14-jarige Heiloose uitgezonden naar International Childrens Games \<\ds Nieuwe natuurexcursie 1 15 jaar Henk Kaandorp Cup Double Stars Heiloo viert 15-jarig bestaan Succesvol Panna Knockout Toernooi Borstvoeding geven in de praktijk r Cheryl Hemmer tennist tegen Amerika's nummer 5 kt UITKIJKPOST -18 AUGUSTUS 2004 - PAGINA 8 Stratenloop Egmond Buitenleven op CountryFair Heiloo Volleybalvereniging Oranje Wit Perscommuniqué fractievoorzitters Bergen Zomeravond zwerfwandelingen Kerf voor de jeugd Rijden onder invloed van alcohol Politie zoekt getuigen van aanrijding sport"expo ,m WWW. (Mthijkat. nl Bridge Club Sans Atout Uitslag zomercompetitie HSV Kennemerland Sportinstuif voor 55+ Jaarvergadering biljartclub 't Treffertje JÉ Fietsen door heide velden en duinvalleien Drebbel's Onderwater Wonder voor avonturiers HEILOO - Aan de grote glimlach op het gezicht van Cheryl Hemmer te zien heeft zij het prima naar de zin gehad tij dens de International Childrens Games in Cleveland, Ohio. Het evenement, dat plaatsvond van 29 juli t/m 2 augustus, trok 3000 deelnemers uit vijftig ver schillende landen en om helemaal volle dig te zijn; uit 150 steden. Deze 'Olympische Spelen voor kinderen van 12 t/m 15 jaar' doen niet onder voor de echte Olympische Spelen, die afgelopen week van start gingen. Met een heus 'Olympisch Dorp', een openingscere monie met knallend vuurwerk en bewa king waar je 'U' tegen zegt. En, als klap per op de vuurpijl: de openingswoorden werden gesproken door niemand min der dan president George Bush! „Het was echt heel gaaf, vooral de ope ning", glundert Cheryl. Zij werd door Sportkantoor Alkmaar uitverkoren om Nederland te vertegenwoordigen bij de tennissport. Haar team werd aangevuld met een ander meisje en twee manne lijke tennissers. Naast deze vier tennis sers deden vier atleten en twaalf zwem mers uit de regio Alkmaar mee, gehol pen door vijf begeleiders. Cheryl, woonachtig in Heiloo, tennist bij TV Het Vennewater. Haar regiotraining wordt verzorgd door De Daalmeer, in Alkmaar. „Mijn trainer, Huseyin Diktas, is verbonden aan het sportbu- reau. Hij selecteert de deelnemers en tot mijn grote geluk zat ik daar ook bij. Hoewel we uiteraard worden gekozen op prestatie, is het contact met de ande re sporters en het sociale aspect een belangrijk doel van de uitzending. De spelen in Cleveland waren bijzonder professioneel. Ik moest tennissen tegen een meisje dat nummer 5 is in Amerika! Daar was ik al gauw klaar mee, want zij was duidelijk een maatje te groot. Ook de nummer 3 van Oostenrijk was vertegenwoordigd, ook hier kon ik niets tegen beginnen. Nederland komt tegen dergelijke lan den duidelijk te kort", laat Cheryl weten. „Maar", voegt ze daar nog aan toe, „Ik ben de enige tennisser uit Nederland die wel een wedstrijd wist te winnen. Dit was tegen iemand uit Israël. Daarmee wist ik toch de derde ronde nog te bereiken. Verder heb ik vooral genoten van de sfeer." Zere voeten Dat het Nederlands team voor .veel sfeer in het stadion zorgde was ook een feit. „We liepen allemaal op klompen, dus dat klepperde wel lekker", grijnst Cheryl. „Later hebben we deze geruild met andere atleten, die per se ook op onze houten schoenen wilden lopen. Maar voor de openingsceremonie moesten we eerst een uur door de stad wandelen, om bij het stadion te kunnen komen. We liepen natuurlijk met zere voeten, want als je dit niet gewend bent loopt het nog aardig lastig. Maar opval len deden we natuurlijk wel!" De International Childrens Games is niet zomaar een evenement. Verslaggevers uit heel de wereld waren afgereisd om verslag te kunnen doen Cheryl Hemmer speelde tegen 'grote'tennisspeelsters tijdens de International Childrens Games in Cleveland, Ohio, die werden geopend door president George Bush(foto MSP). moeder. De deelneemster zelf kan er hartelijk om