Collectant 44 jaar voor de dieren in touw m Fanfare Showband Heiloo in de prijzen gevallen Stoepenpatrouille viert haar eerste lustrum ournaal BRIEVEN Benefietconcert voor zorghuis in zusterstad Swietochlowice llmers Inloopochtend seniorenuitzendbureau UITKIJKPOST -15 SEPTEMBER 2004 - PAGINA 10 Collecte Dierenbescherming staat weer voor de deur Rotary Club Heiloo houdt 'Fiesta Brasiliana' Najaarscursus Groei Bloei Mensen bezoeken, blij maken, helpen... Is dat geen mooie besteding van een paar uur vrije tijd? Cursus Creatief met klei Open Monumentendag Heiloo Margit Junge exposeert in Brasserie Wildschut Alzheimer- café start nieuw seizoen INGEZONDEN Gemeente luisteren Inaar de bevolking? Vredesweek 2004 'Bewegen naar Vrede' Workshop toveren met bollen Auto verdwenen na inbraak in caravan Lezing in kader Dag van de Ouderen; HEILOO - Helaas kennen we in Nederland nog een hoop dierenleed. Iedereen kent wel de afschrikwekken de taferelen van de bio-industrie, ver waarloosde huisdieren, mishandelde paarden en de treurige blik van een asielhond. Gelukkig is er een landelijke organisatie die met bijna 200.000 leden, tienduizenden donateurs, meer dan 100 afdelingen en bijna 100 asielen, opkomt voor de belangen van alle dieren. Of dit nou gezelschapsdieren, landbouwdie- ren, dieren in het wild of proefdieren zijn. U kent het ongetwijfeld: De Die renbescherming. De Dierenbescher ming is een vrijwilligersorganisatie. Iedere dag zijn duizenden actieve vrij willigers in touw voor het welzijn van dieren. Kwartjes, dubbeltjes, centen Eén van die vrijwilligers is Eefje Algra uit Heiloo. Een bekend gezicht voor velen, want al 44 jaar collecteert zij voor de Dierenbescherming. De in 1960 in Haarlem begonnen Eefje haalt herinneringen op uit die tijd:„Vroeger liepen we met een lijst, die achteraf gecontroleerd werd door de coördina tor. Het ging om kwartjes, dubbeltjes, zelfs centen, dus af en toe klopte de optelsom niet. Eén keer had ik een ver schil van wel 22 gulden. Dat moest ik toen zelf bijleggen!" Acht jaar later breidde haar takenpakket uit en werd zij coördinator. Dat betekende zelf de indeling maken en vooral het geld tel len. Jaarlijks stonden er dan ook onge veer 80 gevulde collectebussen in slaap- en logeerkamer. „Best wel eng", vol gens Algra. Dierenambulance Tegenwoordig gaat alles naar een cen traal punt en 8 jaar geleden heeft Eefje Algra haar coördinerende taak neerge legd. Verschil in beloning was er ook. Waar nu een mooie kalender tegenover het collecteerwerk staat, kon men vroe ger 10% van het opgehaalde bedrag incasseren. „Er waren mensen die meteen weer op de stoep stonden met de vraag voor nog een wijk, dat was natuurlijk een hele mooie bijverdien- Maar liefst 44 jaar collecteerde Eefje Algra voor de Dierenbescherming. Tegenwoordig is ze vooral aan de telefoon actief (foto: MSP) ste!" Dat zij hart voor dieren heeft blijkt ook wel uit het feit dat zij ook een aantal jaren op de dierenambulance heeft gereden. Destijds nog met eigen auto en op het moment dat zij zowel een heuse cursus van een dierenarts, als een echte ambulance zou krijgen, ver huisde Eefje naar Heiloo. Het collecteren zat haar nu eenmaal in het bloed. Dat betekende dat zij al gauw weer contact zocht met de coör dinator van Heiloo. Op dat moment viel zij -volgens eigen zeggen „met de neus in de boter" en kon alle coördine rende werkzaamheden overnemen. „Ik kende toen de straten nog niet zo goed en soms was het knap