Ingezon Van der Steen Autobedrijf Heiloo levert nieuwe bedrijfsauto aan Sar -I mededeling ededelingen De Wereldwinkel en Olympisch Goud The Yoga Company op nieuwe plek Familieopstellingen, een veelbesproken nieuwe therapievorm Nationale Gezondheidstest van start bij Sport en Medisch Fitnesscentrum Heiloo Open huis bij tuincursussen Jeanine Jonker UITKIJKPOST - 01 SEPTEMBER 2004 - PAGINA 06 O0 HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Verleende collectevergunning Wegafsluiting gedeelte Westerweg voor de Uitmarkt op 4 september a.s. Evenementenkalender gemeente Heiloo Evenement Locatie Weekmarkt Looplein Uitmarkt Westerweg Kleedjesmarkt De Waard Rommelmarkt Dompvloetlaan Fietscross Sportpark HetVennewater Koopzondag Heiloo Skeelerwedstrijd De Oude Werf 10 oktober 2004 HSV/Foresters Bayershoflweg 10 oktober 2004 Koopzondag Heiloo 23 oktober 2004 Night of the Proms Sporthal HetVennewater 1 november 2004 Koopzondag Heiloo 5 december 2004 Koopzondag Heiloo 12 december 2004 Koopzondag Heiloo 19 december 2004 Koopzondag Heiloo 26 december 2004 Koopzondag Heiloo Vergunningen voor Rommelmarkt Oranjefonds helpt Peuterspeelzalen Heiloo Mensendieck- conditietraining Nivon creatief seizoen Nieuw gezicht bij het Pedicure Centrum Meditatiecursussen voor kinderen Powerwalken Panfluit info voor kinderen Nationale Weken van de Kaart Heiloo contact iiiiiiiifj liiiivffffiii IllSSIIIiJ i vervolg van pagina 4 Tuinafval Klein snoeiafval en bladeren kunt u in de groene rolemmer doen. Het liefst met zo min mogelijk zand, omdat dit minder goede compost oplevert. Als het afval te groot is voor de rolemmer, kunt u dit wegbrengen naar de Afvalbrengplaats of laten ophalen. U kunt niet alles als tuinafval aan bieden, er zijn een aantal spelregels: Oude schuttingen, verhardingen, bielzen, graszoden, overtollige grond, boomstronken en -stammen en materialen afkomstig van groot onderhoudswerk zijn géén grof tuin afval. Bloempotten (steen of plastic), kartonnen dozen, klein puin en dergelijke horen niet in de groene rolemmer. Gooi geen tuinafval in de grijze rolemmer. De verwerkingskosten voor het afval uit de grijze rolemmer zijn namelijk aanzienlijk hoger dan voor de groene rolemmer. Bundels grof snoeiafval kunt u tot 2 m3 (per seizoen), niet zwaarder dan 12 kilo en niet langer dan 1,5 meter als grof tuinafval aan bieden via telefoonnummer (072) 535 68 88 (van maandag tot en met woensdag van 08.00 tot 12.00 uur). U kunt dit grof tuinafval ook zelf brengen naar de Afvalbrengplaats. Ook dan geldt een maximum van 2 m3 per seizoen. Afvalbrengplaats gemeente Heiloo Rosendaal 2 (hoek Kanaalweg), Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 68. Openingstijden Maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Als u uw afval komt brengen op de Afvalbreng plaats kan naar uw legitimatie worden gevraagd! Uit uw legitimatie moet blijken dat u inwoner van Heiloo bent. Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Nederlandse Kankerbestrijding KWF. in de periode van 5 tot en met 11 september a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. In verband met de Uitmarkt Heiloo op zaterdag 4 september a.s. van 11.00 tot 16.00 uur is het gedeelte van de Westerweg tussen de open blij vende kruising met de Stationsweg tot de uitrit naar de parkeerplaats naast de Willibrorduskerk op zaterdag 4 september tussen 08.00 en 17.00 uur afgesloten voor alle verkeer. Het parkeerterrein naast de Willibrorduskerk is vanaf vrijdagmiddag 3 september 17.00 uur tot zaterdagmiddag 4 september 