Rechter vindt dat skate-element in Limmen mag worden aangelegd Actiedag 50-pIus gevierd met voordeelaanbiedingen Kindervoorstellingen voor het goede doel! SV Vredeburg start schaakseizoen Doelstellingennota Buiten Gewoon Castricum Forento speelt de Grote Groezel Expositie in gemeentehuis Castricum College buigt zich over verhuur van de Bakkerij Ontspanning met muziek in mantelzorgcafé Verzoek voorlopige voorziening Redt het Dorpspark afgewezen Wijzigingen programma aanbod door Casema Excursie: Hoe Hollands is onze natuur? Bloid Koike Bloive ChateauFique bij Toonbeeld Rollator: zegen en bron van ongemak Klaverjasdrive in De Vriendschap Akersloot Open darttoernooi in Akersloot Toneelvereniging Rossenbacker 100 jaar Scouting Limmen kan leden gebruiken De long in beweging bij NL Astma Fonds CASTRICUM - Binnenkort gaan de gemeente Castricum en de Vrienden van de Bakkerij opnieuw met elkaar om de tafel. Insteek is de incidentele verhuur van het pand aan het Bakkerspleintje, waar de jongeren sinds jaar en dag hun onderkomen had den. Onlangs werd door het college besloten dat de jongeren voortaan de Enjoy mogen gebruiken als hun 'home'. Iets waar de jongeren tot op de dag van vandaag 'niet blij' mee zijn. „De Vrienden van de Bakkerij hebben het college verzocht om de Bakkerij exclusief te mogen gebruiken", liet wethouder Könst weten. Binnenkort gaan wij weer met deze Vrienden in gesprek om wellicht ons besluit te her zien. De vereniging Vrienden van de Bakkerij staat in dat geval helemaal los van jeugd- en jongerenwerk en de Stichting Welzijn heeft ook niets met hen te maken. De Vrienden van de Bakkerij zouden, zolang het pand niet tegen de vlakte moet vanwege de reno vatie van het Bakkerspleintje, sleutel beheerder van het pand kunnen wor den, zodat zij ook andere gebruikers kunnen toelaten. Een nieuw ingediend voorstel van de Vrienden biedt ruimte voor dit gesprek." Er is dan wel aanpassing van het gebouw nodig, zodat de gebruiksver gunning opnieuw kan worden afgege ven. „Deze aanpassing moet voor het college budgettair wel neutraal zijn", aldus de wethouder. „Wanneer de bovenste verdieping wordt afgesloten voor gebruik dan zijn de aanpaskosten beperkt, anders wordt het te omvang rijk. Maar de uitvoering van muziek, reden waarom de Vrienden de Bakkerij graag willen houden omdat Enjoy daarvoor te klein zou zijn, kun nen benenden worden gehouden, zodat me dit geen probleem lijkt. De wethouder hoop dat tijdens de ope ning van Enjoy (16 oktober) het onder zoek naar de mogelijke verhuur is afge rond. „In elk geval moet dan helder zijn hoe we er verder mee omgaan", aldus de wethouder. CASTRICUM - De maandelijkse bij eenkomst van het mantelzorgcafé Castricum zal plaatsvinden op woens dag 6 oktober van 19.30 tot 21.00 uur. Zorgt u ook voor iemand die langdurig ziek is? Deze ontspannen avond is bedoeld voor de mantelzorgers met als gast Richard Vaugham, muziekthera- peut. Hij laat u ontdekken wat muziek kan doen voor u en voor de mensen waar u voor zorgt. Elke eerste woens dag van de maand houden de vrijwilli gers van het Steunpunt Mantelzorg IJmond en het Rode Kruis deze avond voor de mantelzorgers in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castricum. Als uw partner, ouder of kind langdurig ziek blijft gaat uw leven veranderen. Het is prettig met lotgeno ten en deskundigen ervaringen uit te wisselen. De bijeenkomsten van het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, et cetera. Er zijn geen kosten aan deze bijeenkomsten verbonden. Wie deze avond wil bijwo nen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tel. 