B i Conquistanieuws Showgroep Dance Flash zoekt versterking Kermis Limmen weer voorbij Muzieklessen voor kinderen van 6 bij Toonbeeld Kinderen van Antonius erg blij met personenbus Gemeente plaatst plakziulen tegen plakhinder Werkgroep d'Enterij wordt Werkgroep Sportvoorzieningen Limmen Ouderenbonden gemeente Castricum bieden wethouder rapport aan Doelstellingen Buiten Gewoon Castricum krijgen vorm Plusactiviteiten Bonhoeffercollege KVG Limmen foto: MSP) Kerk en Jeugdveiling Nieuw jaarprogramma NBvP, Vrouwen van Nu illegale plakactiviteiten ontsieren dorpsbeeld Wegsleepactie fietsen stationsomgeving Darten tegen Co Stompé in Akersloot! CASTRICUM - In oktober starten bij Plusactiviteiten diverse computercur sussen. Voor informatie en inschrijving: 0251-659119 of www.plusactiviteiten.nl Computergebruik Oriëntatiecursus Op maandag 4 oktober (20.40 tot 21.55 uur), op zaterdag 9 oktober (10.40 tot 11.55 uur) en op donderdag 25 novem ber (19.00 tot 20.15 uur) start bij Plusactiviteiten Bonhoeffercollege de oriëntatiecursus Computergebruik. Zes lessen van 1,5 uur kosten 76,- Tijdens deze, vooral praktische, cursus wordt op een eenvoudige en heldere manier de werking en terminologie van de computer behandeld. Niet alleen het besturingssysteem Windows maar ook de vele toepassingsmogelijkheden zoals Internet, E-maii; tekstverwerking en Excel komen aan bod. De cursusprijs is inclusief boek en oefendiskette Intro PC Office 2000. Zijn boek emoefendiskette reeds in uw bezit dan kunt u 15,- van de cursusprijs aftrekken. Windows XP Basiscursus Op woensdag 6 oktober start de basis cursus Windows XP, acht lessen van 19.00 tot 20.15 uur voor 95,- Heeft u net een computer gekocht met het nieuwe besturingssysteem Windows XP of wilt u er een gaan aanschaffen, dan is deze cursus precies wat u zoekt. Allereerst komt het werken met de interface van Windows XP aan de orde; het omgaan met vensters, pictogrammen en de taakbalk. Vervolgens worden enkele Windows-programma's behan deld, zoals een tekst leren schrijven in WordPad, tekening maken in Paint, het beheren en beheersen van de computer met de verkenner en het bestandsbe heer. U maakt kennis met Internet Explorer en surfen op het World Wide Web. De cursusprijs is inclusief het boek en oefendiskette Windows XP deel 1. Zijn boek en oefendiskette reeds in uw bezit dan kunt u 13,- van de cursus prijs aftrekken. Word voor Windows lBasiscursus Op maandag 4 oktober van 19.00 tot 20.15 uur en op donderdag 25 november van 20.30 tot 21.45 uur start de cursus Word voor Windows 2000. Acht lessen kosten 96,- Naast de meest elementai re tekstverwerkingsfuncties, zoals het invoeren, opslaan en opvragen van tekst, worden ook opmaakfuncties zoals de tekstopmaak, de documentopmaak en het beheer van documenten behan deld. De cursusprijs is inclusief boek en oefendiskette Word 2000 deel 1. Zijn boek en oefendiskette reeds in uw bezit dan kunt u 15,- van de cursusprijs aftrekken. Excel Basiscursus Op maandag 4 oktober (20.45 tot 22.00 uur), op maandag 22 november (19.00 tot 20.15 uur) en op zaterdag 27 novem ber (10.40 tot 11.55 uur) start de basis cursus Excel 2000 onder Windows. Zes lessen kosten 76,- Na een algemene uitleg van het begrip spreadsheet (rekenblad) staat het praktisch gebruik van Excel centraal. Kennis van Windows is noodzakelijk voor het volgen van deze cursus. De cursusprijs is inclusief boek en oefendiskette Excel 2000 deel 1 van Instruct Zijn boek en oefendiskette reeds in uw bezit dan kunt u 15,- van de cursusprijs aftrekken. Website maken 1 Op maandag 4 oktober van 19.00 tot 20.30 uur en op zaterdag 9 oktober van 09.00 tot 10.30 uur starten de cursussen Website maken. Zes lessen kosten 86. In deze cursus leer je op eenvoudige wijze websites te