Aankomend weekend kermis Limmen Nog één keer livemuziek in De Bakkerij Conquistanieuws Twee nieuwe projecten bij Gilde Castricum Violist Sietse van Gorkom bij Ypma Piano's Dit weekend Open Monumentendag in Castricum Castricum bezorgd over ontwikkelingsbeeld van Noord-Holland Noord Bekende Nederlanders doen goed woordje voor Landschap Noord-Holland College Castricum vraagt advies aan AZM over centrale huisvesting Massage cursus voor ouderen LIMMEN - In samenwerking met de stichting welzijn ouderen Limmen wordt er een massagecursus gegeven voor 55-plussers. Het accent ligt op een ontspannende massage. De cursus is een mengeling van informatie,prakti sche handgrepen en tips. De handgrepen worden tijdens de cur sus besproken en uitgevoerd en dienen als leidraad, om er ook thuis mee aan de slag te gaan. De cursus bestaat uit 4 bijeenkomsten van 1,5 uur op woens dagavond van 20.00 tot 21.30 uur in de Vredeburg te limmen. De data zijn 22 en 29 september, 6 en 20 oktober. De kosten bedragen 40,- inclusief cursus boek, koffie of thee. De begeleiding is in handen van Ruud Donker en Mirella Wamsteker. Men kan zich, het liefst in tweetallen, opgeven bij mevrouw Thea Adrichem, tel. 072-5051404. Werk aan de Soomerwegh CASTRICUM - Tot en met 5 novem ber worden er werkzaamheden verricht aan de Soomerwegh. De bestaande tegelverharding van het oostelijke fietspad van de Soomerwegh tussen Molenweide en de Zeeweg wordt ver vangen door rood asfalt. De werkzaam heden starten op het gedeelte tussen de Molenweide en de Bloemen. Onder het fietspad worden een drainage en hemelwaterriool gelegd. De drainage is onderdeel van het drainageplan Noord End. De aannemer is wegenbouwmaat schappij Heijmans B.V. uit Heemstede. Vanwege de werkzaamheden volgen er een aantal verkeersmaatregelen: Rijwielverkeer Tijdens de uitvoering van het werk wordt het rijwielverkeer in noordelijke richting omgeleid via de Molenweide - Zwanebloem - Weegbree - Walstro - Kievit. Via het rijwielpad langs de Schulpvaart worden de fietsers weer teruggeleid naar de Soomerwegh. Wanneer de werkzaamheden op de kruisingen van de Soomerwegh plaats vinden, is het passeren van de Soomerwegh per fiets niet mogelijk gedurende het graafwerk en legging van drain en riool. Fietsers die de Soomerwegh bij de kruisingen willen oversteken, kunnen na riool - en drain- legging de normale route aanhouden. Wel moeten tijdelijke voorzieningen worden aangebracht om dit mogelijk te maken. Tijdens het asfalteren zal voor een korte tijd het kruisende rijwielver keer over de nieuw aangelegde fietspad 1 tot 2 uur gestremd zijn. Autoverkeer De kruising Soomerwegh Walstro wordt gedurende de werkzaamheden twee maal uit het rijdend verkeer geno men. De eerste keer in de periode van 13 september tot 1 oktober, in deze periode wordt het riool en de drainage gelegd. De tweede keer wordt de krui sing voor het rijdend verkeer afgeslo ten tussen 25 oktober en 4 november. Gedurende deze periode wordt het fietspad geasfalteerd en tevens wordt de belijning op het nieuwe fietspad aangebracht. Tbssen 1 oktober en 25 oktober wordt de kruising door het nemen van tijde lijke maatregelen voor het autoverkeer toegankelijk gemaakt. Tijdens de afslui ting van de kruising wordt het autover keer via de Weegbree en de Bloemen naar de Soomerwegh omgeleid. Uiteraard zijn de werkzaamheden onderhevig aan weersinvloeden en kunnen door onwerkbaar weer in tijd uitlopen. LIMMEN - Van vrijdag 10 tot en met zondag 12 september is het weer zo ver: dan barst het gezelligste feest van Limmen weer los! Vrijdagmiddag begint de kermis voor de kinderen, om 's avonds voor de volwassenen knal lend te worden