lachen. „We mochten gra tis naar huis bellen, dit werd gelukkig gesponsord. Daardoor moesten we ech ter wel erg lang wachten voordat we aan de beurt waren, omdat iedereen natuurlijk wel wilde bellen. Een Chinees meisje heeft wel een uur lang staan kletsen. Daar ga ik echt niet op wachten hoor. Na twee dagen werd het rustiger en heb ik me vervolgens elke dag trouw aan het thuisfront gemeld." Olympische gedachte Hoewel de kans op een medaille bij voorbaat al nihil leek, is het Olympisch motto 'Meedoen is belangrijker dan winnen' ook bij Cheryl sterk aanwezig. Aangeslagen door het verlies van haar partijen is zij allerminst. „Ben je gek, ik heb staan tennissen tegen meiden die straks bij de wereldtop doorbreken, zeker weten. Ook de mensen daar zei den mij dat ik mijn tegenstandsters goed in de gaten moet houden en dat zij wellicht met een of twee jaar op de tele visie te volgen zullen zijn. Erbij mogen zijn was voor mij een heel groot feest en een grote eer. Als ze me volgend jaar weer vragen ben ik zeker weer van de partij. Bovendien ben ik dan 15 jaar, dus het is mijn laatste kans om nogmaals mee te mogen. Anders ben ik te oud dus ik hoop echt dat ik weer wordt ge vraagd! Nou Cheryl, als enige Nederlandse win nares kan dat toch nauwelijks misgaan...? van deze 'kinderspelen'. Het evene ment werd zelfs uitgezonden op CNN, waar de ouders van Cheryl haar keurig achter de landenvlag zagen lopen. „Best spannend hoor", zo geven zij toe als hen wordt gevraagd naar de deelna me van hun dochter. „Het was echt heel groots, met veel spektakel, vuurwerk, optredens van artiesten waarvan wij nog nooit gehoord hebben maar die de kinderen helemaal 'te gek' vinden en dan nog al die bewaking!" Die bleek inderdaad enorm streng, want Cheryl mocht het dorp niet in of uit zonder door de detectorpoortjes te lopen en werd telkens weer gefouil leerd. „We waren ondergebracht op een universiteit, waar je je door al die bewaking al snel een soort beroemd heid voelde. De bewakers liepen er zelfs op het dak! Wat ook erg gaaf was dat mensen je zelfs om handtekeningen vroegen na afloop van de wedstrijd, net of je vet beroemd bent!" Ongerust zijn de ouders van Cheryl eigenlijk niet geweest. „Hoewel zo'n evenement helaas een 'prachtig' doel is voor terroristen was alles bijzonder goed georganiseerd. Al die bewaking gaf toch wel een veilig gevoel. Mensen die niets te zoeken hadden in de 'Olympische Dorpen' kwamen er ook echt niet in. Maar toen we na twee dagen nog geen telefoontje van Cheryl hadden gekregen begonnen we ons wel af te vragen waarom ze maar niets liet horen", aldus haar trotse vader en fÈmm EGMOND - Loopgroep De Klok en Ondernemersvereniging De Eendracht organiseren voor zaterdag 28 augustus de traditionele stratenloop door het centrum van Egmond aan Zee. Jongens en meisjes tot en met 10 jaar lopen één ronde van 1.100 meter en starten om 17.30 uur. De oudere jeugd tot en met 15 jaar loopt twee ronden, 3.350 meter en start om 17.55 uur. Het inschrijfgeld voor de jeugd tot en met 15 jaar is 1 euro. Het hoofdnummer, een wedstrijd en trim- loop over 8 km (5 ronden) start om 18.30 uur. Inschrijfgeld 2,50 euro. Zowel voor de jeugd als de senioren is een enorm prijzenpakket aanwezig. Inschrijven vanaf 16.30 uur in het O.K.