g\° Fietscrosstopper in Heiloo Clubkampioenschappen TV HSV Commissie AZM bespreekt evenementenbeleid Clubkampioenschappen bij TV Heiloo Gilde Castricum zoekt aanbieders Politoeren en Website maken Junioren Foresters naar Oranje Trias sterk vertegenwoordigd bij atletiekfinale in Aalsmeer Oosthonk 501 Darttoernooi UITKIJKPOST -15 SEPTEMBER 2004 - PAGINA 8 HEILOO - Bijna supertevreden was Fcc de Boscrossers na het NK voor Clubs op de eigen baan. Dit was een wedstrijd zoals een wedstrijd hoort te zijn. Niet alleen met supersnelle rijders, maar ook met een supersnel verloop. Maar liefst 520 rijders van 27 verenigin gen gooiden hun gewicht in de strijd om hun club te laten scoren in dit unie ke jaarlijkse evenement. Uit Noord- Holland kwamen naast de thuisclub ook De Kleydrivers uit Langedijk en Fee Wijkeroog iiit Velsen in actie. Per vereniging tellen de resultaten van hun beste 5 rijders in een van de 28 catego rieën. Na het officiële gedeelte van de dag met de presentatie van alle delegaties en het volkslied, was het gedaan met de rust. Bloedsnel en bloedstollend span nend voltrok zich de wedstrijd. Na het rijden van alle manches stonden drie verenigingen nog met de maximale 150 punten, op de hielen gezeten door nummers 5 tot en met 8 met 145 punten op de teller. De thuisrijders (gebrand op winst in eigen huis) lagen al goed op koers met de volle winst. In de finaleritten moest de beslissing vallen en iedereen had het gevoel dat er geen enkele eerste plaats gemist mocht worden om kampioen te wor den. Maar in fietscross is iedere rit weer een spannend gegeven waarbij zeker heden niet bestaan. In de finaleritten kwamen niet alle rijders over de lijn op de plek die hun van te voren toege dacht was. En dat gold voor ongeveer alle verenigingen. Het aangename zonnetje maakte het wachten nog dragelijk, maar de span ning was duidelijk aanwezig. Zeker onder de Boscrossers die wisten dat er prima gereden was, maar dat er ook enkele puntjes gemist waren. Op slechts 2 punten achter Fee Wheels uit Veghel (385pnt) werden de Boscrossers tweede (383pnt) en Fcc Apeldoorn kwam daar slecht met een punt verschil achteraan! Dat de inzet van vice- wereldkampioen Bob van Westerop, nationaal kampioene Rebecca ritten met net nog genoeg pauzes voor de noodzakelijke menselijke behoeftes. Een passend afscheid van de Heilooër baan in deze vorm. Dit najaar staat een grootscheepse herinrichting van de baan in de planning. Volgend jaar hopen de Boscrossers de nationale wedstrijdtop te kunnen verwelkomen - Vallen, het hoort nu eenmaal hij fietscrossen op hoog niveau. Maar leuk is anders... (foto: MSP) Wichman, oud-wereldkampioen Bert Volkers en toppers Sander Termeulen en Barry Molenaar nog niet voldoende was voor de winst, geeft de trofee voor Fee Wheels alleen maar meer glans. Zeker omdat ze voor de derde keer op rij het NK voor clubs wisten te winnen. Toch was er bij de organiserende Heilooërs genoeg reden tot tevreden heid. Met een tweede plaats was de derde plaats van 2003 overtroffen en de lof van de KNWU over de wedstrijdor ganisatie was duidelijk. Drie honderd HEILOO - Afgelopen week vonden de clubkampioenschappen bij TV Heiloo plaats. Wouter van Dam, clubkampioen van 2003 kon het dit jaar niet bolwer ken tegen Dirkjan Kaan die vervolgens in de finale het onderspit moest delven tegen Sjoerd Stoker. Vrijdagavond werd het gerenoveerde clubgebouw feestelijk ingewijd, Remco Pondman, die vanaf 1 oktober als nieuwe trainer bij TV Heiloo gaat lesgeven verzorgde die avond een wervelende demonstratie partij tegen zijn broer Arjan, die momenteel nog in de international ten- nistour actief