I HOED (Huisartsen Onder Een Dak) start in september Run op gratis kaarten hét magazine Muil £a Sinnige's Fruit, munt uit! BRINK 1 0 Kees &Kees 250 edrij Extra vakantie voordeel! HOPMAN Drukkerij De Uitkijkpost dit jaar 70 jaar Verhuizing huisartsen naar terrein St. Willibrord BORDEN elicht PE L L A W.J. LUK ZN. Vakantie geen drukte iÊMïïÊJ Meebezorgd bij deze krant... .,J (072) 53510 00 plate gerechten m m WÊÊÊÊÊ8ÊÈSÊÊÈ Openingstijden kantoor: 7 JULI 2004 - 69e JAARGANG NO. 28 Pillis Goedkoop kopiëren dat kan bij ons (vanaf 500 exemplaren) Informeer naar de VOORDELIGE CONTRACTPRIJZEN t—»FII <~>Q EN OMSTREKEN Ook op internet: ffl Openingsdagen en - tijden 't Beestenboetje De zin of onzin van bomenkap aan de Holleweg www.ge-woon.nl VAN DER ÉfeÉÉaÉiMM Alle jacks Alle casual shirts lange mouw Alle truien Alle polo's Alle shorts Alle casual shirts korte mouw 50% korting 50% korting 50% korting 30% korting 30% korting 30% korting Catricum, Dorpsstraat 48, T 0251 65 22 71 Heiloo, Heerenweg 28, T 072 53 24 080, www.mull.nl Maak een afspraak en betaal géén notaris- en taxatiekosten bij een Fortis Bank-hypotheek* De bank van vandaag MAKELAARS ERA' 1-0,1 ^JJJg Uw huis? Ons ERA Koper Ibh Garantie Plan® Omdat Parkgolf/f Heiloo De organisatie van Parkgolf Heiloo 2004 bedankt holesponsor voor haar bijdrage! Honingzoete kersen per kilo 3,49 Klasse l jonagold 3 kilo 2,99 Extra Galia A/lel oenen 2 stuks 2,50 Ijsbergsla Ambachtelijke slagerij Gevulde Biefstukjes Kalfsrollade 150 gr.€ 1,95 Tortilla's 3 stuks5,00 Filet americain Pistolet Beenham 3 stuks4,0" AMBACHTELIJK Hamburgers J Varkensoesters 4 stuks GRATIS champignon- roomsaus Krabsalade 150 gram GRATIS 100 gram EI-BIESLOOKSALADE Krentenmik 5-half 2,75 heel W Gevulde koeken - nu per stuk Rozijnenbollen qq Open: di t/m zo 12.00 tot 20.00 uur mm.brasseriewildsehut.nl Diverse om mee te nemen \vanaf 10,- ^^per gerecht Stationsweg 82 Heiioo Telefoon 072 5321392/5322700 - Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl mat/m do: 8.00 -17.30 uur/vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) Orekkarlj Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo HEILOO - De huisartsen Grans- bergen, Den Engelsen en groepsprak- tijk DUIF gaan een nieuwe toekomst tegemoet. Van hun eigen praktijken gaan ze gezamenlijk een HOED (Huisartsen Onder Een Dak) starten op het terrein van Willibrord. Op dit moment wordt er nog druk gebouwd om het geheel dit najaar klaar te heb ben en de patiënten te mogen ontvan gen in de totaal gerenoveerde ruimtes. Ruim 33 jaar is dokter Gransbergen al werkzaam als huisarts. Zelfs ooit met zijn vader, ook huisarts, als personeels- arts van de Willibrordus Stichting en na de zomer zal die geschiedenis zich dus herhalen. Er zijn heel wat plannen gemaakt en met een wakend oog is door de verschillende artsen gekeken naar de bouwplannen. Dit resulteert in een prachtig en efficiënt nieuw onder komen in een voormalige laboratorium ruimte van Willibrord. Dat de huisartsen met veel plezier en vol verwachting uitzien naar hun nieu we behuizing, bleek uit een gesprek met huisarts Gransbergen. Alleen de plek verandert, verder niets „Heel belangrijk in het hele verhaal is dat er voor de patiënten niets verandert. Den Engelsen en ik houden onze eigen, gescheiden praktijkruimten met ieder onze eigen assistentes. Gewoon degenen die men al jaren gewend is. We houden ook dezelfde telefoonnummers. En dok ter Plat blijft op vrijdag waarnemen in mijn praktijk. Het verschil is dat patiën ten nu naar een andere plek moeten, bij elkaar in de wachtkamer zitten, maar daar veel meer ruimte hebben. Last but not least moet het voor patiënten duide lijk zijn dat ik er zeker