17.00 uur afge sloten. Dit gebeurt op grond van artikel 2.1.5.1 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Tervoort van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072)535 66 45. vierde kwartaal 2004 Burgemeester en wethouders hebben vergun ning verleend voor de volgende evenementen in het jaar 2004. Datum Elke woensdag 4 september 2004 5 september 2004 5 september 2004 12 september 2004 Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Tervoort van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 45. Op grond van artikel 2.2.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000 verleent de burge meester van Heiloo toestemming voor het houden van de volgende rommelmarkten op zondag 5 september a.s. Op het gedeelte van De Waard tussen De Kui- lenaar en Rosendaal tussen 10.30 en 13.30 uur In de Dompvloetlaan tussen 10.00 en 17.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Tervoort van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072)535 66 45. HEILOO - Vorige week werd in de kop 'Pippeloentje krijgt nieuwe peel- toestellen' gesuggereerd dat alleen dit onderdeel van de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo (SPH) blij werd gemaakt met een donatie van het Oranjefonds. Dit is natuurlijk niet het geval, want de 6500 euro die het Oranjefonds op 9 juni heeft toege kend, is netjes verdeeld over alle peu terspeelzalen van de SPH- Brammetje, Olleke, Teddybeer en Pippeloentje- verdeeld. Het nieuwe seizoen gaat weer van start! Op dinsdag 7 en woensdag 8 september starten de lessen conditie training weer. De training is voor iedereen die op een leuke en verant woorde manier aan zijnhaar conditie wil werken. Aan de training kan ook worden deelgenomen indien er klach ten aan het bewegingsapparaat zijn. Er zijn nog plaatsen vrij op dinsdag avond van 20.00-21.00 uur en op woensdag avond van 19.00 tot 20.00 uur, 20.00 tot 21.00 uuren 21.00 tot 22.00 uur. De lessen worden gegeven in de Mensendieck praktijk aan de Bergeonstraat 34 te Heiloo. Wie inte resse heeft kan voor inlichtingen bel len met Nancy van Ham, tel. 072- 5338114. Wilt u zich beraden wat u het komend seizoen op creatief gebied zou willen doen, dan kunt u Nivon Heiloo bezoe ken op de Uitmarkt in Heiloo zater dag 4 september 2004. Mocht u echter niet in de gelegenheid zijn en toch de creativiteits-/ geologiefolder willen hebben, dan kunt u deze ophalen in het Open Huis, 't Loo (boven het win kelcentrum). Ingang naast restaurant Loocatie en de Bibliotheek aan de Westerweg. De folders liggen in de Bibliotheek bij de rubriek Informatie. Of u kunt bellen met het Nivon Heiloo: tel.072 5333127 of tel.072 5330088. HEILOO - Voor menigeen is het Pedicure Centrum in de voormalige Hofdijkschool in Marienstein niet meer weg te denken. De dames Piet en Greve vormen al 25 jaar een zakenduo, dat er voor zorgt, dat hun klanten lichtvoetig in ons mooie dorp kunnen lopen. Nu is er echter een ver andering; An Weldone, die enkele jaren aktief in de praktijk aanwezig was, gaat het Pedicure Centrum ver laten. Maar de damdes Piet en Greve zijn er in geslaagd een uitstekende vervangster te vinden in de persoon van Trudy Luijs uit Egmond-Binnen. Ze komt het centrum per 1 september versterken. Trudy heeft al geruime tijd haar diploma volledige voetverzor ging. Onlangs haalde ze het diploma voetverzorging voor diabetici. Trudy werkt vooralsnog op donderdag. Cocky Piet en Mart Greve zijn op de andere dagen in de praktijk, waar de klant terecht kan voor alle voorko mende verzorgingen