GRATIS Eqbiipe Coiffi/ires mm m* herfst/wi nter collectie ,Tl A M A S T E Zet vandaag je eerste stap worden wie je wiCt zijn 113 BORDEN Zorggroep IJmond Rode Kruis zieke Zorg voor patiënten met nieuwe heup of knie beter afgestemd Ouders nauw betrokken bij zorg couveuseafdeling Stationsweg 61 Heiloo 072 533 00 68 Ben je toe aan een inspirerend leven? Aarzel niet. Wordt het niet eens om te beitsen? T Nu bij de bestelling van geboortekaartjes advertentie in de 9,50 Stichting Partners in de Zorg: samen staan we sterk voor de cliënt l/l/e nodigen je graag uit voor een vrijblijvend gesprek. Heiloo: 072 533 08 94 of e-mail: nam@ste-coaching.nl Akersloot Kerkemeer 29 •Zeer verzorgde en ruim opgezette geschakelde 'bungalow gelegen in rustige villawijk. Met vTOortuin en carport, geheel besloten achtertuin 'toet terrassen. Ind.: entree/hal, garderobe, grote living met parketvloer en open haard. Praktische royale keuken met inb. app., aan sluitend bijkeuken, tussenhal naar slaapvleugel met toilet, badkamer (ligbad), zeer grote slaap kamer (2 bij elkaar getrokken) en extra logeer kamer met eigen badkamer. Ook te huur, 1.500,- p/mnd. Vraagprijs: 469.000,- k.k. J UOIO li i IX A NO 1VIAK E LA A K D li ÏWL 1815 IJS Alkmaar* Tut (172-5118565, te 1172-5117373 Meubelstoffeerservice Crème de fa Crème Laat zien dat je van hout houdt Decorette geeft kleur aan je huis! Dumont mmssssmm Maak een afspraak voor een bezoek aan onze Showroom STC Alkmaar Sanitair Tegel Centrum Alkmaar Zevenhuizerlaan 58 te Heiloo Nabij dorpscentrum en NS-station gelegen goed onderhouden helft van dubbel woonhuis met stenen berging, veranda en vrije, fraai aangelegde tuin op het zuiden met achterom. Ind.: entree, hal, kelder kast, toilet met fonteintje, royale L-vormige woonka mer met erker, schuifpui, grenen vloer en houtka chel, open moderne woonkeuken. Verd.: overloop, 2 slaapkamers (v/h 3), moderne badkamer v.v. dou che, 2e toilet en wastafel. De verdieping is tevens v.v. een grenen vloer. 2e Verd. middels vaste trap bereik baar, overloop, cv-/bergruimte, 2 slaapkamers waar van 1 met dakkapel. De zolderverdieping is v.v. een laminaatvloer. Bijz.: bouwjaar 1938. Inhoud: ca. 375 m3. Woonopp.: ca. 125 m2. Opp.: 201 m2. Aanvaarding in overleg. Kantoor Heiloo VRAAGPRIJS 309.000,- K.K. /D VAN DER www.vanderborden.nl diverse collecties kaarten liggen ter inzage klaar. Drukkerij Uitkijkpost De Hoefsmid 5, Heiloo tel. 072 5330175 BOSS orange Pall Mall State of Art Ledub Gardeur Arrow Marlboro Classics •Tommy Hilfiqer Gaastra Hugo Boss elke woensdagmiddag KIDS t/m 12 jaar KNIPPEN voor maar UW KERASTASE-KAPPER - Afvallen? Aankomen? Meer vitaliteit en energie? Herbalife is een al 24 jaar in 58 landen bewezen concept voor gezondheid en gewichtsbeheersing. Wilt u meer weten over Herbalife neem dan vrijblijvend contact op met: Total Vitality Mylène Wiendels, tel.nr. 0251-658678 email: wiendels@wanadoo.nl of kijk op: www.fitenslank.com (code: 1112) - 30-dagen-niet-goed-geld-terug-garantie - gratis persoonlijke begeleiding - gratis vetmeting ©HERBALIFE Zorggroep IJmond is een samenwerkingsverband van Thuiszorg IJmond Rode Kruis Ziekenhuis, GGZ Dijk Duin, regio Midden-Kennemerland en Stichting Partners in de Zorg. Stichting Partners in de Zorg is op I januari 2003 opgericht. Binnen Stichting Partners in de Zorg werken alle verpleeg- en verzorgingshuizen in de regio Midden-Kennemerland Noord samen. Dit zijn: Akersloot: Beverwijk: Castricum: Heemskerk: Heiloo: limmen: Uitgeest: \Vaar staat Partners in de Zorg voor? Actuele bouw plannen belicht Zorggroep IJmond heeft als doel de zorg in de regio zo goed mogelijk op elkaar af te stemmen zodat cliënten zo lang mogelijk in hun eigen woon/ leefomgeving kunnen blijven. Partners in de Zorg Zorggroep IJmond heeft als doel om, door samenwerking, de zorg voor inwoners in regio IJmond te verbeteren. Om dit te bereiken worden diver se verbeterprojecten uitgevoerd. Sneller en beter Het kan nog beter -Moet ik alvast krukken halen? -Moet ik met krukken leren lopen? -Hoe corrigeer je na je operatie je houding? - Welk schoeisel is geschikt? Elk