lastig. Maar ik probeerde toch altijd rekening te houden met wensen: eigen wijk, niet te grote wijk. Tot op de dag van vandaag doe ik nog wel wat coördinerende werkzaamheden. Ik bel alle collectan ten om te vragen of ze weer mee willen doen. De rest doet de huidige coördi nator." Alles uit liefde voor de dieren Ze is van plan dat nog wel tot haar 80ste met veel plezier te blijven doen. Alles uit liefde voor de dieren. Op dit moment bij haar thuis geen huisdieren, hoewel zij wel de tijd heeft gekend dat zij 'klanten' van de dierenambulance heeft overgehouden. „Een poes die met de staart tussen de liftdeur was blijven zitten. Ik heb hem naar de dierenarts gebracht en toen de eigenaar zich niet meldde, heb ik hem in huis genomen. Ook heb ik in het opvangcentrum voor knaagdieren in Heiloo gewerkt. Hokken schoonma ken. Als ze me vragen, kan ik gewoon geen nee zeggen." Waar Eefje Algra voorheen tot in de buitenwijken van Heiloo („tot Limmen aan toe") met de collectebus langs de huizen ging, is zij nu nog elk jaar met veel overgave bezig in haar eigen wijk. Samen met een flink aantal vrijwilli gers. Hoewel er altijd collectanten bij kunnen. Draagt u dus de dieren een warm hart toe, neemt u dan contact met de Dierenbescherming of let op de advertentie eind september in de Uitkijkpost! HEILOO - In de najaarscurus Bloem schikken van Groei Bloei wordt gewerkt in de platte glazen schaal die ook voor Pasen gebruikt is. Deze wordt drie keer totaal verschillend opgemaakt met mooie bloemen en groen. U mag ook zelf een lage, platte schaal mee bren gen, deze moet wel over een opstaande rand beschikken in verband met water geven. Groep A start woensdagmiddag 29 sep tember, daarna 20 oktober en 10 novem ber, aanvang 14.00 uur. Groep B start woensdagavond 29 september, daarna 20 oktober en 10 november, aanvang 19.45 uur. Groep C start donderdagavond 7 oktober, daarna 4 en 18 november, aan vang 19.45 uur. Zelf meenemen: Snoei- schaar, draadtang, eventueel een krat, om het bloemstuk in te vervoeren. Indien van toepassing uw eigen schaal. Kosten: 60,- voor leden van Groei Bloei. Niet leden betalen 72,50. Als u een eigen schaal gebruikt betaalt u vier euro minder. Het verschuldigde bedrag kunt u tot minimaal een week van tevo ren overmaken op rekeningnummer 336454589 ten name van KMTP Heiloo. Vergeet niet uw cursusnummer te ver melden bij de betaling! De cursus wordt gehouden in de grote zaal van de Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, in Heiloo. U kunt zich telefonisch aanmelden bij Stien Offerman, tel. 0251-245837 of per e-mail: jan-stien.offerman@planet.nl onder vermelding van welke groep, wel geen lid, wel/geen schaal. Studiegroep bloemschikken De studiegroep is bedoelt voor de gevor derde bloemschikkers. Deze cursus bestaat uit drie avonden, waarvan twee Zaterdag, 4 september was de Unie van Vrijwilligers afdeling Heiloo met een stand aanwezig bij de Uitmarkt om informatie te geven over het vrij willigerswerk, dat in de diverse pro jecten wordt verricht met als doel stelling; het bevorderen en verlenen van maatschappelijke hulp door vrij- wiligers met menselijk contact en continuïteit in het werk als voor naamste kenmerken. De weergoden werkten geweldig mee om er een geslaagde dag van te maken en er zijn heel wat belangstellenden bij de kraam langs gegaan. Sommigen heb ben zich aangemeld als medewerker. De organisatie van de stand is een onderdeel van de Public Relations Commissie. Doel