Begraafplaats Dielofslaantje wordt gedeeltelijk geruimd Schoorlse bigband opent nieuwe seizoen Open dag Plusactiviteiten Echtpaar Kortekaas-Floris 65 jaar getrouwd Tweede Uitmarkt Castricum Uitbreiding takenpakket buiten gewoon opsporingsambtenaar Discussie over groene en sociale perspectieven voor Castricum Veel muziek tijdens afscheid in weekend bij De Bakkerij Bull-ride competitie tijdens kermis Limmen LIMMEN - Veel mensen kijken altijd weer uit naar de volgende kermis. Nu is het bijna zover. In het tweede weekend van september komt heel Limmen en omstreken weer bij elkaar om deze waanzinnige gezellige ker mis mee te maken. Wie op de maan dagmiddag eens iets nieuws wil gaan doen moeten maar eens een kijkje nemen bij Fun Center Kart World Limmen. Op maandagmiddag 13 sep tember zal er daar een Bull-Ride competitie gehouden worden. Iedereen kent hem wel, de Rodeo Stier waar je in no-time vanaf gegooid kunt worden of misschien ben je een echte cowboy (girl) en blijf je erop zit ten. Als om 13.00 uur alle inschrijvin gen binnen zijn zal de Bull-Ride com petitie van start gaan. De cowboy of cowgirl die het langst op de stier kan blijven zitten zal naar huis gaan met een geweldige prijs. Inschrijving voor de Bull-Ride competitie is mogelijk vanaf 12.00 uur. De inschrijfkosten zijn 5,- p.p. Natuurlijk zijn suppor ters van harte welkom. Om deze dag helemaal compleet te maken en de sfeer er goed in te krijgen zal er tij dens dit evenement tot 18.00 uur muzikale ondersteuning zijn van het top duo de Polder Jongens on Tour. Nu al nieuwsgierig neem dan kontakt op via 072-5053920 of surf naar www.kartworldlimmen.nl. EHBO-cursus LIMMEN - Ook in het komende winterseizoen heeft u de kans .om een cursus Eerste Hulp Bij Ongelukken in Limmen te volgen. De plaatselijke afdeling van het Rode Kruis organi seert deze cursus. De start is in januari en er zijn 10 lessen van 2,5 uur. De kosten voor deze cursus bedragen 100 euro. Voor meer informatie en aanmel ding kunt u bellen met tel. 072-5051413. t Conquistanieuws LIMMEN - Het programma voor vrij dag 3, zaterdag 4 en woensdag 8 sep tember bij Conquista is: Conquista kids: 4 t/m 8 jaar kermis Volgende week is het kermis, dan is Conquista gesloten en dus maken ze er nu alvast een kermis van! Botsauto's, suikerspinnen, superspekken en nog veel er om alvast over te dromen! Dan duurt het niet zo lang meer voor het echt kermis is. Kom dus ook naar Conquista voor heel veel knutselple- zier! De ochtend begint om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. De entree is 1 euro. Club X-tra: DJ Contest! Zaterdagavond 4 september wordt er gestreden om de Conquista DJ trofee! Wie zoekt de beste muziek uit? Wie kan het beste mixen en wie heeft de juiste flow? De eigen DJ zorgt tussendoor weer voor de laatste top 100 hits, lekker uit je dak dus! Wil je meer informatie,, heb je ideeën voor activiteiten of wil je mee helpen de club X-tra feesten te organiseren? Kijk of mail dit dan naar: tienerwerk@conquista.nl De tiener avond begint om 19.00 uur en Club X- tra sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 t/m 15 jaar. Conquista Café Het jongerencafé is op vrijdag- en zaterdagavond weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbiljart, internet computers en zithoek. Met andere woorden: lekker relaxen, een biertje pakken, een pooltje schieten en af en toe even chatten. De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: 8 september (van daag 1 september natuurlijk ook open) Voor iedereen van 8 t/m 12 jaar staan vanaf 14.00 tot 17.00 uur de zes spel computers klaar en de muziek aan! Je kunt tafeltennissen, sjoelen, poolbiljar ten, computerspelletjes spelen, inter netten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen! Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. Opruiming CASTRICUM - Heeft u last van opruimwoede? Lever deze spullen dan in voor de rommelmarkt van 25 sep tember. De rommelmarkt vindt plaats vanaf 10.00 uur in de Maranathakerk te Castricum. De opbrengst is voor de bekostiging van een nieuwe show. Dus wilt u van uw spullen af, neem dan con tact op met: Marleen, tel. 0251-315882, Hetty, tel. 658768 of Anita tel. 658790. AKERSLOOT - De gemeente Castri cum is voornemens op korte termijn over te gaan tot het ruimen van zo'n 38 graven waarin na 1950 mensen begra ven zijn. De algemene begraafplaats, gelegen rond de Hervormde kerk te Akersloot, is eigenlijk al jaren vol. Zo vol dat per nieuwe begrafenis eerst een oud graf moest worden geruimd om plaats te kunnen maken voor de recent overledene. Door een groter aantal gra ven te ruimen hoopt de gemeente weer enkele jaren voort te kunnen. In overleg met de Historische Vereniging Oud Akersloot, Monumentencommissie Akersloot en nabestaanden is besloten het unieke karakter van de begraaf plaats te behouden. Graven van meer dan 80 jaar oud mogen blijven bestaan. Historische stenen worden na verwijde ring in een historische hoek geplaatst. Hoewel het kerkhof geen monument is, is het terrein van de begraafplaats en de Middeleeuwse kerk aan het Dielofslaantje eigenlijk de meest histo rische plaats van Akersloot. Gelegen op een terp, op de strandwal die 5000 jaar geleden werd gevormd, is hier het ont staan van Akersloot begonnen. De plek is daarom van zeer hoge historische en archeologische waarde, iets waarvan de gemeente Castricum zich bewust is. Onder andere een oud-burgemeester van de vorige eeuwwisseling, een oud wethouder, verzetstrijder en meester Van der mark van de openbare school liggen op het kerkhof begraven. Volgens wethouder Veldt worden jaar- De begraafplaats aan het Dielofslaantje, een markant punt in Akersloot, (foto UKP) lijks gemiddeld maar twee personen op deze begraafplaats ter aarde besteld. De meeste begrafenissen vinden plaats op het terrein van de katholieke kerk, waar tevens een gedeelte is waar ook niet gelovigen begraven kunnen wor den. De heer Veldt liet weten dat de gemeente atrium voornemens is een aantal grafstenen terug te plaatsen bij graven waarin na 1950 niet meer begra ven is volgens een besproken lijst. Door de eigen dienst zal op korte termijn een historisch gedeelte worden aangelegd. Stenen die voldoen aan criteria worden in de toekomst geplaatst op het histo risch gedeelte. Op termijn zal de begraafplaats zo veel mogelijk worden geschoond en worden ontdaan van knekels en asbest. Voor de afvoer van deze botten zal op korte ter mijn een knekelput worden gegraven. LIMMEN - Met nóg weer meer bezoekersnl. ca. 1850 bij negen sessies begint de Jazz Session Club Vredeburg zo langzamerhand een begrip te worden in de regio. Het is bijzonder inspirerend, dat er bij iedere sessienaast de vaste bezoe kersweer nieuwe gezichten te zien zijn. Het liep erg goed met het aantal leden terwijl ook het aantal sponsors werd uitgebreid Vijf verschillende orkesten ver zorgden voor het eerst een gastoptreden. Hoogtepunten waren er te over en kun nen in dit kader niet allemaal genoemd worden. De Singers Session en The One Night Stand Surprise Band waren zoals altijd zeer druk bezochte sessies. Het absolute hoogtepunt was echter het Quinquennium met toppers als Hans Dijkstal, Ingrid Kruyssen en Pieter Nanne, Charly Nanlohy en vele ande ren. Een ware happening en een waardige viering van het vijfjarig bestaan van de Jazz Session Club Vredeburg. Als op 5 september om 16.00 uur de eerste tonen van Now's the time weer zullen klinken, dan is het zesde seizoen van start gegaan. Er wordt weer een groot aantal nieuwe orkesten verwacht, waarbij de kwaliteit voorop wordt gesteld. De thema-avon den, die zo succesvol zijn, blijven uiteraard