weghalen van asbest volgens zijn partij 'niet haalbaar'. „Enjoy moet staan voor een open inloop met multi media activiteiten. Het wordt jeugd- en jongerenwerk nieuwe stijl", zo sprak hij zijn hoop uit. Enjoy moet onderdak bieden aan jongeren die te jong zijn om tot de'reguliere horeca te worden toe gelaten. Daarom zeg ik tegen de hier in de raadszaal talrijk vertegenwoordigde jongeren 'Joy Enjoy!' GroenLinks collega mevrouw Kivit was het eens met haar voorganger. „Enjoy is geschikt voor 12-20 jaar, maar ook de oudere jeugd blijft er wel kom. Dat is prima, maar we moeten deze 'ouderen' wel iets te bieden heb ben. Grote live-optredens met veel publiek moeten naar andere locaties als Enjoy. Op zich heeft onze partij geen bezwaar tegen het uitstellen van de locatiekeuze, maar we denken dat nader onderzoek geen ander inzicht geeft. Daarom ja tegen Enjoy, nee tegen de dansschool." Onbetaalbaar Nadat de heer Vaandrager namens het CDA liet weten de financiële risico's van de dansschool te groot te vinden, sloot zijn collega H. Verschoor namens D 66 hierbij aan. „Ik zie geen andere mogelijkheid dan de Enjoy. De dans school is onbetaalbaar, en wellicht de eerste jaren niet beschikbaar^ door bezwaren. Ik ga dus ook mee met de Enjoy." Wethouder Könst, belast met deze por tefeuille, liet weten dat een nader onderzoek uitbesteedt zou moeten worden, omdat er anders twee forma tieplaatsen aan het werk zouden moe ten om weer onderzoek te doen. Volgens hem zouden de stukken van het college voldoende inzicht moeten geven om tot een goede afweging te komen. „Wéér onderzoek moeten doen, zou ik ten zeerste betreuren", aldus de wethouder. LIMMEN - De dorpsgenoten Kees Brasser en Ton Baltus hebben een enorme sportieve prestatie geleverd. Op vrijdag 28 mei vertrokken zij op de fiets vanuit Limmen. Precies drie weken later op vrijdag 18 juni kwamen zij aan in het beroemde bedevaarts oord Santiago de Compostella. Gelegen aan de westkust van Spanje, waarvoor zij 2.600 km hebben afgelegd. Menige tegenslag hebben ze moeten doorstaan. Gebroken spaken, lekke banden, gebroken rem en blaren op 'de kont'. Flinke klimmen door de Pyreneeën waar geen eind aan leek te komen, maar uiteindelijk het doel bereikt. Vele pelgrims trekken jaarlijks naar dit oord, zowel op de fiets als lopend. Enthousiast gemaakt door de verhalen van vele voorgangers, waaron der pastoor Oiling uit Limmen. Zij zou den het alle dorpsgenoten kunnen aan raden om deze schitterende tocht te maken. Uiteindelijk bracht een hoofdelijke stemming de uitkomst; Enjoy wordt de nieuwe plek voor de jeugd. Zestien raadsleden stemden voor, zes tegen. Daarmee zullen de jongeren en omwo nenden genoegen moeten nemen. De jongeren niet blij door de 'verkleining' van hun jongerencentrum, de omwo nenden niet blij door de overlast die zij vrezen. Positief puntje was nog de jon geren wat betreft H. Verschoor in de Bakkerij mogen blijven zolang het Bakkerspleintje nog niet opnieuw wordt ingericht. Hoewel dat laatste weieens een 'zoethoudertje' zou kun nen betekenen, omdat wethouder Voulon eind 2004 hoopt een samenwer kingsovereenkomst te hebben en daar na vrij snel tot uitvoering van sloop en herbouw wil overgaan. Vakantiecocktail in Castricum vol in Akersloot en Limmen nog plaats REGIO - De kinderactiviteiten van de jaarlijkse Vakantieco.cktail, georgani seerd door het Opbouwwerk van de Stichting Welzijn Castricum, zijn al vol geboekt in de kern Castricum. Na de