zomeruitwisseling of naar een zomerkamp Samenwerkingsovereenkomst ANBO en KB O beklonken Dierenbescherming dringend op zoek naar collectanten Ouder/kinderpanel over mobieltjes voor kinderen KJ BRIEVEN Foto-expositie Loretta in Vietnam UITKIJKPOST - 01 SEPTEMBER 2004 - PAGINA 16 Vervolg van voorpagina: Onze Lieve Vrouwe Ter Nood j^0n jtUU* Hilar het buiteillaildj Op Na een woelige geschiedenis met hoogte- en dieptepuntenis Onze Lieve Vrouw ter Nood vandaag de dag een bloeiend bedevaartsoord, (foto: MSP) Kunstwerk en Maria Idols Om een tipje van de sluier op te lichten vertelt zuster Humilia over de plannen voor het jubileum. „Het jubileumpro gramma loopt dus van Pasen tot half oktober. De meimaand vormt daarbij het hoogtepunt. Dat begint al op zon dag 1 mei. Dan zal er een kunstwerk onthuld worden in de kleine kapel. Een flink aantal kunstenaars heeft gehoor' gegeven aan een oproep om een ont werp in te dienen voor de enige nog onbeschilderde muur. Een jury heeft een keuze voor 10 ontwerpen gemaakt. 1 Ontwerp wordt uitgevoerd, de overi gen komen in een brochure. De volgen de dag zijn zo'n 25 tot 35 Maria Bedevaartsoorden uitgenodigd." Maria Idols met Hennie Huisman Hemelvaartsdag (5 mei) heeft een heel eigentijds karakter. Niemand minder dan Hennie Huisman, waar zuster Humilia een goed contact mee heeft, organiseert de Maria Idols. Potentiële idols worden opgeroepen om het Ave Maria te zingen. Voor die tijd beoor deelt Hennie de ingezonden cassette bandjes. Op de avond van Hemelvaartsdag zul len de deelnemers hun Ave Maria ten gehore brengen. De pauze heeft een echt Huisman-karakter, want Hennie veilt dan zijn spullen gebruikt bij de Mini Playbackshow. „Laatst zei hij me dat het goed gaat met de inzendingen: hij heeft er nu al zes. Dus het gaat door!", vertelt de zuster. Getrouwd of gedoopt? Zuster Humilia verheugt zich er zicht baar op en leest van haar schema nog talloze activiteiten voor. Zoals gezins vieringen op 7 en 8 mei. Al degenen die gedoopt en/of getrouwd zijn op "Kapel" worden uitgenodigd. Zuster Humilia grijpt de gelegenheid aan om een oproep te doen aan degenen die zij niet heeft kunnen bereiken. „Zijn er mensen die hier getrouwd of gedoopt zijn, ze zijn van harte uitgenodigd!" Een plechtige eucharistieviering in de ochtend, na een luchpauze de tentoon stelling voor de volwassenen en een programma wederom van Hennie Huisman met en voor de kinderen. Verder een concert, korendag en sym- posium(gebaseerd op onder andere onderzoeken van twee studenten)in de dagen daarna. Het geheel wordt offici eel afgesloten op zondag 29 mei. De bisschop is dan hoofdcelebrant. De hele periode is een tentoonstelling te bezichtigen van souvenirs van bede vaartgangers. Wilt u meer weten over het jubileum, bent u of kent u degenen die getrouwd of gedoopt zijn op 'Kapel' of heeft u souvenirs die u beschikbaar wilt stel len? U kunt dan contact opnemen met zuster Humilia op telefoonnummer: 072-5051288. Ook kunt u een kijkje nemen op de website www.onzelieve- vrouwternood.nl of stuurt u een email naar onzelievevrouwternood@hetnet.nl. REGIO - Zaterdag 18 september vindt in SG De Gildevaart, Harmonielaan 2, Nieuwegein de jaarlijkse voorlichtings middag plaats over de internationale jeugduitwisselingen die Rotary biedt voor jongeren vanaf 15 jaar. Van 13.00 tot 17.00 uur kunnen ze met hun ouders kennis maken met de verschillende programma's: zomerkampen van twee tot drie weken, uitwisseling tussen families voor circa vier weken en met het highschool jaaruitwisselingspro gramma. De toegang is gratis. De service clubs van Rotary hebben onder andere als doelstelling een beter begrip te bevorderen tussen jonge mensen over de hele wereld om daar mee tussen volkeren en culturen een grotere onderlinge