Uitmarkt Heiloo op zaterdag 4 september E I L O O Theater de Beun in de steigers Ruim 100 jaar actieve Heilooër muziekvereniging Eensgezindheid Schilderen doe je samen bij Tintoretto Fcc de Boscrossers, voor de echte actie! Volleybalvereniging Effect verzorgt demonstraties op de Uit-Markt Dé opening van het culturele, educatieve en sportieve seizoen in Heiloo De nieuwe Bibliotheek Heiloo bruist van de activiteiten Kijken, luisteren en blazen bij Harmonieorkest Caecilia U UITKIJKPOST -1 SEPTEMBER 2004 - PAGINA 13 Springkussen bij ABNAMRO Converseren in het Frans bij Alliance Franqaise Kennismaken met badminton in Heiloo Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo al Zoals ieder jaar is de ABN AMRO Bank ook weer van de partij op de jaar lijkse Uitmarkt Heiloo. Wederom zul len wij speciaal voor de kinderen een groot springkussen neerzetten en kun nen zij bij onze kraam een ballon opha len. Bovendien maak je kans op een leuke prijs als je raad hoeveel centen we hebben staan! De Alliance Franqaise is niet meer weg te denken uit het Heiloose gemeen schapsleven. Elke dinsdag- en woens dagochtend ontmoeten enkele tientallen inwoners van Heiloo elkaar in verschil lende conversatiegroepjes, in het Open Huis in Het Loo. De groepjes staan onder leiding van Franstalige docenten en dat de sfeer er prettig is, mag blijken uit het feit dat nog al wat cursisten zich jaar in jaar uit steeds weer opnieuw inschrijven. Overigens zijn er ook cur sussen voor mensen die alleen 's avonds tijd hebben voor de Franse taal. In Alkmaar zijn op maandag- en woens dagavond cursussen voor alle niveaus. De naam Alliance Franqaise klinkt mis schien wat chic, maar dat mag u niet afschrikken, want het zijn gewone, vrien delijke docenten, die Nederlands spre ken als dat nodig is, maar liever met u converseren in hun moedertaal, het Frans. Een Franse cursus volgen bij de Alliance Franqaise heeft een aantal plus punten: de docenten zijn Franstalig, men garandeert kleine groepen, en de cur sisten krijgen de carte nationale van de Alliance Fransaise des Pays-Bas, waar mee u gratis of met een kleine bijbeta ling het culturele programma van de Alliance kunt bijwonen. Op de Uitmarkt van 4 september 2004 in Heiloo staat badmintonvereniging Heiloo, zoals elk jaar weer met een attractieve stand. U kunt hen herkennen aan de blikvanger: een Supershuttle, in bruikleen afgestaan door de Eindhovense Studenten Badminton Vereniging Panache. Dit jaar is er ook voor het eerst de gelegenheid om in te schrijven op twee kennismakingsacti viteiten; een Instuif en een Invitatietoernooi. Verplaatst en vervroegd Door de verhuizing van Bibliotheek Heiloo (organisator van de Uitmarkt Heiloo) van Het Malevoort naar de Westerweg, verhuist de Uitmarkt Heiloo mee. Vanaf 2004 wordt de Uitmarkt Heiloo gehouden in en rond de nieuwe bibliotheek aan de Westerweg, tussen hoek Stationsweg en de Willibrorduskerk. Door het grote aantal optredens is de start van de Uitmarkt Heiloo met een half uur vervroegd naar 10.30 uur. De Uitmarkt eindigt om 16.00 uur. Cultuur, educatie en recreatie Door de grote behoefte aan een offici ële opening van het activiteitenseizoen kon de Uitmarkt Heiloo uitgroeien tot een jaarlijks terugkerend evenement. Dit is tevens mogelijk door een structu rele subsidie van de gemeente Heiloo en de sponsoring door Rabobank, ABN AMRO bank, De Uitkijkpost en G.P. Groot. Hier krijgt de bezoeker een goede indruk van wat hij of zij op cultureel gebied in het komende seizoen kan ver wachten. Maar de Uitmarkt Heiloo biedt meer, namelijk een