Je haalt meer uit de bibliotheek! F, Koopman 100 jaar Conquistanieuws Super Piratenochtend bij Conquista kids Nominaties Vrijwilligersprijzen 2004 kunnen worden ingeleverd Vogelexcursie voor jongeren in Noord-Hollands Duinreservaat Omwonenden skatepark willen uitstel LIMMEN - Woensdag 15 september is een afvaardiging van bewoners en leden van de commissie Redt het Dorpspark naar de zitting van de voor- zieningenrechter in Alkmaar geweest. Aanleiding was het voornemen van de gemeente om half september te begin nen met de aanleg van een skate-ele- ment in het dorpspark, gelegen aan de Vuurbaak/Middenweg. Hoewel de raadsman van de omwonenden een bezwaarschrift indiende bij de gemeen te Castricum en verzocht de zaak in elk geval zes weken aan te willen houden totdat het bezwaar was besproken, honoreerde de gemeente dit verzoek niet en gaf aan in september aan te zul len vangen met de werkzaamheden. Vorig jaar kreeg de gemeente nul op het rekest toen zij dacht zonder ver gunning een skatepark voor de jeugd aan te kunnen leggen in het dorpspark. De rechter stelde de omwonenden, die hier bezwaar tegen maakten, in het gelijk. Daarop besloot de gemeente het skatepark te beperken tot een enkel skate-element, omdat voor een enkel toestel geen vergunning nodig is. Omdat de omwonenden het aan te leg gen object nog steeds veel te groot von den (ter illustratie; de plak asfalt werd van 400m2 naar 200 m2 terug gebracht), en nog steeds voor veel lawaaioverlast zal zorgen, diende de raadsman van de omwonenden een bezwaarschrift in bij de gemeente. Volgens de gemeente is er behoefte aan een element voor de jeugd tussen 8 en 12 jaar. Ook een heikel punt blijkt de afstand van het aan te leggen speelob- ject ten opzichte van de aangrenzende woningen. De afstand tot de dichtstbij zijnde woningen wordt 40 meter (van uit het midden gemeten) vanaf de rand van het asfalt 31 meter (asfalt wordt 18 meter breed). Volgens de commissie Redt het Dorpspark zijn dit onaan vaardbare afstanden, de gemeente is van mening dat deze afstand ruim vol doende is om binnen de geluidsnormen te blijven. Hoewel de omwonenden het liefst het skate-obeject richting het zwembad zien verhuizen en zij aangeven dat de beheerder van het zwembad de skate- voorziening best bij het zwembad zou willen hebben, wil de gemeente dit niet. Eind volgende week volgt de uitspraak. men e Geluidshinder Schiphol CASTRICUM - Voor klachten of- informatie: CROS (Commissie Regionaal Overleg Luchthaven Schiphol), tel. (020) 6015555, fax: (020); 653 0164 of www.crosinfo.nl Platform Vlieghinder regio Castricum Platform Vlieghinder regio Castricum, Postbus 327, 1900 AH Castricum; www.vlieghinder.nl. Nieuws voor verenigingen CASTRICUM - Heeft uw vereniging stencilwerk te doen, maar weet u niet waar u dit kunt laten doen in Castricum, ga dan eens langs in ont moetingscentrum Geesterhage. De vrijwilligers van de kopieer- en stencilafdeling van de Stichting Welzijn Castricum staan te popelen om uw werk tot een mooi eindresultaat te maken. Men kan nu nog sneller boek jes maken voor verenigingen, kerken, stichtingen en andere Castricumse instellingen zonder winstoogmerk. De vrijwilligers van de stichting hoeven niet langer het arbeidsintensieve vou wen, vergaren en nieten handmatig uit te voeren, zij hebben hier nu een prachtige machine voor. In één hand omdraai is uw boekje gesorteerd, gevouwen èn geniet. Wilt u zien hoe de nieuwe machine werkt, breng dan uw stencilwerk bij de afdeling Service verlening van de Stichting Welzijn Castricum. De Serviceverlening is gevestigd in ontmoetingscentrum Geesterhage (achter de bibliotheek), Geesterduinweg 5 in Castricum, maan