is. Zaterdagavond werd het zomer seizoen afgesloten met een feest dat tot in de kleine uurtjes d<?or- ging. Tijdens de clubkampioenschappen was het weer uitstekend, echter tijdens de finales stond er een straffe wind, die het de finalisten knap lastig maakte. De uitslagen: GD cat.4 9: 1. Claudia van Schaijck+Peter van Schaijck, 2. Nicole Huiberts+Dennis Verbart, HD cat.4 9: 1. Ruud Baltus+René Kaandorp, 2. Karei Bruin+Ed Lenting, GD cat.3 8, 1. Sonja Kooy+Refnco Bruin, 2. Hanny v.d. Berg-Godijn+Ab van den Berg, DD cat.3 8; 1. Sascha van der Zande+Mirelle van der Zande, 2. Arlette Zoon+Annet Beentjes, HD cat.3 8: 1. Jan Sterkman+Leffert Beuckens, 2. Keith Marshall+Ab van den Berg, DE cat.3 8: 1. Margreet Leusink, 2. Mirelle van der Zande, HE cat.3 8, 1. Remco Bruin, 2. Martijn Smit, GD cat.2 7, 1. Daphne Linzell+Nico Vennik, 2. Jacqueline de Kroon+Frank Kee, DD cat.2 7:1. Ellis den Hamer+Carla Stam-van Kollen burg, 2. Nelleke Donker+ Marianne Bakker, HD cat.2 7: 1. Nick Vennik+Barry Schoorl, 2. Willem v.d. Heide+Piet Schavemaker, DE cat.2 7: 1. Lori Zuurbier, 2. Wilma van Dijk, HE cat.2 7: 1. Emiel Broersma, 2. Barry Schoorl, GD cat.l 6:1. Irene de Boer+Seth Beernink, 2. Karien Huijsmans+Eduard Huijsmans, DD cat.l 6: 1. Irene de Boer+Lucette de Boer, 2. Peggy Runtuweme Margret Zoon-Tromp, HD cat.l 6: 1. Hans Kramer+Rutger Koorn, 2. Bob Koot+Eduard Huijsmans, DE cat.l 6: 1. Ann Ulot, 2. Irene de Boer, HE cat.l 6:1. Sjoerd Stoker, 2. Dirk Jan Kaan. op een parcours dat ook de eisen van de toekomst weer aankan. Uitslagen Double Stars HEILOO - Honk- en Softbalclub Double Stars heeft afgelopen weekein de als volgt gespeeld: HonkbakSenl- Herons2 6-13 Sen3-FlyingPetrels3 18- 21, Kinheim6-Sen4 7-12 FlyingPetrels2- Adsp 4-6 en 10-1, Hoofddorp2-Pupl 8- 0 en 11-2 Volewijkers-Pup2 10-3, Softbal:Damesl-Spaarnwoude 7-7 Damesl-Rooswijk 11-0, Dames2- Vitesse 21-4 Dames3-Vitesse21-2 Seagulls-Dames3, 14-0 OnzeGezellen- Adsp 8-11 Herenl-Badh,dorp 8-10, FlyingPetrels3-Heren2 0-10 Heren3- Koedijk 11-7, Heren4-Seagulls 9-23 Cromtigers2-Heren4 11-6, Adegeest- Peanuts 14-15 Peanuts-Hoofddorp 18- 16 enTTTSuperPeanuts-Peanuts 15-16. Damclub Heiloo HEILOO - Uitslagen onderlinge competitie: F. Schouten - C.v. Lieshout 2-0; A. Valkering - M. Houtenbos 2-0; R. Koch - P. Heyne 2-0; M. Out - W. Solleveid afgebr.; R. v. Gelder - J. Kraakman 1-1. De damclub kan nog steeds nieuwe leden gebruiken .Speelavond wekelijks op donderdag om 19.30 uur in de kleine zaal van sporthal 't Vennewater. Sjoelclub Heiloo HEILOO - De sjoelclub Heiloo start weer op donderdag 16 september om 20.00 uur. Heeft u belangstelling, kom dan eens kijken en meespelen. De sjoelclub speelt in het Open Huis. In de maand september kunt u gratis meesjoelen. Voor informatie kunt u bellen naar de heer Th. Kaandorp, tel. 072-5337995. Rapid schaaktoernooi Oppositie HEILOO - Afgelopen zaterdag vond het rapid schaaktoernooi van SV Oppositie plaats. 32 Schakers van uit eenlopende sterkte hadden de weg naar het Trefpunt gevonden. In 7 ronden werd door 4 groepen: spelers met een rating boven 1750, met een rating tussen 1550 en 1750, met een rating lager dan 1550, en een jeugdgroep om de aantrek kelijke prijzen gestreden. Verrassingen waren daarbij niet van de lucht. In eer ste instantie leken de spelers van SV Oppositie wat geïntimideerd door de sterke tegenstanders, maar uiteindelijk werden de prijzen eerüjk verdeeld tus sen clubleden en gasten. Om 17.00 uur kon een tevreden voorzitter Herman Limmen de prijzen uitreiken. Ook de deelnemers waren zeer tevreden over de sfeer en organisatie van het toernooi. Ondanks het beperkte