Krakers weer op straat Nieuw asfalt voor Kennemerstraatweg eedrif] Kees uraer de LAATSTE dagen de LAATSTEzomerrestanten voor de ALLERL Sinnige's Fruit, munt uit! BRINK krant Man krijgt lichtbak op zijn hoofd BORDEN HOPMAN Vrouw springt uit raam na ruzie bii de e licht I 500 APE L LA (072)5351000 Redactie, acquisitie en administratie De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 -17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) iQfiiof^n rO!TifHHI 11 AUGUSTUS 2004 - 69e JAARGANG NO. 33 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Gedurende de gehele maand augustus gelden de volgende, gewijzigde openingstijden: Vrijdag uiterlijke inleverdatum kopij Uitmarkt 75FP www.vanderborden.nl MAKELAARS ERA' ERA verkóópt huizen! Ook uw huis? Runder Hamburgers 4 voor Kipsaté 5oo gr gemarineerd, met GRATIS saus Bij aankoop van 150 gram ACHTERHAM GRATIS 250 CRAM LEVERWORST Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo laatste week! de gehele zomercollectie donderdag t/m zaterdag Hollandse trostomaten 1 kilo0,89 Extra Galïa meloenen 2 stuks2,50 Super Nectarines 10 stuks 2,50 Bos Worteltjes Ambachtelijke slagerij f# donderdag t/m zaterdag Runderrollade Gerookte kipsalade Biefstuk Stroganoff Regio Noord- Kennem erland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. wm Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo Ook op internet: HEILOO - Een dag na het verschijnen van de vorige editie van deze krant, waarin een artikel stond over de drie jongeren die de voormalige A&P supermarkt hadden gekraakt, staan ze alweer op straat. Letterlijk, want op een oude caravan na, liggen de spullen van Martin (28), Moes (29) en Naomi (18) op de grond naast de voormalige supermarkt. Net als Martin aan het uitleggen is wat de reden is van de uitzetting, stopt een bestelbusje bij het pand. De bestuurder zegt namens het bedrijf Ad Hoe te han delen, een organisatie die gespeciali seerd is in het tijdelijk beheren en beveiligen van leegstaand vastgoed. Ad Hoc is blijkbaar door de eigenaar van het pand, Schuitema Vastgoed, inge- hüurd om goederen in het pand op te slaan, zodat niet langer door de krakers kan worden beweerd dat het pand leeg staat. Eerdere pogingen van Martin om met Schuitema Vastgoed te onderhan delen over een voor hen beiden bevre digende oplossing leidden namelijk tot niets. Martin heeft meteen in het begin Schuitema Vastgoed gebeld met de mededeling dat ze zijn leegstaande pand bewoonbaar hadden gemaakt. Daarbij vroeg hij hem iemand te sturen om de standen van gas, water en licht op te schrijven, zodat ze daar gewoon voor konden gaan betalen. Ook wilde Martin graag met Schuitema van gedachten wisselen over een mogelijke bestemming van het pand. Bijvoor beeld een buurthuisfunctie voor kinde ren en jongeren, of werkruimte voor kunstenaars. „Maar Schuitema wilde het allemaal niet horen, de communica tie ging zeer stroef." Inmiddels rijdt ook een politieauto het terrein op. De dienstdoende agent stapt uit, zegt niet bepaald vriendelijk tegen Martin dat zijn spullen de volgende dag om 12.00 uur weg moeten en rijdt ver volgens meteen weer weg. „Nu komen ze dus wel", zegt een onthutste Martin. „Toen ik een paar dagen geleden tele fonisch aangifte deed van de diefstal van een aantal van mijn spullen, zei dezelfde agent nog lacherig dat het wel even kon duren voordat ze kwamen kij ken. Vanwege het warme weer..." „En blijkbaar heeft de gemeente Heiloo zich in de tussentijd ook