dag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Op vrijdag kan er alleen gehaald en gebracht worden. Het tele foonnummer is 0251-673792. Meer informatie en prijzen vindt u op de website van de stichting www.welzijn- castricum.nl. U kunt uw opdracht ook e- mailen naar info@welzijncastricum.nl. Gemengd koor De Vredeburgers naar Hongarije CASTRICUM - Het is zover! Het bijna voltallige koor de Vredeburgers reist naar de zusterstad Balatonfüred. De koorleden vliegen op 30 september naar Budapest en na een rondrit in deze prachtige stad reizen zij op 1 okto ber verder naar Balatonfüred. Daar zullen zij te gast zijn bij het gemengd koor van deze stad, dat al eens in Castricum op bezoek was. De Vredeburgers onder leiding van Geard Leegwater als dirigent zullen op 2 okto ber een concert geven in samenwerking met het grootste koor van Bala tonfüred. Er is ook nog tijd voor een excursie naar Keszthely waar het prachtige kasteel Festetics wordt bezichtigd. Daarna staat een bezoek aan Héviz op het programma waar men - wie wil - kan bijkomen in een heerlijk thermaalbad. Op zondag 3 oktober wordt er nog een heilige Mis gezongen in de Rote Kirche. Dgarna zal de bus het koor weer naar het vliegveld bren gen voor de thuisreis. Deze uitwisseling is een schitterend voorbeeld hoe men eikaars cultuur kan leren kennen. Het vertrek op 30 september is om 9.38 uur vanaf het NS station Castricum Borstvoeding en werken CASTRICUM - Als je weer gaat wer ken of als je eens een avondje weg wilt, kun je borstvoeding blijven geven. Je zult je misschien afvragen welke kolf daarvoor geschikt is, op welk tijdstip je kunt kolven en hoe je de melk het beste bewaard. Op woensdag 29 september houdt Borstvoedingscentrum IJmond, i.s.m. de Plusactiviteiten, een informatiebij eenkomst over het afkolven van moe dermelk en de combinatie borstvoe ding en een baan in het Bonhoeffercollege te Castricum. Diverse kolven worden gedemon streerd. Je hebt tevens de mogelijkheid om kolven, borstvoedingskleding en draagdoeken te bekijken en aan te schaffen. De kosten zijn 10,-. Baby's zijn wel kom. De bijeenkomst begint om 20.00 en duurt tot 22.00 uur. Je kunt je telefo nisch aanmelden bij Hester Hillegers (0251-321723) of bij de Plusactiviteiten (0251-659119). Aanmelden via internet is ook mogelijk op www.lactatiekundi- ge.net. CASTRICUM - Aan het begin van het culturele en educatieve seizoen houden de bibliotheken Castricum, Akersloot, Limmen en Uitgeest onder het motto 'Je haalt meer uit de bieb' een veelvoud aan activiteiten, speciaal voor 50 plus sers. De knallende actieweek onder het motto 'Je haalt meer uit de bieb' vindt plaats van maandag 27 september tot en met zaterdag 2 oktober. De biblio theek heeft juist 50 plussers erg veel te bieden en dat willen ze deze week graag aan u laten zien. Wat is er tijdens deze spetterende week allemaal te doen in de bibliotheek? Bibliotheekinstructie Wilt u moeiteloos uw weg vinden in de bibliotheek en de geautomatiseerde catalogus? Aarzel niet en meldt u aan voor een gratis bibliotheekinstructie in een van de vestigingen. Deze boeiende en leerzame instructies vinden plaats in Akersloot op maandag 27 september, in Limmen op woensdag 29 september en in Castricum op vrijdag 1 oktober van 10.00 tot 12.00 uur. Na afloop heeft de bibliotheek geen geheimen meer voor u. Demonstratie internet-bankieren Dhr. M. Kuijs, werkzaam als senioren adviseur bij de Rabobank Heemskerk- Uitgeest (locatie Uitgeest), is woensdag 29 september van 10.00 tot 12.00 uur en vrijdag 1 oktober van 14.00 tot 16.00 uur aanwezig in de bibliotheek Uitgeest om informatie te geven over internet-bankieren. Foldermateriaal is beschikbaar. Kennismaking