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. Limmen - Plaatsgenoot Matthijs^ Wolkenfeit is onlangs afgestudeerd aam- de Hogeschool voor Economische. Studies te Amsterdam. Hij behaalde' het diploma Bedrijfseconomie met als> specialisatie Financieel Management. LIMMEN - Alle moeite van de com missie Redt het Dorpspark lijkt voor niets geweest. Op 20 september ontving de raadsman van de commissie een afschrift van de Voorzieningenrechter waarin het verzoek tot voorlopige voor ziening werd afgewezen. Dat betekent dat de gemeente gedurende de behan deling van het bezwaarschrift gewoon door mag gaan met de aanleg van de skateobject. Vorige week woensdag werd het bezwaarschrift tijdens een commissievergadering behandeld. De raadsman is met een afvaardiging van de commissie naar deze zitting geweest. Veel hoop op een 'goede afloop' heb ben de omwonenden echter niet. Een enkeling heeft zelfs al een verzoek tot planschadevergoeding ingediend bij de gemeente. Dat terwijl het asfalt voor het speelobject nog gestort moet worden. De omwonenden zijn met name boos op de gemeente omdat er niet meer naar een vervangende locatie wordt gekeken. Dit terwijl de gemeente bij haar aanvankelijke zoektocht naar geschikte plaatsen wel acht locaties op het oog had. De bewoners zien het ska- teproject liever geplaatst bij het zwem bad, maar de gemeente houdt vast aan de locatie dorpspark. „Omdat er iemand van de gemeente nabij het zwembad woont en zelf geen last wil hebben van deze 'nauwelijks overlast veroorzakende' voorziening", liet een bewoner cynisch weten. „De rechter heeft uitgesproken dat de gemeente zorgvuldig heeft gehandeld inzake het toetsen van de meest geschikte locatie", verklaarde wethou der Könst afgelopen woensdag. „Daarnaast mag het speelobject dat we nu willen plaatsen vergunningvrij wor den aangelegd, zodat niets ons meer in de weg staat en binnenkort met de werkzaamheden kan worden aange vangen. Dit zal overigens tegelijkertijd met de aanleg van de half-pipe in Akersloot gebeuren, waarvoor wij nog op toestemming van het Recrea tieschap Alkmaarder Meer wachten. De goedkeuring is mondeling wel toe gezegd, maar we gaan zeer zorgvuldig te werk. We hebben tenslotte al eens eerder ons neus gestoten." Maatje te groot De wethouder doelde met zijn uit spraak op het door de gemeente in Limmen eerder gewenste skatepark. Dat bleek letterlijk een maatje te groot voor het dorpspark en was niet zonder vergunning aan te leggen. De rechter kon daarom niet anders doen dan dit plan afwijzen, nadat de commissie Redt het Dorpspark bezwaar aantekende tegen deze gemeentelijke plannen. Daarop besloot de gemeente Castricum het skatepark te laten voor wat het was en een enkel element aan te leggen voor de jeugdige skaters van Limmen, Akersloot, Bakkum en de al bestaande baan van Castricum van een extra element te voorzien. Voor één element heeft de gemeente immers geen vergunning nodig zodat de ska- tende jeugd na een flinke juridische touwtrekkerij toch nog mag hopen binnenkort op de speelvoorziening in het Dorpspark te kunnen schaatsen. CASTRICUM - De Casema wil binnenkort het programma-aanbod voor de inwoners van IJmond-Noord wijzigen. De kabelexploitant wil dit in verband met een herstart met