waardering en tole rantie te ontwikkelen. In de praktijk wordt dat uitgevoerd in verschillende programma,s die verschillen in duur. Op de voorlichtingsmiddag worden alle gewenste inlichtingen verstrekt door Rotarians die direct betrokken zijn bij de verschillende programma's en door jonge mensen die zelf aan een van die programma's hebben deelgenomen. Maar ook op de website www.rotary- jeugduitwisseling.nl is alle informatie te vinden en kan men vragen kwijt. Alle jongeren kunnen aan de Rotary jeugd uitwisselingen deelnemen. Hoewel de leeftijdsgrens per programma en per land enigszins verschilt, gaat het voor de jaaruitwisseling en de intercontinen tale zomeruitwisseling globaal om 16 tot 19 jarigen. Voor de zomerkampen varieert de leeftijd van de deelnemers van 15 tot 23 jaar. De korte program ma^ zijn tamelijk gemakkelijke intro ducties in een andere wereld. Voor het jaarprogramma moet de deelnemer sterker in de schoenen staan. Rotaryclub Heiloo Door Rotaryclub Heiloo is in in het vorig jaar een meisje naar Texas en een meisje naar India uitgezonden. Daar maakten ze deel uit van de loka le gemeenschap. Ze hebben er ook wat schoolse zaken bijgeleerd nadat ze hier al hun eindexamen deden. Het is niet alleen een jaar van huis maar vooral een jaar waarin alles anders is. Hun blik is inmens verbreed waardoor ze begrijpen wat de waarde is van andere manieren van met elkaar omgaan. Ze hebben hun aan passingsvermogen verder ontwikkeld, ze hebben een andere taal vloeiend leren spreken, ze hebben leren incas seren, ze hebben hun zelfdiscipline verder ontwikkeld waardoor de ver volgopleiding beter tot zijn recht komt. Dit jaar zijn twee Heilooer dames naar Mexico en Brazilië. Bij de voorberei ding en gedurende zo'n jaar komt heel wat kijken. Rotary houdt daarom voor de deelnemers en de ouders voorlich tingsdagen, ook om elkaar te leren kennen. Gedurende het jaar worden de jongelui vanuit Nederland begeleid en in hun land zijn ze 'kind' in twee tot vier pleeggezinnen terwijl de plaatse lijke Rotaryclub toezicht houdt. Ze hebben contact met de plaatselijke jeugd maar ook met de vele andere jongeren van alle mogelijke nationa liteiten die in hun buurt vertoeven via dit programma. Wereldwijde vriend schappen zijn het gevolg. Daarom spannen Rotarians zich in om deze programma's te organiseren en ook de meer dan 50 jongeren uit meer dan 15 landen te begeleiden. De vertrekkers naar Mexico: derde van rechts onze plaatsgenote Jente de Vries Cursus Omgaan met de rollator HEILOO - Woensdag 8 september houdt Stichting Ouderenwerk Heiloo een informatieochtend over de Cursus Omgaan met de rollator. De informatie ochtend is voor alle personen die een rollator gebruiken. Op de informatie ochtend wordt een inleiding gegeven over deze cursus en kunt u zich er voor opgeven. De cursus is gericht op een vei lig gebruik van de rollator, een verbeter de afstelling en houding. Onder deskun dige leiding wordt gebruik gemaakt van een parcours om situaties zoals loslig gende stoeptegels te oefenen. De cursus Omgaan met de rollator is gratis en wordt gehouden op woensdag 15 en 22 september, donderdag 30 september en 7 oktober om 10.00 uur. De cursus duurt 1 1/2 uur en vindt plaats in 't Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. Rommelmarkt in de Dompvloetlaan HEILOO - De bewoners van de Dompvloetlaan in Heiloo hebben hun zolders weer eens flink opgeruimd. Het is daarom de hoogste tijd voor de inmiddels alom bekende, jaarlijkse rommelmarkt. Op zondag 5 september staat de Dompvloetlaan weer vol met marktkramen en tafels, waar de bewo ners een keur aan tweedehandsspullen aanbieden. Kinderkoor De Koele Kikkers HEILOO - Elke vrijdagmiddag gaat het kinderkoor De Koele Kikkers weer zingen, met al twee optredens in