Country Fair Heiloo belooft groot succes te worden voor jong en oud a I Timmerdorp weer in vlammen opgegaan Japeua Ons woning aanbod! 3: SS krant Sinnige's Fruit, munt uit! yY p BRINK p Energiemarkt? Zomerse openingstijden bij de Uitkijkpost «aK HOPMAN mm Veroorzakers ontploffing aangehouden 49 BORDEN Ml Actie zonnepanelen en zonneboilers (072)5351000 Deukt u uog aau de 28 augustus a.s. van 10.00 tot 16.00 uur besseling installatie f Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo I Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl I e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ft Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00- 14.30 uur I Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 25 AUGUSTUS 2004 - 69e JAARGANG NO. 35 Gedurende de gehele maand augustus gelden de volgende, gewijzigde openingstijden: ma. t/m do. 8.00-16.30 u./vrij. 8.00-12.00 u. Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo NIEUWSBLAD VOOR HEILO i ounerdora Heiloo M A K E L A A R S ERA' ERA verkóópt huizen! Ook uw huis? 8HZOND1 Heriny Stoop tel* 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo Verse hele metworst Rundergehakt kilo Bij aankoop 150 gram ROSBIEF 100 gram BOTERHAM WORST GRATIS www. ge-wo www.ge woon.n www.vanderborden terdag donderdag t/m zaterdag vol sap sinaasappelen 5 w/o 2,99 Reine Victoria pruimen 3 pond 2,50 Hollandse sperziebonen per kilo 0,69 Flinke komkommer per stuk 0,39 Ambachtelijke slagerij donderdag t/m zaterdag Schwarzwalder- schijf 4 stuks3,65 Achterham Grilworstsalade voor een duurzame energieprestatie www.besse1ing.Til Havinghastraat 22 1817 DA Alkmaar telefoon 072 589 83 57 fax 072 589 51 50 info@besseling.nl Voor meer informatie zie elders in deze krant i B BWMIHIlIHraMHraiM HEILOO - Het succes van de vorige Êountry Fair was groot. Dit jaar pro beert de organisatie dit nog te overtref fen. Op zondag 29 augustus is het weer zover; op het terrein van de Pony en Paardenclub aan de Zeeweg in Heiloo kunt u vanaf 10.00 uur terecht. Het belooft weer een oergezellige dag met een Engels tintje te worden. Al meer dan 70 standhouders hebben zich inge schreven en dan hebben we het nog niet eens over alle andere activiteiten. Grote organisator en bedenker achter dit spektakel is Sylvia Korver. Als voor zitter zat zij vorig jaar rriet het bestuur van de Pony en Paardenclub om de tafel. Er moest geld komen om de nieu we binnenbak te kunnen financieren. Sylvia had al gauw haar idee klaar: een Country Fair! De bestuursleden von den het goed klinken en Sylvia sloeg aan het organiseren. Dat het vorig jaar al zo'n succes zou worden overtrof ieders verwachtingen. Gemoedelijk sfeertje Sylvia zit al helemaal met haar hoofd Op de Fair als de Uitkijkpost haar vraagt naar alle plannen. Gewapend met een indrukwekkende werkmap, laptop en zoon Jeroen (die er ook wql wat van weet) steekt zij van wal met haar verhaal. „Het wordt weer zo ontzettend leuk! We hebben zelfs meer standhouders dan vorig jaar. Iedereen is weer even enthousiast, net als toen. We hebben zoveel leuke reacties gekregen. Niet alleen van de bezoekers, zo'n 3000, maar ook van de standhouders zelf en de vrijwilligers die met alles meehel pen. Er heerst een heel gemoedelijk sfeertje. Ook de mannelijke bezoekers vinden het leuk. Ik hoorde toen iemand zeggen: Ik kwam maar even kijken, maar ik ben al de hele dag hier." Jack Russell Race en lekkerste taart Op de Country Fair Heiloo kunt u van alles vinden. Meer dan 70 kraampjes met veel kunst, sieraden, brocante („Net geen antiek", volgens Sylvia), brooddeegfiguren en andere zelfge maakte spullen. Ook de grotere stand houders hebben een plek gekregen om bijvoorbeeld hun tuinmeubelen te sho wen. Nieuw dit jaar is een kraam met leren kleding. Naast de verschillende kramen en uitstallingen met bijzondere artikelen, kan men genieten van diver se demonstraties en heerlijke versnape ringen. De Jack Russell Club Neder- Het organisatiecomité van de Country