aantal deelne mers is er dus voldoende reden om het toernooi tot een jaarlijks weerkerend gebeuren te maken. Alle uitslagen en prijswinnaars kunt u lezen op de websi te: www.home.zonnet.nl/ jongkind-2 Jeugdschaak Oppositie Heiloo weer begonnen HEILOO - Schaakvereniging Oppo sitie Heiloo startte vrijdag weer met de jeudschaak lessen en -competitie. Liefhebbers kunnen elke vrijdag om 19.30 uur terecht in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Goede (en bovendien aardige) instructeurs (veelal met jarenlange ervaring) zijn aanwezig. Het beroemde Stappenplan van Bruna en van Wijgerden leidt je op tot grootmeester in de dop. Verloren en gevonden in Castricum CASTRICUM - De Politie Noord- Holland Noord afdeling Castricum geeft de volgende voorwerpen op als gevonden en verloren. Verloren in Castricum:*wieldop Opel Astra; zwarte portemonnee bankpas en diverse pasjes; zilveren oorbellen; sleu telbossen 4x; wit linnen tasje met porte monnee en geld; geld; portemonnee met bankpas en twee keer bromfiets certificaat; gouden armband Close for ever; platte gouden armband; gsm Siemens c60 in zwart hoesje en sleutels; beige jas; portmonnee met diverse pas jes; bril metalen montuur; portefeuille met rijbewijs en pasjes; platictas Tally Ho met agenda en Esprit portemon nee; zwart lederen mapje met diverse pasjes. Gevonden in Castricum: gouden arm band koord; horloge Dito; portefeuille met inhoud; dames leesbril metaal don ker montuur; rugtasje Agu sport met o.a. rode trui; heren Casio horloge; zil veren schakelarmband grof; zwarte Eastpack tas met rode broek en trui; twee sleutels aan zwart stukje key- koord. Gevonden in Limmen oranje nylon kinderportemonnee. Open dag IVN REGIO - Al voor het vierde jaar houdt het IVN haar open dag in informatie centrum Parnassia in Bergen aan Zee. Het IVN is het jaar rond actief met natuurexcursies en exposities, activitei ten voor scholen en nog veel meer om mensen te laten genieten van de prachtige natuur in en rond Bergen. Om iedereen te laten zien wat het IVN allemaal te bieden heeft het IVN een open dag waar aan veel verschillende activiteiten kan worden deelgenomen. Nieuw in het programma van de Open Dag dit jaar zijn de aarde-wandelingen. Bij deze wandelingen ligt de nadruk op het beleven van de natuur. Deze duren ongeveer anderhalf uur. De open dag vindt plaats op zondag 19 september vanaf 10.00 tot 16.00 uur, vanaf gebouw Parnassia Bergen aan Zee. Bereikbaar vanaf de Zeeweg, eer ste weg links, de Paulineweg in, aan het einde van deze weg naar beneden het park in en dan het eerste pad rechts. Parkeren is in Bergen aan Zee niet gra tis, het is verboden om langs de Zeeweg in de berm te parkeren. Jongen aangehouden na bedreiging/mishandeling AKERSLOOT - In de nacht van zater dag op zondag 5 september werd een CASTRICUM - Heel veel mensen heb ben in hun leven een schat aan ervaring, kennis en inzicht opgedaan. Via Gilde Castricum wordt deze kennis en erva ring belangeloos en vooral informeel doorgegeven aan belangstellenden, zowel aan particulieren als aan organi saties, verenigingen, scholen enzo voorts. Op dit moment is het Gilde op zoek naar iemand die weet hoe je moet politoeren en een heer wil adviseren hoe hij zijn oude tafel op deze wijze kan voorzien van een beschermlaag. Ook mensen die zelf een website hebben Forento speelt de Grote Groezel CASTRICUM - Toneelvereniging Forento gaat weer op de planken met maar liefst twee stukken, geregiseerd door Rene de Wit. Het laatst gespeelde stuk is alweer van vorig jaar december. Het is moeilijk geweest een geschikte locatie voor de optredens te vinden en daarom is er