overzicht van de grote verscheidenheid aan activitei ten in de gemeente Heiloo in het komende sei zoen. Naast cultuur is er ook plaats voor cursussen en veel recreatie. Men tracht een totaal beeld te geven van het komende sei zoen, speciaal gericht op de inwoners van de eigen gemeente. Opening De Uitmarkt Heiloo wordt om 10.30 uur op geheel eigen wijze geopend door Falkland Toneel. van de Stichting Openbare Bibliot heek Heiloo, Westerweg 250,1852 AR Heiloo. Organisatie De Uitmarkt Heiloo is een initiatief De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo hecht veel waarde aan haar cul turele, educatieve, informatieve en recreatieve doelstelling. De Uitmarkt Heiloo vormt een heel goed middel om deze doelstelling meer inhoud te geven. Groot aantal deelnemers Er zijn met 50 organisaties weer een groot aantal deelnemers. Zij hebben vrijwel allen een stand waar informa tie wordt gegeven over de organisatie zelf en de acti viteiten in het komende sei zoen. Bij de meeste kra men kunnen de bezoekers zich al tijdens de Uitmarkt Heiloo hiervoor opgeven. Naast een grote stroom informatie is er ook veel te zien en te horen. Op twee podia (één buiten en één in de Willibrorduskerk) worden tijdens het gehele gebeurenzeer diverse optre dens verzorgd vanuit Heilooër verenigingsleven: van koor tot orkest, van sportdemonstratie dans en toneel. Deze vereniging heeft tot doel het beoefenen van de vogelliefhebberij in de breedste zin des woords. Om dit doel te bereiken organiseren zij negen keer per jaar een contactavond, in het eigen verenigingsgebouw aan het Zevenhuizen 50, welke vaak wordt ondersteund door een gastspreker die op zijn/haar beurt een lezing houdt. Meestal wordt zo'n lezing ondersteund het gehele door prachtige dia's en/of films. tot Speciaal voor de kinderen Een aantal activiteiten zijn speciaal voor kinderen, zoals: o Veel optredens op de podia o Springkussen o Informatie over eerste hulp, speciaal voor kinderen en het aan laten brengen van nepwondjes bij de EHBO-stand o Bibliotheek quiz bij de jeugdinforma- tiekraam van de Bibliotheek Heiloo. Verkoop afgeschreven materialen bibliotheek Voor kooplustigen vindt er evenals de voorgaande jaren weer een verkoop plaats van afgeschreven materialen (boeken, cd's, video's, tijdschriften e.d.). De tiende Uitmarkt Héiloo is er voor iedereen van jong tot oud. Men biedt een informatief, afwisselend en attrac tief programma en is een bezoek zeker waard. De onderwerpen lopen uiteen van voe ding - huisvesting tot het broeden en grootbrengen van jonge vogels aan toe. Om de leden de gelegenheid te geven een ander mee te laten genieten van zijn/haar broedresultaten organiseert Kleurenpracht een keer per jaar in november een onderlinge vogelten toonstelling. De daar ingezonden vogels worden dan door de Nederlandse Bond van Vogellief hebbers opgeleide keurmeesters beke ken en gekeurd. Ook worden er punten aan iedere vogel toegekend waarna er natuurlijk een kampioen bekend wordt gemaakt. Naast de eigen tentoonstel ling hebben leden de gelegenheid om aan de regionale, landelijke en wereld tentoonstellingen mee te doen. Als lezer van de Uitkijkpost weet u natuurlijk al dat Kleurenpracht reeds een (oud) wereldkampioen in haar midden heeft die tevens diverse malen in de wereld-topdrie heeft gestaan. Wilt u meer informatie over de vereniging, kom dan naar de stand binnen in de bibliotheek. n 1_ T"?