digitale televisie. Door de groeiende interesse bij de consument in digitale televisie (aanschaf digitale randapparatuur als flat sereens, plasma en LCD-schermen, home cinemasets, dvd's) wil Casema inspelen door een nieuwe start te maken met digitale televisie over de kabel oftewel TVD. Het aanbod bij de start van TVD bestaat uit circa 80 tele visie-, 30 radio plus 40 muziekkanalen. Een digitaal basispakket bestaat uit 45 televisie- en 30 radiokanalen. De klant die investeert in digitale tv-apparatuur kan op deze wijze ook, via een digitaal abonnement, het gehele tv-aanbod in digitale kwaliteit ontvangen. Voor de consument zal in de programmering op het eerste gezicht weinig veranderen. Wel wordt een extra voetbalkanaal, waar normaal 14,95 per jaar voor betaald moet worden, ter kennismaking het eerste seizoen 2004/2005 gratis aan geboden. Ook de etnische doelgroepen mogen zich verheugen in een duidelijke uitbreiding van het aantal kanalen in hun moedertaal. Het aanbod bevat nu een Turks pakket met vijf kanalen en een Arabisch pakket van vier kanalen. Forento laat op speelse wijze problemen aan de orde komen. CASTRICUM- Van 8 oktober tot en met 17 november exposeert de etsgroep van de amateur-kunstenaarsvereniging Perspectief in het Gemeentehuis van Castricum. Niet alleen etsen maar ook enkele linosneden zullen te zien zijn. De etsgroep werkt één avond per week onder leiding van kunstschilder, grafi cus en ontwerper Jaap Dekker in verschillende grafische technieken. Het experiment wordt niet geschuwd. Deze tentoonstelling waarop een groot aan tal etsen en lino 's te zien zijn is te bezoeken tijdens kantooruren in het gemeentehuis. Inlichtingen: J. Woud, tel. 0251-233449. Openingstijden: werkdagen van 8.30 - 12.30 uur en van 13.30 -16.30 uur. LIMMEN - Na drie succesvolle voor stellingen brengen Peter Dekker en Lida Winder opnieuw De Raadselachtige Planeet op de planken. In dit moderne sprookje wordt gezon gen, gesproken en gedanst en ook is er weer alle ruimte gelaten voor de acteer- en improvisatietalenten van Peter, Lida en de jeugdige toeschouwers. Professor Sikkepit is uitvinder en samen met zijn trouwe hulp Willemijn is hij elke dag te vinden in zijn werk plaats. Daar vindt hij van alles uit, maar zijn laatste uitvinding is wel een heel bijzondere. Alles gaat naar wens, totdat door een ongelukje zijn plannen in de war worden geschopt. Er gebeuren vreemde dingen en ze beleven span nende avonturen. Hulp uit de zaal zal zeker nodig zijn om dit tot een goed einde te brengen. De voorstellingen vinden plaats op zondag 3 en 10 oktober. Op 3 oktober in Sport-Cultureelcentrum De Lelie te Akersloot, aanvang 14.30 uur. De kaar ten kosten 4,50 en zijn verkrijgbaar bij de volgende voorverkoopadressen: Bakkerij van Baar, Kerklaan 14, Akersloot; Bakkerij Putter, Julianaweg 17, Akersloot; Novy Velzeboer, Julianaweg 40, Akersloot; Veldt's Toko, Akerhof 4, Akersloot en Bakkerij Putter, Langebuurt 55, Uitgeest. Op 10 oktober in Theater de Beun te Heiloo, aanvang 14.30 uur. De kaarten kosten 4,50 en zijn verkrijgbaar bij de volgende voorverkoopadressen: Bak kerij Kees Zoon, 't Loo 25; Disc 't Loo, 't Loo 53; Dibbes Children's wear, Stationsweg 83; De Gelaarsde Kat, Heerenweg 199a en Theater de Beun Willibrordusweg 2, Heiloo. Net als voorgaande keren wordt deze voorstelling geheel belangeloos uitge voerd door Peter, Lida en een klein groepje enthousiaste mensen. De