zicht. Wil je meedoen? Ben je nieuwsgierig naar wat ze al gedaan hebben en wat je allemaal gemist hebt? Kijk dan op de website www.dekoelekikkers.nl of kom gewoon een keer langs. Bel voor infor matie of geef je op voor vijftien lessen tot de kerstvakantie bij Martine, tel. 072-5338576. INGEZONDEN HEILOO - De Dierenbescherming afdeling Alkmaar e.o. is dringend op zoek naar collectanten. In de week van 3 oktober tot en met 9 oktober houdt de Dierenbescherming een huis-aan- huiscollecte. De opbrengst is hard nodig want dierenleed is helaas nog steeds aan de orde van de dag. Er is echter nog een zwaar te kort aan col lectanten voor vele plaatsen in het werkgebied van de afdeling Alkmaar e.o. De Dierenbescherming roept iedereen dan ook op om een paar uur tjes vrij te maken om te collecteren. De Dierenbescherming is volledig afhankelijk van de contributies en gif ten van het publiek. Een belangrijke inkomstenbron is dan ook de jaarlijkse collecte in de week van Wereld dierendag. De collecte stelt de Dierenbescherming in staat het hele jaar door haar werk uit te voeren. Dit werk bestaat onder andere uit het optreden tegen de mishandeling en verwaarlozing van dieren, dat ook in de regio Alkmaar helaas nog te vaak voorkomt. Zo heeft de Dieren bescherming onlangs weer een hond in Alkmaar in beslag moeten nemen die erg verwaarloosd was. Verder geeft de Dierenbescherming financiële onder steuning aan het dierenasiel in Alkmaar en het Knaagdierencentrum in Heiloo. Deze ondersteuning is hard nodig om de afgedankte en dakloze dieren te verzorgen en weer aan een goed huis te helpen. Een ander belang rijk onderdeel van de Dieren bescherming is het geven van voorlich ting aan het publiek, waaronder de jeugd, teneinde het respect voor dieren in onze samenleving te vergroten. Voorlichting aan de gemeenten en politieke partijen is ook een belangrij ke taak van de Dierenbescherming. Zo heeft de Dierenbescherming een rap port voor de gemeenten geschreven voor diervriendelijk ganzenbeheer. De Dierenbescherming Alkmaar e.o. heeft helaas nog een groot te kort aan collectanten. We roepen dan ook men sen met een goed hart voor dieren op om in de periode van 3 oktober tot en met 9 oktober een paar uurtjes te col lecteren. De Dierenbescherming afde ling Alkmaar e.o. collecteert in de gemeenten Alkmaar, Bergen, Castricum, Heerhugowaard, Heiloo, Langedijk en Schermer. U kunt zich opgeven bij Térèzka van den Goorbergh via telefoonnummer 072- 5150071 of via de e-mail: info@dieren- beschermingalkmaar.nl. HEILOO - Woensdag 25 augustus werd het samenwerkingsverband SBO beklonken. Met een handtekening van de voorzitter van de ANBO- Kees de Ruiter, en KBO-voorzitter Ton ten Hoope, werd de bijzondere fusie een feit. Al jaren proberen de Ouderen bonden, ANBO en KB O, in Heiloo zoveel mogelijk samen op te trekken in het bereiken van hun doelstelling. De 2 grootste ouderenbonden van Nederland werken samen, hier en daar ook met andere bonden. De Heilooër afdelingen van beide bon den voeren elk een beleid dat bewust op elkaar is afgesteld. Daardoor kun nen ze samenwerken in SBO-commis- sies voor Activiteiten, Cultuur, Be langenbehartiging en PR. De SBQ is de goed onderbouwde spreekbuis van de 50-plussers op het gebied van ouderen beleid, huisvesting, voorzieningen, vei ligheid, vervoer en wat zich plaatselijk nog meer aandient. Voor een aantal senioren kan het wegvallen van nadruk op verschillende identiteit een reden zijn om zich als lid te laten inschrijven. In zijn toespraak voorspelde Kees de Ruiter dat het bereiken van de doel stellingen van de ouderenbonden door het samenwerkingsverband nu een stuk makkelijker zal gaan. Daarbij bena drukkend dat de mensen waarrvoor ze dit werk doen, altijd belangrijker zijn dan de mensen die