1Het Nieuwe Rgoed voor het milieu en de knip Jaarlijkse Open dag nieuwe inwoners Heiloo er heiloo dan een postzegel UITKIJKPOST - 22 SEPTEMBER 2004 - PAGINA 4 1 ^NTf Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Autorijden veroorzaakt nog altijd veel milieuvervuiling. Toch zijn auto's steeds zui niger en schoner geworden. De ontwikkeling heeft ook geleid tot veel soepeler automotoren, die om een aangepaste rijstijl vragen, anders dan wat velen van ons op rijles geleerd hebben. Die rijstijl, die we het 'Het Nieuwe Rijden' noemen, bespaart al gauw tien procent brandstof en zorgt voor minder slijtage aan auto onderdelen. Zo kunt u zelf veel doen om het milieu te sparen en nog geld over te houden ook. Starten Het is niet nodig om na het starten de motor eerst warm te laten draaien. Het kost onnodig veel brandstof. Als u meteen wegrijdt, komt de motor boven dien sneller op temperatuur en is de slijtage minder. Bij de huidige motoren met brandstofmspuiting hoeft geen gas gegeven te worden bij het starten. De motor bepaalt zelf de juiste hoeveelheid in te spuiten brandstof. Bij oudere motoren met een handbedienbare choke moet u een koude motor starten zonder gas te geven en zo min mogelijk choke te gebruiken. Vijf minuten 'choken' met een koude motor vervuilt evenveel als 150 kilometer rijden met een warme motor. Bij een warme motor: als het nodig is het gaspedaal indrukken tijdens het starten, maar nooit choken. Schakelen en gas geven Heel belangrijk is het om bij lage toeren tallen zo snel mogelijk door te schakelen naar de hoogste versnelling. Met de hui dige motoren kan binnen de bebouwde kom bijna altijd in de vierde en vaak zelfs in de vijfde versnelling gereden worden. In moderne benzineauto's kunt u al bij 1500 tot 2000 toeren opscha- kelen. Bij dieselauto's kan dat zelfs nog eerder. Snelheid Ook de snelheid is van invloed op het brandstofverbruik en de uitstoot van schadelijke stoffen. De meest zuinige en 'schone' snelheid ligt tussen 70 en 90 kilometer per uur, afhankelijk van het type auto. Een automobilist die 120 kilo meter per uur rijdt in plaats van 100, verbruikt gemiddeld 20 procent meer brandstof. Bij 140 kilometer per uur is het verbruik meer dan 45 procent hoger. Een kwestie van stijl Wie zo veel mogelijk constant rijdt, ver bruikt veel minder brandstof dan wanneer in diezelfde rit regelmatig wordt geaccelereerd en geremd. Haal daarom tijdig uw voet van het gaspe daal als u vaart moet minderen. Probeer ver vooruit te kijken. Een auto kunt u heel vaak laten uitrollen', bijvoorbeeld bij het naderen van een verkeersücht dat op oranje of rood staat, of als u een file nadert. Ook kunt u de motor uitzetten als u moet wachten voor een brug of een spoorwegovergang. Bandspanning Iedereen weet dat het veel energie kost om op zachte banden te fietsen. Dit geldt ook voor zachte autobanden. Zorg dus voor de juiste bandspanning. De dag voor de grote vakantierit is een goed moment om uw bandspanning op peil te brengen. Meer informatie Voor meer informatie over dit onder werp kunt u kijken op de website www.hetnieuwerijden.nl of contact opnemen met de algemene consu menten-informatielijn 0800-1521 of met de de heer T. Tuinman van de Milieu dienst Regio Alkmaar (MRA), telefoonnummer (072) 548 84 56. Op zaterdag 25 september a.s. vindt de traditionele open dag voor nieuwe inwoners van de gemeente Heiloo plaats. De gemeente nodigt de inwoners die het jaar daar voor nieuw in Heiloo zijn gekomen uit om kennis te komen maken met het gemeentebestuur en de gemeentelijke organisatie. Zij hebben eind augustus een brief ontvangen met een persoonlijke uitnodiging om naar deze bijeenkomst te komen. De bijeenkomst is in de voorgaande jaren succesvol geweest en werd door de aanwezigen als heel positief beoor deeld. Zoals vorig jaar een van de aan wezigen inwoners oordeelde op het evaluatieformulier: "erg verhelderend en prettig". Het geeft de mogelijkheid om in informele sfeer de gemeente beter te leren kennen en snel algemene infor matie te verkrijgen of persoonlijke vragen te kunnen stellen. Programma De nieuwe inwoners worden ontvangen in de raadzaal door burgemeester en wethouders en de gemeentesecretaris. Zij geven informatie over de taken van de gemeente en beantwoorden vragen van de aanwezigen. Daarna is gezorgd voor bezetting van de publieksbalies en het Informatiecentrum en medewerkers van de de afdelingen Beheer Openbare Ruimte, VROM en het Ingenieursbureau zijn aanwezig. Indien deze medewerkers een vraag eventueel niet direct kunnen beantwoorden, wordt gezorgd voor spoedige schriftelijke beantwoording. De nieuwe inwoners kunnen terecht met alle vragen die zij als onbekende in en met de gemeente hebben. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw J. van der Stok van de afdeling communicatie, telefoon nummer (072) 535 66 41. Raad en (raads) commissies Welstandscommissie Op maandag 27 september a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeen tehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 13 september 2004. 