met computer en Internet Heeft u geen ervaring met de computer en wilt u er graag eens mee kennisma ken? Wilt u meer weten over de ver schillende mogelijkheden van Internet? De bibliotheek verzorgt samen met Gilde Castricum een aantal kennismakingsbijeenkomsten rond de computer. Bent u geïnteresseerd in het aanbod, dan bent u op woensdag 29 september van 14.00 tot 16.00 uur wel kom in de activiteitenruimte van de Bibliotheek Castricum. U krijgt voor lichting over de inhoud van de bijeen komsten, u kunt zich in laten schrijven en u kunt ook terecht voor eventuele vragen op computergebied. Lezing Wieke Biesheuvel Wieke Biesheuvel vertelt donderdag 30 september, van 10.00 tot 12.00 uur, over haar werk als columniste bij Libelle: hoé ze er terecht kwam als iemand zon der journalistieke ervaring, de impact van een column op haarzelf en haar gezin en de reacties van lezeressen. Ook zal ze vertellen over haar ervarin gen tijdens haar reizen naar het buiten land voor allerlei goede doelen. De lezing is georganiseerd door de Openbare bibliotheek Uitgeest en de Ouderenraad en vindt plaats in het Dienstencentrum, Dr. Brugmanstraat 304, Uitgeest. De toegang is 3,- (incl. koffie). Workshop Reizen en Internet Kunt u uw weg vinden op het Internet en bent u geïnteresseerd in reizen? Dan is de workshop 'Reizen en Internet' een interessante optie voor u. Een enthou siaste zeer reislustige medewerker van de bibliotheek is op donderdag 30 sep tember van 10.00 tot 12.00 uur uw reis leider op weg door de grote brij van reispagina's op het wereld wijde web. De prijs voor dit korte, maar informa tieve uitstapje is 5,-. U kunt zich hier voor inschrijven bij de informatiebalie van de bibliotheek of via info@biblio- theekcastricum.nl Actiedag 1 oktober Vrijdag! oktober is actiedag! U betaalt als 50-plusser deze dag geen leengeld voor het lenen van cd's, video's, dvd's en cd-rom's. U drinkt een gratis kopje koffie tijdens het lezen van krant en tijdschrift. En verder kunt u alleen op 1 oktober op gratis gebruik maken van een kennismakings-abonnement van 3 maanden als u 50-plusser bent. Neem u legitimatie mee. Andere activiteiten op vrijdag: Taxatie In Castricum taxeert de heer Oyevaar, eigenaar van Antiquariaat De Alkenaer, uw 2e hands en/of antiquari sche boeken. U kunt voor een kostelo ze taxatie terecht in het leescafé van 14.15 tot 17.00 uur. Schaken In Limmen geeft Schaakvereniging Vredeburg van 15.00 tot 16.30 uur in de bibliotheek voorlichting over de schaaksport. Misschien is het zelfs mogelijk om een potje snel-schaak of simultaanschaak te spelen. Houdt u geest lenig en kom kijken wat deze denksport te bieden heeft. Mandala's In de bibliotheek van Akersloot kunt u van 14.00 tot 15.30 uur onder deskundi ge leiding van Bea Flageman aan de CASTRICUM- Op zondag 19 september werd de heer F. Koopman 100 jaar. De heer Koopman woont in Verzorgingshuis De Boogaert. Reden voor een feestje dus in het tehuis. De heer Koopman werd door de personeelsleden en medebewoners verrast op een heuse receptie. Dit feestje werd ook bezocht door Burgemeester Emmens-Knol, die 15.00 uur een bezoek bracht aan de jarige en namens de gemeente haar welgemeende felicitaties uitsprak, (foto MSP) slag met mandala's. Mandala's zijn cir kelvormige geometrische voorstellin gen die in veel culturen voorkomen. U zult verbaasd zijn over wat u al kunt maken na een korte inleiding en uitleg. Voor deelname aan deze gratis acti viteit dient u zich van te voren aan te melden. Opa omadag Bent u veel met uw kleinkinderen in de weer? Ze verwennen, voorlezen, met ze op stap gaan... Dan moet u de biblio theek beslist niet overslaan, want het is een echte schatkamer. Op