dit werk doen. Een duidelijker ouderenbeleid is het stre ven van de SBO, met een betere samenwerking met de gemeente Heiloo. Belangrijke doelstelling is nog meer oudere mensen, die nu nog alleen thuis zitten en voor wie de drempel naar het Trefpunt wellicht te hoog is, te bereiken. „Want als je ziet welke activiteiten hier dagelijks allemaal in het Trefpunt plaatsvinden, van biljarten tot een computercursus, dat is toch fan tastisch?!", aldus de nieuwe mede voorzitter. Met een handtekening van de voorzitter van KBO-voorzitter Ton ten Hoope, en ANBO-voorzitter Kees de Ruiter, werd de bijzondere fusie een feit. Welkom bij VYD-Heiloo HEILOO - Wanneer u iets wilt bespreken met de leden van de fractie van WD-Heiloo, dan bent u welkom in de eerstkomende fractievergadering: donderdag 2 september, om 20.00 uur. Plaats: gemeentehuis, oude ingang, eerste deur rechts. Graag bericht vooraf aan: Chris Streefkerk, tel. 072- 5331386. Adviesbureau NCPN HEILOO - Voor advies over sociale en maatschappelijke problemen kan iedereen terecht bij het adviesbureau van de NCPN. Het bureau is dagelijks telefonisch te bereiken tussen 19.00 en 20.00 uur onder nummer 072- 5334588. GroenLinks bijeenkomst HEILOO - De GroenLinks gemeenteraadsleden houden maandag 6 sep tember om 20.00 uur hun fractievergadering in het gemeentehuis. Deze avond kunnen onderwerpen worden ingebracht die een ieder ter harte gaan. GroenLinks kan ook op andere tijdstippen worden bereikt per telefoon 072- 5320018 of e-mail heiloo@groenlinks.nl. ALKMAAR - In buurthuis De Eenhoorn is er van 7 september tot 1 oktober een tentoonstelling van foto's van de bekende Heiloose fotografe Loretta Bart-TUlfer over haar reis naar Vietnam. Deze foto's waren de afge lopen drie maanden te zien in het Trefpunt in Heiloo. Ze werden daar druk bekeken en ze leverden veel enthousiaste reacties op. Aanleiding tot de reis naar Vietnam was het huwelijk van Loretta's jongste broer Frank met zijn Vietnamese bruid Loan. Op de bruiloft kreeg Loretta de kans om in een ongedwongen feestelijke sfeer foto's te maken. Na het feest maakten Loretta en haar man een groepsreis door Vietnam. De tentoonstelling geeft een prachtig beeld van het mooie Vietnam en zijn vriendelijke bewoners. Het buurthuis De Eenhoorn is te vin den op het Verdronkenoord 44 en is overdag en 's avonds geopend. HEILOO - Misschien heeft u het in De Telegraaf gelezen ('Gsm met alarm knop voor kinderen, stichting bepleit komst speciaal mobieltje', 25-08- 2004): De Kinderconsument is zich sinds kort bezig gaan houden met kin deren en mobieltjes. Wist u bijvoor beeld dat vanaf de leeftijd 14 jaar bijna elk kind in Nederland een eigen mobiel heeft? En dat er in Amerika al speciale kleutermobieltjes bestaan? Of dat er in het voortgezet onderwijs een verhitte discussie bestaat of er (ook tij dens lesuren...) mobiel gebeld mag worden: door leerling en leerkracht? Maar ook: dat kinderen na het pesten via email en chatbox, ook getreiterd (kunnen) worden via hun mobiel? Ook per sms? De Kinderconsument wil dat er specia le mobieltjes op de markt komen waar op er bijvoorbeeld niet zomaar naar iedereen gebeld kan worden; en dat niet zomaar iedereen (onze) kinderen kan bellen of sms-en. Dat er bijvoor beeld een speciale alarmknop voor ouders op komt; en dat er ook geblok keerd kan worden zodat vervelende bellers er gewoonweg niet doorheen komen. De Kinderconsument wil als belangen behartiger de wensen, behoeften en ideeën van de kinderen en ouders zelf horen. Hiervoor houden zij een ouder/kinderpanel op woensdag 15 september op basisschool Willibrord, Boekenstein 47 in Heiloo. Het panel start om 19.00 uur, tot 21.00 uur. De avond begint met een presentatie van wat er allemaal mis kan gaan met een mobieltje van een