niet mee ophoud." Met de bouwtekening op tafel laat een enthousiaste Gransbergen zien hoe het allemaal gaat worden:„Kun je een beetje tekening lezen? Wij hebben zelf nog de eerste tekening gemaakt. Het is echt heel leuk! Alles is geheel naar eigen wensen ingericht. Wij hebben nu een balzaal van een wachtkamer, ook weer eens heel wat anders dan die 2 bij 3 meter die mijn patiënten nu hebben. De assistentes hebben nu ook een roya le eigen ruimte. Daarnaast is er nog een derde spreekkamer. Ik ben zelf ook van plan het werk van een van mijn assisten ten uit te breiden met een diabetes spreekuur. Dat zou dan mooi in die spreekkamer kunnen plaatsvinden. Er komen dus twee aparte praktijkruimtes: één voor Den Engelsen en Gransbergen, en in het aangrenzende gebouw met een eigen ingang, een ruim te voor groepspraktijk Duif." Het gebouw op het terrein van Willibrord wordt klaargemaakt voor de patiënten van de HOED. (foto MSP) HOED en nieuwe werkwijze Waar de verhuizing vandaan komt is natuurlijk een van de eerste vragen. Het blijkt een aanbod van de GGZ zelf geweest te zijn. Gezien de nieuwe werk wijze in de geestelijke gezondheidszorg, komen steeds meer gebouwen leeg te staan op het Willibrordterrein. Toen Gransbergen, zelf secretaris van de huisartsengroep Heiloo, dan ook bena derd werd met de vraag een HOED te beginnen waren hij en zijn collega Den Engelsen meteen enthousiast. Gransbergen:„We hadden al eerder plannen. Dit was natuurlijk een fan tastisch aanbod. Het ligt ook een beetje in de lijn van werken van huisartsen tegenwoordig. Vroeger was een praktijk verbonden aan het woonhuis. Tegenwoordig zie je steeds meer dat werken en wonen, ook bij huisartsen dus, gescheiden wordt. Men doet het meeste binnen kantooruren en met de komst van de huisartsenpost kunnen (jonge) huisartsen ook echt om vijf uur de deur achter zich dichttrekken. Ook het idee van een HOED past daarin. Je hebt iets gezamenlijks. Tegenwoordig studeren ook veel vrouwen af als huis arts. Wel meer dan 50% is vrouw. Zij werken veelal parttime en dan is deze manier van werken erg prettig." Ter hoogte van de flitspaal De verbouwing moet op 17 september klaar zijn. De huisartsen kunnen niet allemaal tegelijk verhuizen, omdat ze tijdens de verhuizing voor elkaar waar nemen. Ze gaan dus afwisselend tussen half september en 1 oktober over. Afgelopen donderdag was het dringen geblazen bij de Uitkijkpost. Het aan bod van gratis kaartjes voor het circus bracht vele mensen op de been. Omdat de rij om 13.00 uur al dermate lang was dat de wachtenden,vaak met kleine en spelende kinderen, op de doorgaande weg dreigden te moeten wachten, besloot de Uitkijkpost vast met uitde len te beginnen. Binnen 10 minuten waren alle 250 kaartjes vergeven, dit tot grote teleurstelling van mensendie later kwamen. De Uitkijkpost wenst iedereen (en natuurlijk ook de bezoe kers die een kaartje hebben gekocht) een gezellige voorstelling! HEILOO - Vanaf juli opent 't Beestenboetje in het gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan haar deuren op de gebrui kelijke wijze. De openingstijden voor de rest van het seizoen van juli tot en met novem ber zijn: alle woensdagmiddagen van 13.00 uur tot 16.00 uur, en elke eerste en derde zaterdag van de maand, van 10.00 uur tot 12.30 uur. Op genoemde openingstijden kunnen de kinderen allerlei dieren aaien en knuffelen. Op zaterdag 3 juli zal een profes sionele schapenscheerder een demonstratie schapenscheren geven bij 't Beestenboetje. Dit gebeurt tussen 10.00 en 12.00 uur onder voorbehoud dat het droog is. Voor informa tie of voor aanmelding als vrijwilliger, kan gebeld worden met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072-5356868. Deze