Huisartsen bijna verhuisd Timmerdorp weer begonnen! 20% EXTRA (iïiïïïïl BRINK warenhuis op uaijais - Samenwerkingsovereenkomst ANBO en KBO edrijf U wmMBtmm HOPMAN Sinnige's Fruit munt uit! v! i Zomerse openingstijden bij de Uitkijkpost elicht u laatste dagen op de opruimingsprijs 00 u A P EL LA BORDEN J V NIEUWSBLAD VOOR HEIL<MBWMBWmHI 1(072)5351000 Ongelofelijke kortingen van 19 t/m zaterdag 28 augustus ■mj intratuin MMÊËËÊM Gedurende de gehele maand augustus gelden de volgende, gewijzigde openingstijden: ma. t/m do. 8.00-16.30 u./vrij. 8.00-12.00 u. Omdat O-IEDER VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... tÉHf!! MAKELAAR S ERA Pastrami 1 J 9 Spareribs J gerookte Kipsalade Biefstukstokjes €g00 Ribkarbonades ^075 Eenzijdige aanrijding Inbraak in personenauto Uw huis? Ons ERA Koper Garantie Plan® Rommelmarkt in het Trefpunt VAN DER Extra Calia meloenen 2 stuks 2,50 Hollandse sperziebonen per kilo €0,69 Hollandse trostomaten Ambachtelijke slagerij Kalfssteak €4,99 Duitse Biefstuk Filet Américain Rosbief Zaterdag 21 augustus Parkeerplaats op Stelten Nieuw KORTINGEN TOT 50% Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl W00k*k Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 14.30 uur. WmmsÊÊm Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo 18 AUGUSTUS 2004 - 69e JAARGANG NO. 34 Eindelijk! De poort gaat openSnel de beste pallet, op de mooiste plek van het Timmerdorp zien te scoren! (foto: MSP) HEILOO - De huisartsen Sonja Vos kuil, Gido van Bruggen,Christine Greeven, Herman Gransbergen en Hinne den Engelsen gaan medio sep tember verhuizen naar hun nieuwe praktijkonderkomens in het pand J.P.de Smet op het terrein van St. Willibrord. Toen in 1929 de Broeders van Onze Lieve Vrouwe van Lourdes de St. Willi- brordus Stichting oprichten ter leniging van de psychische nood van de Noord hollandse katholieke mannen, zouden zij niet bevroed kunnen hebben dat anno 2004 het door de congregatie aan gekochte terrein (2 hectare) nu voor een deel benut gaat worden voor huis artsenzorg. Indertijd stond de broeders een moderne, katholieke psychiatrische inrichting voor ogen bedoeld voor mannelijke patiënten. Dit ook als tegen hanger van de al bestaande provinciale openbare inrichtingen voor ziels-zie- keh- (Santpoort, Medemblik en Bakkum). De broeders zijn inmiddels verdwenen, op 1 na! In 1997 werd het Psychiatrisch Centrum St. Willibrord opgeheven en samen met de RIAGG Noordkennemerland en RIAGG Kop van Noord-Holland en de Regionale Instelling voor Beschermd Wonen ondergebracht bij de GGZ Noord- Holland Noord. In dit kader past het in het denken van de GGZ om het terrein van St. Willibrord meer openbaar te maken. Er wordt gestreefd naar bewo ning, er is een vrij toegankelijk herten kamp/ annex kinderboerderij en nu de start van eersteüjnsvoorzieningen. Per 15 september verhuizen de huisartsen van praktijk Duif, een week later Herman Gransbergen en eind septem ber Hinne den Engelsen. De huisartsen zijn blij dat er een goede definitieve lokatie is gekomen zodat ook in de toekomst de huisartsenzorg op een goede manier blijft voortbe staan. Voor veel mensen zijn de praktij ken verder weg gelegen en dat is wel een nadeel. Daar tegenover staat dat de mooie, ruime praktijken goed bereik baar zijn en dat er ruim voldoende par keergelegenheid op het terrein van St Willibrord aanwezig is. Met nadruk wij zen de huisartsen erop dat het niet de bedoeling is om aan de Kanaalweg te parkeren, dit om overlast voor de bewo ners aldaar te voorkomen. De stichting buurtbus is zo vriendelijk geweest een halte aan de loop/fietsbrug te creeren, dit wordt door de huisartsen ten zeerste gewaardeerd. HEILOO - Gisterochtend om 10.00 uur werd er door 600 enthousiaste kin deren afgeteld tot de poort naar het Timmerdorp aan de Omloop werd geo pend. Vervolgens rende iedereen naar een pallet, pakte de gereedschapskist uit en werd er netjes in een lange rij gewacht tot de spijkers werden uitge deeld. Al snel was her en der het getik te horen van de hutten in aanbouw. Onder begeleiding van ongeveer 80 vrijwilligers zal de jeugd de komende dagen een heus dorp van hutjes met vrolijke kleuren neerzetten. Voor ouders is het terrein verboden, daar zijn ze