Timmerdorp Akersloot vandaag van start Twee gewonden na eenzijdig ongeval Atletenhuis in Castricum? Nog even genieten van het mooie weer Ringsteken Limmen valt niet mee Limmer Zanddijk wordt beschermd provinciaal monument Met LIA fietsen door Castricum Spelen Mendelsohnplein aangepakt AKERSLOOT - Na diverse klachten van omwonenden en een nader onder zoek door de gemeente Castricum heeft het college van B&W besloten de doelen en zitbank op het grasveld aan het Mendelsohnplein weg te halen. Meer dan 79% van de omwonenden gaf aan overlast te ervaren van de oudere jeugd. Deze bleek bovendien zo slecht aanspreekbaar dat de proble men bleven. Reden voor de gemeente om binnenkort maatregelen te treffen. Enige tijd geleden stuurde de gemeen te atrium de omwonenden een brief waarin werd gevraagd wat de ervarin gen met het speelveld aan het Mendelsohnplein zijn. Van bijna alle omwonenden kwam een reactie terug. Meer dan 79% gaf aan overlast van de oudere jeugd te ervaren. De overlast bestaat uit hard en hoog voetballen, ballen tegen ramen en auto's, luidruch tige hangjongeren en de oudere jeugd die de jongeren wegjaagt. Tevens kon den de bewoners aangeven of zij de jeugd aanspreken op dit gedrag. Het merendeel gaf aan dat de jeugd niet aanspreekbaar is. Klachten In het kader van het project Leefbaarheid en Veiligheid is in 2001 het speelveld aan het Mendelsohnplein heringericht. Zo is een gedeelte inge richt met kleine speeltoestellen voor de jonge jeugd en is een ander gedeelte ingericht als voetbalveld voor de oude re jeugd. Sinds deze inrichting regende het klachten bij de gemeente De poli tie is diverse keren langs gereden en heeft de jeugd aangesproken op haar gedrag. Desondanks blijven de proble men. Omwonenden probeerden mee te denken om deze problemen de kop in te drukken. Zo werd voorgesteld de doelen en zitbank te verwijderen, het grasveld in te richten met meer speel toestellen, parkeervakken, of beplan ting. De gemeente laat weten dat de proble men van de voetballende jeugd zich al jaren voordoen en de jeugd blijkbaar niet in staat is het gedrag aan te passen. Daarom heeft de gemeente besloten de doelen en zitbank te verwijderen. Zij hoopt daarmee dat de overlast zal afne men. De gemeente is wel van mening dat het speelveld behouden moet blij ven en laat het verder zoals het is. De werkzaamheden zullen vanaf half augustus plaatsvinden. Werk aan Heereweg opgeschort CASTRICUM - In verband met de omleidingsroute over de Heereweg tij dens de werkzaamheden aan de Kennemerstraatweg in Heiloo, wordt het werk aan de Heereweg opgeschort tot in ieder geval eind augustus. Yoga 50+ AKERSLOOT - Deze week kan de jeugd van Akersloot zich weer uitleven met hamers, spijkers en hout. Woensdag 18 tot en met zaterdag 21 augustus wordt het Timmerdorp weer gehouden aan de Roemersdijk. Het thema van dit jaar is 'Western', dat belooft veel kinde ren verkleed als cowboy of indiaan. Het Timmerdorp wordt georganiseerd voor alle kinderen uit Akersloot, die in groep 5 tot en met 8 van de basisschool zitten. Ook doen er kinderen in die leef tijdscategorie mee die speciaal onder wijs volgen. Woensdagochtend wordt er een hele berg hout gebracht naar het terrein aan de Roemersdijk. Vanaf dan kunnen de ruim 300 kinderen vier dagen lang werken aan de mooiste hut ten. Aangeraden wordt de kinderen goed te kleden, zodat ze beschermd zijn tegen spijkers en ook regen. Maar natuurlijk hoopt de organisatie op mooi weer. Op het terrein is een EHBO-post aanwezig, zodat ongelukjes snel behan deld kunnen worden. De achtste editie van het Timmerdorp wordt zoals ieder jaar mogelijk gemaakt door een groep van