kind. Daarna wor den eikaars oplossingen en ideeën ver zameld om de problemen tegen te gaan. Na de avond zullen de resultaten worden voorgelegd aan telefoniebe drijven zoals Samsung, Siemens, KPN, Vodafone en anderen. Voor meer informatie: Bamber Delver (De Kinderconsument), tel. 072- 5201540. Kleedjesmarkt HEILOO - Op zondag 5 september wordt er voor de derde keer een kleed jesmarkt gehouden in de Waard in Heiloo. Kinderen verkopen de spullen waar zij of hun ouders op uitgekeken zijn. Misschien vind u er wel leuke spel letjes, speelgoed of andere 'hebbedin getjes'. De kleedjesmarkt begint om 10.00 uur en is om 12.30 uur afgelopen. Voor informatie kunt u bellen met 072- 5340805 of 072-5336477. Lezing Transsiberië express lezing Heiloo is mooi, houd het zo! Bij het lezen van mijn ingezonden brief over dit onderwerp van 25-8-2004 nog even een reactie. In de tekst staat: die kunt u ook wel. Dit moet natuurlijk zijn: die kent u ook wel. Dit was een zetfoutje van de Uitkijkpost. In de tpkjt staat ook verstedeling dat moet natuur lijk verstedelijking zijn. Sorry, domme fout van mij. Toch wil ik naast de daar genoemde kritische punten er hier nog één aan toevoegen. De trap naar de hal bij het gemeentehuis is n.l. erg vies, vooral bij regenachtig weer. Ik heb dit reeds enkele malen bij de receptie gemeld. Het antwoord was steeds: ik zal het doorgeven, maar er gebeurde ook hier niets. Een schoon entree is toch een visitekaartje van het gemeentehuis, nietwaar. W.H. Liefhebber Heiloo Definitieve locatie huisartsenpraktijk de HEILOO - De lezing over Transsiberië express van twee uur neemt u mee op de langste en boeiend ste treinreis ter wereld. Van Moskou wordt dwars door Siberië naar Wladiwostok gereisd. Van alle steden, die langs deze route liggen, worden de geschiedenis, de bezienswaardigheden en de actualiteit besproken. De lezing Transsiberië express door Jenny Cornelissen is op vrijdag 22 okto ber in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 van 19.45 tot 21.45 uur. Opgeven via tel. 072-5336878 of op de Uitmarkt. Tagliatelle met oesterzwam De Italiaanse keuken is een aparte keuken. Over de gehele wereld bekend. Italiaanse restaurants zijn in praktisch alle 'westerse' landen te vin den. Onlogisch? Nee, in het geheel niet. Want Italiaans onderscheidt zich van de andere keukens, is (zeker af en toe) lekker en is ook nog niet eens zo moeilijk te maken. Daarom hieronder een recept voor Italiaans eten. Benodigd (4 personen): 500 gram Tagliatelle, 200 gram spekreepjes of hamblokjes, 250 gram oesterzwam men, 2 eieren, 2-3 eetlepels crème fraiche, 100 a 150 gram parmezaanse kaas (stukje en vervolgens geschaafd), olijfolie, 2 eetlepels gehakte peterselie, zout en peper. Bereiding: kook eerst de tagliatelle volgens de gebruiksaanwijzing (ruim water aan de kook brengen, wat zout erin en een scheutje olijfolie toevoe gen en vervolgens de tagliatelle erin). Laat de tagliatelle niet te gaar wor den; zogenaamd beetgaar is uitste kend. Pasta in vergiet laten uitlekken. Doe olie in een koekenpan en bak de spekreepjes of hamblokjes tof ze lek ker knapperig zijn. Scheur de (schoongemaakte) oesterzwammen intussen in kleine reepjes en laat ze een paar minuten met het spek of de ham enkele minuten meebakken. Doe vervolgens de tagliatelle erdoor, strooi er naar behoefte wat zout en peper over en laat alles goed door warmen. Doe de eieren en de crème in een kom en klop dit goed door elkaar (bijvoorbeeld met staafmixer). Voeg daarbij de fijngehakte peterse lie. Roer het geheel door de tagliatel le, waarbij het vuur op de spaarbran der moet staan, en laat het ei al roe rende gaar worden. Doe het geheel in een schaal en strooi de parmezaanse kaas erover. Dit gerecht laat zich uitstekend com bineren met een