Adviescommissie Wonen onderzoekt woongenot bewoners Hoog en Laag Keer op Keer flikt het weer krant 3°° 390 5°° Muil Sinnige's Fruit, munt uit! r BRINK 9 Goed nieuws voor clubs verenigingen Lunchen met de burgemeester „Vakmanschap blijft (be)staan! APE L LA HOPMAN T p 1 VaVantiegeen drukte el' BORDEN plate gerechten -- 71 y m NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN &di (072) 53510 00 28 JULI 2004 - 69e JAARGANG NO. 31 Goedkoop kopiëren dat kan bij ons (vanaf 500 exemplaren) Informeer naar de VOORDELIGE CONTRACTPRIJZEN Ook op internet: SHÉ HEILOO - Na een verblijf van 18 dagen gaan de Poolse kinderen uit zusterstad Swietochlowice morgen weer naar huis. Dankzij de medewer king van de gastouders konden dit jaar 24 kinderen in de leeftijd van 7 tot 12 jaar uitgenodigd worden. Op het pro gramma van de Stichting 'Een hart voor Polen' stonden onder andere een disco, een sport- en spel dag, winkelen, bowlen, èn lunchen met de burge meester. Vorige week woensdag waren de kinderen met hun gastouders uitge nodigd om te komen lunchen op het Hond achter de schapen: politie zoekt getuigen HEILOO - Op maandagavond 19 juli, omstreeks 21.15 uur, werd de politie gestuurd naar de weilanden gelegen achter het tankstation aan het verkeersplein Kooimeer. Hier zaten boze boeren en personeel van de dierenambulance achter twee honden aan die verwoestingen had den aangericht in een kudde scha pen. Ten gevolge hiervan waren in ieder geval vier schapen dood, ter wijl de overigen ernstig gestresst rondliepen. De honden waren inmiddels ge vlucht in de richting Overdie of het nabijgelegen industrieterrein. Al enkele malen eerder kwamen bij de politie berichten binnen dat de hon den tussen de schapen zaten. Het gaat hier om twee honden. De ene is een bouvier of schapendoes met korte zwarte krullen, de andere een kruising van een Duitse herder. Beide honden zijn voorzien van een halsband met penning. De politie zoekt de eigenaar of per sonen die deze honden herkennen. De politie Heiloo is bereikbaar onder tel. 0900-8844 (lokaal tarief). gemeentehuis. Eerst mochten de kinde ren plaatsnemen in de raadszaal, waar de burgemeester hen van harte welkom heette. Daarna stonden in de kantine de tafels gedekt met verse broodjes en andere lekkernijen. De burgemeester liep een rondje langs alle tafels en was blij te horen dat de kinderen het lekker vonden en het heel erg naar hun zin hadden in Heiloo. In september ver trekt een Heiloose delegatie, inclusief burgemeester den Boon, richting Swietolowice. (foto: UKP) HEILOO - Sinds ruim 35 jaar heeft Heiloo een Adviescommissie Wonen, in 1986 opgericht als Vrouwen Advies Commissie (VAC). „Maar dat is inmiddels achterhaald", zegt Sia van Waveren- van Voorst voorzitter van de Adviescommissie in Heiloo. „De doel stellingen- de gebruikskwaliteit van woningen, woongebouwen, utiliteits bouw, en openbare ruimte te vergroten en de belangen van (toekomstige) bewoners en gebruikers in het plan- en bouwproces te behartigen- zijn dat ech ter allerminst." Onaflianklijk en vrijwillig Een Adviescommissie Wonen is een onafhankelijke woonconsumentenorga nisatie op lokaal of regionaal niveau, die bestaat uit vrijwilligers met verschil lende politieke, maatschappelijke of professionele achtergronden. De leden zijn actief vanuit een sterke betrokken heid bij zowel de kwaliteit van de gebouwde omgeving als bij de toekom stige bewoners. Zij komen op voor de belangen van de merendeels onbeken de woonconsument. De inmiddels 185 Adviescommissies in Nederland zijn samengesteld uit ongeveer 1500 leden, zowel mannen als vrouwen. De Advies commissie Wonen in Heiloo telt zeven leden, die bij alle inmiddels uitgevoerde en nog uit te voeren