Kermis in Heiloo Aanrijding met flinke schade Kits Oonlie groeit verder! Generatie mix in het Trefpunt Schooljaar in hogere sferen afgesloten BRIEVEN eling Zon en zomer bij Wereldwinkel Heiloo Nivon cursussen in het nieuwe seizoen «.VVr: er heiloo qurgerzaken fval en milieu |j ededelingen Springschans krijgt Flessenpost UITKIJKPOST - 30 JUNI 2004 - PAGINA 06 - Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. vervolg van pagina 4 stukken liggen vanaf donderdag 1 juli 2004 gedurende twee weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings-tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een mede werker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te ver lenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk ziens wijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Afgegeven gebruiksvergunningen Het college van Burgemeester en Wethouders heeft op basis van artikel 6.1.1. van de gemeen telijke Bouwverordening een gebruiksvergunning afgegeven voor: - GGZ Heiloo paviljoen Jozef, Kennemerstraatweg 464 - Peuterspeelzaal Pom-Pom, Nijverheidsweg 4 Informatie Voor meer informatie over de genoemde aan vraag, kunt u contact opmenen met een medewerker van de brandweer, telefoon nummer (072) 535 68 50. Reisdocumenten nieuwe EU-landen Alle nieuwe EU-landen zijn overgegaan tot acceptatie van de Nederlandse reisdocumenten, met uitzondering van Slowakije. Het is nu dus ook mogelijk om met een identiteitskaart naar Estland, Letland, Litouwen, Polen, Tsjechië, Hongarije, Slovenië, Malta en Cyprus te reizen; voor Slowakije blijft een paspoort noodzakelijk. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de publieksbalie Burgerzaken op het gemeentehuis, of telefonisch via telefoon nummer (072) 535 67 22. Het ministerie van Buitenlandse Zaken verstrekt via htm website www.minbuza.nl actuele informatie. Verplaatsing afvalcontainers Op 23 juni jl. is de papiercontainer aan de Wes- terweg (naast de oude supermarkt) verplaatst naar het parkeerterrein bij de sporthal aan het Zevenhuizen. Tevens zijn op deze plek ook een glasbak- en een kledingcontainer geplaatst. De papiercontainer aan de Westerweg is vervallen. De twee glasbakken aan de Westerweg blijven voorlopig staan. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072) 535 68 68. Verkiezingen benoeming leden van de gemeenteraad De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Heiloo, maakt bekend dat zijn besluit van 24 juni 2004 ter inzage is gelegd, waarbij de heer A. Brouwer te Heiloo benoemd is verklaard tot lid van de gemeenteraad wegens ontslag name als lid van de raad door mevrouw A.A.M. Kemper. Dit ingevolge artikel W7 van de Kieswet. Het besluit ligt ter inzage bij de publieksbalie Burgerzaken in het gemeentehuis, geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00tot 20.00 uur. Openingsdagen en-tijden *t Bees tenboetje van juli tot en met november 2004 Vanaf juli 2004 opentt Beestenboetje in het gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan haar deuren op de gebruikelijke wijze. De opening stijden voor de rest van het seizoen, van juli tot en met november 2004, zijn: alle woensdagmiddagen, van 13.00 tot 16.00, en - de le en de 3e zaterdagochtend van elke maand, van 10.00 tot 12.30 uur. Op genoemde openingstijden kunnen de kin deren allerlei dieren aaien en knuffelen. De vrijwilligers zijn aanwezig om vragen te beant woorden over het verzorgen van dieren, het eten geven, etc. Schapen scheren op 3 juli Op zaterdag 3 juli a.s. geeft een professionele schapenscheerder