Nivon natuurvrienden: het Nivon Heiloo is er voor iedereen! Kids for animals: een (lub waar je bij wil horen Razzle Dazzle start Acroroin Alkmaar Dance Fitstudio 115 T.V. Het Vennewater Regionale Thuiszorg: ook thuis in Heiloo! Willibrordusparochie voor het eerst op uitmarkt Sportinstituut het Vennewater bestaat 7,5 jaar Franse conversatielessen UITKIJKPOST - 1 SEPTEMBER 2004 - PAGINA 15 Vrouwen van nu Lichtbeelden van de vorige eeuw bij Oud Heiloo Nivon Natuurvrienden is een vereni ging voor natuur, cultuur en recreatie met landelijk meer dan 40.000 leden. In de Natuurvriendenhuizen - 15 in Nederland en meer dan 1000 elders in Europa - vinden Nivonleden een gast vrij onderdak. Naast reizen, zomer- en winterkampen voor alle leden zijn er Het nieuwe programma Het afdelingsprogramma voor het sei zoen 2004-2005 is gereed. Er is een lan- denavond over Zimbabwe. Dichter bij huis: een kleine ontdekkingsreis door kerkenland, in Amsterdam een bezoek aan het Concertgebouw (met lunch concert!) en een wandeling langs poor- speciale programma's voor ouderen en voor de jeugd. Op lokaal niveau verzor gen de plaatselijke afdelingen activitei ten voor leden en niet-leden. De afdeling Heiloo De afdeling Heiloo (ruim 300 leden) biedt de mogelijkheid deel te nemen ,aan alle landelijke activiteiten en gebruik te maken van de Natuur vriendenhuizen. Daarnaast organiseert de afdeling zelf elk jaar een programma van lezingen, excursies en cursussen. ten en poortjes; Voorts een bezoek aan de Abdij in Egmond en een dialezing over de molens rond Alkmaar, en twee wandeltochten: een wandelweekend in de Gelderse achterhoek en de alweer 16e^ "wandeling over gras^' richting Bergen als besluit van het seizoen. Geologie De geologiegroep organiseert naast cursussen (o.a. over onze aarde) en praktijkavonden ook twee dialezingen, te weten in oktober over de Auvergne en in april over Alaska. Tevens staat Kids for Animals is de jeugdclub van de Dierenbescherming en heeft tot doel kinderen respect en verantwoordelijk heid bij té brengen voor alle dier en. We Rebben de dieren van ons afhankelijk gepiaakt, ze opgesloten in hokken en kooien, met als gevolg dat we voor ze 'moeten zorgen ook als we geen zin eh/of tijd hebben, ook als het regent. È>aarnaast zijn er gelukkig ook nog wilde dieren, maar ook zij zijn in grote mate van ons afhankelijk, we bouwen hun leefgebied vol, maken wegen dWars door hun leefgebied heen en gooien rommel overal waar je maar kan kijken. Regelmatig worden we ook opgeschrikt door mishandeling van die ren. Zo erg zelfs dat je je afvraagt hoe jnënsen tot zo iets kunnen komen. Nog sfeeds^zijn er ouderwetse circqsseq met ^ilde-dieren, ;die alsof de tijd Je eft stil gestaan, de'dieren in kleine wagens van höt naar her slepen. Vroeger zag je .zulke dieren nooit, tegenwoordig zien v(e deze dieren liever in de mooie jiaiuurfilm. Alleen als het publiek wei gert zo'n ouderwets circus te bezoeken zal hier aan een einde komen en wordt een circus zoals Cirque du Soleil een 'feest om te bezoeken. Onze jeugdleden Veftellen dan ook overal dat circussen Met dieren geboycot moeten worden. Pe jeugdleden van de Dierenbescherming zijn echte dieren vrienden en doen er alles aan om voor de dieren op te komen. Zij houden spreekbeurten over dieren, verzamelen handtekeningen tegen allerlei wantoe standen en zamelen geld in voor goede doelen. Zo is er vorig jaar een grote inzameling geweest voor het Berenbos in Rhenen. We zijn er zelf naar toege gaan om het geld te brengen en de berenverblijven te zien. We hebben al eens actie gevoerd voor bomen in de wei, zodat de dieren weer schaduw en beschutting krijgen bij hitte of regen. Ook hebben we een biologische boer derij bezocht om