dertien vaste vrij willigers. Daarnaast zijn er nog vele vrij willigers die op hun eigen manier hun steentje bijdragen. Vele handen maken licht werk, als u ook wilt helpen dan kunt u zich melden bij de leiding. Meer dan alleen timmeren De activiteiten leveren veel bekijks op van ouders, familie en voorbijgangers. Wegens de grote drukte van 300 kinde ren op het veldje, verzoekt de organisa tie hen niet op het veld te komen. Zo blijft de situatie overzichtelijk voor de leiding. Bovendien wordt er op vrijdag open avond gehouden. Iedereen is dan vanaf 18.30 uur welkom om te komen kijken naar de bouwwerken van de kin deren. De avond duurt zolang het gezel- CASTRICUM - In de nacht van dins dag 10 op woensdag 11 augustus raak ten twee personen gewond na een een zijdig ongeval op de Vinkenbaan. De bestuurder van de auto, een 21-jarige jongen uit Castricum reed met een per sonenauto over de Vinkenbaan. Mogelijk door te hoge snelheid verloor hij de macht over het stuur en kwam tegen een boom tot stilstand. Hierbij raakte de bestuurder en één van de inzittenden, een 16-jarige jongen uit Krommenie gewond. Beiden zijn met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis. Volgens getuigen zaten er nog twee jongens in de auto. Deze zijn direct na de aanrijding uit de auto gestapt en ver dwenen. Of deze personen gewond waren is niet bekend. De bestuurder van de auto bleek niet in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs. Te hard rijden kan gevaarlijk zijnDat ondervond de bestuurder van deze auto, die de macht over het stuur op de Vinkenbaan kwijtraakte en een boom ramde, (foto PMI International) Slotconcert Maranathakerk CASTRICUM - Op zaterdag 21 augustus vindt in de Maranathakerk te Castricum het slotconcert plaats door het cursistenkoor van de dertiende studieweek voor koorzangers. Deze studieweek met het afsluitende concert (presentatie) wordt georganiseerd door Vocatie werkgroep voor koorzangpro jecten. Tijdens de presentatie worden werken uitgevoerd van componisten uit Letland, Estland en Finland, o.a. Arvo Part, Hugo Alfén en Jean Sibelius. De week voorafgaand aan het concert hebben zestig koristen uit het gehele land o.l.v. de dirigenten José Doodkorte (Nijmegen), Karin Jense (Delft), Leo Rijkaart (Gouda) en Frans Schouten (Amsterdam) dagelijks van half tien tot half tien gerepeteerd. Tijdens de presentatie zal Gerrie Meijers (Haarlem) bij enkele werken het koor begeleiden op orgel of piano. De aanvang van het concert is 20.15 uur. Toegang: 5,-, info van 16 t/m 21 augustus via tel. 0251-654533. Verkoop afgeschreven boeken in dbieb REGIO - De bibliotheken van Castricum, Akersloot en Limmen heb ben de vakantieperiode benut om de collecties op te schonen. Veel verouderd en stukgelezen materiaal wordt daarom voor kleine prijsjes verkocht. Deze ver koop van afgeschreven boeken zal star ten tijdens openingstijden op maandag 23 augustus in alle drie de vestigingen van de bibliotheek Castricum. Een uit gelezen kans om al vast wat boeken voor de volgende vakantie in te slaan. Of wie weet, misschien zit die titel waar u al een tijdje naar op zoek was er tus sen. Kom maandag 23 augustus naar de bibliotheek en sla uw slag. Bestuurder gewond na ongeval AKERSLOOT - In de nacht van zon dag op maandag raakte een 30-jarige bestuurder van een personenauto uit Alkmaar gewond bij een aanrijding op de Rijksweg A9. De man reed over genoemde weg komen de uit de rich ting van Haarlem toen hij te laat een voor hem rijdende vrachtauto opmerk te. De man reed met volle snelheid ach ter op de vrachtauto. Hierbij raakte hij gewond aan armen en benen. