Heiloo kiest voor MeerWarmte op bedrijventerrein de Boekelermeer Circus Herman Renz brengt een 'spetterend' programma Sinnige's Fruit, munt uit! BRINK krant Jan van Weelden te gast in Intermezzo e wmcmte Een nieuw bedrijf edri HOPMAN verse mosselen v: 1 Vakantie geen drukte v A P E L L A BORDEN plate gerechten\ .,..1(072)5351000 Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 -17.30 uur/ vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 14 JULI 2004 - 69e JAARGANG NO. 29 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN Informeer naar ons STARTERSPAKKET: 30% KORTING op normale bestelling (500 vel briefpapier, 500 vensterenveloppen, 250 visitekaartjes.) vanaf 320,- Ook op i 't Beestenboetje elke woensdag geopend Huisvuilcentrale Noord- Holland te Alkmaar Omdat TDER VAARWEL EEN BIJZONDERE mm Hcnny Stoop tel. 532 0345 E.j. Potgieterweg 27 Heiloo MAKELAARS ERA mm f;« |lï ZE ZIJN ER WEER Het Hoekstuk 9 Tel. 072 5341014 ERA verkóópt huizen! Ook uw huis? 'Accordeon Mélancolique' in Witte Kerk Heiloo Honingzoete kersen 1 kilo2,95 Extra galia meloenen 2 stuks2,50 Krop sla komkommer Bos worteltjes Ambachtelijke slagerij Tf donderdag t/m zaterdag Biefstuk mignon 4 stuks 6,00 Grillworstsalade Gebraden gehakt Kipfilet in oosterse kerrysaus Verdacht pakketje legt treinverkeer plat Regio Noord- Kermemerland Zie vervolg op pag. 2 VAN DER Kip hout- hakkerssteaks Suu 4 stuks 9 Roomschijvene 50 4 stuks 9 www.vanderborden.nl Bij aankoop van 250 gram lever worst zure bom van Leeuw GRATIS Bij aankoop van 100 gram rosbief 100 gram boterbamworst GRATIS Maak een afspraak en betaal géén notaris- en taxatiekosten bij een Fortis Bank-hypotheek* •WW- De bank van vandaag Open: üi t/m zo 12.00 tot 20.00 uur wvm.brosseriewiiasehut.nl Diverse om mee te nemen \vanaf 10,- ^\^per gerecht Stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 53213925322700 i Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo HEILOO - Alle bedrijven op het nieuw te ontwikkelen bedrijventerrein Éoekelermeer Zuid3 in Heiloo krijgen Warmte van MeerWarmte, een joint- venture die wordt gevormd door NV Huisvuilcentrale N-H en NV Nuon Warmte. Tijdens een feestelijke bijeen komst tekende wethouder Opdam namens de gemeente Heiloo twee over eenkomsten waarin het gebruik van Warmte wordt geregeld. Namens MeerWarmte tekenden de heren Jansen en Nieuwendijk, directie MeerWarmte. Bedrijven die zich op het bedrijventer rein vestigen zullen voor de verwarming van hun bedrijfsruimte of de warmte voor productieprocessen worden aan gesloten op het leidingnet van MeerWarmte. Heiloo is na Alkmaar de tweede gemeente die zich aansluit bij dit duurzame warmteproject. In zijn voorwoord sprak de heer Nieuwendijk zijn waardering uit voor de wijze waarop dit mooie project, ondanks een moeizame start, uiteinde lijk in recordtempo is gerealiseerd. Daarbij zei hij trots en blij te zijn dat het project nu van start kan gaan, waarbij veel efficiënter omgegaan wordt met grondstoffen, ten dienste van het milieu. Ook de heer Jansen van Nuon Warmte is verheugd dat de gemeente Heiloo heeft besloten zich aan te sluiten bij het verwarmen van bebouwde omgeving middels restwarmte van de Huivuilcentrale. Ook legde hij kort uit hoe het principe werkt. Zo gaf hij aan dat de meeste restwarmte die vrijkomt bij elke vorm van energie normaliter in de lucht of in het water verdwijnt. De restwarmte die een auto produceert is bijvoorbeeld lastig op te vangen en te hergebruiken. Maar de restwarmte van een huisvuil- of elektriciteitscentrale kan relatief eenvoudig worden opge vangen en vervolgens worden gebruikt De heren Nieuwendijk (directeur Huisvuilcentrale), wethouder Opdam en Jansen (Nuon Warmte) ondertekenen de MeerWarmte overeenkomst. om een bebouwd gebied met zo'n 100.000 inwoners van warmte te voor zien. Een heel logisch concept, aldus Jansen, maar er moeten wel partijen bereid zijn te investeren in een dergelijk project. Wethouder Opdam gaf aan dat juist de gemeente Heiloo graag deel uit wil maken van het MeerWarmte project, omdat het klimaatbeleid van Heiloo, gericht op energiebesparing, van een behoorlijk actief niveau is. De gemeen te wil dit ambitieniveau