best streng in bij de organi satie van het Timmerdorp. Maar geluk kig mogen ze donderdag vanaf 17.30 uur komen kijken wat hun kroost alle maal uitspookt. Onder het genot van live muziek kunnen de ongeveer 150 verschillende hutjes worden bekeken en kan er flink geshopt worden bij de kinderen. De hutten zijn dan namelijk getransformeerd tot kleine winkeltjes waar de kinderen spulletjes, spelletjes en zelgemaakte lekkernijen zullen ver kopen. De Heiloose schrijfster Suzanne Buis opent donderdagmiddag de vrij markt. Natuurlijk verkoopt ze ook haar boek Floortje in het timmerdorp, die ze meteen zal signeren. De organisatie beschikt dit jaar over 10 verkeersregelaars uit eigen gelederen, die de verkeersstroom 's ochtends en 's middags zullen begeleiden. Iedereen wordt aangeraden om op de fiets te komen aangezien er weinig parkeerge legenheid voor handen is. Ouders die kinderen met de auto komen brengen, wordt geadviseerd om van het HSV parkeerterrein gebruik te maken. Op donderdag- en vrijdagavond zal, in samenwerking met de gemeente, een gedeelte van de Omloop tussen de Spillaan en de Dors worden afgezet aangezien er enkele duizenden bezoe kers worden verwacht. Op vrijdagochtend zal het Timmerdorp weer afgebroken worden en een gedeelte van de enorme houtstapel zal vrijdagavond om 20.00 uur onder pro fessionele begeleiding in de brand gestoken worden. Iedereen is welkom om dit spektakel te komen aanschou wen. Eerst even spijkers halen bij spijkeroma Heieen Corbett. (foto: MSP) mm SiiBBiMi En dan timmeren maar! (foto: MSP) HEILOO - Al jaren proberen de Ouderenbonden, ANBO en KBO, in Heiloo zoveel mogelijk samen op te trekken in het bereiken van hun doel stelling. Dat loopt ook voortreffelijk. Dan wil je ook naar de buitenwacht één mening uitdragen en via één rekening betalen. Dus je gaat fuseren. Dat is niet zo eenvoudig als het lijkt. De 2 grootste ouderenbonden van Nederland zijn de Unie KBO en de ANBO voor 50-plussers. Ze werken samen, hier en daar ook met andere bonden. Maar het lijkt lange tijd uitge sloten dat ze op landelijk niveau ooit één bond gaan vormen. Dat is te ver klaren uit hun verschillende ontstaans geschiedenis. Geschiedenis De ANBO is opgericht in 1977. Als we de voorlopers meerekenen is hij meer dan honderd jaar oud. Eerst was er de Bond van Staatsgepensioneerden, die vlak na de Tweede Wereldoorlog in de Algemene Bond van Ouden van Dagen veranderde. Die bond had veel leden met uiteenlopende levensovertuigin gen. Maar het aantal verminderde toen de eerste Katholieke Bond van Ouden van Dagen werd opgericht. Daarna volgden de tweede, de derde enz. In 1952 verenigden ze zich in de Federatie van Diocesane Kath. Bonden van Bejaarden en Gepensioneerden. 3 Jaar later werd de naam veranderd in Unie KBO. Samengaan, maar hoe? Nog steeds is de 50-jarige Unie KBO een federatie die bestaat uit 12 provin ciale KBO's met ieder hun eigen statu ten en reglementen. De 12 voorzitters ervan zijn lid van het algemeen lande lijk bestuur, waarvan ook het dagelijks bestuur deel uitmaakt. De ANBO heeft een landelijk bestuur dat gekozen wordt door de Verenig ingsraad. Die raad bestaat voorname lijk uit 3 afgevaardigden van elk van de 15 gewesten. De statuten en reglemen ten van die gewesten zijn wel hetzelfde. Landelijk kunnen beide organisaties dus niet samengaan. Maar gelukkig vindt de overheid een SBO-verband waar geen notaris aan te pas is geko men, toch een aanvaardbare gespreks partner. De voornaamste doelstelling van de ANBO lijkt op die van de Unie KBO: opkomen voor de individuele en collec tieve rechten en belangen van de leden en verbetering van hun materiële, soci ale en culturele positie. Beide bonden hebben een aantal betaalde medewer kers in dienst bij hun eigen landelijke bureau, de ANBO in Utrecht en de KBO in 's-Hertogenbosch. De gewestelijke ANBO's en de provin ciale KBO's hebben eenzelfde belang rijke taak: ondersteunen van de lokale afdelingen in hun gewest of provincie en het bevorderen van hun samenwer king. Heiloo ontzuild De Heilooër afdelingen van beide bon den voeren elk een beleid dat bewust op elkaar is afgesteld. Daardoor kun nen ze samenwerken in SBO-commis- sies voor Activiteiten, Cultuur, Belangenbehartiging