mevrouw had geluk. Zij ontving uit handen van Uitkijkpost medewerk ster Marion Becker de allerlaatste kaarten voor het circus, (foto UKP) Vanzelfsprekend zal een en ander te lezen zijn in de krant. De ingang van de praktijken van huis artsen Den Engelsen en Gransbergen is gelegen ter hoogte van de flitspaal langs de Kanaalweg. Een nieuw te bouwen brug maakt dat men daar vanaf de Kanaalweg met (brom)fiets, kinderwa gen, rolstoel de praktijk bereiken kan. Autobezitters moeten het terrein oprij den en worden via de bewegwijzering naar de praktijk geleid. Er is ruim vol doende parkeergelegenheid. Zorgen maken om eventuele opvolging met de tijd is volgens Gransbergen ook niet nodig, want het nieuwe onderko men ziet er aantrekkelijk uit!" Tot slot wil Gransbergen nog graag een pluim geven aan burgemeester den Boon van Heiloo:„Hij heeft zich ingezqt heeft om DUIF hier terecht te laten komen. Wij profiteren mee van zijn voortvarendheid! HEILOO - In de raadsvergadering van afgelopen maandag werd in een toege voegd agendapunt gediscussieerd over het voorgenomen collegebesluit om de popu lieren op het parkeerterrein aan de Holleweg te verwijderen. Door ingedien de amendementen van zowel de NCPN als het CDA bleek dat er vooral veel twij fel bestaat over het waarom van de voor genomen verwijdering. Door een actie van de NCPN om handtekeningen te ver zamelen tegen de verwijdering van de bomen, is gebleken dat maar weinig Heilooers het nut van de bomenkap inzien. In het amendement van het CDA werd het college dan ook opgedragen het voornemen de populieren op het parkeer terrein aan de Holleweg te kappen, pas uit te voeren als aan twee voorwaarden is vol daan. Ten eerste moet de kap met goede argumenten worden onderbouwd en ten tweede moet onderzoek worden gepleegd of de bomen aan de rand van het terrein kunnen worden gehandhaafd. Bovenal moet worden gecommuniceerd met de inwoners van Heiloo zodat de indruk wordt weggenomen dat het gemeentebe stuur de bomen onzorgvuldig beheert. Het amendement van de NCPN had niet als doel de verwijdering van de populieren te onderbouwen of andere opties te onderzoeken. De voorgenomen verwijde ring moet simpelweg van tafel. Het colle ge moet volgens de NCPN afzien van de in de motie gestelde 'vernietiging van de populieren', omdat er 'geen goede argu menten aangevoerd kunnen worden om de bomen te vernietigen, gezien het feit dat hun verdwijnen geen groot maat schappelijk doel dient en je als gemeente lijke overheid het niet kunt maken om bomen (en hun grote schare liefhebbers) het slachtoffer te laten worden van zo'n tien extra parkeerplaatsen.' Zie vervolg op pag. 12 HEILOO - Bibiane Melissa Albers is op 2 juli geslaagd voor het examen van de opleiding Mode en Management van het TMO, Hogeschool voor Modemanagement. ^ge.vvoon.n7 Pwonlnflo,,. Koopvvoni "0.000 Köo 'af 25(1 RWopIn„JW) Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl B a m m In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ/Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Namasté. 'Ik groet in jou het allerbeste Een groet uit het Nepalees en voor Benno Nijhuis het uitgangspunt om met mensen te wer ken. Met respect en vanuit de (ver borgen) mogelijkheden van mensen. Want mensen kunnen vaak meer dan ze zelf durven dromen. Vastzittende in bepaalde gewoonten, houdingen en denkwijzenworden mensen belemmerd om werkelijk te gaan doen wat ze willen doen. Om werke lijk te zijn wie ze kunnen zijn. Wie ze willen zijn. En daarbij kan Benno helpen. Worden wie je wilt zijn: de lijfspreuk van Namasté Coaching. Zijn eigen ervaring is misschien wel het beste voorbeeld van wat Benno als coach doet. Als