ingeluid met vuurwerk op de Achterweg, aanvang 21.30 uur. De kermis staat op het parkeerterrein van de voetbalclub. Er staat een mooie kermis met autoscooter, zweefmolen, reuzerad, snelheidsmolen, suikerspin, oliebollenkraam, snoepkraam, schiet tent en de mooie draaimolen met een prachtig draaiorgel. Vrijdagmiddag is de opening om 14.00 uur dan mogen de kinderen van de kleuterschool gratis een paar ritten voor niets in de draai molen. In de Lantaarn is er deze dagen naast een hoop gezelligheid ook veel muziek, zo treden Sesam, Full Circle en La Stampa op. Sesam is een spetterende en actuele coverband die haar sporen al ruimschoots verdiend heeft binnen het circuit. Zes ervaren musici, waaronder twee kanjers van zangeressen, staan garant voor een wervelende en geolie de show. Entertainment en het publiek staan centraal. Ondersteund met een prima stuk muziek passeren diverse visuele acts de revue. 'Op z'n kop die zaal!' is hun motto. Ook La Stampa betekent feest. In de 15 jaar van hun CASTRICUM - Het College van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Castricum heeft zich schrif telijk tot de Statencommissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuis vesting van de provincie Noord- Holland gewend om haar bezorgdheid uit te spreken over de voorgenomen behandeling van het ontwikkelings beeld Noord Holland Noord. De gemeente Castricum legt momen teel de laatste hand aan de doelstellin gennotitie van de langetermijnvisie Buiten Gewoon Castricum. Zij is zich ervan bewust dat de voortgang van deze visie en de voortgang van het ont wikkelingsbeeld Noord Holland Noord niet helemaal op elkaar zijn afgestemd. De gemeente spreekt haar zorgen uit over de mogelijkheid die haar wordt geboden om ruimte te krijgen tot ver wezenlijking van een realistisch en uit voerbaar resultaat van een zorgvuldige en breed gedragen voorbereiding van de gemeentelijke lange- termijnvisie. In dat licht vraagt Castricum de bijzonde- CASTRICUM - Het wordt er allemaal niet eenvoudiger op. Vroeger kon men met één simpele druk op de knop de televisie aandoen. Nu wordt met het apparaat een ingewikkelde Handleiding en een afstandsbediening vol knopjes aangeleverd. Ook de persoonlijke thuisadministratie kan tegenwoordig behoorlijk complex zijn door de vele regels, formulieren en moderne technieken. Om ervoor te zorgen dat mensen, met name ouderen, toch zelf de touwtjes in handen blijven houden is Gilde Castricum gestart met twee ondersteunende projecten. Het Knoppenproject Pincode, treinkaartjesautomaat, tele foon, magnetron, tv, video, etc. De bediening van moderne (huishoude lijke) apparaten wordt steeds ingewik kelder. Zelfs met een gebruiksaanwij zing lukt het veel mensen niet de appa raten te laten doen wat ze allemaal kun nen. Veel mensen, en zeker zij die niet zijn opgegroeid met de moderne elektronische apparatuur, komen vaak in de knoop met de vele knoppen. Voor hen staat een enthousiast team vrijwilli gers klaar, voor wie de moderne appa raten geen geheimen hebben waar zij met een handleiding niet uit kunnen komen. Desgewenst komt een vrijwilli ger bij de mensen thuis om hen te leren om te gaan met de moderne apparatuur. Het Thuisadministratieproject Er moet steeds vaker een formulier worden ingevuld of een briefje worden geschreven naar de gemeente, de verze kering, het ziekenfonds, de woning bouwvereniging, het ziekenhuis, enz. Daar komen dan ook nog eens de bank- en girozaken bij. Het betalings verkeer wordt ingewikkelder, er komen steeds meer mogelijkheden. Geen won der dat het soms niet meer lukt, zeker als de partner die zich hiermee bezig hield komt te overlijden. Daarom is het