/m ?AT\ 1 1 Dojo 't Loo meer dan alleen judo Pridini is werelds! NA Programma Uitmarkt Heiloo Unrnto on He> nitmnrkt in Heiloo EHBO een noodzakelijk kwaad 43 Modevakschool de Stolp heeft vele mogelijkheden Yoga voor 50 jaar en ouder H E 1 LOO Buitenpodium Podium Willibrorduskerk There's no business like show business Falkland viert 80 jaar op Uitmarkt! WÊm. Stichting Openbare 7 Bibliotheek Heiloo Podium \J§J WfC* IIIIIIIMI «Vil Iff I Clllllf HEILOO - Het woord EHBO is in de theoretische achtergronden ei Ook dit jaar is karatevereniging 'Funakoshi' weer van de partij op de uitmarkt. Funakoshi bestaat al weer 32 jaar en is met ruim 300 leden een van de grotere karateverenigingen in Nederland. Er wordt lesgegeven op zaterdag in de gymzaal aan de Capelackers te Heiloo en in Alkmaar en Schagen. Eenmaal lid van de vere niging kan bij alledrie.de afdelingen getraind worden, zonder dat dit extra kost. Door het geven van demonstraties en informatie op de uitmarkt hopen wij de vooroordelen die over karate bestaan, weg te nemen en te laten zien dat karate een leuke en mooie sport is. Wat maakt karate tot een leuke sport? Karate is niet leeftijdsgebonden. Bij Funakoshi wordt lesgegeven aan zowel jeugd (vanaf 6 jaar) als aan vol wassenen (oudste beoefenaar is 73). Karate is intensief, het is een sport waarbij het hele lichaam wordt getraind: armen, benen, buik, heup. Daarnaast worden oefeningen zowel links als rechts uitgevoerd, waardoor de coördinatie verbetert. Karate is geen eenvoudige sport, de meeste mensen die eraan beginnen merken dat met name coördinatie een probleem is. Des te groter is de vol doening na 2 tot 3 maanden van trai nen als blijkt dat de bewegingen dan veel gemakkelijker gaan. Wilt u meer weten over karate en Funakoshi dan kunt u op de uitmarkt terecht. Wij staan op de Westerweg, maar u kunt ook bellen met: - Fons Kraakman 072 - 5618093 (les gever Heiloo) - Johan Doesburg 072 - 5616979 (hoofdtrainer) Karatevereniging Funakoshi wenst u een plezierige en informatieve uit markt. HEILOO - Het woord EHBO is in deze tijd wel zo'n ingeburgerd begrip dat een ieder wel weet wat de beteke nis daar van is. Eerste Hulp Bij Ongelukken. Een ongeluk is zo gebeurd en kan overal plaatsvinden. De verwondingen kunnen divers zijn vanaf een simpele schaafwond tot een levensbedreigende situatie. Iedereen kan in principe helpen, als deze maar weet wat hij/zij wel of niet mag doen in zo'n situatie. Als u er zeker van wilt zijn dat er een EHBO'er in de buurt is als er wat gebeurt dan zou u zelf een cursus kunnen volgen. In Heiloo kan dat bij de EHBO Vereniging Heiloo. Deze bestaat sinds 1946 en heeft onge veer 115 leden. In miftimaal twintig les sen van twee lesuren leert u wat u moet doen, maar ook wat u vooral moet laten. De cursus wordt gegeven door een arts en een kaderinstructeur. De nadruk ligt op de praktijk maar. er wordt ook aandacht geschonken aan de theoretische achtergronden en ken nis van het menselijk lichaam. Om het oefenen zo 'echt' mogelijk te maken worden Lotusslachtoffers ingescha keld. Na deze cursus heeft u het EHBO diploma met de aantekeningen 'reanimatie' en 'verbandleer'. Jongeren van 11 tot 13 jaar kunnen aan de slag voor het certificaat Jeugd EHBO-A, voor de jeugd van 14 tot 16 jaar bestaat het certificaat Jeugd EHBO-B. De EHBO Vereniging Heiloo verzorgt deze cursussen op enkele basisscholen in Heiloo. Naast