Fair Heiloo, met voor de kar Desiree Bandringa, op de kar Sylvia Korver en naast haar Roland Thier. Daarachter zit ten Seline Bakker en Margreet Zomerdijk, (fotoMSP) land komt een demonstratie geven en tevens organiseren zij een spectaculaire Jack Russell Race. Verder komt er waarschijnlijk een vertederende Shetlander- Royal- Ascot- Race. Men kan een gokje wagen wie het eerst over de finish komt. Ook uw hond kan gekeurd worden op uiterlijk, bouw en beweging door een keurmeester van KCWF. En alsof het allemaal nog niet genoeg is, wordt net als vorig jaar de wedstrijd 'Wie bakt de lekkerste taart van Heiloo' georganiseerd. Naast eeuwige roem kan men een gegraveerde taartschep en een diner voor twee verdienen. Bovendien is het inleveren van een taart sowieso goed voor een vrij kaartje voor de Country Fair. Geeft u zich dus snel op bij Sylvia Korver op tel. 06- 29181426! Attracties voor kinderen Het is te veel om op te noemen en Sylvia heeft ook haar handen vol om het voor de bezoeker een onvergete lijke dag te laten worden. Al sinds janu ari is ze bezig en heeft gelukkig hulp van een team van nog 4 personen. „Dat mag best gezegd worden, want ze steu nen me enorm. Ieder heeft zo zijn taak, de een zorgt voor de publiciteit, een ander is weer bezig om de catering voor elkaar te krijgen. Het is echt een dag met een landelijke uitstraling! Enorm veel werk, maar het is het dubbel en dwars waard." Dat zoon Jeroen weet waar zijn moeder al die tijd mee bezig geweest is, blijkt als hij enthousiast vertelt over de attracties voor de kinderen. „Kinderen moeten ook meekomen. Er is echt van alles te doen! Er is een springkussen en er zijn kramen met spullen voor kinde ren. Je kunt er rijden op een echte Shetland pony en die hondenrace is ook heel leuk!" Ook aan de inwendige mens is gedacht. U kunt zich tegoed doen aan koffie, thee met een stuk wedstrijdtaart en tal loze hapjes drankjes. Er is volop par keergelegenheid, voor uw auto of fiets. Voor de entree hoeft u het niet te laten: die is slechts 3,-(kinderen tot 12 jaar gratis). Daar doet u dan bovendien de pony's en paarden een hoop plezier mee, want de opbrengst komt weer ten goede aan de Pony en Paardenclub. Noteert u dus in uw agenda: Country Fair Heiloo op zondag 29 augustus vanaf 10.00 uur aan de Zeeweg. Website: www.countryfairheiloo.nl. HEILOO - Met behulp van bikkels van kinderen, dito lêding en ouders is het Timmerdorp vrijdag weer opgeruimd. Deze 28ste editie is zo goed als vlekke loos verlopen, op een vervelende inbraak na. Deze werd in de nacht van woendag op donderdag gepleegd, waarbij 4 portofoons, 3 boormachines, een gitaar, persoonlijke eigendommen en geld werden ontvreemd. Inmiddels is bekend geworden dat een aantal spullen, waaronder een oranje rugzak met inhoud, is teruggevonden. Degene die de spullen heeft gevonden zou de goederen naar het politiebureau bren gen, maar daar is tot op heden nog niets afgegeven. Er zat een aantal zaken in de rugzak van persoonlijke waarde. De Edo Postma van het Tmmerdorp Heiloo krijgt uit handen van Piet Duineveld van de Lionsclub Heiloo een cheque met een geweldig bedrag van 500 euro uitgereikt. organisatie van Timmerdorp Heiloo stelt het zeer op prijs als deze spullen alsnog afgegeven worden. Als u tips heeft, wordt u verzocht om contact op te nemen via email: info@timmerdorp- heiloo.nl of via tel. 06-26152569. Hoogtepunten waren er gelukkig volop, zoals de komst van Suzanne Buis, schrijfster van het boek Floortje in het Timmerdorp, die donderdag kwam signeren. De winnaars van de mooiste hutten kregen van Suzanne allemaal een door uitgeverij Kluitman ter beschikking gesteld boek. Met handtekening uiteraard! Ook de uitstekende muzikale omlijs ting door Oak, Streetband Ceacilia, 5th Season en Hilaria was een van de hoog tepunten. Maar de grootste klapper was natuurlijk het traditionele Timmer- dorpvuur op vrijdagavond, dat onder grote belangstelling van kinderen, ouders en andere belangstellenden