_ 11—1J TTA1/ Pr.rvollir, QH non A a. Rpiin T^P V? 5 september wordt vanaf een Instuif gehouden, De Instuif Op zondag 12.00 uur Iedereen is van harte welkom om met de vereniging kennis te maken en een potje mee te spelen. Er wordt gezorgd voor een goede introductie, voor een racket en eventueel een eerste les. Natuurijk biedt Badminton Heiloo ook informatie aan en een drankje. Tijdens deze instuif spelen enkele van de leden een demon stratiepartij. Het Invitatietoernooi Op zaterdag 18 september xwprdt 's avonds een Invitatietoernooi; gehouden: van 19.00 tot 2QiOQ voor dejeügd enivanv 20.00 tot 22.00 uur voor volwassenen. Iedereen die maar belangstelling heeft, kan zich opgeven als deelnemer. De leden, jong en oud, worden uitgenodigd iemand mee te nemen: vriend, vriendin, buurvrouw, nichtje of neef enzovoort, enzovoort. Ze laten de deelnemers even spelen om te zien wat ze er al van kun nen. Daarna worden ze op speelsterkte ingedeeld en spelen ze een toernooi om leuke prijzen! Uiteraard doen er een aantal van de leden mee als tegenstan der en als coach. Voor dit toernooi is het gewenst om van te voren in te schrijven. U kunt zichzelf op de Uitmarkt en tij dens de Instuif opgeven. Maar natuur lijk kunt u ook terecht bij de secretares se: Marga Kloosterman, tel. 072-5334642. Het prachtige beeldje 'de Doos van Pandora', staat nu achter de hekken die rondom de Beun zijn geplaatst. De Beun staat in de steigers want aan het dak van het theater wordt groot onder houd gepleegd. Het betreft hier asbest sanering en tegelijkertijd wordt de iso latie van het dak verbeterd en de waterafvoer aangepast. De buitenbe kleding van de filmkabine bevatte ook asbest en moest dus vervangen wor den. Van deze gelegenheid is gebruik gemaakt om de isolatie te verbeteren; daarnaast zijn ook de rookluiken ver nieuwd. De kleur van de filmkabine is aangepast en de lichtreclame wordt gemoderniseerd. Ook de entree van het theater zal worden aangepast ten einde de toegangsbeveiliging aanzien lijk te verbeteren. Over de uitvoering wordt nog onderhandeld, alles moet immers aan de eisen van de brandweer voldoen, en passen binnen het beschik bare budget. Binnenkort zijn de hekken weg, en is de Beun klaar voor het nieuwe sei zoen. Theater de Beun heeft een goede plaats in het sociaal-culturele leven in Heiloo. In de Beun worden voorstel lingen gegeven door de Filmliga en Cinescoop. Amateur verenigingen zoals Falkland, HOV, Caecilia en JeugdTheaterHeiloo treden er op. Ook zijn er cabaret, toneel, muziek en kinderprogramma's door professio nals. Voorstellingen door beroepsartiesten zijn zelden kostendekkend. Om het tekort te bekostigen werd de werk groep Vrienden van de Beun opge richt. Dankzij de publiciteit in deze krant en gerichte acties zijn er ruim 600 Vrienden die jaarlijks minimaal 12.50 euro geven. Ook een flink aantal bedrijven werd Steunpilaar: hun namen hangen in een gouden lijstje in de foyer. De organisatorische activitei ten rond de Beun worden gedaan door vrijwilligers. Dankzij al deze gratis hulp en de bijdragen van Vrienden en Steunpilaren is er voor komend winterseizoen een gevarieerd aanbod in cabaret, toneel, muziek en kinder voorstellingen. De programmacom missie selecteerde uit het landelijk aanbod van de impressario's 17 voor stellingen. Ook dit jaar is er een leuk cabaretabonnement, met 5 voorstellin gen voor 50,-. In de kraam op de Uitmarkt vindt u programmaboekjes met alle voorstel lingen en informatie over de Vrienden van de Beun. De kassa van de Beun is vanaf maandag 6 september 's middags open. Dan start de verkoop van losse kaarten, uw via de intekenlijst bestelde kaarten kunnen worden afgehaald. U kunt aan de kassa pinnen. Bel voor het bestellen van