- Verenigingsgebouw in de Julianastraat. Inlichtingen: Siem Hopman, tel. 072- 5064298 of Adri Wittebrood, tel. 5063139. HEILOO - Op zondag 29 augustus wordt voor de tweede keer de Countryfair Heiloo gehouden. Na de overweldigende reacties van bezoe kers, standhouders en pers vorige jaar hebben de organisatoren besloten er een traditie van te maken om voor het eerste weekend na de vakanties de countryfair te organiseren. Vorig jaar hebben 3000 bezoekers genoten van de vele demonstraties en kramen. Dit jaar staat de Country Fair in het teken van de rust, puurheid, en vak manschap van het platteland. Op het terrein zijn meer dan zeventig kramen en stands te vinden met speciale pro ducten. Sommige handgemaakt, andere inspirerend en artistiek. Eigenlijk ziet u overal artikelen met een verhaal, die de standhouder u graag vertelt. Zo zijn er o.a.: Botswana schommelstoelen, Pash- mina's en hoeden, tuinmeubelen en hertenvlees, verzamel speelgoed en glas in lood, Swarovski sieraden en suède kleding, visgerei en kastanje hout. Het wordt proeven, voelen, rui ken, zien en beleven! De inwendige mens kan verzorgd worden op de verschillende terrassen en eventueel onder het genot van een hapje en een drankje genieten van diverse demonstraties. Zo komt er o.a. een Royal Ascot Shetlander race, een vliegvis demonstratie, een pas-de- duex op dameszadel, waar schijt de koe en een spectaculaire Jack Russell hondenrace. Heeft u een Jack Russel en wilt u meedoen bel dan met 06- 29181426. En natuurlijk wordt er weer gestreden om de titel Beste taar tenbakker/ster van Heiloo en omstre ken. Net als vorig jaar kunt u uw taar ten 's morgens ter beoordeling aan bieden. Een deskundige jury kiest dan de lekkerste taart van Heiloo. Maakt u een lekkere taart? Geef u dan op voor deze taartenbak wedstrijd, via 06-29181426. De Country fair, aan de Zeeweg te Heiloo, begint op zondag 29 augustus om 10.00 en sluit om 17.00 uur. De toegangsprijs is 3 euro en kinderen tot 12 jaar zijn gratis. Verder informatie is te vinden op www.countryfairheiloo.nl. LIMMEN - Nu de vakanties weer naar hun einde gaan begint volleybalvereni ging Oranje Wit al weer uit te kijken naar het begin van haar trainingen. Woensdag 25 augustus beginnen zij met een buitentraining om 19.30 uur op het Koekoeksveld aan de Westerweg. Deze training voor jong en oud zal ruim een uur duren en er worden voornamelijk oefeningen voor de conditie en spieren gedaan. Een week later beginnen de trainingen in sporthal de Enterij; van 17.30-18.30 uur jongste jeugd, 18.30-20.00 uur oudere jeugd en van 20.00-21.30 uur recreanten en dames en heren selectie. Voor meer informatie kunt u bellen met Gerda Burgering, tel. 072-5053612. BERGEN- De fractievoorzitters van WD, CDA, Gemeentebelangen BES, PvdA, Groen links en D66 van de gemeente Bergen betreuren het uitlek ken van een vertrouwelijke brief via de Alkmaarse Courant, aan burgemeester P de Winter. De fractievoorzitters heb ben maandagavond 16 augustus in over leg met burgemeester De Winter afge sproken de komende dagen te kijken hoe zij met deze ontstane situatie om gaan. Vooralsnog is afgesproken om vast te houden aan de al eerder afgesproken procedure om inhoudelijk op 26 augustus met burgemeester De Winter te praten over de inhoud van deze vertrouwelijke brief. Vervolgens vindt een gesprek op 3 september plaats met Commissaris Borghouts, de fractievoorzitters en bur gemeester De Winter. Vanwege de per soonlijke belangen die door het uitlek ken van deze brief in het geding zijn gekomen, is besloten niet verder op de inhoud van de brief te reageren. Nieuws rond BERGEN - Vrijdagmiddag 20 augustus houdt het IVN, vereniging voor natuur- en milieueducatie, een nieuwe natuur excursie in de duinen bij Bergen. Vrijdagmiddag om 14.00 uur start namelijk de IVN-natuurgids met een natuurexcursie vanaf het parkeerter rein aan de Uilevangersweg. Na de rotonde bij de Franschman is dit de eer ste weg rechts aan de Zeeweg naar Bergen aan Zee. Via een interessante wandelroute door bos en duin bege leidt de natuurgids u door de natuur. Onderweg leert u de bijzondere natuurwaarden van het gebied kennen. De wandeling duurt ongeveer twee uur en eindigt bij het IVN-natuurcentrum, waar u een kijkje kunt nemen bij de tentoonstelling en een kop koffie, thee of frisdrank kunt drinken. De bijdrage voor de excursie is 1.50 voor volwasse nen en 1 euro