van de voeten. Telefoonnummer van het Pedicure Centrum is 072-5333033. HEILOO - In de week van 20 sep tember starten bij Praktijk voor bewustzijnsontwikkeling Het Licht de nieuwe cursussen. Voor de volwas senen is dat Ontdek jouw kracht! en Leven vanuit je hart. Doel van de kin dermeditatie-groepen is kinderen tot zich zelf te laten komen en hen inzicht te geven in zich zelf en de situaties die zij tegen komen. Zelf-acceptatie en zelfvertrouwen komt ruim aan bod. Het motto is dat iedereen goed is zoals hij of zij is. Elke bijeenkomst heeft een bepaald thema. Thema's waar we mee werken zijn onder ande re zelfvertrouwen, angst, mogen zijn wie je bent, je eigen plek en de levens stroom. Nieuw aan deze cursus is dat gewerkt wordt met lightbody-energie- ën. De klanken en energieën die in deze bijeenkomsten gébruikt worden brengen de kinderen in contact met hun gevoel van identiteit, hun per soonlijke kracht, geeft ze een groter vermogen om met hun emoties om te gaan en bij zich zelf te blijven. Voor meer informatie en\of opgave: Praktijk voor bewustzijnsontwikke ling 'Het Licht', Marion C. Mol-van Schagen, tel. 072-5334703, e-mail: molvanschagen@hetnet.nl. Met stijgende verbazing en bewonde ring hebben we de laatste weken gekeken naar die ongelooflijke pres taties van de sporters bij de Olympische spelen. En ook Neder land is weer in de prijzen gevallen met goud, zilver en brons. Natuurlijk leven wij mee met de nederlandse sportmensen en verheugen wij ons met hen, maar toch zijn er ook ande re doordouwers die we zo graag eens een gouden plak zouden gunnen. Dat zijn de mensen die jaar in jaar uit zich inspannen voor de eerlijke han del. Mensen die b.v. in Zuid-Amerika de koffieboeren onvermoeibaar gesteund hebben bij het opzetten van coöperaties waardoor deze boeren nu een redelijk loon voor hun zware arbeid kunnen bedingen, hun kinde ren naar school kunnen sturen, kort om een beter leven hebben gekregen. En dat is de beste voorwaarde voor vrede. Wij doen dan ook met plezier deze maand de koffiepads in de aanbie ding. Kent u trouwens iemand die u wel in een lijstje zou willen zetten? Kom dan naar de Wereldwinkel op de Stationsweg 105, want ook de foto lijstjes zijn afgeprijsd. En er is nog zoveel meer! De advertentie in deze Uitkijkpost geeft u verdere informa tie. HEILOO - Woon en Zorgcentrum de Nieuwpoort heeft een nieuwe bedrijfsauto. Dit is mede mogelijk gemaakt door de reclames op de auto, veelal door leveranciers of relaties van de Nieuwpoort. Het bedrijf dat de levering en belette ring heeft gecoördineerd voor de nieuwe auto is Mobile Reklame, in samenwerking met Van der Steen Autobedrijf Heiloo. Er is door de heer Jerry Schouten, hoofd technische dienst van de Nieuwpoort, goed over wogen welke type auto het meest geschikt zou zijn. Met het oog op functionaliteit is er gekozen voor een bedrijfswagen met dubbele cabine; goed voor het vervoer van max. 6 per sonen en een laadruimte achter in de auto, waardoor hij goed inzetbaar is voor het uitvoeren van onderhouds werkzaamheden in en rond het woon en zorgcentrum. Omdat er erg bezui nigd wordt in de zorgsector, is er voor het aanschaffen van bedrijfsauto's vaak onvoldoende budget en is het zaak de kosten van een bedrijfsauto beheersbaar te houden. De keuze voor een diesel motor was daarom snel gemaakt. Niet alleen heeft men het voordeel van het z.g. grijs kente ken, maar ook heeft een dieselmotor een laag brandstofverbruik, is bedrijfszeker en valt de auto in een laag wegenbelasting- en verzeke