bedacht", gaat hij verder, „want donderdag zeiden ze nog dat ik zeven dagen de tijd had om een oplossing voor mijn huisvestings probleem te zoeken." Martin en zijn medekrakers, alhoewel Martin het lie ver 'bewoonbare ruimte bewoonbaar maken' in plaats van kraken noemt, geven het niet zomaar op. „Op 15 okto ber moeten we voorkomen voor de rechtbank wegens lokaalvredebreuk, tot die tijd heb ik geen idee wat er nog gaat' gebeuren. Ik knok in ieder geval voor een vergoeding van de door mij geleden schade", zegt Martin strijd lustig. „Tijdens de ontruiming van het pand werd alles zo in zakken geveegd en op straat gegooid. Gelukkig is mijn laptop ongedeerd gebleven, maar mijn telefoon en andere spullen zijn wel kapot gegaan of beschadigd." Ondanks de overwegend positieve toon in het vorige artikel over Martin, Moes en Naomi, waarin onder andere goed contact met de buren centraal stond, is de sfeer een week later ineens een stuk grimmiger geworden. Zijn hui dige woonomgeving- een oude caravan met daarnaast een matras onder een zeiltje waar hij op slaapt en verder een enorme stapel 'huisraad', kleding en andere goederen, ziet er triest uit. „Gelukkig zijn de buren nog net zo aardig", glimlacht Martin. „Ze brengen me eten en drinken en ik heb zelfs kaartjes in de brievenbus gekregen van mensen die me sterkte wensen." Vlak voor het ter perse gaan van deze krant werd via het advocatenkantoor van Martin, Boddaert Verweel avocaten uit Alkmaar, bekend dat de uitzetting van Martin, Moes en Naomi uit het A&P pand onwettig was. Het Openbaar Mini sterie had slechts toestemming gegeven voor een eventuele aanhouding voor lokaalvredebreuk, maar niet voor de ont ruiming. Martin heeft inmiddels weer zijn intrek genomen in het pand. HEILOO - Het is weer zover: de Kennemerstraatweg is voor een groot deel afgesloten voor het verkeer. In opdracht van de gemeente Heiloo ver richt Ballast Nedam Infra Noord West evenals vorig jaar een aantal recon structie- en onderhoudswerkzaamhe den aan de Kennemerstraatweg. Dit jaar zullen tijdens de zomervakantie de asfaltwerkzaamheden plaatsvinden aan het deel tussen de van Aostastraat en de rotonde met de Vennewatersweg. Hierbij zal de bovenste laag van het asfalt worden weggefreesd en worden HEILOO - De Uitmarkt Heiloo wordt dit jaar voor de tiende keer gehouden op zaterdag 4 september van 11.00 tot 16.00 uur, rond Bibliotheek Heiloo- aan de Wester- weg. Voorafgaand aan de Uitmarkt, op woensdag 1 september, worden de deelnemers van deze tiende editie van de Uitmarkt aan u voorgesteld in de Uitkijkpost. Verenigingen, organisaties en personen die acti viteiten verrichten op het gebied van cultuur, educatie of sport, worden verzocht hiervoor kopij en beeldma teriaal- beide bij voorkeur digitaal- aan te leveren. Uiterlijke aanleverdatum is vrijdag 13 augustus om 17.00 uur. Uw bijdra ge mag maximaal 400 woorden bevatten en gaarne zoveel mogelijk zonder opmaak. U kunt uw kopij en beeldmateriaal per e-mail (o.v.v. Uitmarkt) sturen naar: redactie@uit- kijkpost.nl, of naar redactie Uitkijkpost. De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo. voorzien van een nieuwe laag geluids- reducerend asfalt. De werkzaamheden zullen zondag 22 augustus zijn afgerond. Tot die tijd wordt het doorgaande verkeer omge leid via Egmond en Castricum Op de website' www.kennemerstraat- weg.nl kunt u meer informatie vinden over de werkzaamheden. (foto: UKP) Terwijl zijn spullen in en om een oude geleende caravan