3. Ingekomen stukken: 4. Ingekomen bouwplannen: - Slimpad 14, vergroten woning. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, op vrijdag 24 september a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maan dagavond 18.00-20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 66 66. Bouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Boekenstein 69 - plaatsen dakkapel voordak- vlak woning (reg.nr. 2004/0269) De Laghe Weijdt 5 - vergroten woning met dakopbouw (reg.nr. 2004/0280) De Waard 88 - vergroten woning met dakopbouw (reg.nr. 2004/0131) Havercamplaan 13 - plaatsen dakkapel achterdakvlak woning (reg.nr. 2004/0313) Maas Geesteranusweg 17 - vergroten woning/verlagen gootlijn voor, dakkapel en bijkeuken (reg.nr. 2004/0253) Noordergeeststraat (voormalige kerk) - oprichten woongebouwbouwfase I, voor 30 appartementen en parkeerkelder (reg.nr. 2003/0339) Rechte Hondsbosschelaan 41 - veranderen berging in woning voor de duur van twee jaar (reg.nr. 2004/0312) Slimpad 14 - vergroten woning/doortrekken kap over benedenverdieping (reg.nr. 2004/0311) Westerweg 83 A - ged. vergroten berging/opslagruimte (reg.nr. 2004/0250) Meer Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Kennemerstraatweg 297 - vergroten woning (reg.nr. 2004/0198) Rechte Hondsbosschelaan 5 - vergroten woning (reg.nr. 2004/0228) Zèvenhuizerlaan 11 - vergroten woning (reg.nr. 2004/0259) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen; dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072535 66 66. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om, met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen: Ringweg 17 - plaatsen erker voorzijde woning Westerweg 198 E-vergroten bedrijfsgebouw met kantoorruimte Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 23 september 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouw plannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Si» 1 Collectes Nierstichting Nederland van 19 t/m 25 september a.s. en Nationale Collecte Verstandelijk Gehandicapten van 26 september t/m 2 oktober mm Mededelingen Afsluiting Raadhuisplein Op maandag 4 en dinsdag 5 oktober a.s. wordt door de verkeersouders van de basis scholen in Heiloo het tweejaarlijkse vrachtwagenproject georganiseerd. Het doel is de kinderen van de groepen 7 en 8 van de basisscholen inzicht te geven in de gevaren die vrachtwagens in het verkeer met zich mee kunnen brengen. Dit wordt gedaan met behulp van een tot leslokaal omgebouwde vrachtwagen. De vrachtwagen komt voor het gemeentehuis te staan. Daarom is het Raad huisplein direct voor het gemeentehuis op 4 en 5 oktober afgesloten voor verkeer. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Bakker van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 63. Aankondiging van concert in sportcentrum Het Vennewater De burgemeester van Heiloo heeft besloten aan de heer A. de Wit, pachter van het sport- café in sportcentrum Het Vennewater, vergunning te verlenen voor het organiseren van een muzikale Night of the Proms op zaterdagavond 23 oktober 2004 van 21.00 tot 02.00 uur. Dit op grond van artikel 2.2.2. van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. Deze Night of the Proms vindt plaats in sport centrum Het Vennewater aan Het Zevenhuizen 48 te Heiloo. Belanghebbenden, die het niet eens zijn met besluit, kunnen hiertegen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de dag, waarop dit besluit is bekend gemaakt, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Het besluit wordt hierdoor niet automatisch geschorst. Hangende de bezwaarschriftenprocedure kunnen belanghebbenden in spoedgevallen een verzoek om voorlopige voorziening indienen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar. Informatie Voor informatie kunt u terecht bij de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 45. Toestemming skeelerwedstrijd op bedrijventerrein De Oude Werf De burgemeester en wethouders van Heiloo verlenen toestemming om op zondag 26 sep tember a.s. van 11.00 tot 14.30 uur De Oude!- Werf en De Hoefsmid af te sluiten voor al het verkeer voor het houden van een skeelerwed- strijd. Dit gebeurt op grond van artikel 2.1.5.1 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Tervoort van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoon nummer (072) 535 66 45. Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de vol gende periode. - Nierstichting Nederland in de periode van 19 tot en met 25 september a.s. - St. NKGG, Nationale Collecte Verstandelijk Gehandicapten voor de periode van 26 september tot en met 2 oktober a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Lees verder op pagina 6 r Belangrijke nummers L_l Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 Heiloo contac 4 (locale tarief) kinder postzegels kin <3. er en. door kinderen O e Stiictotiirag Kinderpostzegels to.<elp»t: rxxet: uw geld Icixxclerearr in binnen- en toxxit:exxl£i.rxca.KZijlc 1 J, i. j-/ xxx vv «- •*- op> www.kinderpostzegels.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4