zelf het verschil te zien met bio-industrie. Met Pasen wordt er geknutseld en wordt het Scharrel-ei extra gepromoot, in de zomer staan we op markten en braderiën om infprrqatie te geven. Ook pode Uitmarkt, zijn we ,%$t heel vgel informatie en natuurlijk onze wereld beroemde grabbelton aanwezig en kunt u uw handtekening zetten tegen het couperen (afknippen)van de staar tjes van lammetjes. Lid worden kost 10 euro per jaar en daarvoor krijgen de kinderen onder andere zes keer per jaar een tijdschrift en mogen ze gratis meedoen met onze activiteiten vanaf zes jaar. En mocht u na het lezen van dit stukje denken daar wil ik ook bijho ren: meld u dan aan als vrijwilliger! Hinke Geutskens, tel. 072-5336180. een ééndaagse excursie naar het voor malige eiland Wieringen op het pro gramma. Handvaardigheidscursussen Handvaardigheidscursussen zijn er zowel voor beginners als voor gevor derden. Naast de cursussen onder bevoegde (bege)leiding zijn er 'work shops' en 'creatieve hobby-middagen' waar doe-het-zelvers aan de slag kun nen. Het Nivon op de Uitmarkt Op de Uitmarkt is de afdeling Heiloo aanwezig met eigen informatiestands. Daar kan men terecht voor inlichtingen over de landelijke activiteiten en over het programma en de cursussen van de afdeling en van de geologie-groep. Enkele cursusleiders geven demonstra ties. (Zie ook de advertentie elders in deze krant). Programma en cursusoverzicht Het cursusoverzicht en het winterpro- gramma zijn aan alle leden toegezon den. Andere belangstellenden kunnen deze aanvragen bij de in de advertentie vermelde adressen of meenemen tij dens de Uitmarkt. Let op! Evenals vorig jaar worden de bijeen komsten op zaterdagavond gehouden in Het Trefpunt aan het Abraham du Boishof, dicht bij het station. Alle ande re bijeenkomsten vinden wel plaats in het Open Huis in Heiloo. De naam is nieuw, maar de vereniging is reeds opgericht in 1930 als Nederlandse Bond voor Plattelands vrouwen. Het is een algemene vrou wenorganisatie met ruim 60.000 leden, verdeeld over 650 afdelingen en is daarmee de grootste vrouwenorganisa tie van Nederland. Wc maken deel uit van de Associated Country Women of the World, waarbij 9 miljoen vrouwen zijn aangesloten. In Heiloo heeft de afdeling momenteel ruim honderd leden, actief op allerlei gebied. Wat gaat er komend seizoen allemaal gebeuren? Om te beginnen is er elke maand een avondbijeen komst met een thema, een spreker of een activiteit. Een kleine greep uit het programma: een muzikale avond over Jacques Brei, een gefilmd reisverslag over Zuid- Amerika en een historische wandeling door 750 jaar Alkmaar. Verder zijn er binnen de afdeling allerlei interesse- groepen: er is een enthousiaste tuin- club, er zijn leeskringen, een pittige wandelclub, een sportieve fietsclub, vrouwen gaan samen naar theater en er worden vele uitstapjes georganiseerd. Ook is het mogelijk om deel te nemen aap cursussen op creatief, cultureel of communicatief gebied. ZeVf^een bui tenlandse vakantie behoort tot de mogelijkheden. Kortom: een actieve vereniging, met voor elk wat wils. Maar naast alle acti viteiten wil de bond vooral een ont moetingsplaats zijn voor vrouwen van alle leeftijden en gezindten in Heiloo. Het is mogelijk een proeflidmaatschap voor een paar maanden aan te gaan, meldt u hiervoor op de Uitmarkt. Voor informatie kunt u ook contact opne men met de voorzitster, Annemieke Woudstra, tel.5336861 Zoals ook vorige jaren zal de Vereniging Oud Heiloo op de Uitmarkt aanwezig zijn. Zij zal licht beelden van het Heiloo van de vorige eeuw vertonen, en hierbij zal ook een toelichting worden gegeven. Zij doet dit om aandacht te vragen voor haar doelstelling: de historie van Heiloo te bestuderen en levend te houden, en