de Uitkijkpost 70 jaar Geslaagd bezoek aan Swietochlowice Aanvragen en betalen gemeentelijke producten via www.heiloo.nl Muil 59; Hr Sinnige's Fruit, munt uit! BRINK '2f° 2.15 V5 warm HOPMAN A P E L L A >4/«saraas» BORDEN 1 'WSïë Feestelijke jubileumvierig tien jaar stedenband Gemeente Heiloo opent Digitaal loket BOSS 1^ Open Huizen Route (072)5351000 .098 100 Koffiespeculaas Ham/kaas croissant 29 SEPTEMBER - 69e JAARGANG NO. 40 Heeft u een bijzondere herinnering? Schrijf het op! Voor het speciale jubileumnummer, dat op woensdag 20 oktober verschijnt, is de redactie van de Uitkijkpost op zoek naar uw herinneringen foto's uit de historie van de Uitkijkpost. Schrijf, fax of mail uw verhaal naar de redactie! redactie Uitkijkpost, o.v.v. Herinneringen, De Hoefsmid 5, 1850 AB Heiloo, fax. 072-5335644, of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. NIEUWSBLAD VOOR Inbraak in personenauto EhJ OMSTREKEN Ook op internet: HEILOO - Moe maar voldaan keerde een delegatie uit Heiloo op 21 september terug van een vijfdaags bezoek aan zustergemeente Swietochlowice in Polen. Aan de reis werd deelgenomen door een afvaardiging van het gemeentebestuur van Heiloo, waaronder burgemeester H. den Boon, de stichting Stedenband en een speciaal voor dit bezoek samengesteld orkest, bestaande uit leden van het Heilooer Harmonieorkest Caecilia en het Fanfareorkest Eensgezindheid. Het speciaal voor dit bezoek samengesteld orkest, bestaande uit leden van het Heilooer Harmonieorkest Caecilia en het Fanfareorkest Eensgezindheid, oog sten veel lof met hun optreden. Bij het bezoek aan Swietochlowice stond de viering van het tienjarig bestaan van de stedenband centraal en de wijze, waarop men in Polen het uit gebreide programma had georgani seerd, maakte grote indruk. Overal in &e stad hingen Nederlandse vlaggen ter Verwelkoming en een fototentoonstel ling over Heiloo kreeg een prominente plaats. Gedurende het gehele verblijf werd alles in het werk gesteld om de gasten uit Heiloo het zoveel mogelijk naar de zin te maken De genoten gast vrijheid was overweldigend. Orkest uit Heiloo steelt de show Het grote succes van de jubileumvie ringen de activiteiten daar omheen was in belangrijke mate mede te danken aan onze muzikale afvaardiging onder de bezielende' leiding van onze plaats genoot Nico Bakker. Bij de verschillen de optredens, onder andere voor een bejaardentehuis, tijdens een gezamen lijke kerkdienst en daarna erbuiten in de hoofdstraat, maar vooral ook tijdens de feestavond op zaterdag waren alle toehoorders enthousiast over de muzi kale kwaliteiten uit Heiloo. In Swietochlowice zal dit muzikale optre den zeker nog lang in de herinnering blijven! Heiloo overhandigt cadeau Hoogtepunt van de jubileumviering was ongetwijfeld het officiële gedeelte, waarbij de lovende woorden van beide zijden gepaard gingen met het over handigen van enkele geschenken. Zo bood burgemeester den Boon namens de gepieente Heiloo zijn ambtgenoot van Swietochlowice een tweetal fraaie prenten aan van huize Nijenburg, en etsen van Nijenburg en Heiloo, en Betsy's Hof. Andere activiteiten Rondom de feestelijke jubileumviering was ook een aantal andere activiteiten gepland. Zo werd onder andere een bezoek gebracht aan een middelbare school, waarvan een leerkracht en 11 leerlingen deze zomer deelnamen aan het Tmunaproject', georganiseerd door het Murmelliusgymnasium in Alkmaar. Zij