een demonstratie schapen scheren bij 't Beestenboetje. Dit gebeurt tussen 10.00 uur tot ongeveer 12.00 uur, onder voorbe houd dat het droog is. De kinderen en ouders kunnen het scheren van zeer nabij meemaken. Het schapenscheren blijkt nog een behoorlijk lastig vak te zijn. Je moet namelijk een vaste hand hebben om de schapen zonder kleer scheuren te ontdoen van hun wol. De kinderen kunnen dan uiteraard ook de overige dieren aaien en knuffelen. Meer informatie Voor meer informatie of voor aanmelding als vrijwilliger, kunt u bellen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072) 535 68 68. HEILOO - Vrijdag vierde OBS De Zuidwester de jaarafsluiting in hogere sfe ren. Gekozen was dit jaar voor het thema '1001 Nacht'. De spelletjes, de hap jes en drankjes, èn natuurlijk het uiterlijk van alle kinderen en de juffen en meesters waren in stijl Zo was deze jongen geweldig verkleed als sjeik, com pleet met een volbloed Arabier! Ook alle andere basisscholen vierden, of vieren de komende weken hun jaar afsluiting. En dan straks lekker lang genieten van de vakantie! (foto: MSP) HEILOO - De bestuurder van een bedrijfsauto verleende woensdag morgen 23 juni komende vanuit de Laan van Zeeman met de kruising van de Kennemerstraatweg geen voorrang. Een aanrijding met een personenauto was het gevolg. Als gevolg van de klap van de aanrij ding draaide de personenauto om zijn as en kwam in een groenstrook naast de weg tot stilstand. De bestuurster van deze auto een 41- jarige inwoonster van Alkmaar, klaagde na de aanrijding over pijn in haar nek. De schade was aanzienlijk. HEILOO - Van donderdag 1 tot en met zondag 4 juli staat Heiloo weer in het teken van de jaarlijkse kermis. Donderdag begint deze aan de Omloop, met diverse attracties van allerlei aard zoals de Snelheidsmolen, City Hopper, Reuzenrad, vliegtuigmo len, draaimolen enzovoorts, plus de nodige behendigheidsspelen en diverse spelletjes voor de kinderen. Dit jaar terug van weggeweest is de poffertjes salon voor een heerlijk portie poffer tjes en een bakje koffie. Op vrijdagavond bieden de kermis ondernemers het publiek weer een grandioos vuurwerk aan. Dit zal gebeuren rond de klok van 22.00 uur. Donderdag en vrijdag start de kermis om 15.00 uur; zaterdag en zondag om 13.30 uur. Deelnemers Paralympics terug uit Polen HEILOO - Dinsdagmiddag 22 juni kwamen ze weer terug in Heiloo. Moe van de lange reis, maar enthousiast over het verblijf in de Poolse stad Swietochlowice en trots op de behaalde resultaten tijdens de Paralympics. De vier deelnemers en hun begeleiders werden hartelijk verwelkomd door onder ander wethouder R. Bos, het bestuur van de stichting Stedenband die de deelname door Heiloo organi seerde, familieleden en bekenden. Trots werden de gewonnen medailles getoond. Zo sleepte Laura Brinkhof maar liefst een zilveren en twee bron zen medailles in de wacht. De sportieve inspanning van haar zusje Lisa werd beloond met zelfs tweemaal zilver. Piet van Nieuwenhoven was veel internatio nale tegenstanders de baas en werd gehuldigd met een bronzen plak, terwijl Ricardo Manuela, uitblinker bij het kogelstoten zelfs voor het goud ging en met succes. Bovendien ontvingen alle deelnemers nog eens een fraaie medail le als herinnering aan dit sportieve eve nement in Polen. Behalve onder andere hardlopen, kogelstoten en basketball stonden voorts diverse behendigheidsspelen op het programma. De zaterdag van de spelen werd afgesloten met een grote barbecue en een gezellige disco-avond. Een verrassing voor deelnemers