II Erkennen van kinderen en naamskeuze OPEN DAG Beheer Openbare Ruimte en Brandweer Heiloo ;VHB Kom op 11 september naar het Rosendaal 2 C5^ heiloo UITKIJKPOST - 1 SEPTEMBER 2004 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De laatste jaren zijn er nieuwe regels gekomen met betrekking tot het erkennen van kinderen en de mogelijkheid van naamskeuze. Onderstaand in het kort infor matie welke van belang is als er een kind op komst is, ook in relatie met nationaliteit. 1.Als ouders gehuwd zijn en er wordt een kind geboren, dan is het een kind van beiden. Ouders hebben bij het eerste kind de mogelijkheid voor keuze van de ach ternaam van de vader of de moeder. Deze keuze kan gedaan worden voor de geboorte van het kind of uiterlijk bij geboorte-aangifte. Wel dienen beide ouders als er keuze wordt gedaan in persoon aanwezig te zijn. Doen ouders geen keuze dan krijgt het kind de naam van de vader. Elk vol gend kind met dezefde ouders krijgt dezelfde achternaam als het eerste kind. De ouders hebben van rechtswege het gezag. Nationaliteit wordt direct gere lateerd aan vader en moeder. Niet-Nederlandse nationaliteiten kunnen meestal worden gewaarborgd door registratie bij autoriteiten van het betreffende land, maar is veelal afhankelijk van het in dat land gel dende recht. 2.Als de moeder ongehuwd is en er is een partner die het kind wil erkennen, dan zijn er de volgende mogelijk heden: a.erkennen tijdens de zwangerschap (erkenning ongeboren vrucht). Door de ambtenaar van de burgerlijke stand wordt een akte opgemaakt, waarin de gegevens van de moeder en de erkenner worden vastgelegd, alsmede een eventuele naamskeuze. Als het kindje wordt geboren dan zijn bij geboorte-aangifte deze zaken al gere geld. b.erkennen tijdens de geboorte-aangifte. Door de ambtenaar van de burgerlijke stand wordt een geboorteakte opge maakt. Voor erkenning en naamskeuze moet dan nog een aparte akte van erkenning worden opgemaakt. Als wordt gekozen voor de naam van de erkenner, moet de moeder persoonlijk bij de aangifte aanwezig zyn. Dit kan problemen geven zo vlak na de geboorte. Daarnaast werkt de erken ning niet terug tot aan het tijdstip van geboorte. Als het kind of de moeder komt te overlijden voor de aangifte, dan kan het kind alleen alsnog erkend worden door tussenkomst van de rechter. Ook het verkrijgen van de Nederlandse nationaliteit is sinds kort beperkt. Als de erkenner Nederlander is en de moeder heeft een vreemde nationaliteit, dan krijgt het kind in dit geval niet meer automatisch de Nederlandse nationali teit. Dat kan pas na drie jaar opvoeding en verloopt dan via een optieprocedure, die kost geld en werkt niet terug. Dus als de moeder ongehuwd is en er is een partner die het kind wil erkennen, dan is het gewenst om tijdens de zwan gerschap een akte van erkenning ongeboren vrucht op te laten maken. Ook bij erkenning geldt dat elk volgend kind van beiden dezelfde naam krijgt als het eerste kind. De moeder krijgt van rechtswege het gezag, de erkenner niet. Daarvoor moet een apart verzoekschrift worden ingediend bij de rechtbank. Meer informatie Meer informatie kunt u verkrijgen bij de publieksbalie Burgerzaken, telefoon nummer (072) 535 67 22. Als u een akte van erkenning (ongeboren vrucht) wilt laten opmaken,-dan kunt u hiervoor telefonisch een afspraak maken, (072) 535 67 18. De afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR) en Brandweer Heiloo hebben de handen ineengeslagen en organiseren samen een open dag op zaterdag 11 sep tember. Tijdens de open dag zijn er vanaf 11.00 uur tot 16.00 uur allerlei activiteiten voor jong en oud. De BOR en de brandweer willen op een ontspannen en educatieve manier laten zien welke werkzaamheden ze in het dorp uitvoeren en wat er aan materiaal en voorbereiding nodig is om dit werk te doen. Op deze dag zijn alle inwoners van Heiloo welkom. Heeft u altijd al eens een boom op willen zetten over de beste manier van snoeien met iemand van de bomenploeg of wilt u weten waarom de vrijwilligers in vuur en vlam staan voor het brandweerwerk, kom dan op 11 september tussen 11.00 en 16.00 uur naar de open dag aan het Rosendaal 2. Wat is er te doen? Brandweer De Brandweer stelt de kazerne open, heeft al het materiaal uitgestald en geeft toelichting op de materialen en het werk van de brandweer. Ook zal er een activi teit zijn, waarbij volwassenen kunnen ervaren hoe de brandweer te werk gaat bij de