Website Heiloo vernieuwd Zonnepanelenactie voor inwoners Heiloo i Ov! HflTOO UITKIJKPOST -18 AUGUSTUS 2004 - PAGINA 4 -'tyu v' Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Ongeveer twee jaar geleden, op 1 juli 2002, is de website van de gemeente Heiloo: www.heiloo.nl officieel online gegaan. De site bevat een schat aan informatie en zorgt ervoor dat u vanuit uw eigen huis, makkelijk en snel informatie over de gemeente en haar producten én diensten kunt verkrijgen. Kortom een uitbreiding van de gemeentelijke dienstverlening aan de inwoners van Heiloo. Sinds kort is de site vernieuwd. Het uiterlijk is aangepast en de toegankelijkheid van de informatie is verbeterd. Wat is er veranderd? Ten eerste staan er nieuwe foto's boven aan de pagina. Deze foto's geven het karakter van Heiloo goed weer. Er is een speciale knop aan het snel menu toegevoegd, waarmee een tekstversie van de site opgeroepen kan worden. Deze tekstversie bevat geen afbeeldingen en de lettergrootte van de tekst kan worden aangepast, zodat slechtzienden de site goed kunnen raadplegen. Er zijn buttons aan de site toege voegd, waarmee direct naar een aantal belangrijke onderdelen van de website kan worden doorgeklikt. Er was al een directe verwijzing naar de 'Afvalkalender' en de 'Vrijwilligers- vacaturebank'. Sinds kort is er een button naar het 'Digitaal loket', de artikelen op de informatiepagina 'Heiloo Contact' in de Uitkijkpost en de plannen en projecten van de gemeente. Het is mogelijk om de plattegrond van de gemeente op te vragen en gedetailleerd te raadplegen. De digitale gemeentegids heeft het zelfde jasje gekregen als de rest van de site. Een aantal pagina's is overzichtelijker ingedeeld, zoals bijvoorbeeld de pagina 'Contact' waarop staat aange geven op welke manier u contact kunt opnemen met de gemeente. Dat maakt het zoeken naar de juiste gege vens nog iets makkelijker. Onder andere op basis van uw reacties die we via de e-mail binnenkrijgen, blijft de gemeente Heiloo de site verbeteren. Ook is in april het websitepanel voor de gemeente Heiloo van start gegaan en inmiddels één keer bij elkaar gekomen. Dit panel bestaat uit tien inwoners van Heiloo die actief meedenken over het verbeteren van de website en die verbeteringen aan de site beoordelen en testen. Uw reactie Uiteraard heeft de gemeente goed nage dacht over de inhoud, het uiterlijk en de Wat kunt u op de website van Heiloo vinden? In de afgelopen twee jaar is gebleken dat u de pagina steeds beter weet te vinden. De bezoekersaantallen per maand zijn in die periode gestaag opge lopen van ongeveer 1800 bezoekers pet maand naar ongeveer 3200. Dat is bijna een verdubbeling, waar we trots op zijn. Vanaf begin 2003 tot nu is de web site in totaal 41.457 maal bezocht. Heiloo In het menu-item Heiloo is informatie over de gemeente zelf te vinden. Een korte karakterisering van het dorp in woord, in beeld en in cijfers. In de gemeentegids staan de adressen van verenigingen, organisaties en instan ties in Heiloo, zoals deze ook in de gedrukte gemeentegids zijn opge nomen. Actueel Nieuwe woningbouwprojecten, weg werkzaamheden, politieke discussies, verleende bouwvergunningen, open staande vacatures of activiteiten die plaatsvinden; in het menu Actueel is alle informatie te vinden over wat er op dit moment speelt in Heiloo. Publiekszaken In 1999 is de Publieksbalie in het gemeentehuis ingericht om vraagge richt te kunnen werken. Ook op de website, in het menu-item Publieks zaken, biedt de gemeente Heiloo een deel van haar producten en diensten aan via de gemeentelijke site. U vindt bijvoorbeeld informatie over het aanvragen van een paspoort, de voorzieningen in het kader van de Wet voorzieningen gehandicapten en het aanvragen van een uitritvergun ning. gebruiksvriendelijkheid van de website van de gemeente. Maar de gemeente lijke site is er voor u als inwoner van Heiloo, dus u heeft het laatste woord. Misschien mist u bepaalde onderdelen of informatie. Daarom nodigen wij u uit om eens kritisch naar onze website te kijken en uw reactie te geven. Een reactie kunt u geven via de contact button op www.heiloo.nl of rechtstreeks naar info@heiloo.nl. In sommige gevallen kan het product door middel van een formulier aange vraagd worden. Binnenkort is het niet meer nodig om naar het gemeente huis te komen, wanneer ook de betaling van producten via internet kan plaatsvinden. Bestuur organisatie In het menu-item Bestuur organi satie staat