opbrengst van de kaartverkoop komt ten goede aan de Stichting Puck. De doelstelling van de stichting is 'Het kwalitatief verbeteren van de leefom standigheden van meervoudig gehandi capte kinderen met een niet-aangebo- ren hersenbeschadiging en het onder zoeken en bereikbaar maken van alter natieve behandelvormen voor coma vigil patiënten'. Uiteraard zijn ook ouders, broers en zussen, opa's en oma's welkom. De muziek wordt verzorgd door Rob van de Sande, de techniek door Sjaak Seignette. Leeftijd 3-9 jaar. CASTRICUM - Wie eens lekker wil uitwaaien, trekt een paar stevige stap pers aan en begeeft zich naar de duinen van het Noordhollands Duinreservaat op zaterdag 9 oktober. Natuurlijk ver wacht je hier, behalve wind, ook Hollandse natuur. We zijn immers in Holland! Toch ligt het niet zo eenvou dig. Niet alle bomen bijvoorbeeld, heb ben voorouders die opgroeiden in ons land. Zo zijn er meer vraagtekens die rijzen waarneer we sommige namen onder de loep nemen. Corsicaanse Dennen bijvoorbeeld; komen die ook uit Corsica? En hoe zit het met die Oostenrijkers? Zijn die echt uit de Alpen? Wat heeft het tankmos met tanks te maken? En hoe steekt een (Canadese) esdoorn de oceaan over? Al deze vragen passeren de revue wan neer u mee op pad gaat met de bos wachter. De wandeling start om 10.00 uur vanaf parkeerplaats Diederik aan de Herenweg tussen Bakkum en Egmond-Binnen. Voor 3 euro wandelt u mee, kinderen tot 12 jaar betalen 1,-. U kunt uw deelname melden via 0800-7966288 of via www.pwn.nl. LIMMEN - Bloid Koike Bloive is een programma van Wim Baas en Marius de Haas met zelf geschreven verhalen, anekdotes, gedichten en liedjes in het Westfriese dialect. Steeds worden nieuwe verhalen, rijmen en liedjes aan het programma toegevoegd of verwisseld. Hierdoor blijft het programma actueel en afwisselend. Het ene moment zit iedereen te hikken van het lachen en even later zit alleman 'efkes met de piep in de keêlEen programma met een lach en een traan. Dat maakt het programma juist zo bijzonder. Op zaterdag 9 oktober treden Wim en Marius op met hun programma in zaal de Lantaarn, Dusseldorperweg 56 Limmen, aanvang 20.00 uur. Kaarten zijn 9 okto ber d €8,50 vanaf 19.00 uur aan de zaal verkrijgbaar. Telefonische reservering 0229- 201465 of0226- 316560. Informatie. www.bloidkoikebloive.nl. CASTRICUM - Zondag 3 oktober treedt bij Toonbeeld ChateauFique op. De groep baseert zich op het repertoi re van de Hot Club de France uit de jaren '30 - '40. Deze muziekstijl is ook wel bekend onder de naam 'zigeuner jazz'. Naast bekende nummers uit die tijd, speelt de groep ook ander en moderner repertoire. Aanvang concert 11.30 uur, entree 7,50. Cjp /65+ 6 euro en kinderen tot 12 jaar betalen 2 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Toonbeeld, Muziekhandel Borstlap en boekhandel The Readshop. Tijdens het concert is kinderopvang aanwezig. CASTRICUM - Op een gegeven ogen blik ontkom je er niet aan. Je kunt je alleen nog vlot en veilig voortbewegen met behulp van een rollator. Hij ver groot je bewegingsvrijheid. En onge merkt wordt hij je steun en toeverlaat. Veel mensen zouden hem niet graag meer missen. Dezelfde rollator die zoveel gemak brengt, büjkt echter niet altijd even handig in het gebruik. Stoepen op en af, hellende trottoirs, boomwortels die de tegels omhoog duwen, soms lijkt je omgeving wel een hindernisbaan. Het gebruik kan fysieke ongemakken opleveren, bijvoorbeeld