en begeleiders waren de excursies naar het berggebied en naar de zoutmijnen van het naburige Wieliczska. Dit alles maakte de reis en het verblijf in Polen tot een onvergetelijke week, niet in de laatste plaats door de enthousiaste inzet van de begeleiders. Alles was uit stekend georganiseerd, de stemming was optimaal en de hele reis is prima verlopen. Volgende week kunt u in de Uitkijk post een interview met de deelnemers lezen. Concert Muziek- en dansschool Heiloo HEILOO - Zaterdag 3 juli geven saxo- foniste Floor Wittink en pianist Thomas Hans een .concert in de zaal van de Muziek- en dansschool Heiloo. Het concert zal bestaan uit zeer uiteen lopende muziek, variërend van klas siek, hedendaags tot jazz. Centraal staat het werk van jazz-saxofonist Phil Woods die in zijn 'Sonata' jazz improvi satie en klassieke vorm weet te combi neren. Verder staan werken van E. Bozza, J. Adams, R. Noda en J. Charpentier op het programma. Kortom, alle aspecten van de saxofoon en de piano zullen tehoren zijn. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is 6 euro. Vissen op de wadden HEILOO - Op donderdag 26 augustus organiseert de Stichting Belangen Behartiging Uitkeringsgerechtigden, voor de minima weer haar jaarlijkse vistocht op de wadden. Ook andere kunnen mee indien er nog plaats is. De kosten bedragen 8,- per persoon. Hengels en aas worden gratis ter beschikking gesteld. Verzamelen om 06.00 uur bij De Bergeon want de boot vertrekt, in ver band met het tij, om 07.00 uur. Omstreeks 17.00 uur is men weer in Heiloo. Wie geen vervoer heeft kan altijd met iemand anders meerijden.Voor opgave of informatie bellen naar Ton Dijkman 072-5333215. INGEZONDEN Bloemenweide Egelshoek In de wijk Egelshoek, tussen de Belieslaan en de Laan van Muys, is bij wijze van openbaar groen een bloe menweide aangelegd die in deze tijd mooi in bloei staat met tegen de 20 ver schillende soorten wilde bloemen, zoals silenesoorten, salvia en walstro. Daar kan iedereen, bewoners en passanten, van genieten. Helaas zijn er mensen die de openbaarheid zo uitleggen dat ze zich het recht geven die bloemen te plukken, maar dat is natuurlijk niet de bedoeling. Die bloemen staan er voor iedereen, en niet voor een enkeling thuis in een vaasje. En het idee is dat als de weide in augustus wordt gemaaid en dat dan het zaad dat zich gevormd heeft weer terug kan vallen in de weide. Daarom blijft het maaisel enkele dagen liggen en wordt het geschud voordat het wordt afgevoerd. Op die manier kunnen er volgend jaar weer nieuwe bloemen bloeien. Maar als de bloemen al voor die tijd worden geplukt lukt dat natuurlijk niet. Iedereen is van harte welkom om van onze bloemenweide te komen genieten, maar alstublieft, laat de bloemen staan! Paul ten Have Voorzitter Overkoepelenden Vereniging van Eigenaren Egelshoek 1 Lekker wonen tussen het beton Lekker wonen tussen het groen, zegt de gemeente Heiloo. Lekker wonen tussen het beton, zullen ze bedoelen. De gemeente doet niet anders, dan prachtige bomen kappen voor het aan brengen van beton en stenen. Zie de Stations omgeving. Wat een kaalslag. Wat zal het heet zijn op straat en in de geparkeerde auto's zonder schaduw. Hierbij protesteer ik dan ook tegen het kappen van de laatste bomen hoek Holleweg/Zeeweg. Mijn proteststem heb ik inmiddels doorgegeven. En wat komt er voor al dat verdwenen groen in de plaats? Een plantenbak. Tiny de Graaf Holleweg, Heiloo Handen af van 'onze' bomen 16 Jaar geleden stonden wij, mijn zoon tje van 2 jaar en dochter van 3 maanden in de