werd ontstoken. Volgend jaar gaat het Timmerdorp natuurlijk gewoon weer door, niet in de laatste plaats door de sponsors van het Timmerdorp. Bijvoorbeeld de Lionsclub Heiloo, die vrijdagavond nog een kadootje hadden voor Edo Postma (organisatie Timmer dorp). Een cheque van maar liefst 500,- werd uitgereikt door Piet Duineveld namens de Lionsclub. HEILOO - De zonnepanelenactie 2003 was een groot succes. Deze zomer zal dè actie een vervolg krij gen voor de inwoners van Heiloo. Gemeente Heiloo werkt al meer dan tien jaar aan energiebesparing, duur zaam bouwen en interne milieuzorg. Milieu staat hoog op de politieke agenda en de gemeente zet zich al geruime tijd in voor een duurzame toekomst. Daarom organiseert de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA) op 28 augustus een energiemarkt, die wordt gehouden bij Besseling Installatie aan de Havinghastraat 22 te Alkmaar. De gemeente Heiloo stelt daarbij een stimuleringsbijdra ge voor de aanschaf van zonnepane len en zonneboilers ter beschikking. U kunt zich inschrijven voor de actie op de energiemarkt op 28 augustus, van 10.00 tot 16.00 uur bij Besseling Installatie aan de Havinghastraat 22 op het bedrijventerrein Viaanse molen in Alkmaar. Meer informatie over de actie vindt u op de gemeen te infopagina in deze krant, op pagi na 04. Ook kunt kunt u contact opnemen met de heer Ton Tuinman, Milieudienst Regio Alkmaar, tel. 072-5488456 of e-mail ttuinman@alkmaar.nl. Of surf naar www.besseling.nl. HEILOO - De politie is er de afgelopen weken in geslaagd om de verdachten van een ernstige vorm van vandalisme aan te houden. Het gaat om vier 17-jarige jon gens uit Heiloo die hebben bekend in de luilaknacht een zelfgemaakt projectiel tot ontploffing te hebben gebracht voor de deur van het politiebureau. Deze week is de laatste verdachte gehoord. In de luilaknacht, op zaterdag 29 mei omstreeks 00.30 uur, ontplofte er een zelfgemaakt projectiel voor de deur van het politiebureau in Heiloo. Door de ontploffing sneuvelden enkele ruiten ter hoogte van de voordeur en de lampen in het plafond van de entree. Het projectiel, dat bestond uit een buis gevuld met kruit, schoot na de explosie naar een tegenovergelegen appartementencom plex, op ongeveer 50 meter afstand. Ook aan dat complex, eigendom van de Woningstichting Heiloo, werd schade veroorzaakt aan ruiten en een kozijn. Nadat de politie een onderzoek startte werd in het opsporingsprogramma 'TV- Ter Plaatse' van TV Noord-Holland een getuigenoproep gedaan. Daarop hebben diverse mensen gereageerd waarna de verdachten konden worden aangehou den. Twee van de verdachten hebben het explosief tot ontploffing gebracht, één van hen stond op de uitlajk en de vierde leverde materiaal. Bij één van de ver dachten werd bij een onderzoek in zijn woning illegaal vuurwerk aangetroffen. Hij had in een kast op zijn kamer onder meer een paar honderd strijkers. I B LIMMEN Wie aan de voorzijde van het pand aan de Rijksweg 115 te Limmen staat, vermoedt niet dat er achter het huis de prachtige praktijk ruimte van Centrum Meander schuil gaat. De oorspronkelijke schuurkas is na een complete metamorfose in april omgetoverd tot een lichte ruim te waar Frans Punt en Margareth Beerepoot hun beroep uitoefenen. Bij eerstgenoemde kan men. terecht voor Shiatsu en sportmassage. Margareth is hypnotherapeut, lichaamswerker, mediator en maatschappelijk werker. Frans Punt, van oorsprong bloembol len- en bolbloemenkweker, is min of meer in het masseerwerk gerold. „Onze oudste zoon Thijs was van zijn twaalfde tot twintigste jaar een fana tiek wielrenner. Toen de ploegleider van zijn club mij vroeg om de jongens te begeleiden tijdens één van hun wedstrijden stemde ik in, denkend dat ik de fietsen moest schoonmaken en eventueel een bandje moest ver wisselen. Toen de masseur zich echter afmeldde stond ik ineens zonder enige kennis die jongens te masse ren! Mijn grote agrarische handen werden kennelijk als positief erva