om aandacht te vragen voor de Oudheidskamer De Oude Pastory, die zij beheert en waarin een perma nente tentoonstelling over de historie van Heiloo te zien is en wisselende tentoonstellingen over de Heilooër geschiedenis en soms ook andere historische onderwerpen. Ook zullen de boekjes en kaarten, die de Vereniging in de loop van de jaren heeft uitgegeven, voor zoveel nog voorradig zijn, te koop worden aange boden. De Vereniging is aanwezig in de Kerkstraat van de Willibrordus- kerk. Acrorock is een danssport waarbij op snelle (pop/rock) muziek acrobatische elementen worden afgewisseld met moderne dansfiguren. In Acrorock worden onder andere streetdance, acrogym, jazzdance en turnen gecom bineerd tot een dynamische sport. Je bouwt met deze sport veel conditie op en je kan al gauw wat laten zien aan anderen. Razzle Dazzle is een nieuwe vereni ging die onder leiding van Heilooënaar Erwin Wolf en het Sint Pancrasser echtpaar Edwin en Josée Koolhaas in Alkmaar van start gaat. Al meer dan 15 jaar hebben zij ervaring in deze danssport op zowel nationaal als inter nationaal gebied. Op dit moment trai nen zij de grootste Acrorock groep in Nederland en zijn Erwin en ook Edwin jurylid van de landelijke Acrorock- bond. De afgelopen twee jaren gaven zij al les in een aantal dansscholen in de regio. De paren die hier dansten waren uiterst succesvol op het Nederlands Kampioenschap Acrorock en gaan bijna allemaal op in de eigen vereniging. Met de start van een eigen vereniging gaat een lange wens in vervulling. Zij hopen een nieuwe groep enthousiaste leden te vinden die het leuk vinden te bewegen op muziek. Voor deze sport is het niet noodzakelijk dat je super lenig, sterk of ritmisch bent. Het is wel prettig als je samen met een partner komt. Er wordt namelijk altijd gedanst als paar. Meisjes tot en met 14 jaar mogen echter wel dansen. Lijkt het je wel wat öm eens te ervaren wat Acrorock is, kom dan kijken op de Uitmarkt. Razzle Dazzle heeft er een infostand, en om 13.00 uur is er een grote demonstratie op het buitenpodi um met veel van onze dansparen. Verder zullen er spontane demo's bij de stand worden gegeven van acrobati sche figuren. Ook is het altijd mogelijk om een gratis proefles te volgen op de woensdagavond om 19.30 uur in onze sportzaal aan de Elgerweg te Alkmaar. Dit is nabij winkelcentrum de Mare. Natuurlijk kun je ook informatie krij gen bij Erwin Wolf, tel. 5339439 of Edwin en Josée Koolhaas, tel. 5611224. E-mail kan ook erwin.wolf@quick- net.nl of koolhaas@freeler.nl Tot slot is er nog onze website die het bezoe ken waard is, www.razzledazzle.tk. Hier staan ook leuke filmpjes op, zodat je alvast wat kunt zien van Acrorock. Tot op de Uitmarkt en, Let your body rock! Tijdens de Uitmarkt brengen de leer lingen van Dance Fitstudio 115 een voorstelling in de balletschool aan de Stationsweg, tegenover de bibliotheek. Voor gëinteresseerden is dit de gele genheid om nader kennis te maken met de balletschool. De Dance Fitstudio is inmiddels een begrip in Heiloo. Al 8 jaar weet Monique Elgin haar leerlin gen te enthousiasmeren in onder ande re klassiek ballet en jazz/showmusical. Dit is niet zo verwonderlijk, daar Monique zelf uit de wereld van show musical komt. Haar HBO-opleiding voltooide zij aan de balletacademie van Lucia Marthas. Na een aantal jaren te hebben gedanst bij internationale tv/theaterproducties heeft zij de over stap gemaakt naar een eigen ballet school. Haar doelstelling is om leerlin gen met veel plezier te laten dansen en diegene die verder willen in de danswe- reld deskundig te begeleiden. Dit gebeurt onder andere door middel van selectietrainingen. Maar natuurlijk geeft Dance Fitstudio hiernaast nog andere lessen zoals