maken met behulp van het programma Microsoft Frontpage. Om deze cursus te kunnen volgen moet je wel beschikken over een versie van het programma Microsoft Frontpage. De cursusprijs is inclusief het boek Frontpage 2000. Is het boek reeds in uw bezit dan kunt u 12,- van de cursus prijs aftrekken. LIMMEN - Na de zomervakantie is er op woensdag 22 september weer de maandelijkse ledenavond in de Burgerij, aanvang 20.00 uur. Mevrouw Wil Gorter uit Andijk van het hoedenmuseum 'Zet 'm op', komt met een gedeelte van haar hoedenver- zameling. Wilt u eens kennis maken met het gilde? Kom dan gerust eens kij ken, iedere derde woensdag van de maand. m LIMMEN - Het kermisweekend in Limmen is weer voorbij. De kermis- vierders hadden het weer graag iets beter gezien, maar dat mocht de pret niet drukken. De kinderen maakten gretig gebrui van autoscooters, zweef molen, reuzerad, snelheidsmolen, sui kerspin, oliebollenkraam, snoepkraam, schiettent en de mooie draaimolen met een prachtig draaiorgel. Tijdens het kermisweekend in de kroeg traden diverse bands op zoals Sesam, Full Circle en La Stampa en ook de dj's Simon, Wicky en Dolphin wisten het kermispubliek in de juiste stemming te brengen. De kermis in Limmen werd vrijdagavond met een spetterend vuur werk aan de Achterweg ingeluid. De katerloop Zo'n 70 lopers hadden zich ingeschre ven voor een winderige 24e katerloop. Nadat de jongste jeugd om 10.30 van start waren gegaan voor hun 1.2 kilo meter prestatieloop, was het de beurt aan de wedstrijdlopers. Voor de oudere jeugd tot en met 15 jaar over een afstand van 5 kilometer. Door de oude re atleten werd er over een dubbel par cours 10 kilometer afgelegd. De lopers lieten zich van hun beste kant zien wat resulteerde in een parcours record bij de dames. Monique Andriessen zette haar eigen record 7 seconden sneller neer. Zij eindigde haar wedstrijd als winnares in een tijd van 37.46 minuten. Ook bij de heren was er een snelle win naar, in 33.09 minuten wist de winnaar, Raymond Blok, de 10 kilometer te vol brengen. Op bijna 2,5 minuut werd hij gevolgd door zeer oudgediende Aldert Pepping. Bij de jeugd was er bij de jon gens een leuke strijd met een paar lopers die dicht bij elkaar zitten. De meisjes laten het bijna geheel afweten zo dat Olga Zomerdijk zich niet tot het uiterste hoefde in te spannen om voor de tweede keer de eerste prijs op te komen halen. Alles met elkaar toch weer een leuk evenement met als opvallende loper Gerard Min die de dag er voor Abraham had gezien en het nummer 50 voor hem liet reserveren. Hij liep de 10 kilometer met een grijns van oor tot oor. LIMMEN - Op 5 november vindt de jaarlijkse Kerk en Jeugdveiling plaats in de Burgerij. De veiling start om 19.30 uur. Op 1 oktober wordt de circulaire met de te veilen artikelen bezorgd, dit jaar door de Jeugd voetbal van VV Limmen. Van 4 tot 8 oktober wordt de antwoordstrook vervolgens weer opgehaald. Voor meer informatie: Joop Koppes, tel. 072-5051717, Tiny Baars, tel. 072- 5052338 en Max Nuyens, tel. 072- 5052484. LIMMEN - De NBvP, Vrouwen van Nu, afdeling Limmen, heeft weer het nieuwe jaarprogramma klaar. Met op dinsdag 15 september Jeu de Boules achter Vredenburg en op woensdag 5 oktober een lezing over vluchtelin genhulp, door Clemy de Rooy in Ons Huis. Op dinsdag 21 september wordt gestart met Tai-Chi en Qi- Gong lessen onder leiding van Ruud Kohier in Vredenburg te Limmen, van 9.30 tot 10.45 uur. U kunt zich hiervoor opgeven bij Coby van Wees, tel. 072-5055810. CASTRICUM - Bij Toonbeeld starten vanaf 27 september twee nieuwe muziekcursussen speciaal voor kinde ren van 6 jaar. In groepjes van vijf leer lingen leren ze de blokfluit of de harp te bespelen. Bij de harplessen wordt gebruik gemaakt van de zogenaamde