Gemeente Heiloo opent Digitaal loket Aanvragen en betalen afschrift GBA via www.heiloo.nl www.heiloo.nl Prijswinnaars quiz Open Dag Brandweer en BOR ontvangen hun prijzen De Zandzoom Informatie over de Wet Voorkeursrecht Gemeenten Cj HEILOO Over het Afschrift GBA: UITKIJKPOST - 29 SEPTEMBER 2004 - PAGINA 4 BHBBBBBBBBBKBBHBBBBBSBHMBIBMMBIÉ Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Vanaf nu kunt u een afschrift uit de Gemeentelijke Basisadministratie (GBA) aan vragen via het 'Digitaal loket' op de gemeentelijke website www.heiloo.nl. Dit kan 24 uur per dag, via iedere pc met internetverbinding. U kunt veilig betalen via de Bank Nederlandse Gemeenten (BNG) en binnen 3 werkdagen ontvangt u het afschrift thuis. Op maandag 27 september heeft burgemeester Den Boon de eerste officiële aanvraag en betaling gedaan van een afschrift GBA via het Digitaal loket De burgemeester heeft deze eerste aan vraag gedaan in het Trefpunt. In dit ontmoetingscentrum organiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo met regel maat internetcursussen. Enkele tientallen voormalige en huidige deelne mers aan een internetcursus in het Trefpunt keken geïnteresseerd toe. Zij en de heer P. Kuijper van het websitepanel zijn erg enthousiast over deze digitale dienst. Hoe kunt u een afschrift GBA aan vragen en betalen? Via een on-line formulier geeft u uw per soonsgegevens en bestelling door. Deze gegevens worden beveiligd naar de gemeente toegestuurd, uw privacy is dus gewaarborgd. Vervolgens kunt u veilig betalen via de internetkassa van de Bank Nederlandse Gemeenten (BNG). Het afschrift GBA kost 3,50. Dit is het zelfde bedrag dat u bij de Publieksbalie in het gemeentehuis betaalt voor een afschrift GBA. Het is mogelijk om op diverse manieren te betalen: met een eenmalige incasso, een credit-card of via telebankieren. Nadat de bestelling en betaling zijn afgerond, wordt uw aan vraag doorgestuurd naar de gemeente. Op het gemeentehuis wordt de aan vraag door een medewerk(st)er van de afdeling Publiekszaken afgehandeld, waarna u het afschrift GBA binnen drie werkdagen in huis heeft. MMo J'wnssMmniijiPWPÉl Volgende uitbreiding Digitaal loket De gemeente Heiloo heeft nu een eerste belangrijke stap gezet naar een digitaal loket. De ontwikkeling van een digitaal loket komt voort uit het project HEIDI (Heiloo Digitaal). Dit project heeft als doel om de website op te nemen als integraal onderdeel van de dienstverle ning van de gemeente. In februari 2005 verstuurt de gemeente de Woz-beschik- kingen aan alle eigenaren en gebruikers van onroerend goed in Heiloo. HEIDI Wat is een afschrift uit de gemeentelijke basisadminis tratie (GBA) Een afschrift uit de gemeentelijke basisadministratie staat ook wel bekend als uittreksel uit het bevol kingsregister. Het afschrift uit de gemeentelijke basisadministratie bevat alleen: naam, adres, woonplaats en geboortedatum. Wanneer is een afschrift uit de gemeentelijke basisadminis tratie nodig? Er zijn verschillende situaties waarbij een afschrift nodig is. Voorbeelden zijn het afleggen van een examen (rijbe wijs, vaarbewijs, school of opleiding), inschrijven voor een school/opleiding en inschrijving bij de woningbouwver eniging. Wie kan een afschrift aan vragen? Iedereen die woonachtig is in de gemeente Heiloo kan het uittreksel aanvragen. Ouders kunnen het afschrift aanvragen voor hun inwo nende minderjarige kinderen. Partners zorgt ervoor dat alle belang-hebbenden het complete taxatieverslag, dat bij deze beschikking hoort, via www.heiloo.nl kunnen opvragen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u