een tijd niets te zien geweest. De ruimte in Geesterhage is verbouwd tot een plek waar toneel goed tot zijn recht komt en Forento is de eerste culturele club die in het ver nieuwde gebouw mag optreden. Op zondag 3 oktober zal een kinderstuk te zien zijn. Er zijn twee voorstellingen in de middag. Het stuk heet de Grote Groezel. Wie of wat is de Grote Groezel? De een zegt: 'hij is gewoon een boom, een hele oude boom, die een beetje kromgegroeid is'. De ander zegt dat hij echt bestaat en hij vergroe- zelt de mensen, zodat ze alles vies en smerig maken zonder het zelf te weten. En weer anderen zeggen: 'het is gewoon een mislukte uitvinding van professor Knapperbol, die al zóveel nieuwe dingen heeft uitgevonden, dat hij er zelf de tel van is kwijtgeraakt'. En wie zijn eigenlijk die vieze fluizen en wat doen ze toch met al die mensen? Lukt het professor Knapperbol iets uit te vinden, waardoor alles weer nor maal wordt? In het stuk, geschreven door Wim Burkunk, komen op speelse en spannende wijze de vervuilingspro blemen aan de orde. De voorstellingen zijn op zondag 3 oktober om 13.30 en 16D0 uur. De voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar. Kaarten voor deze voor stelling kosten 3 euro per stuk (10 voor 25 euro) en zijn vanaf 17 septem ber verkrijgbaar bij onderstaande adressen. Op zaterdagavond 9 oktober om 20.00 uur zal een stuk voor volwassenen wor den neergezet. Het heet Uissen Ons gebouwd en anderen (met name Castricumse instellingen) op weg willen helpen bij het vervaardigen van hun Website zijn welkom. Wie de boven staande of andere kennis van zaken wil overdragen of meer wil weten over het aanbod van Gilde Castricum kan con tact opnemen met het Gilde, tel. 0251- 656562 of langskomen bij de Stichting Welzijn Castricum in Geesterhage, Geesterduinweg 5 (achter de biblio theek) te Castricum tussen 9.00 en 12.00 uur. Ook kan een afspraak gemaakt worden voor een ander tijdstip. Poppen- en berenbeurs in Akersloot AKERSLOOT - Op zondag 26 septem ber wordt in hotel Van der Valk weer een poppen- en berenbeurs gehouden. Poppen en beren zijn niet alleen speel goed, ze hebben een eigen bestaans recht en aantrekkingskracht, als verza melobject, kunstvorm, creativiteitsui- ting en als therapeutisch object die de nodige rust brengt in het gejaagde leven. Dat wordt dus genieten van baby poppen, fantasiefiguren, antieke pop pen, teddyberen, boeken, en alle mate rialen om zelf aan de slag te gaan. Poppen- en berenmaaksters uit de regio zijn ook aanwezig en geven ook cursussen, bijvoorbeeld Ans Hoeksel uit Heemskerk. Zij geeft vele cursussen en staat op de beurs met haar nieuwste ontwerpen. Op consult gaan met een kapotte pop of beer bij een echte pop pendokter (Petra Bochove) is de gehe le dag mogelijk. Een druk bezochte stand is die van de taxateur, gratis taxeert de bekende antiek kenner Max Wolters uw oude pop of beer op waarde. De poppen- en berenbeurs is geopend van 10.30 tot 16.30. Entree volwasse nen: 3,50,- 65+: 3,-/ kinderen tot 12 jaar gratis, onder geleide. Inlichtingen: 0578 - 620502, internet: www.niesjewolters.nl. Wandelen met de AMAK AKERSLOOT - Op zondag 19 septëm- ber neemt de wandelafdeling van de Akersloter Marathon Klub deel aan de Pontania 55 wandeltocht, georgani seerd door S &0 Pontania Amsterdam Muiderpoort. Afstand is 15 kilometer. Start en finish bij Clubgebouw Pon tania, Roomtuintjes 233, bij het NS-sta- tipn Amsterdam-Muiderpoort. Vertrek vanaf het Kruispunt, Akersloot om 9.30 19-iarige jongen uit Obdam aangehoa-' van Alan Ayckbourne. In dit toneel- uur. Reisgeld 2,- Belangstellenden - - -1- i v.7^11^™ info: 0251-313886/ Eerste met 30 man op de foto bij een van de hoofdsponsors en van daar naar de Amsterdam ArenA voor een superspannende EK-wedstrijd! HEILOO - Woensdag 8 september 2004: de grote dag voor Marco van Basten met het Nederlands Elftal, maar ook voor de Cl en C2- junioren van De Foresters: samen naar de Arena voor de interland tegen de Tsjechen. Met 30 man eerst op de foto bij een van de hoofdsponsors en van daar naar het station om de trein naar de Bijlmer te pakken. Hoogtepunt van de reis: een trein op het Amstelstation, volgepakt met Oranje supporters, die van hun coupe een schommelschuitje probeerden te maken, wat niet bleek te lukken. Onder de indruk van de ambiance in de Arena (de meesten waren nog nooit in het stadion geweest), werden de remmen pas goed losgegooid bij de intocht van de spelers. Genoten werd vervolgens van de inzet van Dirk Kuyt, het knappe keeperswerk van 'Sar' en natuurlijk de beide goals van Pierre van Hooijdonk. De reis terug eindigde pas om 24.00 uur op station Heiloo, dus de volgende dag op school zullen de koppies niet zo helder zijn geweest. Maar wat hadden ze een mooie avond! Inmiddels staan beide teams na 2 wed strijden bovenaan in de competitie en wanneer ze het geleerde goed in praktijk kunnen brengen, zal wellicht een van hen nog eens het oranje dragen. Wie weet! Dromen mag toch? Want wie had ooit gehoord van Boulahrouz? Nou dan! Vrijdag is het gerenoveerde clubgebouw van Tv Heiloo feestelijk ingewijd, sindsdien kan er weer naar hartelust worden getennist, (foto: MSP) HEILOO - Op zondag 12 september hebben 21 pupilatleten van Trias deel genomen aan de regio Noord-Holland finale in Aalsmeer. Ze hadden zich geplaatst voor deze finale door de goede resultaten geboekt tijdens de seizoen wedstrijden. Om 10.00 uur werden de wedstrijden geopend met een défilé van de atletiek finalisten. Totaal hadden zich 25 atletiek vereni gingen geplaatst. Trias was vertegen woordigd met vier ploegen. De meisjes pupillen-C, de jongens pupillen-C, de meisjes pupillen Al en de meisjes pupillen A2. Thorn Slot had zich als jongens-B pupil individueel geplaatst. De trainsters Annemieke, Tilly en Anneke waren dik tevreden met de goede resultaten. De ploegen MPC, MAI en MA2 keerden met een zesde plaatst huiswaarts en de JPC met een zevende plaatst. We zijn met de man nen van Trias tweede geworden in de tweede divisie na een hele spannende strijd met de nummer drie, PSV. TI ON uit Enschede was echt te sterk. l.TION - 5783 punten, 2. Trias - 5423 punten, 3. PSV - 5415 punten. Voor de Zweedse estafette stond Trias 10 punten voor ongeveer 0,5 secon de. Echter na een enerverende race eindigde PSV slechts 0,1 sec voor en werd Trias dus tweede in het eindklas sement. Uitslag: 100 meter: Arnjan Bakker 12.75 sec, 400 meter: Rob Zwetsloot 58.00 sec, 800 meter: Erik Hopman 2.13.47,1500 meter: Fridthjof Koomen 4.23.54 (le), 5000 meter: Erik Hopman 17.05.86, ver: Arnjan Bakker 5.44 rn (3e^ kogel: Jan Pronk 10.39 m, discus: Jan Pronk 42.65 m (2e), speer: Richard Oly 32.22 m. Zweedse estafet te: Rob Zwetsloot, Erik Hopman, Arnjan Bakker, Hans Schouten 2.19.3 (2e). De vrouwen zijn als zevende geë indigd in de eerste divisie. Goede resul taten waren: verspringen: Hannie Barnhoorn 4.59m (2e), discuswerpen: Jolande Brasser 31.33 m. HEILOO - Het nieuwe dartseizoen is nog maar net van start gegaan in het Oosthonk en het eerste toernooi staat al weer op het programma. Op zater dag 18 september vanaf 20.00 uur wordt er weer gestreden om de beste darter van de avond te worden. Natuurlijk zijn er ook prijzen voor de hoogste finish en meeste 180 worpen. Ook gaat er dit seizoen