inschrijvingsavond, afgelopen maan dag, liepen alle activiteiten van het vijf weken durende programma vrijwel vol. De Vakantiecocktail stijgt elk jaar weer in populariteit zo blijkt uit de overwel digende belangstelling. In Akersloot en Limmen, waar dit jaar voor de eerste maal activiteiten plaats vinden zijn nog plekjes vrij. Het gaat in Limmen om de activiteiten: jazz ballet, schaken, squash, viswedstrijd, sprook jesfeest, tennis en country-line dance. In Akersloot kan nog meegedaan wor den aan tafeltennis en het sprookjes feest in de bibliotheek. De activiteiten zijn voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. De activiteiten zijn doorgaans van 14.00 tot 16.00 uur en de kosten bedra gen voor elke activiteit E 2,50. In de gele Vakantiecocktailgids, ver krijgbaar bij de Stichting Welzijn Castricum en verspreid op alle basis scholen in Castricum, Bakkum, Akersloot en Limmen is meer informa tie over de activiteiten te lezen. Informatie en opgave: Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5 Castricum, tel. 0251-657998 of 673793 Opbrengst Handicap.nl de collecte LIMMEN - Handicap.nl hield in de week van 7 tot en met 12 juni haar jaar lijkse nationale collecte voor mensen met een handicap of chronische ziekte. De opbrengst van de collecte in Limmen was totaal E 223,57. De opbrengst van de collecte is voor man nen vrouwen en jongeren met een functiebeperking maar ook voor ouders van gehandicapte kinderen, die het ondanks de bestaande regelingen financieel niet redden. In het artikel over de oplevering van de eerste woning aan Het Palet aan de Rijksstraatweg 87-89 te Limmen is een foutje geslopen. Het faxnummer van BAM Woningbouw Alkmaar werd per ongeluk voor telefoonnummer aange zien. Geïnteresseerden in de nog te koop staande bedrijfspanden krijgen daarom geen gehoor. Het juiste num mer om te bellen is 072-5413121. Waarde van Castricum in kaart gebracht CASTRICUM - Gedeputeerde Hans Schipper heeft woensdagmiddag de aftrap gegeven voor het project Samen werken aan buitengewoon groen. Met dit project wil de gemeente Castricum de talrijke beleidsnota's die er over dit gebied verschenen zijn, onderbrengen in één programma van concrete uitvoe ringsprojecten. In het programma zijn projecten opge nomen die betrekking hebben op waterhuishouding, aanleg van recrea tieve routes, toerisme en afspraken over het beheer van het buitengebied van de gemeente Castricum. De pro vincie ondersteunt de gemeente finan cieel en neemt deel in de projectorgani satie. Een eerste stap naar de uitvoering heeft de provincie al gezet. Het beleid dat vanuit verschillende disciplines van toepassing is op het gebied, is samenge vat in een waardenkaartenboek Castricum. In één oogopslag is hierin te zien welke functies het gebied zo uniek maken op het terrein van topo grafie, aardkunde, archeologie, cultuur historie, recreatie, waterhuishouding en natuur. Ook wordt aangegeven hoe ogenschijnlijk uiteenlopende belangen elkaar kunnen versterken. Gedeputeerde Hans Schipper overhan digde woensdagmiddag het eerste exemplaar aan burgemeester A. Emmens- Knol. De serie kaarten uit het boek zijn te vinden op de provinciale website www.noord-holland.nl onder beleidsin formatie natuur, projecten, noord, samen werken in het groen van buiten gewoon Castricum. De aftrap van het project is onderdeel van een werkcon ferentie buitengebied van de gemeente Castricum over de Toekomstvisie Buitengewoon