Wijding Gedenkplaats Willibrordushof „Muziek waar je wel wat voor moet doen" Voorjaarsnota 2004 en de noodzakelijke ombuigingen Timmer poldercup Baukje Engelsma wint tweede Catantoernooi Gemeenteraad wordt gevraagd richting te geven aan noodzakelijke maatregelen in Heiloo pIlitie, -k- L Met vlag en wimpel geslaagd Bonhoeffercollege viert ijzersterk examen UITKIJKPOST - 30 JUNI 2004 - PAGINA 8 Risottorijst met spinazie Symfo-rockband SALMON telt twee muzikanten uit Heiloo Via de gezelschapsbank samen koffie drinken Open dag De Schalm Taartenbakwedstrij d tijdens Country Fair CDA-Heiloo stapt weer op de fiets Informatieavond borstvoeding BERICHTEN HEILOO 'Samen werken in het groen van Buiten Gewoon Castricum' Trias sterk Inbraak in woning Inbraak in personenauto Inbraak in personenauto HEILOO - Op zaterdagavond 3 juli zal, aansluitend op de viering van 19.00 uur in de Willibrorduskerk aan de Westerweg, de wijding plaatsvinden van de gedenkplaats op het Willibrordushof. Op deze plaats wor den allen herdacht die ooit op het kerkhof hun laatste rustplaats hebben gekregen. Hieronder vallen voor ons ook de kinderen, die in vroegere dagen ongedoopt in ongewijde aarde begra ven werden. Middelpunt van de gedenkplaats is het beeld 'Bescherming', ontworpen door Trudy Keyzer en Henny Mazurel. Dit monument zal een verrijking zijn voor ons kerkhof, maar vooral een mooie herdenkingsplaats voor nabestaaden. De aanleg van de gedenkplaats is mogelijk geworden door de inzet en bijdragen van vele vrijwilligers en sponsors. Rijst is in ons land dan wel niet een ingrediënt dat dagelijks op tafel komt, maar dat betekent nog niet dat rijst niet lekker zou zijn. Er zijn inmiddels vele soorten rijst verkrijg baar. Allemaal met een eigen karak ter en eigen smaak. En rijst is gezond. Vooral de zilvervliesrijst. Maar onze rijst ditmaal is risottorijst. Er komt geen vlees bij te pas, dus dit gerecht is ook prima voor vegetariërs. Voor 3-4 personen hebben wij nodig: 400 gram risottorijst, 500 gram blad- spinazie (wilde spinazie is eigenlijk nog lekkerder, maar neem dan wat meer omdat er nogal wat gewicht aan stelen vanaf gaan), 1 ui, 1 flinke knof lookteen, olijfolie, 8 dl. groentebouil lon, 200 gram zachte gorgonzola, zout en peper. De spinazie goed schoon wassen (dikke stelen verwijderen) en in een pan op laag vuur 'licht gaar' laten wor den. Laten afkoelen en goed het vocht eruit drukken. De ui en het knoflookteentje snippe ren en in een pan met minstens 5 eet lepels olijfolie op laag vuur even aan bakken. Vervolgens de rijst erbij en nog even mee verwarmen. Beetje voor beetje de groentebouillon toe voegen, de risotto er goed doorheen roeren en het geheel met deksel erop in ongeveer 15 minuten op matig vuur laten zwellen. Intussen regelmatig omroeren. De afgekoelde spinazie in niet al te kleine stukken snijden of hakken en door de risotto roeren. Vervolgens nog 5 minuten laten koken. Als de rijst te dik is, dan nog een beetje water toevoegen. Als laatste de gorgonzola in stukjes snijden (kan al voor die tijd) en voorzichtig door de risotto roeren. Naar behoefte nog wat zout en peper toevoegen. Voor het opdienen het geheel in een schaal doen. U kunt wat spinazie achterhouden en dat in het midden van de schaal draperen. De schaal kan ook nog met wat andere ingrediënten worden versierd (kersttomaatjes blaadje sla, wat zwarte olijfjes e.d.) Want het oog wil ook wat, nietwaar? Als wijn past een rosé of een lichtrode wijn hier uitstekend bij. Eet smake lijk. Uw recepten ontvangen wij graag Het toezendadres is: redactie