van de PR- Commissie is: het stelselmatig bevorderen van een goede communi catie tussen medewerkers van de afdeling Heiloo, met de cliënten, met de buitenwereld (pers). Naast stand- werk heeft de PR-Commissie tot taak het verspreiden van folders, het ver zorgen van artikelen in de plaatse lijke pers om naamsbekendheid te krijgen en te behouden en om nieuwe vrijwilligers te werven. Het uitgeven van het Kwartaaljournaal, het mede delingenblad voor de vrijwilligers binnen de organisatie is ook het werk van de PR-Commissie. Het is de bedoeling dat er een informatiemap wordt bijgehouden met foto's en arti kelen over bepaalde UVV-activitei- ten. Soms wordt er een verzoek gedaan om een voorlichtingspraatje te houden voor een bepaalde groep mensen; naast het bestuur wordt-Jan ook de PR-Commissie ingeschakeld. Op dit moment zijn we naarstig op zoek naar mensen die de -*PR- Commissie willen komen versterken, vooral iemand die thuis is op de com puter om het KwartaaljournagL in elkaar te zetten. De artikelen;; en informatie worden aangeleverd én er is een handleiding voor het maken van het blad. Internet is ook een .optie om naamsbekendheid te vergroten. En wellicht komt een nieuwe mede werker met meer suggesties om het gestelde doel te bereiken. Als dit alles u aanspreekt, of u hebt interesse voor een ander project belt u dan haar een van de hieronder genoemde "tele foonnummers. UW, afdeling Heiloo heeft de volgende projecten: Vriendschappelijk Contact, Ziêken- huisbegeleidingTheeschenken De Loet, Theeschenken Overkerck, Bingo De Loet, Bingo Overkerck, Instuif De Loet, Dagverzorging Overkerck, Huiskamerproject Over kerck, Watergymnastiek, Amberiiof, Toko Overkerck, Toko De Loet, Luisterlezen, tel. 072-5334252; of 072-5330574. HEILOO - Wilt u de uitdaging aan met klei? Dan biedt deze cursus keramiek HEILOO - Op zaterdag 11 september was het Open Monumentendag. Onder voor beginners en gevorderden de ^ofe ^langstelling werden onder andere de Stichting Baduhenna aan'de Kennemerstraatweg, de Wipwatermolen Varnebroek, waarvan het moletitje mogelijkheid om in atelier Heiloo ken nis te-maken met dit unieke materiaal. avonden met elkaar een arrangement Onder professionele begeleiding maakt draaiende werd gehouden door de vrijwillige molenaar, en De Hutkoffer (fo\o), nd onder lei- tannic mp.t Hivp.rsp. klei-technieken. r i t :..iu:r. uitctolrovirl hovnrht lfntn~ A4SP) HEILOO - Op vrijdagavond 29 okto ber houdt Rotary Club Heiloo een groots Braziliaans spektakel in restau rant Klein Varnebroek te Heiloo. Deze avond wordt gehouden voor zowel leden als niet leden met het oogmerk om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor het ziekenhuis Itambeh in het noordoosten van Brazilië. Rotary Heiloo houdt deze actie in samenwer king met de Rotary club Georgetown (Canada) en die van Sao Sebastio in Brazilië. Er heerst in Brazilië nog altijd veel armoede. Een groot deel van de bevol king kan de ziekenhuiskosten niet betalen. Hierdoor zijn er veel kleine ziekenhuizen met grote financiële pro blemen. Het ziekenhuis van Itambeh is een regionaal ziekenhuis met 35 bed den, zes doktoren en 12 verpleegsters. De artsen werken allemaal in diensten van 24 uur en komen vanuit de stad naar dit ziekenhuis. Het is er schoon en er wordt met groot enthousiasme gewerkt. Maar ook met angst want er is veel apparatuur die als ze kapot gaan niet meer kunnen worden gerepa reerd. Zo is het röntgenapparaat zo oud dat er