Gilde gestart met een administratie project. De vrijwilligers van deze werk groep gaan naar de mensen thuis om hen te ondersteunen bij hun thuisadmi nistratie. Mensen (uit Akersloot, Castricum en Limmen) die gebruik willen maken van het Knoppenproject of het Thuisadministratieproject kunnen zich melden bij de sector Vrijwilligers Centrale van de Stichting Welzijn Castricum. De Centrale is elke werk dag geopend van 9.00-12.00 uur en 's middags op afspraak. Telefonisch is zij bereikbaar onder nummer 0251- 656562 en het e-mailadres is vcc@wel- zijncastricum.nl. Ook mensen die als vrijwilliger willen meedraaien met de huidige vrijwilli- gersgroepen zijn welkom. re aandacht van de Statencommissie om in de gelegenheid te worden gesteld een beleidsvisie te ontwikkelen die rea listisch en uitvoerbaar is ten aanzien van de binnenduinrand met het gebied 'de Zanderij' en 'station Castricum'. Ook vraagt de gemeente aandacht voor de zogenaamde uitleglocaties bij klei nere kernen. In het provinciale voorstel krijgt Castricum nauwelijks mogelijk heden om woningen te bouwen in de kern Akersloot. Castricum verzoekt de Statencommissie uitdrukkelijk om in de gelegenheid te worden gesteld op beide specifieke onderdelen (binnen duinrand en kern Akersloot) beleids vrijheid te kunnen ontwikkelen om te komen tot realistische en uitvoerbare plannen die passen in een totaal ont wikkelingsbeeld en in die zin het ont wikkelingsbeeld daarop aan te passen. Resultaten enquête weekendactiviteiten voor senioren CASTRICUM - In mei van dit jaar werd in Castricum een enquête onder senioren gehouden door de Stichting Welzijn Castricum, sector Opbouwwerk, met als doel inzicht te krijgen in de wenselijkheid van week endactiviteiten voor senioren in de gemeente. Er kwamen 47 positieve reacties op enquête binnen. Naar voren kwam dat aan een breed scala aan weekendactiviteiten gedacht werd: toneel, theater, muziek, film en spelen scoorden allen hoog. Ook gezamenlijk wandelen werd vaak aangekruist in de enquête. Een enthousiaste groep, bestaande uit onder meer deelnemers van de samenwerkende ouderenbonden de KB O en de ANBO, het Rode Kruis, de Zonnebloem en het Opbouwwerk, is inmiddels aan de slag gegaan met het opzetten van een programma. Als alles meezit kunnen in oktober op de zondagactiviteiten voor senioren vanaf 50 jaar en ouder van start gaan. Het ligt in de bedoeling de activitei ten elke tweede zondagmiddag van de maand te laten plaatsvinden van 14.00 tot 16.00 uur in Ontmoetingscentrum Geesterhage in Castricum. Nadere informatie wordt binnenkort bekend gemaakt. Voor meer informatie: Stichting Welzijn Castricum, tel. 0251-657998. bestaan is La Stampa (voorheen Stampvast) uitgegroeid tot een van de meest gevraagde showbands in Noord- Holland. Ieder jaar kan men in de zomermaanden volop genieten van onze band op alle kermissen in Noord- Holland en het gehele jaar door in de grotere discos, feesttenten, op bruilof ten en bedrijfsfeesten. Full Circle is een groep van vijf musici, die zich heeft toe gelegd op het spelen van een breed repertoire gebaseerd op de popmuziek vanaf de jaren zestig tot nu. Alle leden hebben in het Noord-Hollandse circuit en daarbuiten veel ervaring opge bouwd en deze know-how meegeno men in Full Circle. Het grote repertoire dat zij beheersen staat borg voor geva rieerde muziek met daarin allerlei juweeltjes uit de popmuziek, die op elk moment van de dag een streling voor het oor zijn. Het programma van de Lantaarn is als volgt: vrijdag 10 septem ber staaat de band d-Sign in de zaal, en het cafe wordt opgeluisterd door Dj Simon. Zaterdag staat Impact in de zaal, Dj Wicky in het cafe, en La