Yoorlooprondes Kringloopwinkels in samenwerking met gemeente gestart Verkeerscontroles en mishandeling Bach's Kantates te horen in de Witte Kerk BRINK krant &Kees VERS 1 1?° de Uitkijkpost 70 jaar Bibliotheek Heiloo schrijft duizendste lid in na verhuizing i HOPMAN h Sinnige's Fruit munt uit! m Op zoek naar bruikbare waar m zakelijk A P E L LA BOSS (072) 53510 00 50 Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 22 SEPTEMBER 2004 - 69e JAARGANG NO. 39 NIEUWSBLAD VOOR HEILO OMSTRE KE M Heeft u een bijzondere herinnering? Schrijf het op! Ook op inte KEER o 3 KEER Voorstellingen in Theater De Beun Gemeente verwijdert onderkomens 'wildkampeerders' !IS§| www.vanderborden.nl MAKELAARS ERA' BORDEN ERA'S Landelijke Ifgi Open Huizen Route ERA' (9 oktober a.s.) Hollandse appelen en peren Hollandse Boemkool Hollandse sperziebonen Bos Worteltjes f* donderdag t/m zaterdag Ypedisco Inbraak woning IVCCj STRIPPENKAARTACTI Shoarmavlees soo gr. - 4 roomschijven O. 4 filetlapjes GRATIS 100 gr. S 00 FILET AMERICAIN Bij aankoop van 250 gram Leverworst GRATIS ZURE BOM AMBACHTELIJK Speculaasstaaf per stuk twee stuks 50 Waldkornbollen 5 stuks voor Kaasbroodje per stuk mmSSBBa Voor het speciale jubileumnummer, dat op woensdag 20 oktober verschijnt, is de redactie van de Uitkijkpost op zoek naar uw herinneringen foto's uit de historie van de Uitkijkpost. Schrijf, fax of mail uw verhaal naar de redactie! redactie Uitkijkpost, o.v.v. Herinneringen, De Hoefsmid 5, 1850 AB Heiloo, fax. 072-5335644, of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. HEILOO - Inwoners van Heiloo bewuster maken van het scheiden van afval en tegelijkertijd een goed doel dienen. Dat is de boodschap die de gemeente Heiloo en de twee kringloop winkels voor ogen hebben met hun voorlooprondes. De gemeente dient de bewoners behulpzaam te zijn met het afvoeren van allerlei soorten afval. Kringloopwinkels zijn geïnteresseerd in hergebruik van huishoudelijk afval. Toen de kringloopwinkels ontdekten dat bij het grof vuil vaak nog bruikba re zaken stonden, was het idee gauw geboren samen te werken. Op maandag 20 september stond dan pok een uniek gezelschap te trappelen ide zogenaamde voorloopronde te rij den. Beide kringloopwinkels: 'Keer op Keer' en 'Kringloop Heiloo' krijgen deze maand twee maal de kans om voorafgaand aan de gemeentelijke vuil nisauto bruikbare spullen in te laden. Op maandag 20 september was de eer ste beurt weggelegd voor 'Keer op Keer'. Het gezelschap bestaande uit ]Rob Opdam (wethouder van onder andere Milieu), Rob Reijners (Hoofd Afdeling Beheer Openbare Ruimte- BOR), Kees Kaandorp (opzichter BOR), Vincent Dekker (chauffeur BOR)en Monique Witkamp van 'Keer op Keer' ging vroeg op pad om met eigen ogen te zien of er bruikbare waar te halen was. Milieu, kostenbesparing en goed doel Opdam is zichtbaar gecharmeerd van het plan:„Dit is één van de acties in het kader van het plan Gescheiden Inzameling Huishoudelijk Afval, ofte wel GIHA. We zijn in deze Afvalweek begonnen met de Open Dag op 11 sep tember. Een succes met 1000 bezoe kers. Daarnaast hebben we containers geplaatst op de gemeentewerf aan het Rosendaal. Daar kunnen de mensen ook hun recyclebare spullen in kwijt. We merken dat mensen gemakzuchti- ger worden, maar vaak ook niet weten waar, ze hun spullen kwijt kunnen. Reden voor ons om voor de faciliteiten te zorgen, waardoor men gestimuleerd raakt grof vuil naar de werf of de kring loopwinkel te brengen." Dat er alles aan gedaan wordt om het bewoners makkelijk te maken blijkt uit het verhaal van Rob Reijners:„Wanneer bewoners de Grof Huisvuillijn bellen zullen we ze altijd