frisse (Italiaanse) groene salade of een tomatensalade. Als wijn kunt u hierbij -een lekkere rode Italiaanse wijn (bijvoorbeeld Bardolino) schenken Terug van vakantie heeft u ook vast wel een goed recept voor ons en dus voor de lezers van de Uitkijkpost. Stuur het op naar: redactie De Uitkijkpost, postbus 68, 1850A.B Heiloo of mail het naar: redactie@uit- kijkpost.nl. Diefstal uit bedrijfsauto HEILOO - Op maandag 23 augustus werd in een bedrijfsauto die op het pad van een woning aan de Westerweg stond geparkeerd inge broken. De diefstal werd gepleegd tijdens de lunchpauze. De werkne mer had de bus even niet afgesloten. Toen hij even later terugkwam bleek een handcirkelzaag en decoupeer- zaag en een schiethamer gestolen te zijn. Mogelijk heeft hij de dader(s) gestoord omdat een aantal gereed schappen zijn blijven staan. Diefstal portemonnee HEILOO - Op maandag 23 augustus werd aangifte gedaan van diefstal van een portemonnee uit een bood schappentas. De diefstal werd zater dagmiddag 21 augustus gepleegd tij dens het doen van boodschappen in een winkel in het winkelcentrum 't Loo. De diefstal wérd mogelijk gepleegd op het moment dat de eige naresse deboodschappenkar waarin de boodschappentas stond even uit het oog verloor. De inhoud van de zwarte portemonnee bestond uit enkele pasjes en een geldbedrag. Aanrijding HEILOO - Op zaterdagochtend 28 augustus vond op de Kerkakker een aanrijding plaats tussen een brom fietser en een personenauto. De aan rijding werd veroorzaakt omdat de 28-jarige bromfietser over het troit- toir de rijbaan opreed. De 41-jarige automobiliste kon haar niet meer tij dig ontwijken. Het slachtoffer werd met een ambulance voor onderzoek overgebracht naar het MCA in Alkmaar. Na onderzoek kon zij weer huiswaarts keren. Gevonden: enkele sleutels; 3 veren shawls; portemonnee van spijkerstof zonder inhoud; kinder MTB zwart; klein zwart portemonneetje. Handtekeningen tegen kap acht populieren HEILOO - Op 9 juni is door middel van een advertentie in de Uitkijkpost door Milieu Contact Heiloo en de NCPN een actie gestart. Deze actie is gestart om de bewoners van Heiloo op te roepen te protesteren tegen de ver nietiging van acht beeldbepalende populieren aan de noordkant van het station bij de Holleweg. Na telling op 29 augustus hebben nu 495 bewoners van Heiloo (en enige inwoners uit Egmond-Binnen en Limmen) met naam en hantekening geprotesteerd tegen deze, volgens Milie Contact Heiloo en de NCPN, onnodige vernieti ging. Een volgens hen onnodige vernie tiging omdat tijdens de drie bijeenkom sten van de gemeente Heiloo met een afvaardiging van bewoners van De Kreek en Holleweg, door een bewoner van De Kreek een alternatief plan werd gepresenteerd. Een alternatief plan waarbij alle bomen behouden hadden kunnen blijven met inbegrip van de te realiseren parkeerplaatsen. Echter wet houder J. Daas (Heiloo2000) verwierp het plan, de aanwezige ambtenaren waren over het alternatieve plan enthousiast. Milieu Contact Heiloo en de NCPN zijn van mening dat de huidi ge 495 binnengekomen protesten vol doende zijn om een representatief beeld van de mening van de Heilooër bevolkig te krijgen. Milieu Contact Heiloo en de NCPN hebben het voornemen de handteke ningen bij de gemeenteraadsvergade ring van 4 oktober aan wethouder J. Daas te overhandigen. Aanvragen formulieren Gedurende de hele maand september bestaat nog de mogelijkheid tegen de onnodige vernietiging van acht beeld bepalende, monumentale gezonde populieren te protesteren. Een formu lier voor uw naam en handtekening zijn aan te vragen bij de volgende telefoon nummers 072-5331264, 072-5334588, 072-5330324, waarna bezorging volgt. Gelukkig is een einde gekomen aaji een slepende kwestie rondom de porto- cabins voor huisartsenpraktijk 