uiteraard de website van de gemeente www.heiloo.nl bezoeken of u kunt con tact opnemen met de afdeling Publiekszaken, telefoonnummer (072) 535 66 66. kunnen het afschrift namens elkaar aanvragen mits men op hetzelfde adres woonachtig is. Hoe kan een afschrift aange vraagd worden? Dit afschrift kan bij de Publieksbalie in het gemeentehuis of via de website (digitaal) aangevraagd en betaald worden. In het geval van een aanvraag via de website wordt het afschrift per post thuisbezorgd zodat de aanvrager hiervoor niet persoonlijk naar het gemeentehuis hoeft te komen. Na aan vraag heeft de aanvrager het afschrift GBA uiterlijk binnen 3 werkdagen in huis. Bij een aanvraag op het gemeente huis wordt er direct betaald en ontvangt de aanvrager direct het afschrift GBA Op welke manier kan er betaald worden? Bij een digitale aanvraag kan er via de betaalpagina van de Bank der Neder landse Gemeenten (BNG) op een veilige manier betaald worden met een eenmalige machtiging, per credit card (Master Card en VISA) of via intemetbankieren. Op het gemeente huis vindt de betaling contant of met pinpas plaats. Bezoekers van de Open dag op 11 september jl. konden een quiz invullen. De ant woorden op de quizvragen waren te vinden door goed rond te kijken op het terrein en vragen te stellen aan de medewerkers van de gemeente en de vrijwilligers van de brandweer. Ook op de website van de gemeente www.heiloo.nl stond een quiz. Onderaan de pagina staan de vragen mét de juiste antwoorden. Hieronder nog een keer alle vragen van de quiz op een rijtje én dit keer met de juiste antwoorden Op donderdag 23 september jl. kregen de gelukkige prijswinnaars hun prijzen overhandigd. Wouter Pieters had alle vragen goed beantwoord én een prachtige tekening gemaakt van een bloembak. 'Ik ben één keer tweede geworden bij een teken wedstrijd, maar zo'n grote prijs heb ik nog nooit gewonnen'. Jasper Hensel- mans was met zijn vader naar de open dag geweest en vertelde bij thuiskomst aan zijn moeder dat er ook een quiz op internet stond. Jasper en zijn zusje Corina mochten de MP-3 speler in ont vangst nemen maar mevrouw Henselmans was de terechte winnaar van de online quiz. Voor herhaling vatbaar Tijdens de Open Dag is er ook een enquêteformulier verspreid onder de bezoekers. De ruim 42 ingevulde enquêtes leverden de volgende infor matie op. Voor iets meer dan de helft van de bezoekers was het de eerste keer dat ze een bezoek brachten aan een open dag van de gemeente, de meeste bezoekers noemen de Uitkijkpost als we ze vragen hoe en waar ze van de Open Dag gehoord hebben. Zestig procent is op de fiets gekomen en het zijn veelal gezinnen die een bezoek brachten. Over de verzorging van koffie, thee en fris was iedereen zeer te spreken. Compli menten waren er voor alle vrijwilligers en medewerkers die erg enthousiast over hun werk vertelden, aldus de bezoekers. Een aantal keer is de sug gestie gedaan om voor een volgende keer wellicht iets meer 'doe-acties' voor de kinderen te organiseren. Bijna alle bezoekers (95%) zeggen bij een vol gende open dag waarschijnlijk wel weer te komen. Technische dienst Vraag: Hoeveel speelplekken zijn er in Heiloo? Antwoord: 55 Garage Vraag: Je ziet hier een grote grasmachine met de maaibak omhoog. Hoeveel messen telt deze grasmachine? Antwoord: 3 Rioolploeg Vraag: Bij de riolering maakt men gebruik van een rioolcamera. Waarvoor wordt deze camera het meest gebruikt? Antwoord: Voor het vinden van de ver stopping Veegmachine Vraag: Hoeveel borstels heeft een veegma chine? Antwoord: 2 Beestenboetje Vraag: Hier zie je een aantal dieren maar hoeveel verschillende soorten dieren wonen er op het Beestenboetje? Antwoord: 11 Bomenploeg Vraag: Hoe wordt de iepziekte overgebracht? Antwoord: Door de Iepenstpintkever Gladheidbestrijding Vraag: Hoeveel kilo zout ligt er in deze loods? Antwoord: +- 30 ton Huisvuilwagens Vraag: Hoeveel rolemmers worden er per dag opgehaald in de gemeente Heiloo? Antwoord: 800 Informatiekramen Vraag: Wat betekent de afkorting PURVA? Antwoord: Purmerendse Vuilafvoer- maatschappij Brandweer Vraag: Hoeveel liter bluswater zit er in de grootste brandweerauto? Antwoord: 1.500 liter Brandweer Vraag: Wat zegt de Brandweer als de brand geblust is Antwoord: Brand meester Brandweer Vraag: Hoeveel kilogram kan een heffaissen van de Brandweer tillen? Antwoord: 23.000 kilo Brandweer Vraag: Hoe lang is een brandweerslang? Antwoord: 20 meter Een gemeente is een complexe organisatie. Bestuurders en ambtenaren hebben te maken met regelmatig veranderende wetgeving aan de ene kant en het ontwik kelen van langlopende, grootschalige projecten aan de andere kant. Het is daarom belangrijk een goede koers uit te zetten en in te kunnen spelen op veranderingen. Ook is het zaak inwoners goed te informeren. Bij een grootschalig project als Zand zoom zijn ook andere gemeenten en de provincie betrokken. Voor een aantal inwoners is het van belang wat er speelt, omdat de plannen zich ontvouwen op de plek waar ze nu wonen. Anderen zijn geïnteresseerd omdat ze later misschien in de nieuwe wijk willen wonen. In deze rubriek besteden we regelmatig aandacht aan de ontwikkelingen rond het project Zandzoom. De informatie is zeker niet op iedereen van toepassing, maar wellicht wel interessant. Deze keer wordt uitleg gegeven aan de Wet voorkeurs recht gemeenten (Wvg). Wat is Wvg? De Wvg is een middel voor gemeenten om te voorkomen dat er met grond en opstallen gespeculeerd wordt, waardoor de woningbouwtaakstelling van de gemeente in gevaar kan komen. Als bekend wordt dat een gemeente nieuw- bouwplannen heeft, zijn er immers altijd kapers op de kust, die daarin een kans zien om te kunnen ontwikkelen. Dit leidt tot versnippering van grondei gendom en het opdrijven van prijzen, waardoor het steeds moeilijker wordt om bepaalde woningzoekenden van een passende woonruimte te voorzien. Door de Wvg krijgt de gemeente het eerste recht van koop en krijgt daarmee de mogelijkheid om tegen een marktcon forme prijs aan te kopen. Zolang de eigenaar zijn perceel niet wil verkopen, schept de Wvg geen enkele verplichting. Maar als de eigenaar zijn perceel te koop wil zetten, moet hij dit eerst aan de gemeente aanbieden. Op grond van de Wvg is hij verzekerd van een marktcon forme prijs en wordt dus niet benadeeld omdat hij zijn perceel niet op de vrije markt kan brengen. De Wvg en Zandzoom De gemeente Heiloo is al een aantal jaren bezig met voorbereidingswerk zaamheden voor de ontwikkeling van de Zandzoom. De basis hiervoor is gelegd in de Structuurvisie Zandzoom. In april 2000 is door de gemeenteraad besloten om voor een periode van twee jaar Wvg te vestigen op diverse gronden in het gebied. Het duurt meestal lang voor er duidelijkheid ontstaat over de uiteinde lijke bestemming van een perceel. Voor de betrokken eigenaren levert dit een onzekere situatie op. Daarom zijn er in de wet bepaalde termijnen gesteld waar de gemeente zich aan moet houden. In 2002 is tot een verlenging van twee jaar besloten op basis van het Structuur plan Zandzoom. De Wvg in de Zandzoom kon hierna nog één keer met een jaar verlengd worden. Bij besluit van 5 juli 