logeerden bij gastgezinnen in Heiloo. En ook hier stond alles nu in het teken van het bezoek uit Heiloo. Mede door deze verdere bezoeken en excursies die voor de gasten uit Heiloo waren georganiseerd kan men terug zien op een verblijf dat zeker gezorgd heeft voor een verdere versteviging van de vriendschapsbanden tussen Swie tochlowice en Heiloo. Benefietconcert voor Swietochlowice Vrijdag 1 oktober vindt een benefiet concert voor het Zorghuis in Swie tochlowice in plaats. Tijdens dit concert zal de Stichting Vrienden van Ouderenwerk Heiloo een cheque over handigen van 500,-, ten bate van het Zorghuis. Aan het benefietconcert wer ken onder andere de Fiftysingers en DAT-koor, onder leiding van Lonneke Lute mee. Aanvang van het concert is 20.00 uur in de Willibrorduskerk. Kaartverkoop aan de kassa. HEILOO - Op dinsdag 21 september werd tussen 19.45 en 22.15 uur inge broken in een personenauto die op de Ter Coulsterlaan stond geparkeerd. Een klein portierruitje werd van de rode Volvo S70 ingeslagen waarna de autoradiocdspeler werd ontvreemd. Diefstal boodschappentas HEILOO - Donderdagmiddag 23 sep tember werd tijdens het doen van inkopen in een winkel in het winkel centrum 't Loo een boodschappentas uit een winkelwagentje ontvreemd. De inhoud van de boodschappentas bestond uit een portemonnee met inhoud en een portefeuille met daarin enkele documenten. Inbraak in personenauto's HEILOO - In de nacht van woensdag 22 op donderdag 23 september werd in een personenauto van het merk Opel type Omega ingebroken die op de Burenweg stond geparkeerd. Nadat een portierraampje werd ingeslagen werd onder andere de autoradio ont vreemd. In dezelfde nacht werd in een perso nenauto van het merk Toyota type Carina ingebroken die op de Klein Barlaken stond geparkeerd. Van deze auto werd eveneens een klein portier raampje ingeslagen. Uit de auto werd ook de autoradiocdspeler ontvreemd. Verkeerscontrole HEILOO - Op vrijdagmiddag 24 sep tember werd opde Kennemer- straatweg een verkeerscontrole gehou den. Tijdens deze controle werden vier bestuurders bekeurd voor het negeren van het rode verkeerslicht. Een perso- nenautobleek voorzien te zijn van een radardectector. Deze werd in beslag genomen. Een bestuurder werd bekeurd voor het niet handfree^bellen. Drank op, auto in de sloot HEILOO - Zondag 26 september ver klaarde een 38-jarige automobilist, afkomstig uit Velsen, ruzie te hebben met zijn passagier en daardoor de macht over het stuur te hebben verlo ren. Dit vond plaats omstreeks 00.15 uur op de A9. Het voertuig belandde in de sloot en moest worden weggesleept. Omdat de adem naar alcohol rook, moest de man blazen. Het ademanaly seapparaat gaf 375 üg/1 aan, terwijl uiterlijk 220 ug/1 is toegestaan. De man kreeg een direct ingaand rijverbod van drie uur en er wordt proces-verbaal opgemaakt. Drankrijder levert rijbewijs in HEILOO - Een 45-jarige drankrijder uit Heiloo is donderdag 23 september aangehouden op de Commandeurs laan rond 02.40 uur. De man blies 615 ug/1 (tot 220 ug/1 is toegestaan en vanaf 570 ug/1 wordt het rijbewijs ingevor derd). Hij moest zijn rijbewijs inleve ren en krijgt een dagvaarding. Inbraak in personenauto HEILOO - Op maandag 20 september werd aangifte gedaan van inbraak in een personenauto. De inbraak in de groene Volkswagen Polo werd gepleegd in de nacht van vrijdag 17 op zaterdag 18 september toen het voer tuig op de Heerenweg