Eindelijk is het zomer! Heiloo is binnenkort prachtig orgel rijker Oud A&P-pand aan de Westerweg gekraakt edri Panna Knock Out Toernooi 20% EXTRA Man overleden na botsing 4 HOPMAN bb! Sinnige's Fruit munt uit! BRINK •ape L LA F Zomerse openingstijden bij de Uitkijkpost laatste ronde op de opruimingsprijs 450 BORDEN y v: (072)5351000 Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Opertingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 04 AUGUSTUS 2004 - 69e JAARGANG NO. 32 |V| EE LJ W S B L/V D V mwm Gedurende de gehele maand augustus gelden de volgende, gewijzigde openingstijden: ma. t/m do. 8.00-16.30 u./vrij. 8.00-12.00 u. EN O AAST R NINO b NINA Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo Vernielingen personenauto's Diefstal sproeiinstallatie Aanrijding met schade Vernieling personenauto Diefstal badhanddoeken Inbreker betrapt EXTRA VOORDELIG Kipfilet €JI99 J kg Megaburgers 4 stuks MAKELAARS ERA Uw huis? Ons ERA Koper Garantie Plan® Alles voorradig voor een gezellige BBQ www.vanderborden. donderdag t/m zaterdag Hollandse sperziebonen 1 kilo0,89 Hollandse bloemkool Lekkerste Nectarines 10 stuks €2,99 Vrijdag en zaterdag: Het lekkerste zomerfruit, extra voordelig Ambachtelijke slagerij donderdag t/m zaterdag Kogelbiefstuk Pepersteak Tortilla Achterham Hammousse €0,50 €5,40 €5,00 €1,95 €0,99 Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo HEILOO - Deze dametjes genieten met volle teugen van de zomer in zwembad Het Baafje, die eindelijk is aangebroken. Het openluchtzwembad mag zich verheugen op een dage lijks groeiend aantal bezoekers. Door het tegenvallende weer vallen de bezoekersaantallen echter nog een beetje tegen, zeker ten opzichte van vorig jaar. Toen huldigde wethouder Rob Opdam op zondag 10 augustus de 50.000ste bezoeker van Het Baafje. Aan het einde van het zwemseizoen stond de teller uiteindelijk zelfs op rond de 60.000 bezoekers. Of het zwembad dit jaar weer zulke mooie cijfers haalt, is geheel afhankelijk van de weer goden.... (foto: UKP) HEILOO - In de Ter Couisterkerk wordt momenteel de laatste hand gelegd aan een nieuw orgel, gebouwd door de firma Pels en van Leeuwen uit Den Bosch. Die laatste hand bestaat uit het stemmen van het orgel. Want net als bij een piano moet ook een orgel op gezette tijden gestemd worden, al gaat dat natuurlijk anders dan bij de piano. Maar daarover later. Toen eind jaren negentig van de vorige eeuw de Moeder Godskerk vrij kwam omdat de RK-parochie haar diensten ging bundelen in de Willibrorduskerk aan de Westerweg, hebben de Hervormde gemeente en de Gerefor meerde kerk van Heiloo deze kerk in het kader van het 'Samen op weg pro ces' gekocht, grondig verbouwd en aan gepast aan de protestantse eredienst. De Gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat en de Hervormde kerk aan de Maas Geesteranusweg (het Kruispunt) werden verkocht, uit de opbrengst daarvan konden de investe ringskosten van de vernieuwde Ter Couisterkerk worden betaald. In de protestantse eredienst neemt ook het orgel een belangrijke plaats in. De bestaande orgels (uit de voormalige Moeder Godskerk, de Gereformeerde kerk en het Kruispunt) waren kwalita tief en qua grootte niet geschikt om als kerkorgel in de nieuwe kerk te worden gebruikt. Gekeken is of elders in het land een geschikt overcompleet orgel te vinden was, maar de orgels, als ze al voldoende kwaliteit hadden, moesten ook nog passen in de architectuur van de kerk. Dit lukte niet. Besloten