Uitkijkpost, postbus 68, 1850 AB Heiloo of als u e-mail heeft: redac- tie@uitkijkpost.nl. Jan Jaap Langereis, Sven de Haan, Gerrit Hoogebeen en Michel Nieuwenhuis tijdens een repetitie in de muziekschool (foto: MSP) HEILOO - In oktober 1997 ontstaan en met inmiddels twee CD's in de win kels mag Salmon zich een goede plaats in de symfonische rockwereld toe-eige nen. Het begon allemaal met het con tact tussen zanger/toetsenist Jan Jaap Langereis (uit Heiloo)en de Utrechtse bassist Sven de Haan. Zij hadden al samen gespeeld in een symfonische coverband in Amsterdam. Een paar jaar na het uiteenvallen van deze band plaatste Sven een adverten tie, waarop Jan Jaap reageerde. Gitarist Gerrit Hoogebeen uit Hoorn en drum mer Henk Sonnenberg uit Driehuis voegden zich na een half jaar bij de band en op de muziekschool Heiloo, waar Jan Jaap lesgeeft, werd Salmon geboren! Nog een drummer volgde en in mei 2000 werd het slagwerk door Heilooënaar Michel Nieuwenhuis ver zorgd tot op de dag van vandaag. De debuut-CD "Decade Reference" kwam eind maart 2001 uit. In mei 2004 werden de opnames en mix van, de tweede CD "When the dust settles" afgrond en deze is sinds begin juni te koop. Het reeds ingeslagen muzikale pad van "Decade Reference" is verder verkend en ontwikkeld en er is goed te horen door welke bands Salmon is geïnspireerd en beïnvloed. Black White-studio Tijd dus om een praatje te maken met deze twee muzikaal-aan-de-weg-tim- merende inwoners van Heiloo. Gewapend met de Salmon-biografie, koffie en de klanken van de nieuwe CP op de achtergrond begint Jan Jaap Langereis aan zijn verhaal. „Symfonische rock krijgt weer wat meer aandacht. Het is een muzieksoort waarbij allerlei stijlen door elkaar lopen, gekenmerkt door veel tempo wisselingen en rare maatsoorten. Maar onze eerste CD heeft het goed gedaan in de Nederlandse symfonische roc kwereld. We hebben onze cd's opgeno men in studio Black White in Zeewolde. Voor de kenners: de studio van Philippe Anneveldt die onder andere ook de opnames voor Marco Borsato en Gordon verzorgt. En de man achter het nummer Mocking bird hill. Je weet wel van die Sisi-reclame." Elk nummer eigen verhaal Dat Michel (die zijn drums in het dage lijkse leven verruilt voor een werkplek bij een verzekeringsmaatschappij )zich een plekje achter het drumstel van Salmon heeft weten te veroveren was wel even spannend, herinnert hij zich: „Ik moest auditie doen en ze kwamen van heinde en verre. Uit Friesland en Texel. Maar ik heb mijn best gedaan en de klus gekregen. We zijn te beluisteren op de nationale zender en sinds kort is ook een Engelse platenmaatschappij in ons geïnteresseerd. Ze gaan de distri butie voor ons verzorgen. Te gek!" En er staan nog meer leuke plannen op stapel. Zo organiseert de nationaal bekende symfo-band Kayak in januari in Paradiso Symphonic Sunday. Per provincie is slechts 1 band geselecteerd door de leden van Kayak. Salmon mag in dit spektakel Noord-Holland ver tegenwoordigen. Niet niks dus! Het musiceren is voor de leden van Salmon het niveau van hobbyisme al lang ontgroeid. Elke week is het op zondag repeteren geblazen en uitpro beren van nieuwe ideeën. Volgens Jan Jaap en Michel een heel proces: „De gitarist en de zanger schrijven de meeste nummers. Vervolgens levert dan de bassist zijn ideeën aan en de drummer bedenkt het ritmische deel. Maar je ligt wel eens in je bed en dan krijg je een idee en dan is het rennen en gauw opschrijven. Elk nummer vertelt ook zijn eigen verhaal. Onze gitarist heeft bijvoorbeeld eens een nummer geschreven toen hij op tv een