kaarten naar de Beun tel. 072-5333156. ^K)ivW HEILOO - Er zijn heel wat mensen die zich in hun vrije tijd graag met tekenen en schilderen bezig houden. En dan zoek je wel eens naar nieuwe inspiratie of ontstaat de behoefte aan professio nele begeleiding. Je zou je dan kunnen aansluiten bij de schildersvereniging Tintoretto (opgericht in 1945). Hoe werkt het bij Tintoretto Het schilderseizoen loopt van septem ber tot en met mei en de vereniging zorgt voor een gevarieerd activiteiten aanbod. De professionele begeleiders zijn enthousiaste kunstzinnige mensen voor wie het een plezier is hun kennis en ervaring over te brengen. Daarbij hou den zij rekening met de individuele In het grote scala van sportverenigin gen dat ons dorp rijk is, neemt de fiets- crossclub toch wel een aparte plaats in. In maar weinig gemeentes kun je namelijk deze spectaculaire sport beoe fenen. In Noord-Holland zijn er slechts Zes banen, waarvan in Heiloo als enige ook Nederlandse Kampioenschappen \erreden worden. Met andere woor den: Fcc de Boscrossers is een vereni ging van goed niveau, die daarom ook de goede rijders en trainers aan zich weet te binden. Dit jaar kon de club onder andere twee nationale kampioe nen en twee vice-wereldkampioenen begroeten en was er vorig jaar zelfs een heuse wereldkampioen in de gelede ren. Iets wat maar weinig verenigingen kunnen zeggen! Maar ook is er plaats voor de beginner of het jonkie dat eens een keertje de sport wil 'proeven'. Lage drempel, hoge heuvels Om het de beginner (vanaf 5 jaar) mak kelijk te maken is er elke maandag avond gelegenheid om op een leenfiets en met een leenhelm kennis te maken met de sport, en met die hoge heuvels. Je hoeft dus niet eerst lid te worden en duur materiaal te kopen. Als je er na een paar keer lol in hebt, kun je lid worden en nog steeds met clubmateriaal fietsen. Pas als je naar de wedstrijdtrainingen gaat wordt het echt tijd om je eigen fiets te hebben. BMX is een sport waarbij in groepen van maxi maal 8 rijders gestart wordt vanaf een startheuvel. Het bochtige en met vele bulten gesierde parcours leent zich voor spectaculaire jumps en heftige strijd. Voor de beginnende rijders is de Noord-Holland Cup een prima kennis making met het wedstrijdgebeuren. Daarboven staat de gewestelijke com petitie, terwijl de hele snelle mannen en meiden op nationaal of zelfs internatio naal niveau de strijd aan gaan. Als u een keer een wedstrijd van hoog niveau van dichtbij wilt mee maken, is 12 sep tember de uitgelezen kans. Heiloo is de plaats waar het Nederlands Kampioenschap voor Clubs verreden gaat worden. Alle zichzelf respecteren de verenigen vaardigen hun beste selectie rijders af om te strijden om het NK Clubs. Waarbij de rijders nu eens niet alleen voor de eigen eer of team sponsor rijden maar voor de eigen ver eniging. Vorig jaar waren de Boscrossers verrassend derde, of dat dit jaar weer lukt...? Voor informatie over de vereniging en de sport kunt u terecht op de Uitmarkt, of op www.boscrossers.nl belangstelling en de persoonlijke presta ties van de leden. Tijdens de wekelijkse clubavonden op donderdag leert men veel van elkaar. Het zijn inloopavonden in het atelier, waar iedereen vrij kan werken, zittend aan tafel of staand ach ter een ezel onder deskundige begelei ding. Er wordt voor een model gezorgd (i x per maand naaktmodel) en er staan meerdere stillevens opgesteld. Het is reuze interessant om te zien wat een ander er van maakt en er wordt veel over het werk gesproken tijdens de kof fiepauze. Samen buiten schilderen Heeft u ze wel eens