¥*Mu¥\ Het Nieuwe Rijden goed voor het milieu en de knip Veilig wonen met gas en elektra !éS* Iff: Baf -6 N T ff m HEILOO f UITKIJKPOST - 4 AUGUSTUS 2004 - PAGINA 4 WT m WÊÊ wmmrnm Autorijden veroorzaakt nog altijd veel milieuvervuiling. Toch zijn auto's steeds zuiniger en schoner geworden. De ontwikkeling heeft ook geleid tot veel soepeler automotoren, die om een aangepaste rijstijl vragen, anders dan wat velen van ons op rijles geleerd hebben. Die rijstijl, die we het 'Het Nieuwe Rijden' noemen, bespaart al gauw tien procent brandstof en zorgt voor minder slijtage aan auto-onderdelen. Zo kunt u zelf veel doen om het milieu te sparen en nog geld over te houden ook. Raadhuisplein 1 Pb. 1 1350 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Ongelukken met gas en elektra in woningen komen gelukkig niet vaak voor in Nederland. Maar als het mis gaat, zijn de gevolgen wel groot. Koolmonoxide vergiftiging, brand, elektrocutie of gasexplosie; u wilt het gewoon niet riskeren. Ach terstallig onderhoud, ondeskundig doe-het-zelven en slechte ventilatie zijn de belangrijkste oorzaken. Starten Het is niet nodig om na het starten de motor eerst warm te laten draaien. Het kost onnodig veel brandstof. Als u meteen wegrijdt, komt de motor boven dien sneller op temperatuur en is de slijtage minder. Bij de huidige motoren met brandstofinspuiting hoeft geen gas gegeven te worden bij het starten. De motor bepaalt zelf de juiste hoeveelheid in te spuiten brandstof. Bij oudere motoren met een handbedienbare choke moet u een koude motor starten zonder gas te geven en zo min mogelijk choke te gebruiken. Vijf minuten 'choken' met een koude motor vervuilt evenveel als 150 kilometer rijden met een warme motor. Bij een warme motor: als het nodig is het gaspedaal indrukken tijdens het starten, maar nooit choken. Schakelen en gas geven Heel belangrijk is het om bij lage toeren tallen zo snel mogelijk door te schakelen naar de hoogste versnelling. Met de hui dige motoren kan binnen de bebouwde kom bijna altijd in de vierde en vaak zelfs in de vijfde versnelling gereden worden. In moderne benzineauto's kunt u al bij 1500 tot 2000 toeren opschakelen. Bij die selauto's kan dat zelfs nog eerder. Snelheid Ook de snelheid is van invloed op het brandstofverbruik en de uitstoot van schadelijke stoffen. De meest zuinige en 'schone' snel heid ligt tussen 70 en 90 kilometer per uur, afhankelijk van het type auto. Een automobilist die 120 kilometer per uur rijdt in plaats van 100, verbruikt gemid deld 20 procent meer brandstof. Bij 140 kilometer per uur is het verbruik meer dan 45 pro cent hoger. Een kwestie van stijl Wie zo veel mogelijk constant rijdt, ver bruikt veel minder brandstof dan wanneer in diezelfde rit regelmatig wordt geaccelereerd en geremd. Haal daarom tijdig uw voet van het gaspe daal als u vaart moet minderen. Probeer ver vooruit te kijken. Een auto kunt u heel vaak laten uitrollen, bijvoorbeeld bij het naderen van een verkeerslicht dat op oranje of rood staat, of als u een file nadert. Ook kunt u de motor uitzetten als u moet wachten voor een brug of een spoorwegovergang. Bandspanning Iedereen weet dat het veel energie kost om op zachte banden te fietsen. Dit geldt ook voor zachte autobanden. Zorg dus voor de juiste bandspanning. De dag voor de grote vakantierit is een goed moment om uw bandspanning op peil te brengen. Meer informatie Voor meer informatie over dit onder werp kunt u kijken op de website www.hetnieuwerijden.nl of contact