geen nieuwe lampen voor zijn. Een goed geleid en schoon zie kenhuis dat zeer zeker financiële hulp van buiten af verdiend. Waarom het ziekenhuis van Itambeh? De rotary club in Georgetown (Canada) voert op initiatief van de voormalig inwoner van Heiloo Robert de Jager al twee jaar actie voor hulp aan dit ziekenhuis nadat hij dit had bezocht met zijn vrouw Dina. Helaas is Robert de Jager vorig jaar op jeugdige leeftijd overleden. Maar de actie heeft stand gehouden en is overgenomen door een stichting. Doordat Robert de zoon is van één van de oprichters van Rotary Heiloo leek het hen een goed idee om deze actie hier in Holland voort te zetten. Fiesta Brasiliana Om een zo groot mogelijk bedrag bij een te krijgen werd er een feestavond georganiseerd. Dit feest zal een groot spektakel worden. Na ontvangst met een tropische cocktail volgt een diner dat stijlvol opgeluisterd wordt door live muziek. Later deze avond is er een veiling met mooie kunstwerken, reizen en andere spectaculaire items. Als de avond goed op gang is zal er een spet terend optreden zijn van een Zuid Amerikaans band. De avond wordt afgesloten met een koffie complet. Inclusief drankjes en wijn tijdens het eten. De kosten voor deze avond bedragen 100,- per couvert. Een deel hiervan komt ten goede aan het zie kenhuis van Itambeh. U kunt zich inschrijven bij drogisterij Jef Letschert aan het Stationsplein in Heiloo. HEILOO - Tot 30 november hangen er een aantal schilderijen van de uit het Betuwse Beusichem afkomstige kun stenares Margit Junge bij Brasserie Wildschut. Zij schildert abstracte en figuratieve werken die het bekijken meer dan waard zijn. Het werk van Margit Junge is in veel opzichten niet Nederlands. Speelse ongecompliceerde vreugde, zonnige mystieke vrouwen. Haar kleurgebruik is een factor apart. Met haar kleurrijke, oriëntaal geïnspi reerde, figuratieve voorstellingen heeft ze een eigen stijl ontwikkeld. Werk van Margit Junge is veelal te vinden in diverse galerieën en kunstmarkten waaronder de befaamde kunstmarkt te Bergen. Voor meer informatie kunt u kijken op www.rotownart.nl of telefo nisch contact zoeken; 010-4295190. Brasserie Wildschut, Stationsweg 82 in Heiloo is open van dinsdag tot en met zondag van 12.00 tot 24.00 uur. REGIO - Woensdag 22 september houdt Alzheimer afdeling Noord- Kennemerland een nieuwe cyclus van bijeenkomsten. Thuiswonende demen terenden,de gezonde partner en familie en iedereen die belangstelling of te maken heeft met dementie-processen zijn voor deze bijeenkomsten uitgeno digd. Het thema van woensdag handelt over de rol van de sociaal geriater bij dementie. De geriater zal ingaan op de complexe problematiek, het afwijkend gedrag, de kans op blijvende afhanke lijkheid en het verhaal van patiënt en familie. De bijeenkomsten worden gehouden in Wijkcentrum Overdie Ruusbroechof 97 te Alkmaar. Inloop is vanaf 19.00 uur. Aanvang 19.30 uur. De avond duurt tot 21.30 uur. De toegang is,inclu sief koffie/thee, gratis. Voor meer infor matie M. Blijleven, tel. 072-5334893 óf J. Rood, tel. 072-5335297. Ze staan er nog! Trots! Ze ruisen en rit selen. Ze wuiven naar ons en dragen bij aan de kwaliteit van ons leven. Laten wij dat niet onderschatten. Acht schit terende, kolossale populieren sieren nog steeds de spoorwegovergang Zeeweg en de entree van de Holleweg. Ze moeten weg! Beslist door B en W. Waarvoor? Voor enkele parkeerplaat sen meer. Natuurlijk begrijp ik de gedachte achter het beeldkwaliteits