staan, slaapt kraker Martin ernaast op een matrasje, (foto: MSP) HEILOO - Maandagmiddag om streeks 12.00 uur, reed een vrachtwa gentje van wasserij Hollands Roem BV op het fietspad naast de Kennemer straatweg, dit vanwege de huidige werkzaamheden aan de weg. Ter hoog te van De Best Makelaardij raakte de vrachtwagen de gevel van genoemde winkel, waarop de complete lichtbak van de vorige huurder van het winkel- pand- adviesbureau AFD-, losliet en op straat viel. Een bewoner van een naastgelegen huis stond op dat moment juist de werkzaamheden aan de Kennemer straatweg te bekijken. Hij zag de licht bak te laat vallen en kreeg deze op zijn hoofd, waarna hij op straat in elkaar zakte. Volgens een medewerkster van Best Makelaardij, die het zag gebeuren, meteen naar buiten liep en het slacht offer opving, is hij wel de hele tijd aan spreekbaar geweest. Even later arriveerde de ambulance waarna de onfortuinlijke Heilooër met de nodige ondersteuning van zijn nek en rug werd vervoerd naar het Medisch Centrum in Alkmaar. fft 11a H ff Makelaa NIEUWSBLAD VOOR MEflOO EN OMSTREKEN HEILOO De resten van de lichtbak van voormalig adviesbureau AFD aan de Kennemerstraatweg worden bij elkaar geraapt. De man die deze op zijn hoofd kreeg, is dan inmiddels per ambulance naar het AMC vervoerd, (foto: UKP) HEILOO - Donderdagmiddag sprong een 24-jarige vrouw uit Heiloo uit het raam van haar appartement, gelegen op de eerste verdieping. Aanleiding was een uit de hand gelopen ruzie met een 22-jarige logé. Kort daarvoor had de man haar een klap in het gezicht gegeven. De man probeerde haar vóór de sprong nog te pakken, maar kon niet voorkomen dat zij een paar meter naar beneden viel. Zij kwam in dicht struikgewas terecht. Het resultaat van de val waren schaaf- wondjes en een pijnlijke nek. Voor con trole is zij naar het ziekenhuis overge bracht. ERA ÖM Kennemerstraatweg 330 Heiloo liy Telefoon072 - 533 40 95 nvm Internet www.hopman.nu In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZPostbus 68, 1850 AB Heiloo. Df per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. 7 de aanmelding graag duidelijk uw gegevens rmelden. CASTRICUM - Uit eten in de oudste horecagelegenheid van Castricum, maar dan van de modernste menu kaart? Aan de Dorpsstraat 42 te Castricum vindt u precies wat u zoekt! In de gezellige Brasserie bij Beentjes is net voor de zomer een nieuwe kaart samengesteld. Met de keuze uit vijf verschillende voor-, hoofd- en nage rechten stelt u zelf uw eigen drie gan genmenu samen. Voor de prijs hoeft u het zeker niet te laten, want voor E 19,75 wordt u compleet verzorgd. In het voormalig hotel van Benthem, waar de stoomtram voor de deur langs reed en de stopplaats voor autobussen tussen Haarlem en Alkmaar was, spe len de eigenaren Manu Michel en Barry Beentjes handig in op de wensen van hun klanten. In Brasserie bij Beentjes staat de gezelligheid en open heid voorop. Uiteraard doet de kwa liteit van het eten daar niet voor onder. Wie echter iets chiquer wenst te dine ren wordt doorverwezen naar Het Eethuijsje, een restaurant even verder op. Deze zaak, aan de Dorpsstraat 53, wordt eveneens door het hardwerken de stel gerund. Zo komt iedere klant uitstekend aan zijn of haar trekken. Sinds 1 augustus 2000 is Brasserie bij Beentjes in handen van Manu en Barry. Laatstgenoemde kreeg het horecabloed van zijn ouders mee. Het stel leerde elkaar kennen in het Amstelhotel in Amsterdam, waar Manu revalideerde van een enkel