bevrijding van een persoon na een auto-ongeval. BOR De medewerkers van de BOR brengen de verschillende disciplines en werkzaam heden onder de aandacht. De wijkteams, de bomenploeg, de veegploeg, de wegen- ploeg, de rioleringsploeg en de medewerkers van de garage, de technische dienst, de begraafplaats, het Beestenboetje en de Afvalbrengplaats laten zien waar zij dagelijks mee bezig zijn. Daarnaast worden er demonstraties gegeven door de Huisvuilcentrale (ver werker van restafval), de Purva (verwerker van GFT-afval), Tardy (bewer king van het plantsoenafval met wormen), GP Groot (verwerker van o.a. niet-huishoudelijk afval) en de Vaop (ondersteunt de gemeente bij het inza melen, verwijderen en verwerken van papier en textiel). Voor iedere bezoeker is er een persoonlijk aandenken aan de Open dag. Wat dit is blijft nog een verrassing! Voor de kinderen De kinderen zullen uiteraard hun ogen uitkijken bij alle demonstraties tijdens de Open dag. Naast de demonstraties is er voor de kinderen een quiz uitgezet, die langs alle activiteiten leidt en waarbij onderweg vragen beantwoord moeteit worden. Voor de inzending met de meeste goede antwoorden is er een spec taculaire prijs te winnen. De brandweer heeft een spel voor kinderen en daar naast is er een springkussen, waar ze zich flink kunnen uitleven. Natuurlijk is er ook wat te snoepen: gratis popcorn en suikerspinnen. Kom op de fiets Het terrein van de BOR staat tijdens de Open dag vol met kramen en demonstra tiemateriaal. Het is dus niet mogelijk om op het terrein zelf te parkeren en we willen u daarom vragen om op de fiets te komen. Komt u toch met de auto, dan kunt u parkeren langs de Kanaal weg (dit wordt met borden aangegeven). Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Open bare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68 of Brandweer Heiloo, telefoon nummer (072) 535 68 50. 9BK Raad en (raads)commissies Gemeenteraadsvergadering De gemeenteraad vergadert maandag 6 september 2004 in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1. Agendavaststelling 2. Inspreekrecht 3. Loting volgorde van stemmen over zaken 4. Eventuele mondelinge mededelingen 5. Vaststelling notulen raadsvergadering van 5 juli 2004 6. Ingekomen stukken Bespreekstukken 7. Tweede behandeling Kaderbrief 2004-2008 Bouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Arklaan 11 - veranderen garage en vergroten tot berging/schildersatelier (reg.nr. 2004/0255) Het Zevenhuizen 52 - ged. veranderen sportgebouw/nieuwe gevelbeplating (reg.nr. 2004/0202) Ringweg 17 - vergroten woning met erker (reg.nr. 2004/0299) Spoorlaan 15 - vergroten woning met dakopbouw/voordakvlak (reg.nr. 2004/0301) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker Van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning met erker en luifel op het adres Mid delhof 25. r w Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 2 september 2004 gedurende 2 weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Nieuwe bouwplannen via proce dure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen Rechte Hondsbosschelaan 9 - bouw woning na sloop oude woonhuis Ypesteinerlaan 79 - bouw overkapping achtergevel woning Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 31 augustus 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouw plannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouw en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw en sloopvergunningen verleend. Burenweg 21 - bouwen garage (reg.nr. 2004/0258) Dokterslaan 24 - vergroten woning met uit bouw woonkamer (reg.nr. 2004/0204) Het Zandstuk 88 - vergroten woning met uitbouw woonkamer (reg.nr. 2004/0157) Het Zevenhuizen 52 - ged. veranderen sportgebouw/nieuwe gevelbeplating (reg.nr. 2004/0202) Spanjaardslaan 14 a - oprichten dierenverblijf, verplaatsen paardenstal (reg.nr. 2004/0235) Wethouder Tomsonbos 25 - ged. veranderen woning/plaatsen raamkozijn (reg.nr. 2004/0289) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo, Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Burgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 25 augustus 2004 Geboorten Joost W., z.v. G.J. van Dam en M.C. Pot Rika G.S., d.v. F.E. van Vemde en S.M. Oudejans David, z.v. P.A.M. Dumanaw en E.J. de Vries Huibert, z.v. H. Schong en Y.C. van Bruggen Anna S.M., d.v. P.J. Kuijper en J.W.M. Ribbering Finn, z.v. J.A. Kosters en C.C. Aelbers Elders geboren