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis in Alkmaar en daar opgenomen. Agenten constateerden dat de bestuurder alco hol had gedronken. Een bloedproef moet uitwijzen of het om een strafbare hoeveelheid gaat. De auto van de Alkmaarder werd volledig vernield. Ook in Castricum zijn de kinderen weer aan het timmeren. Sinds maandag wor den de prachtigste hutten en bouwsels 'uit de grond gestampt'. Op de foto is slechts het werk te zien dat de vrijwilligers alvast voor de kinderen deden, het zetten van palen waar het hout tegenaan gespijkerd kan worden. Een secuur werkje, want sommige hutten worden wel meters hoog! En om ongelukken te voorkomen moeten deze natuurlijk wel rechtop blijven staan... (foto UKP) lig is op de Roemersdijk en de buren geen overlast ondervinden. Dat laatste geld overigens voor alle dagen. Bij timmeren alleen blijft het dus niet. Behalve de open avond staat de kinde ren nog allerlei verrassingen en leuke dingen te wachten. Woensdagochtend om 9.00 uur werd het Timmerdorp geo pend met een stunt, die tot op het laat ste moment geheim gehouden werd. Ook donderdagavond heeft de organi satie een verrassing voor de kinderen in petto. Verder worden de kinderen rond gereden in een huifkar, komt er een sterke verhalenverteller en staan er diverse opblaasbare attracties. Maar dit is nog niet alles, wat de organisatie ver der bedacht heeft, blijft voorlopig nog een goed bewaard geheim. Afsluiting Maar aan alles komt een eind. Zaterdagochtend wordt alles door de kinderen opgeruimd. Daarna worden alle kinderen naar zwembad De Zien in Uitgeest gebracht voor een frisse duik. Na thuiskomst zit het Timmerdorp er dan helaas weer op. Alle kinderen kun nen trots naar huis met hun diploma en foto. Inloopmiddag over klimaatverandering CASTRICUM - De gehele maand augustus kunt u de klimaattentoonstelling van het Rode Kruis bekijken in de Hoep. Op woensdag 18 of 25 augustus tussen 15.00 en 17.00 uur kunt u een film bekijken over het werk van het Rode Kruis, uw kennis testen met de klimaatquiz en vragen stellen. Op deze middagen zijn een vrijwilliger van het Rode Kruis en een boswachter van PWN aanwezig. Zij kunnen alles vertellen over klimaatverandering in het algemeen en over de invloed daarvan op het Noordhollands Duinreservaat in het bijzonder. Zowel kinderen als volwassenen zijn van harte welkom. Reserveren is niet nodig. U vindt het bezoekerscentrum aan de Johannisweg 2 te Castricum. tel. De Hoep 023-5413223. LIMMEN - De (Limmer)Zanddijk is de oudste dijk in de provincie Noord- Holland. De dijk werd rond 1100 gebouwd door de monniken van het klooster Egmond om de landerijen van de abdij te beschermen tegen het water van het IJ dat uit het zuiden opdrong. De dijk vormde een afdamming van de strandvlakte tussen de binnenduinrand, het toenmalige Arem (Noord-Bakkum) en de zandgronden, de strandwal van Limmen en Alkmaar. De Zanddijk vormt de zuidwestelijke begrenzing van de Vennewaterspolder. De dijk is eigen dom van de gemeente Castricum. De dijk ligt nagenoeg gelijk met het maai veld. Op een enkele plaats ligt het talud zelfs onder het maaiveld. Er gaat een verharde weg overheen en er staan hier en daar bomen en huizen langs. De dijk kronkelt en maakt in het midden een knik. De beide strandwallen waartussen de dijk ligt lopen namelijk niet helemaal evenwijdig aan elkaar. De provincie Noord-Holland heeft tot Vrijwilligers gezocht Maatjesproject CASTRICUM - Het Maatjesproject Castricum koppelt mensen die door hun psychiatrische achtergrond weinig con tacten hebben aan een 'maatje'. Mensen met een psychiatrische achtergrond, die wel zelfstandig wonen, hebben vaak behoefte aan een steuntje in de