in handen, armen of schouders. Een kwestie van overbelasting. Om overbelasting te voorkomen kunt u een speciaal ontwikkelde rollatortrai- ning volgen. Onder de noemer 'Lopen met de rollator' organiseert de Stichting Welzijn Castricum daarom in het najaar een informatiebijeenkomst én een trai ning. De informatiebijeenkomst gaat in op de belangrijkste zaken die er komen kijken bij aanschaf, afstelling, onder houd en gebruik van een rollator. In de training krijgt iedereen een individueel afstellingadvies en wordt echt geoefend met de rollator in tal van situaties. De juiste loophouding krijgt veel aandacht. De training bevat ook een aantal aan vullende oefeningen met name voor de benen. De informatiebijeenkomst vindt plaats op woensdag 13 oktober van 10.00 tot 11.00 uur. De trainingen zijn op 20 en 27 oktober en op 3 en 10 novem ber van 09.30 tot 11.00 uur. Zowel de informatiebijeenkomst als de trainingen worden gegeven in dorpshuis De Kern, Overtoom 15 in Castricum. De kosten voor de totale cursus zijn 25,-, incl. een cursusboekje en koffie of thee per bij eenkomst. Voor informatie en opgave kunt u zich wenden tot Stichting Welzijn Castricum, sector ouderenwerk, tel. 0251-656956. CASTRICUM - De actieweek 'Je haalt meer uit de bieb' sluit op vrijdag 1 oktober met spetterend voordeel. U heeft als 50-plusser die dag een streep je voor op alle andere bezoekers van de bibliotheek. U betaalt op vrijdag 1 oktober geen leengeld voor het lenen van cd's, video's, dvd's, cd-rom's en sprinterboeken. U drinkt een gratis kopje koffie terwijl u aan de leestafel uw krant of tijdschrift leest. Bent u nog geen lid van de bibliotheek dan wordt u in de gelegenheid gesteld om nader kennis te maken. Als 50-plusser wordt u (alleen 1 oktober) getrakteerd op een gratis kennismakingsabonnement van 3 maanden. Neemt u een legitimatie mee. Naast deze voordeelacties kunt u als 50-plusser vrijdag in de drie biblio theekvestigingen in de CAL deelne men aan diverse activiteiten. Taxatie Bent u in het bezit van tweedehands en/of antiquarische boeken en wilt u hier iets meer over te weten komen? De heer Oyevaar, eigenaar van Antiquariaat De Alkenaer, weet veel over oude boeken te vertellen. U kunt voor een kosteloze taxatie terecht in het leescafé van de Bibliotheek Castricum van 14.15 tot 17.00 uur. Verwacht niet de tien deskundigen van het programma Kunst en Kitsch maar wel een aardig verhaal over uw oude boeken. Schaken De Limmense schaakvereniging Vre- deburg heeft twee van haar leden afge vaardigd om van 15.00-16.30 uur in de bibliotheek Limmen voorlichting te geven over de schaaksport. U krijgt informatie over wat schaken nu precies inhoudt, de opbouw van het schaakspel met opening, middenspel en eindspel, hoe is het om te schaken in clubver band en de toenemende populariteit van het schaken via internet. Houd u geest lenig en kom kijken wat deze denksport te bieden heeft. Mandala's In de bibliotheek van Akersloot is momenteel een tentoonstelling te bezichtigen van prachtig getekende mandala's. Mandala's zijn cirkelvormi ge geometrische voorstellingen die in veel culturen voorkomen. Bea Hageman geeft cursussen in het teke nen van mandala's en zij verzorgt op vrijdag 1 oktober van 14.00 tot 15.30 uur in de Bibliotheek Akersloot een gratis workshop waaraan u als 50-plus ser kunt deelnemen. U zult verbaasd zijn over wat u al kunt maken na een korte inleiding en uitleg. Voor deelna