Pepijn J., z.v. E.H.G. Groothuis en M.F. van Loo Zahraa, d.v. S. Al Badry en H. Senat Jurre H., z.v. R.J. de Jong en I.M. Mohede NiekJ., z.v. R.J. de Jong en I.M. Mohede Tristan R., z.v. R.R.A. IJpelaan en G.M. Terpstra Marco L.L., z.v. J.A.E. Denekamp en M. Tjappa Dylan J., z.v. R.G.C. Opten en M.L. Ellis Huwelijksaangiften/ aangiften geregistreerde partnerschappen J.P. van Gils en A.M.M. de Boer Huwelijken/ geregistreerde partnerschappen R. Munsterman en A.J. Merkuur J. Wardenburg en M. Helderman M.L.J.M. van Sikkelerus en C.C AM. Wittebrood Elders overleden A.I. de Haan G.L.T. Sanders A.B. Bos ev Dragt F. Weehuizen J. Labordus Rijbewijzen As de verloopdatum van uw rijbewijs aan staande is dan is het noodzakelijk, dat u actie onderneemt. Bij een verlopen rijbewijs bent u formeel niet meer verzekerd en mag u offi cieel ook niet rijden. De gemeente tracht degenen bij wie dit aan de orde is schriftelijk te informeren, maar de verantwoordelijkheid voor het vernieuwen blijft uiteraard bij de rij- bevoegden. Speciale aandacht vragen wij van degenen, die gekeurd dienen te worden. Afhankelijk van allerlei factoren kan de proce dure in dat geval langer duren dan u verwacht en is de verloopdatum van uw rijbe wijs snel aan de orde. Wij adviseren om dan minimaal twee maanden voor de verloop datum met de procedure te beginnen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de publieksbalie Burgerzaken, geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 67 22. Leefomgeving Grof huis- en tuinafval Grof huisafval Grof huishoudelijk afval kunt u brengen naar de Afvalbrengplaats van de gemeente. Met grof huisafval wordt huisraad bedoeld dat niet in de rolemmer past. Bruikbare spullen kunt u een nieuwe bestemming geven door ze naar een kringloopwinkel te brengen. Grof huisafval wordt ook op afspraak opgehaald. U kunt hiervoor bellen op maandag-, dinsdag-, en woensdagochtend tussen 08.00 en 12.00 uur, telefoonnummer (072) 535 68 88. Wat is géén grof huisafval? Bedrijfsafval, bouw- en sloopafval, grond, graszoden, puin, asbest en materialen afkom stig van groot onderhoudswerk is géén grof huisafval. Ook al het huishoudelijk afval wat in een rolemmer past wordt niet door de grof huisafval ophaaldienst meegenomen. Bouw- en sloopafval Sinds 1 januari 2003 kunt u gratis 0,5 m3 bouw- en sloopafval per maand bij de Afval- breng- plaats brengen. Onder bouw- en sloopafval valt alles dat u sloopt in en om uw huis of overblijft na (ver)bouwwerkzaam- heden. Voorbeelden zijn o.a. gipsplaten, dakplaten, isolatie, dakpannen, zachtboard plafonds en rachels, wc's, fonteinen, gips- blokken, wand- en vloertegels, binnenmuren, stenen met cement, schroten van diverse materialen, kozijnen, schuren, kippen- en konijnenhokken e.d., schuttingen, pergola's, deuren en keukens. As u meer aanbiedt dan 0,5 m3 per keer, wordt u met uw gehele vracht doorverwezen naar de Regionale Stortplaats GA Groot, Boe- kelerdijk 13a te Alkmaar (tel. 541 35 50). Hier kunt u uw afval storten tegen betaling. Ope ningstijden van G.P. Groot zijn maandag tot en met vrijdag van 07.00 en 16.00 uur en iedere eerste zaterdag van de maand van 08.30 tot 12.30 uur. Puin U kunt 'schoon puin', straatstenen en/of straattegels, tot maximaal een 0,5 m3 per maand gratis brengen naar de Afvalbreng plaats. Wit- en bruingoed Met wit- en bruingoed worden grofweg alle elektrische apparaten bedoeld, ook de klei nere. Deze kunnen gratis worden afgegeven aan de winkelier die u de nieuwe apparatuur verkoopt. Zij zijn verplicht het oude apparaat weer in te nemen. Dit geldt ook voor aan kopen bij postorderbedrijven en keukenspecialisten. U heeft er namelijk voor betaald via de verwijderingsbijdrage. Wanneer u een apparaat thuis laat bezorgen, meldt dan bij aankoop dat u het oude apparaat gelijk mee terug wilt geven. Bedrijven hebben hiervoor vaak aparte regelingen. Wanneer géén nieuwe apparatuur wordt gekocht, kunt u het oude apparaat brengen naar de Afvalbrengplaats. Wilt u wit- of bruingoed laten ophalen, belt u dan op maandag-, dinsdag- of woensdagochtend met grof huisafval, tussen 08.00 en 12.00 uur, telefoonnummer (072) 535 68 88. Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 Heiloo contact W' xi.., <t UO OPENINGSTIJDEN AFVALBRENGPLAATS ma t/m vrij 08.00-16.u zaterdag 09.00-12.00 u legitimatie verplicht I - betreden op eigen risico (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4