rug, een 'maatje' met wie ze, op een regelmatige basis, activiteiten kunnen ondernemen die ze beiden leuk vinden om te doen. Dit kan bijvoorbeeld zijn; winkelen, kof fie drinken, wandelen, sporten enz. Aan de vrijwilligers wordt begeleiding en steun geboden door een trajectbegelei der van Dijk en Duin. Voor meer infor matie: Sector Vrijwilligers Centrale van de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5, tel. 0251-656562. CASTRICUM - Zondag 22 augustus kunt u met LIA fietsen door Castricum, een begeleide fietstocht van 40 km., met vele stops, door een unieke combinatie van landschappen. Van 10.00 tot 16.00 uur fietst LIA langs de mooiste plekjes in dit dorp. Binnen de grenzen van de nieuwe gemeente Castricum treffen we een unieke combinatie van landschappen aan. Tussen de Noordzee en het Alkmaardermeer liggen strand en dui nen, een overgangsgebied dat we de binnenduinrand noemen, strandwallen en voormalige strandvlaktes, het stroomgebied van het OerIJ, en een veengebied. Het mooie is dat deze landschappen ook als zodanig te her kennen zijn door (micro)reliëf, water huishouding en bodemgebruik. Dit gebied heeft ook een boeiende cul tuurhistorie met o.a.de buurtschappen op de geestgronden en vele middel eeuwse dijken. Door de grote variatie van het gebied is het ook ecologisch gezien waardevol. De duinen zijn beschermd gebied, maar er is door het rijk ook een robuuste ecologische ver bindingszone aangewezen van het IJsselmeer tot aan de Noordzee, dat een groot deel van Castricums grond gebied omvat. Castricum heeft diverse natuurontwikkelingsprojecten. Pas nog heeft de provincie het gebied rond Cronenburg, niet alleen archeolo gisch waardevol benoemd, maar dank zij de ligging in het OerlJ-gebied heeft het ook aardkundig een hoge waarde en heeft het daarom tot een provinciaal monument uitgeroepen. Tijdens deze fietstocht komen al deze aspecten uit gebreid aan de orde. Startpunt: Voorkant Station Castricum, bij station fietsverhuur mogelijk (tel. 0251-654035). Kosten: 12,50 (incl. excursieboekje), lunchpakket meene men. Aanmelding: per mail LIA@ont- deknoordholland.nl of telefonisch 072- 5051874. Zie ook: www.ontdeknoord- holland.nl. nu toe incidenteel een aantal uit cul tuurhistorisch oogpunt waardevolle dij ken beschermd op basis van de Provinciale Monumentenverordening. Het gaat hierbij onder meer om de West-Friese Omringdijk en de Wierdijk op het voormalige eiland Wieringen en de Noorder IJ- en Zeedijken. Het pro vinciale beleid is gericht op het cluster- gewijs beschermen van een aantal cultu- ristorische dijken. Bij de selectie van dij ken gaat het om veenontginningsdijken, de binnenlandse zeewaterkerende dij ken, de ringdijken en dammen en de zee werende buitendijken. De provincie wil thans onder meer de (Limmer)Zanddijk aanwijzen als beschermd provinciaal monument. Deze dijk keerde het zeewater dat in de 12de eeuw diep het land binnendrong. Tegelijkertijd diende ze als een droge weg over de natte strandvlakte, het veengebied tussen twee min of meer evenwijdig lopende strandwallen in. Het is de op een na oudste categorie dijken die er in de provincie Noord-Holland is. Bescherming is gewenst omdat de Zanddijk thans nog als klein dijkje her kenbaar is. Doordat deze dijk geen waterkerende functie meer heeft is ze echter uiterst kwestbaar. Op verzoek van mevrouw H.S. Dannes (provincie Noord-Holland, afdeling Zorg, Welzijn en Cultuur) heeft er op 28 juli 2004 een ambtelijk overleg plaats gevonden. Bij dit overleg waren namens de gemeente Castricum aanwezig de heren J. Drenth (afdeling ROW) en H.C.P. Venema (afdeling MO). De gemeente Castricum is namelijk eige