Stampa in de feesttent, zondag speelt de formatie Blue Band in de zaal, Dj Dolphin zorgt voor de gezellighied in het cafe en Sesam speelt in de tent. Op de laatste kermisdag wordt er om 9.00 uur traditioneel ontbeten met de gebroeders Beentjes en daarna klimt Dj Wicky weer achter de draaitafels. Van 16.00 tot 20.00 uur treedt Jukebox op in de zaal en Dj Maarten staat in het cafe. De kermis in de Lantaarn wordt afgesloten door Full Circle, die vanaf 20.00 uur in de supergezellige tent is te vinden. Voor informatie: Café-bar de Lantaarn, Dusseldorperweg 56, tel. 072- 5051313. Voorlichtingsavond over Gordon-trainingen CASTRICUM - Bij de Plusactiviteiten van het Bonhoeffer College in Castricum staan ook dit jaar weer twee verschillende 'Gordon' cursussen op het programma. Voor ouders en opvoeders die meer plezier willen beleven in het contact met hun kinderen is er de cursus Effectief Omgaan met Kinderen. Voor iedereen die meer in algemene zin de relaties met andere mensen wil verbete ren, beter wil leren opkomen voor zich zelf en zowel privé als op het werk meer bevredigende contacten wenst op te bouwen is er Helemaal Jezelf. In beide trainingen wordt gewerkt met de beproefde instrumenten van de bekende psycholoog dr.Th. Gordon. Er is veel interactie tussen docent en deel nemers en tussen de deelnemers onder ling en de nadruk ligt steeds op de prak tijk, op het verwerven van vaardigheden. Dit betekent dat het meestal heel leven dige en gezellige bijeenkomsten zijn. Wilt u meer weten, zelf ervaren hoe er tijdens de cursus gewerkt wordt en ken nis maken met de docent, dan bent u welkom op de informatieavond. Deze avond is op vrijdag 1 oktober 2004 in het Bonhoeffercollege te Castricum. Pieter Kieftstraat 20. Telefoon: 0251-659119. De toegang is gratis. De bijeenkomst start om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 20.45 uur. CASTRICUM - Op dinsdag 14 septem ber sluit jongerencentrum De Bakkerij haar deuren. Dat betekent dat er nog een weekend live- muziek kan worden geprogrammeerd, en alhoewel het offi ciële afscheidsweekend reeds achter ons ligt is dit een kans die ze in het Castricumse jeugdhonk natuurlijk niet laten liggen. Het worden waarschijnlijk twee emotionele avonden, omdat het de laatste keer is dat De Bakkerij haar eigenzinnige karakter en doe- het- zelf aanpak kan laten zien. Gelukkig is de programmering er ook naar. Op vrij dagavond organiseren de mannen van het Castricumse kofvitok- label hun eigen kofvifest, een festival waar zoveel mogelijk acts van het label een kans krijgen om het publiek te vermaken. Het label zelf is ontstaan in het jonge rencentrum zelf, waar het al veel leuke en bovenal bijzonder verrassende avonden heeft verzorgd. Labelmanager Poul Holleman omschrijft kofvitok als het allesomvattende woord voor de absurde creatieve uitspattingen van de kofvmen kofvitok artiestendie zich vooral uiten door middel van muziek maar ook inbeeldende kunst, filmpjes en andere rariteiten. Op het podium zijn onder andere optredens van Tony Blitzkrieg, Neonleon en de Loenies en natuurlijk Bentes dierenkwizzz, waar uiteraard weer prachtige prijzen zijn te winnen. Naast optredens valt er te genieten van onder andere de Dj's Tune en Neonleon. Op de zaterdag is het dan zo ver: de laatste twee live- bands die in De Bakkerij zullen optreden. Het wordt een avond vol avontuurlijke en zonnige surfmuziek, met de Amsterdamse ana condas en het vanuit Kopenhagen ope rerende El Ray. Zowel de Denen als de Cursus Website bouwen voor vrijwilligers CASTRICUM - De Stichting Welzijn Castricum, sector Opbouwwerk, organi seert een cursus 'Website bouwen en onderhouden voor