uitzen ding over orgaantransplantatie had gezien. Daar gaat dan een nummer over. Je moet er ook eigenlijk echt voor gaan zitten om de muziek en de tekst van onze cd's te beluisteren. Er is een nummer dat zelfs bijna 20 minuten duurt!" De Salmon-cd's liggen in de plaatse lijke platenwinkels, zoals Disc 't Loo in Heiloo en CD-idee in Alkmaar. Ook zijn op de web-site van Salmon (www.salmon.nl) fragmenten van num mers te beluisteren. Maar wie de heren echt eens live aan het werk wil zien kan dat doen op 9 juli in Atlantis in Alkmaar. De avond begint om 21.00 uur en de toegang is gratis. When the dust settles zal dan gepresenteerd wor den en natuurlijk is hij dan te koop. Zeker de moeite waard om eens kennis te maken met deze muzikale en sympa thieke band. Wilt u Salmon boeken, bel dan met Sven de Haan, tel. 030-2940301 of mail naar: salmonsymfo@wanadoo.nl. Of bezoek de web site waarop alle infor matie terug te vinden is: www.salmon.nl. HEILOO - De Gezelschapsbank (een initiatief van de Stichting Ouderen werk Heiloo) biedt geinteresseerden vanaf 55 jaar de mogelijkheid (koste loos, via een anonieme advertentie) nieuwe mensen te leren kennen met het doel samen leuke activiteiten te ondernemen of bijvoorbeeld eens met iemand koffie te drinken. De Gezelschapsbank is voor meerdere personen op zoek naar (een) wandel en/of fietspartner(s). Ook zijn er dames en heren op zoek naar vrienschappe- lijke contacten om samen leuke uitstap jes mee te maken. Informeer eens vrij blijvend bij Monique van Ling, coordi nator Gezelschapsbank, hoe u in con tact komt met een mogelijk geschikte kandidaat. Iedere donderdagmorgen is er tussen 10.30 uur en 11.30 uur een inloopuur in het Trefpunt op de Abraham du Bois-hof 2. Meer informa tie via tel. 072-5331297 of kijk eens op onze website www.ouderenwerkhei- loo.nl. HEILOO - Op 6 juli houden we een open dag op de dagverzorging in de Schalm, Stationsweg 92c. Dit ter gele genheid van het feit dat de dagverzor ging met ingang van 1 juli wordt over genomen van de Regionale Thuiszorg, door Partners in de Zorg. Woon zorgcentrum Heiloo, Overkerck en De Loet, zijn sinds 1 januari een onderdeel van Partners in de Zorg. De dagverzor ging is gelegen bij Overkerck. U wordt uitgenodigd aanwezig te zijn tussen 10.00 en 12.00 uur 's morgens of tussen 14.00 en 16.00 uur 's middags. HEILOO - Zoals veel mensen al weten wordt er weer een Country-Fair gehou den door de Pony- en paardenclub Heiloo, en wel op 29 augustus. Vorig jaar is er ook een taartenbakwedstrijd gehouden tijdens de Fair, zoals dit ook de gewoonte is op een echte Engelse Fair. De vorige keer hebben heel wat enthousiaste mensen meegedaan. Daarom wil de oranisatie van de Country Fair dit er als een vast item in houden, want het was niet alleen leuk, maar ook erg lekker. De taarten wer den voor het goede doel verkocht. Er was een leuke prijs te winnen zoals een gegraveerde taartschep en een dineetje voor twee personen. Ook dit jaar hoopt men op enthousiaste taartenbakkers- /sters. Er is een heuse banketbakker en ook een kok aangetrokken die dit alles samen zullen keuren en uiteindelijk de prijzen zullen verdelen. U wordt opge roepen om met deze wedstrijd mee te doen en zodoende een gooi te doen naar de taartenbakker(ster) titel van het jaar 2004. Opgave bij Sylvia Korver tel. 06 -29181426. HEILOO - Fractie en bestuur van CDA Heiloo fietsen op zaterdagmor gen 3 juli door het dorp, met de bedoe ling in gesprek te raken met inwoners. Wie met het CDA wil praten of hen op iets wil wijzen, kan contact opnemen met: Elly Beens, tel. 