naar van de Zanddijk en is als zodanig geïnformeerd over de voorgenomen aanwijzing van deze dijk als beschermd provinciaal monument en de mogelijke consequenties van deze aanwijzing. De consequenties van de aanwijzing van de (Limmer) Zanddijk als beschermd pro vinciaal monument zijn beperkt. Van belang is echter dat de dijk niet (verder) wordt aangetast. Zo is het al dan niet volledig afgraven hiervan in het kader van bijvoorbeeld wegverbetering (aan leg cunet) niet toegestaan zonder dat hiervoor door de provincie vergunning is verleend. Het regulier onderhoud is niet vergun- ningplichtig en kan dus ook in de toe komst gewoon uitgevoerd worden. Voor bepaalde werkzaamheden is een provin ciale subsidie mogelijk als bijdrage in de (excessieve) kosten. Een provinciale subsidie voor dijkherstel is echter eerder uitzondering dan regel. De kosten van herstel van een historische situatie zijn echter, voor zover uitgevoerd in overleg met de provincie, subsidiabel. Overigens heeft de provincie eerder al het gemaal Limmen 1879 te Akersloot de grenspaal aan de Rijksweg tussen Limmen en Heiloo (ter hoogte van het Golden Tulip Heiloo Hotel) aangewezen als beschermd provinciaal monument ter wijl het terrein Kronenburg is aangewe zen als beschermd provinciaal archeolo gisch monument. LIMMEN - In Limmen worden weke lijks vanuit de SWOL in Vredeburg Hatha-yogalessen voor 50-plussers gegeven. Yoga helpt bestaande klach ten te beperken en lichamelijke en mentale krachten en souplesse op te bouwen. De lessen bestaan uit staande, zittende en liggende oefeningen, even- wichtshoudingen en verschillende ont spanningstechnieken. Tijdens de oefe ningen wordt er veel aandacht besteed aan de adem en de concentratie zodat de drie-eenheid adem, lichaam en den ken ervaren kan worden en in balans kan worden gebracht. Op maandagoch tend van 11.30 tot 12.30 uur is er een les waarin op een rustige manier in een kleine groep wordt lesgegeven aan die genen waarvan de fysieke mogelijkhe den wat afnemen. De lessen vinden plaats op maandag- en dinsdagochtend. Op maandagochtend zijn nog enkele plaatsen open. Voor info Els Tiers, tel. 0251-658736. Excursie historie duinterrein Bakkum BAKKUM - Op zaterdag 21 augustus kunt u mee met boswachter Dirk Glorie voor een rondwandeling van ongeveer twee uur. De rondwandeling gaat door het Noord-Hollands duinre servaat, om precies te zijn door het duinterrein Bakkum. Dit terrein wordt gekenmerkt door vele historische ele menten die nog in het landschap zicht baar zijn. De boswachter vertelt u onderweg over dit onderwerp en ook komen daar natuurlijk onderwerpen uit de natuur bij aan bod. De wandeling start om 10.00 uur vanaf de parkeerplaats Noorderstraat in Bakkum. Deze par keerplaats bevindt zich ten noorden van de jeugdherberg aan de Heeren- weg in Bakkum. De wandeling duurt ongeveer twee uur. De kosten bedragen 3,- per per soon. U kunt zich aanmelden via de excursielijn, tel. 0800-7966288. Deel name is voor kinderen vanaf 12 jaar en volwassenen. Eerste keer Kunst Koningsduin CASTRICUM - PWN Waterleiding bedrijf Noord-Holland, Kunstenaars centrum Bergen en de Stichting Literaire Activiteiten Alkmaar hebben voor donderdag 22 augustus de eerste Kunst Koningsduin georganiseerd. Hiermee willen zij u op een andere wijze dan gebruikelijk laten kennisma ken met de duinen. Er is een wandel route uitgezet waarbij u zoveel moge lijk kunt genieten van de grote diver siteit aan natuur die de duinen rijk zijn. Daarnaast zult u merken dat kunst en natuur onlosmakelijk met elkaar ver bonden zijn. Tijdens Kunst Koningsduin worden allerlei kunstvormen gepresenteerd door kunstenaars die