kringloop voo ndustrtetern >o«terö}i7 hoek Nlju b Hdsweg «00 Tl. 12-532 5962 Wethouder Rob Opdam en Monique Witkamp van de stichting Keer op Keer haal den een nog 'best bruikbarewandelwagen tussen het grof vuil vandaan. Dit bankstel zou even later worden afgekeurd, 'het weer'zat er al in... (foto MSP) vragen of ze al aan de kringloopwinkel gedacht hebben. Ook vragen we ze of ze de spullen zelf kunnen brengen. Is dat niet het geval, dan kunnen ze heel snel een afspraak maken. De gemeente komt de spullen dan ophalen. Ik heb zelf achter de telefoon gezeten en heb gemerkt dat men verbaasd was dat men meteen een datum kon kiezen. Men hoeft ook geen extra kosten te maken, want alle kosten zijn vervat in de jaar lijkse afvalstoffenheffing. Dit heeft ervoor gezorgd dat Heiloo vrij hoog scoort wat betreft afvalscheiding. De landelijke doelstelling voor 2006 luidt ervoor te zorgen dat meer dan 66% van de bevolking grof huishoudelijk afval scheidt. In Heiloo zijn de cijfers opge lopen van 45% in 2001 tot 65% in 2003. We scoren hoog dus! Dit is ook weer een prima plan, want het mes snijdt aan drie kanten: beter voor het milieu, je dient een goed doel en besparing van kosten voor de gemeente." Stoelen, kastjes en speelgoed Monique Witkamp is ook enthousi ast:,,^ zag vaak spullen langs de weg staan waarvan ik dacht: goh, dat had den wij nog wel kunnen gebruiken. Onze opbrengst gaat naar goede doe len rondom Heiloo. Zo hebben we bij voorbeeld al eens een bedrag aan Kindertehuis Antonius kunnen over maken." De stoet trok toch wel wat aandacht zo vroeg op de maandagmorgen. Wethouder Rob Opdam en Monique Witkamp van de kringloopwinkel, gehuld in veiligheidhes en werkhand- schoenen, waren er als de kippen bij om hun keurende blik over het aanbod te laten gaan. Zo'n 24 adressen stonden er die ochtend op de route. Na een aan tal missers, waarbij Opdam betreurde: toch wel een leuk modelletje die bank", was het uiteindelijk toch raak. Een zwarte rotan stoel, twee kastjes, een "oma"-stoel en een doos vol speel goed was de winst van de eerste voor loopronde. Wie meer wil weten over afvalschei ding kan altijd contact opnemen met de gemeente Heiloo: Grof Huisvuillijn 072-5356868. Of kijkt u op de website:www.heiloo.nl. De kringloopwinkels zijn als volgt bereikbaar: Kringloop Heiloo, openingstijden: di t/m vr van 13:00 tot 18:00 uur, za van 11:00 tot 17:00 uur, tel.072-5334000 Keer op Keer, openingstijden: di en do van 10:00 tot 15:00 uur, za van 10:00 tot 14:00 uur, tel. 072-5325962. REGIO - De politie heeft de afgelopen week op diverse plaatsen in Noord- Kennemerland controles gehouden. In totaal is er 232 keer geschreven voor het niet dragen van de autogordel en 21 bromfietsers werden bekeurd omdat zij hun helm niet of verkeerd ophad den. Daarnaast werd er nog bekeurd voor het rijden door het rode licht en het niet handsfree bellen. Tijdens een alcoholcontrole in Heiloo in de nacht van zaterdag op zondag hebben 130 bestuurders een blaasproef afgelegd. Twee bestuurders werden beboet omdat zij teveel alcohol hadden genut tigd, resp. 430 en 320 u/gl. Dagelijks staat de politie met radarauto,s langs verschillende wegen in de gehele regio om snelheidscontroles uit te voeren. De politie zoekt daarnaast getuigen van een ernstige mishandeling bij Waagplein Alkmaar, maandag 13 sep tember 2004. De politie wil graag in contact komen met getuigen van de ernstige mishandeling van een 25-jarige man uit Alkmaar. De man liep in de nacht van vrijdag 10 op zaterdag 11 september, tussen 2.00 en 2.30 uur, van het Waagplein richting zijn fiets. Hij stak de Marktstraat over (ter hoogte van het