troubadourharp; een kleine harp met 22 snaren en bij de blokfluitlessen wordt gespeeld op de sopraan-blok fluit. Er worden liedjes gespeeld en bedacht, geïmproviseerd en een begin gemaakt met het leren notenlezen. Bij de harplessen is de rode draad een spannend verhaal over twee beertjes op zoek naar een liedje dat ze vergeten zijn. Tijdens de lessen komen spelen derwijs begrippen als hoog - laag, lang zaam - snel, zacht - sterk aan de orde. Ook wordt de algemene motoriek goed ontwikkeld door het bespelen van de harp of blokfluit. De kosten van de cur sus bedragen 170,- en een harp is via Toonbeeld te huur voor 75,-. Voor aanmeldingen of informatie kunt u contact opnemen met Toonbeeld, 0251- 659012. Korte cursus leren Tekenen en Schilderen bij Toonbeeld Bij Toonbeeld kunt u in 6 lessen, op de woensdagochtend van 09.00 tot 11.30 uur, ook leren tekenen en schilderen. Bij voldoende inschrijvingen start de cursus op woensdag 22 september en anders een week later. Deze korte cursus geeft een inleiding op het tekenen en schilderen zoals dat bij Toonbeeld in diverse cursussen wordt aangeboden. De cursus is bedoeld voor mensen die weinig erva ring hebben. Elke les heeft een vast programma waarin 1 aspect van het tekenen of schilderen wordt behan deld. De cursus wordt gegeven door kun stenaar /docent Rick Paauw. Hij woont en werkt in Amsterdam. Is uw interresse gewekt dan kunt u zich opgeven bij Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6, Catricum. Telefoon 0251-659012, e-mail tnbeeld@xs4all.nl www.toonbeeld .tv Bij de harplessen van Toonbeeld is de rode draad een spannend verhaal over twee beertjes op zoek naar een liedje dat ze vergeten zijn. REGIO - Dance Flash is een dans groep voor gezellige meiden die van alle stijlen van dans houden. De groep treedt inmiddels al een paar jaar op in heel Noord Holland. Om aan de vraag naar optredens te kunnen blijven vol doen en omdat de showgroep zich steeds optimaal wil presenteren, is het wenselijk dat de dansgroep op korte termijn wordt uitgebreid met ervaren danseressen. Het repertoire laat een grote variatie zien. De verschillende dansstijlen wisselen tussen show, hip hop, tropisch, rock and roll, country western, maar er wordt ook veel pop muziek gebruikt. Er komen steeds meer 'videoclipdansen' bij. Naast danstechnieken wordt er regelmatig naar een optreden toegewerkt, omdat er elke keer iets anders gedanst wordt tijdens de optredens. Dance Flash traint wekelijks op vrij dagavond in Castricum, maar de danse ressen komen uit de wijde omgeving. Ben je minstens 16 jaar, kun je goed dansen, en heb je geen last van plan kenkoorts? Doe dan mee met de audi tie die gehouden wordt op vrijdag 1 oktober, van 19.00 tot 21.00 uur. Deze auditie wordt in lesvorm afgeno men, dus je hoeft thuis geen danspasjes in te studeren. Stel al je vragen en geef je op voor de auditie bij Susanne Brouwer, 06-41286007 (na 18.00 uur), ook voor boekingsinformatie. CASTRICUM - De gemeente is van mening dat illegale plakactiviteiten ons dorpsaangezicht schaden. Daarom worden in de vijf kernen ille gale plakkaten zoveel mogelijk ver wijderd. Glasbakken, bedienings- kasten van stoplichten en trafokasten van nutsvoorzieningen worden vaak gebruikt voor het aanbrengen van posters. plakbiljetten verwijderd en worden ondernemers aangesproken op hun gedrag. De plakhinder op allerlei eigendommen van de gemeente is mede'Teden geweest om enkele nieu we plakzuilen te plaatsen: twee in Castricum, en in Akersloot en Limmen één exemplaar. Daarnaast beschikt de gemeente over een drietal reclamedragers, geplaatst bij de Oranjelaan, het Bonhoeffer College Betrappen en de Stationsweg. De zuilen worden Op grond van de Algemene Plaat- geplaatst bij de doelgroepen voor de selijke