de cursussen verleent de EHBO ook assistentie bij diverse evenementen en sportwedstrijden in Heiloo. Voor nadere inlichtingen kan men 18.00 uur contact ophefnen met Martin Vogelsangs, tel. 072- 5338645. De volgende cursus start op 7 september en wordt gegeven in de ver gaderzaal van de badmintonhal op sportpark Vennewater aan Het Zevenhuizen 46. Dojo 't Loo is een sportvereniging met eigen ruime dojo en heeft bijna 400 leden uit. Heiloo en omstreken. Met judo, jiu jitsu, taekwondo, tai chi, nun- chakudo, karate wordt onder vakkun dige begeleiding een zeer breed scala aan sporten aangeboden. Judo: Een sport van vallen en opstaan waarbij je leert een tegenstander onder controle te brengen en te houden. Judo is een zeer intensieve sport waarbij alle spieren in het lichaam getraind en gevormd worden. Het beoefenen van judo werkt zelfvertrouwen verhogend, en leert je agressie te kanaliseren. Kortom een sport met veel facetten Jiu Jitsu: Jiu-jitsu is de zelfverdedi- gingssport bij uitstek. In een tijd waar bij agressie op straat, en zelfs in eigen huis, jammer genoeg geen uitzondering meer zijn, is het jezelf, zeer effectief, leren verdedigen geen overbodige luxe meer. Verder is het beoefenen van jiu jitsu ook gewoon als sport zeer prettig. Taekwondo: In de volksmond ook wel eens Koreaans karate genoemd. Het is inderdaad uit Korea afkomstig, het heeft echter een heel eigen sfeer en Eén van die mogelijkheden is het vol gen van de opleiding tot coupeuse, gegeven volgens het ENSAID systeem. Binnen dit systeem worden vakkennis en vaardigheden stapsgewijs opge bouwd, waarbij elk van de verschillen de fasen twee maal per jaar kan worden afgerond met een landelijk examen en het bijbehorende diploma. Daarnaast kunnen lessen worden gevolgd in het tekenen en vervaardigen van patronen en kleding op eigen maten. Ook wordt er begeleiding gege ven bij het maken van kleding, uitgaan de van bestaande patronen met naaibe- schrijving. Dit is niet alles. Bij modevakschool De Stolp kunnen ook lessen worden gevolgd in verkleedkleren maken. Hierbij wordt gewerkt aan de hand van enkele basispatronen. Omdat de gebruikte patronen vrij eenvoudig zijn is deze cursus heel geschikt voor begin nende cursisten. De patronen kunnen echter naar wens worden aangepast en voorzien van extra accenten, zodat ook mensen met meer ervaring hierin een uitdaging vinden. Verder worden cursussen gegeven in galakleding maken. Gedurende deze cursussen ontwerpt elke leerling het door haar/hem gewenste model. De verschillenden onderdelen van dit pro gramma zijn het opnemen van de maten, het tekenen en gebruiksklaar maken van het patroon en het ver vaardigen van de zelf ontworpen gala kleding. Op verzoek wordt lesgegeven in versie rende technieken en het maken van accessoires. Bij de versierende technie ken valt te denken aan allerlei bor duurwerk, kantklossen, macramé, haken, breien, en dergelijke. Voor wat betreft het maken van accessoires gaat het om bij voorbeeld hoeden, petten, corsages, tassen en sieraden. Een aantal onderdelen hiervan maken ook deel uit van het opleidingsprogramma. Kortom keuze genoeg voor zowel beginners als gevorderden. Bel of mail voor meer informatie met Ineke van Steenis-Vlak Runxputteweg 2,1851 PM Heiloo 072 5339939 of steenis7@zonnet.nl Ooit eens willen mee doen aan een echte theater voorstelling? Met orkest en alles wat er maar mee te maken