ringstarief. Van der Steen Autobedrijf Heiloo heeft overigens al eerder twee auto's afgeleverd in deze constructie. Eén aan de GGZ, beter bekend als de Wilibrordus Stichting, en één aan Stichting Woon en Zorgcentrum Heiloo, beter bekend als Overkerck en de Loet. Beide rijden al reeds enkele jaren in deze gratis beschik baar gestelde auto's. Voor het aan kopen, repareren en onderhouden van alle merken nieuwe en gebruikte personen- en bedrijfsauto's, geniet van der Steen Autobedrijf al 18 jaar goede bekendheid in Heiloo en omstreken. Ook van der Steen Autoschade is bekend in deze regio, voor al uw schade, spuitwerk, raamre- paratie of vervanging. Alles op een adres. Bij Woon en Zorgcentrum de Nieuw poort zijn er ongeveer 140 medewer- ker(st)ers, die dagelijks klaar staan voor 132 bewoners en tientallen externe cliënten. Maar ook de vrijwillig(st)ers van Woon en Zorgcentrum de Nieuwpoort spelen een belangrijke rol bij het vorm geven aan de sfeer in het Woon en Zorgcentrum. Meer informatie over beide bedrijven kunt u op de website 's bekijken www.denieuwpoort.nl en www.vandersteen-heiloo.nl. mri v&t HEILOO - Op 1 september begint The Yoga Company met een frisse nieuwe start. Op de Westerweg 128a (bij het witte paaltje!) kunt u voortaan terecht voor een keur aan yogalessen. De lessen worden gegeven door Wil Kooij, die hiermee haar droom in ver vulling ziet gaan. De geur van verf komt je nog enigszins tegemoet wan neer je de bij The Yoga Company binnenkomt. Maar dan stap je in een studio met een frisse, moderne uitstra ling. Fris groen en blauw in de hal, vrolijk gekleurde kussens op de bank, een bord vol posters met alle activitei ten van The Yoga Company. De zaal waar de lessen worden gegeven heeft een ware metamorfose ondergaan. Hier voeren de kleuren violet en tur koois de boventoon, met als accenten zwarte radiatoren en zilverkleurige deuren. Er wordt nog druk geschil derd en gedecoreerd om alles tot in de puntjes klaar te hebben als 1 septem ber de lessen beginnen. Dromen van eigen ruimte Wil Kooij is zichtbaar in haar nopjes wanneer ze haar nieuwe onderkomen laat zien. Van jezelf inhuren bij een sportschool tot je eigen yogacentrum is een hele stap. Wil heeft het allemaal voor elkaar en over alles is nagedacht. „Ik heb ongeveer 4 jaar gewerkt bij een sportcentrum de Geus in Broek op Langedijk. Erg leuk en ik heb daar veel lesgegeven en opgezet. Van Yoga, spinning tot aqua-activiteiten. Vervol gens ben ik in april van dit jaar over gestapt naar Dojo 't Loo aan de Bergeonstraat in Heiloo. Het ging meteen heel goed, want ik had toen ruim 35 deelnemers. Dat was de start van The Yoga Company. Toch bleef het kriebelen en ik droomde van een eigen ruimte. Toen ik dan ook tijdens mijn loopgroep Power Walking hoor de over een leegstaand pand, ben ik er meteen op af gegaan. Ik kwam deze ruimte binnen en dacht meteen: ja, dit is het!" Maar wat gebeurt er achter die zilver kleurige deuren van The Yoga Company? In de gloednieuwe folder staat het allemaal: Power Yoga, Pilates, Body Mind en Power Walking. Wat een en ander inhoudt legt Wil graag uit:„Yoga is natuurlijk heel breed. Mensen moeten ook niet denken: ik zit op een mat en nu ga ik omhoog. Het is een manier om rust te creëren in je lichaam en geest. Om je bewust te worden van je ademhaling. Eigenlijk om je goed te voelen in je lichaam en daarbij merk je dat je de dingen die op je afkomen beter aan kunt." Persoonlijke aandacht Power Yoga is vloeiend als de golven van de zee. Het draagt bij aan de ver betering van