op hun eigen manier een band hebben met het duin gebied. de duinen zijn voor hen een belangrijke inspiratiebron. Laat u ver rassen door een grote verscheidenheid aan kunstvormen die worden gepresen teerd, zoals poezie, literatuur, verschil lende muziekvormen, schilderkunst en beeldhouwkunst. De wandeling begint op de parkeer plaats Noorderstraat, gelegen aan de Herenweg te Bakkum. U krijgt donder dag bij de entree het programma met de aanvangstijden van de presentaties en op welke markante plaatsen langs de route de diverse kunstenaars te vin den zijn. Zij presenteren hun werk op eigen wijze en vertellen aan het publiek welke relatie zij hebben met de natuur en met de duinen in het bijzonder. Wanneer u alle presentaties op de dag wilt meebeleven bent u ongeveer 3 uur onderweg. Een ingekorte route stelt rolstoelgebruikers en mensen met klei ne kinderen in staat een deel van de presentaties te bezoeken. Kunst Koningsduin wordt om 11.00 uur geo pend door de wethouders van cultuur van de gemeenten Bergen en Castricum. De dag sluit om 17.00 uur. CASTRICUM - Het Team Distance Runners (TDR) wil in atrium een atle tenhuis openen. Daarvoor heeft het een pand aan de Brederodestraat 14 op het oog, waar vijf atleten hun intrek zouden moeten vinden in de bovenwo ning. Het training- en opleidingscen trum voor talentvolle atleten is 10 jaar gelden opgericht door Guido Hartensveld en uitgegroeid tot de beste, bekendste en succesvolste trai ningscentrum van Nederland. TDR biedt specifieke opleidingsmogelijkhe den voor de talenten van diverse vere nigingen. TDR werkt nauw samen met KNAU en NOC*NSF. TDR wil het atletenhuis openen voor een aantal talentvolle atleten en hen nog meer mogelijkheden bieden om hun talent optimaal te ontwikkelen. Het doel van het atletenhuis is de atle ten die bij TDR aangesloten zijn en besluiten het ouderlijk huis te verlaten een geschikte kamer aan te bieden in een omgeving die hun spotcarrière positief stimuleert. De atleten zijn tussen de 20 en 24 jaar oud en behoren in hun leeftijdscatego rie en discipline tot de nationale (sub)top. De atleten trainen zo'n acht a twaalf keer per week en gaan twee tot drie keer per jaar op trainingsstage. De belangrijkste reden om in Castricum een atletenhuis te openen is dat de omgeving van Castricum uitstekend geschikt is als trainingslocatie. Castricum heeft de beschikking over bossen, duinen, een goede atletiekbaan met fitnessruimte en goede medische voorzieningen. Bovendien zijn de atle ten bekend met deze omgeving, omdat zij hier al veelvuldig trainen. Elke atleet kan in het pand aan de Brederodestraat een eigen kamer krij gen. Daarnaast zal er een woonkamer, studeerkamer en waskamer zijn. Het TDR heeft de gemeente verzocht een vrijstelling af te geven voor het bewo nen niet als dienstwoning van dit pand. CASTRICUM - Nog heel even konden de vakantievierders afgelopen week genieten van het mooie weer. Zo ook deze bestuurster van de sulky, die haar paard heerlijk door het koele zeewater liet lopen. De laatste week voordat de schoolvakantie weer ten einde is kunnen we ons opmaken voor minder zonnige perioden. Misschien maar goed ook, want wie heeft er nu zin om met prachtig weer terug naar school te moeten of weer aan het werk te gaan? (foto UKP) Verloren en gevonden CASTRICUM - De Politie Noord- Holland Noord afdeling Castricum geeft de volgende voorpwerpen op als gevonden en verloren: Verloren in Castricum: zwarte porte monnee en sleutel met Marlboro han ger; gsm Nokia 3310 blauw; sleutels aan ketting met gouden beertje; geld uit pinautomaat 150 euro; leesbril donker montuur met koordje; Ford KA sleutel; witte