gezien in het Heilooërbos, in het land, in de duinen of midden in het dorp? Een aantal leden van Tintoretto gaat, zodra het voorjaar zich aandient, in kleine groepjes buiten schilderen. En in de zomer wanneer het atelier De Hofdijk gesloten is, kan ieder een deelnemen aan speciaal georgani seerde schilderdagen. Tintoretto organi seert bovendien jaarlijks een heel week end samen schilderen in de maand mei. Een van de begeleiders gaat mee en zorgt voor de noodzakelijke aanwijzin gen om toch vooral verder te kunnen met het werk. Bijzonder bij Tintoretto is ook dat er ook een cursus etstechniek kan worden gevolgd. Dit is een zeer oude druktech niek die tot heel bijzondere resultaten kan leiden. De apparatuur is aanwezig, evenals de deskundigheid. Nog enige ruimte voor nieuwe leden Bij drie van de georganiseerde aktivitei- ten waar met Diverse Technieken wordt gewerkt zijn nog plaatsen vrij. Op dins dagmorgen van 9.30 tot 12.00 uur en op dinsdagavond van 19.30 tot 22.00 uur. In totaal bestaat een activiteit uit 15 lessen (om de week). Ook bij de etsgroep zijn nog enkele plaatsen vrij. Wilt u meer weten? Tijdens de Uitmarkt kunt u meer infor matie krijgen en/of eventueel inschrij ven. Ook zijn er werken van de kunst- beoefenen van Hntoretto te zien. Het atelier van Tintoretto bevindt zich in de Hofdijk, Mariënstein 178a te Heiloo. Secretariaat, Marlo Boots, tel. 072-5331120 e-mail: mlkemp@hetnet.nl Meer informatie is te vinden op de website: www.heiloo- online.nl/tintoretto/ De Heilooër Muziekvereniging Eensgezindheid is een vereniging met vele verenigingsleden van 7 tot 75 jaar die dezelfde hobby hebben, namelijk het onder professionele leiding geza menlijk spelen op een blaasinstrument in orkestverband. Bovendien is het gezamenlijk oefenen op de maandag en of donderdagavond en het geven van concerten een van de belangrijkste doelstellingen. Meestal wordt er een concert gegeven in samenwerking met andere orkesten, bands of koren, zodat het publiek telkens weer met nieuwe mensen en nieuwe muziek kennis kan maken. Zo is er recentelijk samenge werkt met de Fanfare St.Joseph uit Pey- Echt, maar bijvoorbeeld ook met het Mannenkoor Blair uit Alkmaar, Vocal Choice uit Castricum- en het Jongerenkoor New Rhythm uit Heiloo. Het publiek, dat naast de vele donateurs ook uit andere nieuwsgierige mensen bestaat, is de laatste jaren flink toegeno men. Daarom worden de concerten in Heiloo meestal in de grote ontmoe tingsruimte van GGZ Willibrord gege ven en niet meer in de zaal van de Muziek- en Dansschool Heiloo. Bovendien kan de toegangsprijs dankzij het grote publiek, de enorme vrijwillige inspanning van de eigen leden en hoofdsponsor Ko Hartog Elektro techniek, laag blijven. Bestuur en leden betalen allemaal een relatief lage con tributie van E 93,- wat neer komt op slechts E 2,16 per repetitie. Hiervoor krijgt men wekelijks een ruim 2 uur durende repetitie aangeboden onder leiding van een professionele dirigent, evenals een instrument, een uniform, een muziek- en instrumentenstandaard, bladmuziek en bovendien een hoop gezelligheid en nuttige vrijetijdsbeste ding. Eensgezindheid kent geen entree- en bestuurskosten, maar verwacht wel van hun leden dat zij zich actief inzetten binnen een commissie. Hierdoor wordt het bestuur ontlast en worden de leden gemotiveerd een vrijwillig steentje bij te dragen. Dat kan zijn in de vorm van het ophalen van oud papier, het uitzoeken van bladmuziek, het draaien van bar dienst, het organiseren van een concert of bijvoorbeeld het zorgen voor het onderhoud van het