jaar worden veel kinderen in het Rode Kruis Ziekenhuis geboren. In 2003 waren dat er meer dan 1300. Meestal kunnen moeder en kind op de dag van de bevalling weer naar huis. Maar kinderen die te vroeg en/of te klein geboren worden moeten langer in het ziekenhuis blijven en komen dan terecht op de couveuseafdeling, ook wel Neonatologie genoemd. Baarmoeder Rode Kruis Ziekenhuis. Kwaliteit is voor ons vanzelfsprekend. Vondellaan 13 Beverwijk tel. 0251-265555 www.rkz.nl UITKIJKPOST -15 SEPTEMBER 2004 - PAGINA 13 C O A C H I N G O P ONS A A N B t 5 D gratis halen en brengen Meubelstoff eerderij Stofferen van bankstellen, bejaardenfauteuils, stoelen enz. Vervangen van o.a. singelbanden Gespecialiseerd in het stofferen van kussens. Stoelenmatterij/Meubelrestauratie Leerspecialist: Reinigen, repareren, kleuren. Reparatie leuning of zitting. Wij stofferen of repareren uw lederen meubelen. Bel vrijblijvend (06) 45 31 20 18 Centrale werkplaats Ardennenlaan 19, Heemskerk Uitsluitend telefonisch bereikbaar B.g.g. (0299) 65 42 42 s4C SS j-cuzst Belt u ons en wij komen bij u thuis voor een gratis prijsopgave (kijken kost niets). www.cetabever.nl Gebruik dan de kwalitatieve beitsen van CetaBever. Verschillende soorten voor verschillende ondergronden. CetaBever geeft een duurzame bescherming, is weersbestendig en verzorgt het hout optimaal. Hout en CetaBever zijn onafscheidelijk. Kom langs voor een persoonlijk beitsadvies! De Erkend Sikkens Specialist.. Heerenweg 144 - 1851 KW Heiloo - Telefoon 072 5320505 Dé verfspeciaalzaak voor een professioneel resultaat! i Tegelzetbedrijff Aannemers van alle soorten tegelwerk Cruyscamplaan 24 1851 XB Heiloo Tel.072 533 95 36 Fax 072 5332248 iitötó WÊmMjé Autotel. 06 5321 2966 Informatie en prijsopgave vrijblijvend. Levering mogelijk. Scheldestraat 8 Alkmaar 072 5201065 Internet: www.tegelzetbedrijfdumont.nl www.erkendsikkensspecialist.nl sinds 1933 WONING- EN BEDRIJFSMAKELAARDIJ Kennemerstraatweg 386, 1851 BK Heiloo Telefoon (072) 535 10 00, Fax (072) 532 05 33 Harry Harkmans Coby Koning Rijksweg 47 - Tel. 072 505 29 53 - Limmen Strammerzoom Huis ter Wijck Lommerlust de Boogaert Heemstate de Santmark Heemswijk Meerstate Sint Agnes Westerheem De Loet Overkerck De Cameren Geesterheem Alle zorgcentra van Partners in de Zorg streven ernaar het wonen, zorg en welzijn in de gehele regio ioveel mogelijk te laten aansluiten bij de behoeften en wensen va:n de cliënten. Door samen te wer ken kunnen de zorg centra meer voor de cliënten bereiken. De aanwezige deskundig heid wordt gebundeld en de slagvaardigheid vergroot. Cliënten kun nen rekenen op een vangnet zonder hape ringen. De komende jaren gaat Partners in de Zorg de zorg zo organiseren dat niet langer de zorglocaties centraal staan, maar de zorg rondom de cliënt in de wijk. De traditio nele verpleeg- en ver zorgingshuizen zullen plaatsmaken voor ope ner en dynamischere organisaties.Vanuit de wijk zal wonen, zorg en welzijn voor de ouderen worden geor ganiseerd. Uuutif» Afarstwl I CïsSricura I Stichting Partners in de Zorg hecht veel waarde aan een goede woon omgeving voor de cliën ten en een goede werk omgeving voor de medewerkers. Dit blijkt wel uit de vele actuele bouwactiviteiten. Nieuwbouw van zorg centrum De Cameren te Limmen Renovatie van zorg centrum Sint Agnes te Heemskerk Voorgenomen nieuw bouw multifunctioneel wijkcentrum aan de Lessestraat- Beneluxlaan te Heemskerk. Voorgenomen nieuw bouw multifunctioneel wijkcentrum op het terrein van De Loet te Heiloo. Voorgenomen nieuw bouw zorg- en dien stencentrum en aan leunwoningen op het terrein van de Boogaert te Castricum. Voorgenomen nieuw bouw kleinschalige woonvorm voor dementerenden aan de Breestraat-Peperstraat te Beverwijk. i- Stichting Eén van die projecten is hetTransmuraal Orthopedisch Project (TOP). Bij dit project waren met name het Rode Kruis Ziekenhuis, Partners in de Zorg en Thuiszorg IJmond betrokken. Doel van dit project was het beter op elkaar afstemmen van de zorg voor patiënten met een nieuwe heup of knie. Inmiddels blijkt dat door de samen werking patiënten snel ler en