voor kinderen. Een gel dige toegangskaart voor het PWN-ter- rein is gewenst. Dagkaarten zijn bij het parkeerterrein ook verkrijgbaar uit de kaartjesautomaat. ALMAAR - De Vereniging Borst voeding Natuurlijk (VBN) houdt op woensdag 25 augustus van 20.00 tot 22.00 uur in Alkmaar een informatiea vond over het geven van borstvoeding. Wie behoefte heeft aan specifieke informatie over het geven van borst voeding, of gewoon eens andere ouders wilt ontmoeten die net als jij hun kind je borstvoeding geven: om (praktische) ervaringen en tips uit te wisselen of om zomaar te kletsen over borstvoeding is welkom. Informatieavonden als deze worden elke laatste woensdag van de maand gehouden (29 september, 27 oktober en 24 november). Verder zijn er folders te koop en boeken te huur. De avonden zijn bedoeld voor voeden de moeders, hun partners en andere belangstellenden. Ook baby's zijn wel kom. Er wordt een bijdrage gevraagd van één euro per persoon ter onder steuning van dit (vrijwilligers)werk. Opgeven bij Annemarie Weerman, tel. 072-5125810. Laurens Vis (in het midden met de beker) werd winnaar van de Henk Kaandorp Cup 2003. HEILOO - Zaterdag 21 augustus speelt de Condor Golf Country Club uit Heiloo voor de vijftiende keer de Henk Kaandorp Cup. Wat ooit is begonnen als een vriendschappelijk toernooi met acht deelnemers is nu uitgegroeid tot een volwassen evenement waar 56 gol fers hun seizoen op afstemmen. Voor de spelers van de club zijn er veel copi- petities, maar er is maar één wedstrijd die echt telt en dat is de Henk Kaandorp Cup. De vorige editie kende in Laurens Vis een sterke winnaar die met een toer- nooirecord van 64 slagen de standaard heeft gezet waar alle spelers zich op richten. De ééndaagse wedstrijd gaat over twee maal negen holes. Na de och tendronde worden de spelers op score ingedeeld en tijdens de middagronde spelen de sterkste golfers samen in de laatste groepjes. Wie dan de vorm van de dag heeft en bestand is tegen de druk en de spanning maakt de beste kansen. Er staat op de met tradities omgeven wedstrijd veel prestige en een ereplaats op het winnaarsbord in het clubhuis op het spel. Het beloofd een mooie, sportieve dag te worden op de holes van golfbaan Spaarnwoude. Natuurlijk zijn er ook dit jaar weer een aantal spelers die zich nadrukkelijk in de kijker hebben gespeeld. Karei Beers heeft de laatste weken fanatiek getraind en is dagelijks te vinden op de golfbaan en de driving range in Heiloo. Hij is samen met Tim Miner en Ron Houtenbos een van de topfavorieten voor de titel. Nog niet goed gespeeld maar altijd sterk op het toernooi is Lars de Zeeuw. Hij is na een verblijf van ruim drie jaar in Italië net weer in Heiloo komen wonen. Dan zijn er nog twee outsiders die opmerkelijk vaak genoemd worden door de volgers van het golfcirquit; Fred Admiraal en oud winnaar Huib van Velthoven die zijn zinnen heeft gezet op een nieuwe titel 12 jaar na zijn eerste overwinning. EGMOND - Woensdag 25 augustus is; de laatste van vijf zomeravondzwerf- wandelingen over de Westert en de; Bleek. De IVN-gidsen nemen u mee- door een van de mooiste landschappen! in het PWN duingebied en vertellen u; over de flora en fauna maar ook oven het ontstaan van het landschap en de; invloed die de mens daarop had. De. wandeling begint om 19.00 uur op het; PWN parkeerterrein aan de Midden weg bij Egmond-Binnen. Er kunnen, maar 15 mensen mee dus telefonisch; reserveren is noodzakelijk via tel.» 0725066186. Er wordt een vrijwillige; bijdrage gevraagd van 1.50 euro. BERGEN - Op zondag 22 augustus om; 15.00 uur is er een educatieve les voor! de jeugd (van 8-16 jaar) in het nieuwe; natuurcentrum van het IVN. Natuur-» gidsen van het IVN vertonen een vide-; ofilm over het ontstaan van de Kerf- (een soort Texelse slufter bij Schoof).; Na afloop is er uitleg bij de