Verordening (APV) is het ver- plakkaten: de jongeren. Met deze boden om zonder toestemming van maatregelen hoopt de gemeente op rechthebbende aanplakbiljetten te minder plakoverlast en een schoner plakken. Stelselmatig worden de aan- straatbeeld. LIMMEN - Programma voor vrijdag 17, zaterdag 18 en woensdag 15 sep tember: Conquista kids: Piratenochtend, 4 tot en met 8 jaar Kids heeft deze zaterdag een super activiteit: De Piratenochtend! Kom verkleed als een piraat naar ons pira- tenhonk en beleef een ochtend vol met spelletjes, knutselen, schminken en een speurtocht! Deze ochtend begint om 10.30 en zal duren tot 12.30 uur. Ouders houdt u wel rekening met eventueel een beetje uitloop. De entree is 1 euro. ClubX-tra: Film Club X-tra presenteert zaterdag 18 september weer een top film op groot scherm! Heb je ideeën voor activitei ten of wil je mee helpen onze club X- tra feesten te organiseren? Kijk of mail dit dan naar: tienerwerk@con- quista.nl De tieneravond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gra tis en vanaf 11 tot en met 15 jaar. Conquista Café Het jongerencafé is op vrijdag- en zaterdagavond weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbiljart, internetcomputers en zithoek. Met andere woorden: lekker relaxen, een biertje pakken, een pooltje schieten en af en toe even chatten. De mede werkers van het café zijn er weer klaar voor! De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: 15 september. Club op woensdag presenteert een film op grootscherm! Maar natuurlijk staan voor iedereen van 8 tot en met 12 jaar de zes spel computers klaar en de muziek aan! Je kunt tafeltennissen, sjoelen, poolbiljarten, computerspel letjes spelen, internetten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen! Club is open van 14.00 tot 17.00 uur. Voor extra info en - foto's kijk op de website www.conquista.nl. Super Piratenochtend bij Conquista kids Conquista Kids heeft deze week een super activiteit: De Piratenochtend Iedereen van 4 tot en met 12 jaar is zaterdag 18 september weer van harte welkom! Zou jij wel eens een echte piraat willen zijn? En wat doen pira ten precies? Zijn ze echt allemaal zo gemeen? Kom allemaal verkleed a% een piraat naar het Conquista piraten- honk en beleef een ochtend vol met} - spelletjes, knutselen, schminken éfc een speurtocht! Bij slecht weer zullen we de speurtocht binnen plaats tóen vinden. Dus ooglapje op en hoofd doek om: 'hier komen de piraten!' Deze ochtend begint om 10.30 en zal duren tot 12.30 uur. Ouders houdt u wel rekening met eventueel een beetje uitloop. De entree is 1 euro. Computergebruik voor senioren 1 Basiscursus Op vrijdag 8 oktober en op vrijdag 26 november start de basiscursus Compu tergebruiken voor senioren. Zes lessen van 15.30 tot 16.45 uur, kosten 78,- Speciaal bedoeld voor 50-plussers, die niets van computers afweten. U leert in een aangepast tempo de computer te starten, af te sluiten, behandeling toet senbord, het werken in eenvoudige pro gramma's en het opstellen van een brief. De cursusprijs is inclusief het boek 'Windows voor senioren' versie XP. Is het boek reeds in uw bezit dan kunt u 17,- van de cursusprijs aftrekken. Computergebruik voor senioren 2 Vervolgcursus Op vrijdag 8 oktober en op vrijdag 26 november start de vervolgcursus Computergebruik voor senioren. Zes lessen van 16.50 tot 18.05 uur, kosten 78,- Voor de iets gevorderde gebruiker, die het toetsenbord kent en overweg kan met de muis en/of cursus I gevolgd heeft. In deze vervolgcursus gaat u die per in op de programma's en maakt u kennis met internet en e-mail. De cur susprijs is inclusief het boek Windows voor senioren, versie XP. Is het boek reeds in uw bezit dan kunt u 17,- van de cursusprijs aftrekken. Internet Op woensdag 6 