gehandhaafd. Oude stijl en modern zullen elkaar afwisselen. Grote Bigbands en kleine combo's, alles zal de revue passeren. En natuurlijk wordt Zuid Amerika niet vergeten. De opening van het seizoen wordt meteen al een knaller, nl. De Schoorlse Bigband, o.l.v. Wim Klaver. De band is opgericht in 1995 vanuit de Schoorlse Muziekvereniging. Het is een zeer goed op elkaar ingespeeld orkest, hetgeen ook blijkt uit de feiten: de eerste prijs op het Krauwershoek Bigbandfestival in juni 2003 in Zaandam. En de ritme sectie won de eerste prijs als beste rit mesectie tijdens het Seabreeze Festival, terwijl het totale orkest de derde prijs behaalde. Kwaliteit dus op de eerste sessiedag van het nieuwe seizoen. Tijd: 16.00- 20.00 uur, Locatie: Cultureel Centrum De Vredeburg te Limmen. De toegang blijft gratis, maar u kunt lid worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl. Sessiedata voor het seizoen 2004-2005: Zondag 5 september, 10 oktober, 14 november, 12 december, 16 januari, 20 februari, 13 maart, 10 april, 8 mei. Verloren en gevonden CASTRICUM - De Politie Noord-H. Noord afdeling Castricum geeft de vol gende voorwerpen op als gevonden en verloren: Verloren in Castricum: gouden hanger; zilveren damesringen 2x; zilveren strak ke platte slavenarmband; rock porte monnee met 30 euro; portemonnee Rabopasje 2000 euro pasje Ven; sleutel bossen 7x, memorystick; blauwe linker damesschoen met 3x klitteband; porte monnee zwart met bankpasje; bril in blauwe hoes, ruiterjaarkaart; leesbril rood met goudkl.montuur; zonnebril in groen etui, bril goudachtig groen mon tuur; gsm Philips 380, ring 2 mm aan gouden ketting; goudkleurig horloge met schakelband; portemonnee met 15 euro. Gevonden in Castricum: sleutelmapje met VW sleutel; dameshorloge zwart lederen bandje; Ford sleutel; heren trouwring; integraal helm/ paars- /zwart/oranje/geel; leesbril zwart mon tuur met koordje. Verloren in Limmen: vest met capu chon grijs, goudkl.halsketting; bril met grote glazen; portemonnee zwart pin pas en kaartje taxi; portemonnee bank pas en 60 euro. AKERSLOOT - Op maandag 30 augustus vierde de familie Kortekaas- Floris hun 65-jarig huwelijksfeest. In het bijzijn van de kinderen, kleinkinde ren en achterkleinkinderen was het een drukke bedoening in de huiskamer aan de Mozartlaan. Burgemeester Emmens-Knol bracht het jubilerend bruidspaar eveneens een bezoek. Al snel werd het een gezellige boel. Toen mevrouw Gré Kortekaas-Floris (96) vertelde dat zij zelfs een gelukstelegram uit naam van de Koningin had gekregen merkte de burgemeester droogjes op dat ze dat op 'nieuw briefpapier' had den gedaan. Het 'briljanten' bruidspaar verkeert nog in redelijke gezondheid, hoewel het lopen wat minder goed gaat dan gewenst. De kinderen wonen zowel in de buurt als 'aan het andere eind van de wereld'. „T\vee wonen er zelfs in Australië, maar die hebben gelukkig een abonnement op het vliegtuig", grapte mevrouw Kortekaas-Floris. En inderdaad, ook deze kinderen waren aanwezig om het jubileum te vieren. Het paar heeft totdat de heer Kortekaas stopte met zijn werk bij de Hoogovens in Velsen-Noord gewoond. Akersloot werd daarna de nieuwe thuishaven, waar nog immer met veel plezier wordt gewoond. Veel aandacht van de pers kreeg het echtpaar ook. „Leuk hoor, we lezen wekelijks echt alle kranten", liet haar man Dirk (95) weten. „U bent van de Uitkijkpost? Dan zullen we woensdag eens kijken hoe mooi of wij er in staan...". Nou familie Kortekaas, hope lijk is het zo naar tevredenheid? Burgemeester Emmens-Knol ziet de prachtige 'bruidstaart' al aankomen. Een bewonderende blik achter zich werpend verheugd zij zich zichtbaar op het lekkere gebak. Tussendoor was er gelukkig genoeg tijd voor een gezellig onderonsje met het jubilerend bruidspaar, (foto UKP) CASTRICUM - Op zondag 5 septem