plan. Een strak en esthetisch verant woord geheel moet dat gaan opleveren. Samen met de al gerealiseerde kaal heid van de Kreek. Esthetiek in de moderne architectuur gaat nog al eens samen met saaiheid. Bomen echter hebben van nature de eigenschap een strakke en stenen omgeving wat speelsheid en ver trouwdheid te verlenen. Heiloo, laat uw stem om deze bomen te houden alsnog horen. Er zijn al genoeg bomen omgehakt die sfeer en cachet gaven aan hun omgeving! Kortgeleden las ik een gedicht van Vasalis: "Er is een boom geveld met lange groene lokken. Hij zuchtte ruisend, als een kind, Terwijl hij viel, Nog vol van zomerwind". Gre Gomes-ten Napel Heiloo HEILOO - De bandleden en majorettes van de Fanfare Showband Heiloo heb ben op het Jordaanfestival in Amsterdam een fraaie eerste prijs behaald met hun nieuwe taptoeshow. De majorettes Wendy en Yvonne waren duidelijk in hun sas met de gewonnen beker, (eigen foto) Hierbij wil ik reageren op het onlangs geplaatste hekwerk rondom de Rad- boudschool en dan met name op het Slimpad. Ons belastinggeld is hier weer weggegooid door het plaatsen van deze hekjes en een nieuwe poort en tegelpad naar de gymzaal. Naast de Radboudschool bestond al een poort nog geen 2 meter naast de nieuw geplaatste poort maar de gemeente wil deze om onduidelijke reden niet gebruiken. Wat kost zo'n poort? Ik schat 2.000,-. Het aanleg gen van een 2 meter brede tegelpad. Kosten geschat 3.000,-. Het pesten van omwonenden en onderwijzend personeel van de Radboudschool met het plaatsen van een hekje waarbij let wel 3 parkeerplaatsen zijn gecreëerd voor het personeel. Er wordt gezegd dat men maar een parkeerplaats moet zoeken bij de Ter Coulsterkerk of op de Heerenweg, alsof daar parkeerge legenheid te over is, en dan nog te zwijgen over de parkeerproblemen van de buurtbewoners. Kosten geschat 2.000,- plus een hoop ergernis. De hoofdonderwijzer van de Radboudschool alsmede enkele buurtbewoners hebben andere ideeën geopperd bij de gemeente. Aanhoren doen ze wel tot 12.00 uur maar luiste ren en samen tot een oplossing komen, ho maar. Net als destijds bij de herindeling van de Heerenweg waarbij de bewoners mee mochten denken. Op de brief met de naar voren gebrachte ideeën niet eens een ontvangstbevestiging ont vangen. Dames ën heren ambtenaren ga zo door met, koste wat het kost, het uit voeren van jullie plannen en luister vooral niet naar de inwoners van Heiloo die jullie salaris betalen. Verwijder de bomen bij de Kreek want Heiloo is toch al groen genoeg en laat het stationscentrum verder verloederen in plaats van de knoop eens door te hakken. Omhoog met de OZB en andere belastingen want weer minimaal 7.000,- over de balk. S. Haazelager Heiloo gemaakt wordt en één avond ding van een docent wordt gewerkt. Door de landelijke organisatie worden dit seizoen ook speciale masterclasses bloemschikken gehouden voor de verge vorderde bloemschikkers. Cursusdata: donderdagavond 7 oktober, 4 november en 18 november, aanvang 19.45 uur. Kosten: 60,- voor leden en 72,50 voor niet-leden. Materialen voor de drie avonden worden verzorgd. Voor aanmel ding, betaling, plaats en wat u zelf mee moet nemen zie boven bij de informatie van het bloemschikken. HEILOO - Onder het Vredesweek- thema 'Bewegen naar Vrede' vraagt het IKV dit jaar speciaal aandacht voor 'Europa als weg naar vrede'. Ooit was de Europese eenwording opgezet als een vredesproject: integratie en econo mische samenwerking na de