oktober start de cursus Internet. Acht lessen van 20.30 tot 21.45 uur, kosten 100,- Onder andere leert u in deze basiscursus navigeren op het World Wide Web. U krijgt een eigen gra tis e-mailadres en u leert e-mails te ont vangen en te versturen, surfen, informa tie zoeken, teksten en afbeeldingen opslaan en programma's en MP3's (muziek) te downloaden. De cursusprijs is inclusief het boek 'Internet met Internetexplorer 6.0'. Is het boek reeds in uw bezit dan kunt u 12,- van de cur susprijs aftrekken. Computertypen voor volwassenen Op donderdag 14 oktober start de cur sus Computertypen voor volwassenen. Negen lessen van 20.40 tot 21.40 uur, kosten 56,- In negen lessen van een uur wordt u vertrouwd gemaakt met het toetsenbord en gaat uw typesnelheid behoorlijk vooruit. Vooral bij het gebruik van internet, e-mail en Word is dit een uitkomst. De cursusprijs is inclu sief boek en oefendiskette.. CASTRICUM - Kinderhuis Antonius is een afdeling van jeugdhulporganisa- tie Parian waar kinderen die door omstandigheden tijdelijk niet thuis kunnen wonen gedurende kortere of langere tijd worden opgevangen. Dankzij stichting Vrienden van Kardeel-Antonius, een initiatief van de Rotary Castricum, Akersloot en Limmen, hebben deze kinderen een personenbus gekregen. Eigen vervoer is voor hen van grote waarde. De mooie maar wat afgelegen ligging van het kinderhuis maakt het soms wat lastig om kinderen met de buitenwereld in contact te brengen. De vorige bus was wegens ouderdom en slijtage dringend aan vervanging toe. „De nieuwe bus kwam op een zeer gelukkig moment", aldus teamleider Oscar van Ophem. „Dankzij de bus is er volop mobiliteit mogelijk." Onlangs reed automobielbedrijf en medesponsor Aad Renses met de bus het terrein van Antonius op. Bij de afle vering ging gejuich op. Met vele bedankjes lieten de kinderen merken het fijn te vinden om weer veilig weg te kunnen gaan. „Nu kunnen we met onze begeleiders allerlei leuke uitstapjes maken in weekenden en vakanties", liet een van de kinderen weten. „Kinderhuis Antonius heeft niet de financiële middelen om een bus te kopen", stelt Oscar. „We zijn daarom allemaal heel blij met deze gift." Ben je minstens 16 jaar, kun je goed dansen, en heb je geen last van plankenkoorts? Doe dan mee met de auditie voor showgroep Dance Flash! CASTRICUM - De voorzitter van de lokale ouderenbond KBO, de heer Frans Peters, en de voorzitter van de ANBO, de heer Karei van Meer, bie den vandaag op het gemeentehuis een rapport aan met de titel Gulden regels, een onderzoek naar de gemeentelijke inkomensondersteuning van 65-plus- sers'. Het rapport wordt aangeboden aan wethouder Y. van Gosliga die de porte feuilles Sociale Zaken èn Financien beheert. De beide bonden hebben in de gemeente Castricum zo'n 1700 leden. Uit het onderzoek van het NIBUD, in opdracht van de landelijke ouderenor- ganisaties, blijkt dat er grote verschillen zijn tussen de gemeenten als het gaat om de wijze waarop zij uitvoering geven aan het verlenen van bijzondere bijstand aan zorgbehoevende ouderen met een laag inkomen. Het NIBUD heeft in tien gemeenten onderzocht voor welke regelingen zorgbehoevende ouderen met een laag inkomen in aanmerking kunnen komen. Het gaat hierbij ondermeer om categoriale regelingen en individuele bijzondere bijstand. Onderzocht is hoe deze regelingen voor vier stan daardhuishoudens uitwerken. Uit het onderzoek blijkt dat de meeste gemeenten zich richten op reparatie middelen, dat wil zeggen: als mensen Kinderhuis Antonius heeft niet de financiële middelen om een bus te kopen stelt kosten hebben gemaakt, kunnen zij teamleider Oscar van Ophem. „We zijn daarom allemaal heel blij met deze gift" hiervoor bijzondere bijstand aanvra- gen. Er zijn echter ook gemeenten die aan