me aan deze activiteit dient u zich van te voren aan te melden. Reageer snel want er zijn nog maar een paar plaatsen beschikbaar. Opa omadag in Limmen en Akersloot U bent als opa en oma op 2 oktober welkom in de bibliotheken van Akersloot en Limmen. Neemt u wel uw kleinkinderen mee want de feestelijke ochtend is voor jong en oud. Grootouders met kleinkinderen (tot 6 jaar) kunnen van 11.00 tot 13.00 uur aan de slag op de opa omadag. Samen deelnemen aan een spannend spel met leuke opdrachten rond boe ken. Kennis maken met de leukste voorleesverhalen, spannende prenten boeken, vrolijke liedjes en grappige spelletjes. Af en toe even pauzeren om wat te eten en te drinken. En vooral samen héél veel plezier beleven. De kosten voor deelname zijn 2,50 per tweetal. Aanmeldingen voor de Opa Omadag kunt u vooraf doorgeven aan de inlichtingenbalie van de bibliotheek. CASTRICUM - Wie of wat is de Grote Groezel? De een zegt: „Hij is gewoon een boom, een hele oude boom, die een beetje kromgegroeid is". De ander zegt dat hij echt bestaat en hij vergroezelt de mensen, zodat ze alles vies en smerig maken zonder het zelf te weten. En wéér anderen zeggen: „Het is gewoon een mislukte uitvinding van professor Knapperbol, die al zóveel nieuwe din gen heeft uitgevonden, dat hij er zelf de tel van is kwijtgeraakt." En wie zijn eigenlijk die vieze fluizen en wat doen ze toch met al die mensen? Lukt het professor Knapperbol iets uit te vinden, waardoor alles weer normaal wordt? In het stuk, geschreven door Wim Burkunk, komen op speelse ^én£ spannende wijze de vervuilingproble-^ men aan de orde. De' voorstellingen zijn op zondag ^3* oktober om 13.30 en 16.00 uur -ln£ Geesterhage. De voorstelling ;is* geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar.- Kaarten a 3 euro per stuk verkrijgbaar* bij: Marianne Creatief, Kooiplein; The* Readshop, Geesterduin; Vaalburg,!! Pernéstraat, Greet Verkleedt, Bakkum-; merstraat. Speciale prijs: 10 kaarteïr voor 25 euro. Regie: René de Wit, spe-^ Iers: Lara Molenkamp, Christel Middelhoff, Elly Groen, Vera Glorie, Annemieke Kwanten, Bert Wiggers en RikWelagen. LIMMEN - Vrijdag 24 september was ronde 1 van het nieuwe schaakseizoen. Nog nooit waren er zoveel schaaklief hebbers ingedeeld, maar liefst 45 senio ren en gepromoveerde jeugdspelers in groep A en 25 jeugdspelers in groep B. Tegelijk speelde Vredeburg-1 de le bondswedstrijd in Zaandam tegen ZSC Saende-4. Alleen K. Kramer en J. Admiraal hadden de zomerstop kenne lijk goed doorstaan en wonnen hun partij, B. Stolp en J. Limmen speelden remise en E. Stolp, R. Rommel, H. Ebels en G. Hafkamp konden nog geen goede greep krijgen op het spelletje en verloren hun partij, zodat Vredeburg met 5-3 verloor. In de A groep streden C. Dinkla en H.Levering om de felbe geerde keldertrofee, de beker voor de speciale competitie onderaan de rang lijst. Dinkla veroverde voor de eerste keer deze beker door een afgetekende overwinning op Levering. Uitslagen: Groep A. R. Termes-D. Aafjes 1-0, C. Dinkla-H. Levering 0-1, J. Levering-G. de Graaf 0-1, R Zwart-P. vd Heijdt 1-0, G. Pouw-B. Blekemolen 0-lv T.Al-B. Kerkhof 1-0, M. Kos-J. de Graaf; 0-1, M. Voorwalt-K. Aafjes 1-0, N. Pepping-M. Wester 0-1, M. Krom-M.' van Rees 0-1, J. Tebberis-E. van Duim 0, M. Koot-S. Sofan 0-l,T.rCasteieimW. Mijnsbergen 1-0, T. Beentjes-M. van Buuren 0-1, M. Welgraven-T. Witkamp 1-0 Groep B. Bert Hollander-Hidde Ebels 1-0, Thomas