aerobic, bodyshape en het zeer populaire bodycontour. Ook worden de 'kleintjes' niet verge ten. Voor hen is er peuter/kleuterballet vanaf 4 jaar. Als u gëinteresseerd bent in een van de bovenstaande lessen, kom dan zaterdag naar de stand voor informatie. De voor stelling kunt u zien om 10.30,11.30 en om 12.30 uur. Dance en fitstudio 115 vindt u aan de Stationsweg 115, tel. 072-5332914. De Tennisvereniging "Het Vennewater opgericht op 15 februari 1976 en gevestigd op het sportpark Het Vennewater, is de grootste tennisvere niging binnen Heiloo met momenteel ca. 1300 leden. De vereniging heeft de beschikking over 12 kunstgrasbanen voorzien van lichtinstallaties. Begin 2004 zijn alle banen gerenoveerd, waardoor er nu een gloednieuw tennispark beschik baar is. Door de kunstgrasbanen kan er in principe het hele jaar door gespeeld worden. Bovendien zijn de banen omringd door bomen en struiken, zodat er ondanks sterke wind toch weinig hinder van de wind wordt ondervon den. Op het tennispark is een clubgebouw met kantine met jeugdhoek en een gezellige bar, alsmede een terras uitkij kend over de banen. Dit nodigt u uit om eens b.v. tijdens toernooien, vrijblij vend en onder het genot van een con sumptie te komen kijken naar de ver richtingen van de spelers/speelsters. evenementen, een pannenkoeken-toer nooi en nog vele andere activiteiten. Buiten de toernooien worden er racket ochtenden en -avonden georganiseerd. De medespelers worden per half uur spelen door de coördinator bepaald. Dit is tevens een goede gelegenheid om andere leden te leren kennen. Daarnaast worden er diverse door de KNLTB georganiseerde competities op het tennispark gespeeld. Tijdens het zomer- en winterseizoen kan ieder seniorlid aan privé- of groepslessen deelnemen. De lessen worden rechtstreeks met de trainer(s) afgehandeld. Junioren en aspiranten worden in de gelegenheid gesteld tegen een speciaal tarief de lessen te volgen. Ook kunnen zij gedurende de winter trainingslessen van de clubtrainer op binnenbanen vol gen, deze worden door de club gesubsi- dieerd.De contributie voor een heel jaar tennis spelen is voor het jaar 2005 voorlopig vastgesteld op: In Heiloo bestaat reeds vele jaren de mogelijkheid om in een prettige sfeer Franse conversatielessen te volgen onderleiding van een ervaren lerares Jenny Cornelissen. Zowel overdag als 's avonds wordt er geoefend in groep jes of privé, in uitspraak en spreek vaardigheid. Voor beginners en wat minder gevorderden wordt er gewerkt met de methode 'C'est ca', deel I en deel II. Dit zijn een lesboek en oefe- ningenboek, speciaal ontwikkeld voor volwassenen, die het begrijpen en spreken van het Frans langzaam maar gedegen willen opbouwen. Voor de meer gevorderden bestaan er verschil lende niveaus en discussievorm, waarin met elkaar wordt geconverseerd in het Frans over allerlei interessante onder werpen uit de maatschappij, actualitei ten etcetera. Soms zal de lerares zelf een vertelling in het Frans geven, om ook uw luister- en begrijpvaardigheid te trainen. Zonder al te veel huiswerk, maar wel door met een bepaalde regel maat met de Franse taal bezig te zijn, kunt u uw Franse spreekvaardigheid op een prettige wijze opbouwen. Dit jaar presenteert de Willibror dusparochie zich voor het eerst op de Uitmarkt. Op verzoek van de organisa toren van de Uitmarkt is het kerkplein beschikbaar voor kraampjes en zullen een aantal optredens plaatsvinden in het kerkgebouw (zie programma elders). Informatie Bij de ingang van de kerk is een kraam pje ingericht met informatiefolders over allerlei activiteiten van de parochie. Hier is ook het boekje 'Rondleiding door Willibrorduskerk en Willibrordus- huis' te verkrijgen met een beschrijving van