T\veede Wereldoorlog maakte voorgoed een einde aan de dreiging van een militair conflict tussen de staten in West Europa. Nu lijkt 'Europa' meer te gaan over landbouwsubsidies, regelgeving, beper king van migratie en begrotingstekor ten. Heeft Europa nog een rol als Vredesproject? Zoals voorgaande jaren nodigt het IKV gasten uit vanuit con flictgebieden waar het met lokale part ners samenwerkt. Dit jaar zullen dat gasten zijn die elk vanuit hun eigen per spectief ingaan op Europa als Vredes project. Gasten uit Irak Op zondag 19 september om 19.00 uur zullen in een Oecumenische Woord en Gebedsviering in de Witte kerk te Heiloo twee journalisten van de onaf hankelijke Koerdische krant Hawlati te gast zijn. De onafhankelijke Koerdische krant Hawlati is een partner van het IKV in Irak. De twee Koerdisch Irakese journalisten, de heer Shwan Mohammed Mahmoed en mevrouw Parwa Hama zullen in de viering een korte inleiding houden op de vraag: Heeft Europa een rol als vredesbrenger in het Midden Oosten naast of tegeno ver de Verenigde Staten? Als de rol van Europa als vredesbrenger ergens zou moeten blijken is dat in Irak. Maar wat verwachten Irakezen zelf eigenlijk van Europa in hun inspanning voor demo cratie in Irak en wederopbouw van het land na tientallen jaren dictatuur en de oorlog van één jaar geleden? De spre kers spreken Engels maar zullen door een medewerker van het IKV begeleid worden die als tolk optreed. In deze vie ring zal door de Cantorij van de Ter Coulsterkerk onder leiding van Gerard Leegwater muzikaal worden onder steund, voorganger zal zijn dr. Jan Bruin, hij is verbonden als regio adviseur clas sical vergadering aan het Protestant dienstencentrum te Zaandam. u kennis met diverse klei-technieken. De werkstukken worden voorzien met decoraties van onder andere kleislibs, majolika's en glazuren. De basiscursus bestaat uit 10 lessen. Het cursusgeld is inclusief materialen. De lessen vinden plaats op maandag- en dinsdagavond van 20.15 tot 22.15 uur. Op dit moment zijn er nog enkele plaatsen vrij. De cur sus start op maandagavond 20 septem ber. Voor verdere informatie kunt u bel len met André Vaerewijck, tel. 072- 5333706. HEILOO - In de workshop Toveren met bollen leert u om op een andere manier om te gaan met bloembollen. In deze workshop leert u mooie combina ties te maken met bloembollen, met vroegbloeiende of vroeg in blad komen de vaste planten. In een beamerpresen- tatie komen ook verrassende effecten van bollen tegen een achtergrond van (bloeiende) heesters aan bod of bollen als kleuraccent in de zomer en zelfs in de herfst. Deze workshop vindt plaats op vrijdag 1 oktober van 9.00 tot 11.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo. De prijs van de workshop is 5 euro. voor informatie en aanmelden kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. het kleine antiekwinkeltje aan de Heerenweg, uitstekend bezocht, (foto: MSp) Oecumenische viering Op zondag 26 september om 10.00 uur is er ter afsluiting van de Vredesweek een oecumenische viering in de Ter Coulsterkerk, Ds. Floor van der Wind en pastor Bill van Schie gaan voor in deze viering, de viering wordt muzikaal ondersteund. HEILOO - Vorige week dinsdag ont dekte de eigenaar van een caravan op een campingterrein aan de Westerweg 's avonds dat er bij hem was ingebroken. De dieven kwam in de caravan door het vernielen van een raam. Vanuit de cara van werden onder andere een LCD- televisie en een DVD-speler