kracht, houding, lenig heid, energietoename en bevordert de calorieverbranding. Het kenmerkende van Pilates is dat de oefeningen vanuit het bekkenge- bied beginnen. De naam Body Mind zegt het al: deze vorm is een mix van oefeningen, ademhaling, balans en coördinatie. Tot slot is Power Walking een buitenactiviteit. De lessen worden gegeven in kleine groepen. Het maximum aantal deel nemers is 15. Wil vindt het belangrijk om al haar deelnemers voldoende persoonlijke aandacht te geven en het overzicht te houden. Het is volgens haar ook niet nodig dat men uitblinkt in lenigheid. Haar motto is: je bent er en je doet het op jouw manier. Kinderyoga en seniorenaanbod Ook aan de toekomst heeft Wil gedacht, want plannen voor kinderyo ga en een seniorenaanbod zijn ook klaar. „Het lijkt me zo leuk en goed om yoga aan kinderen te geven. Ik heb daar al veel vraag naar gekregen. Daarbij staat vooral het plezier voor op, maar het zal zonder therapeutisch te willen zijn ongetwijfeld ook zijn uit werking hebben." De kinderyoga start 15 september. Wat het seniorenaanbod betreft: deze zal gericht zijn op 50+-ers onder de naam Fifty Fit. Het aanbod zal sterk gericht zijn op wat de ouderen zelf aandragen. Bovendien heeft Wil gemerkt dat ouderen ook veel be hoefte hebben aan sociale contacten. Samen sporten kan daar zeker een bijdrage aan leveren. Bent u nieuwsgierig geworden naar The Yoga Company, bezoekt u dan de website www.theyogacompany.nl. U kunt ook bellen: 06-18741193. Op 4 september is The Yoga Company aan wezig bij de Uitmarkt en een week later op 11 september is het Open Dag bij The Yoga Company. Adres: Westerweg 128a. Er komt een unieke kans om kennis te maken met een therapievorm waarover deelnemers in grote mate enthousiast zijn en die de laatste jaren steeds meer aan bekendheid wint: de zogenaamde familie- en systeemopstellingen. We maken allemaal deel uit van een systeem. Voorbeelden daarvan zijn het gezin waarin je geboren bent, je werk, de school, maar ook je lichaam, de natuur, het land van herkomst of de plaats waar je woont. Binnen zo'n systeem zijn drie wetten of basisprin cipes werkzaam. De eerste is binding. Iedereen heeft evenveel recht op een piek in het systeem. De tweede is volgorde. In het systeem is een rang orde. De laatste is balans. Er is een evenwicht in geven en nemen. Is er een storing in en of meer van deze principes, dan kunnen er problemen gaan optreden binnen het systeem. Wie kunnen er baat hebben bij deel nemen aan een avond familie- en systeemopstellingen? Je kunt denken aan mensen die een probleem hebbeh in hun relatie of in de verhouding van familieleden onderling of bij d£ opvoeding van hun kinderen. Ook aan mensen met typische angsten eh depressies of overgevoeligheid voor ziekte, gevoelens van zwakte en machteloosheid. In die gevallen kap blijken dat een van de hierboven genoemde basisprincipes is geschol den of onder druk is komen te staan. Het systeem is dan verstrikt geraaKt in een ongezond makende dynamiek. De bijeenkomsten worden gehouden in een cyclus van drie, te weten op 13 september (Wat is systeemenergie?!), 11 oktober (Familie-opstellingen) ep 8 november (Andersoortige opstel lingen) in het Open Huis 't Loo in Heiloo, steeds van 19.30 tot 22.30 uur. Kosten 17,50 voor een losse avond 45,- voor de hele cyclus. Voor nadere informatie kan men bel len met Edwin Kater, tel. 072- 5340429, of mailen naar kater- boon@zonnet.nl Powerwalken is een leuke, veilige en effectieve manier om vet te verbran den en de conditie te verbeteren. Het