heeft? Bij de Heilooër Operette Vereniging is het allemaal mogelijk. Van de diepe donkere Middeleeuwen tot en met het mondaine Parijse leven, van piraat tot hofnar, van bedelaar tot edelman. Ja zelfs duiven en ganzen komen in de rollen voor. Drie uur lang spanning en drama op en achter het toneel. Niet alleen zang komt aan bod maar ook spel, dans en drama. Zowel bij de solisten als bij de koorleden wordt er op alle vier facetten een beroep gedaan. De Heilooër Operette Vereniging is een gemêleerd gezelschap van onge veer 50 leden die variëren in leeftijd van 18 tot 80 jaar. Voor iedereen is er wel eens een rol of rolletje weggelegd. Maar ook als je denkt laat mij maar lekker meezingen in het koor, is dat geen probleem. Zingen is leuk en maakt je blij, maar met het toneel erbij word je een totaal ander mens. Dus kom eens langs en maak kennis met het muziektheater. Bij onze kraam op de uitmarkt kun je alvast een voorproefje krijgen wat er zoal gebeurt, door foto's te bekijken, de muziek te horen en de decors te voelen van onze vele uitvoeringen. Per jaar doen we een operette van Engelse, Duitse of Franse komaf. Na een jaar van hard werken gaan we twee weken het theater De Beun in om de voorstel ling neer te zetten. Natuurlijk samen met een professioneel orkest en belich ting enz. In februari 2005 voeren wij het stuk 'Der Bettelstudent' op van Karl Millöcker. Meer informatie hierover is te vinden op onze site www.erisweer- operette.tk. In plaats van lid worden kunt u ook als donateur onze vereniging steunen en krijgt u een leuke korting op de kaarten en voorrang bij de kaartenverkoop. Nog even een oproep speciaal voor de mannen: grijp uw kans om lid te wor den want we hebben veel mooie, alten en sopranen. Zelfs een keertje vreemd gaan op het toneel is bij ons toegestaan. Cosi Fan Hitte!! Een drempel werpen wij niet op, je hoeft echt geen Pavarotti te zijn om mee te kunnen doen, ook als het niet zo mooi klinkt kan het nog gerust. Tot ziens op de uitmarkt Pridini' is een vereniging die zich bezig houdt met internationale dans, muziek en zang. Zo'n vijfentachtig leden beleven wekelijks plezier aan deze vorm van ontspanning. Iedereen, vanaf 6 jaar, is dan ook van harte welkom wanneer: - je op een plezierige manier fit wilt blijven; - je je motoriek en conditie op een gezellige wijze wilt verbeteren; - je je maatgevoel wilt ontwikkelen; - je een sport zoekt waarvoor je geen speciale schoenen of kleding hoeft aan te schaffen; - je specialistenavonden, instuiven en festivals wilt bezoeken; - je nooit stil kunt blijven zitten wan neer je in de vakantie de regionale muziek hoort. Op woensdagavond kun je binnen lopen in het 'Open Huis', boven win kelcentrum 't Loo. Daar begroet Coby Hoogendijk je tussen 19.00 en 20.00 uur, wanneer je tussen 6 en 12 jaar bent. Ben je ouder, dan staat Huub de Jong voor je klaar, van 20.00 tot 21.30 uur. Natuurlijk wil je eerst weten of internationale dans iets voor jou is, en daarom mag je de eerste twee keer gra tis 'proefdraaien' voor je je definitief aanmeldt. Wil je graag optredens verzorgen, mee doen aan festivals in binnen-en buiten land, dan kun je meedansen in de demonstratiegroep. Je moet dan wel 2 jaar danservaring hebben, dit mag naast volksdans, ook in een andere dansvorm zoals ballet, streetdance, stijldans zijn. Er is een jongerendemo- groep, voor iedereen vanaf de brugklas In het jaar 1924 