instrumentarium. Het verenigingsleven schept nou een maal sociale verplichtingen en die staan bij Eensgezindheid hoog in het vaandel. Tijdens de Uitmarkt op 4 september bij de riieuwe bibliotheek van Heiloo geeft Eensgezindheid, een kort maar spette rend optreden. Het eerstvolgende Najaarsconcert wordt gegeven in samenwerking met het Gospelkoor Joy en is gepland op zaterdag 13 november vanaf 20.00 uur in het ontmoetingscen trum van GGZ Willibrord. Inschrijving van nieuwe leden vindt plaats op de Uitmarkt bij de stand van Eensgezindheid of bij het secretariaat dat te bereiken is onder tel. 072 5334851. Uitgebreide informatie over de vereniging is ook te verkrijgen via de website www.mv-eensgezind- heid.nl. Uiteraard kan er ook een vrij willig bezoek aan de repetitieavond gebracht worden op de donderdag avond vanaf 19.00 uur (leerlingenor kest) of 20.00 uur (groot orkest). Hpt nieuwe seizoen startte op 26 augustus 2004. Hoe werkt dat nou, zo'n trompet of klarinet? Harmoniemuziek, dat is toch echt saai? En die dirigent, is die erg streng? Kom voor een antwoord naar de Uitmarkt op zaterdag 4 september, en loop eens langs bij de stand van Harmonie Caecilia. Dan vertellen we alles wat je wilt weten over blaasmuziek. Verder ook informatie over: Opleiding, meespelen (jeugd en vol wassenen), bruikleen of aankoop instrument, repetitie-avond En wat valt er te doen? - wie blaast de langste noot? - wie heeft de hardste adem? En natuurlijk laat het orkest zichzelf ook horen. Tussen 10.45 en 11.15 uur speelt het Jeugdorkest van Caecilia op het podium bij de Willibrorduskerk. Meer info via Corine Burger, tel. 072- 5338239. Boscrossers klaar voor het EK en WK in juni. (foto: A de Graaf) De Bibliotheek in Heiloo is niet alleen organisator van de Uitmarkt Heiloo, zij neemt ook deel met twee informatie stands. Daar bent u van harte welkom voor algemene informatie over de bibliotheek, alle soorten van dienstver lening en natuurlijk de activiteiten die het komend seizoen gepland staan. Voor de prijs van een goed boek/dvd/cd-rom/cd wordt u al lid van de bibliotheek, (ca. E 28,- per jaar). Kinderen tot 16 jaar betalen zelfs hele maal geen contributie, alleen E 2,50 inschrijfkosten (een volledig overzicht van de contributie is beschikbaar bij de klantenservice in de bibliotheek). Daarnaast is de bibliotheek ook nog eens heel veelzijdig. Naast romans en informatieve boeken kunt u ook grote letterboeken, naslagwerken, tijdschrif ten (waarvan de oudere nummers wor den uitgeleend) en kranten lezen/lenen. En natuurlijk niet te verge ten cd's, cd-roms en dvd's. Na de verhuizing Er is veel veranderd na de verhuizing in - december 2003. Niet alleen is het druk ker geworden (meer dan 900 nieuwe leden), er zijn ook een aantal dingen wezenlijk veranderd. Het innemen en uitlenen doet u nu in de meeste geval len zelf, er is een aparte expositieruim te, u kunt zelf (gratis) documenten maken in Word en Excel en er zijn veel meer mogelijkheden om eens rustig een boek of tijdschrift door tc nemen. Ook de patio is een aantrekkelijke ver andering. Dit is uiteraard nog maar een kleine greep uit hetgeen de nieuwe bibliotheek te bieden heeft. Overige activiteiten Naast een goed uitgeruste en gezellige bibliotheek, hebben we u nog veel meer te bieden. Voor het komende sei zoen staat onder andere het volgende op het programma: - Introductiebijeenkomst op woensdag 8 september voor iedereen, die meer wil weten over de achtergronden van het bibliotheekwerk en over de moge lijkheden, die de bibliotheek van van daag biedt. Ook wordt aandacht