zaterdag 2 oktober staan de vestigingen Akersloot en Limmen in het teken van grootou ders en kleinkinderen. U bent hier van 11.00 tot 13.00 uur van harte welkom met uw kleinkinderen (tot 6 jaar) op de opa omadag. Een feestelijke ochtend voor jong en oud. Samen met uw klein kind deelnemen aan een spannend spel met leuke opdrachten rond boeken. Kennis maken met de leukste voorlees verhalen, spannende prentenboeken, vrolijke liedjes en grappige spelletjes. Af en toe even pauzeren om wat te eten en te drinken. En vooral samen héél veel plezier beleven. De kosten voor deelname zijn 2,50 per paar. Aanmeldingen voor de Opa Omadag kunt u doorgeven aan de inlichtingenbalie van de bibliotheek. Stichting Welzijn Ouderen Limmen LIMMEN - Op 30 september wordt de Nationale dag van de ouderen in Limmen gevierd in de Vredeburg. Alle mensen uit Limmen boven de 55 jaar worden hierbij uitgenodigd. Het pro gramma is als volgt Om 09.00 uur is de Vredeburg open: koffie met wat lekkers, 10.00 - 12.00 uur wordt er een interessante film over Limmen vertoond. Er is een geheel verzorgde lunch waarna nog een gezel lig samenzijn. U kunt zich nog opgeven tot 27 september bij T. Adrichem, tel. 072-5051404 dit in verband met koffie, lunch etc. De toegang is gratis. Rommelmarkt Music Train CASTRICUM - Zaterdag 25 septem ber houdt zang- en showgroep Music Train wederom een gezellige rommel markt. Ook dit jaar is de Maranathakerk in Castricum de lokatie waar iedereen die iets zoekt, altijd wel iets van zijn of haar gading vindt. Maar ook als men niet naar iets speciaals op zoek is, kan er lekker even gestruind worden en kinderen kunnen op ver zoek geschminkt worden. Bijzonder is dat elke bezoeker kans maakt op een gratis optreden van een half uur bij hem of haar thuis of op het werk. De verkoop start om 10.00 uur. Verloren en gevonden CASTRICUM - De politie Noord- Holland Noord afdeling Castricum geeft de volgende voorwerpen op als gevonden en verloren. Verloren in Castricum: blauwe stoffen jack met wit borduursel; gouden gladde slavenarmband; bril, donkerrood met losse rechterpoot; zwarte portemon nee; rolgordijn t.b.v. afdeling bagage ruimte auto; goudkleurige leesbril in groenkleurige Pearl brillenkoker; bril bruin/goudkleurig met ovale glazen; portemonnee incl. o.a. JPT-College schoolpas; goudkleurig plat dameshor loge merk Longines' diverse sleutels. Gevonden in Castricum: dameshorloge goudkleurig met Marquis; diverse sleu tels. Gevonden in Limmen: aluminium step; zilveren armband met bedeltjes. Burgemeester onthult uitspraak over Noord- Hollands landschap CASTRICUM - Op dinsdag 14 septem ber onthulde burgemeester Emmens een affiche met haar uitspraak over het Noord-Hollandse landschap. Dat gebeurde in Johanna's Hof, waar de stichting Landschap Noord-Holland een actie startte ter bevordering van haar gedachtengoed. Vele vooraan staande Noord-Hollanders en andere bekende Nederlanders hebben hun medewerking verleend aan het initia tief. Zo waren er uitspraken van Jan Wolkers: 'Het Noord-Hollands land schap, een tapijt van blijdschap'; Marjan Berk: 'De wind in Noord- Holland waait je kop leeg en schoon'. Burgemeester Emmens lichtte haar uit spraak 'Natuur is als eten en drinken: je hebt het nodig om te leven, ook in Noord-Holland'. De uitspraken zijn op borden gedrukt en vanaf 14 september bij leden van Landschap Noord- Holland in de tuin geplaatst. Van de uit spraken worden ook posters gemaakt om, bij gebrek aan een tuin, de poster voor het raam te kunnen plaatsen. Voor meer uitspraken en meer achter grondinformatie: www.landschap- noordholland.nl. Meditatieve viering in Corneliuskerk LIMMEN - Het komend seizoen zullen er