wagen, bijna dagelijks te kijken naar de sloop van het oude schooltje aan de Kreek. Zoiets boeide mijn zoon mateloos, uren was hij daarmee zoet en zoiets is weer fijn voor een moeder. Op een dag was er een extraatje. In de weg staande bomen werden met veel zorg uitgegraven, wortels werden verbonden en vervolgens werden de bomen voor zichtig omhooggetakeld waarna ze naar de wachtkamer van de gemeente- tuin gereden werden om ze weer terug te kunnen plaatsen wanneer op de oude plek van het schooltje, de nieuwe appartementen klaar zouden zijn. Wat fantastisch, dacht ik destijds, zoveel zorg over 'onze' bomen welke onge merkt het fijne beeld bepalen in je omgeving. Tot een poosje geleden: gut wat zijn ze hier aan 't doen? Wat kaal, armoedig en ongezellig. Oh, dacht ik denkend aan 16 jaar geleden; als de Ondanks de berichten dat de vraag naar kinderopvang terugloopt, besloot Kits Oonlie in maart 2004 een nieuwe groep met een groot buiten speelterrein in Heiloo te openen. Sindsdien is er heel wat gebeurt. Achter de huidige Kits Oonlie vesti ging op de Hoefsmid 9 te Heiloo is een gloednieuw, hypermodern en zeer ruim pand neergezet. Vanaf 1 juli 2004 zullen er dagelijks 12 kinderen op de nieuwe groep worden opgevan gen. Deze nieuwe groep is volledig ingericht met meubilair wat aan alle veiligheidseisen voldoet. Bij het uit zoeken van het speelgoed is gelet op de verschillende leeftijden van de kinderen, de uitdaging die het speel goed aan de kinderen biedt en uiteraard de veiligheid. Sinds Kits Oonlie in november 2003 in het bezit is van het ISO/HKZ certi ficaat zijn er op de vestigingen in Heiloo, Alkmaar en Limmen veel nieuwe kinderen bijgekomen. Vele ouders waren dan ook zeer gelukkig met het initiatief om een nieuwe groep te openen. Dit was zeker te merken aan de aantallen informatie aanvragen en inschrijfformulieren die Kits Oonlie van ouders heeft ontvan gen. Kits Oonlie heeft alle kinderen weer plekjes kunnen aanbieden en er zijn op bepaalde dagen nog mogelijk heden om kinderen te plaatsen. Het ISO/HKZ certificaat garandeert de ouders dat de Kits Oonlie vestigin gen voldoen aan zeer hoge veilig heids- en hygiëne-eisën. Hiernaast wordt door het pedagogisch beleid gegarandeerd dat de kinderen op een liefdevolle en verantwoorde wijze worden opgevangen. Dit geeft ouders een vertrouwd gevoel. Wilt u een rondleiding bij Kits Oonlie dan kunt u iedere werkdag van 08.30 tot 17.30 uur contact opnemen via tel. 072-5323578. Voor verdere informatie verwijzen wij u graag naar onze inter netsite, www.kits-oonlie.nl. Hoera, Nederland heeft toch nog de halve finale bereikt, de kinderen zijn gslaagd of over, dus nu is het: 'Leve de vakantie!'. Wil het dan ook nog redelijk vaak mooi weer zijn, dan kan het grote genieten beginnen. Maar genieten is alleen veel minder leuk dan met elkaar. Als echte wereldbur gers gunnen wij ook anderen een beter bestaan en daaraan kunnen wij een steentje bijdragen door eens binnen te lopen en te kopen bij Wereldwinkel Heiloo, Stationsweg 105. Daar vinden we allerlei food- en kunstnijverheidproducten voor ons gemaakt en geleverd door mensen uit landen verspreid over de hele wereld. Voor de maand juli is er een grote zomeruitverkoop gepland en boven dien zijn de sinaasappelsap en de tro pische vruchtendrank in de aanbie ding. Zie ook de advertentie in deze Uitkijkpost. Ook willen wij al onze klanten harte lijk danken voor het inleveren van heel veel nederlandse en buitenland se munten in het kader van de Novib- muntenactie. Begin juni was de opbrengst al 