is toen om een nieuw orgel te laten bouwen. Via een in het leven geroepen stichting (Stichting Orgelfonds Ter Couister kerk) is aanvullende financiering gezocht. Door middel van giften en donateurs van binnen en buiten de kerkelijke gemeente is dat gelukt. Voor de bege leiding van de kerkdienst diende het orgel een omvang te hebben van 20 stemmen (of registers). Voor de leken op dit gebied, een stem is een bepaalde klank van het orgel zoals bijvoorbeeld diverse fluittonen, trompet en andere instrumenten of klanken. Zou het orgel kunnen worden uitgebreid naar 25 stemmen, dan was het orgel ook uitste kend geschikt voor culturele doelein den (orgelconcerten). Dankzij sponsors kon de opdracht aan de orgelbouwer direct de bouw van een orgel met 25 stemmen zijn. En daarmee is dit orgel niet alleen voor de protestantse gemeente van Heiloo van betekenis, maar voor alle muziekliefhebbers in Heiloo (en daarbuiten). Het is een prachtig orgel geworden met een bui tengewoon fraaie klank. Een orgel dat zeker op de orgelkaart van Noord- Holland kan worden bijgeschreven. Het orgel wordt op zaterdag 28 augustus om 16.00 uur officieel overge dragen en op 29 augustus in de ere dienst, aanvang 10.00 uur, voor het eerst in gebruik genomen. Een orgel is een koninklijk instrument, waar velen van kunnen genieten. Maar hoe werkt zo'n orgel nu eigenlijk. Met enige ken nis daarvan wordt de bewondering en waardering voor dit instrument nog groter. De komende weken wordt u, tot de officiële overdracht, daar enig inzicht in verschaft, in een drietal artikelen onder het motto: 'Het orgel, een koninklijk instrument' .Dus vanaf volgende week kunt u zich verdiepen in wat men het inwendige van het orgel zou mogen noemen. HEILOO - Heiloo kent sinds vorige week een heus kraakpand. Het oude A&P- pand aan de Westerweg is sinds een week het onderkomen van Martin (28), Moes (29) en Naomi (18). De drie zeggen het pand gekraakt te hebben uit woningnood en omdat ze het zonde vinden dat zo'n pand nu al 2,5 jaar leeg staat. „Buiten dat is dit beter dan dat het pand leeg staat. Dat nodigt alleen maar uit tot ruiten ingooien en graffiti spuiten", aldus Martin. De verwachting van Martin is dat ze nog zeker een jaar kunnen blijven zitten in het pand, ondanks dat hij een aan staande rechtszaak verwacht. Het pand is eigendom van Schuitema Vastgoed. Volgens Martin heeft Schuitema eerst nog geprobeerd hen weg te krijgen door te zeggen dat het pand als opslag ruimte gebruikt werd. Maar meer dan een aantal winkelwagens staat er niet. En volgens mij moet je dan voor de verzekering ook brandvoorzieningen hebben. Er is niet eens een brand slang." Martin is na een gesprek met zijn advo caat ervan overtuigd dat hij aan alle voorwaarden voor rechtmatig kraken heeft voldaan. We hebben de politie direct gebeld toen we het pand ingin gen en die zijn ook gekomen. We heb ben ze laten zien dat we aan alle voor waarden hebben voldaan. Het pand is toegankelijk en we hebben het niet opengebroken. Er zit een mooi slot op. We hebben slaapplaatsen en hebben het leefbaar gemaakt. Ook staat het pand meer dan een jaar leeg, nog een voorwaarde waaraan is voldaan. Kinderen niet blij met nieuwe buren De leefbaarheid komt alleen in het geding nu het water is afgesloten. Martin: „Schuitema Vastgoed, eigenaar en beheerder van het pand, heeft het water afgesloten. Volgens mij mag dat niet, want dat is een eerste levensbe hoefte." De drie nieuwe bewoners moe ten nu gebruik