072-5338208. ALKMAAR - De Vereniging Borst voeding natuurlijk (VBN) houdt woensdag 30 juni van 20.00 tot 22.00 uur in Alkmaar een informatieavond over het geven van borstvoeding. Informatieavonden als deze worden elke laatste woensdag van de maand gehouden (Behalve in de maand juli). Je hoort er actuele informatie over het voeden aan de borst. Er wordt een bij drage gevraagd van één euro per per soon ter ondersteuning van dit (vrijwil ligerswerk. Opgave bij Annemarie Weerman: 072-5125810 of Esther Driest: 072-5627794. W 'Noord-Holtend Noord A 112 0900-1 A 88 44 CASTRICUM - Met het overhandigen van een zogeheten waardenkaarten- boek van Castricum aan burgemeester Emmens-Knol gaf gedeputeerde Schipper op 23 juni het startsein voor het project 'Samen werken in het groen van Buiten Gewoon Castricum'. In Castricum zijn veel natuurorganisa ties actief. Allemaal met hun eigen ideeën, rapporten en plannen. Echter door de vele rapporten is het overzicht een beetje zoek. Vandaar dat er een start is gemaakt met dit nieuwe project. Niet alleen is de provincie Noord- Holland hierin vertegenwoordigd, ook het Hoogheemraadschap Noord- Hollands Noorderkwartier, PWN, WLTO en de gemeente Castricum maken deel uit van de projectgroep. Er wordt op verschillende niveaus overleg gepleegd, wat uiteindelijk moet uitmon den in meer kennis over eikaars werk. CASTRICUM- In de Voorjaarsnota van de gemeente Castricum, vastge steld in de gemeenteraad van 3 juni, wordt geen rooskleurig beeld weerge geven. Doordat het Rijk de gemeenten op de algemene uitkering kort, zijn ver regaand bezuinigingen noodzakelijk. Het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Castricum heeft in eerste instantie een bezuiniging op de eigen organisatie doorgevoerd. Op personeel en organisatie wordt een bedrag van ca. E 500.000 bespaard. Door natuurlijk verloop, efficiëntere inzet van middelen en een gedwongen vermindering taak- en dienstverlening kan dit bedrag worden bereikt. Sociaal maatschappelijk voorzieningen (tussenkop) Op het terrein van de sociaal maat schappelijke voorzieningen wordt ook een nagenoeg zelfde bedrag bezuinigd. Het gaat hierbij om verminderde uitga ven ten aanzien van onderwijs, welzijn, bibliotheek, kunst, voorzieningen gehandicapten, peuterspeelzaal en jon gerenwerk. De verschillende instanties worden hiervan schriftelijk op de hoog te gebracht. De uitgaven in het kader van de open bare ruimte worden eveneens gekort. Het gaat daarbij om een bedrag van drie ton. De verminderde uitgaven zul len hun effect hebben op het gebied van wegen, groenonderhoud en ver keerszaken. Om toch de noodzakelijke activiteiten te ontwikkelen zal de OZB met 5% worden verhoogd (naast de inflatiecorrectie). Tevens volgt een lagere storting in de onderwijsreserve. CASTRICUM - Afgelopen zondag plaatsten zowel de dames als de heren- ploeg van Trias zich voor de landelijke finale Veteranencompetitie in septem ber. Gezien het aantal podiumplaatsen (13) tijdens het NK 2 weken geleden, waarbij 9 gouden plakken, waren zij dit aan hun stand verplicht. Bij de dames leverden Mary van Doorn (2 op de 100m.), Angelien Liefting-Zuurbier (3 op de 3000m in 12.06.34 met een dik p.r. en ook nog 4 op de 800m.), Hanny Barnhoorn (3 bij het hoogspringen en 2 bij het verspringen) en Jolande Brasser (2 met de discus en 4 met de kogel) veel punten op. De 4xl00m. leverde een mooie tijd op (56.91-tweede). De dames werden derde in de totaaluitslag. De heren hadden in Arnjan Bakker de man in vorm. Een eerste plek op de 100m in 12.40 is echt heel goed. Ook was