Week van Open Dag BOR en BRANDWEER een groot de vooruitgang succesmeer dan 1.000 bezoekers ■■I T HEILOO UITKIJKPOST -15 SEPTEMBER 2004 - PAGINA 4 Belangrijke nummers kleding 4 tÊÊom Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Van 16 t/m 22 september 2004 wordt in Nederland de 'Week van de Vooruitgang' gehouden. Initiatiefnemers hiervan zijn onder andere Milieudefensie, 3VO, Reizi gersvereniging Rover en de Fietsersbond. Gedurende deze week willen zij iedereen bewuster maken van de mogelijkheden die er zijn om zich op een meer milieu bewuste, veilige en gezonde manier te verplaatsen. 'Fiets naar je Werk' Elke dag van de actieweek kent een eigen thema. Zo wordt op maandag 20 september extra aandacht geschonken aan het thema 'Fiets naar je Werk'. De gemeente Heiloo kan zich volledig vinden in de doelstellingen hiervan. Méér fietsverkeer en (dus) minder auto verkeer betekent een betere leefbaarheid in onze gemeente. Fietsen is bovendien een gemakkelijke manier om de gezond heid op peil te houden. Wij roepen u dan ook op om, indien mogelijk, maandag 20 september op de fiets naar uw werk te gaan. Om het niet bij deze éénmalige actie te laten, vragen wij daarnaast uw aan dacht voor de al bestaande landelijke campagne 'Fiets naar je Werk' die het fietsen in het woon-werkverkeer pro beert te stimuleren. Naast voordelen voor de gezondheid en het milieu hebben werknemers de mogelijkheid om gedurende het jaar sponsorgelden (per afgelegde kilometer) te 'verdienen'. Deze gelden komen ten goede aan milieuvriendelijke Novib-ontwikkelings- projecten. De gemeente Heiloo neemt al enige jaren actief deel aan deze cam pagne. Meer informatie Op de website www.fietsnaarjewerk.nl treft u alle informatie aan over de voor delen van het woon-werkfietsen en de werkwijze van de fietscampagne. Ook kunt u bellen met de heer P. Bakker, beleidsmedewerker Verkeer, Vervoer en Wegen van de gemeente Heiloo, telefoonnummer (072) 535 67 63. Raad en (raads) commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op 20 en 29 september a.s. hoorzittingen voor de behandeling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten: 20 september 20.00 uur: opschorten op het recht van uitkering 20.30 uur: afwijzing bijzondere bijstand 21.00 uur: afwijzing gehandicapten parkeer- kaart 29 september 20.00 uur: afwijzing urgentieverklaring 20.30 uur: afwijzing voorziening 21.00 uur: afwijzing urgentieverklaring De hoorzittingen zijn vanwege persoonlijke of andere bijzondere redenen niet openbaar. Met toestemming van de belanghebbenden is het mogelijk om de hoorzitting bij te wonen. Meer informatie Voor nadere informatie over het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u terecht bij mevrouw C.J. Klein Holte, secretaris van de commissie, telefoonnummer (072) 535 66 45. Bouwen en wonen Plan voorgenomen aanleg geluidswal langs een gedeelte van de A9 ter hoogte van plan Oost met naastliggend fietspad (artikel 19 lid 1 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn medewerking te ver lenen aan het voorgenomen plan van het gemeentebestuur van Heiloo voor de aanleg van een geluidswal langs een gedeelte van de A9 ten oosten van plan Oost alsmede de aanleg van een naast de geluidswal te reali seren fietspad tussen de Kanaalweg met een verbinding naar plan Oost. Dit met toepas sing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De voorgenomen plannen zijn niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleend met toe passing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. Vooruitlopend hierop heeft op grond van de desbetreffende veror dening een inspraakprocedure plaatsgevonden. Naar aanleiding van de ingediende brieven met reacties is een hoorzitting gehouden, waarvan een verslag is gemaakt. Ook is ten behoeve van deze zelfstandige projectprocedure een ruimtelijke onderbou wing opgesteld alsmede een ecologische quick-scan. Ter inzage De voorgenomen plannen met de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 16 september 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag 08.00 en 12.30 uur en maandagavond 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld plan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Haesackerlaan 3 - plaatsen dakkapel voordakvlak woning (reg.nr. 2004/0307) 2E31P Burgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 9 september 2004 Geboorten Anna S.M., d.v. P.J. Kuijper en J.W.M. Ribberink (rectificatie) LunaJ.; d.v. M.A.C. van Twuijver en C.B. ter Linden Daan, z.v. J. Rodenburg en M.M.A. Ruiter Marit E.J., d.v. M.H.N. Ursem en E. Schoutsen Elders geboren Lianna d.v. R.C.P. Admiraal en A. Nieuwenhuijs Stijn P., z.v. J.O. Jeukens en I.B. Böttger Marthe-Maria A.A., d.v. J. Twisk en M.F.C. Heesakkers Charlotte, d.v. J.W. Lausberg en E. Kagie AnastasiaJ., d.v. P.G. Willmott en K.B. Iosifova Jeffrey, z.v. F. Korver en E. Roest Lotte S., d.v. B.J.J. Klaase en M. Buwalda Nicole, d.v. T.G. de Jong en Ati Suparti Laura, d.v. T.G. de Jong en Ati Suparti Twan P., z.v. J.G.P. Röling en M.M. Zwaan Huwelijken geregistreerde partnerschappen M. Wolterbeek en S.K. Krenning S.M. Kriele en