werd Falkland Toneel opgericht. Dat houdt in dat we dit jaar 80 worden. Deze verjaardag vieren we met ongeveer 45 spelers en medewer kers die er samen voor zorgen dat Falkland ieder jaar vier toneelstukken op de planken zet. Ook voor dit najaar staan er weer twee nieuwe producties in de steigers. We spelen op 15,16 en 17 oktober 'Het laatste grote bos' van Jan Staal. En op 5 en 6 november zijn de volwassenen aan de beurt. Zij kun nen genieten van 'Familie' geschreven door Maria Goos. Natuurlijk zijn we aanwezig op de Uitmarkt, waar we onze verjaardag graag met u vieren. De hele dag zullen enkele van onze spelers over de Uitmarkt lopen. Wie weet kunt u ze ontdekken tussen 'het gewone volk' en maakt u kennis met de rol die zij die dag spelen. Wilt u alvast kaarten kopen voor de komende voorstel lingen) dan kunt u terecht bij onze kraam. Voor de kinderen organiseren we daar een speciale BALLONNEN WEDSTRIJD. Om 15.00 uur worden de ballonnen opgelaten en hopen we op veel deelnemers. Er zijn natuurlijk mooie prijzen te winnen! Falkland Toneel dus. Een vereniging met een veelzijdige groep acteurs. Zij worden enthousiast ondersteund door een decor- en kledingploeg en mede werkers die zorgen voor licht, geluid en vormgeving. Met zijn allen vormen we een hechte groep. Voor diversiteit in ons ledenbestand zijn vooral jonge mensen van harte welkom. Wil je decor bouwen, kleding maken of je lekker uitleven op het toneel, meld je dan bij ons aan. Wij verwelkomen je graag! Meer informatie bij: Anke Wisselink, voorzitter, 072 5150403 tot 18 jaar, die oefent twee maal per maand op vrijdagavond, van 18.30 tot 19.30 uur, in het 'Open Huis'. Ben je ouder dan is daar op dezelfde avond de volwassendemogroep, die oefent van 19.30 tot 22.30 uur Hou je van het zingen van wereldmu ziek, dan kun je meedoen aan de zang groep, een kleine groep, die oefent in de huiskamer, twee maal per maand op maandagavond, van 20.00 tot 22.00 uur. Deze zanggroep is een onderdeel van de demonstratiegroep, en verzorgt ook optredens. De groep zoekt m.n. naar sopranen. Een ander onderdeel van de demon stratiegroep vormt het begeleidingsor kest, dat ook twee maal per maand oefent. De muzikanten zijn i.v.m. het instuderen van nieuwe dansseries voor al op zoek naar een violist, een bassist of bespeler van een basgitaar. Natuurlijk mag je altijd tijdens een repetitieavond gewoon binnenlopen, om eens te kijken hoe het er toegaat. Ook is het mogelijk om de groep te boeken voor een optreden. Voor meer informatie kunt u bellen naar: Marianne Schippers - 072 5334110; Silvia Denneman - 072 5052287; voor de demonstratiegroep naar Nel Coolegem 072 5335427. Op de 'Uitmarkt' kunt u kennis maken met 'Pridini', hetgeen overigens 'bij de duinen' betekent, tijdens open lessen en optredens. In de eigen 'kraam' kunt zien wat er zoal gebeurt op internatio naal dansgebied, en hoe "Pridini' Heiloo op de wereldkaart zet! In deze roerige tijd is het soms moeilijk om een rustpunt te vinden. In deze situ atie kan yoga een grote hulp zijn. Yoga werkt niet alleen ontspannend maar bevordert ook uw geestelijk en licha melijk welbevinden. In de les besteden we aandacht aan houding en beweging. Het bewust worden van de adem. Evenwicht, concentratie en ontspan ning. Je hoeft niet lenig te zijn om een yoga te beginnen. Iedere beweging, hoe groot of klein, is tenslotte een goede bewerking. Het gaat erom