verleggen van actief naar innovatief waarin MeerWarmte uitstekend past. De wet houder gaf an zich te ergeren aan de grote milieuconferenties waarin dagen lang wordt gepraat maar waarvan de resultaten vervolgens onzichtbaar en onduidelijk blijven. Hij pleit namens de gemeente Heiloo voor een miliebeleid waarvan mensen meteen resultaat kun nen zien. Zo biedt de nabijheid van de Huisvuilcentrale een uitgelezen kans om gebruik van aardgas te voorkomen. Bovendien is MeerWarmte niet duur der dan gas en geeft het ruimtebespa ring en installatiegemak. In de infrastructuurovereenkomst en energie-exploitatieovereenkomst die vandaag door de gemeente Heiloo en MeerWarmte zijn getekend, is vastge legd op welke wijze en tegen welke con dities MeerWarmte op Boekelermeer Zuid3 gebruikt zal worden. Dit geeft zekerheid voor de gemeente en voor de bedrijven die zich gaan vestigen. Voor MeerWarmte geven de overeenkom sten de garantie dat bedrijven op het bedrijventerrein ook gebruik zullen maken van warmte. B In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijk- post.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gege vens vermelden. HEILOO - Even lekker van het zon netje genieten op het terrasje voor. Of bij iets minder weer toch lekker buiten zitten op het verwarmde ter ras achter. Bij regenval knus dineren in de serre, onder het romantische getik van de druppels. Of gewoon gezellig met een kaarsje dineren in het restaurant. Het kan allemaal bij Brasserie Wildschut aan de Stationsweg. En voor wie echt niet 'Goede Tijden, Slechte Tijden' kan missen is er sinds kort ook de moge lijkheid om van de afhaalservice gebruik te maken. Wie kent de brasserie niet? Twee en een half jaar geleden verhuisde Brasserie Wildschut naar het huidige pand en inmiddels is het een begrip in Heiloo. Wie de gezelligheid van Wildschut niet kent, moet absoluut eens de ambiance gaan ervaren. Voor grote groepen heeft Wildschut de capaciteit die nodig is. Maar ook de kleinere groepen of de hevig verlief de paartjes kunnen terecht voor een heerlijk diner of 's middags voor een lunch of een kopje koffie. Arrangementen Ook beschikt Wildschut over ver schillende arrangementen voor over dag. Wie een verjaardag heeft te vie ren kan terecht bij de gezellige Brasserie. Maar ook een receptie of een gezellige koffietafel behoort tot de mogelijkheden. En naast deze service heeft Wildschut ook nog zijn eigen partyservice. Daarmee komen lekkere hapjes en salades naar de klant toe. Inmiddels beschikt Wildschut ook over all-inclusive menu's. Vaste menu's van meerdere gangen voor een smakelijke prijs. Uitnodigend Naast heerlijk eten valt er bij de Brasserie ook veel te genieten aan sfeer. Naast de prettige en uitnodi gende ambiance, heeft Wildschut ook nog eens een dosis kunst ter bezichti ging. Wat te denken van een muur vol met Herman Brood. De kunst werken worden elke twee maanden afgewisseld door onbekende of bekende kunstenaars. Nu is Herman Brood dus sfeermaker aan de muur. Samen met het oprechte personeel bezorgen zij u een uitstekende maal tijd. Brasserie Wildschut is te vinden aan de Stationsweg 82. Van dinsdag t/m Zondag geopend van 12,00 tot 24,00 uur. Tel. 072-5321392 HEILOO - Sinds begin juli is 't Beestenboetje in het gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan elke woensdag geo pend (tot en met november) van 13.00 uur tot 16.00 uur, en elke eerste en derde zaterdag van de maand, van 10.00 uur tot 12.30 uur. Op genoemde openingstijden kunnen de kinderen allerlei dieren aaien en knuffelen. De enthousiaste vrijwilli gers zijn aanwezig om vragen te beant woorden over het verzorgen van dieren, het eten geven, aaien, noem maar op. Iedereen die de dieren een warm hart toedraagt is welkom! Voor informatie of voor aanmelding als vrijwilliger, kan gebeld worden met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072-5356868. HEILOO - Tijdens de excursie naar de huisvuilcentrale krijgt u veel informatie en natuurlijk een rondleiding. Deze excursie vindt plaats op woensdag 11 augustus van 13.30 tot 15.30 uur bij Huisvuilcentrale Noord-Holland, Jade straat 1. Deelname aan deze excursie is gratis. Voor wie geen