leraar in het basis onderwijs had hij een stabiel en goed inkomen. Leuke collega's en vaste zekerheid. Maar naar mate de tijd verstreek kwam Benno erachter dat dit toch niet helemaal was wat hij wilde. Hij bemerkte dat hij veel liever leerlingen en ouders die bepaalde problemen en vragen hadden onder steunde. Na een crisisproces dat daarop volgde besloot hij zijn vaste baan los te laten en koos voor het opstarten van zijn eigen bedrijf. Het onbekende tegemoet. Hij koos voor Namasté. Werkelijke ik Juist zijn eigen werk, levenservaring en zijn opleiding tot 'transformatio neel coach' geven Benno die kracht en vaardigheden die nodig zijn om ook anderen te helpen zoeken naar hun werkelijke 'ik'. Mensen met praktische vragen als: is dit wat ik wil?, mensen met een burn-out of stress, of mensen die in hun privé- leven steeds dezelfde obstakels tegenkomen kunnen bij Benno terecht. Benno benadrukt wel dat het niet in eerste instantie om een advi serende rol gaat, maar om een bege leidende rol bij praktische proble men: „Ik heb mijn eigen manier. Er is niet een bepaalde truc of systeem. Ik help mensen vanuit een ander ven ster naar hun leven kijken. Ik leg ze niet uit wat de oorzaak van hun pro bleem is. Dat maakt ze afhankelijk van mij. Ik wil juist dat ze zelf vanuit hun eigen mogelijkheden en ervarin gen ontdekken Ze komen door mijn vragen en oefeningen zelf achter de oorzaak van hun probleem.. De oor sprong ligt veelal in het (recente) verleden. Door pijnlijke of verdrieti ge ervaringen houden ze vaak onbe wust aan bepaalde ideeën vast. Mijn coaching helpt mensen opnieuw de ruimte te vinden anders naar zich zelf, de ander en het leven te kijken" „Het spannende van coachen is dat ik blanco een sessie in ga. Door de ontmoeting van de mensen met zich zelf en mij wordt duidelijk waar de werkelijke vraag zit. Door die ont moeting en mijn intuïtie kan ik men sen helpen vanuit hun eigen kracht te leven en dit vorm kunnen geven zoals ze dat zelf willen zonder angst of beperkingen". Worden wie je wilt zijn dus. Je hebt zelf de mogelijk heid om je leven te maken zoals je wilt, ook al kom je lastige situaties tegen. Vragenderwijs ontdek je zelf waar je vaak onbewust gebeurtenis sen verdrongen hebt. 'Daar nam ik een beslissing die maakte dat ik nu leef zoals ik leef Daarna verlaat je de weg van het verleden en richt je op de toekomst. Wie ben je? Wat wil je werkelijk in je leven? Wat is je doel? Probeer zelf je uniek-zijn te ontplooien. Er zijn genoeg mensen die achter elkaar aanlopen." Benno coacht mensen vanaf 18 jaar. Een sessie duurt een uur en een kwartier en er is de mogelijkheid tot een vrijblijvend eerste gesprek. Namasté Coaching is te bereiken op 0725330894 of 0648423186. Adres: Stationsweg 62 te Heiloo. 1 Namasté. Voor Benno Nijhuis het uitgangspunt om met mensen te werken (foto MSP) Is hét Magazine niet meeverspreid met deze krant? Bel dan met 0226 - 33 10 20 Fortis Bank Raadhuisweg 3a, 1851 JA Heiloo. Tel (072) 533 16 81 vraag naar de voorwaarden. Deze aanbieding is geldig tot 1 januari 2005. •il. FORTIS BANK HEILOO F RA' 1 Kennemerstraatweg 330 Heiloo Qy Telefoon: 072- 533 40 95 nvm Internet www.hopman.nu IEDER VAARWEL EEN BIJZONDERE "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." aaTtverzorgtng Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo BOUWBEDRIJF Heerenweg 44 072 5338487 DONDERDAG t/m ZATERDAG per krop0,39 Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 DONDERDAG t/m ZATERDAG 4 stuks, met kruidencremeOUU 100 gram0,99 www.mascottemode.nl 4 stuks 15 stuks voor Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Wmkelhof 't Loo - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1