opnemen met de algemene consu menten-informatielijn 0800-1521 of met de de heer T. Tuinman^ van de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA), telefoon-nummer (072) 548 84 56. U bent als huiseigenaar zelf verantwoor delijk voor de veiligheid van de gas- en elektra-installatie in de woning. Bent u huurder, dan is uw verhuurder dus ver antwoordelijk. Een gasinstallatie bestaat uit de gasleidingen (in huis vanaf de meter) en alle apparaten die daarop aan gesloten zijn zoals cv-ketel, geiser, gasfornuis, gaskachel en eventueel boiler. Een elektra-installatie bestaat uit de leidingen na de meter stopcon tacten en lichtschakelaars en alle elektrische apparaten. Waar moet u op letten en wat kunt u doen? Onderhoud gas en elektra Zorg dat gas en elektra goed onder houden zijn en laat regelmatig controleren op veiligheid. U kunt hier voor een onderhoudscontract met een vakman afsluiten. Meestal ziet u op de sticker op uw meterkast en cv-ketel wie de laatste controle heeft uitgevoerd en wanneer dat is gebeurd. Regelmatig onderhouden apparaten (bijvoorbeeld uw cv-ketel) zijn niet alleen veiliger, maar ook zuiniger. Bovendien wordt de kans op storingen kleiner. Wees voorzichtig met doe-het- zelven Ga liever niet zelf klussen aan gas en elektra als u er weinig verstand van heeft. Als u dit wel doet, laat dan een vakman uw werk controleren. Ventileer extra goed bij gaska chels en oude geisers Ventileer uw woning goed, vooral als u gaskachels en een oude geiser in huis heeft. Er moet namelijk voldoende zuur stof aanwezig zijn voor een volledige verbranding van gas in de kachel of geiser. Is dit niet het geval, dan komt er koolmonoxide vrij. Dit giftige gas is reukloos, slaapverwekkend en uiteinde lijk dodelijk. Hoe u koolmonoxide tijdig kunt signaleren? Kijk naar de kleur van de vlam in geiser of gaskachel: als deze niet blauw maar oranje is, komt er kool monoxide vrij. Er bestaan ook koolmonoxidemelders die u alarmeren als er koolmonoxide wordt gemeten. Meer informatie Meer informatie over gezond en veilig wonen kunt u vinden u op www.vrom.nl. Het informatieblad 'Veilig wonen met gas en elektra' kunt u bestellen via deze site of telefonisch bij Postbus 51: 0800 - 80 51 (gratis). Ook de algemene brochure 'Gezond en veilig wonen' kunt u bestellen via www.vrom.nl of de postbus 51-infolijn; deze brochure is tevens ver krijgbaar in het informatiecentrum in het gemeentehuis. Bouwen en wonen Afgegeven monumenten vergunningen Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 17 van de Monumentenwet 1988 onderstaande vergunningen zijn verleend. Aan de vereniging Natuurmonumenten een vergunning voor het wijzigen van boerderij Westerweg 51c. De aanvraag heeft ter visie gelegen van 6 t/m 20 augustus 2003. Er zijn in deze periode geen zienswijzen ingediend. Aan het kerkbestuur van de Nederlandse her vormde kerk een vergunning voor het wijzigen van de entreehal het verbreden van de zijdeur van de Witte Kerk. De aanvraag heeft ter visie gelegen van 28 april t/m 14 mei 2004. Er zijn in deze periode geen ziens wijzen ingediend. Ter inzage De vergunningen liggen gedurende zes weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandag van 18.00 uur tot 20.00 uur. Op andere tijden is inzage mogelijk na telefoni sche afspraak met mw. A. van Breugel, telefoonnummer (072) 535 67 55. Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een vergunning, kunt u hier tegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Heerenweg 40 (Blokker B.V.) - ged. veran deren winkelgebouw (reg.nr. 2004/0276) Rechte Hondsbosschelaan 41 - aanbrengen berging (kelder onder woning) (reg.nr. 2004/0278) Rechte Hondsbosschelaan 9 - bouwen woning (reg.nr. 2004/0268) Ringweg 13 - aanbrengen bouwwerk (reg.nr. 2004/0279) W.J. Hofdijkweg 48 - vergroten woning prak tijkruimte (reg.nr. 2004/0270) Westerweg 218 - plaatsen dakkapel (reg.nr. 2004/0283) Westerweg 52 - plaatsen dakkapel (reg.nr. 2004/0272) Wilgenlaan 11 - ged. vergroten woning (reg.nr. 2004/0277) Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Oosterboslaan 16 - bouwen woning kavel 18 (reg.nr. 2004/0154) Oosterboslaan 22 - bouwen woning (reg.nr. 2004/0119) Rechte Hondsbosschelaan 9 - slopen woning (reg.nr. 2004/0264) Schuine Hondsbosschelaan 21 - ged. veran deren woning onderzoek mogelijkheid kinderdagverblijf (reg.nr. 2003/0348) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Nieuwe bouwplannen via proce dure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. Korbeellaan 4 - plaatsen carport aan voor gevel van woning Het Zevenhuizen 36 - verlenen vergunning voor plaatsen berging Westerweg 235 - verlenen vergunning voor plaatsen woning na sloop van bestaand woonhuis. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 5 augustus 2004 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00- 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Wees alert op zieke iepen!! "M V;. Burgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo t/m 1 augustus 2004 geboorten Indy A. z.v. RA. de Boer en M.G.A.C.M. van Gemert Lynn M.B. d.v. J.A.M. Jonker en A.M. Baltus Amber T. d.v. N.P.J. Poland en K.J. Haitjema Ezra Y. d.v. W.E. Sander en E.L. Nijman Dano T.T. z.v. A.J.D. de Boer en M.J.M. Bakker Kaj z.v. J. Wingelaar en C. Blok Tamara d.v. A.G. van Duuren en W. Stalenburg elders geboren Maite J. d.v. M.P.G. Zijlema en J.M.M. Geut Willem G. z.v. W.F. Blokpoel en G.J.M. Schaap Horatio z.v. M. Fakkeldij en Fithri Ermawati Luka z.v. M. Fakkeldij en Fithri Ermawati Timo z.v. M.P.M. Veul en N. Koster Nikki d.v. R.A. van Wijngaarden en A. de Vrij Fatima Salem Kadem d.v. Salem Kadem Hamoud en Tahany Aziz Suker Moos z.v. B.J. van Schagen en N. Groefsema Antoni J. z.v. G.J. Blok en B.J. Tuitert Giorgia I. d.v. L. Gandossi en K.A. Verkerk Emma d.v. P. Nagengast en D. Helmus aangiften huwelijken geregisteerde partnerschappen R.A.P. Kranenburg en A.A. Boom T.H. Honig en J. Kentie R. Munsterman en A.J. Merkuur E.M.G. Zweers en J.G. Kroon O. Roodbol en M.C. Bakker huwelijken geregistreerde partnerschappen M.E. Dom en L.C. Rentenaar P.A. Le Belle en C.M. Kant E.R. Schol en T. Roosbot R.T.G. Bien en V.M. Pereira de Brito Sales Gomes M.JA. Leijdekkers en O. van Oeffelen K.C. Stap en S.M.M. Schaaper S.W.B. Bosboom en E.L.L. Rutgers R.A.P. Kranenburg en A.A. Boom N.J. Stuifbergen en J. Hoedjes N.W.M. Zuurbier en F.J. Snijders F.E. van Vemde en S.M. Oudejans T.H. Honig en J. Kentie overleden G.J.K. Sterkenburg ev Dorsman N.J. Rood ev Keuning W.H. Andrea H.M. Gouw P. Groot M. Pennekamp wv Huisman MA. Groot pv Wessel elders overleden C.C.J.M. Settels J.M. Schabbing ev Koster J.C. Rappoldt wv Kreuger C.M. Duppen wv Feij K. Suijk M.C.T. Graaman ev Serné H.H.J. Carmiggelt wv Slegt J.G. Dickhout T.L.T. Westerhuis A.A. Heeres ev Oppedijk G.H. Dekker wv Punt V.S. Huisman L. Sharif wv Sharif J.J. Emke Lees verder op pagina 6 L -I Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) fox-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4