ren. Ik vond het dermate leuk dat ik diverse cursussen ben gaan volgen en inmiddels door de KNWU (Koninklijke Nederlandse Wielrij ders Unie) een soigneurs erkenning heb gekregen." Toen zijn vrouw Margareth, jaren lang werkzaam binnen de hulpverle ning, aangaf iets voor zichzelf te wil len beginnen besloot het echtpaar een praktijkruimte in te richten. „Toen we een dermate aantrekkelijk bod op ons aangrenzende land kre gen om daar woningen te kunnen bouwen konden we dat niet laten lopen. Het geld hebben we onder andere geïnvesteerd in de verbou wing van de schuurkas, waar Centrum Meander werd gehuisvest", aldus de eigenaren. Beweging De naam Centrum Meander is geko zen omdat zowel Frans Punt als Margareth Beerepoot zich inzetten om op diverse niveau's ruimte, bewe ging, stroming en daardoor verande ring te creëren. Meander betekent een kronkelende rivier of een natuurlijke bocht in de rivier. De naam suggereert dat de levensweg In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. niet altijd rechtdoor gaat! „Binnen de hulpverlening vind je diverse stromingen", vertelt Margareth. „Ik ben op een gegeven moment zeer geïnteresseerd geraakt in de alternatieve hulpverlening en heb diverse opleidingen in die rich ting gevolgd. Hypnotherapie, het werken met trance, is een therapie, die op een dieper bewustzijnsniveau doorwerkt dan de meeste andere therapieën en is daardoor duurzaam en succesvol. Vaak combineer ik ver schillende technieken om tot een goed resultaat te komen. Met lichaamswerk laat ik o.a. ervaren dat er een duidelijke relatie is tussen geest en lichaam en alle opgeslagen ervaringen, met mediation bemiddel ik bijvoorbeeld bij conflicten zoals burenruzies en relatie problemen. De stap voordat eventueel de rechter moet worden ingeschakeld." Hoewel Frans veel wielrenners tot zijn cliëntèle mag rekenen, hebben ook bedrijfsvoerenden als bijvoor beeld tuinders of bloembollenkwe kers baat bij zijn behandelingen, evenals mensen die in hun vrije tijd veel aan sport doen. „Het lichaam vraagt bij zware licha melijke inspanningen nu eenmaal meer onderhoud. Niet zelden komen mensen met verstijfde spieren of ver krampingen langs, of erger; spit en ischias. Ik weet uit eigen ervaring dat deze pijn vreselijk is. Door te masse ren worden melkzuur en blokkades weggewerkt. Met Shiatsu (drukpunt massage) kun je bovendien vaststel len of organen zijn aangetast die ook pijn kunnen veroorzaken. Daarnaast geef ik desgewenst advies in eetpa tronen, elementaire kennis die eigen lijk iedereen zou moeten weten." U kunt nog veel meer lezen over Centrum Meander en de eigenaren op www.centrummeander.nl. Voor informatie over de behandelwijzen of het maken van een afspraak kunt u bellen met 072-5054712 (Frans) en 072-5020844 (Margareth). Momen teel zijn in Centrum Meander nog drie ruimten beschikbaar voor thera peuten die in deze richting werkzaam zijn (bijvoorbeeld fysiotherapeut, magnetiseur, paranormaal genezer). Geïnteresseerden in het huren van (één van)deze ruimten kunnen bellen met bovenstaand nummers. Frans Punt en Margareth Beerepoot van Centrum Meander, (foto: MSP) De jongens gaven aan dat ze hebben gehandeld uit sensatiezucht. Ze hadden het niet speciaal op de politie gemunt, en waren geschrokken van de uitwerking van de staafbom. Wanneer er passanten waren geweest hadden deze ernstig gewond kunnen raken. Het schadebe drag bedraagt in totaal ongeveer 7000 euro en zal op de betrokkenen worden verhaald. HEILOO Kennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon: 072- 533 40 95 Internet www.hopman.nu 'Verdriet kan ik niet wegnemen. 'Wel de zorg er omheen." Keurslagerij Keec Burger Winkeihof 't Loo - Heiloo Makelaa Regio Noord- Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Heerenweg 44 072 5338487 Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 Kogelbiefstuk 3 stuks6,50 Filetlapjes 4 stuks4,70 150 gram €1,95 100 gram €0,99

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1