er voor hem nog een derde plek bij het ver springen. Rob Zwetsloot kwam een derde plek opeisen op de 400m. in 57.62. Jan Pronk is altijd goed voor veel punten. Ook nu weer tweede met de discus met een verre 44.38 (minder dan een meter van het Nederlands Record 65+) en derde met de kogel. Fridthjof Koomen liep op een moeizame 1500m. toch naar een derde plek. Erik Hopman maakte zijn rentree op de baan na heel veel jaren en had voor de start een heel andere tijd en plaats in zijn hoofd dan' de uiteindelijke zesde, maar liep daar naast met de estafetteploeg naar een eerste plek. De heren werden tweede in de totaaluitslag. Johan Haringhuizen van Trias heeft bij wedstrijden afge lopen zondag bij Hylas sterk gepresteerd door bij de Jongens C als tweede te eindigen op de vierkamp. Op ieder onderdeel verbeterde hij zijn per soonlijk record: op de 100 m. werd hij tweede met 12.6 sec. Ook op de onder delen verspringen: 4.68 m., kogel 9.54 m. en de 800 meter: 2.28.8 sec. presteer de hij sterk. David Bastiaansen eindig de in het eindklassement op een vijfde plaats. Tijdens de pupillenwedstrijd in Castricum werden drie clubrecords ver beterd. Lenneke Stam liep op de 60m 8.7 sec en op de 1000m 3.29.9. Beiden een nieuw clubrecord bij de meisjes pupillen A. Op de 4 x 60m liepen de meisjes pupillen A Lenneke Stam, Lenneke Beeldman, Shelly Zonneveld en Merei Ligteringen ook een clubre cord met 34.6! HEILOO - Op 5 juli wordt in de gemeenteraad van Heiloo de Kader brief 2004 - 2008 besproken. De kader brief is nieuw voor Heiloo en vormt de leidraad voor de begroting en het meer- jarenbeleidsplan die in het najaar ver schijnen. Uit de kaderbrief blijkt dat pijnlijke maatregelen in Heiloo onont koombaar zijn om in 2008 tot een slui tende begroting te komen. In de kader brief wordt de gemeenteraad gevraagd aan te geven in welke richting hij moge lijk oplossingen ziet. De feiten Het in de eerste bestuursrapportage 2004 geschetste, niet optimistische financiële perspectief en de effecten daarvan op het meerjarenbeeld, is na ontvangst van de junicirculaire over de algemene uitkering gemeentefonds, bevestigd. Uit de junicirculaire blijkt dat de uitkering uit het gemeentefonds vanaf 2004 verder omlaag gaat. Bij ongewijzigd beleid ontstaat voor 2004 een tekort van 1.023.000. In 2008 zal het tekort gedaald zijn naar 217.000. Daarnaast is het bij de opstelling van de volgende begroting en de najaarsnota van belang dat er financiële ruimte is voor nieuw beleid. De omvang van de financiële ruimte voor nieuw beleid zal het tekort op de begroting verder doen toenemen. Pijnlijke maatregelen Het college is van mening dat niet ont komen kan worden aan pijnlijke maat regelen. Die keuzes voor het nemen van de maatregelen vallen niet binnen de door de gemeenteraad gestelde kaders omdat nu al zeker is dat de bij de pro grammabegroting 2004 gestelde kaders en budgetten worden overschreden. Met andere woorden aan het college moeten andere opdrachten c.q. kaders worden verstrekt dan die tot nu toe zijn vastgesteld door de raad. Uitgangspunten Voor de discussie over de te nemen maatregelen stelt het college van B&W de volgende uitgangspunten voor: 1. Doelstelling van een sluitende begro ting in 2008 blijft gehandhaafd 2. Als structureel om te buigen bedrag wordt vanaf 2005 uitgegaan van 217.000 3. De incidenteel hogere tekorten in de jaren 2004 tot en met 2007 worden in de budgetreserve opgevangen 4. Op basis van het meerjarenperspec tief en de junicirculaire dient in het komende proces een nader te bepalen bedrag voor nieuw beleid