vier meditatieve vieringen gehouden worden in de Corneliuskerk van Limmen. Vier vieringen die gekoppeld zullen zijn aan de vier jaargetijden. We beginnen op zaterdag 25 september om 19.00 uur. Het thema is dan 'herfst'. Tijdens deze meditatieve vieringen wil len we proberen doormiddel van een rustgevende sfeer, stilte en meditatieve muziek dichter bij ons gevoel te komen. Het liturgisch koor van de Corneliusparochie zal de viering met zang ondersteunen. Wilt u meer weten over de Corneliusparochie in Limmen kijk op www.corneliuskerk-limmen.nl. Bijeenkomst Belangenbehartiging Mantelzorg Kennemerland REGIO - Woensdagavond 29 septem ber houdt het platform in samenwer king met het Steunpunt mantelzorg IJmond een bijeenkomst. Deze avond is bedoeld voor alle mantelzorgers uit de regio. Het platform bestaan nu een half jaar en behartigt de belangen van manzelzorgers. Het bestuur van het platform bestaat uit mantel- zorgers/sters. Het platform wil dat er meer rekening gehouden wordt met de mantelzorger. Het wil dat de mantel- zorger erkend wordt als vierde partij en •probeert om mantelzorgthema's op de maatschappelijke agenda te krijgen. Deze avond wil het platform in contact komen met andere mantelzorgers om uitleg te geven over het Platform en in gesprek met mantelzorgers speerpun ten van beleid en actiepunten op te stellen. De avond wordt gehouden in het steunpunt Mantelzorg IJmond, Bullerlaan 10 (Thuiszorgwinkel) in Beverwijk. Tijd: woensdagavond 29 september van 20.00 - 21.00 uur. Inloop vanaf 19.30 uur. Inlichtingen bij Joke Kuipers tel. 023-5406905, e-mail Jkuipers@radius-welzij nswerk.nl. Extra geld voor vrijwilligersorganisaties CASTRICUM - Stichting Welzijn Cas tricum, sector Opbouwwerk organiseert een cursus 'Fondsen werven'. De cursus wordt gegeven op donderdag 4,11 en 18 november van 19.00-21.30 uur in Ontmoetingscentrum Geesterhage in Castricum. In de cursus wordt nagegaan welke mogelijkheden er zijn om aan extra middelen te komen voor uw orga nisatie. De cursus wordt afgesloten met het maken van een actieplan voor uw organisatie. De kosten zijn 15,-. Aanmelden kan t/m 30 september bij de Stichting Welzijn Castricum Geester duinweg 5, Castricum, tel. 0251- 673793. Jury staat weer in de startblokken CASTRICUM - Vorig jaar kon het Lokaal Comité Vrijwilligerswerk, jury van de Rabobank West-Kennemerland Vrijwilligersprijzen, naar tevredenheid constateren dat er door vrijwilligers heel veel werk wordt verzet. Het kostte dan ook de nodige tijd om winnaars te selecteren. Inzet, betrokkenheid, enthousiasme en maatschappelijk belang werden keer op keer afgewo gen. Dit jaar zal het vermoedelijk niet anders zijn. Tot 1 november kunnen vrijwilligersorganisaties weer nomina ties inleveren voor de Rabobank West- Kennemerland Vrijwilligersprijzen 2004. Individuele vrijwilligers of groe pen van vrijwilligers kunnen voor deze prijzen in aanmerking komen. Dat kan iemand of een groep zijn die de redac tie van een verenigingsblad verzorgt, de materiaalman van de voetbal, maar ook een buurjongen die de tuin onderhoudt voor het bejaarde echtpaar in de straat. Ondersteuning Vrijwilligers Centrale Het initiatief van de Vrijwilligers Centrale van de Stichting Welzijn Castricum wordt al jaren ondersteund door Rabobank West-Kennemerland. Sinds de samenvoeging van gemeenten worden drie prijzen beschikbaar gesteld zodat niet alleen in Castricum, maar ook in Limmen en Akersloot nut tig werk wordt beloond. Behalve indivi duele vrijwilligers kunnen ook groepen voor de prijs in aanmerking komen. „Daar mag wel bij aangetekend wor den dat de prijzen bestemd zijn voor de vrijwilligers en dus niet beschouwd moeten worden als een