informatie over de samenstelling en functie van de raad, commissies en college van b&w. Ook kunt u de agenda's en besluiten van de gemeenteraad en het college online raadplegen. Wanneer wordt er door wie vergaderd en waarover zal er tij dens die vergadering gesproken worden? Op die manier kunt u als inwoner van Heiloo op de hoogte blijven van de zaken waarover de poli tiek spreekt. Visie en beleid Tenslotte kunt u in het menu-item Visie en beleid allerlei beleidsstukken inzien. Deze beleidstukken vormen de basis waarop het gemeentelijk bestuur beslissingen neemt en zijn belangrijk voor iedereen. Zo kunt u het Subsidie beleid 2005-2008, de Algemene plaatselijke verordening en de Nota Veiligheids- beleid raadplegen. Ook is het mogelijk om bijvoorbeeld in de inspraakverordening te lezen op welke momenten en op welke manier u invloed kunt uitoefenen op het beleid van het gemeentebestuur. Meer informatie Heeft u vragen of opmerkingen over de website dan kunt u deze via de reactie mogelijkheid op de website doorgeven. U kunt daarnaast direct een e-mail ver sturen naar info@heiloo.nl of contact opnemen met mevrouw L.E. Zuurbier van de afdeling Organisatieondersteu ning, telefoonnummer (072) 535 67 32. De zonnepanelenactie 2003 was een groot succes. Deze zomer krijgt de actie een vervolg krijgen voor de inwoners van Heiloo. Gemeente Heiloo werkt al meer dan tien jaar aan energiebesparing, duurzaam bouwen en interne milieuzorg. Milieu staat hoog op de politieke agenda en de gemeente zet zich al geruime tijd in voor een duurzame toekomst. Daarom organiseert de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA) in augustus een energiemarkt. De gemeente Heiloo stelt daarbij een stimulerings bijdrage voor de aanschaf van zonnepanelen en zonneboilers ter beschikking. Volgende week kunt op deze pagina meer lezen over de actie zelf, de stimule ringsbijdrage en de voorwaarden om een zonnepaneel of zonneboiler aan te schaffen. Dit artikel gaat in op de milieu aspecten en de werking van zonnepanelen en zonneboilers. Zonnepanelen zijn schoon én stil In hoog tempo worden fossiele brand stoffen als olie en aardgas opgemaakt om in onze energiebehoeften te voor zien. Bovendien draagt dit energieverbruik bij aan broeikasgassen. Deze zorgen voor opwarming van de aarde wat op zijn beurt een klimaatver andering veroorzaakt. Droogte en overstromingen zijn het gevolg, ook in Nederland. De zon is daarom een steeds belangrijkere energiebron. Wist u dat de zon ons elk jaar een hoeveelheid energie bezorgt die vijfhonderd keer zo groot is als het totale elektriciteitsverbruik in Nederland? Een indrukwekkende hoe veelheid die prima te benutten is door het gebruik van zonnepanelen. Hoe werkt een zonnepaneel? Het paneel vangt zonlicht op en zet dit om in elektriciteit. Het licht valt op de zonnecel. Zo ontstaat een positief en negatief geladen laag. Hierdoor wordt stroom opgewekt, net als bij een batterij die maakt dat een lamp kan branden. Het zonnepaneel is voorzien van een omvormer die de zonne-energie omzet naar de normale stroom van het elektri citeitsnet. De opgewekte energie kan gebruikt worden voor allerlei elektrische apparaten in uw huis. Wat levert een zonnepaneel u op? Op basis van een gemiddelde jaarop brengst van 125 kWh per paneel wekt u met een zonnecentrale van vier panelen ongeveer 500 kWh per jaar op. Uit gaande van een gemiddeld gebruik van 3.300 kWh per jaar bespaart u daarmee circa 15% op uw elektriciteitsrekening. Bovendien beschikt u over schone energie en bouwt u mee aan een milieu vriendelijke toekomst. Waar plaatst u zonnepanelen? U kunt zonnepanelen laten pla'atsen als u een schaduwvrij dak heeft op het zuiden, zuidoosten of zuidwesten dat sterk genoeg is om de panelen te dragen. In de meeste gevallen worden meerder panelen aan elkaar geschakeld. Bovendien bent u niet verplicht bij de aanschaf van de zonnepanelen een contract af te sluiten bij een energie aanbieder: zo beschikt u over een eigen zonnecentrale. In een beschermd dorpsgezicht is plaat sing van zonnecellen of zonneboilers niet altijd toegestaan. Informeer bij uw gemeente of voor u beperkingen gelden. De zonneboiler Een zonneboiler bestaat uit een zonne collector en een boilervat. Bij zonnig weer wordt water door de collector gepompt en verwarmd door de zon. Het warme water wordt in het boilervat opgeslagen. Als het water in het vat kouder is dan 65 °C wordt het water door de CV-ketel naverwarmd. Een