aan financië le ruimte te worden gevonden 5. Alle besluiten worden genomen aan de hand van inhoudelijke afwegingen 6. De voorlopige resultaten van het onderzoek naar het dienstverlenings concept zijn leidend ingeval van effi ciencymaatregelen Oplossingsrichtingen Bij ombuigingen gaat het in essentie om de volgende mogelijke oplossingsrich tingen: 1. Het verlagen van uitgaven 2. Het verhogen van inkomsten 3. Een combinatie van beide Ad 1 Het verlagen van uitgaven betekent dat er minder geld wordt uitgegeven. Dat betekent onlosmakelijk een verminde ring van ambities en taken. Een budget bestaat namelijk uit een opdracht om een bepaalde taak uit te voeren met een daarbij behorend geldbedrag. Voor uit- gavenverlaging zijn de mogelijkheden onder meer: a. beëindigen stoppen van een niet wettelijk verplichte taak, b. het verlagen van het kwaüteits- en ambi tieniveau, c. uitstellen terugdraaien van voorgenomen investeringen, d. het afstoten van niet voor de (kern)taken benodigde gemeentelijke gebouwen Ad 2 Inkomstenverhoging Voor inkomstenverhogingen zijn de vol gende mogelijkheden te noemen. a. verhoging van belastingopbrengsten, b. invoering nieuwe vormen van belasting, c. verhogen van de opbreng sten van grondexploitaties. Om in november 2004 een sluitende meerja renbegroting 2005-2008 te kunnen aan bieden is het wenselijk dat de raad van uit het budgetrecht en zijn eigen verant woordelijkheid vooraf richtinggevende uitspraken doet in welke richtingen hij (het üefst) de te ontwikkelen maatrege len ziet. De raad wordt in de raadsver gadering van 5 juli uitgenodigd om deze richting aan te geven. HEILOO - Woensdagmorgen 23 juni ontdekten bewoners van een woning aan de de Waard de inbraak in hun woning. De inbraak werd gepleegd tus sen 00.00 en 07.00 uur. Men verschafte zich toegang tot de woning door de openslaande deuren gelegen aan de achterzijde van de woning. Vermoedelijk zijn die deuren niet afge sloten geweest. In de woonkamer wer den laden van de kasten doorzocht. Uit die laden werden documenten en bank passen ontvreemd. Een van die laden werd meegenomen. Later werd op een groenstrook in de Waard twee porte- monnee's gevonden die uit deze woning afkomstig bleken te zijn. In een steeg aan de Kuilenaar werd de lade teruggevonden die uit de woning werd gestolen. In de lade lagen nog diverse documenten. HEILOO - Uit een personenauto die geparkeerd stond op het erf van een woning aan de Rechte Hondsbosschelaan werd dinsdagavond 22 juni de autoradiocdspeler gestolen. De bestuurder had de auto niet afge sloten omdat hij in de tuin aan het werk was. Ondanks dat zag iemand kans de autoradiocdspeler uit de auto te ont vreemden. Hier werd donderdag 24 juni aangifte van gedaan. HEILOO - Tïissen donderdag 24 en vrijdag 25 juni werd in een personenau to ingebroken die op de B linkenlaan stond geparkeerd. De bestuurster van de blauwe Peugeot 206 had een por tierraampje op een kier laten staan voor ventilatie. Door dit raampje naar beneden te duwen wist men zich toe gang tot de auto te verschaffen. Uit het dashboardkastje werd onder andere- het frontje van de autoradiocdspeler; weggenomen. Gevonden: hanger dolfijn aan ring autosleutel Chrysler met blauwe Shell hanger. Gezellige drukte tijdens het tweede Catantoernooi LIMMEN - In café de Lantaarn in Limmen is afgelopen zondag de tweede editie van het de KolonisteN van de CAL-toernooi gehouden. De organisa tie kan terugblikken op een bijzonder goed geslaagd evenement, wat door tachtig enthousiaste deelnemers werd bijgewoond. Op zondagochtend liep café de