bijdrage voor de stichting of club waarvoor zijn hun vrijwilligerswerk doen", aldus Tineke Moll van de Vrijwilligers Centrale. Als juryvoorzitter en drijvende kracht ach ter de prijzen wil zij dit graag nog eens benadrukken. Zij voegt daar nog aan toe, dat vrijwilligers die eerder zijn LIMMEN - Het programma voor vrij dag 24, zaterdag 25 en woensdag 22 sep tember bij JC Conquista is: Conquista kids: Wobbels maken Wobbels? Tsja wat zijn wobbels eigen lijk? Wobbels zijn vrolijke gekleurde en erg lieve knuffeltjes. Deze maak je van een doodgewone wc rol en een heleboel wol! Een wollige boel dus op de zater- Feestelijke start seizoen Protestantse Gemeente AKERSLOOT - Op zaterdag 25 sep- tember start de Protestantse Gemeente Uitgeest-Akersloot het sei zoen met een feestelijk verwendag. Om 14.30 uur begint het programma en er is voor jong en oud van alles te doen. Er is ondermeer massage, voe- tenbaden en voetzoolreflexmassage, een massagematras, culinaire verwen nerij met tapas, een wijn- en bierproe- verij, schoonheidsspecialistes, gezichts- bruining, schminken voor kinderen, 'aandachtig wandelen' in en om de kerk, corsages maken, mandala teke nen, een workshop rappen, darts en tafelvoetbal, corsages maken, een expositie van kunst, muziek, een circuit voor de kinderen met o.m. plonsbal, duo-ren met ballon, snoephappen, dropveters scoobydoën, en voetafdruk ken maken in gips voor de allerklein sten. Om 17.00 is er een borrel en om 18.00 uur een gezamenlijke maaltijd. Plaats is Hervormde Kerk aan de Castricummerweg in Uitgeest. Geïnteresseerden graag even opgeven bij ds. Luijk, tel. 0251-312388. dag morgen 25 september. Kom ook langs, voor heel veel knutselplezier en wie weet ga je ook nog even de disco in! De ochtend begint om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. De entree is 1 euro. Club X-tra: Jungle Nigh met trommels Club X-tra presenteert zaterdag 25 sep tember Jungle Night! Conquista wordt een oerwoud met heel veel trommels zodat je lekker mee kunt drummen! Jungle-Dance en Drums! Heb je ideeën voor activiteiten of wil je mee helpen onze club X-tra feesten te organiseren? Kijk of mail dit dan naar: tienerwerk@conquista.nl De tiener avond begint om 19.00 uur en Club X- tra sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 t/m 15 jaar. Conquista Café: Open podium en drum workshop! Het jongerencafé is op vrijdag- en zater dagavond weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Op de vrijdag is er weer open podium! Heb jij al eens een gitaar vast gehouden of op een drumstel geslagen? Dat kan bij openpodium! Conquista café bestaat uit een eigen zaal met bar, pool biljart, internet en een zithoek. De medewerkers van ons café zijn er weer klaar voor! De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag Club op woensdag heeft voor iedereen van 8 t/m 12 jaar zes spelcomputers klaarstaan. Je kunt tafeltennissen, sjoe len, poolbiljarten, computerspelletjes spelen, internetten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen! Club is open van 14.00 tot 17.00uur. Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. genomineerd opnieuw in aanmerking kunnen komen, mits zij niet in de prij zen zijn gevallen. Winnaars blij met waardering Inmiddels hebben al heel wat vrijwilli gers op deze wijze waardering mogen smaken. Juist doordat ook groepen in aanmerking komen is het totaal aantal prijswinnaars sinds 2002 al opgelopen tot zo'n veertien personen die zich inzetten voor hun vereniging of instel ling. Via de vacaturebank helpt de Vrijwilligers Centrale om mensen te activeren een beetje van hun vrije tijd te spenderen aan maatschappelijke taken. Zo zoekt de Vrijwilligers