maken van de water voorziening van een behulpzame Het pand aan de Westerweg waarin vroeger de A&P supermarkt was gevestigd, wordt tegenwoordig gekraakt door Martin, Moes en Naomi, (foto: UKP) buurtbewoner. Maar zo vanzelfsprekend als deze hulp lijkt, is het niet. Krakers worden vaak getroffen door vooroordelen. „Hier valt het eigenlijk wel mee, „zegt Martin, „We hebben nog niet echt tegenwerking gehad van de buurt, of zo." Maar tijdens het interview worden er opeens allemaal teksten naar Martin en Moes geslingerd door een groepje buurtkinderen. Jullie zijn dieven!", roept er één. „Zwervers! Dronken gast!" roepen anderen. Onbegrip blijkt bij de kinderen reden om deze kreten te uiten. Martin en Moes gaan een gesprek aan en even later staan de buurtkinderen eerder nieuwsgierig te luisteren, als de twee krakers uitleggen waarom ze er zijn. Ze krijgen een korte rondleiding door het kraakpand, maar blijven kritisch. „Jullie kunnen de huur niet betalen. Jullie hebben geen geld", zegt een meisje. Martin legt uit dat hij wel degelijk een inkomen heeft. Ondanks dat hij nu tijdelijk in de ziek tewet zit, heeft hij wel Sociaal Pedagogische Hulpverlening (SPH) gestudeerd. Uiteindelijk lijken de kin deren de aanwezigheid van de drie 'vreemdelingen' te kunnen bevatten. Bang zijn ze in ieder geval niet (meer). 'Wij mogen hier zitten' Martin hoopt dat de volwassen buurt bewoners ook niet 'bang' zijn. Ze hoe ven zich geen zorgen te maken. Vaak begrijpen mensen het 'kraken' niet. Vaak denken ze dat anti-kraak wel mag, maar kraken niet. Dat is dus niet zo. Wij mogen hier zitten." Een partij die daar waarschijnlijk zeker zo over denkt is Schuitema Vastgroep, eigenaar en beheerder van het pand. Volgens enkele bewoners zouden er twee meisjes in het pand hebben geze ten op anti-kraak voorwaarde. De meisjes zijn inmiddels vertrokken en nu is het pand dus gekraakt. Wat er nu gaat gebeuren is nog niet geheel duide lijk. M. Verhoeff, chef van de afdeling Beheer en Onderhoud bij Schuitema Vastgoed, liet weten nog niet te willen reageren op de Heiloose kraking: „We willen eerst inventariseren wat er pre cies gebeurt is", aldus Verhoeff. Wordt vervolgd dus. B LIMMEN - Wie opgroeiende kinde ren heeft kan er over meepraten; kin derkleding is duur en zolang de kids in de groei zijn al snel weer te klein. De meeste kleding is dan ook nog lang niet versleten als deze niet meer past. Weggooien is natuurlijk zonde, dus blijft de kleding vaak ongebruikt in de kast hangen. Jammer", aldus Mascha de Jager, eigenaresse van kinderkledingwinkel Nino Nina te Limmen. ,,Gun deze kledingstukken gewoon een tweede ronde en maak iemand anders er blij mee! Dat vele ouders deze boodschap al hebben opgepikt wordt duidelijk na een bezoek aan Nino Nina. In de tweedehands kinderkleding- en arti kelenzaak hangt de leukste tweede hands kleding in de maten 68 t/m 158 overzichtelijk opgesteld. Schoon, netjes en alles voor zeer betaalbare prijzen Half mei opende Mascha de Jager de deuren van Nino Nina aan de Kerkweg 44 te Limmen. De naam is ontleend aan de Spaanse benaming voor jongen en meisje; Nino en Nina. „Na de geboorte van mijn eigen kin deren ben ik gestopt met werken. Na een overschot aan kleding besloot ik deze te verkopen op een babybeurs. Omdat al deze beurzen helemaal vol zaten heb ik met twee buurvrouwen zelf eeii babybeurs georganiseerd. Het liep als een trein! Wellicht omdat ik als intercedente op een promotie bureau heb gewerkt wist ik prima