'De Duif' aan de Vinkenbaan. De cabins staan bijna 2,5 jaar illegaal in de binnentuin (privé grond) van eep appartementencomplex sinds de bouw vergunning is vernietigd. Dit is gedaan op advies van de bezwarencommissie en later nog eens bekrachtigd door de rechter. Reden was dat de betrouw baarheid van bestuur in het geding was, ongeacht wie gebruik maakte van dp portocabins. Uiteindelijk hebben de bezwaren van omwonenden en burgers in Heiloo tegen de gang van zaken geleid tot^een aantal winstpunten: 1) de gemeente Heiloo zal de burger tijdig en juist inlichten als er wijzigin gen in de woonomgeving op stapel staan. 2) de gemeente heeft een lange termijn beleid geformuleerd voor de huis vesting van huisartsen. 3) de huisartsen hebben versneld oen goede definitieve locatie gevonden (anders hadden zij nog minstens drie jaar in portocabins hun patiënten ont vangen) De omwonenden aan de Vinkenbaan zijn blij dat de gemeente Heiloo mpt een goede oplossing is gekomen die voor alle partijen, inclusief de huisart sen, acceptabel is. Lof voor de gemeente Heiloo dat zij aan de bestuurlijke betrouwbaarheid voorrang heeft gegeven en uiteindelijk tóch deze heeft kunnen verzoenen met de zakelijke wensen van de twee huis artsen. Wij danken burgers, politici ep vrienden voor de niet aflatende steun die wij gedurende het hele traject heb ben ontvangen. Najpei)S de omwonenden aan de Vinkenbaan, H. Redeker en L. Rijnierse. Dank u zéér Keer op Keer Op een zonovergoten morgen in Juli, werden we door een groep blije vrijwil ligers uitgenodigd om geld, 6000 euro in ontvangst te nemen, voor ons maiS- molenproject in Malawi. Het is onvoor stelbaar wat erin korte tijd van het bestaan van Keer op Keer tot stand is gebracht. Dat alle ingebrachte artike len, in onze cultuur nog een tweede, derde of meer levens tegemoet gaan. Waardoor er zoveel goede doelen ondersteund kunnen worden. De ont wikkeling van Maismolen in Nsarü ih Malawi is volop in beweging, het stag neert op dit moment door de aanleg van de elektriciteit naar al die kleine dorpjes. Maar ik hoop in een van deko- mende maanden de maismolen in Malawi in werking te zien. Keer op Keer blijf enthousiast. Ook op ,hët Industrieterrein straks gaat het zeker lukken. Men zal jullie altijd weten tè vinden. Wat jullie presteren is fan tastisch. Namens de Stichting Maismolenproject Malawi J. Letschert Heiloo Wat erg Wat erg dat er zoveel gezonde Heilooenaren zijn en dat er helemaal niemand reageerde op mijn oproep oiji een uurtje vrij te maken om te collecte ren voor het Prinses Beatrix Fonds. Ik ben mij ervan bewust dat het vreselijk werk is, maar als u het niet doet, wie dan wel? Toen ik er helemaal moedé- loos van werd, belde een 88-jarige mevrouw, die niet alleen collectantp i§, maar ook wijkhoofd. Zeven bussen had ik haar gebracht en veront waardigd zei ze, dat ze veel te weinig had, of ik er nog maar 4 wilde brengen. Hulde aan mevrouw Bolten! U kunt zich nog steeds aanmelden, de collecte is van 13 tot 20 september. En (vutten de?) heren... het is niet alleen vrouwen werk. U kunt het ook! Anneke Kempers, Breedelaan 87, Heiloo, tel. 5337747. Onder invloed op de bromfiets CASTRICUM - Vrijdag tegen mid- dernacht is een 18-jarige bromfietser- uit Heiloo bekeurd wegens het rij den onder invloed in de omgeving van de Sleutelbloem in Castricum. De jongen reed onder invloed en zonder helm over de Soomerwegh en bij het zien van een politieauto ging hij er tegen het verkeer in van- door. Vervolgens deed hij zijn ver lichting uit om niet gepakt te wor den. Op de Sleutelbloem kwam hij op een grasveld tot stilstand waar hij werd aangehouden. Hij blies 390 ug/1 terwijl 220 ug/1 het wettelijk toege stane maximum is. 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 16