stond gepar keerd. Nadat een van de portiersloten werd geforceerd werd de autoradio uit de auto gestolen. Diefstal uit kluisjes HEILOO - Maandagmiadag 20 sep tember werd in enkele kluisjes van een sportcomplex aan de Westerweg inge broken. Diverse goederen en geldbe dragen werden uit de kluisjes ont vreemd. Niet bekend is hoe men de kluisjes heeft weten open te krijgen. Braaksporen werden niet aangetrof fen. De burgemeester van Swietochlowice ontvangt een echt Heilooër cadeau uit handen van zijn ambtgenoot den Boon. HEILOO - Maandag demonstreerde burgemeester A.H. den Boon de eerste dienst van het digitaal loket van de gemeente Heiloo in het Trefpunt. De burgemeester deed een aanvraag voor een afschrift uit de Gemeentelijke Basisadministratie (GBA)- ook wel bekend als uittreksel uit het bevol kingsregister- via de website van de gemeente en betaalde deze ook digi taal. Ondanks de persoonlijke twijfels van de burgemeester over de digitalise ring van de gemeentelijke diensten, viel het daadwerkelijke invullen van het bestelformulier hem reuze mee. Volgens de heer-den Boon is het even wennen voor 'zijn generatie', maar uit eindelijk zag hij ook wel in dat het erg prettig is om straks vanuit <Je eigen hui selijke omgeving dergelijke producten te kunnen bestellen. Later zal het ook mogelijk worden om via www.heiloo.nl uw paspoort te ver lengen, een rijbewijs aan te vragen of een bouwvergunning aan te vragen. Sinds afgelopen maandag kunnen inwoners van Heiloo alvast een afschrift uit de Gemeentelijke Basisadministratie (GBA) aanvragen via het 'Digitaal loket' op de gemeente lijke website www.heiloo.nl. Dit kun nen zij 24 uur per dag vanuit huis. Via een on-line formulier geeft de aanvra ger de persoonsgegevens en bestelling door. Deze gegevens worden beveiligd naar de gemeente toegestuurd, de privacy van de aanvrager is dus gewaarborgd. Vervolgens kan er veilig betaald wor den via de internetkassa van de Bank Nederlandse Gemeenten (BNG). Het afschrift GBA kost E 3,50. Dit is het zelfde bedrag dat een inwoner van Heiloo bij de Publieksbalie in het gemeentehuis betaalt voor een afschrift GBA. Nadat de bestelling en betaling zijn afgerond, wordt de aanvraag door gestuurd naar de gemeente. Op het gemeentehuis wordt de aanvraag door een medewerk(st)er van de afdeling Publiekszaken afgehandeld, waarna de aanvrager het afschrift GBA binnen drie werkdagen in huis heeft. Maandag demonstreerde burgemeester A.H. den Boon de eerste dienst digitaal loket van de gemeente Heiloo in het Trefpunt. van het HEIDI Er is steeds meer mogelijk via internet. Grenzeloze communicatie, onbeperkte informatie en het bestellen en betalen van producten via internet behoren tot de mogelijkheden. De gemeente Heiloo heeft nu een eerste belangrijke stap gezet naar een digitaal loket. De ontwikkeling van een digitaal loket komt voort uit het project HEIDI (Heiloo Digitaal). Dit project heeft als doel om de website op te nemen als integraal onderdeel van de dienstverle ning van de gemeente. In februari 2005 verstuurt de gemeente de Woz-beschikkingen aan alle eigena ren en gebruikers van onroerend goed in Heiloo. HEIDI zorgt ervoor dat alle belang-hebbenden het complete taxa- tieverslag, dat bij deze beschikking hoort, via www.heiloo.nl kunnen opvra gen. Over het Afschrift GBA: Een afschrift uit de gemeentelijke basisadministratie staat ook wel bekend als uittreksel uit