betere zorg krij gen. Al vóór de operatie wordt de benodigde nazorg geregeld. De patiënt hoeft daarom niet onnodig lang in het ziekenhuis te ver blijven. Nu patiënten korter in het zieken huis verblijven, komen er bedden beschikbaar en kunnen er meer patiënten geopereerd worden. Hierdoor is de wachttijd voor een heup- of knieoperatie teruggelopen van een klein jaar tot minder dan drie maanden. Door goede informatie vooraf is de patiënt ook beter voorbereid op de operatie en min der angstig, zo blijkt uit een enquête. Ook dit draagt bij aan het her stel na de operatie. De patiënt wordt ruim voor de opname uitge nodigd voor een infor matiebijeenkomst over de operatie. Er wordt dan, met behulp van video en brochures, informatie gegeven over onderwerpen als: op een bed in het ver pleeghuis of op thuis zorg. HetTOP-project lever de een mooi resultaat op maar natuurlijk kan het altijd beter. Als vervolg op het project werd de opna me van een patiënt van dag tot dag beschreven. Wat wordt Ook komt aan de orde waar patiënten na de operatie kunnen her stellen. Kan dit gewoon thuis, eventueel met ondersteuning van thuiszorg, of moet men doorstromen naar een verpleeg- of verzor gingshuis? Door dit van tevoren te bespreken kan de patiënt vóór de operatie worden aan gemeld bij de thuiszorg of het verpleeghuis. Zo hoeft men niet in het ziekenhuis te wachten er van de verpleegkun digen, fysiotherapeuten en anderen verlangd op welke dag van het proces. En de ortho- peden van het Rode Kruis Ziekenhuis gaan zich als vervolg van het project richten op joint care. Dat wil zeg gen dat patiënten groepsgewijs worden opgenomen en geza menlijk revalideren, met uitgebreide fysio therapie direct na de operatie. Sinds een paar jaar werkt de afdeling Neonatologie volgens een nieuwe, uit Amerika overgenomen, methode: 'ontwikke lingsgerichte zorg'. Teamleider Agna Nijman legt uit wat dit inhoudt. "Ontwikkelingsgerichte zorg wil zeggen dat we de zorg aanpassen aan het ontwikkelingsniveau van het kind. Dit bete kent dat de verpleeg kundigen het gedrag van het kind observe ren en zo kunnen inspelen op de behoef te van de baby.Vroeger werkten we volgens een vaste dagindeling. Temperatuur opnemen en voeden bijvoorbeeld gebeurde op vaste tij den. In de nieuwe manier van werken vol gen we het ritme van. de baby en verzorgen we het kind als het wakker is. Ook de ouders denken en hel pen mee bij de verzor ging van hun eigen kind. De band tussen ouder en kind wordt daarmee versterkt.Voor ouders én kind is dat veel pret tiger". Couveuse met isocover De moeder van Anna, een te vroeg geboren meisje, vertelt over haar ervaringen: "Mijn man en ik werden overal bij betrokken. Alles wat door ons gedaan kon worden, werd aan ons overgela ten. Ook werden wij ingelicht als er een onderzoek of behande ling gedaan moest wor- den.Wij konden dan zelf beslissen of wij daarbij aanwezig wilden zijn." "Een te vroeg geboren kind hoort eigenlijk nog in de beschermende baarmoeder.We probe ren die situatie daarom zoveel mogelijk na te bootsen in de couveu se", vertelt Agna Nijman. "We gebruiken hiervoor allerlei hulp middelen". Er wordt een doek, een 'isoco ver', over de couveuse gehangen, om licht en geluid te dempen. Daarnaast maken we een 'nestje' (snuggle up) om de baby een com fortabele houding te geven, die zijn natuur lijke houding onder steunt." Anna's moeder:"Ik werd aangemoedigd telkens iets bij mij in bed te leggen, bijvoor beeld een spuugdoekje of een knuffeltje, waar dan mijn luchtje aan ging zitten. Zo konden we iedere dag iets 'vers' in Anna's couveuse leg gen. Je zag echt dat ze hierop reageerde, ze duwde haar neusje helemaal in die spuug- doekjes!" De methode van ont wikkelingsgerichte zorg is een landelijke trend, die veel ziekenhuizen volgen. In het Rode Kruis Ziekenhuis bete kent dit in ieder geval een grote verbetering in de zorgverlening. Daarom wordt ook op het Kinderbrand wondencentrum binnenkort gestart met het werken volgens deze methode. (Om redenen van privacy is de naam van de baby gefingeerd)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 13