vervoer heeft kan dit worden geregeld. Voor deze activitei ten kunt u zich aanmelden bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. IS 'Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." toLfJjê HEILOO HEILOO - Vrijdag, zaterdag en zondag bracht circus Herman Renz een spette rend programma aan de Omloop in Heiloo. Letterlijk en figuurlijk, want met een goed geslaagde show en een heus waterorgel in de piste, was het voor de vele toeschouwers genieten geblazen! De opening begon direct goed, 'Anton aus Tirol' bracht met zijn geitenkar er direct de stemming lekker in. Met niet alledaagse circus-artiesten als geiten, een kip, een konijn, honden en katten wist hij een prima act op de planken te brengen. Voor de komische noot zorgden verder de twee clowns Milko en Frenky. Onbedoeld werd wethouder Rob Opdam deze avond ook tot 'komiek' gepromoveerd. Mocht de wethouder ook nog eens op zoek moeten naar een andere baan, dan is wellicht een schone toekomst voor hem in de piste weg gelegd... De clowns kozen (geheel toe vallig) precies de wethouder uit om hen te assisteren deze avond. Opdam deed het met verve, al was zijn 'vlucht' in een z tin/s P &ine/!e £££1ALL Kennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon: 072- 533 40 95 Internet www.hopman.nu Een muur vol Brood'? U vindt het bij Brasserie Wildschut (foto UKP) met haar muzikale kwaliteiten. Kracht en romantiek...Gilbert Weiser heeft het één act weten te combineren. m Milko en Frenky zetten samen regelma tig het circus op stelten, (foto MSP) Als een volleerd circusartiest mocht wethouder Opdam zijn kunsten ditmaal ver tonen in de piste van circus Herman Renz. (foto MSP) stoel naar de nok van de circustent wel licht wat minder naar de zin van de als maar ronddraaiende neo-artiest. Ietwat draaierig luidde hij daarmee de pauze in. De artiesten zelf brachten uiteraard ook veel vermaak. Zeven Indische leeuwen toonden hun gratie en schoonheid, Miss Tamara toonde een spectaculaire act aan de schwingtrapeze. Troupe Angelis het in een unieke act op de z.g. Russische Stangen zien wat perfectie van even- wichtsbeheersing is. Jongleren, maar dan anders! Alain Chabry liet zien wat een moderne jongleur in huis moet hebben. En... hij heeft het! Een vrijheidsdressuur met edele vier voeters presenteerde de Italiaan Michel Jarz. The Pantheras, vier jonge dames uit Hongarije aan vier roterende stangen voegden een nieuwe dimensie toe aan de aloude luchtacrobatiek. Martyn Chabry, telg uit êen beroemde clowns familie, wist haar act uitstekend te combineren HEILOO - Vrijdag 16 juli zal het twee de concert in de serie zomeravondcon certen in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) worden verzorgd door 'Accordéon Mélancolique, gevormd door 'het duo Jean-Pierre Guiran en Cherie de Boer. De naam Jean-Pierre Guiran verraadt al zijn Franse achter grond. Juist in de Franse muziekcultuur speelt de accordeon een grote rol. Het door Accordéon Mélancolique te ver zorgen concertprogramma heeft als titel Slepende weemoed en ingetogen gloed. Twee accordeons flirten, dagen uit, kib belen en omhelzen elkaar. Parels uit de Zuid-Amerikaanse en Franse traditie dansen in deze wereld van lucht, toetsen en balgen. Kruidige samenklanken uit zonovergoten Méditerranée en Caraïben brengen Hollandse vlinders op andere gedachten. Naast Zuid- Amerikaanse en Franse klanken zal ook muziek uit o.m. Indonesië, Israël en Schotland ten gehore worden gebracht. Het duo Accordéon Mélancolique heeft in de afgelopen jaren concerten gegeven in het Vondelpark in Amsterdam en op de Dag van de Romantische Muziek in Rotterdam. Het concert begint om 20.30 uur. Kaarten zijn te bestellen via de tele foonnummers 072-5334804 en 5335852. De toegangsprijs bedraagt 8,- en voor 65+, CJP en kinderen tot 13 jaar 7,-. Heerenweg 44 072 5338487 samen0,99 slechts0,69 Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 (biefstuk gerold in rauwe ham en katenspek) 10Q gram1,10 150 gram1,10 500 gram4,25 Hangend aan twee levensgrote doeken, vlak onder de circuskoepel, bracht hij een originele versie van luchtacrobatiek. En dan de olifanten Bonny, Patra en Caudy. Johnny Fischer is een