320,- en daarna is er nog meer binnengekomen. Een mooi resultaat. Zoekt u een origineel cadeau voor een geslaagde of voor een verjaardag? Bij de Wereldwinkel is de kans van slagen groot. klus geklaard is worden de bomen gewoon weer teruggeplaatst. Echter de advertentie van Milieu Contact Heiloo NCPN in de Uitkijkpost van 9 juni bracht mij helderheid! Tjongejonge wat een miskleun van ons college! Met deze brief hoop ik dat alle Heilooenaren protesteren tegen het weghalen van de overige 8 beeldbepa lende bomen. En hoe kun je het de bewoners van de Kreek en Stations omgeving aandoen? Het uitzicht is alleen nog maar blik- rijdend of stil staand- wat de klok slaat. Wil v.d. Horst Heerenweg, Heiloo Afgelopen week werden alle klassen van de Springschans verrast met heuse flessenpost. In deze flessen zat een speciale brief met de opdracht om zoveel mogelijk statiegeldflessen te verzamelen. Vol enthousiasme gingen de kinderen van de Spring schans van start om de opdracht uit te voeren. De kasten en kelders van de ouders thuis werden ontdaan van alle lege flessen en de familie werd aangezet om ook de resterende fles sen uit de koelkast gauw leeg te drin ken. Ook gingen de kinderen langs de buren om daar de lege flessen op te halen. De leerlingen hadden er enorm veel lol in en door het enthousiasme gaven veel mensen gul. Er waren zelfs klassen die bijna 200 flessen verzameld hadden. Het was nog een hele toer om alle lege flessen bij de supermarkt in te leveren. Met het geld van de inzamelactie wil de Springschans nieuwe speeltoestellen aanschaffen voor op het schoolplein. Dit is hard nodig omdat er zowel op de locatie Oost als Centrum speel toestellen zijn afgekeurd en verwij derd moesten worden. De Springschans zal het komende jaar nog'meer geld gaan inzamelen met verschillende leuke en sportieve acties. Studenten Kochanowski Lyceum te gast in Heiloo HEILOO - Van vandaag tot en met vol gende week donderdag is een aantal Poolse studenten te gast in Heiloo. In het kader van de stedenband tussen Heiloo en het Poolse Swietolowiche is voor deze studenten, in de leeftijd van 18 tot 20 jaar oud, door de Stichting Stedenband een uitgebreid programma opgezet. Uiteraard worden er leuke en gezellige dingen ondernomen, maar deze uitwisseling heeft ook een belang rijk educatief doel. Zo staat het bezoek aan Nederland dit jaar geheel in het teken van de VN. Dit project is al een half jaar in voorbe- reidin, zowel in Nederland als in Polen. Elke student heeft een land toebedeeld gekregen, waarvan hij of zij sindsdien alle economische, geografische, gods dienstige, en andere details heeft bestu deerd. Aankomend weekend wordt op het Alkmaarse Gymnasium een VN bij eenkomst nagespeeld, waarin elke stu dent zij land vertegenwoordigd en de belangen ervan zo goed mogelijk moet verdedigen. Volgende week kunt u in deze krant een verslag lezen van deze, en andere activiteiten van de Poolse studenten in Nederland. Ook in het komende seizoen organi- seért het Nivon in Heiloo weer een groot aantal handvaardigheidscursus sen, zowel voor gevorderden als voor (enthousiaste) beginners. Oude en nieuwe cursussen Oude getrouwen komen weer terug: Aquarelleren, Tekenen, Papiertech nieken, Patchwork/quilten, Zonne kindpoppen, Glas in lood, Grafische technieken. Keramiek en Beeld houwen. Nieuw zijn een basiscursus Kalligrafie en het Maken van kaarten (een combinatiecursus met de tech nieken prikken, snijden en vouwen). Op verzoek zullen de^e cursussen nu overdag plaats vinden, evenals de basiscursus