het bevol kingsregister. Het afschrift uit de gemeentelijke basisadministratie bevat alleen: naam, adres, woonplaats en geboortedatum. Er zijn verschillende situaties waarbij een afschrift nodig is. Voorbeelden zijn het afleggen van een examen (rijbewijs, vaarbewijs, school of opleiding), inschrijven voor een school/opleiding en inschrijving bij de woningbouwvereniging. Iedereen die woonachtig is in de gemeente Heiloo kan het uittreksel aanvragen. Ouders kunnen het afschrift aanvragen voor hun inwonende min derjarige kinderen. Partners kunnen het afschrift namens elkaar aanvragen mits men op hetzelfde adres woonachtig is. Dit afschrift kan bij de Publieksbalie in het gemeentehuis of via de website (digitaal) aangevraagd en betaald wor den. In het geval van een aanvraag via de website wordt het afschrift per post thuisbezorgd zodat de aanvrager hier voor niet persoonlijk naar het gemeen tehuis hoeft te komen. „Een goede massage is hetzelfde als een diepgaand gesprek zonder woor den te hoeven gebruiken", aldus Miriam Eases van M&L Massage. Oftewel: mensen die met een pro bleem rondlopen, veel stress hebben, onzeker zijn, of zich moeilijk kunnen ontspannen, knappen altijd geweldig op van zo 'n uurtje aandacht! U kent Miriam wellicht al van haar strijkservice, waarmee ze veel mensen verlost van een vervelend huishoude lijk karwei. Die strijkservice houdt ze vol, naast haar nieuwe werkzaamhe den als ontspanningsmasseuse. Miriam wist al kind al dat ze 'zoiets' wilde gaan doen. „Mijn oom had een centrum voor fysiotherapie in Utrecht. Daar hielp ik als kind al mee met handdoeken brengen, en alle voorkomende klusjes daar. Ik vond dat geweldig; de ontspannen sfeer, de rust, de blije mensen: alles. Toen ik jaren later bedacht dat ik eigenlijk nog steeds iets met massage wilde doen, bleek ik helemaal het verkeer de vakkenpakket te hebben gekozen. Jammer, dacht ik, dan houdt het op." Toch bleef het idee door haar hoofd spelen, „Dus heb ik anderhalf jaar geleden een massagecursus gedaan, in eerste instantie gewoon voor mezelf, om te zien of ik het nog steeds zo leuk vond, en dat oude gevoel was meteen weer terug: hier moet ik iets mee doen. De volgende stap was een massagetafel aanschaf fen, en vervolgens ontstond M&L Massage!" Strijken en masseren „De combinatie strijkservice en mas- sage is ideaal voor mij. Dus ik blijf gewoon dagelijks tientallen over hemden strijken." Lachend voegt ze er aan toe: „Dan zou je toch denken dat ik daarna uitgeteld zou zijn! Maar nee hoor, sinds 1 september ontvang ik op maandag- en woens dagavond, en vrijdag vanaf 14.30 uur overigens uitsluitend op afspraak mensen die voor een massage komen. Soms denk ik: „Eigenlijk ben ik te moe om nog aan het werk te gaan, maar het masseren werkt voor mij net 'zo ontspannend als het gemas seerd worden voor degene die op de tafel ligt. Door middel van aanraking en warmte wordt de doorbloeding op gang geholpen, wat een zeer ontspan nend gevoel geeft. Omdat door mijn handen dat resultaat wordt bereikt, doordat ik mezelf net zo overgeef aan het masseren als de gemasseerde zich overgeeft aan de massage, werkt dat twee kanten op. Wel wat vaag misschien," geeft ze zelf ook toe, „maar dan moeten mensen maar gewoon komen ondervinden wat een ontspanningsmassage met je doet! Neem een uurtje voor jezelf Zoals ik al in mijn wekelijkse adver tenties op de Uitkijkertjespagina in deze krant adviseer: 'Neem een uur tje voor jezelf!'