vrijwilligersorgani saties' op maandag 4,11 en 25 oktober en 1 november van 19.00 tot 21.30 uur. De cursus wordt in het Clusius College in Castricum gegeven. In de cursus 'Website bouwen' leert u om met een voudige middelen een aansprekende website te maken. De basisbegrippen van internet en HTML worden uitge legd en u leert hoe u pagina's aan elkaar kunt linken. U werkt met eenvoudige programma's zoals: Word en Paint, zodat het geleerde meteen kan worden toegepast. Voor deze cursus heeft u Word2000 of een nieuwere versie nodig. In de loop van de cursus wordt kort aandacht besteed aan alternatieve pro gramma's. Om de cursus te kunnen vol gen dient u overweg te kunnen met Windows, Word en Internet Explorer. De kosten voor de cursus bedragen 20,-. Aanmelding en informatie: Stichting Welzijn Castricum Geesterduinweg 5, Castricum. Telefonisch: 0251-673793. Mail: info@welzij ncastricum.nl REGIO - Stichting Landschap Noord- Holland bestaat al sinds 1936 maar teveel Noord-Hollanders kennen de organisatie niet. Dit terwijl de stichting zich volop inzet voor het behoud van het karakteristieke Noord-Hollandse landschap. Om meer bekendheid te geven aan Landschap Noord-Holland wordt met hulp van de leden én beken de persoonlijkheden een bijzondere actie gestart. Eerst alleen in Castricum en Hoorn, later wellicht in heel Noord- Holland. Bekende Noord-Hollanders Landelijk bekende Noord-Hollanders zijn gevraagd een opmerkelijke uit spraak te doen over Noord-Holland. Velen hebben met originele uitspraken gehoor gegeven. De BN-ers zijn onder andere Jos Brink, Jeroen Krabbé, Henny Huisman, Yvonne van Gennip, Rinus Michels, Tonny Eyk, Johnny Kraaijkamp jr., Jan Wolkers, Marjan Berk, Jan des Bouvrie, Martin Kers en vele anderen. De uitspraken worden op borden gedrukt en bij leden van CASTRICUM - Het college van burge meester en wethouders heeft de com missie AZM om advies gevraagd over de toekomstige huisvesting van de organisatie van de gemeente Castricum. Centrale huisvesting maakt een verbetering van efficiency binnen de organisatie en optimalisering van de dienstverlening mogelijk. Op 16 augustus heeft de Stuurgroep Huisvesting een oriënterend gesprek met enkele raadsleden gehad. Uit de vergadering kwam naar voren dat nieuwbouw eigenlijk geen optie meer is: uitgangspunt is vernieuwbouw van de locatie Raadhuisplein 1. De investe ring die met geïntegreerde huisvesting gemoeid is, levert een aanzienlijke meerwaarde op voor het functioneren van de organisatie als geheel. Daarnaast ondersteunt centrale huis vesting lopende en nieuwe ontwikke lingen, zoals de ontwikkeling van een frontoffice. Voor zowel voorbereiding als uitvoe ring staat een jaar. In de raad van 25 november wordt een meer concrete planning aangeboden. In de huidige situatie heeft de gemeen te drie gemeentelijke locaties. In het gemeentehuis op het Raadhuisplein 1 in de kern Castricum is het bestuur en de sectoren Samenleving en Middelen gevestigd. In Zonnedauw 4 te Limmen is de sector Ruimte ondergebracht. Op Schulpstet is het afvalbrengdepot gevestigd (deze blijft in dezelfde vorm). REGIO - Na de succesvolle master class bij meesterviolist Herman Krebbers tijdens de prestigieuze International Holland Music Sessions in Bergen is de Castricumse violist Sietse van Gorkom alweer helemaal klaar voor een nieuw concert. Ditmaal speelt hij samen met zijn vaste pianiste Alia Milchtein in de prachtige Robijnzaal van Ypma Piano's in Alkmaar op zaterdagmiddag 11 sep tember om 14.00 uur. De maandelijkse zaterdagmiddagcon certen bij Ypma Piano's zijn al zeven jaar een begrip. Beroemde en minder bekende musici hebben hier al prachtige en druk bezochte