Boekbinden en de cursus Kartonnage maken in combinatie met handgeschept Japans papier van een theedoos en mapje voor het opbergen van CD's. Laatstgenoemde cursus begint in januari volgend jaar. Nieuw is ook een cursus Noors brei en: vijf lessen over het breien zoals de Noren dat van oudsher doen. Workshops en excursie^ Naast de gebruikelijke workshops voor mandala, vouwen, knippen en kalligrafie zijn er drie nieuwe work shops bijgekomen: een over het maken van een decoratie (meisje of jongetje) van horrengaas (één les), de andere over het maken van een dien blad met mozaïeksteentjes (twee les sen) en een Kerstfiguur Zonnekind- popprincipe (één les). Kunstgeschie denis staat dit jaar in het teken van de kunst in de Nederlandse musea. En de doe-het-zelvers kunnen als van ouds weer terecht op maandagmid dag in het Open Huis. s l ft. Geologie De basiscursus Geologie: 'De aarde en ons dagelijks leven' wordt ook dij* jaar weer herhaald. Voor de overige activiteiten van de werkgroep Geologie kunnen belangstellenden zich wenden tot het in de advertentie vermeide adres. Bestemd voor iedereen Er zijn cursussen voor beginners en voor (meer-)gevorderden. De meeste één maai per twee weken, beginnen-, de eind september/begin oktober 2004, de overige in januari 2005. Deelname staat open voor zowel leden als niet leden; voor Nivon- leden geldt een gereduceerde prijs. (Materiaalkosten zijn i.h.a. niet bij de cursusprijs inbegrepen). Alle cursus sen worden gegeven in het Open Huis, hetzij 's morgens, 's middags of 's avonds. Het Open Huis is ook voor rolstoelers goed toegankelijk. Advertentie en cursusoverzicht Voor een uitgebreider overzicht van het cursusaanbod wordt verwezen naar de advertentie elders in deze krant en het volledige overzicht met vermelding van cursusleiders, kosten en de juiste data dat binnenkort aan de leden van de afdeling Heiloo van het Nivon wordt toegezonden. Het overzicht is dan obk op aanvrage kosteloos verkrijgbaar bij de in de advertentie vermelde adressen. Tijdens de Uitmarkt op 4 september is het Nivon aanwezig en daar zullen enkele cursusleiders toelichting en demonstraties geven. (foto: Frans Schipper) HEILOO - Woensdag 23 juni kwamen de kinderen van groep 3 van de Paulusschool schilderen bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo in het Trefpunt. Dit was in het kader van de ontmoeting tussen jong en oud, ofte wel de 'generatie-mix', dus er waren oma's en een opa meegekomen om te helpen. Dit is het verslag van de kinderen: 'We gingen eerst tekenen en daarna mocht je schilderen. We hadden pauze.We gingen limonade drinken. In de pauze mochten we een snoepje uit kiezen. Het was engelse drop omdat we dat moesten naschilderen. In de pauze konden we naar het biljarten kij ken. (En iedere keer als de biljarters 'scoorden', juichten de kinderen!) Daarna gingen we weer verder schilde ren. We gingen mengen met de verf. Bijvoorbeeld: paars maak je met rood, wit en blauw. Grijs maak je met de kleuren die op het briefje stonden, maar geen wit, lila maak je met róód, blauw en veel wit, lichtbruin maak je met oranje en alle kleuren. Je moest je hele blad volmaken en je mocht ook de achtergrond schilderen. Toen we naar school teruggingen namen we de engelse dropjes mee. We gingen op de fiets. We moesten over het spoor. De trein stond stil en toen hij weer ging rij den toeterde de trein. Er waren opa's en oma's bij die we hadden uitgeno digd.' Van groep 3a van de Paulusschool. Heiloo contact V- t

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6