bijbehoren-; de tentoonstelling en een kennisquiz.! Ook met alle vragen kunnen kinderen; en hun ouders terecht. Kortom: een» prima voorbereiding voor een toekom stige excursie. De toegang is gratis. Het IVN is gestart met een nieuw natuurcentrum aan de Uilevangersweg in Bergen (voormalige werkschuur van. pwn). Na de rotonde bij de Franschman is dit de eerste weg rechts aan de Zeeweg naar Bergen aan Zee. Er is ook een gratis parkeerterrein aanwezig. Het natuurcentrum is dan lopend in onge-. veer 15 minuten te bereiken. Zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur kunnen de bezoekers ook een kijkje; nemen bij de nieuwe tentoonstelling Waterbeheer in de duinen, die staat; opgesteld. Voor toegang tot het PWN-; duinterrein is een toegangskaartje gewenst. Dit is eventueel bij de kaart- automaat verkrijgbaar. EGMOND - In de nacht van zaterdag op zondag werd een 26-jarige bestuur der van een personenauto uit Heiloo aangehouden op de Mossellaan. Bij controle bleek dat de man alcohol had gedronken. Hij blies 415 ug/1. Dat is nagenoeg tweemaal de toegestane hoe veelheid van 220 ug/1. HEILOO - Komend weekend is het feest bij Double Stars Heiloo! Het is vijftien jaar geleden dat Foresters en B.S.C. Heiloo verder gingen als één club - en dat mag gevierd worden! Op het veld en in de kantine van de jarige honk-en softbalvereniging aan het Vennewater vinden 21 en 22 augustus tal van activiteiten plaats. Wie de sport of de club een warm hart toedraagt, is van harte uitgenodigd dit bruisende lustrumfeest mee te vieren! De zaterdag staat in het teken van de jeugd. De hele dag kunnen zij zich sportief met elkaar meten op verschil lende onderdelen. Op het veld is bovendien een enorm springkussen aanwezig én er kan geshopt worden. Alles wat er op honk- en softbalgebied te koop is, bevindt zich in de stand van 'The Barrel'. Aan het eind van de mid dag mogen de honk-en softbalstertjes hun zang- en danstalenten demonstre ren in een heuse editie van Idols. De senioren kunnen daarna proberen of zij de jeugd met een coupletje-refreintje kunnen overtreffen. Hissendoor wordt de inwendige mens uiteraard niet ver geten, zodat iedereen genoeg energie over houdt om 's avonds in de kantine gezellig door te feesten. Ouderwetse derby Op zondagochtend viert de nostalgie hoogtij. Om 10.30 uur wordt een ouderwetse derby BSC Heiloo '89 - Foresters '89 gespeeld. Wie de sterren van weleer, zoals Tim Miner, Benno Dijkstra, Lydia de Wit, coach George Presburg en het toen 15-jarige talent Janneke Swüste, nu nog eens in actie wil zien, weet waar hij 22 augustus moet zijn! In het speciale Lustrum- Museum in de DSH-kantine, dat vol hangt met foto's en krantenknipsels, kunnen nog meer herinneringen wor den opgehaald aan 'die goeie ouwe tijd'. Race om het kampioenschap Anno 2004 wordt er nog steeds prima gebald bij DSH en ook daar kan een ieder getuige van zijn. Om 14.30 uur spelen de beide eerste teams een offici ële competitiewedstrijd. Het DSH jeugdkoor zorgt alvast voor een goed begin. Om het extra spannend te maken, staat er voor Honkbal 1 die middag het nodige op het spel. Om in de race te blijven voor het kampioen schap moet elke nog te spelen wedstrijd gewonnen worden. De heren, maar zeker ook de dames, kunnen aanmoedi gingen van een enthousiast publiek goed gebruiken. De wereldberoemde DSH Barbecue is de tenslotte de aan gename afsluiter van wat een spette rend feestweekend zal gaan worden bij Double Stars Heiloo! Uitslagen: Honkbal: Pirates4-Sen2 11-1, Sen3- Beaglesl 17-15, Sen4-Badhoevedorp 2 18-7, Junl-Heronsl 17-4, Alcmaria2- Junl 1-6 VennepFlyers-Adsp 10-3 en 4-3. Softbal: Herenl-TYBBl 12-2. HEILOO - Bridge Club Sans Atout start op 13 september het siezoen 2004/2005. Na de algemene leden vergadering op 6 september start BC Sans Atout het seizoen op maandag 13 