projecten in Heiloo betrokken is geweest. Vaak al in een Keer op Keer medewerkers Margriet Liefting, Frederike Los en Jannie Schipper hebben zojuist bloemen en een cheque overhandigd aan de vertegenwoordigers van de goede doelen die zij ondersteunen. René Veldt (speciaal overgekomen namens de stichting Veldwerk), Jan Rood van stichting Maismolenproject Mala wi en Jef Letschert van Heiloo Wereldwijd zijn maar wat blij met deze geste. HEILOO - Afgelopen donderdag wer den diverse goede doelen verrast door de stichting Keer op Keer. De mede- Tussen de brokstukken van de werkzaamheden aan het Stationsplein, staat alleen nog de winkel van schoenmakerij J. de Graaf fier overeind, (foto: UKP) HEILOO - Het ziet er triest uit: naast de restanten van een naastgelegen pand, en tussen de hekken die een bouwput omheinen staat alleen nog de schoenmakerij van J. de Graaf overeind aan het Stationsplein. Ondanks deze toestand, staat de eigenaar van de schoenmakerij, Jos de Graaf, er niet beteuterd bij. „Welnee!", lacht de ambachtsman. „Ik ben namelijk volop in gesprek met zowel de gemeente Heiloo als de pro jectontwikkelaar van het stationsge bied, de firma Rotteveel. Alle partijen willen hun best doen tot een oplossing te komen. Het duurt allemaal een beetje lang, en nu is het natuurlijk ook nog zomerreces, maar ik heb alle ver trouwen in een goede uitkomst." On dank deze positieve instelling geeft Jos de Graaf wel toe dat het momenteel behoorlijk behelpen is. „Ik ga natuur lijk ook niet meer investeren in de win kel. Dus het ziet er allemaal een beetje armoedig uit. Maar dat doet niets af aan de kwaliteit van mijn werk hoor! Zet maar boven je stukje: vakmanschap blijft bestaan!" Om dit vakmanschap staat Jos de Graaf al 28 jaar, waarvan 17 in Heiloo, goed bekend. „Gelukkig hoor ik dat heel vaak van mijn klanten die ook nu nog steeds trouw blijven komen. En dat doet me toch goed." Binnenkort hoort hij waar hij in de toe komst zijn vak zal gaan uitoefenen. Waarschijnlijk kan dat op dezelfde plek, in een nieuw winkelpand. „Maar daar kan ik nu nog weinig over zeggen. Ik kan wel zeggen dat dat mij heel gelukkig zou maken. Ik houd van de reuring hier aan de Heerenweg en vind dit nog steeds een van de mooiste loca ties voor een winkel." werkers van de stichting deelden name lijk voor de tweede keer dit jaar geld uit aan goede doelen. De goede doelen, gerelateerd aan en een sterke binding hebbend met Heiloo, kregen dankzij de inzet van vele vrijwilligers en de bewoners van Heiloo en omgeving een flink bedrag overhandigd. Zo kreeg de stichting Veldwerk 6000,- voor hun werk met zwerf-, wees- en gehandicapte kinderen in Nepal onder leiding van René Veldt uit Heiloo. De stichting Maismolenproject Malawi kreeg eveneens 6000,- voor een elek trische maïsmolen, zodat de bewoners van het dorp Nsaru zichzelf beter kun nen onderhouden en uiteindelijk een betere toekomst in het verschiet heb ben. De stichting Heiloo wereldwijd kreeg 3500,- voor twee scholenpro jecten in India. Een gedeelte gaat naar een nieuw te bouwen school en een gedeelte gaat naar een schoonwater- project voor een jongenstehuis/school. Om het succes van Keer op Keer nog eens extra te onderstrepen besloten de medewerkers de gastkinderen uit Polen gratis aan te kleden. Ieder gastkind mocht onlangs een 'nieuwe' outfit uit zoeken. Het succes van Keer op Keer hangt voor een groot gedeelte af van de goedgeefsheid van mensen uit Heiloo en omgeving. De medewerkers zijn dus erg blij met alles wat u missen kunt en de spullen waar u op uitgekeken bent. Op het moment zoekt men ook naar sterke sjouwers met of zonder groot rij bewijs. De openingstijden van Keer op Keer zijn dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Meer