urinoir) waarbij hij bijna omver werd gereden door een auto die met hoge snelheid op hem af kwam. De man gebaarde met zijn hand dat de automobilist wel wat rustiger kon gaan rijden. Hierop stapten de inzittenden allemaal uit de auto en kreeg de man een klap in zijn gezicht. Het slachtoffer viel op de grond en werd meerdere keren geschopt en geslagen. Hij is voor behandeling naar het ziekenhuis gegaan waarbij bleek dat hij diverse verwondingen aan zijn gezicht had opgelopen en een hersenschudding. De verdachten zijn vier licht getinte mannen, vermoedelijk van Noord- Afrikaanse afkomst. Ze reden in een donkergekleurde BMW. De politie is op zoek naar getuigen van deze mis handeling, die in de nacht van vrijdag 10 op zaterdag 11 september plaats vond nabij het Waagplein. Getuigen kunnen contact opnemen met de recherche in Alkmaar, telefoon: 0900 8844 (lokaal tarief). HEILOO - Dinsdag 14 september heeft mevr. A.H.M. Fatels zich als duizendste nieuwe lid sinds de opening op de nieuwe locatie (15 december 2003) bij Bibliotheek Heiloo laten inschrijven. Het aantal leden kwam daarmee op 8483. Dit betekent dat 38,5 van de inwoners van Heiloo lid is van Bibliotheek Heiloo. Het landelijk gemiddelde ligt rond de 30%. Om dit feit te vieren heeft Wethouder R. Bos op dinsdag 21 september mevrouw Fatels in het zonnetje gezet met een bloemetje en een gratis jaarabonnement bij de Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo. HEILOO - Op 1 oktober geeft thea tergroep De Kale een toneelvoorstel- ling getiteld De Po (van Georges Feydeau). Het betreft een hilarische maar ook stijlvolle komedie met o.a. Elsje De Wijn in de hoofdrol. De toe gangsprijs bedraagt 13,50 euro, CJP/65+ 12.50 euro Op 9 oktober treden op De Sanseveria's met hun programma Extra Belegen In dit unieke liedjes programma zingen drie dames over de schoonheid en kracht van de rijpe-1 re vrouw, de natuur en de liefde. Het gaat om een nostalgische muzikale; reis, met mooie, soms vergeten liedjes vol humor, verlangen en romantiek waarbij de drie dames zichzelf bege leiden met slagwerk, toets- snaar- en blaasinstrumenten. De toegangsprijs bedraagt 13,50 euro, CJP/65+ 12.50 euro. Op 19 oktober treedt Bert Schuiling op met zijn cabaretvoorstelling Ondersteboven. De theaterprogram ma's van Bert Schuiling zijn wars van de snelheid waarin iedereen maar! meegesleurd lijkt te moeten worden. Het is gewoon een avondje uit waar bij onbezonnen en onbezorgd gela chen kan worden om de types die! Bert Schuiling ten tonele voert. Zijn liedjes variëren van blues tot opera. Centraal in dit programma staat het begrip voorspelbaarheid. Toegangsprijs 12.50, CJP/65+ €|i 11.50. Genoemde voorstellingen beginnen allen om 20.15 uur. Er zijn nog kaarten beschikbaar aan de kassa vanTheater De Beun, die geopend is van maandag t/m vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur en een uur voorafgaand aan de voorstel lingen. Telefonische inlichtingen 072- 5333316. I B HEILOO - Morgen, donderdag 23 september, viert hij het éénjarig bestaan van zijn bedrijf. We hebben het over Bernd W.Mintjes, Managing partner bij Adfundum Advies. Op zijn website is te lezen dat zijn bedrijf adviseert in bedrijfsovernames, financiering van bedrijven, crisis inte rim management, coaching van entrepreneurs en omzetten van een idee in een bedrijf. Een hele mond vol, maar zelf zegt Bernd Wintjes: ik ben makelaar in geld. Na 15 jaar ervaring in een vergelijk bare functie bij adviesbureau's, vond Bernd het tijd om de stap te wagen een eigen bedrijf op te richten. Ervaring leerde dat men toch graag met hem zaken deed, dus een goede reden om met Adfundum Advies