de gebouwen en het interieur. Rond de Waterput Op initiatief van het Interkerkelijk Pastores Beraad Heiloo, waarin pasto res en predikanten van alle kerken van Heiloo zitting hebben, wordt komend werkjaar een groot aantal activiteiten georganiseerd zoals lezingen, cursussen en gespreksgroepen. Dit project draagt de naam 'Rond de Waterput'. Een boekje met informatie en aanmeldings- strook wordt u aangeboden in de kraam. Misschien ben je dan blij met ons initi atief. Wij zijn de initiatiefgroep voor het WMK, Willibrordus Midden Koor (voorlopige naam). De groep bestaat uit Petra Henselmans, Jos van Dam, Marius Prein met ondersteuning van Pastor Helsloot en Marieke Hoetjes. Wij zijn druk doende een koor te for meren voor mensen die graag willen zingen en een viering in de kerk willen ondersteunen. We richten ons op oude- - r\r\rn 1 .1. 1_ A Amtq niaimrctp nrAPnclpCCPtl WOrflP.11 dfifHIP V3U CCU UCtieVC geZOnde 'Sinds Januari 1997 bevindt zich op de bovenverdieping van de gemeentelijke sporthal, sportinstituut het vennewater, een gerenommeerd bedrijf op het gebied van sport, gezondheid en well- ,nejss. yqel Heilooënaren, klanten uit de Ijgmonden en Limmen hebben inmiddels de weg gevonden naar dit Instituut waar men onder .professionele begeleiding aan een gezonde life style Jcap werken. Op dit moment worden uiteenlopende activiteiten aangeboden zoals: - Groepslessen op muziek waaronder BodyStep, Body Pump en Spinning. "Daarnaast ook andere populaire lessen popis Ground Control, Body Shape, Combi-Spinning en Steps. Wij blijven bp, de hoogte van de laatste ontwikke lingen. Enthousiaste en professionele instructors zorgen voor een effectieve én leuke work-out. - fitness onder begeleiding, met behulp van de TechnogymsleutelDeze sleutel verzamelt alle trainingsgegevens, zodat onze instructors u een programma op Maat kunnen geven. Diverse vormen yan fitness kunt u bij ons doen. Individuele fitness, Fysio-fitness of de katste trend personal training. Bij de Jl|tste variant krijgt U extra persoon lijke begeleiding '- Puitensportactiviteiten; het gehele jaar door, zijn o.a sportief wandelen, Nieuw is Nordic Walking hierbij wan delt u met stokken voor een effectieve work-outmountainbiken vindt plaats Vaftaf september. Sportinstituut het 'Vennewater zoekt nog deelnemers Hxpr de voorbereiding op de Strand- race van Egmond in januari 2005. Onze nieuwste groepslessen worden vertoond op de uitmarkt van 11.15 tot 11.45. In het kader van het 7,5 jarige bestaan kunt u meedoen aan een prijsvraag van Sportinstituut het Vennewater op de Uitmarkt. Ook kunt U gratis een Introductie leskaartje verkrijgen voor de nieuwe programma's die Sportinstituut het Vennewater op zondag 04 Oktober 2004 zal geven. U kunt zich hiervoor inschrijven. Sportinstituut het Vennewater ziet met enthousiasme de toekomst tegemoet. Wij zullen nieuwe producten blijven aanbieden ter bevor dering van een actieve gezonde life style. Het programma tijdens de Uitmarkt 11.15 tot 11.25 Body Step 11.25 tot 11.35 Body Pump 11.35 tot 11.45 Spinning Sportinstituut het Vennewater is te vin den in de sporthal aan het Zevenhuizen 48. Openingstijden Ma - Vr 08.00 tot 12.30,13.30 tot 22.30 Za, 08.00 tot 13.00 Telefoonnummer 072-5330344 E-mailinfo@sivennewater.nl ïn de loop van het seizoen worden door de vereniging verschillende toernooien georganiseerd. Allereerst is daar het Openingstoernooi, waarmee het nieu we seizoen wordt ingeluid. Verder diverse andere toernooien o.a. het Open Tannestoernooi, een mixed-invi- tatietoernooi, clubkampioenschappen en als afsluiting van het seizoen het Slottoernooi. Tijdens de toernooien worden gezellige feestenavonden geor ganiseerd. Ook voor de jeugd is er een eigen "Open Tannestoernooi", de jeugdclubkampioenschappen met vele 38. 