2004 heeft de gemeenteraad tot deze verlenging besloten, omdat het overleg met de provincie en de gemeente Castricum nog geen defini tieve duidelijkheid heeft gegeven over de uiteindelijke invulling. De gemeente Heiloo dient nu vóór september 2005 het ontwerpbestemmingsplan ter inzage te leggen. Wordt deze termijn overschreden, dan vervalt het voor keursrecht. Wordt de termijn wel gehaald, dan blijft de Wvg van kracht. Het structuurplan Zoals eerder genoemd, is het Structuur plan Zandzoom de basis voor de Wvg. Dit is in samenwerking met de gemeente Limmen (nu Castricum) tot stand gekomen. Het Structuurplan Zandzoom is door het besluit van de gemeenteraad van gemeente Heiloo vastgesteld voor zover het grondgebied van de gemeente Heiloo betreft. Het project Zandzoom ligt voor ruim 75% in de gemeente Heiloo. De gemeente Castricum heèft het structuurplan voor haar eigen grondgebied niet vastgesteld. Beroep Eind augustus 2004 heeft een aantal belanghebbenden bij de Rechtbank Alk maar beroep aangetekend tegen het besluit van de gemeente Heiloo om voorkeursrecht op hun percelen te ves tigen. Naar verwachting zal de Rechtbank binnen een paar weken uit spraak doen. Op de website van de gemeente en in de Uitkijkpost volgt hierover meer informatie. Meer informatie Op de website www.heiloo.nl onder het kopje projecten vindt u een uitgebreid stroomschema over de werking van de Wvg. Voor meer informatie over de Wvg kunt u contact opnemen met mevrouw E. Zaadnoordijk, telefoonnummer (072) 535 67 34. Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 Kent u de raadsleden Elke twee weken geeft een Caj Oosters, raadslid voor de WD Wat is leuk aan het raadslid zijn Om mee te kunnen praten over de toekomst van Heiloo ben ik begin van Heiloo? raadslid antwoord op enkele vragen. dit jaar raadslid geworden. Een mening over hoe het allemaal zou moeten, heb ik al heel lang en aan de kant blijven mopperen over het onrecht in de wereld is niet mijn stijl. Ik wil dan ook een bijdrage leveren aan het verbeteren hiervan. Op een positieve manier werken aan het behouden en verbeteren van ons groene Heiloo. Waar haalt u uw inspiratie vandaan? Er zijn veel tegenstrijdige inzichten hoe wij Heiloo het beste kunnen inrichten. Iedereen wil dat Heiloo groen en landelijk blijft, maar iedereen wil ook betaalbare woningen voor jong én oud, maar geen hoogbouw, want dan verliezen we het dorpse karakter. We willen allemaal mooie oude bomen laten staan, maar we willen ook de auto kwijt en geen afknappende oude takken tijdens een storm. Dit alles tegelijk kan niet. We moeten keuzes maken. Geld kan je maar één keer uitgeven. Dus iedereen tevreden houden is onmogelijk. Om bij deze keuzes het belang van Heiloo zo goed mogelijk te bewaken, zo veel mogelijk mensen tevreden te stellen en uit te leggen waarom sommige dingen helaas echt niet kunnen, dat vind ik het leuke aan het raads lidmaatschap. Wat is uw favoriete plek in Heiloo en waarom Eerst dacht ik aan... de website van de gemeente (www.Heiloo.nl) omdat ik vind dat dit het begin punt kan zijn van een optimale dienstverlening aan de inwoners. En daar ben ik een groot voor stander van. Maar afgelopen weekend hebben wij rondgelopen in het Heilooër bos,en dan vind ik dat toch nog mooier, met de zon door de bomen, knisperende bladeren. En het ruikt er lekker naar de komende herfst. 3&S D*> er" fjl. tjrir. 'at ÜJ °-3 £i\ Ai' <S»'S «v u'i «fcMt t ~.f tiv ts '-m' .h ij; f -< Sj ik<s«lv t>n f;»,' Iv «Mfll: 'Sllkl its' il-J•-.i.-tiv vi' <v So J tfr' Cv f (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4