zon neboiler bespaart jaarlijks ca. 200 m3 gas. Het meest logische moment om een zonneboilercombinatie te plaatsen is wanneer de verwarmingsketel aan ver vanging toe is. Informeer dan bij een installatiebedrijf, dat voor het plaatsen van zonneboilers gecertificeerd is. Meer informatie Voor meer informatie over zonne panelen, zonneboilers of de actie kunt u contact opnemen met de heer Ton Tuinman van de Milieudienst Regio Alk maar, telefoonnummer (072) 548 84 56 of e-mail ttuinman@alkmaar.nl. Bouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Boekenstein 59 - vergroten woning uitbrei ding achter woning) (reg.nr. 2004/0274) De Vang 21 - veranderen woning plaatsen raamkozijn in voorgevel) (reg.nr. 2004/0267) Kerkelaan 76 - vergroten woning keuken en serre aan achtergevel (reg.nr. 2004/0288) Wethouder Tomsonbos 25 - veranderen woning plaatsen raamkozijn (reg.nr. 2004/0289) Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66 Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Boekenstein 59 - vergroten woning uitbrei ding achter woning (reg.nr. 2004/0274) De Hoefsmid 14 - ged. veranderen bedrijfsgebouw (reg.nr. 2004/0083) De Waard 76 - plaatsen dakkapel achterdakvlak woning (reg.nr. 2004/0215) Groenelaan 20 - vernieuwen berging (reg.nr. 2004/0171) Groenelaan 27 - bouwen berging (reg.nr. 2004/0247) 1 Groot Barlaken 34 - vergroten woning uitbouw en berging (reg.nr. 2004/0166) Nic Beetsweg 55 - bouwen berging met luifel (reg.nr. 2004/0192) Sluijsweijdt 3 - plaatsen berging (reg.nr. 2004/0241) Westerweg 52 - plaatsen dakkapel het rechterdakvlak woning (reg.nr. 2004/0272) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Verleende uitritvergunning Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende vergunning voor het maken van een uitrit op de openbare weg verleend ten behoeve van het perceel Bayers- hoffweg 64. Ter inzage De uitritvergunningen met de bijhorende stukken liggen ter inzage in het gemeente huis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Wanneer deze vergunning gereed is krijgt de aanvrager van de uitrit bericht van de afdeling Ingenieursbureau over de kosten. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de vergunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitrit. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitrit- vergunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Kok van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 68. Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de garage/berging (berg- en werkruimte en bij keuken) op het adres Kennemerstraatweg 265. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 19 augustus 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na tele fonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Burgerzaken Aanvragen vergunningen tot verbijf regulier Vreemdelingen die langer dan drie maanden in Nederland willen verblijven, kunnen met ingang van 13 april 2004 hun verblijfsdocu ment aanvragen via de gemeente. De gemeente identificeert de vreemdelingen, nemen de aanvraag vergunning tot verblijf in ontvangst, verstrekken verblijfsaanteke- ningen in het reisdocument en reiken het verblijfsdocument uit. De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) van het Ministerie van Justitie verzorgt de administratieve verwerking van de aanvraag en voert alle correspondentie met aanvragers. De nieuwe werkwijze heeft voor drie admini stratieve processen ingrijpende gevolgen. 1. Aanvraag en uitreiking verblijfsvergunning Door de verschuiving van de toelatings- taken vragen vreemdelingen voortaan hun verblijfsdocument aan bij de gemeente. U kunt hiervoor terecht bij de publieksbalie Burgerzaken. De IND heeft landelijk gel dende aanvraagformulieren en nieuwe voorlichtingsmiddelen ontwikkeld.'De gemeente Heiloo reikt de aanvraagformu lieren uit en helpt de aanvrager bij het indienen van de aanvraag. Vervolgens neemt de gemeente de ingevulde aan vragen in ontvangst, int de legeskosten en maakt een verblijfsaantekening in het pas poort van de aanvrager. De IND beoordeelt vervolgens de aanvragen en verzorgt de verblijfsdocumenten. Bij een positieve beschikking reikt de gemeente het ver- Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 88 (locale tarief) WÊBÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊtÊÊÊtÊÊKÊÊÊÊ^ÊÊÊÊÊIÊÊÊtÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊM 3

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4