ber houdt de Plusactiviteiten in het Bonhoeffercollege te Castricum, Pieter Kieftstraat 20 een open dag van 11.00 tot 14.00 uur. U kunt de docen ten persoonlijk informatie vragen over hun cursus(sen) Het in mei huis-aan-huis verspreide Plusactiviteitenprogramma 2003-2004 ligt bij de bibliotheken in de gemeen ten Alkmaar, Akersloot, Beverwijk, Castricum, Egmond, Heemskerk, Heerhugowaard, Heiloo, Limmen, Uitgeest, Velsen-Noord en Wijk aan Zee, Boekhandel Laan in Castricum en het Bonhoeffercollege. Het cursusboekje 2004-2005 bevat informatie over het uitgebreide cur susaanbod op gebied van: Cultuur, Dans, Educatie, Gezondheid, Hobby en Vrije Tijd, Kunstzinnige Vorming, Mens en Samenleving, Muziek, Recreatie, Sport, Talen, Typen, Windows en vele andere cursussen. Er zijn weer vele computercursussen in het programma opgenomen, zoals Computergebruik (ook voor Senioren), Windows XP, Word, Excel, Internet, Website maken, Linux en PowerPoint. U kunt ook leren werken met Digitale Fotobewerking. Op creatief gebied is het aanbod uitge breid met o.a. Groendecoraties, Glas graveren, Sieradenset maken, Sinter- klaaskrans maken, Paasstuk. Daar naast blijven Kettingen maken, Paaspaneel maken, Scrapbooken, Stempelen, Zilver solderen en Emailleren mogelijk. Aquarelleren, Tekenen, Schilderen, Beeldhouwen- /Werken met speksteen, Edelsmeden zijn bekend maar toch vernieuwend en een ontspannende hobby. Improvisatietheater voor 18 jaar en ouder is misschien een uitdaging voor u. Liefhebbers van film kunnen naar de cursussen Filmgeschiedenis of Film en landschap. Er zijn bijzondere en leerzame avon den over Whisky of Port en kaas naast de cursus Wijnen. Op gebied van gezondheid kunt u o.a. Afslanken, Geneesmiddelen, atuurgeneeskunde, Stressreductie en Voedingsleer volgen naast Acupressuur, Voetreflexzone- massage en Tai-Chi of sportief bezig zijn met Bodyshape, Poweryoga of Move your Body. Kleine klusjes in huis kunt u beter uit voeren met de kennis die u opdoet in Techniek in en om het huis. U kunt van een professionele docente leren Haarknippen. Bijzonder is de cursus Meubel stofferen: een klassiek meubel Ofunu wilt leren gitaarspelen, kap ster wilt worden, dromen wilt analy seren of sportief bezig wilt zijn, bij Plusactiviteiten kan het allemaal! wordt geheel opnieuw bekleed. Andere praktische en leerzame cur sussen zijn Fietsonderhoud, Tliinieren en Tuinonderhoud, Tuinontwerpen, Snoeien, Vijvers, Videofilmen en Fotografie. De cursussen Filosofie, Socratisch gesprek, Chinese Filosofie, Kunstge schiedenis, Psychologie, Geologie en Landschappen of Aardbevingen, vul kanen en gebergten spreken meer de theoretische kant van u aan. Er worden een aantal zeer interessan te reisverslagen gegeven over diverse landen zoals Belize en Honduras, Bolivia, Colombia, Guatemala, Iran, Mexico, Peru, Tibet, Yemen en lezin gen over Nijenburg, Sprookjes, Fundamentalisme, Zinloos geweld, en Ondernemen en consumeren. Op muziekgebied kan men de Messiah, de Matthaus Passion, en diverse lezingen Klassieke muziek volgen. De talencursussen bieden Duits, Engels, Frans, Grieks, Hebreeuws, Italiaans, Pools, Portugees en Spaans. Daarnaast kan men Italiaanse cultuur geschiedenis en Italiaanse literatuur leren kennen. Ook kunt u alle informatie vinden op: www.plusactiviteiten, nl, telefonisch bereikbaar op werkdagen van 09.00 tot 16.00 uurtel. 