ouderen die aan bepaalde voor waarden voldoen (bijvoorbeeld een indicatie hebben voor collectief vraag afhankelijk vervoer) een categoriale uitkering verstrekken. De ouderenbonden vragen aan het Castricumse gemeentebestuur om de resultaten van het rapport grondig te bestuderen en te kijken hoe in de gemeente Castricum een goed inko mensbeleid voor ouderen tot stand kan komen. LIMMEN - Begin 2004 is de werkgroep d'Enterij opgezet om het college en de raad te adviseren over de toekomst van sporthal d'Enterij. Gaandeweg bleek dat de discussie over de toekomst van d'Enterij niet los is te zien van overige zaken op het gebied van sport in Limmen. Daarom heeft het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Castricum besloten om de werkgroep d'Enterij te verbreden en om te zetten naar een werkgroep voor sportvoorzieningen in Limmen. In de notitie Sportvoorzieningen Limmen worden de volgende onderwer pen besproken: voortbestaan zwembad Dampegheest, toekomst sporthal d 'Enterij, wens van de Tennisvereniging Limmen tot een eigen tennispark, wens van Voetbalvereniging Limmen tot reali satie eigen trainingshal (exclusief gebruik), wens van Voetbalvereniging Limmen tot een zesde (trainings)veld. Het college van burgemeester en wet houders geeft momenteel de meeste pri oriteit aan het voortbestaan van zwem bad Dampegheest en de toekomst van sporthal d'Enterij: CASTRICUM - De Projectgroep Buiten Gewoon Castricum heeft vori ge week in een vergadering met ste denbouwkundig bureau VHP de laat ste hand gelegd aan de concept-doel stellingennota. De doelstellingen worden in een 15 pagina's dik document weergegeven, inclusief kaartbeelden. De samenge vatte verslaglegging van de discussie over de vier scenario's wordt bijge voegd. De nota wordt op verschillende gemeentelijke locaties ter inzage gelegd. De uitkomsten van deze tweede fase in de ontwikkeling van de toekomststra tegie worden uitgebreid kenbaar gemaakt in het gemeentelijke informa tiebulletin in het Nieuwsblad voor Castricum van 29 september 2004. Uiteraard kunt u hier ook uitgebreid over lezen op de website www.buiten- gewooncastricum.nl. Spreekuur Na publicatie van de nota start het inspraaktraject. Er kan schriftelijk of per e-mail gereageerd worden tot en met 18 oktober 2004. In de raadsverga dering van 25 november moeten de doelstellingen worden vastgesteld. De gemeente biedt u de gelegenheid om uw visie tijdens een inloopspree kuur te ventileren. Dit inloopspree kuur wordt gehouden op 30 september in de hal van het gemeentehuis te Castricum. CASTRICUM - Iedereen die zijn fiets wil parkeren in het stationsgebied, wordt verzocht dat te doen in de over dekte fietsenstalling voor of achter het station, of in de bewaakte rijwielstal ling. Zo draagt elke fietser een steentje bij aan een net aangezicht van het sta tionsgebied. Sinds 27 mei heeft de gemeente het recht om verkeerd geparkeerde fietsen weg te slepen, want op die datum is een verkeersbesluit in werking getreden dat parkeren van de fietsen in de stal ling verplicht stelt. Om erop toe te zien dat fietsen inder daad juist worden gestald, worden in de maand september opnieuw verkeerd geplaatste fietsen weggehaald en opge slagen op een terrein in Limmen. Fietsen kunnen daar worden afgehaald tegen vergoeding van de wegsleep- kosten, na telefonisch contact met de terreinbeheerder. Ter voorbereiding op de actie is het sta tionsgebied opnieuw bekeken. Naar schatting staan er gemiddeld 70 fiet sen fout geplaatst. De wegsleepactie is een samenwerking tussen onder andere de regiopolitie, de Nederlandse Spoorwegen en de gemeente. De actie is gebaseerd op het door B&W vastgestelde 'plan van aan pak wegslepen fietsen stationsgebied'. Dit plan heeft 4 weken voor iedereen ter inzage