68,- - Aspiranten (tot 10 jaar) E (inschrijfgeld E 10,-) - Junioren (tot 17 jaar) E (inschrijfgeld E 10,-) - Senioren: E120,- (inschrijfgeld E 15,- De verplichting voor senioren tot het verrichten van bardiensten maakt onderdeel uit van de contributie. Secretariaat: Zevenhuizenlaan 99 1851 MT Heiloo Tel: 072 5333543 Nordic Walking Muziek Anke Buzing-Dijkgraaf zal zowel op het koororgel als op het grote pijpor gel, composities laten horen van vele belangrijke componisten uit het verle den. Het grote pijporgel zal op deze dag voor het eerst weer te horen zijn na een grondige restauratie. Een instrumentaal ensemble zal even eens te beluisteren zijn. Dit ensemble bestaat uit Marry Borst (hobo), Leonie Hennekens (dwarsfluit), Piet Buzing (fagot) en Anke Buzing-Dijkgraaf (orgel en piano). Het kinderkoor WiKiKo, het Jongerenkoor New Rhythm en het Dames- en Herenkoor van de parochie zullen zich muzikaal presenteren. Werving leden nieuw koor Zingen is ontspannend en leidt tot leuke ontmoetingen. Zing jij ook graag? re jongeren en jongere ouderen. We zijn begonnen met het zoeken van een dirigent en een pianist en zijn blij daarin geslaagd te zijn. De heer Jan Peter Versteege en de pianist Jack Koppels willen met hun ervaring en enthousiasme samen met ons een sfeer creëren die bij ons en de kerk past. De wekelijkse repetities zullen op dinsdag avond zijn van 19.45 uur tot 21.45 uur. De eigen bijdrage is E 8 per maand. De eerste kennismakingsavond is op dins dag 7 september. Voor inlichtingen of aanmelding: Petra Henselmans, Werkendelslaan 41, tel. 5338670, e-mail: as.henselmans@quick- net.nl Als organisatie die midden in de Heilooër maatschappij staat, mag Regionale Thuiszorg zeker niet ontbre ken op de Uitmarkt, hét jaarlijkse eve nement voor actief Heiloo! Al jaren lang is Regionale Thuiszorg 'thuis' in Heiloo, en sinds een half jaar is het kan toor aan de Nijverheidsweg 33 (Industrieterrein Oosterzij) zelfs regio kantoor voor de thuiszorg en diensten in de plaatsen Heiloo, Limmen, Akersloot, Bergen, de Egmonden en Schoorl. Natuurlijk doen wij ons werk voorna melijk bij onze cliënten thuis, maar de Nijverheidsweg is het onderkomen voor: De drie zorgteams (zo'n 180 medewer kers) uit Heiloo en Limmen/Akersloot die er hun wijkgebouw hebben, Het spreekuur van de diabetesver- pleegkundige, het spreekuur van de diëtiste, de planning van de zorg: welke mede werker gaat naar welke cliënt? Voor jong tot oud De zorg en diensten die Regionale Thuiszorg in Heiloo en omgeving biedt, hebben overigens een belangrijk ding gemeen met de activiteiten en organi saties op de Uitmarkt: ook onze zorg en diensten zijn er voor jong tot oud! Denk aan: Het consultatiebureau, huishoudelijke hulp, hulp bij dagelijkse persoonlijke verzor ging als wassen en aankleden, of aan- en uittrekken van steunkousen, verpleegkundige zorg, bij langdurige ziekte of na thuiskomst uit het zieken huis, dag en nacht, gespecialiseerde wijkverpleegkundigen die advies, instructie, begeleiding en voorlichting geven op gebied van onder andere reuma, diabetes, kanker, hart en vaatziekten en wond- en stomazorg, gespecialiseerde verzorging, bij psycho sociale problemen (bijvoorbeeld bij problemen met de kinderen of het onder controle houden van het huis houden), personen alarmering, voor acute hulp bij noodsituaties thuis. Vragen over thuiszorg of over de pro ducten en diensten van Regionale Thuiszorg? Stel ze gerust aan de mede werkers die op zaterdag 4 september aanwezig zijn op de Uitmarkt! Bellen kan natuurlijk ook: tel. 072 - 5127127, of kijk op internet: www.regionalethuis- zorg.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 15