dat je met de aandacht aanwezig bent om het lichaam te ervaren, te ontdekeken. Zo verken je gaandeweg je mogelijkheden en grenzen. Ook de adem wordt hierbij bewust betrokken. De aandacht voor het leren ontspannen komt zowel tij dens de bewegingen als stil liggend op de grond aan bod. De yoga-cursussen van de Stichting Ouderenwerk worden gegeven van dinsdag tot en met vrijdag in het Trefpunt of in het Open Huis. Te begin nen in de tweede week van september. Er zijn twee gediplomeerder docenten: Ineke Meester, tel. 072-5335389 en Anne Faber-Noest, tel. 072-5818405. Het cursusgeld bedraagt 100 euro voor 30 lessen, eventueel te voldoen in twee termijnen. Voor nadere informatie en/of opgave mevrouw S. Bruijn-van Wonderen, tel. 072-5333921 of Jeanette Delleman, tel. 072-5332412. eigen technieken ten opzichte van het 'Japans' karate. Tae-kwon-do is zeer spectaculair om te zien, maar zeer zeker ook om te doen. Nunchakudo: De nun-chaku, de Chinese rijstvlegel (twee stokjes met een koordje ertussen) speelt bij deze sport de hoofdrol. Door een veelheid aan technieken leer je omgaan met deze 'wapens'. En langzamerhand is er ook een soort show element ontstaan, wat deze behendigheidssport ook voor toeschouwers zeer aantrekkelijk maakt. Tai Chi: Tai-chi is in China de nationale manier is om de dag zonder stress en vol energie te starten. Het is een bewegingsvorm afkomstig uit oude Chinese verdedigingskunsten. Er wordt gebruik gemaakt van de ener giestromen die in bepaalde banen door het lichaam stromen. Het prikkelen en stimuleren van deze banen geeft nieuwe energie en voert negatieve energie af. Karate: Het karate komt uit Japan. De stijl die bij onze sportvereniging gedo ceerd wordt is Wado-ryu. Dit is een stijl waarbij effectief bewegen en het goed gebruik maken van de mogelijkheden van het lichaam hoog in het vaandel staan. Een kenmerk van deze stijl is de dynamische vorm waarin het verschijnt. Zo leer je middels basistechnieken ver schillende vormen zoals kata (vorm) en het kumite (het vrije gevecht). Tijdens de Uitmarkt worden op het podium demonstraties van diverse sporten gegeven, maar voor alle sporten geldt dat het volgen van een aantal gra tis proeflessen de beste manier is om kennis te maken met de sport! Voor inlichtingen: 072-5337533 (10.00 tot 18.00 uur) sWing op Uitmarkt Heiloo Tijdens de Uitmarkt Heiloo kunt li luisteren naar sWing. Op 4 september presenteert dit koor van 12.00 tot 12.30 uur "a Sentimental journey" in dé Willibrorduskerk aan de Westerweg. En daarmee geeft het koor voor de tweede keer een visitekaartje af. sWing, gestart in november 2003, is een gemengd koor met zo'n 35 leden en staat onder leiding van de dirigenten Imme Wassink en Ank Boers. Het afgelopen seizoen heeft sWing hard gewerkt voor het eerste optreden van juni jongstleden, waarin het thema "a Sentimental jour ney" centraal stond. Dit optreden in juni was een groot succes. sWing onderscheidt zich van andere koren door verschillende soorten muziek te zingen, van klassiek tot pop van Nederlandse bodem of anderstalig. Een swingend popnummer als I've got the music in me wordt heel anders gezongen dan het ietwat stemmige, sfeervolle Hooglied. Daardoor is sWing een veelzijdig koor. Ook geeft het koor een optreden meer inhoud door het gebruik van gesproken teksten, om zo het thema meer uit te diepen. Muziek en tekst zijn op elkaar afgestemd, met als doel dat het publiek niet alleen geniet, maar ook geraakt wordt door het optre den. Binnen het koor is er op dit moment nog plaats voor een enkele sopraan en natuurlijk voor bassen en tenoren. sWing repeteert op de woensdagavond van 20.15 tot 21.45 uur in de Vijfhoek in Heiloo. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Geesje Zonneveld, tel. 072-5336177 en Myriam de Sain, tel. 072-5336486. UITKIJKPOST -1 SEPTEMBER 2004 - PAGINA 14 5ek He,/ Georganiseerd door: In Bibliotheek Heiloo (1 t/m 7) Horizon College Stichting Unie van Vrijwilligers Heiloo Vogelvereniging Kleurenpracht Open Universiteit Nederland Sportinstituut Vennewater Instituut De Wester Teken- en schildervereniging Tintoretto Westerweg (8 t/m 34) Scouting Victorie, Alkmaar-Heiloo Kids for Animals, dierenbescherming Tuincursussen Jeanine Jonker Stichting Ouderenwerk Heiloo Stichting Alliance Francaise, regio Alkmaar NBvP, Vrouwen van Nu Ab Baart, fotografie Zwem- Poloclub "De Spetters" E.H.B.O.-vereniging Heiloo Dompvloet opleidingen Tennisvereniging Het Vennewater Nivon, afd. Heiloo (algemeen+geologie) Nivon, afd. Heiloo (creativiteit) Springkussen KRAMEN 35 T/M 37 KRAMEN 8 T/M 34 Westerweg Info Uitmarkt WWeiSiaig Atletiekvereniging Trias Volksuniversiteit Alkmaar Stichting Cultuurbevordering "Witte Kerk" Heiloo Karatevereniging "Funakoshi" Razzle Dazzle, Acro Rock Club Het Nederlandse Rode Kruis, afd. Heiloo KMPT, Groei Bloei, afd. Heiloo Heilooër Harmonievereniging Caecilia Jenny Cornelissen 't Vennewater Badminton St. Belangenbehartiging Uitkeringsgerechtigden - Heiloo Falkland Toneel Oratoriumvereniging "Nieuw Leven" Sportvereniging Dojo 't Loo Plein voor Willibrorduskerk (35 t/m 37) Stichting Jeugdtheater Heiloo Muziek Dansschool Heiloo Muziekvereniging "Eensgezindheid" Heiloo Parkeerplaats naast Willibrorduskerk (38 t/m 50) Modevakschool "De Stolp" Volleybalvereniging "Effect" Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo (jeugd) Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo (vol wassenen) The Yoga Company Stichting Vrienden van de Beun Internationale Dansvereniging "Pridini" José Veenman - driedimensionale schilderijen Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo Heilooër Operette Vereniging 3VO (Veilig Verkeer Nederland), afd. Heiloo Fietscrossclub"De Boscrossers" ABN-AMRO Heiloo Mobiele presentatie Regionale Thuiszorg 10.30 Opening door Falkland Toneel 10.45 Internationale Dansvereniging "Pridini" 11.15 Sportinstituut Vennewater 11.45 Muziek Dansschool Heiloo 12.30 Sportvereniging Dojo 't Loo 13.00 Razzle Dazzle, Acro Rock Club 13.15 Karatevereniging "Funakoshi" 13.30 Muziekvereniging "Eensgezindheid" Heiloo 14.15 Internationale Dansvereniging "Pridini" 14.45 Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo 15.00 Karatevereniging "Funakoshi 15.15 Sportvereniging Dojo 't Loo 15.45 Stichting Ouderenwerk Heiloo:"De Fifty Singers" 10.45 Heilooër Harmonievereniging Caecilia,jeugdorkest 11.15 Muziek Dansschool Heiloo (Ballet) 11.30 Stichting Jeugdtheater Heiloo 12.00 sWing, gemengd koor 12.30 Orgel- en ensemblespel 13.00 Gemengd koor o.l.v. Didy Coljée, m.m.v. Anke Buzing- Dijkgraaf 13.30 Orgel- en ensemblespel 14.00 Kinderkoor WiKiKo m.m.v.Thijs Prein 14.30 Orgel-en ensemblespel 15.00 Jongerenkoor New Rythem o.l.v.Teresa Takken 15.30 Orgel-en ensemblespel

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 14