september. REGIO - Hengelsportvereniging Ken nemerland heeft de zevende zomer competitiewedstrijd gevist in het Noordhollandskanaal te Westgraftdijk. Er was deze zondag sprake van goede weersomstandigheden, weinig plezier- vaart, maar slechts enkele vissers wisten goed te vangen. Het waren vooral de vissers uit de B-klasse die zich onder scheiden. Vooral Harrij van Dessel op kop in het A-vak wist de vis goed te vangen, met liefst 15 kilo wist hij de wedstrijd met overmacht te winnen. Uitslag: Vak A 1. Harrij van Desse 15.000 gram, 2. Dirk Aldersll.200 gram, 3. Teun Kanon 4.450 gram. Vak B 1. Hendrik Delbrugge 7.700 gram, 2. Gert Lute 5.100 gram en 3. Nico Schouws 4.000 gram. Na zeven wedstrijden gaat Cor Martens aan de leiding voor het clubkampioen schap. De promotiekandidaten zijn Herman Otte, Dolf Rijs en Bert Jansen, Cor Martens is door zijn goede resulta ten inmiddels zeker van promotie. De volgende wedstrijd is op zondag 29 augustus. HEILOO - De organisatoren Pieter Stavenuiter, Michael en David Langeveld konden afgelopen donder dag met een tevreden gevoel terug kijr ken op het toernooi. Op het plein bij 't Loo hadden ze een mooi veldje uitge zet met boarding en doeltjes. Het geheel zag er prima uit. Ook hadden ze voor echte voetbalmuziek gezorgd om het geheel te begeleiden. Vooral bij de leeftijdsgroep 8 t/m 12 jaar was een goede opkomst en om 13.00 uur kon het toernooi beginnen. Het was prima voetbalweer tijdens deze ronde. Er werd fanatiek gevoetbald door alle deelnemers. Het eind resultaat was dat Mitchel Zwart de eerste prijs, in de vorm van een prachtige beker in ont vangst mocht nemen en Aimé Wijffels won de tweede prijs, ook een mooie beker. De tweede ronde voor 13 t/m 15 jaar viel letterlijk in het water door de behoorlijk buien die vielen, maar dat kon de pret niet drukken want alle deelnemers kwamen keurig opdraven en van de regen trok niemand zich wat aan. Tijdens deze ronde was de concur rentie groot want er was weinig verschil in niveau van de spelers. Het was voor de toeschouwers, die toch de regen hadden getrotseerd, dan ook erg leuk om naar te kijken. Na een spannende competitie, resulteerde dit in een eerste prijs voor Joey Breed en de tweede prijs wist Daan Laan te bemachtigen. Al met al was het een gezellige middag en hebben veel mensen kunnen genie ten van een leuk spelletje voetbal en de jongens kregen veel complimenten voor het leuke initiatief. Voor herhaling vatbaar zullen we maar zeggen. De bus met spelers vertrekt om 07.00 uur uit Heiloo naar Spaarnwoude waar de ontknoping rond 17.00 uur plaats zal vinden. Publiek is van harte welkom en de toegang is gratis. HEILOO - Sinds 1990 bestaat er in de gemeente Heiloo een sportinstuif voor hen die 55 jaar of ouder zijn en aan lichaamsbeweging willen doen of het advies hebben gekregen hier iets aan te gaan doen. Onder leiding van een spor- tinstructrice worden eerst grondoefe- ningen gedaan om de spieren wat soe peitjes te maken, waarna gekozen kan worden uit diverse sporten zoals bad minton, volleybal, tafeltennis etcetera. De activiteiten vinden plaats op de donderdagmiddagen van 14.00 uur tot 15.30 uur in sporthal Het Vennewater en de deelname kost 3,20 per mid dag. Donderdag 2 september is de eer ste sportmiddag in het nieuwe seizoen en indien u interesse hebt, kunt u vrij blijvend in de sporthal komen kijken of voor nadere informatie bellen naar tel. 072-5338873 of 072-5334420. HEILOO - Zoals elk jaar houdt de bil jartclub 't Treffertje ook dit jaar weer haar jaarvergadering, en wel op maan dag 25 augustus. De vergadering wordt gehouden in Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, aanvang 10.00 uur. Het zou prettig zijn als alle leden aanwezig zijn in verband met het feit dat er een nieu we voorzitter wordt benoemd wegens het aftreden van de huidige voorzitter