0251-659119 Onroerend goed opnieuw getaxeerd REGIO - Eind februari 2005 worden de nieuwe WOZ-beschikkingen ver zonden met de nieuw vastgestelde WOZ-waarde voor alle objecten binnen de gemeente Castricum. Deze WOZ-beschikkingen gelden voor de periode van 1 januari 2005 tot en met 31 december 2008. Op dit moment is in de gemeente Castricum de herwaarde ring voor deze waardebepaling in volle gang. De Wet WOZ (waardering onroerende zaken) schrijft voor wat hier allemaal voor moet gebeuren. De gemeente is onder andere veiplicht een goed inzicht te krijgen in de marktontwikkeling en het marktni- veau. Daarvoor zijn er in de afgelopen periode aan inwoners vragenlijsten verzonden voor aanvullende informa tie, die nodig is voor een juiste onder bouwing van de herwaardering. Gelukkig zijn veel vragenformulieren ingevuld retour gekomen. Incidenteel worden er objecten bezocht die de afgelopen jaren zijn verkocht. Voor zo'n bezoek worden geen afspraken gemaakt. Medewerkers van de sectie Belastingen nemen foto's voor het taxatieverslag. Bij een aantal wonin gen wordt aan de buitenzijde de kwa liteit en de staat van onderhoud vast gesteld. Deze bovengenoemde werk zaamheden zullen zeker tot eind van het jaar 2004 duren. Bij een bezoek zal de medewerker zich altijd legitimeren. Indien u meer infor matie wenst, kunt u tijdens kantooru ren contact opnemen met de heer H. Lovers of een van de andere mede werkers van de sectie Belastingen, tel. 0251-661254 en 661388. Kermis Limmen LIMMEN - In verband met de kermis die van 10 t/m 12 september in de kern Limmen wordt gehouden op het par keerterrein van de voetbalvereniging, dient het verkeer in de buurt van de Middenweg rekening te houden met een aangepaste verkeerssituatie. Voor het eerst zullen caravans van ker misexploitanten geplaatst worden op het parkeerterrein van de sporthal. Indien nodig kunnen ook caravans en pakwagens op de rijbaan van de Middenweg worden neergezet. Er zul len dan hekken en verkeersborden worden geplaatst die aangeven dat er langzaam moet worden gereden in ver band met de wegversmalling. CASTRICUM - De gemeentelijk toe zichthouder van Castricum zal binnen kort zijn taken uitbreiden. De Buiten gewoon Opsporings Ambtenaar (BOA) houdt zich momenteel voorna melijk bezig met de bakerexcessen in de gemeente Castricum. De praktijk geeft echter aan dat er behoefte is zijn opsporingsbevoegdheden uit te brei den, omdat de politie vaak niet in de gelegenheid is deze taken op te pak ken. De bevoegdheden kunnen echter niet ongelimiteerd worden uitgebreid, omdat het constateren van overtredin gen in principe een primaire taak van de politie is. De uitbreiding is dan ook beoordeeld aan de hand van de leidraad BOA van het ministerie van Justitie en vastge steld in samenspraak met de politie Castricum en het Openbaar Ministerie te Alkmaar. De volgende opsporings-i bevoegdheden zijn aan de werkzaam-; heden van de controleur toegevoegd. Zonder vergunning zich als straatar tiest op aangewezen plaatsen begeven, zonder vergunning een vertoning voor, publiek geven, voor publiek muziek ten gehore brengen, een feest of wedstrijd geven of te houden, het zonder vergun ning in gebruik nemen van de w§g anders dan overeenkomstig de bestem ming daarvan, het stallen van fietsen op niet aangewezen plaatsen, loslopende honden, verontreiniging door honden, verontreiniging van de weg, zonder ver-! gunning venten, het zonder vergunning innemen van een standplaats, zonder ontheffing stoken van vuur in de open lucht. CASTRICUM - De PvdA afdeling Castricum organiseert een discussiebij eenkomst voor leden en belangstellen den over het thema: Groene en sociale perspectieven voor Castricum. Lia Vriend, geografe, deskundig op het gebied van landschap verzorgt een inleiding. Lia participeert in de werk groep Buitengewoon Landschap. Dat is een werkgroep van De stichting tot behoud van natuur en cultuurhistori sche waarden Alkmaardermeer omge ving. Deze werkgroep liet onlangs de nota Groene perspectieven voor Castricum verschijnen. Deze nota rea geert Weer op de gemeentelijke toe komstvisie Buitengewoon Castricum 2030 en benoemt 'groene' toe komstwensen. Lia wil vooral informe ren over de waarde van het landschap en maakt voor bestuurders en bewo ners