. Het is heerlijk bij stress of spierpijn, maar mensen hoe ven natuurlijk helemaal geen licha melijke of geestelijke klachten te hebben om een massage te 'verdie nen'!" M&L Massage, De Kloosterhof 56, Heiloo, tel. 072-5320775/ 06- 50492722. CH95 Heerenweg 28, Heiloo, www.mull.nl mfm - EEN BtfZQNOEffi vrijdag 1 oktober de toneelvoorstelling De Po Neem een uurtje voor jezelf bij M&L Massage! (foto: MSP) Nieuwe oogst Hollandse appelen en peren Alle soorten, 3 kilo2,99 Hollandse Boemkool Bos Worteltjes Ijsbergsla Gepromoveerd HEILOO - Onze voormalige plaatsge noot Kathalijne Oudhoff is op 23 sep tember aan de Universiteit van Amsterdam gepromoveerd tot doctor in de scheikunde. Haar onderwerp was een onderzoek naar de mogelijkheden van capillaire electroforese voor het efficiënt en specifiek scheiden van syn thetische polymeren. Afgestudeerd HEILOO - Onze voormalige plaatsge- note Annet van Oosterom heeft haar studie Scheikundige Technologie met succes afgerond aan de Technische Universiteit Delft. Dierendag bij 't Beestenboetje HEILOO - Woensdag 6 oktober wordt van 13.00 tot 17.00 uur dieren dag in 't Beestenboetje aan de Ter Coulsterlaan gevierd. Er wordt een echte roofvogelshow door een valke nier gehouden, kinderen kunnnen worden geschminkt, je kunt een tekening kleuren, op de foto met een echte roofvogel op je arm of met een knuffelkonijn. Natuurlijk kun je als vanouds lekker knuffelen met de cavia's en konijnen. In verband met de aanwezigheid van roofvogels vraagt 't Beestenboetje u om uw hond thuis te laten. Het fiets pad Ter Coulsterlaan tussen de Heerenweg en de Kennemerstraat- weg wordt van 13.00 tot 17.00 uur afgesloten voor al het fietsverkeer. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072-5356868. Ambachtelijke slagerij Kip cordon bleus Brunchsalade 150 gram€0,99 Runderrollade Wiener gehaktschnitzels 4 stuks3,00 Biefstuk Stroganoff 500 gram4,95 MAKELAARS ERA' Uw huis? ERA'S Landelijke ERA I (9 oktober a.s.) VAN DER AMBACHTELIJK Slavinken Hacheevlees met uien Cornedbeef Bij aankoop van 150 gram rosbief GRATIS 100 gram EIERSALADE per pak Tweede üq£ mwe> Mueslibollen 5 voor Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkeihof 't Loo - Heiloo Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) /Wi tn deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht Voor aanmelding: Hoefs mid 5,1851 PZ/ Postbus 68, 1850AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. MUOO BOSS Cf/ü£orina/)/t's GANT Pullovers meer dan 30 kleuren vanaf "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Henuy Stoop tel. 532 0345 £J, Potgieterweg 27 Heiloo NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Theatergroep De Kale speelt een fraaie komedie met Elsje de Wijn in de hoofdrol. Kaarten 13.50, CJP/65+ 12.50 kassa open: van 13.30 tot 17.00 uur en één uur voor de voorstelling. Theater de Beun. Willibrordusweq 2 Heiloo. tel. 5333156 Heerenweg 44 072 5338487 donderdag t/m zaterdag per stuk €0,89 slechts 0,69 per krop0,59 Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 f# donderdag t/m zaterdag (eigen fabrikaat) 4 stuks 5,00 150 gram €1,95 HEILOO Kennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon: 072 - 533 40 95 Internet www.hopman.nu Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl 4 stuks kilo W 150 gram

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1