gestreden wor den om de Oosthonk Rankingpunten. Hoe verder je op een Oosthonk toer nooi komt des te meer punten verdien je. Dit jaar is er ook een aparte ranking voor de Dames. Steeds meer darters weten van deze Oosthonk ranking en doen minimaal drie toernooien mee wat recht geeft op een notering in de einstand. Naast de bekende bekers op ieder toernooi blijven de seizoensprij- zen die te winnen zijn altijd een verras sing tot het laatste toernooi. Dan staat daar een prachtige prijzentafel of mis schien wel een enveloppe met inhoud voor de deelnemers klaar. Het Oosthonk kun je vinden aan de Oostkanter 14 te Heiloo. De zaal gaat open om 19.00 uur en er zijn 8 dartba- nen aanwezig. Als er vragen zijn stel ze aan Paul Pesser, tel. 072-5335179 tussen 17.00 en 19.00 uur. HEILOO - De clubkampioenschappen van tennisvereniging HSV waren dit jaar weer top! Natuurlijk speelde het goede weer ook mee, maar de inzet van de deel nemers voerde de boventoon. Met 'bloed, zweet en tranen'is er gestreden voor elke bal. De deelnemers waren per categorie verdeeld in poultjes. Dit werk te goed; het is extra spannend om in de gaten te houden wat de resultaten zijn van de anderen in jouw poule! Zondag 12 september kende de clubkampioen schappen een feestelijke afsluiting! Onder het genot van een borrel en fee stelijke live muziek, werd een loterij gehouden voor de deelnemers en werden de prijzen uitgereikt. Alle le prijswin naars kregen een mooi HSV-windjack en voor de tweede prijzen lagen handige HSV-koeltassen klaar. De nieuwe club kampioenen Jolanda van der Peet en Peter van Weering werden gehuldigd. Prijswinnaars: HD8 50+: 1. Piet Nanne en Jan Schoorl, 2. Jan van der Peet en Fred Smit, DD8:1. Nathalie Warmenhoven en Sandra Bakker, 2. Babs Schipper en Mariska Slaap, HD8:1. Jan Kaandorp en John Stevens, 2. Joep Schut en Hans Hoetjes, DD7 50+: 1. Ineke Hoetenbos en Trudy Hoebe, 2. Cathy Zijlmans en Joke Komen. HD7 50+: 1. Mart Houtenbod en Herman Cnossen, 2. Marinus Heijboer en Maarten de Boer. DD7 1. Birgit Gronert en Maaike Meijer, 2. Pien van Nass en Sandy Ruiter HD7: 1. Pierre Ruiter en Frank Tromp, 2. Mare Warmenhoven en Mare Borst HD 3/6: 1. Jeffrey en Klaas Jan van Leeuwen, 2. Danny Hoebe en Ron Goodman DD 5/6: l.Tonny van de Molen en Esther Oostrom, 2. Jolanda van der Peet en Greetje Keeman, GD8:1. Lucier Damen en Edwin Gronert, 2. Nathalie en Mare Warmenhoven, GD7 50+: 1. Joke Komen en Jos Zijlmans, 2. Thea en Nico Zander GD7:1. Maaike Meijer en Pierre Ruiter, 2. Bastienne van de Kommer en Tino Dekker GD6: 1. Irma Dekker en Marcel Baltus, 2. Sita de Ruiter en Marcel Kolster, HE8 50+: 1. Maarten de Boer, 2. Jan van der Peet, HE8 1. Nico Ruiter, 2. Joep Schut, HE7 50+: 1. Paul Hoogland, 2. Sjef de Haan, HE7:1. Rits van der Lee, 2. Tino Dekker, HE6: 1. Peter van Weering, 2. Danny Hoebe, DE7/8: 1. Jolanda van der Peet, 2. José Negenman. Schermster Eelman presteert in Osnabrück ALKMAAR - Ilana Eelman heeft het eerste toernooi van het nieuwe scherm- seizoen een goede prestatie geleverd door in een sterkbezet toernooi brons te winnen. De Beverwijkse floret- schermster van de Alkmaarse S.V. is Nederlands kampioene pupillen en nu, met 14 jaar, eerste-jaars in haar nieuwe categorie cadetten (14 tot en met 16) Tijdens het 'Wappen von Osnabrück' heeft zij met sterk aanvallend spel menige gevestigde Duitse schermster de les gelezen. den op de Roemersdijk. De jongen maakte deel uit van een groep jongeren die kort daarvoor een 10-tal jongelui hadden mishandeld met o.a. een wapenstok. Daarnaast zou ook gedreigd zijn met een vuurwapen. De groep was vervolgens verdwenen op