recitals ver zorgd. Violist Sietse van Gorkom bijt op zaterdagmiddag 11 september het spits af voor het nieuwe Ypma Robijn concertseizoen. Sietse van Gorkom kreeg veel waardering van Herman Krebbers voor zijn spel. De meester was vooral te spreken over de mooie klank en intonatie. Met name in de Chaconne van Bach met de razend moeilijke vingerzettingen kon hij geen krasje bespeuren. Een groot compli ment. Sietse van Gorkom speelt samen met zijn vaste pianiste Alla Milchtein die onlangs haar eerste fase opleiding aan het Rotterdams Conservatorium afsloot met onderscheiding. Van Mozart speelt hij deel 1 van het Vierde Vioolconcert KV 218 met de schitte rende cadens van Kreisler. Daarna speelt hij solo de beroemde Chaconne uit de Tweede Partita van Bach, een stuk dat hemelse spiritualiteit uit straalt. Voorts staat op het programma Vioolsonate no. 1, opus 78 van Brahms met de bekende regendruppelfinale en tenslotte het virtuoze Tambourin Chinois van Kreisler. Een mooi pro gramma om de prozaïsche boodschap- pendag op culturele wijze mee af te sluiten. Ypma Piano's is gevestigd aan de Robijnstraat 5 in Alkmaar aan het bedrijventerrein Boekelermeer. Kaarten kunnen telefonisch gereser veerd worden op 072-5414400. Start cursusseizoen Toonbeeld CASTRICUM - Volgende week gaat het nieuwe cursusseizoen in Toonbeeld van start. Er zijn nog verschillende cursussen waarvoor u zich zou kunnen aanmelden. In de week van 13 september is het mogelijk om vrijblijvend kennis te maken met één van de cursussen van uw keuze. U betaalt alleen voor deze les als u besluit zich in te schrijven voor de rest van de cursus. Om te beginnen is er zaterdag 11 sep tember de mogelijkheid om van 10.00 tot 15.30 uur te steenhakken. Op maan dag 13 september kunt u van 19.15 tot 21.45 uur aquarelleren, 'de (onmoge lijkheden van waterverf'. Op dinsdag 14 september kunt u van 19.00 tot 22.00 uur uitproberen hoe het is om te draaien op een pottenbakkersdraaischijf of andere keramisch technieken uitproberen in de cursus van Wilma Bosland. Van 19.30 tot 22.00 uur kunt u kennismaken met de cursus modeltekenen en schilderen van Didi Overman. Op woensdag 15 september kunt u kie zen tussen drama of tekenen en schilde ren. Maya Schwantje start 17.15 totl8.45 uur een cursus van 28 lessen in 'fysiek acteren'. Deze cursus is bedoeld voor kinderen vanaf 14 jaar. Om 20.00 uur gaat voor volwassenen een korte cursus 'fysiek spel' van start. In de cursus 'gemengde technieken' van Angèle van den Thillart maakt u kennis met diverse schilder- en tekenmaterialen. Voor de kinderen zijn er op woensdag middag diverse mogelijkheden: voor 'boetseren en werken met hout' kun- nen kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 8 jaar van 13.15 tot en met 14.45 uur hoofdstedelingen hebben al een flinke terecht bij Rick Paauw. Van 17.00 tot reputatie opgebouwd bij liefhebbers in 18.30 uur is er 'jongerenatelier' voor binnen- en buitenland, en met als afsluiter Dj Mind Hurt achter de draai tafels wordt het een feestelijke avond met een melancholische ondertoon. Jongerencentrum De Bakkerij is te vin den aan Bakkersplein 1 te Castricum. De openingstijden zijn 21.30 tot 02.30 en de entree op de zaterdag bedraagt 3 euro. Op vrijdagavond zijn er geen entreekosten. Voor meer informatie: 0251- 654877 of info@jcdebakkerij.nl uur is er kinderen van 12 tot 15 jaar onder bege leiding van Rick Paauw. Op donderdag middag 16september 15.50 tot 16.50 uur kunnen de kleuters van 4 tot en met 6 jaar 'tekenen en schilderen' met Jantine Geels. Voor vragen en opgeven voor een van bovenstaande cursussen. Kunt u terecht bij Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6, Castricum, tel. 