J.M. Weghorst Overleden J. Bosschert G. Smit C.A. van Diepen wv Koppes J.F. Schram Elders overleden L.H. Croese wv Bosma M.E. Tonino ev Jansen Kent u de raadsleden Elke twee weken geeft een René van Splunteren, raadslid voor de WD Wat heeft u bewogen om raadslid te worden Toen ik in Heiloo kwam wonen, wilde ik graag veel van de gemeente te weten van Heiloo? raadslid antwoord op enkele vragen komen en leren kennen. Ik was al lang actief in de WD en heb mij aangemeld bij de WD Heiloo als kandidaat voor de gemeenteraad. Op deze manier leer je enerzijds veel over wat zich afspeelt en anderzijds kun je soms ook wat betekenen voor inwoners met een vraag of een probleem. Ik vind, dat je niet langs de kant moet gaan staan en alleen maar roepen als iets je niet aanstaat. Je moet zelf keuzes Op zaterdag 11 september jl. vond de eerste Open Dag plaats van de afdeling Beheer Openbare Ruimte samen met de Brandweer. Meer dan 1.000 inwoners brachten een bezoek aan het terrein op het Rosendaal 2. Voor de grotere kinderen en de volwassenen was er een quiz met allerlei vragen over de activiteiten van de beide afdelingen. In de Uitkijkpost van 29 september a.s. worden de prijswinnaars van de quiz bekend gemaakt en leest u meer over deze dag. Deze foto-collage geeft u alvast een impressie van de dag. Westerweg 279 - vergroten winkelgebouw (reg.nr. 2003/0336) Meer Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw en sloopvergunningen verleend. Ind.terrein Oosterzij 5 - vergroten kantoorge bouw/plaatsen zes units voor de duur van vijfjaar (reg.nr. 2004/0246) Kennemerstraatweg 464 - ged. veranderen kantoorgebouw en sportgebouw (PMT gebouw) (reg.nr. 2004/0053) Kennemerstraatweg 464 - ged. vergroten gezondheidszorggebouw (Foreest-gebouw) (reg.nr. 2004/0055) Kennemerstraatweg 664 - bouwen garage /berging (reg.nr. 2004/0221) Kennemerstraatweg 664 - slopen garage berging incl. asbesthoudende platen (reg.nr. 2004/0305) Ringweg 1 - vergroten woning met erker en dakkapel (reg.nr. 2004/0058) Spoorlaan 15 - vergroten woning/dakopbouw voordakvlak (reg.nr. 2004/0301) Westerweg 218 - plaatsen dakkapel op voordakvlak woning (reg.nr. 2004/0283) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072535 66 66. Aanvragen vergunningen tot verbijf regulier Vreemdelingen die langer dan drie maanden in Nederland willen verblijven, kunnen sinds 13 april 2004 hun verblijfsdocument aan vragen via de gemeente. De gemeente identificeert de vreemdelingen, nemen de I aanvraag vergunning tot verblijf in ont- vangst, verstrekken verblijfsaantekeningen Jn het reisdocument en reiken het verblijfsdocu ment uit. De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) van het Ministerie van Justitie verzorgt de administratieve verwerking van de aanvraag en voert alle correspondentie met aanvragers. De nieuwe werkwijze heeft voor drie admini stratieve processen ingrijpende gevolgen. 1, Aanvraag en uitreiking verblijfsvergunning Door de verschuiving van de toelatings- taken vragen vreemdelingen voortaan hun verblijfsdocument aan bij de gemeente. U kunt hiervoor terecht bij de publieksbalie Burgerzaken. De IND heeft landelijk gel- j dende aanvraagformulieren en nieuwe voorlichtingsmiddelen ontwikkeld. De gemeente Heiloo reikt de aanvraagformu lieren uit en helpt de aanvrager bij het indienen van de aanvraag. Vervolgens neemt de gemeente de ingevulde aan vragen in ontvangst, int de legeskosten en maakt een verblijfsaantekening in het pas poort van de aanvrager. De IND beoordeelt vervolgens de aanvragen en verzorgt dé verblijfsdocumenten. Bij een positieve beschikking reikt de gemeente het ver blijfsdocument uit aan de vreemdeling. J Lees verder op pagina 6 maken en zelf tijd stoppen in het nastreven van je idealen. Wat is lastig aan het raadslidmaatschap Van een raadslid wordt veel verwacht: je bent volksvertegenwoordiger, dus je moet veel contacten hebben met de bevolking van Heiloo; je moet ook het college controleren, dus door veel stukken te lezen goed op de hoogte zijn van de voorstellen in de commis sies en de raad. Uiteindelijk is de raad het hoogste orgaan van de gemeente, dus we moeten ook de kaders stellen, waarbinnen het college dient te opereren. Kortom, het kost veel tijd, als je dit allemaal goed wilt doen, terwijl een raadslid dit bijna altijd moet combineren met een drukke reguliere baan. Als u in Heiloo één ding mag veranderen, wat zou dat dan zijn Ik zou met onmiddellijke ingang in alle woon wijken waar dit nog niet gebeurd is - dus Let op Zaterdag 24 september a.s. huis-aan-huis textielverzameling BCrpl Alarmnummer: 112 Brandweer: Politie: 072 5644444 0900 8844 (locale tarief) zeker ook in Plan Oost waar ik woon - 30-km zones instellen om de veiligheid te bevorderen. Dit echter met zodanig snelheidsremmende maatregelen, dat drempels niet nodig zijn. Wat is uw favoriete plek in Heiloo en waarom? Ik vind het heerlijk om op zaterdag in winkel centrum Het Loo te winkelen. Er is een ruime variëteit aan winkels. Je slaagt eigenlijk altijd wel, watje ook zoekt. cm> SSsMSin® j mttmm* m .vn -m t.K?C" h T i i i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4