Lantaarn vol met deelnemers aan het toernooi en na een korte uitleg kon het startsein gegeven worden voor de eer ste ronde van het toernooi. De KolonisteN van de CAL is een toernooi dat draait rond het bordspel de KolonisteN van Catan, dat de laatste jaren in Nederland enorm populair is geworden. Het spel is een kruising tus sen Monopolie en Risk, maar door het variabele spelbord totaal anders van opzet. Er moet bij dit spel veel worden samengewerkt, maar een beetje egoïs me en strategie zijn onmisbaar. In de eerste twee ronden werd door de tachtig deelnemers druk gehandeld in grondstoffen om als eerste de tien fel begeerde overwinningspunten te halen om een plaats in de halve finale veilig te stellen. Titelverdediger Jelle de Wit kreeg in de eerste ronde klop van zijn tafelgenoten en zag een plaats in de halve finale aan zijn neus voorbij gaan. Uiteindelijk was slechts voor de zestien beste spelers uit het sterke deelnemers veld plaats in de halve finale, waar de variant 'Zeevaarders' werd gespeeld. De spellen in de halve finale waren bij zonder spannend en werden gewonnen door Martijn Hemmer, Baukje Engelsma, Jeroen Baaij en Michiel van Beelen. Omdat Jeroen Baaij helaas ver stek moest laten gaan voor de finale kon Maaike van Tongeren vanwege haar sterke spel in de voorronden en in de halve finale een plaatsje in de finale bemachtigen. De finale liep uit op een marathonspel, die de volledige anderhalf uur in beslag nam. Pas in de laatste speelronde wist Baukje gelijk te komen met Martijn en op grond van eerdere resultaten de titel veilig te stellen. Geïnteresseerden en liefhebbers van KolonisteN van Catan kunnen zich op de website www.catan- toernooi.nl blijven inschrijven om op de hoogte te blijven van ontwikkelin gen en het volgende toernooi. LIMMEN - Zondag 27 juni werd de tweede ronde van de Limmerpoldercup gevist. Er hadden zich 18 deelnemers verzameld bij de Delft in Assendelft. Na het startsignaal werd er al spoedig wat kleine vis gevan gen. Door de puntentelling bij deze competitie, 50 gram per gevangen vis plus het totale gewicht, moest er gegokt worden op gewicht of aantal. Echter, degenen die op kleine vis gokten kwa men bedogen uit, want na een klein uurtje lieten deze zich niet meer zien. Degenen die op de brasem gokten moesten zich eerst een uurtje verbijten maar zagen toen hun kansen gekeerd. De brasems kwamen namelijk na die tijd toch voorzichtig op de voerstekken snuffelen en er werden hier en daar mooie exemplaren gevangen. Met name de vissers van DVW Heiloo deden hierin goede zaken, want in het eerste vak pakten zij de gehele top 3 en in de andere vakken de tweede plaat sen. Voor het eerst in het bestaan van de Limmerpoldercup pakte DVW dan ook de dagwinst. Individueel werd Jan Walta vakwinnaar in het eerste vak, door op tijd om te schakelen op de bra semvisserij. Met de voerkorf ving hij 3 mooie exemplaren die met zijn reeds gevangen vis de teller op 29 vissen en 7250 gram bracht. Gerard Mooij en Henk Haanraads werden hier 2 en 3. Vak 2 werd een prooi voor Peter van der Heijdt van HSV Limmen, die met de matchhengel viste en naast 4 bra sems ook nog eens 22 dikke kolbleien ving, goed voor 7,5 kilo. Theo Minneboo werd hier tweede met enke le brasems en wat klein spul. Hij moest echter laat in de wedstrijd nog omscha kelen vanwege materiaalpech. Dick Pekel van De Sander/Akersloot werd hier derde met slechts een minimaal verschil. Een verspeelde brasem die bij het schepnet wist te ontkomen deed hem de das om. Het eindvak kenmerkte zich door heel wisselende vangsten. Han