0251- 659012. E-mail: tnbeeld@xs4all.nl/ www.toonbeeld.tv. LIMMEN - Programma voor vrijdag 10, zaterdag 11 en woensdag 15 sep tember Conquista kids: 4 tot en met 8 jaar Kids is zaterdag 11 september helaas gesloten in verband met de kermis in Ummen. Daarentegen is er volgende week 18 september een super acti viteit: De Piratenochtend! Kom ver kleed als een piraat naar ons piraten- honk en beleef een ochtend vol met spelletjes, knutselen, schminken en een speurtocht! Deze ochtend begint om 10.30 en zal tot 12.30 uur. Houd wel rekening met eventueel een beetje uitloop. De entree is 1 euro. Club X-tra Club X-tra is zaterdag 11 september helaas gesloten in verband met de ker mis in limmen. Voor zaterdag 18 sep tember staat er echter weer een top film op groot scherm op het program ma! Heb je ideeën voor activiteiten of wil je mee helpen onze club X-tra feesten te organiseren? Kijk of mail dit dan naar: tienerwerk@conquista.nl De tieneravond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 tot en met 15 jaar. Conquista Café Ook het jongerencafé is op vrijdag- en zaterdagavond gesloten in verband met de limmer kermis. Volgende week zijn we weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Dan kan je weer: 'lekker relaxen, een biertje pakken, een pool tje schieten en af en toe even chatten'. De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: 15 september Club op woensdag presenteert een film op grootscherm! Maar natuurlijk staan voor iedereen van 8 tot en met 12 jaar de zes spelcomputers klaar en de muziek aan! Je kunt tafeltennissen, sjoelen, poolbiljarten, computerspel letjes spelen, internetten, knutselen maar ook met de Play Station op groot scherm spelen! Club is open van 14.00 tot 17.00 uur. Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl Landschap Noord-Holland in de tuin geplaatst. Van de uitspraken worden ook posters gemaakt om, bij gebrek aan een tuin, de poster voor het raam te kunnen plaatsen. Op deze manier hoopt Landschap Noord-Holland meer bekendheid en meer beschermers te krijgen. Burgemeester Emmens-Kno! licht samen met Johnny Kraaijkamp jr. uit spraak toe Ook de burgemeesters van Castricum en Hoorn ondersteunen deze campag ne met uitspraken. Op dinsdag 14 sep tember worden de borden en posters met uitspraken onthuld. De burge meester van Castricum mevrouw A. Emmens-Knol, Johnny Kraaijkamp jr. en zeer waarschijnlijk Tonny Eyk zul len daar hun eigen uitspraak toelichten. De presentatie is in café-restaurant Johanna's Hof, Zeeweg te Bakkum, begint om 11.30 uur en zal ongeveer een uur in beslag nemen. De actie wordt volledig gesponsord door het Noord-Hollandse bedrijfsleven. CASTRICUM - Samen met buurgemeen ten Bergen, Beverwijk, Heemskerk, Heiloo en Uitgeest neemt Castricum ook dit jaar weer deel aan de landelijke viering van Open Monumentendag. In het week end van 11 en 12 september is in de gemeente een recordaantal van dertien rijks- en gemeentelijke monumenten en één provinciaal monument voor bezichti ging geopend. Dit jaar heeft de Open Monumentendag het thema Merck toch hoe sterck, monu menten van verdediging meegekregen. Dat thema is voor Castricum voor tweeër lei uitleg vatbaar: namelijk de militaire verdediging en de verdediging tegen het water. Bij de militaire verdedigingswerken gaat het om restanten van de Atlantikwall (onder meer nabij de Geversweg), enkele lanceerbases voor VI-raketten en diverse bunkers in het duingebied, waaronder de zogenoemde Kunstbunker. Deze laatstge noemde bunker fungeert thans als opslag ruimte voor het Filmmuseum, maar naar verluidt is hierin tijdens WOU ook de Nachtwacht