gelegen. Bespaar uzelf de beslommeringen en de kosten van een weggesleepte fiets en parkeer uw vehikel in de rekken! Voortbestaan zwembad Dampegheest In een pacakagedeal met Ondernemers Groep Limmen (OGL) is afgesproken dat zij zwembad Dampegheest open houdt. Deze afspraak vervalt per 1 mei 2005. De gemeente moet zich dus bera den over het openhouden van het zwem bad in 2005. Daarnaast moet een besluit genomen worden over de vorm van beheer. voor woningbouw en een nieuwe locatie voor een sportvoorziening in Limmen/* Wens van de Tennisvereniging Limmen tot een eigen tennispark Bij TVL bestaat de wens om zes tennis banen, een kantine en een parkeergële} genheid op een andere locatie in de kern Limmen te realiseren op kosten en risico van TVL. De gemeente wordt gevraagd voor het, qua bestemmingsplan, beschik baar stellen van een locatie en het con tant uitkeren van de subsidie die «tpit 2010 op basis van het contract nóg aan TVL uitbetaald zou worden. Wens van Voetbalvereniging Limmen tot realisatie eigen trainingshal W Limmen wil graag een trainingshal realiseren voor de' jeugd. VV Limmen zal de kosten hiervan volledig dragen. De haalbaarheid van een trainingshal wordt momenteel onderzocht. Op het huidige complex is volgens W Limmen geen plaats. Er wordt naar een locatie buiten het voetbalterrein gezocht. Op Dampegheest is slechts één trai ningsveld dat door verschillende teams tegelijk moet worden gebruikt. In Heiloo heeft W Limmen ook nog een trainingsveld. Dit perceel is het eigen dom van het rectoraat. W Limmep heeft te maken met een aanzienlijke stij7 ging van het aantal leden en teams. Zij is van mening dat er op het eigen comple^ een tweede trainingsveld aangelegd moet worden. Toekomst sporthal d 'Enterij De toekomst van sporthal d'Enterij wordt momenteel bezien vanwege achterstallig onderhoud. Daarnaast is de behoefte aan een sporthal in de kern Limmen, zowel qua afmetingen als qua capaciteit, teruggelopen. De gemeente heeft een exploitatieovereenkomst voor de sporthal met Biesterbos Plan Ontwikkeling. Dit contract eindigt op 1 januari 2006. De St. Maarten school gebruikt de sport hal voor 1140 uur per jaar (28,5 uur per week). De gemeente dient, in het kader van de Verordening Voorzieningen Huisvesting Onderwijs, een gymnastiekruimte te rea liseren binnen 1 km hemelsbreed, bij noodzakelijk gebruik van 20 uur per week. De bezetting van de sporthal door sportverengingen is de laatste jaren flink gedaald, een belangrijke reden hiervan is afname van het aantal leden bij een aantal verenigingen. Mogelijkheden met betrekking tot sporthal d'Enterij: de huidige sporthal opknappen/renoveren en handhaven/ slopen van de huidige sporthal en her bouw sporthal/sportvoorzieningen op de huidige locatie/ huidige locatie benutten AKERSLOOt - Dat kan in café De Vriendschap in Akersloot als je win naar bent van een van de zes plaat- singstoernooien die voorafgaan aan het optreden van deze sympathieke Amsterdamse darter. Dartverenigirïg De Vriendschap houdt in de maanden oktober en november een zestal plaatsingstoernopien en naast een mooi prijzenpakket mag de winnaar van ieder toernooi op 17 december zich een van de tegenstanders van Co Stompe noemen. De plaatsingstoëf- nooien zijn op de volgende datunfe vrijdag 1 oktober, 15 oktober, 29, oktober, 12 november, 26 november en 10 december. Deelname staat opeii voor darters uitkomende in tweedep derde, vierde divisie en beginners mef een maximum van 32 spelers per toer nooi. Het inschrijfgeld is E 3,50, gelijk te voldoen bij inschrijving aan de bar; Vooraf inschrijven is mogelijk via tel. 0251-312866, de plaatsingstoernooien starten om 19.30 uur en de zaal is om 19.00 uur geopend.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 12