dierenman pur sang. De vriendschap en liefde straalde ervan af toen hij met zijn drie vriendinnetjes de piste betrad. Virgil en Marinel traden op als handstand acroba ten uit de goede oude tijd. Iouri Basiul. Wat deze gymnastische acrobaat het zien grenst aan het onmogelijke. Hoe lenig kan een mens zijn? Zijn technische hoogstandje eindigde even spetterend als het begon: in enkele minuten veran derde de circuspiste in een fontein met een inhoud van 10 000 liter water. Met de schitterende belichting en de prachtige op muziek dansende waterstralen was dit de ideale finale van Splash 2004! HEILOO - Dinsdag rond 9.30 uur werd door een conducteur van de NS bij de politie melding gemaakt van een verdacht pakketje in de trein van Amsterdam naar Alkmaar. De trein werd op station Heiloo stilgezet, alwaar alle passagiers de trein moesten verlaten. Ook het station zelf en een gedeel te van het winkelcentrum naast het stationsgebied werden ontruimd. Het Explosieven Opruimings Commando (EOC) heeft vervolgens het pakketje bekeken en meegenomen voor nader onderzoek. Tijdens deze werkzaamhe den is het treinverkeer tussen Uitgeest en Alkmaar aan beide zijden stilgelegd. Even voor 13.00 uur werd het sein weer 'veilig'gegeven en kwam het trein verkeer weer op gang. De politie neemt de zuak hoog op. Een woordvoerder liet weten dat alleen al door de enorme schade die onstaat bij dergelijke inci denten, zowel financieel als emotioneel, de zaak grondig onderzocht zal wor den. Of het een kwestie was van 'grappenmakerij', of dat er werkelijk serieu ze dreiging heeft bestaan wordt pas na het onderzoek van het EOC duidelijk Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. dens. Na de vervroegde uittreding bij Hoogovens (Corus) kwam hij op de muziekschool terecht, waar hij bij Jack Kat zowel piano als saxofoonles kreeg en Jack heeft hem enorm gestimuleerd om zijn spelpeil te verbeteren. In die zelfde tijd heeft Jack een kleine big-band opgericht, die tot op de dag van vandaag zeer actief is. HEILOO- Gisteravond was Jan van Weelden te gast in het radioprogramma Intermezzo van streekradio Excellence. Momenteel speelt hij als Saxofonist in de Big-band van de Muziekschool Heiloo en heeft samen met Rick, Dennis en Elly het New Eastside Combo, tevens speelt hij nu bijna 1 jaar als pianist in de Corus big-band de Swingmasters. In het programma Intermezzo had presen tator Bob van Unnik een gesprek met hem, aangevuld met door Jan geselec teerde muziekopnames. Jan zit niet bepaald om anekdotes verle gen, zo blijkt al snel tijdens het interview. Oorspronkelijk afkomstig uit Amster dam, is hij nu 33 jaar met zijn vrouw woonachtig in Heiloo en heeft muziek als een rode draad door zijn leven lopen. Als kind begon hij met pianolessen bij Karei Hilsum en na de tweede wereld oorlog heeft hij klarinet leren spelen bij Johan van Heil. Reden was dat hij Benny Goodman hoorde spelen en dat wilde hij ook wel. Van zijn grootvader leerde hij dwarsfluit spelen en daarna kwam de alt sax er bij. Eind jaren 50 werd hij en zijn kwartet onderscheiden met de dubbele zilveren medaille van het Konklijk huis en kreeg hij verschillende radiouitzen dingen. Na de komst van de popmuziek heeft hij tot de jaren 70 niet meer opge treden en kwam in 1976 als pianist bij de Alkmaarse Big-band. Oosterzij combo Vanuit dit orkest begon hij met de saxo fonist Ad Oud en de complete ritmesec tie van deze big-band een eigen kwintet. Wil vanToor op slagwek, Hans de Ruiter op gitaar en Roscoe Stallworth op Bas. Zijn vrouw verzon de naam Eastside Combo en dat komt omdat zij aan de Oosterzijweg wonen. Dit combo heeft grote sucessen gekend en trad op de meest uiteenlopende lokaties en evene menten op. Toen Jan door een oogoper atie ongeveer een half jaar niet kon spe len stopte ook het combo met de optre- Makelaar sinds 1933 Keurslagerij Kees Burger Winkelhof 't Loo - Heiloo Overleg op het station van Heiloo, is het pakje een bom of niet? (foto Koen van Weel). Fortis Bank Raadhuisweg 3a, 1851 JA Heiloo. Tel (072) 533 16 8*1 vraag naar de voorwaarden. De?e aanbieding is geldig lot 1 januari 2005 FORTIS BANK

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1