Voorwalt-Jeffrey vd Wagen l-0,Floris-Jan van Zanten-Irene Klaver 0-1, Joep van Zanten-Jorindq Metselaar remise, Tjardo Sassen-Laiira Aafjes 0-1, Bart Pepping-Dylan cte. Vries 0-1, Allard de Vries-Karel Voorwalt 1-0, Loek Admiraal-Reim Aafjes 1-0. AKERSLOOT - Zaterdag 2 oktober start in De Vriendschap te Akersloot het klaverjas seizoen. Gezellige avon den met een prachtige prijzentafel, zo is de hoofdprijs voor deze drive een mooie dvd-speler en daarnaast tal van andere prachtige prijzen. Ben je niet zo gelukkig met het kaarten dan is er altijd de mogelijkheid om mee te doen met de verloting waar ook prachtige prijzen te winnen zijn. Aanvang van deze drive is 20.00 uur en men kan zich van te voren opgeven via 0251-312866 of 's avonds in de bar. Het adres is Kerklaan 18 in Akersloot. AKERSLOOT - Vrijdag 1 oktober houdt dartvereniging De Vriendschap een open dart toernooi dat open staat voor spelers uitkomend in de tweede, derde en vierde divisie en beginners. Er zijn verschillende prijzen te winnen en de eerste plaats in dit toernooi geeft recht op een Ticket To Co. Op vrijdag 17 december komt deze populaire Amsterdamse darter naar Akersloot en speelt dan onder andere tegen de win naars van een zestal toernooien die in de maanden oktober en november worden gehouden. Inschrijving voor dit toernooi op 1 oktober kan telefonisch via 0251- 312866 of Ss avonds in de bar welke om 19.00 uur is geopend. Kom op tijd want vol=vol en er kunnen maar 32 spelers deelnemen aan dit toernooi. Wie durft het op te nemen tegen Co Stompé, de populaire Amsterdammer? AKERSLOOT - Dit jaar bestaat de toneelvereniging Rossenbacker te Akersloot 100 jaar. Ter gelegenheid hiervan houdt de vereniging een beslo ten receptie voor hun oud-leden, oud jeugdleden, leden, donateurs, ereleden, besturen van zusterverenigingen, bestu ren van verenigingen uit Akersloot en B&W Gemeente Castricum. De uitno diging is inmiddels aan belanghebben den toegestuurd. De receptie is op 10 oktober van 15.00-17.30uur in de Lelie te Akersloot. Op 29 en 30 oktober brengt de vereniging Rossenbacker in de Lelie haar reguliere najaarsvoorstel- ling, een komedie in twee bedrijven: Haar van de Hakkenbar. De voorstel ling begint om 20.15 uur en kaarten kun nen nu al telefonisch worden gereser veerd bij Els Tollenaar, tel. 0251-313893 of Dick Kruk 0251-313594. LIMMEN - Samen aan het knutselen, spelletjes aan het spelen, speurtochten doen of broodjes bakken bij een kamp vuurtje! Elke zaterdagochtend (van 9.30 tot 11.00 uur) hebben de Bevers van Scouting Limmen dikke pret. Elke keer weer een nieuw programma, waarin spel en knutselen worden afgewisseld en waar voor ieder kind wat is. Leuke avon turen, spannend, en samen met zo'n 15 vriendjes en vriendinnetjes. De Bevers zijn jongens en meisjes van 5 tot 7 jaar. Er is dit jaar nog plaats voor enkele kin deren. Interesse of meer informatie? Bel Trudy Hoogeboom, tel. 072-5052830. CASTRICUM - De gemeente Castricum is weer een stapje dichterbij het voltooien van de toekomstvisie Buiten Gewoon Castricum. Op 28 sep tember heeft het college de concept Doelstellingennota vastgesteld als uit gangspunt voor de inspraakronde. De tweede fase in de strategische visie is daarmee in concept gereed. De Doelstellingennota is het resultaat van een uitgebreide discussie met de inwo ners van Castricum. Deze discussie is gevoerd aan de hand van de toekomst scenario's. Daarnaast is er