is niet moeilijk en je hebt geen materiaal nodig. Als u het in groeps verband wilt doen onder deskundige leiding, dan bent u welkom op maan dagmorgen om 9.00 uur op het par keerterrein van het Baafje. De eerste les is 6 september de kosten zijn 10 euro voor een half jaar. Voor inlich tingen belt u met K. Van Splunter, tel. 5335546. Kinderen vinden het leuk om van alles uit te proberen. Ook muziekin strumenten. Om niet een heel jaar naar les 'te moeten', omdat je nog zoveel andere dingen ,ook wil ont dekken, start Hélène Kolkmeijer een 6-weekse panfluitcusrus voor kinde ren. Zes keer drie kwartier op 6 achtereenvolgende woensdagmidda gen kunnen kinderen in leeftijds groepjes van 8-9 en 10-11 jaar lekker muziek maken op de panfluit. Lijkt het je leuk om mee te gaan doen? Kom dah woensdag 22 september tussen 16.00 en 17.00 uur naar de panfluitstdio aan de Vennewaters- weg 22 in Heiloo voor een vrijblij vende kennismaking of bel voor info Hélène: 072-5338215. Gratis set bijzondere postzegels bij drie wenskaarten Van 1 tot en met 18 september is het volop 'feest' in de wenskaartenwin kel, want dan vinden de Nationale Weken van de Kaart plaats. In deze jaarlijks terugkerende campagne staat het plezier en het persoonlijke van het kaartje in het middelpunt. Tijdens de Nationale Weken van de Kaart is een kaartje sturen nog leu ker, bij aankoop van drie wenskaar ten krijgt iedereen in de deelnemen de winkels drie postzegels van 0,39 euro cadeau. Deze postzegels zijn speciaal ontworpen in een kleurig velletje van drie en geven een kaar tje een extra vrolijk tintje. De aloude slogan 'Een kaartje: een kleine moei te, groot pleizer' geldt nog steeds. Ondanks de komst van SMS en e- mail, blijft de impact van een kaartje onverminderd groot. Meer informa tie over de campagne en de deelne mende winkels is te vinden op www.wekenvandekaart.nl. De Nationale Weken van de Kaart worden georganiseerd door de Stichting Wenskaart Nederland, een samenwerkingsverband van uitge vers, winkelketens, en TPG Post. Natuurlijk doet ook Tabak- en cadeauwinkel 't Hoekje mee aan de Nationale Weken van de Kaart, W.C. Het Hoekstuk 14, Heiloo, tel. 072-5331254. HEILOO - Praktijk Fysiotherapie Westerweg en het Sport en Medisch Fitnesscentrum Heiloo zijn dit jaar weer uitgekozen als testcentrum voor de Nationale Gezondheidstest. De Nationale Gezondheidstest (NGT) gaat voor de zesde maal van start. Aan dit evenement kunnen dit jaar weer duizenden Nederlanders meedoen, waarbij ze getest worden op hun fitheid, beweeggedrag en leef stijl. Dit jaar zal er speciale aandacht zijn voor de doelgroepen minder actieven en mensen met overgewicht. Om te achterhalen wat hen tegen houdt (meer) te gaan bewegen is gekozen voor het thema Bewegen, wat houdt je tegen? Dit jaar wordt met de campagne van de NGT Bewegen, wat houdt je tegen? Deelnemers op hun beweeg gedrag aangesproken en worden ze bij deelname geholpen om hun bezwaren te overwinnen. In het per soonlijk gesprek na afloop van de test zullen alle smoesjes gepareerd wor den en de deelnemers worden aange zet tot echte acties. De Nationale Gezondheidstest geeft dit jaar aan 7000 Nederlandse de gelegenheid zich te laten testen op onder meer conditie (met een fietstest), spierkracht, gewicht, buik- omvang en leefstijl. Het evenement wordt georganiseerd in opdracht van de Nederlandse Hartstichting en wordt mede mogelijk gemaakt door- het minsfërie van VWS. De uitvoering is in handen van het projectbureau Nationale Gezondheidstest, bestaan de uit TNO (welke