Castricum. LIMMEN - Het komend weekend viert Pater Anton Revers zijn 50 jarig priester schap. De formele datum valt samen met de viering in september in de parochie te Sao Gongaio, Deelstaat Rio, Brazilië. Nu viert hij dit heugelijke feit met familie, dierbaren, dorpsgenoten en andere bekenden. Zaterdagavond 3 juli een gezinsmis om 19.00 uur met het kinder koor. Zondag 4 juli een feestelijke mis om 10.00 uur met het Corneliuskoor. Beide missen vinden plaats in de Corneliuskerk te Limmen. Aansluitend biedt het Parochiebestuur op zondag een receptie aan van 11.00 tot 13.00 uur in de Burgerij voor gelegenheid tot felicitatie. Anton Revers is geboren en getogen te Limmen, afkomstig uit een gezin van 8 kinderen. In het najaar van 1956 vertrok hij voor het eerst naar Brazilië. Over zijn leven, werk en projecten in Brazilië valt meer te lezen op www.eenkansgeven.nl. Deze, uiteindelijk tweetalige, internetsite wordt donderdag 1 juli officieel geopend door een aantal kinderen van de Sint Maartenschool te Limmen. Na een aan tal vraag- en antwoordsessies, zal deze openingshandeling plaatsvinden door het tekenen van het gastenboek op de internetsite. Op bijgaande foto ziet u Pater Anton Revers samen met een paar drijvende krachten in het Herberg Recyling Project. Opgevangen daldozen kunnqn nu met de kleine vrachtwagen grotere partijen afval ophalen en sorteren voor recycling. Dit staat van staatswege in Brazilië nog in de kinderschoenen, maar er zijn wel de nodige particuliere initia tieven. Het straatbeeld is echter gevuld met vele voddenboeren' die met een handkar afval verzamelen. Op vuilnis belten sorteren mensen onder erbarme lijke omstandigheden vuil, het is hun bron van inkomsten. Met deze vrachtwa gen en loods waar een en ander verwerkt wordt, zijn de omstandigheden beter ver zorgd. Daarnaast ontvangen deze men sen ook sociale en psychische begelei ding, want velen van hen zijn niet zomaar dakloos geworden. Deze week arriveert een persmachine om het gesorteerde afval tot pakketten te vormen. En zo krijgt weer een project z'n vervolg. Een uitdaging waarvan Pater Anton Revers bij de start van zijn roeping niet vermoede dat hij ook der gelijke zaken als recycling mede op zou pakken. Voor contact of informatie, tel. 072-505 3538, familie Revers. r Op de foto ziet u hoe het afval gesorteerd wordt. Normaal gesproken sor teren mensen op vuilnisbelten het afval, het is hun bron van inkomsten. J32 Burgerjaarverslag 2003 CASTRICUM - In 2003 vond de intro- ductie plaats van het burgerjaarverslag. Op grond van de nieuwe Gemeentewet kregen alle burgemeesters in Nederland er een nieuwe plicht bij. Zij moeten voortaan jaarlijks een verslag opstellen, waarin zij inzicht geven in de activiteiten op het gebied van dienst verlening en burgerparticipatie die in het voorbije jaar zijn ontplooid. Voor Castricum was het eerste burger jaarverslag een dubbele primeur. Het was het eerste jaarverslag in de nieuwe gemeente, die na de fusie tussen Castricum, Limmen en Akersloot in 2002 is ontstaan. Afgelopen week pre senteerde de gemeente Castricum het burgerjaarverslag, met daarin een korte terugblik op het grootschalig uitge voerde onderzoek onder burgers van 18 jaar en ouder. Verder wordt aan dacht besteed aan de kernbezoeken en de ontwikkelingen op het gebied van het dualisme. Tevens wordt de kwaliteit van de bur gerparticipatie onder de loep genomen. Interactieve beleidsvorming, referen dum, burgerinitiatief, openbare