te starten. De naam raakt aan zijn ande re functie: die van docent aan de Universiteit van Groningen. Veel contact met studenten dus. Ad Fundum betekent tot op de bodem en is van oudsher de toostgroet onder studenten. Voor Wintjes de link met ondernemen: toosten op succesvol ondernemen! Informal investors en sanering De werkzaamheden van Wintjes zijn divers. Hij begeleidt bedrijven bij het rond krijgen van hun financiering. Dit kunnen zowel starters als bestaande bedrijven zijn. Hij doet dit door het geven van cursussen, lezin gen, een spreekuur en door eventu eel zelf (financieel)te participeren in een bedrijf. Het kan ook zijn dat Adfundum op zoek gaat naar zoge naamde Informal Investors. Dit zijn particulieren uit de regio die geld willen steken in een bedrijf. Het is dan belangrijk een goede match te maken. Vaak zijn de investeerders zelf ondernemer (geweest) en heb ben affiniteit met het bedrijf dat financiering zoekt. Een andere kant van zijn werk is het regelen van de financiering voor reeds gevestigde ondernemingen. Dit kan zijn uit oogpunt van groei, herf inanciering, maar natuurlijk ook omdat het slechter gaat met een In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding 'graag duidelijk uw gegevens vermelden. bedrijf. Sanering is dan de strategie. Bernd Wintjes is naast econoom ook psycholoog en die kennis kan hij goed gebruiken in de processen die soms spelen. „Het is altijd moeilijk voor de onder nemer zelf om zijn bedrijf door te lichten en te besluiten tot saneren of faillissement aanvragen. Het is dan prettig als een buitenstaander daarin kan begeleiden. Je merkt dat het dan vaak een hele opluchting is, wanneer de beslissing eenmaal is genomen. Ondernemers zijn soms al jaren met deurwaarders bezig. We gaan dan samen het plaatje opmaken en schoon schip maken. Natuurlijk is het dan leuk als je na een jaar terug kunt kijken en 't gaat weer goed." Unieke combinatie Wintjes doet zijn werk met veel ple zier en vindt de mix van universitair docent en adviseur bedrijfsfinancie- ring een hele goede. „Je merkt dat studenten je scherp houden, ze zijn kritisch en tegelijkertijd onbevangen. Daarnaast kan ik hen veel praktijk voorbeelden toespelen. Van de bedrijven waar ik mee werk, vind ik de starters erg leuk. Ze zijn altijd enthousiast. In de lezingen en cursus sen die ik ze geef, vertel ik ze altijd hoe belangrijk het is met iets ver- nieuwends te komen." Adfundum Advies heeft al 200 bedrijven begeleid. Bij de banken is Windjes ook al een bekende naam. Het Regionaal Technologisch Centrum in Alkmaar (een soort ken niscentrum voor starters) is een soort thuisbasis voor hem en bij de Kamer van Koophandel verzorgt hij een spreekuur. Zijn bureau is wat betreft advisering in de financiële kant van de bedrijfsvoering uniek in de regio. Zo is ook de combinatie van zijn uni versitaire achtergrond en werkplek en het hebben van een eigen praktijk enig in zijn soort. Wilt u in contact komen met Adfundum Advies, bezoekt u dan de website: www.adfundumadvies.nl of neemt u telefonisch contact via tel. 072-5118644 of 06-53494540. Bernd W.Mintjes van Adfundum Adviesmakelaar in geld. (foto MSP) HEILOO - Zaterdagavond zal de kan- tatemuziek van Johann Sebastian Bach weer te horen zijn in de Witte Kerk van Heiloo. In de prachtige ambiance van de Witte Kerk zal de kantate BWV 51 'Jauchzet Gott in allen Landen', geda teerd 17 september 1730, door een sopraan en een aantal instrumenta listen, waaronder trompet viool, cello en clavecimbel, ten gehore worden gebracht. Deze Solo Kantate werd geschreven op een gedicht van een onbekende dichter en bewerkt door Johann