Centrale heel gericht naar vrijwilligers voor bepaalde functies bij instellingen. Dit kan gaan om bestuursleden voor beleidsfuncties, maar ook om allerlei uitvoerend vrijwilligerswerk als het vervoeren van ouderen naar het zie kenhuis, het verrichten van onder houdswerk aan de kantine van de sportvereniging of het beschikbaar zijn als maatje voor iemand met een psychi atrische achtergrond. Dit zijn slechts enkele voorbeelden. Wie meer wil weten kan contact opnemen (tel. 0251- 656562) met de Vrijwilligers Centrale. Voordrachten uiterlijk 1 november inleveren De voordrachten om vrijwilligers voor de prijzen in aanmerking te laten komen kunnen tot 1 november wor den gestuurd of worden ingeleverd. Dat kan bij de Stichting Welzijn Castricum, sector Vrijwilligers Centrale, Geesterduinweg 5 (in Geesterhage achter de Bibliotheek), 1902 CB Castricum. Voor nadere infor matie kunt u de Vrijwilligers Centrale bereiken op maandag t/m donderdag van 9.00 -12.30 en van 13.30 -16.00 uur en op vrijdag van 9.00 - 14.00 uur. CASTRICUM - De Vogelwerkgroep krachten op te doen voor hun zware ^n Castricum houdt dit seizoen voor het gevaarlijke tocht naar Afrika, derde achtereenvolgende jaar vogelex- Natuurlijk zijn er vogels té zien die het cursies voor jongeren tussen 10 en <18 hele jaar door in hef duingebied ver jaar. Inmiddels is er een vaste groep blijven. Kortom: een vogelexcursiè in Conquista Kids heeft deze week een super activiteit: De Piratenochtend Iedereen van 4 t/m 12 jaar is zaterdag 18 september weer van harte welkom! Zou jij wel eens een echte piraat willen zijn? En wat doen piraten precies? Zijn ze echt allemaal zo gemeen? Kom het meebeleven en leer op deze ochtend hoe je een echte piraat kunt zijnKom allemaal verkleed als een piraat naar het Conquista piratenhonk en beleef een ochtend vol met spelletjes, knutselen, schminken en een speurtocht. Bij slecht weer zal de speurtocht binnen plaats vinden. Dus ooglapje op en hoofddoek om: hier komen de piraten! Deze och tend begint om 10.30 en zal duren tot 12.30 uur. Ouders houdt u wel rekening met eventueel een beetje uitloop. De entree is 1 euro. deelnemers ontstaan die met excursie leiders van de vogelwerkgroep op pad gaat. Zondag 26 september is er een excursie in het Noord-Hollands Duinreservaat. De Vogelwerkgroep nodigt jongeren tussen 10 en 18 jaar uit om aan deze excursie deel te nemen. In deze periode kun je van alles ver wachten in het duin. Na de zomer begint de vogeltrek al op gang te komen. Zo is er eind augustus onder andere een zwarte ooievaar waargeno men in het duingebied. Daarnaast kun nen er, afhankelijk van de weersom standigheden, roofvogels worden ver wacht. Buizerds en sperwers op door trek naar het zuiden. Verder pleisteren er in het duinreservaat veel vogels om Talencursussen Plusactiviteiten CASTYRICUM - Bij Plu'sactiviteiten Bonhoeffercollege starten in oktober weer diverse talencursussen: nog enkele plaatsen vrij. Kijk op www.plu- sactiviteiten.nl. Informatie en inschrijving 0251-659119 Duits 1: Beginners: 20 lessen 151,- inclusief boek 12,- Startdatum: woensdag 6 oktober: 19.00 tot 20.30 uur. Conversatieles Duits: start woensdag 6 oktober van 20.40 tot 22.10 uur, 10 lessen 76,- Engels 1: Beginners: 22 lessen 190,- inclusief tekst- en werkboek 34,- Startdatum: donderdag 7 oktober van 20.40 tot 22.10 uur. Conversatieles Engels: start maandag 4 oktober van 20.40 tot 22.10 uur, 10 lessen 80,- incl. syllabus. Frans 1: Beginners 22 lessen 194,- inclusief tekst- en werkboek van 43,- Startdatum: donderdag 7 oktober van 19.00 tot 20.30 uur. Spaans 1: Beginners: 22 lessen 179,- inclusief tekst- en werkboek van 26,- Er is nog plaats op donderdag 