weggeno men. Ook bleken de sleutels van een personenauto te zijn weggenomen en was ook de betreffende auto verdwe nen. Het gaat om een auto van het merk Renault, type Clio 1.4. De auto blauw van kleur en voert het kenteken TX- LX-12. De inbraak moet hebben plaats gevonden tussen maandagavond 19.15 uur en dinsdagavond 20.15 uur. HEILOO - De Stoepenpatrouille viert dit jaar haar eerste lustrum. Vijf jaar geleden, op 16 augustus 1999, vond namelijk de eerste bijeenkomst van de vrijwilligers van de Stoepenpatrouille plaats op initiatief van het comité Internationaal Jaar van de Ouderen 1999, dat samengesteld was uit ver tegenwoordigers van verschillende instellingen en organisaties in Heiloo. Eén van de thema's van dat jaar was 'veiligheid' en op dat terrein is toen met een aantal vrijwilligers, waarvan de meeste al betrokken waren in de oude renzorg, een activiteit gestart om de begaanbaarheid van trottoirs na te gaan. Het rapport met de uitkomsten van dit onderzoek werd aan de gemeente Heiloo overhandigd. Later is de Stoepenpatrouille officieel voortge zet als een samenwerkingsproject van Stichting Ouderenwerk Heiloo en de beide ouderenbonden ANBO en KBO. Dit jaar controleert de Stoepen patrouille alle stoepen in de wijk Ypestein. Bevinden zich op de trottoirs bijvoorbeeld losse en/of omhoogko mende tegels, of is er sprake van over hangend groen, of staan er obstakels in de weg zoals een vuilniscontainer, etc., dan wordt hiervan een notitie en een foto gemaakt. Hetzelfde geldt voor de meldingen die binnenkomen naar aan leiding van bijv. dit artikel. Wilt u als inwoner van Heiloo iets melden, waar van u hinder hebt ondervonden (ook in andere delen van Heiloo), dan kunt u tot uiterlijk 21 september a.s. bellen naar mevr. A. Stenneberg, tel. 072- 5339029 of naar mevr. I. Niessink, tel. 072-5333332 of naar het Trefpunt, tel. 072-5331297. De waargenomen obstakels worden opgenomen in een rapport. Het aantal bedraagt de laatste jaren ongeveer 100. Na de overhandiging aan de gemeente gaat de afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR) ermee aan de slag. Men bekijkt wat er direct gedaan kan wor den en wat uitbesteed moet worden. De Stoepenpatrouille houdt de vinger aan de pols, want na een jaar wordt gecontroleerd of de obstakels zijn weg genomen. Het contact met de afdeling BOR is goed en als blijkt dat er obsta kels niet zijn weggenomen, dan wordt er geïnformeerd wat daarvan de reden is. Ouderen moeten/willen zo lang moge lijk zelfstandig blijven wonen. Dat kan alleen maar onder bepaalde voor waarden, zoals een veilige woonomge ving. Niet alleen de gemeente en de Stoepenpatrouille, maar ook de inwo ners zelf kunnen daaraan bijdragen door bijvoorbeeld overhangend groen op tijd te snoeien, of bladeren te ver wijderen, etcetera. HEILOO - Zaterdag 2 oktober Van 10.00 tot 12.00 uur geeft Klaas Kalisvaart, geriater, in het kader van; de Dag van de Ouderen een lezing in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2\ te Heiloo. Kees Kalisvaart is als klinisch geriater werkzaam in het Medisch Centrum Alkmaar, zijn lezing heeft'als onderwerp: Gezond ouder worden. De zaal is open vanaf 09.30 uur, de toegang is gratis. Voor eventuele nadere infor matie: het Trefpunt, tel. 072-5331297^ HEILOO - Op donderdag 23 septem ber gaat het seniorenuitzendbureau in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo, weer van start. U kunt deze ochtend vanaf 10.00 uur langskomen, om van