gege ven aan de het nieuwe inname- en uit leensysteem en de geautomatiseerde catalogus. - Een lezingen-drieluik op de maandag avonden 27 september, 11 en 25 okto ber rond spiritualiteit (Onze aura en chakra's; Handlezen; Dromen) door Ary de Jong en Paula Adelaar, leiders van de School voor magnetiseren en ontwikkeüng van hogere vermogens. - Een lezing van de schrijfster Judith Koelemeijer op woensdagmorgen 3 november. - Boekenweeklezing op 14 maart 2005 door Maarten van Rossum. Het thema van de Boekenweek in 2005 is Spiegel van de lage landen. En natuurlijk volop activiteiten rond de Kinderboekenweek in oktober, de kinderjury, de Nationale Gedichtendag enzovoort. In januari en februari 2005 wordt ook weer de succesvolle cursus Luisteren naar Klassieke muziek georganiseerd op zes donderdagochtenden, waarbij dieper wordt ingegaan op een aantal afzonderlijke werken van componisten uit verschillende perioden. U ziet het: de nieuwe bibliotheek heeft vele mogelijkheden en bruist ook het komende jaar weer van de activiteiten. V.V. Effect, de enige volleybalclub in Heiloo, is ook dit seizoen weer aantrek kelijk voor spelers die houden van een leuk partijtje volleybal. De eerste trai ningen zijn alweer begonnen. En om te laten zien wat Effect in huis heeft zijn enthousiaste leden van de club ook dit jaar te vinden op de Uit-Markt om demonstraties te geven. Op een echt volleybalveld kan kennismaken met de snelle en aantrekkelijke teamsport. Doe mee en maak kans op een 'Gouden Bal'. Volleyballen moet je gewoon doen. Het lijkt in het begin wat moeilijk, maar al snel wordt het leuk om met elkaar die bal over het net te krijgen. Dat vooral kinderen gek op het spelletje zijn blijkt wel uit de hoeveelheid jeugdleden bij Effect. Geschoolde en enthousiaste jeugdtrainers, die ervaring op hoog niveau hebben, geven elke maandag training aan de jonge volleybalsterren. Heb je het spel eenmaal onder de knie, dan verleer je het nooit meer. Zo zijn de oudste nog spelende Effectleden inmiddels in de zestig. Uit-Markt volleybalprogramma Vanaf omstreeks 11.00 uur tot 16.00 uur kun je kijken en natuurlijk meedoen aan verschillende spelvormen geschikt voor jong en oud. Zo worden service wedstrijden gehouden waarbij de besten kans maken op een 'Gouden Bal' en eeuwige roem. Daarnaast wor den verschillende wedstrijddemonstra ties gehouden. Gratis meetrainen in sporthal Tiet Vennewater' Kun je niet op de Uit-Markt zijn en je wilt toch eens meespelen, dat kan dat op de maandagavond in sporthal 'Het Vennewater'. Op een aantal velden tegelijk wordt er op verschillende nive aus gespeeld. Afhankelijk van je leeftijd, niveau of ambities kun je als kennisma king gratis meetrainen met de mini's (onder 11 jaar), de jeugd, de dames, de heren of de 'old timers'. Competitie of recreatief volleybal is allebei mogelijk. Het competitieseizoen begint in oktober en eindigt in april. In die periode wor den de wedstrijden in de regel gespeeld op dinsdag- of woensdagavond. Lid worden Wil je meer informatie over onze club of wil je je opgeven als lid dan kan dat natuurlijk. Neem dan contact op met ons secretariaat: Peter Busink tel. 072 5333992. Scheidsrechters en trainers Heb je volleybalervaring en zin om wedstrijden te fluiten voor Effect neem dan voor meer informatie eens contact op met onze scheidsrechterscoördina- tor Peter Schaap tel. 072 5339986. Voel je er wat voor om een team van Effect te trainen en je heb trainingservaring? Ook dan kun je voor nadere info bij Peter terecht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 13