hoe zoiets georganiseerd moest wor den en na dit succe^ organiseerden wij vaker dergelijke beurzen. Toen voor mij op het juiste moment het pand aan de Kerkweg vrij kwam heb ik de stap gezet om een eigen zaak te beginnen. En gelukkig, niet zonder succes tot nog toe!" Wie het eerst komt... De klanten van Nii^o Nina bestaan onder andere uit opa's en oma's die voor hun kleinkind uit zijn op leuke koopjes en mensen die niet zo veel willen of kunnen besteden. „Ik krijg de boxen niet aangesleept op dit moment, zoveel vraag is er naar", lacht Mascha. „Maar ook andere arti- ln deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht Voor aanmelding: Hoefs mid 5,1851 PZ/Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. kelen als speelgoed, bedjes, badjes, maxi cosi's en boxkleden vliegen de winkel uit. Voor alle artikelen geldt; wie het eerst komt, die het eerst maalt. Daarom raad ik de mensen altijd aan om op zijn tijd even binnen te lopen. Wat ik vandaag niet heb, kan er morgen ineens wel zijn", aldus Mascha. Dit is uiteraard helemaal afhankelijk van de inbreng. „In principe neem ik alles aan vanaf maat 68", vertelt de eigenaresse. „Alle merken zijn welkom, maar de kleding mag niet verwassen zijn, geen vlekken hebben en er niet smoezelig uit zien. Het moet nu eenmaal een tweede ronde in kunnen." Voor het inbrengen van kleding bestaat inmiddels een wachtlijst. „Ik zoek samen met de mensen de kleding uit en bepaal indien gewenst samen de prijs. De opbrengst verdelen we eer lijk; 50% -50%. Ik sla alle artikelen op in de computer, zodat ik precies kan zien van wie het kledingstuk was dat is verkocht. Na 6 weken neem ik contact op en betaal wat verkocht is uit aan de mensen." Kraamcadeau Naast de tweedehands artikelen is er ook een kleine collectie nieuwe kle ding, zoals ondergoed, sokjes en merkkleding. Een uniek kraamca deau heeft Mascha ook; op een rom- pertje kunt u de naam van de pasge borene laten drukken. Ontwerp bureau Shapeshifter in Utrecht zorgt er voor dat elke naam die voor 17.00 uur wordt opgegeven bij Nino Nina de volgende dag op het romper- tje staat en af te halen is in Limmen. Daarnaast worden sieraden en rin getjes van groot tot klein verkocht, maar alles voor kleine prijzen. Regelmatig even snuffelen loont bij Nino Nina. Vanaf 1 september is de zaak bovendien ook 's morgens geopend van 9.15 tot 11.30 uur! Huidige openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie? Bel 06- 40092822 of mail info@ninonina.nl. Op www.ninonina .nl vindt u tevens verdere informatie. Half mei opende Mascha de Jager de deuren van Nino Nina aan de Kerkweg 44 te Limmen HEILOO - Op donderdag 12 augustus wordt voor de eerste keer in Heiloo het 'Panna Knock Out' toernooi gehou den, georganiseerd door de jonge Heilooërs Michael Langeveld, Pieter Stavenuiter en David Langeveld. Het toernooi wordt gehouden op het plein voor winkelcentrum 't Loo. In een Panna Knock Out toernooi wordt één tegen één gespeeld, in een tijdsduur van drie minuten per wedstrijd. In die minuten moet zo vaak mogelijk wor den gescoord. Diegene die de meeste doelpunten heeft na drie minuten, heeft gewonnen. Maar als je iemand door zijn poortje schiet, ook wel panna genoemd, dan heeft diegene die de panna heeft gegeven direct gewonnen. Bij gelijke stand wordt er doorgespeeld tot een panna of de winnende goal. De winnaar gaat door naar de volgende ronde. Er zijn twee leeftijdsgroepen: van 8 tot en met 12 jaar en van 13 tot en met 15 