input geweest van inwoners en partijen in de vorm van schriftelijke reacties en noti ties. Voordat de concept Doelstellingennota de definitieve Doelstellingennota wordt, dient echter nog een heel proces worden doorlopen. Voor meer informatie kunt u ook www.buitengewooncastricum.nl bezoe ken. Belangrijke data in de toekomstvisie Om u een indruk te geven van de doel stellingennota kunt u op 30 september en 12 oktober in het gemeentehuis langskomen om de doelstellingennota te bekijken tijdens de inloopspreeku ren. Op 30 september kunt u kennis nemen van de doelstellingennota tij dens een zogeheten inloopspreekuur. Van 18.00 tot en met 21.30 uur bent u welkom in de hal van het gemeente huis. Op 12 oktober volgt een tweede spreekuur van 19.00 tot en met 21.30 uur in de hal van het gemeentehuis. Bij het inloopspreekuur is geen sprake van een centrale presentatie, maar kunt u aan de hand van borden met daarop geplaatst de kerndoelen en kaarten kennisnemen van de doelstellingen en kunnen er vragen gesteld worden aan de leden van de projectgroep. Tien kerndoelen In de Doelstellingennota zijn tien kern doelen geformuleerd. De kernconclusie uit de scenariodiscussie en alle overig verkregen informatie is, is dat krimp niet gewenst is. Het streven is daarom gericht naar een lichte groei, onder voorwaarde dat zeer zorgvuldig met het buitengebied wordt omgegaan. Deze kernconclusie is het uitgangspunt geweest voor het formuleren van de tien kerndoelen. De tien kerndoelen hebben onder meer betrekking op de bevolkingsopbouw (woningbouw), het landelijk gebied, werkgelegenheid, het voorzieningenniveau en verkeer. Vervolg Na de doelstellingen volgt het opstellen van de toekomstvisie. Bij het opstellen wordt gebruik, gemaakt van de infor matie uit de discussie en consultatie met de samenleving en de deskundi-'j gen, de bestuurlijke besluitvorming en I de overige informatie. De strategische j visie geeft het lange termijn ontwikkè-"" lingsperspectief voor de gemeente Castricum weer. Reageren? Het gemeentebestuur is benieuwd naar uw reacties op de concept Doelstellingennota en hoopt dat veeL; mensen zullen reageren. Dat kan nog tot en met 18 oktober. Reacties kunnen worden gericht aan het gemeentebe-;; stuur, ter attentie van dhr. J. van Boven.' Ook is het mogelijk via de website; www.buitengewooncastricum.nl te rea-> geren. Schriftelijke reacties sturen aan:*' Gemeentebestuur Castricum t.a.v. dhr. J. van Boven, Postbus 1301,1. 1900 BH Castricum. Alle reacties worden verzameld en gebundeld. Deze worden meegenomen bij het opstellen van de definitieve Doelstellingennota. De nota wordt eerst op 16 november besproken in de raadscommissie 'Buiten Gewoon Castricum', waarna het de bedoeling dat de gemeenteraad op 25 november de definitieve Doelstellingennota vast- stelt. ALKMAAR - De afdeling Noord Kennemerland van het Nederlands Astma Fonds houdt op woensdag KL 5 oktober een thema-avond met als< onderwerp De long in beweging. Qe; avond wordt gehouden in het MCAHe - Alkmaar in de Pieter van Foreestzaal en start om 20.00 uur. (aansluitend jaar vergadering) Dr. A.Welling, longarts in het MCA, spreekt over Effecten van bewegen op astma en COPD. Vervolgens een uitleg over Hoe te bewegen bij astma en COPD door de fysiotherapeut in het MCA, J. Miske. En als laatste komt oên patiënt aan het woord die vertelt over haar eigen ervaringen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 14