en PR. De SBO is de goed onderbouwde spreekbuis van de 50-plussers op het gebied van oude renbeleid, huisvesting, voorzieningen, veiligheid, vervoer en wat zich plaatse lijk nog meer aandient. Voor een aantal senioren kan het wegvallen van nadruk op verschillende identiteit een reden zijn om zich als lid te laten inschrijven. Vrijwilligers nodig Je blijft bij. Je gebruikt je ervaring. Je werkt weer in een team. Je bouwt iets mee op, niet voor jezelf, maar voor je naaste en toekomstige omgeving. Bel meteen. Of kom eens met het bestuur praten over een plaats als vrijwilliger. Bijvoorbeeld in de Culturele Commissie, de Activiteiten Commisie, als nieuw redactielid van de maandinfo SpringLevend, dat kan schrijven/ foto graferen/ tekenen en alles per compu ter verwerken. Ook de Commissie Belangenbehartiging zoekt mensen met bouwkundig inzicht voor de Werkgroep Wonen en Mobiliteit, ter wijl de Werkgroep Sociaal Economi sche Zaken mensen zoekt om beleid deskundig te kunnen onderbouwen. Voor het Trefpunt worden gastvrouwen en liefhebbers voor diverse hand- én spandiensten gezocht. Feestelijk tintje De stap voorwaarts gaat een feestelijk tintje krijgen. Tegelijk moet duidelijk worden dat de SBO-Heiloo meer is dan samenwerken. De SBO wil nu ook andere groepen ouderen aanspreken. Het wil een heldere, overzichtelijke en vernieuwende organisatie zijn. Dat is een opgave en tegelijk een uitdaging. Het feest, dat plaatsvindt op woensdag 25 augustus, vaaf 09.30 uur in het Trefpunt, zal dan ook plezierig worden gestoord door Herman Jager, een hof nar die het stof komt verjagen. B m m m s In deze rubriek wordt wekelijks een ander F bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs- ff mid5, 1851 PZ/Postbus 68, 1850ABHeiloo. SF Of per e-mail: redactie@pitkijkpost.nl. I In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens F vermelden. HEILOO - Zaterdag opende Jottem Kinderschoenen haar deuren van de gloednieuwe winkel aan de Stations weg 76 in Heiloo. „En het is sinds dien aldoor lekker druk; mensen weten ons al aardig te vinden!Aan het woord is Brigitta de Vries, samen met haar partner Geertjan de Boer eigenaar van de kinderschoenenzaak. Zelfheeft ze gewerkt in de communi catie, en haar man werkt in de IT-sec- tor. Weinig overeenkomsten met de winkelbranche dus, maar al een jaar of twee liepen ze rond met het idee een winkel gespecialiseerd in kinder schoenen te beginnen. Doordat ik zelf een zoontje heb, weet ik dat er best een ruim aanbod is van kinder schoenenzaken, maar dan vaak wel in de stad. Als vader en/of moeder word je daar niet echt blij van, want ouders willen vaak vooraf graag even kijken welke collectie de schoenenzaak heeft, en komen dan later terug met het kind. Als je dan een paar keer heen en weer moet naar bijvoorbeeld Alkmaar, dan is dat natuurlijk een hoop gedoe. Ook heb ik al meerdere keren gehoord dat ouders het een ver ademing vinden dat Jottem heel ruim is opgezet zodat kinderen alle ruimte hebben om te spelen. Van mij mogen de kids hier ook gewoon zelf de schoenen die ze mooi vinden van de planken pakken hoor, ik ruim het later wel weer op zegt Brigitta lachend. Persoonlijke aandacht voor kind en vöet staat bij Jottem dus' hoog in het vaandel. Voordat een schoen wordt gepast, worden eerst de voeten opge meten. Dit gebeurt elektronisch of handmatig. „Ligt er aan wat het kind wil." Naast de lengte wordt er ook naar de breedte van de voet gekeken. Hierdoor kan Jottem op zoek naar de beste passende schoen. Ze hebben bijvoorbeeld merken als Twins die geschikt zijn voor smalle voeten, of Piedro die het beste passen aan brede jongensvoeten. Zo heeft ieder merk zijn doelgroep en daarom hebben ze zoveel verschillende merken: Banaline, Brakkies, Confetti, Kipling, Little David, Merrell, Naturino, Petit Shoes, Piedro, Ricosta, Trackstyle en Twins. Een indrukwekkende rij kwali teitsmerken die met elkaar alle wen sen van de kinderen uit de regio kun nen vervullen. Mini Uggs Bij Jottem vindt u kinderschoenen van maat 18 tot en maat 42, van 'dege lijk' tot heel apart en van zwart tot knalroze. Brigitta en haar man vinden namelijk dat je keus moet bieden aan kind én ouder. „Want hoe vaak komt het niet voor dat het kind de ene