jaar. Het toernooi voor 8 jaar tot en met 12 jaar begint om 13.00 uur en van 13 jaar tot en met 15 jaar om 15.00 uur. Er kunnen per leeftijdsgroep maxi maal 30 spelers meedoen. Deelname aan het toernooi kost 1,50. Op 10 augustus van 13.00 tot 14.30 uur kan iedereen zich inschrijven op het plein. Wie deze datum niet kan, kan zich tele fonisch inschrijven bij de jonge organi satoren Michael Langeveld, Pieter Stavenuiter en David Langeveld, op tel. 072-5335992 of 5321914. mm Stationsweg 81 072 5330789 "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." HEILOO - Een 88-jarige man uit Alkmaar is vrijdag aan het eind van de morgen in het MCA in Alkmaar over leden aan de gevolgen van een aanrij ding op de Kanaalweg in Heiloo. Het slachtoffer reed rond half elf met zijn scootmobiel over de Boekelermeer- HEILOO - In de nacht van vrijdag op zaterdag 23-24 juli werden op de Zevenhuizerlaan in totaal 10 personen auto's vernield. In de meeste gevallen werden de buitenspiegels vernield. Getuigen zagen dat de vernielingen werden gepleegd door twee voorbijfiet- sende jongens. Van de meeste vernielin gen daarvan werd op maandag 26 juli aangifte gedaan. HEILOO - Uit de tuin van een woning aan de Kapellaan werd in de nacht van vrijdag 30 juli een sproeiinstallatie gestolen.' De installatie bestond uit een tweetal sproeiers, tuinslangen en een 6- tal koppelingen. De tuinslang was gekoppeld aan een waterpomp en werd door de dader(s) losgekopeld. HEILOO - Een 35-jarige automobi liste verleende maandagmiddag 26 juli op de kruising van de Kennemer- straatweg met het Frederica's Hof geen voorrang. Een aanrijding met een 33- jarige bromfietser rijdende op het fiets pad langs de Kennemerstraatweg was het gevolg. Als gevolg van de aanrijding raakte de bromfiets geheel beschadigd. HEILOO - Tussen woensdag 21 en donderdag 22 juli werd op de Hooge- weg een personenauto vernield. Van de groene Peugeot van het type 307 werd de rechterbuitenspiegel vernield. weg in de richting van Akersloot en keek bij het oversteken van de Kanaalweg waarschijnlijk niet goed uit. Vanuit de richting Akersloot kwam een 37-jarige bestuurder uit Heiloo met een bestelbus je aangereden, die de 88-jarige man niet meer kon ontwijken. HEILOO - Van een waslijn op een camping aan de Groeneweg werden een aantal badhanddoeken gestolen. De diefstal werd gepleegd in de nacht van woensdag 28 op donderdag 29 juli. De diefstal was gericht op de badhand doeken. De rest van de was bleef onge moeid. HEILOO - De bewoonster van een huisje op een camping aan de Wester weg betrapte donderdagmorgen 27 juli een inbreker. Zij werd omstreeks 04.00 wakker van gestommel. Toen zij in de woonkamer ging kijken zag zij net nog dat een inbreker naar buiten vluchtte door een openstaand kantelraam. Omdat de inbreker werd betrapt werd er niets vermist. Tevens werd gepro beerd in een ander huisje in te breken. Ook dat is bij een poging gebleven. Gevonden: bruin muiltje met glitters; fietscomputer merk Ascot; aluminium stepje. HEILOO Kennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon: 072 - 533 40 95 Internet www.hopman.nu Keurslagerij Kees Burger Winkelhof 't too - Heiloo VAN De drie jonge organisatoren van het eerste Panna Knock Out Toernooi in Heiloo zijn er helemaal klaar voor! (foto: MSP) Heerenweg 44 072 5338487 per stuk0,69 Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 3 stuks 4 stuks 150 gram 150 gram

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1