manife staties, dorpsorganisaties en een aantal ingestelde platforms en klankbord groepen moet zorgen voor betrokken heid bij de burger. Daarnaast komt de kwaliteit van de gemeentelijke dienstverlening aan bod en wordt aandacht besteed aan bezwaarschriften en klachten. In het vijfde hoofdstuk worden de ver schillende aspecten van leefbaarheid en veiligheid in de gemeente belicht. Naast de ontwikkeling van een inte graal veiligheidsbeleid, komt de rol van de brandweer aan bod. Ook wordt de ontwikkeling beschreven van de strate gische toekomstvisie voor de gemeente Castricum, die als werktitel meekreeg Buitengewoon Castricum. Verder wordt informatie gegeven over de stedenband en de regionale samenwerking. CASTRICUM - Vanaf dit jaar krijgen vrijwilligersorganisaties in Castricum geen voorschot meer op te houden acti viteiten. De heer Weda vroeg zich namens zijn partij GDB af hoe dit uit te leggen valt aan de diverse instanties. „Een organisatie als Timmerdorp moet nu een voorschot verlenen op het uit te geven bedrag. Na afloop krijgen zij dit bedrag, dat zij in veel gevallen bij een bank zullen moeten lenen, weer terug. Dat brengt toch extra kosten met zich mee?" Bovendien liet de heer Weda weten het ongepast te vinden om een organisatie als Timmerdorp, die na 30 jaar toch wel een 'gevestigde status' heeft, zich in de kosten te moeten steken. „Timmerdorp heeft altijd alles keurig afgehandeld, waarom krijgen deze vrij willigersorganisaties, en dan bedoel ik ook die in Akersloot en Limmen, geen voorschot meer?" Wethouder Könst kon zich de verbazing goed voorstellen, maar liet weten dat de beleidsregels Subsidiefonds inmiddels al twee keer zijn aangepast (op 30 oktober 2002 en maart 2003). „De tweede aan passing geeft de vereniging het recht op 'subsidiebeschikking'. Zo weet iedereen wat hij na afloop krijgt. Nu moeten vere nigingen een verantwoording indienen, en wat teveel aan subsidie ontvangen is kon men terugstorten. De praktijk leert dat verenigingen laks zijn met het terug storten zodat er niets terugvloeide. De nieuwe maatregel moet dat dus voorko men." F. Wilms vond dat namens de CDA vreemd; „Een vrijwilliger kan toch hele maal niet vooruit financieren? Waarom stellen we niet als regel dat als er geen afrekening volgt de subsidie in het ver volg wordt opgeschort?" Ook mevrouw Blokker namens het PvdA liet zich in dergelijke bewoordingen uit en drong er bij het college op aan de verenigingen wel vooraf te betalen. „Er zijn tot op heden maar drie organi saties die hierover zijn gevallen", was het antwoord van de wethouder. „Een vorm van wantrouwen is geenszins het geval. Nu moeten de verenigingen zich binnen drie maanden verantwoorden, maar dat gebeurt dus niet altijd. Hopelijk dat de nieuwe maatregel hier wel toe aanzet. Bovendien zal na verloop van tijd de nieuwe maatregel worden geëvalueerd. Dan kunnen we alrijd nog bezien of we op de goede weg zijn of niet." Infoavond druk bezocht REGIO - De afgelopen week zijn twee informatieavonden gehouden in Limmen en Castricum. Uit de hoge opkomst bleek wel hoe geïnteresseerd de Castricummer is in de nieuwe toe komstvisie. Aanstaande maandag en dinsdag wordt de volgende stap binnen het project genomen. Dan worden in Bakkum (maandag) en Akersloot (dinsdag) de dorpsgesprekken gehou den. In kleine groepjes kunt u meeden ken en -praten over de toekomst van Castricum aan de hand van de scenari o's. Uw mening telt! Dus gaat