breuk en Barry zijn werk had. Hoewel Manu net terug was uit Frankrijk, waar zij ski- en snowboardlessen gaf en in de zomermaanden surflessen verzorgde, en in Nederland een studie als dierenarts wilde volgen, hoefde zij niet lang na te denken toen het pand aan de Dorpsstraat 42 te koop kwam. „Barry's vader was tot zijn dood, een jaar geleden, eigenaar van Het Eethuijsje en het was mij allang dui delijk dat Barry iets dergelijks in deze richting wilde doen. Omdat ik in eer ste instantie niet werd ingeloot bij mijn beoogde studie, dacht ik dat het geen kwaad kon om Barry in elk geval een jaar te helpen bij de opzet van de brasserie. Na een jaar kon ik het dan nogmaals proberen. Maar na een maand werd ik via de reservelijst als nog toegelaten. Toen hadden we het echter al zo druk dat ik dacht 'laat maar'. Ik heb er nog geen moment spijt van gehad, gelukkig!" Uit maar toch thuis Brasserie bij Beentjes staat in Castricum en omstreken bekend om de lekkere carpaccio en geitenkaassa lade. Maar ook de soep, salades en vlees- of visgerechten worden smaak vol gepresenteerd. „Alle gerechten worden geserveerd met aardappelsa lade, groente, een pofaardappel met vulling, patat, huisgemaakte appel moes of rabarber en gegarneerd met sla, grapefruit, meloen, en andere lek kere vruchten. Op de menukaart pre senteren alle personeelsleden hun favoriete gerecht door middel van een klein verhaaltje. „De klanten reage ren hier heel leuk op", laat Manu weten. „Omdat er ook een foto van het personeel in staat, met daarbij hun namen, wordt de sfeer heel ontspan nen. Sommige klanten noemen de personeelsleden direct bij naam, wat heel huiselijk aan doet. Zo willen wij ook dat men zich in de brasserie voelt; thuis!" Gerechten met humor De gerechten op de kaart worden met humor aangeprezen. Zo valt te lezen dat sinds Barry Beentjes hardloopt, er meer gezond op de kaart staat. 'Zijn' gebakken zalmfilet met frisse dillen- saus blijkt echter ook bij de niet-hard- lopers in de smaak te vallen, evenals de saté van Peter. 'Wanneer blijkt dat de saté niet het best verkochte pro duct van de dag is, zakt Peters humeur naar het minpunt', aldus de menu kaart. Maar ja, niet iedereen krijgt natuurlijk het vlees van de varkens haas van maar liefst 225 gram(!) weg gewerkt... Naast de traditionele gerechten kunnen ook de kinderen en vegetariërs prima terecht in de brasse rie. Er zijn verschillende mogelijkhe den en de keuze is steeds wisselend. Voor het 'even opsteken tijdens het winkelen' biedt de brasserie natuur lijk ook een prima mogelijkheid. Kortom; liefhebbers van gezelligheid en lekker eten, op naar Brasserie bij Beentjes aan de Dorpstraat 42 te Castricum! In het weekend is reserve ren aan te bevelen, via tel. 0251- 652276. Liever naar Het Eethuijsje? Hier kan het ook op doordeweekse dagen druk zijn, dus wilt u zeker zijn van een plaats, bel dan 0251-652043. ■250 Keurslagerij Kees Burger Winkeihof 't too - Heiloo "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." PRIJSJES Castricum, Dorpsstraat 48, T 0251 65 22 71 Heiloo, Heerenweg 28, T 072 53 24 080, www.mull.nl Mmst Heerenweg 44 072 5338487 per bos0,69 Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 Kogelbiefstuk 3 stuks6,50 Biefstuk tartaar 4 stuks€3,75 150 gram1,95 100 gram1,49 500 gram4,95 Manu Beentjes (tweede van links) en haar personeelsleden hebben in korte tijd van de brasserie een groot succes gemaakt, (foto UKP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1