Jan van Diepen. Spanning op de gezichten van de deelnemers en toeschouwers Panna Knockout Toernooi, (foto MSP) tijdens BERGEN - Op zondag 29 augustus neemt PWN-boswachter Egbert van Diepen u mee naar het duingebied van Bergen. Dit gebied wordt deze tijd van het jaar gekenmerkt door de in bloei staande heidevelden en duinvalleien. Hij zal op deze excursie ingaan op de bijzondere waarden van het gebied en wat u zoal tegenkomt. De excursie start om 10.00 uur vanaf de parkeerplaats Uilenvangersweg in Bergen aan Zee. Voor deelname aan de excursie is het noodzakelijk dat u in het bezit bent van een stevige fiets. Deze fietsexcursie gaat namelijk deels over onverharde paden. Voor de duidelijk heid: er worden geen fysieke eisen gesteld aan de deelnemers of speciale eisen gesteld aan de fiets. Er is er plaats voor een beperkt aantal deelnemers: maximaal 15 personen. Kinderen vanaf 12 jaar zijn welkom. U kunt zich voor deze excursie aanmel den via de PWN-excursielijn 0800- 7966288 of met het boekingsformulier dat u vindt op de website www.pwn.nl. Deelnemen kost 3-. Dit bedrag is inclusief de toegang tot het duingebied. EGMOND - De politie is op >zoek naar getuigen van een aanrijding tus: sen een motor en een voetganger dié plaats vond op de Zuiderstraat op woensdagavond 11 augustus omstreeks 23.45 uur. De voetganger, een 50-jarige man uit Egmond aan Zee liep over de Zuiderstraat en zag op de rijbaan een bijna complete uit laat van een auto liggen. Toen hij deze op wilde pakken werd hij aangereden door de bestuurder van een witte crossmoter. Op de motor was een wit schildje met daarop het nummer '10' aangebracht. Bij de aanrijding raakte de voetganger gewond aan zijn arm (gebroken). De motorrijder reed na het ongeval door. De politie wil graag in contact komen met getuigen van deze aanrijding of met mensen die weten wie de bestuurder van de motor is geweest. Zij worden verzocht contact op te nemen met de politie in Bergen. ALKMAAR - Bijna vierhonderd jaar geleden bouwde de Alkmaarder Cornelis Jacobsz Drebbel in opdracht van de Engelse koning een duikboot. Waarschijnlijk was dit het eerste schip waarmee daadwerkelijk onder water is gevaren. Dit gebeurde op de Thames in Engeland. Twaalf roeiers slaagden er in- drie uur onder water te blijven. Hoe dat! in zijn werk ging, weten we nog altijd; niet precies. De oorspronkelijke boot bestaat niet meer, maar er bestaat wel een kleinere replica die is gebouwd door de Engelsman Mark Edwards! voor een programma van de BBC. Wie; de duikboot van dichtbij wilt zien voor-, dat hij weer teruggaat naar Engeland, kan dat nog tot zondag 30 augustus. Een reis brengt u terug naar het jaar 1620 en hier maakt u kennis met Cornelis Drebbel en zijn bijzondere experiment. U hoort van hemzelf waar hij nog meer mee bezig is geweest. Want Drebbel construeerde niet alleen de duikboot, maar ook fonteinen, auto maten, muziekinstrumenten die op zonnewarmte spelen, vuurwerk, verre kijkers en microscopen. Voor zijn ver trek naar Engeland was hij werkzaam als graveur in het atelier van Hendrick Goltzius. Hij maakte onder meer een plattegrond van zijn geboortestad Alkmaar. Behalve aan het hof van Londen verbleef hij ook aan het hof van Praag. Drebbel's Onderwater Wonder is een; eerbetoon aan de veelzijdige, ambitieu ze en creatieve Alkmaarder. In de fo^er; van het museum is een video-opname; te zien over de bouw van de replica enl de proefvaart in de Thames.; Kunstenares Leentje Linders maakte naar aanleiding van de komst van de replica van de 17de eeuwse duikboot een serie etsen met Drebbel als thema. Bezoek duikboot: volwassenen 2,-/ kin deren tot 15 jaar 1,-. Expositie foyer gratis toegang. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur* zaterdag en zondag 13.00 tot 17.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8