opgeslagen. Vanwege veilig heidsredenen is de Kunstbunker helaas niet toegankelijk. In het bezoekerscen trum Duynkant van de Stichting Werkgroep Oud-Castricum aan de Geversweg te Castricum bent u gedurende het gehele weekend welkom. Er is een tentoonstelling ingericht over de militaire verdedigingswerken in en rondom Castricum. De leden van de Stichting Werkgroep Oud-Castricum zijn graag bereid om bezoekers meer te vertellen over het steunpunt Castricum. Bij de ver dedigingswerken tegen de zee gaat het om de oeroude zeedijken die her en der ver spreid door het landschap nog herkenbaar zijn. Vaak gaat het niet meer dan om een klein reliëf in het landschap. De Koren- of Maerdijk is een fraai voorbeeld van een dijk die nog duidelijk herkenbaar in het landschap aanwezig is. Ook de (Limmer) Zanddijk is bijzonder. Deze dijk is name lijk omstreeks 1100 aangelegd door de monniken van het klooster Egmond en is hiermee de oudste van de provincie Noord-Holland. De dijk is aangelegd om de landerijen van de abdij te beschermen tegen het water van het IJ dat vanuit het zuiden opdrong. Overigens zijn er ook een aantal andere monumenten tijdens Open Monumentendag voor bezichtiging open gesteld, zoals het gemaal Limmen 1879 (provinciaal monument) en koren molen de Oude Knegt te Akersloot die eerder dit jaar feestelijk opnieuw in gebruik is genomen, de Nederlands Hervormde kerken te Akersloot, Castricum en Limmen en het A-gebouw op het terrein van het psychiatrische zie kenhuis Duin en Bosch (inmiddels: GGZ Dijk en Duin). Op het terrein van GGZ Dijk en Duin kunt u bovendien deel nemen aan een rondwandeling waarbij een deskundige gids u meer vertelt over de wetens waardigheden van de verschillende gebouwen die u onderweg tegenkomt. Een groot aantal van deze gebouwen is aangewezen als beschermd rijksmonu ment. Er is zowel op zaterdag als op zon dag twee keer een rondwandeling om 10.00 en om 14.00 uur. Ook zijn dit keer enkele woonhuizen in Akersloot en Castricum voor bezichti ging opengesteld. In alle gevallen kunt u de woningen vanaf het erf bekijken. Alleen in overleg en met instemming van de eigenaar is het echter wellicht ook mogelijk de panden van binnen te bekij ken. Voor deelnemers aan Open Monumentendag is bij de bibliotheek in Akersloot, Castricum en Limmen, de VW in Castricum en de balies van het gemeentehuis te Castricum en dependan ce Limmen zowel de landelijke Open Monumentendag- magazine als de - dit maal bijzonder fraaie - regionale editie verkrijgbaar. U kunt hierin meer lezen over de monumenten in de gemeente Castricum die voor u in dit weekend geo pend zijn. Maar ook kunt u hierin lezen welke monumenten u zoal in de buurge meenten kunt bekijken. Kortom, tijdens Open Monumentendag bent u in de gele genheid extra te genieten van de monu mentale objecten die onze gemeente rijk is. Verloren en gevonden CASTRICUM - De politie Noord Holland-Noord afdeling Castricum geeft de volgende voorwerpen op als gevonden en verloren. Verloren in Castricum: gouden trouw ring 07-11-'88; sleutels 4x; bril grijs montuur verzien; grijze map met 30 CD's; grijze clico bak met witte stip; bruine portemonnee; blauwe kunststof tas; reclame zuil; creme linnentas met sportbroek shirt en nieuwe sportschoe nen. Gevonden in Castricum: vest grijs/ beige; dames horloge Sportwatch; sleu tels; sporttas rood/zwart met sportkle- ding. Verloren in Limmen: witgouden trouw ring met diamant inscr. Joep. Gevonden in Limmen: sleutels; gouden halsketting met platte schakels. Verloren in Akersloot: zwarte porte monnee inh. diverse pasjes; gouden halsketting met hanger scapulier.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10