allen naar de dorpsgesprekken en denk mee over uw toekomst in Castricum. Voor meer informatie kunt u ook www.buitengewooncastricum.nl bezoe ken. U bent op de dorpsgesprekken op 5 en 6 juli van harte welkom! Conquistanieuws- - - LIMMEN - Het programma vobr woensdag 30 juni, vrijdag 2 en zaterdag 3 juli bij JC Conquista is: Conquista kids: 4 t/m 8 jaar, spelletjel- ochtend Zaterdag ochtend wordt het bij de kiji- derwerkgroep weer super gezellig! Er worden allerlei spelletjes uitgezet én deze mag je natuurlijk allemaal spelen. Denk bijvoorbeeld aan sjoelen; zak- lopen, koekhappen en nog veel meer. Kom dus ook naar Conquista voor heel veel speelplezier! De ochtend begiht om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners: Disco Zaterdagavond 26 juni is er weer eén super disco! De dj zorgt weer voor de juiste beats en de laatste hits! Lekkër uit je dak op jouw muziek dus. Heb je ideeën of wil je meer informatie? Kijk of mail dit dan naar: tienerwerk@con- quista.nl De tieneravond begint om 19.00 uur en Conquista sluit haar deu ren om 23.00 uur. De entree is gratis èn vanaf 11 t/m 15 jaar. Conquista Café Het jongerencafé is op vrijdag- en zaterdagavond weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbiljart, internet computers en zithoek. Dus heb je zin om lekker een avondje bij te kletsen, een biertje en goeie muziek? Dan ;is Conquista the place to be! De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag Club op woensdag gaat op 30 juni (van daag) niet door. Dit in verband rn'et de Jantje Beton Roefeldag! Hierbij gaan kin deren van groep 6 en 7 een kijkje nemén achter de schermen van een bedrijf in Limmen. Voor extra info en foto's kijk óp de website www.conquista.nl. Mantelzorgcafé weer open Castricum - De maandeüjkse bijeen komst van het mantelzorgcafé Castjicum vindt plaats op 7 juli van 19.30 tot 21.00 uur. Het café wordt gehouden in het Rode Kruisgebouw aan de -• Van Speijkkade 61 te Castricum, elke eerste woensdag van de maand. Welkom zi' mensen, die meer of minder zorgen v( een partner, een ouder, kind of goede vriend(in) en daar soms de handen \?pl aan hebben. Het onderwerp is Veiligheid thuis. Wist u dat 90% van alle ongelukken thuis bij ouderen wordt veroorzaakt dóór een val? Veilig bewegen is daarvoor prima, bewust en met mate. Door goedje bewegen geef je onderhoud aan spieren en botten. Er is ruim gelegenheid tot hbt stellen van vragen. De bij eenkomsten wan het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, et cetera. Er zijn geen kosten aan deze bijeenkomsten verbonden. Wie deze avond wil bijwonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tel. 0251-28T£33. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. Verloren en gevonden CASTRICUM - De Politie Noord- Holland Noord afdeling Castricum geeft de volgende voorwerpen op als gevonden en verloren: Verloren: sleutels 7x; gsm Samsung blauw/grijs; slavenarmband; paarse jas merk Hella Hansen; portemonnee rib- bruin met o.a. rijbewijs; zwarte brilleko ker met bril met zwart montuur; gou den Seiko dameshorloge; twee paar kinderschoentjes blauw en roze; bruine portemonnee met ANWB en zieken- fondskaart; vier stoelkussens; herenbril met goudkleurig montuur; fijn gouden enkelbandje; groen etui met geld,tfuim- kaart; zwarte damesportemonnee 4iri{i. geld pasjes en ID-kaart; 'v klein rood kinderjasje maal -92 Prenatal; hoesje met div. pasjes politie- legitimatie; Lorus horloge met zwart met