informatie via tel. 072-5333767. Kijk voor ons bestaande en nieuwste aanbod op: of bei: 0900 - 4396 66 65 zeer vroeg stadium', waar zij bijvoor beeld aanwezig zijn bij overleg tussen opdrachtgever (zoals de gemeente Heiloo of de Woningstichting Heiloo) en architect. Sia van Waveren- van Voorst, Hanna Vos, Magda van de Schuyt- Schokker, Tiny de Haan, Marij Smeets- Jansen, Gerda Gerritsen- Doorenspleet en Getty de Vries verga deren een keer per maand.daarnaast komen zij vrijwel wekelijks in wisselen de samenstelling bijeen om bouwplan nen te toetsen, adviezen op te stellen en om de ontwikkeling van nieuwbouw projecten te bespreken. Bij de beoordeling van lokale bouw plannen wordt gebruik gemaakt van de 'Kwaliteitstoets Woningbouw VAC Heiloo'. In deze toetslijst zijn alle voor waarden opgenomen, die moeten leiden tot woningen en woongebouwen met een optimale gebruikskwaliteit. Vervolg op pagina 02 HEILOO - Mensen met paarden hebben een hemel op aardeOf dit spreekwoord echt klopt weet natuur lijk niemand, maar feit is wel dat Sjaak Geluk zich helemaal thuis voelt tussen deze edele dieren. De trainer/pikeur traint en rjd* wed strijden met harddravers 'zolang hij zich kan herinneren'. Op 16-jarige leeftijd besloot hij de school defini tief de rug toe te keren en de paarden die bij hen thuis stonden te gaan trai nen. Niet zonder succes, want Geluk schreef inmiddels talrijke kortebaan- wedstrijden op zijn naam! „Aan school had ik een broertje dood", vertelt Sjaak Geluk met een lach. „Ik kon heel goed leren hoor, daar lag het niet aan. Maar ik kon er niet tegen dat de leerkrachten mij niet geloofden wanneer ik wel goede cijfers haalde maar daar nauwelijks iets voor hoefde te doen. Ik ben naar huis gegaan en heb mijn ouders ver teld dat ik klaar was op school. Mijn vader vond dat ik dan maar moest gaan werken. In zijn garagebedrijf, dat zag ik niet zitten, maar de paarden trainen die hij bezat, dat wilde ik wel. Ik kreeg hem zover dat hij de trainer ontsloeg, en ik nam zijn plaats in. Mijn opa had ook dravers en was zelf pikeur. In mijn vrije tijd was ik dus altijd al met paarden bezig. Pas later ben ik mij gaan pro fessionaliseren en heb ik mijn oplei ding in Deurne gevolgd." Bankrekening op nul Deze 2 jaar durende cursus werd afgesloten met het predikaat 'leer ling-pikeur'. „Daarna moet je dertig wedstrijden winnen, dan mag je jezelf pikeur noemen", legt Sjaak Geluk uit. „Wanneer je dan 21 jaar of ouder bent mag je voor jezelf beginnen. Inmiddels heb ik verschillende paarden getraind en gereden, uiteraard met wisselend succes. Rijk word je er in elk geval niet van. Je moet het ook meer als een betaalde hobby zien. Vroeger moest ik bijklus sen om mijn hoofd boven water te houden, nu kan ik al mijn kosten betalen en aan het eind van het jaar zeggen dat ik schuldenvrij ben. Mijn bankrekening staat dan echter wel gewoon op nul!" Het werk van de trainer/pikeur is veelzijdig, ,,'s Ochtends om 6.45 uur voer ik de paarden, daarna gaan ze naar buiten en mest ik hun stallen uit. Op de drafbaan aan de Runx- putteweg werken we de paarden hun spieren los, de echte training vindt plaats op het strand van Wijk aan Zee. Daar is het strand erg breed en ben je niet zo afhankelijk van eb en vloed. Aan het eind van de middag, wanneer alle paarden hebben gelopen, spuiten we ze af en worden ze gewassen. De wedstrijden waar aan ik meedoe, 28 in totaal, worden gehouden op de zogeheten korte baan. Dit zijn kermiswedstrijden die op straat over een afstand van zo'n 300 meter worden verreden. Je rijdt per koppel in de baan. De verliezer valt af, de winnaar gaat door en rijdt tegen een andere winnaar. Je rijdt net zolang door tot er drie