zichtbaar wat de consequenties zijn van bijvoorbeeld bebouwing in bepaalde gebieden. Na haar inleiding is er gelegenheid tot vragen stellen. Ook is er gelegenheid tot discussie. Bijvoorbeeld over het thema: meer hui zen bouwen en buitengebieden hand haven kan dat? Hoe en onder welke; voorwaarden zou dat kunnen? Alle belangstellenden zijn welkom op 8 september om 20.30 uur in dorpshuis De Kern te Castricum, van 20.00 tot 20.30 uur is de PvdA ledenvergadering. Maatje zijn van een dorpsgenoot? CASTRICUM - Het Maatjesproject Castricum koppelt mensen die door hun psychiatrische achtergrond weinig con tacten hebben aan een 'maatje'. Mensen met een psychiatrische achtergrond, die wel zelfstandig wonen, hebben vaak behoefte aan een steuntje in de rug,. Dit kan bijvoorbeeld zijn; winkelen, koffie drinken, wandelen, sporten enz. De vrij willigers zijn enthousiaste mannen of vrouwen die zich willen inzetten voor deze mensen met een psychiatrische achtergrond. Deze vrijwilligers hoeven geen deskundigen, te zijn, hebben res pect voor mensen, hebben geduld met mensen, kunnen grenzen stellen, en heb ben een paar uur tijd in de week (of 2 weken). Er wordt begeleiding en steun geboden door een trajectbegeleider van Dijk en Duin. Regelmatig wordt Ook rond een bepaald thema een bijeen komst georganiseerd voor alle vrijwilli gers. Belangstellenden kunnen voor meer informatie contact opnemen met de Sector Vrijwilügers Centrale van de Stichting Welzijn Castricum, Geester duinweg 5, Castricum, tel. 0251-656562. CASTRICUM - Vorig jaar organiseer de het Educatief Beraad voor het eerst een Uitmarkt waarop culturele, maat schappelijke en educatieve organisaties en verenigingen zich presenteerden op informatieve kraampjes en met werve lende optredens. Houd uw agenda vrij op zaterdag 4 september van 11.00 tot 16.30 uur, want dan is er opnieuw een grootse Uitmarkt Castricum waarop organisaties zich presenteren. Deze dag wordt het plein rond Geesterhage en de Openbare Bibliotheek omgetoverd tot een gezellig marktplein met vele kraampjes, een terras en een muziek tent waar diverse groepen optredens verzorgen. Vorig jaar trok de Uitmarkt rond de tweeduizend bezoekers. Deze heeft tot doel om de inwoners van de hele gemeente Castricum te informeren over wat er in het seizoen 2004/2005 te beleven en te ondernemen is op het gebied van muziek, zang, toneel, thea ter en beeldende kunst. Diverse organi saties houden zich bezig met cursussen en activiteiten op creatief, educatief, sportief en natuurgebied. Daarnaast is er aandacht voor zorg en vrijwilligers werk. Het programma van dit jaar ziet er weer veelbelovend en divers uit: een levendige en gevarieerde Uitmarkt met veel aanbod aan ruim 30 gezellig inge richte kramen. De openingsceremonie wordt om 11.30 uur op feestelijke wijze verricht door burgemeester, mevrouw A. Emmens-Knol in de muziektent. In deze speciale muziektent met podium vindt een afwisselend programma plaats met optredens van muziek, zang, toneel en dans in aantrekkelijke aan kleding. Danzarin met Argentijnse Tango, de kinderen van Balletstudio Jacqueline Burger geven een korte dansimpressie, wereldmuziekkoor Cascantar zingt liederen uit allerlei lan den en de zingende jeugd presenteert zich in Music Star, Teen Star en Music Train met musicalsongs en popsongs. Afrikaanse klanken klinken tijdens de Djembé Workshop en klezmergroep Shmeychl speelt jiddische melodieën. De toneelgroepen Forento en Expressie hebben een theaterachtige activiteit en een toneelworkshop. Kinderopvang Castricum verzorgt voor de jonge bezoekertjes een vrolijke reeks kinder activiteiten. Voor hen zijn er ook ballonnen. Deelnemers Onder de meer dan 30 kramen zijn er, behalve bovengenoemde organisaties, ook kramen van Perspectief, Openbare Bibliotheek Castricum, Noordhollands