bromfietsen en in een personenauto. De politie trof een deel van de groep aan op de Roemersdijk. Bij het zien van de politie stoof de groep uitéén. Met behulp van een politiehond kon het spoor van één van hen, de aange houden jongen, worden gevolgd. Hij werd aangetroffen in het struikgewas. Tijdens de zoektocht werden ook het (namaak)vuurwapen en een rubberen wapenstok aangetroffen. De verdacht is overgebracht naar het politiebureau en ingesloten Zaalvoetbaltoernooi Jac P Thijsse College CASTRICUM - Op vrijdag 1 oktober vindt in het kader van de jubileumacti viteiten ter ere van het vijftigjarig bestaan van de het Jac. P. TÜijsse College een zaalvoetbaltoernooi plaats van teams bestaande uit oud-leerlin gen. Naast de verwachte sportieve strijd betekent het toernooi ook een weerzien tussen de oud-leerlingen en docenten. Zij kenden elkaar niet alleen vanuit een lessituatie maar ook door midel van de vele vrijdagmiddagen wanneer er, soms op het scherpst van de snede, gestreden werd tegen de leraren in een echte zaalvoetbalcompe titie. Het jubileumtoernooi zal worden gespeeld in de twee zalen van sporthal De Bloemen in Castricum. De aanvang van de wedstrijden is om 19.00 uur. De feestelijke prijsuitreiking zal plaatsvin den na afloop van de finale, omstreeks 23.15 uur. Er hebben zich in totaal tien teams van oud-leerlingen aangemeld en twee docententeams. Tijdens de voorrondes zal worden gestreden in twee poules. De twee teams die als eer ste eindigen zullen strijden om de 'JPT50'-bokaal. De ploegen die als tweede eindigen zullen strijden om de derde plaats. Lekker bezig zijn in het duin als vrijwilliger BERGEN - PWN Waterleidingbedrijf Noord-Holland is óók natuurbeheer der en organiseert werkdagen voor mensen die als vrijwilliger willen mee werken in het duin. Het Greenteam van PWN zorgt voor de bëgeleiding. Zaterdag 2 oktober is er een werkdag in het Noordhollands Duinreservaat bij Bergen. Er wordt verzameld op de parkeer plaats Uilenvangersweg, gelegen langs de Zeeweg naar Bergen aan Zee. Om 10.00 uur wordt gestart met koffie of thee en rond 16.00 uur eindigen de werkzaamheden. Aanmelden kan tele fonisch via nummer 023-5413289 of via de website www.pwn.nl. Kinderen onder begeleiding zijn welkom. Brood, laarzen of stevige schoenen en kleding die tegen een stootje kan, dienen deel nemers zelf mee te nemen. PWN zorgt voor deugdelijk gereedschap koffie, thee en soep. stuk staat de auto centraal tijdens de vier seizoenen die het stuk beslaat. Via de auto die in de verkoop staat leren twee echtparen elkaar kennen. Guus is een knutselaar en heeft niet in de gaten hoe het werkelijk met zijn vrouw en zijn inwonende moeder gaat. Het huwelijk van Nico, de koper, is mis schien nog te redden door de aankoop van een auto. Het gaat over gewone mensen en gewone dingen en u kunt zien hoe men met uiteenlopende stem mingen en communicatie met elkaar kan omgaan en hoe dit tot stoornissen kan leiden. Kaarten voor deze voorstelling zijn 7 euro per stuk. Voor beide toneelstuk ken zijn de kaarten te koop vanaf 17 september bij: Marianne Creatief, Kooiplein; The Readshop, Geesterduin; Vaalburg, Pernéstraat, Greet Verkleedt, Bakkummerstraat Laat op 19 september de auto staan CASTRICUM - De gemeente Castricum heeft 19 september van 7.00 tot 21.00 uur uitgeroepen tot autovrije zondag. De gemeente doet een beroep op uw verantwoordelijkheidbesef om de auto een dagje thuis te laten. De gemeente verleent op de autovrije zondag ruimhartig medewerking aan initiatieven, zoals straatactiviteiten, die passen binnen het kader van deze dag. Er worden echter geen in- en uitvalswegen voor verkeer