Duin de Sander) zat redelijk in het midden van het vak, maar had een lege plek naast zich. Naar het eind toe wist hij met de vaste stok er goed brasem op te krijgen en ving zelfs nog een dikke paling. Harry Fransen van DVW en Co Bakker (Limmen) zaten op de eind- stekken en moesten zich met aanmer kelijk minder vis en gewicht tevreden stellen, maar pakten wel de 2 en 3 in het vak. De uitslag: Vak 1: l.J. Walta, DVW Heiloo, 8700 punten, 2. G. Mooij-DVW Heiloo 2850, 3. H. Haanraads-DVW Heiloo 2650. Vak 2:1. Peter van der Heijdt, Limmen 8800, 2. Theo Minneboo, DVW Heiloo 4825,3. Dick Pekel, De sander 4650. Vak 3: 1. Han Duin, De sander 4950, 2.Harry Fransse, DVW 2200, 3.Co Bakker, Limmen 2100. De dagwinst was voor DVW met 7 pun ten voor de Sander met 13, Limmen 15 en HVC22. Zondag 4 juli is de volgende Limmerpoldercupwedstrijd, ditmaal een gewichtswedstrijd, die niet meetelt voor de competitie. Viswater is de Ringvaart van Heerhugowaard, nabij Obdam. Opgeven voor alle deelnemers bij Peter van der Heijdt, tel. 072-5051056, tot zater dag 19.00 uur. Vertrek vanuit Limmen om 7.00 uur bij Albert Heijn, plaatsloting om 7.3Ó uur aan het viswater. Inleg is E 3,-, alle vis telt,vrije hengel met aange wezen aassoorten, er wordt alleen gewo gen en er zijn drie dagprijzen. REGIO - Op het Bonhoeffercollege in Castricum kunnen heel veel geslaagden de vlag uitsteken. Bijna alle eindexamenkandidaten halen het diploma. Een ijzersterk resultaat. De resultaten van alledrie de afdelingen, VMBO-tl, HAVO en VWO, liggen ruim boven het landelijk gemiddelde. In de eerste ronde zijn geslaagd: VMBO-tl Akersloot Lars Balder, Michael Hijlkema, Michel Leijen Alkmaar Thys van Galen Castricum Niels Baltus, Moniek Beentjes, Kim Dijkstra, Jeffrey Gazendam, Orrin Hes, Mare Hienkens, Kevin van der Himst, Bob Hollanders, Merel Kamphuys, Sieme Luijckx, Nadia Mers, Wouter Meulenbroek, Menno Molenaars, Marco van Pinxteren, Mark Stoevelaar, Alwin Valenbreder, Mike Valkering, Shanne Veldt, Bas Wiering, Jim Worrell, Bas Zonneveld Egmond Binnen Wendy Zwijnenburg, Perry van de Reep Heiloo Michael Demelker, Marije Denneman, Lars Groot, Jip Koster, Matthijs Krul, Rosanne Molenaar, Jessica Molenaar Limmen Nick Groenland, Inge de Wijs HAVO Akersloot Bram Pepping, Rolinca Stuifbergen Castricum Niels Beentjes, Wouter Cornelissen, Jorrit Cremers, Tetske van Dun, Sabine de Graaf, Lennart Heeremans, Mieke Hollanders, Ottie Kuijs, Jeroen Kuijs, Pleuni van der Lem, Sofie van der Linden, Marion Meeusen, Niels Mooij, Manon Rijs, Martin Rijsdijk, Yvette Schavemaker, Jasper van Schoor, Mark Smit, Lindsey van Steenis, Bas Stoop, Esther Veldhuijs, Roos Wattel, Michiel Zuurman Heiloo Teun Blom, Tim Borst, Willemijn Hackenitz, Job Kneppers, Joram Olbers, Daan.Sabel, Bart Schouten, Mark van Vugt, Frank van Vugt, Marjolein Wittebrood Limmen Laura Duin, Rick Hollenberg, Jamila van der Kleij Atheneum Akersloot Renee Dekker, Melanie Mehrer Castricum Nils Al, Josje de Bont, Luuk Bos, Maarten Dekker, Tycho van Heiloo, Rona Aelbers, Bas Boterman, Hidde Brugmans, Renée Dekker, Nicole Gelissen, Sebastiaan Nooy, Jaap Overal, Anouk Roemer, Pieter Sabel, Inge Schuurman Limmen Lizet Houtman, Martijn Punt, Berber Tophoff Gymnasium Castricum Marianne van Diepen, Tessa Heidens, Kristian van den Huijssen, Nathan Kinket, Luuk Nijman, Ralph Offerhaus, Peter Peizer, Yvonne Schuller, Susanne Smaardijk, Robbert Wiering, Arjen de Wit, Claudia Zoontjes Egmond-Binnen Anna Hageman Heiloo Frank Klein Entink, Lise van Tbrenhout

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8