schoen mooi vindt, maar de ouder een heel andere schoen? Dan moet er ook een schoen staan die het compro mis biedt, en ik speel dan de scheids rechter", lacht de jonge onderneem ster. Ook met de laatste trends op schoe- nengebied wordt rekening gehouden bij Jottem. „Alhoewel dat best lastig is, aangezien ik nu alweer ga inkopen voor volgend jaar zomer. Maar wat volgens mij een najaarstrend gaat worden zijn de mini Uggs, een soort schaapsleren laarzen die supertrendy zijn in Amerika en inmiddels de halve wereld hebben veroverd. In Neder land zie je ook al meer dames lopen met deze laarzen, en het is natuurlijk erg leuk als je dochter dezelfde hippe schoenen als jij draagt! Die kleine versie voor de kinderen verkopen wij nu, en in verschillende kleuren." Extraatjes Over geld gesproken: kinderschoe nen zijn toch altijd erg duur, terwijl kinderen er relatief kort op lopen? „Dat valt erg mee", volgens Brigitta. „Natuurlijk groeien kinderen hard waardoor ze een of twee keer per jaar wel een nieuw paar nodig hebben. Maar een goed paar, perfect passende schoenen is een investering in je kind hoor! Daarnaast verkopen we niet alleen schoenen voor een topprijs, we hebben in elke prijsklasse een ruime keus aan mooie en goede schoenen." Om ook een leuke kinderschoen te bieden voor jongens en meiden met een grotere voet heeft Jottem voor meiden laarzen tot en met maat 40 en voor jongens schoenen tot en met maat 42. Maar ook voor de kleine voetjes wordt gezorgd. Naast de uit gebreide babyslofjes van Baby Paws en Zootjes, begint het assortiment bij maatje 18. Tenslotte kunnen de schoenen compleet gemaakt worden met te gekke maillots of sokken van Hudson en Mexx, die er dan ook volop en in vrolijke variaties hangen. Extraatjes als een ballon of een lollie zijn voor de kleine klanten, maar ook de ouders worden verwend. Zo krijgt u bij uw eerste aankoop een klanten kaart waarmee u korting krijgt bij uw volgende aankoop en het is ook mogelijk om een voetenpaspoort aan te leggen waarin de ontwikkeling van de voeten van uw kinder wordt bijge houden. Jottem Kinderschoenen, Stationsweg 76, tel. 072-5333789. Ook op int h*ds Stationsweg 81 072 5330789 "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo HEILOO Brigitta met haar zoon Jisse, achter de toonbank van de nieuwe kinderschoenenzaak Jottem. Zelfgemaakt,100 gram g g Gegrild, 500 gram 100 gram 4 voor 500 gram Keurslagerij Kees Burger Winkel hof 't Loo - Heiloo HEILOO - De bestuurder van een personenauto verloor dinsdagoch tend 10 augustus op de Venne- watersweg tussen de Westerwég en de Lijnbaan de controle over zijn voertuig. Hij reed deberm in en kwam tegen een lantaarnpaal tot stil- satand. De lantaarnpaal brak door de klap van de aanrijding af. De auto raakte geheel vernield en moest weggetakeld worden. De 37-jarige bestuurder verklaarde dat de aanrij ding was ontstaan omdat hij een black out had gehad en vermoedelijk in slaap was gevallen. HEILOO - Op donderdag 12 augustus werd aangifte gedaan van inbraak in een personenauto. De inbraak in de blauwe Peugeot 106 werd gepleegd in de nacht van 5-6 augustus terwijl de auto op een par- keerplaatsaan het Het Hoekstuk werd geparkeerd. Uit de auto werd de autoradiocdspeler ontvreemd en het frontje daarvan nadat een van de portierruiten werd ingeslagen. Gevonden: bruine portemonnee met inhoud; plastic tas met inhoud; damesschoenen en kleding. HEILOO - Op zaterdag 28 augustus van 10.00 tot 13.00 uur is er een gezelli ge rommelmarkt in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Voor de rommelmarkt zijn er geen tafels meer beschikbaar. Tevens is er deze ochtend de maandelijkse boekenmarkt. Meer informatie: Stichting Ouderen werk Heiloo, tel. 072-5331297. Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl donderdag t/m zaterdag Heerenweg 44 072 5338487 per kilo 0,89 Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 donderdag t/m zaterdag 4 stuks0,75 100 gram0,99 150 gram1,95 unniinnDii uur uan alles en Op onze parkeerplaats eerkopen «e ean alles en nog wat tegen elk aannemelgk bed. llUy wmwmmj HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. www.intratuin.nl JTUlHET GR0ENE warenhuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1