afge sloten. Kijk voor meer informatie op www.castricum.nl/nieuws. zijn welkom, 310272. Met LIA op zoek naar Noord-Hollandse Landschappen CASTRICUM - Maandag 27 septem ber start Lia de cursus Ontwikkelingen in de Noord-Hollandse Landschappen, van 19.00 tot 21.00 uur. De cursus duurt 11 lessen 2 uur, plus een excursie. Aanmelding zo spoedig mogelijk. LIA staat voor Landschappen ontdekken In een Aantrekkelijke vorm. Lia is ook de geograaf die de cursus verzorgt. Bij het maken van ruimtelijke ordeningsplan nen wordt steeds meer gestreefd om de specifieke identiteit van een gebied niet alleen te behouden, maar ook te ver sterken. Noord-Holland heeft niet alleen een rijke natuurhistorie, maar ook een sociaal-culturele geschiedenis van strijd tegen het water. De getuigen hiervan zijn vaak nog in het landschap terug te vinden. De vele slingerende dijken, de wielen, de molens/ gemalen en sluizen zijn daar voorbeelden van, maar ook de verschillende verkaveling patronen. In deze cursus komt het geologisch ontstaan, de waterhuishou ding en de bedijkinggeschiedenis uitge breid aan de orde. Door het bekijken van oude kaarten en dia,s krijgt u een goed beeld van de diversiteit in land schappen, met elk hun eigen specifieke kenmerken en de veranderingen in de loop van de tijd. Bij de cursus hoort een syllabus waarin vele kaarten en andere illustraties zijn opgenomen. Voor uitge breide beschrijving cursus zie: www.ontdeknoordholland.nl. CASTRICUM - Op 14 september wordt in de raadscommissie Algemene Zaken en Middelenbeleid het even ementenbeleid besproken. Aan de hand van de uitkomsten van de vergadering wordt het evenementen beleid in de vergadering van 30 sep tember aan de gemeenteraad voorge legd. Voorafgaand aan het te formule ren evenementenbeleid is in het kader van de omgekeerde beleidscyclus een startnotitie voorbereid voor de raads commissie AZM. Op 8 december is de startnotitie voor gelegd aan de raadscommissie AZM. Gevraagd werd de vertrekpunten te bevestigen en de kaders te bepalen. De commissie heeft geconcludeerd dat het stimuleren van evenementen het uit gangspunt moet zijn, waarbij de balans tussen de voor- en nadelen goed bewaakt moet worden. Per locatie moet worden bepaald of deze geschikt is voor het te houden evenement. Per locatie moet aangegeven worden welke categorie van evenementen er gehouden kan worden evenals het aan tal evenementen per categorie. Per categorie evenementen moet eventu eel een maximum aantal worden bepaald. Voor onvoorziene evenemen ten moet een uitzondering kunnen worden gemaakt. De commissie AZM is van mening dat in het evenementenbeleid regels moe ten worden opgenomen over geluid. Geluidsnormen moeten gekoppeld zijn aan een categorie evenement. Er moe ten in het beleid eindtijden voor eve nementen op worden genomen. Vervolgens is er epn concept-even- ementenbeleid opgesteld en is de inspraakprocedure gestart. Naar aan leiding van het concept-evenementen- beleid heeft de commissie AZM onder andere het volgende geadviseerd: - Er mag een iets ruimhartiger beleid worden gevoerd ten aanzien van het aantal evenementen. Het een $n ander moet situationeel worden beoordeeld. - Er mag een iets ruimhartiger beleid worden gevoerd ten aanzien van het aantal evenementen op het strand. In overleg met de exploitanten zou tot afspraken over contingentering moe ten worden gekomen. - Traditionele evenementen worden benoemd door de burgemeester en verder stemt de commissie in met het voorstel om sanitaire voorzieningen te plaatsen bij evenementen in het hore- caconcentratiegebied 'X

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8