rode band; groen/grijze jasmarai 28; blauwe All Star schoenen; gsm Erifson A1018S; oorbel grijs/turkoois steentjes; bruine portemonnee pinpassen en |eld; donkerblauwe portemonnee met USA- vlag, schoolpas, geld; zwarte damespor temonnee hoes van helft van tweeling- wagen. Gevonden in Castricum: portmQnnee met ID N Buitenhuis; bankpas Brouwers; kinderfiets groen/paars; sleutels 2x; marine blauwe jas merk Twin Live maat 152; babyschoentje 18/19; portemonnee Sur 5 5 al. Gevonden in Limmen: machine Casio. grafische reken- Foto: Bij thuiskomst op Schiphol werden (de pelgrimsontvangen door familie en vrienden Kindertheater Fratelli Fiasco speelt de Dwerg CASTRICUM - PWN organiseert deze zomer drie verschillende theatervoor stellingen waarin de natuur de hoofdrol heeft. De voorstellingen zijn in het duin bij bezoekerscentrum De Hoep in Castricum. De eerste voorstelling is Fratelli Fiasco: De Dwerg. De boswachter neemt het publiek mee naar een plek in het bos waar een dwerg woont in een sprookjesachtige wereld. Zoals je van een dwerg kunt verwachten, spreekt hij de taal waarin alle bewoners van de natuur elkaar oorspronkelijk verstonden. Hij sleept de kinderen mee in een lachwek kend en ontroerend avontuur. Als de dwerg in een verlaten nest een ei aantreft, besluit hij het zelf uit te broe den. Een piepklein kuikentje wordt geboren, waaraan hij vervolgens zijn han den vol heeft. Ook komt hij diep onder de aarde oog in oog te staan met een woedende draak. Hij lijkt bij voorbaat reddeloos verloren maar... hoe het ver der gaat moet je komen zien. Kaarten kosten 3 euro per persoon. Maximaal aantal kaarten per voorstelling is uur. Bezoekerscentrum De Hoep, Zeeweg te Castricum. dende vormgeving, live muziek en vers schepijs, (foto MSP) Feestelijk weekend voor Jeanine Jonker LIMMEN - De open tuindagen van Jeanine Jonker. Kennelijk werd het artikel van vorige week in de Uitkijkpost goed gelezen, want aan de Kerkweg 24 in Limmen was het dit weekend een drukte van belang. Op zaterdag 26 en zondag 27 juni stond haar tuin open voor vele genodigden en geïnteresseerden. Men kon dan niet alleen van de gezellige tuin van Incidentele verhuur gymnastiekzalen niet langer toegestaan CASTRICUM - De incidentele ver huur van gemeentelijke gymnastiekza- len wordt niet langer toegestaan. Slechts de Limmer IJsclub vormt dit jaar nog een uitzondering op de regel, omdat zij al in een eerder stadium bij de gemeente hebben verzocht deze ruimte te mogen gebruiken. „Alleen structure le verhuur, op vastgestelde dagen en tij den wordt toegestaan, van incidentele verhuur wil de gemeente af', aldus een woordvoerder. Reden voor de invoe ring van deze maatregel is dat de inkomsten niet meer opwegen tegen de onderhoudskosten, schoonmaakkosten en administratieve kosten. Bovendien werden de zalen dikwijls dermate slecht achtergelaten, dat de eerstvolgërïde gebruiker 'in de rotzooi' terechtkwam. „Vervuilde zalen, verkeerd opgerilimd materiaal, vandalisme en vervuilde kleedkamers en toiletten hebben ons tot dit besluit gedwongen", aldus de woordvoerder. Uitleggen waarom c|e Limmer IJsclub nog wel welkom is kan hij ook: „Deze afspraak lag er al, en qe gemeente wil deze club niet onnoc|g een andere route of andere omzettin gen laten aanbrengen. In 2004 mag de|e vereniging dus nog van deze regeling gebruikmaken, in 2005 houdt het vo^r hen echter ook op." tottd tlimnWi QJ

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 12