langwerpige portemonnee met inhoud; rode portemonnee pinpas en geld; bril in zwarte koker; gsm Swing 620 voorkant blauw; zwarte leren por temonnee inh. geld; AXA slot nieuw type; gouden ketting met gouden R en kruisje; gouden armband met naam plaatje Noor; Fortis bankpasje; gsm Nokia 2210; NS jaarkaart Zijp. Gevonden in Castricum: fietssleutel Magnum; halsketting rode houten kra len; kinderfiets Gazelle oranje. Gevonden in Limmen: gouden oorbel met zirkonia's. Gevonden in Akersloot: zonnebril op sterkte met koordje. kranfje lezen WWW. LIMMEN - Dat je voor ringsteken meer moet kunnen dan alleen je paard goed kunnen besturen is algemeen bekend. Met een lange stok door de ringen prikken die ineens een stuk kleiner blijken dan wanneer je langs de kant staat valt niet mee. Maar wanneer je paard het dan ook nog eens in de bol krijgt en een steigerend protest laat aantekenen, dan wordt het helemaal lastig. Deze ruiter die deelnam aan het ringsteken in Limmen moest dan ook alle zeilen bijzetten om haar paard weer in het gareel te krijgen, (foto MSP) Music Train CASTRICUM - Op zaterdag 25 sep tember zal zang- en showgroep Music Train hun jaarlijkse rommelmarkt hou den in en om de Maranatakerk. Hiervoor hebben zij uiteraard spullen nodig, dus wanneer u uw schuur of zol der opruimt en spullen tegenkomt die nooit meer gebruikt worden en eigen lijk alleen maar in de weg liggen, neem dan gerust contact op met A. Breetveld, tel. 0251-658790, Hetty v.d Berg, tel. 0251-658768 of El Vlaar, tel. 0251- 654333. De opbrengst is voor de bekostiging van de nieuwe show. Stichting Duinbehoud diep teleurgesteld REGIO - De Stichting Duinbehoud is diep teleurgesteld over het besluit van minister Veerman om door te gaan met de jacht op konijnen. De Stichting Duinbehoud had gevraagd om de jacht te verbieden vanwege de slechte stand van het konijn in Nederland. De Stichting Duinbehoud zal doorgaan met haar acties voor een betere bescherming van de konijnen. Sinds zondag 15 augustus mag er weer op konijnen worden geschoten. Maar het gaat de laatste jaren niet goed met het konijn: virusziekten als myxomato- se en VHS hebben de konijnenstand enorm aangetast. Daar bovenop komt nog eens de jacht op konijnen. Met hun gegraas en gegraaf zijn konij nen onmisbaar voor de instandhouding van het unieke duinlandschap. Die belangrijke rol in het duingebied kun nen zij niet langer vervullen. Het afschieten van de resterende konijnen is daarmee voor Duinbehoud onaan vaardbaar geworden. Duinbehoud roept de minister daarom nu nog eens op: red de duinen, spaar het konijn! Eerder deze week adviseerde het Faunafonds de minister dat er geen belemmeringen zijn voor het doorgaan van de konijnenjacht. De Stichting Duinbehoud vindt dat sprake is van een onevenwichtig advies. Het Faunafonds beweert dat de jacht in de duinen toch al gesloten is, omdat de gebieden allemaal wettelijk beschermd zijn. Helaas, dat geldt voor niet meer dan de helft van het duingebied. Het argument dat ook na de myxomatose herstel mogelijk bleek, overtuigt even min. Het Faunafonds vindt het accepta bel dat de populaties instorten tot 1% van het niveau van voor het uitbreken van de ziekte. Op dat moment is het voor de duinen al te laat! Alleen met rust laten van de konijnenpopulatie, ook buiten de duinen, kan tot spoedig herstel leiden. Duinbehoud zal haar acties voortzetten richting Tweede Kamer en ook steun zoeken bij terreinbeherende organisa tie voor het stoppen van de jacht op konijnen. Staken van de jacht op de resterende konijnen is in het belang van het konijn, de jager en de duinen! Èik

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10