Gramann (1549). De trompet (bespeelt door Marije Koopmans) laat ook met in het Halleluja in het laatste deel de lofzang horen. In het midden stuk geven de recitatieven en de aria's prachtig weer de kern waarin de onbe kende dichter zijn woorden schreef. In Leipzig begon in 1723 een artistiek pro- jekt van enorme omvang: Bach schreef vrijwel elke zondag en feestdag een kantate. In totaal een vijftal jaargan gen. Hiervan zijn alleen de jaargangen 1723/1724, 1724/1725 en 1725/1726 bewaard gebleven. Zo ook de kantate BWV 51 zoals die op 18 september in de Witte Kerk zal worden uitgevoerd door: Valeria Mignaco (sopraan), Marije Koopmans (trompet), Gerard Leegwater (clavecimbel), Miriam Michel (eerste viool), Gregor Overtoom (tweede viool) en Frank Rutgers op cello. Liturg in deze Cantatedienst is Dr J.A. Bruin uit Heiloo, aanvang: 19.00 uur. Voor nade re informatie: www.wittekerkheiloo.nl. HEILOO - Op last van de gemeente Heiloo hebben gistermorgen vijf man nen, die sinds augustus op een stuk openbaar terrein aan de Westerweg, nabij het viaduct onder de Heilooër Tolweg een tent geplaatst hebben om daarin te overnachten, hun biezen gepakt. Omdat het volgens de Algeme ne Plaatseüjke Verordening is verboden op of aan de weg een voertuig, woonwa gen, tent of caravan of een soortgelijk ander onderkomen te plaatsen met het doel dit als slaapplaats te gebruiken of te overnachten sommeerde de gemeen te de mannen de onderkomens te ver wijderen van dit openbaar terrein. Een afgevaardigde van de gemeente is dins- h a a o toss CUM LAUDE Heerenweg 28, Heiloo, www.mull.nl "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Henny Stoop tok 532 034$ E.j. Potgieterweg 27 Héiioo HEILOO I VAN DER mm Uwhujs? Makelaar sinds 1933 mm Kennemerstraatweg 330 Heiloo lil Telefoon: 072 - 533 40 95 NVM Internet www.hopman.nu donderdag t/m zaterdag Heerenweg 44 072 5338487 Alle soorten, 3 kilo2,99 slechts.0,89 per kilo0,69 slechts. 0,69 Ambachtelijke slagerij Heerenweg 44 a Tel. 072-5330012 Tiroler kipfilet 4 stuks5,00 Lamsburgers 4 stuks3,00 Lasagne 500 gram €4,50 Filet Americain 100 gram0,99 Pain cTArdenne (Heerlijk voor op de boterham 100 gram €1,95 HEILOO - Na een lange zomerstop begint de Ypedisco weer voor alle basisscholieren. Nu niet op zaterdag, maar elke laatste vrijdag van de maand. Dus 24 september van 19.00 tot 20.30uur in de Ypsalon aan de Hucht. Entree en consumpties 0.50 euro. HEILOO - Op donderdag 16 september werd tussen 07.00 en 11.00 uur ingebro ken in een woning aan de Wethouder Kuijperhoek. Er werden twee tassen met inhoud en een mobiele telefoon ont vreemd. Vermoedelijk wist men zich toe gang tot de woning te verschaffen door een niet afgesloten tuindeur. De tassen werden later in de omgeving met een gedeelte van de inhoud teruggevonden. Regio Noord- Kermemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. y/ dag met een politieman en een mede werker van de Brij derstichting ter plaat se geweest en zag dat in elk geval drie van de vijf mannen druk bezig waren met het inpakken van de spullen. Volgens een medewerkster van de gemeente heeft men alle mogelijke hulp aangeboden, maar willen of kunnen de mannen zich niet houden aan afspraken omtrent alco hol- en drugsgebruik. In samenwerking met hulpverlenende instanties is gezocht naar een oplossing, maar de verantwoor delijkheid ligt uiteraard bij de heren zelf. Of zij naar een voorgestelde nabijgelegen dagvoorziening in Alkmaar zijn gegaan was bij het per perse gaan van dit blad nog niet bekend. v° Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof ét Loo - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1