senioren die al aan het werk zijn, de ervaringen te horen. Zo is er bijvoorbeeld een aantal mensen aan wezig die voor de gemeente Alkmaar controles ten behoeve van de honden belasting uitvoeren. Van 11.00 tot 12.00 uur kimt u zich inschrijven. Het seniorenuitzendbureau is een samen werking tussen Randstad uitzendbu reau en Stichting Ouderenwerk Heiloo. Voor informatie: 072-5331297. HEILOO - Nog amper zijn de Poolse vakantiekinderen met een lach en een traan,met een blos op de wangen en enkele pondjes zwaarder naar hun thuishaven vertrokken of de Stichting Een Hart voor Polen Heiloo organi seert alweer een benefietconcert naar aanleiding van het 10 jarig bestaan van het Zorghuis in Swietochlowice in Polen. De Stichting Een Hart voor Polen geeft in haar doelstelling aan, zorg te dragen voor kwetsbare groepen in de samenleving van Swietochlowice. Kwetsbaar zijn niet alleen kinderen, ook ouderen leven in zorglijke omstan digheden. Ruim tien jaar geleden is gestart met het aanpassen en bewoonbaar maken van een leegstaand mijnhotel, waar zorg gegeven kan aan 60 hulpbehoe vende ouderen. Ook is destijds gestart met de actie Geef een gift voor een lift, omdat zich in het gebouw geen lift bevond. In oktober 1994 is, inclusief de lift en inclusief 60 bewoners, het Zorghuis officiéél geopend. In deze 10 jaren zijn de banden tussen de Stichting Een Hart voor Polen en het Zorghuis verstevigd. De ontwikkelin gen van niets tot een huis met zorg, met veiligheid en warmte, sfeer en tevredenheid, zijn door de stichting gevolgd. Zij herinneren zich de officië le opening, het optreden van Die Schaeckelsinghers uit Heiloo en de jaarlijkse bezoeken van Heiloënaren aan die bewoners. Ook de activiteiten met de bewoners waaronder zangoch tenden, met voor de Hollanders natuurlijk: de tulpen uit Amsterdam, de bingospelen en verdere gezel schapsspelen, de tuinactiviteiten met echte tulpen en boompjes uit Heiloo staan in het geheugen gegrift. Maar ook de niet aangepaste bedden, de ontbrekende nachtkastjes, de nood zaak van renovaties, en vervangend meubilair. Ook in Polen worden men sen ouder en zorgbehoevender en is vaak aanpassing nodig. Bewondering is er dan ook voor de leiding en de mede werkers, die met weinig toch gemoti veerd hun werk doen in het belang van zorg en leefklimaat voor de bewoners. Waarom dan een benefietconcert Het bestuur van de Stichting Een Hart voor Polen is uitgenodigd om het lustrumfeest mee te vieren. En als echte Hollanders wordt dan al gauw gedacht aan een lustrumkado. Renovatieactiviteiten, bedden «en nachtkastjes kunnen niet meegenomen worden, maar wel geld om het noodza kelijke te renoveren en aan te schaf fen. Daarom nodigt de Stichting Een Hart voor Polen iedereen uit het bene fietconcert te bezoeken op vrijdag 1 oktober om 20.00 uur. In de Willibrorduskerk aan de Westerweg 267 te Heiloo zullen the Fifty Singers en DAT-koor optreden. Kaarten a 5,- voor volwassenen en 2,- voor kinderen tot 13 jaar inclusief koffie/thee/limonade, verkrijgbaar bij: leden van het koor, Stichting Hart voor Polen, secretariaat Willibrorduskerk en 1 oktober voor aanvang van het concert. Hoe meer bezoekers hoe gro ter het lustrumkado En wie niet in de gelegenheid is het concert te bezoeken de bankrekening staat open onder nummer: 1205 09 075 t.n.v.Hart voor Polen Heiloo onder vermelding lustrumkado. Voor verdere informatie, J. Rood, tel. 072-5335297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10