wetenschappelijk onderzoek uitvoert op de data uit de NGT) en stichting Pur Sang. De uit voering van de test vindt plaats in zo'n 150 testcentra in Nederland. De testweek van de NGT vindt dit jaar tussen 13 en 19 september plaats. Na afloop van de test ontvangt iederè deelnemer schriftelijk een persoon lijk gezondheidsprofiel en een advies op maat over beweging en leefstijl. Daarnaast zullen de deelnemers geholpen worden bij het zoeken van een sport die bij hen past. De NGT is al vijf keer eerder georganiseerd e|i het blijkt dat dit een geschikt middel is om bij mensen bewust zijn voor hun gezondheid te creëren. Iedereen tussen de 16 en 70 jaar kan meedoen aan de NGT. Aanmelden voor de NGT kan nog de komende twee weken via www.natid- nalegezondheidstest.nl. Het is ver standig om snel te reageren, want vol is vol. Voor meer informatie kunt u ook bellen met Douglas Roos van; Raadshooven, tel. 072-5334256 of ji' kunt langs komen in het centrum aan; de Westerweg 389a, (op het parkeer terrein naast sauna het Vennewater). Indien u besluit in het centrum tè gaan trainen is de test gratis. LIMMEN - De korte tuincursussen van Jeanine Jonker zijn al 12,5 jaar een begrip in de regio. Het program ma omvat dit najaar maar liefst 5 korte cursussen, 2 lezingen en 5 work shops Er zit vast wel iets voor u bij! De zomer raakt langzamerhand ten einde. Uw tuin staat er nog prachtig bij en u geniet volop van de nazomer- bloeiers met hun warme tinten. Is uw tuin de tuin die u zou willen of valt het resultaat tegen? Doen de planten het niet zo goed, bloeien ze niet of breekt u zich het hoofd over het bemesten en het snoeien? Dan wordt het nu tijd voor een korte tuincursus workshop of lezing. U leert op een andere manier te kijken naar uw tuin. Door naar de uiterlijke kenmerken van een plant te kijken kunt u straks bepalen op welke plaats die plant zich het meeste thuis zal voelen. Ook leert u hoe u thuis die mooie tuin krijgt waar de tuinbladen vol van staan. Programma: Heeft u specifieke vragen dan is er een unieke cursus: Eigen Tüinen. Met slechts 3 personen vormt u een groep je waarmee in 3 lessen bij ieder tuin- bezoek plaats vindt. Deze groepjes zijn op maandag ochtend of avond startende 6 sept. ingedeeld. Voor tui nen waar de beplanting hoofdbrekens geeft is er de mogelijkheid op dins dagochtend of avond meer over snoeien, verplanten, scheuren en plantenkeus te weten te komen. Wees er snel bij want vol is vol. In de cursus Tüinieren leert u alles over uw grond en krijgt u inzicht in de beplanting. In duidelijke stappen wordt het tuinieren een stuk over zichtelijker gemaakt. Een leerzame cursus die 5 lessen duurt. Snoeien op Uitmarkt: In de cursus snoeien leert u wanneer, hoe en met welk materiaal u het beste kunt snoeien, zodat er voor plant, boom of heester een zo optimaal mogelijk resultaat wordt behaald. Op 5 theorielessen volgt een 3 uur duren de praktijkles in de tuin van een deel nemende cursist. Een voorproefje krijgt u op de open avond en uitmarkt. Op vrijdag 3 sep tember van 20.00 tot 22.00 uur bent u in het leslokaal aan de kerkweg 24 te Limmen welkom of kom naar de; Uitmarkt in Heiloo op zaterdag 4 september rond de nieuwe biblio-i theek. Voor alle bezoekers is er een test wat zij van tuinieren weten. Snoeien zal; nader toegelicht worden. Voor het gratis programmaoverzicht kunt u terecht bij de bibliotheken en diverse winkels of kijk op www.tuineursus- sen.nl. Jeanine Jonker is te bereiken op 072-5053646.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6