7 oktober van 20.40 tot 22.10 uur en op zaterdag 9 oktober van 10.40 tot 12.10 uur. Portugees 1: Beginners: 22 lessen 185,- inclusief tekst-en werkboek van E 33, startdatum donderdag 7 oktober van 20.15 tot 21.45 uur. Pools (vakantiecursus): 10 lessen 56,- (eventueel zelf woordenboek aanschaffen). Startdatum: zaterdag 9 oktober van 10.00 tot 11.30 uur. Grieks (vakantiecursus): 10 lessen 70,- start op woensdag 6 oktober van 19.00 tot 20.30 uur. Conversatie Grieks: 20 lessen 140,- start op woensdag 6 oktober van 20.40 tot 22.10 uur. Modern Hebreeuws 20 lessen 146,- inclusief syllabus en cassettebandje start op maandag 4 oktober, van 19.00 tot 20.30 uur. Voor informatie en inschrijving: 0251- 659119 of www.plusactiviteiten.nl. Een uitgebreid programmaboekje over onze activiteiten kunt u gratis ophalen bij de bibliotheken, bij de Plus activiteiten in het Bonhoeffercollege, bij Boekhandel Laan in Castricum of bij De Uitkijkpost in Heiloo. september is altijd de moeite waaxdl Laat je verrassen en ga met twee excur sieleiders van de vogelwerkgroep Castricum op pad in het Noord- Hollands duinreservaat. De excursie begint om 09.00 uur achter het NS-station Castricum, tot ongeveer 12.00 uur» Er wordt afwisselend gefietst en gelopen door het duingebied. Je wordt aangeraden om een verrekijker mee te nemen. De excursie gaat in prin cipe altijd door ongeacht het weer. Houd daar rekening mee met je kle ding. Aanmelden is niet nodig. Als je meer wilt weten neem dan contact op met Cor Smit, tel. 0251-656901 of kijk op de website van de vogelwerkgroep (www.vwgcastricum.nl) Yogeltrekexcursie PWN CASTRICUM - PWN Waterlei- dingbedrijf Noord-Holland neemt u op zondag 3 oktober mee in de wondere wereld van de vogeltrek. Veel vragen blijven open door onbekendheid van dit fenomeen. Maar op deze ochtend zal boswachter Egbert van Diepen al uw vragen beantwoorden. De excursie gaat van start om 08.00 uur vanaf het strandplateau Castricum. U kunt zich aanmelden via de PWN-excursielijn 0800-7966288 of met het boekingsfor mulier dat u vindt op onze website www.pwn.nl De kosten bedragen 3,- voor volwassenen en 1,- voor kinde ren tot 12 jaar inclusief toegangsbewijs. Met LIA wandelen langs duinrand van Bakkum CASTRICUM - LIA staat voor Landschappen ontdekken In een Aantrekkelijke vorm. Lia is ook de geograaf die excursies organiseert en begeleidt. Bijvoorbeeld langs de binnenduinrand van Bakkum, met de Zanderij, waar veel duinzand is afge graven is met de bollenvelden een van de voorbeelden hoe bewoners in de duinrand actief zijn. Duin-en-Bosch laat een totaal andere wijze van benut ting zien. Hoe de oorspronkelijke over gang van de duinen naar het achterlig gende land verliep zien we bij de nollen van het Koningsbos. Door de over gangssituatie van duin naar polder biedt de rand veel mogelijkheden voor een rijke flora en fauna. Er zijn hier dan ook diverse natuurontwikkelings projecten. Om deze projecten van zui ver duinwater te voorzien zijn speciale maatregelen genomen om de water huishouding te regelen. Langs de binnenduinrand liggen de oude 'geesten', met hun eigen dijkjes. Dan Hopend naar het viaduct over het spoor om een mooi uitzicht te hebben over onder andere de Schulpvaart, een restant van een oude kreek/riviertak in het OerlJ-gebied. Startpunt: achterkant van het station Castricum. Tijd: 10.00 tot 14.00 uur. Omdat er via de duinen wordt gelopen is het bezit van PWN-duinkaarten noodzakelijk. Kosten: 6,50 (incl. excursieboekje). Zelf Lunchpakket meenemen. Aanmelding: per mail LIA@ontdeknoordholland.nl of telefo nisch 072-5051874. Zie ook: www.ont- deknoordholland.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 12