paarden over blijven. Vanuit de drie paarden die in die laatste wedstrijd verloren wordt nog één paard ingeloot, zodat je met vier paarden overblijft. Zij maken dan in de wedstrijd uit wie 1,2,3 of 4 wordt." Kanjer op stal Momenteel heeft Sjaak Geluk een topper onder zijn hoede. „Mister Postman is in 2002 en 2003 kampioen van Nederland geweest en heeft ruim 40.000,- aan prijzengeld gewonnen. Dit geld is voor de eigenaar hoor, niet dat de mensen nu denken dat ik zo'n rijk man ben", grijnst de pikeur. Volgens hem is Mister Postman het beste paard dat Nederland ooit gehad heeft op de korte baan. „Als hij op snelheid is haalt hij volgens mij de 60 km/u", schat Geluk de snelheid van de hengst in. „Maar ik win niet altijd hoor. Elke koers ga ik weer opnieuw beginnen en probeer ik de vorige te vergeten. Je moet niet blij ven teren op succes of blijven tobben over je verlies. Elke overwinning beleef ik als een groot feest. Ik vind het ook niks wanneer de eigenaar er helemaal op rekent dat we 'wel even winnen', dat voelt als een plichtple ging. Dan is de spontaniteit er voor mij af. Ik ben gedreven, dus ga er zeker mee door, maar voor dit vak moet je mentaal keihard kunnen zijn." Wie meer wil weten over Sjaak Geluk Drafsport of zijn paard door de trai ner/pikeur wil laten rijden kan bellen met 06-27491539. Mister Postman liep onder leiding van Sjaak Geluk al vele prijzen bij elkaar, (foto UKP) VAN DER Onder invloed in de auto ALKMAAR/ HEILOO - Zaterdag- middag rond 16.00 uur is een 42-jarige automobilist uit Heiloo zijn rijbewijs kwijtgeraakt nadat hij onder invloed over de Kennemerstraatweg in Alk maar reed. De man blies 1005 ug/1 ter wijl 220 ug/1 het wettelijk toegestane maximum is. De man werd gecontro leerd nadat hij was doorgereden nadat hij tegen een andere auto was aangere den. Hij heeft ook een proces-verbaal gekregen en er was alleen blikschade. adressen heiloo WWW Snelheidscontrole ALKMAAR/HEILOO - Zaterdag avond zijn vijf automobilisten bekeurd tijdens een snelheidscontrole van 19.15 uur tot 22.15 uur op de Martin Luther Kingweg, Ommering en Schagerweg in Alkmaar en de Kennemerstraatweg in Alkmaar. MAKELAARS ERA' ERA verkóópt huizen! Ook uw huis? VOOR DE BARBECUE Cevapcici 4 voor Speklapjes Filetlapjes korting op de gehele zomercollectie Castricum, Dorpsstraat 48, T 0251 65 22 71 Heiloo, Heerenweg 28, T 072 53 24 080, www.mull.nl Lekkerste nectarines 10 stuks2,99 Hollandse trostomaten per kilo0,89 Bos worteltjes Krop ijsbergsla Ambachtelijke slagerij Kogelbiefstuk 3 stuks6,50 Rundersteak 4 stuks5,40 Runderrollade Metworst o/paardenworst Kipfilet in Chinese saus Open: cf# t/m zo 12.00 tot 20.00 uur www.brasseriewildsehut.nl ;b.tiClSSC:tit Ca s Diverse om mee te nemen .vanaf 10," ^~\per gerecht Stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 53213925322700 Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 -17.30 uur/vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo CHEQUE het alternatief voor de woningmarkt www.ge-woon.nl Regio Noord- Kennemerfond Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Aikmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. B In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen. Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Henny Stoop tel, 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo HEILOO gemarineerd/ ongemarineerd I klIO gemarineerd diverse soorten 4 Stuks Keurslagerij Kees Burger Winkelhof 't too - Heiloo h 50% Heerenweg 44 072 5338487 donderdag t/m zaterdag slechts0,69 slechts0,39 Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 donderdag t/m zaterdag 150 gram €1,95 per stuk2,75 500 gram4,25

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1