Landschap, scoutinggroep Die Bogeheimers, de Vereniging Kennemer Ijsbaan, de Vrijwilligers Centrale, de Zonnebloem, Mantelzorg, KBO, de Evangelie Gemeente, Vrijmetse laarsloge De Branding en Rode Kruis Castricum. Limmen Cultuur, Toonbeeld en Stichting Iskra zijn aan wezig met informatie over hun unieke concertseries in het seizoen 2004-05. Vucas Volksuniversiteit, Nivon, Toonbeeld en Plus Activiteiten geven uitgebreid informatie over hun aanbod aan uiteenlopende culturele en educa- Impressie van de Uitmarkt vorig jaar. tieve cursussen. Van de vele koren zijn op de Uitmarkt ook Seniorenkoor Castricum, Kleinkoor Castricum en de Castricumse Oratorium Vereniging (COV) vertegenwoordigd. Bij onverhoopt slecht weer wordt de Uitmarkt naar de hal en zaal van Ontmoetingscentrum Geesterhage ver plaatst. Voor informatie; bel Toonbeeld op werkdagen op tel. 0251-659012. Informatie is verder te vinden op www.toonbeeld.tv of op www.iskra.riï. Legendarische anarcho- band The Ex terug in Castricum CASTRICUM - Over twee weken sluit jongerencentrum De Bakkerij haar deuren. Pogingen van de vorig jaar opgerichte Vereniging Vrienden Van De Bakkerij om de sluiting in ieder geval uit te stellen tot het begin okto ber te vieren 30- jarig jubileum zijn op niets uitgelopen. Dit heeft de program meurs van De Bakkerij er echter niet van weerhouden om in ieder geval nog een keer alles uit de kast te trekken. Het weekend begint vroeg deze week, met op donderdag een jamsessie en een optreden van The Hatchedmen, een band die muziek speelt die ze zelf squ- atterbilly noemen- opwindend en ruig zijn daarbij de sleutelwoorden. Deze sleutelwoorden zijn ook op de rest van het weekend van toepassing, waarbij met name de vrijdag in de agenda dient te worden genoteerd: dan speelt name lijk The Ex in De Bakkerij. De muziek van The Ex valt niet in een vakje te plaatsen, zij heeft zich van anarcho- punkband ontwikkeld tot een smelt kroes van uiteenlopende muziekstijlen waarbij noise, folk, jazz en etnische muziek met elkaar verweven en samen geperst worden onder de noemer Ex- muziek. Eerder op de avond is het de beurt aan het minimalistische gitaarduo Two Pin Din, die zullen laten horen dat je ook met een minimum aan instrumenten indrukwekkende muziek kunt maken. De rest van de avond wordt luister bij gezet door de mannen van het Castricumse Toztizok- label, met DJ s en korte optredens van Bugbomberboy en de Raaskalbombfukkerz. Zaterdag wordt een opwindende feest avond met optredens van de garage rockers van Ladybooster, de surf- adepten die zich The Marinos noemen, de al eerder zeer goed ontvangen liye- disco muziek van The Melomanics en last but not least een geweldige show van lokale helden The Black Bricks, die met hun combinatie van punk, metal en drie volslagen idiote muzikanten op het podium als geen ander weten hoe ze een publiek helemaal gek moeten maken. Het afscheidsweekend vormt tevens de aanleiding voor de eerder genoemde Vereniging Vrienden Van De Bakkerij om aandacht te vragen voor haar standpunten, waarbij met name het dreigende gebrek aan moge lijkheden om activiteiten als boven staande ook in de toekomst te kunnen blijven organiseren zal worden bena drukt. Op deze avonden zullen leden van de vereniging in De Bakkerij aan wezig zijn om eventuele tekst en uitleg te geveji, en bieden zij tevens de moge lijkheid om eventueel lid te worden van de vereniging. Jongerencentrum De Bakkerij is gevestigd aan Bakkersplein 1 te Castricum. De entreekosten voor de vrijdag- en zaterdagavond bedraagt 3 euro, op donderdag is er vrij entree. De zaal opent op donderdag om 20.00 uur, op vrijdag om 21.30 uur en op zaterdag om 21.00 uur. De Bakkerij sluit om 02.30 uur.Voor meer info 0251- 654877 of mail info@jcdebakkerij.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10